Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838292 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5478 Dátum: 2020. Szeptember 23., 09:40:12 »
A Pusztításban van ez a rész. Mondjuk az erőviszonyok nem épp kiegyenlítettek. Szerintem, ha Megatron nem hívja vissza Hatlövetet Optinak ott és akkor kaputt.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5477 Dátum: 2020. Szeptember 22., 16:33:08 »
Emlékeztek amikor Hatlövet egyedül megette a vezér osztagát élükön Optumissal.
Ez melyik rész?

Szerintem inkább az írók már maguk sem tudják eldönteni, hogy ki milyen erőt képvisel...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #5476 Dátum: 2020. Szeptember 22., 07:30:04 »
Nem nagy cucc. Én is öltem már meg 3003 botot, még többet is. Darabokra törtem őket és jól alágyújtottam nekik. Kiváló szalonnasütés lett belőle...  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5475 Dátum: 2020. Szeptember 22., 00:17:04 »
És az a történet, amikor Fekete Árny egymaga megölt 3003 botot? Azért az egy kicsit már durva.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5474 Dátum: 2020. Szeptember 21., 21:20:39 »
Szerintem kicsit túlspilázzátok a hatos fázisú robotokat. Én inkább úgy képzelném el őket, mint a Tigris tankokat. Nagy előny volt a németeknek, hogy rendelkeztek velük, de nem nyerték meg nekik automatikusan a csatákat. Ugyanez a G1-ben az óriásrobotok voltak. Mindenki betojt, ha meglátott egyet, de önmagukban nem döntötték el a háborút. A Roncsolók leverték Overlordot, az álca Igazság Divízió meg kicsinálta Fekete Árnyat. Hány robot alkotja ezt a két csapatot? Hat-hat?

Nem elérhető zoz

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5473 Dátum: 2020. Szeptember 21., 18:55:59 »
És itt ismét visszakanyarodnék az állandó jellegű vesszőparipámra, Portyázóra, ami már biztosan idegesítő lehet :)

Miért kell eliténi Portyázót, hogy meg akarta ismerni a hatos fázisos robotok titkát, illetve kifejleszteni az autobot verziójukat?

Amíg csak az Álcák rendelkeznek ilyen szuperharcosokkal, addig az Autobotok ügye halálra van ítélve.....

Nem elérhető zoz

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5472 Dátum: 2020. Szeptember 21., 18:49:22 »
Szerintem Megatron nem annyira erős, legjobb formájában is legfeljebb egyenrangú a hatos fázisos robotokkal.

Én azt nem értem, hogy ha a hatos fázisos robotok képesek egymaguk teljes autobot hadsereget eltörölni, illetve bolygókat kiírtani, akkor Megatron miért nem vetette be őket az autobot haderő ellen.
Inkább meghódítandó bolygók leigázásra pazarolta az erejüket, pedig ha ráküldi őket az autobotokra, biztosan nem húzódott volna el a háború olyan sokáig.

Simán ki kellett volna írtatni velük az autobotokat, és utána semmi akadálya nem lett volna a galaxis leigázásának.
Ugyanez igaz az Álca Igazság Divizió katonáira is.

És ugye azt írták Megatronról, hogy egy szadista katonai zseni. Akkor miért követte el ezt a hibát?


Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5471 Dátum: 2020. Szeptember 21., 13:53:29 »
Nekem az jött le, hogy vannak azt abnormálisan erős spéci szikrák. Ilyen Megatron, Optimus, Maximus, Mogorva az első Magnus, Hatlövet, Overlord, Gyilokmester. Meg ugye ott vannak, azok akik más okból olyan veszett erősek. Tarn pl.

Az abnormális szikrájú álcáknak nekem úgy tűnt át kellett esnie egy tesztelésen, hogy eljussanak oda, hogy megkapják az unitrium vázat. Többek mint aminek látszanak 14. Megatron Overlordot veri. Snitt. Megatron kéri a beültetést Overlordnak. Ezután kapta a harcászati vakfoltot is. Megatron ott még a régi testében volt. A 6-os fázisosok akkor azt gyanítom erősebbek voltak nála. Emlékeztek amikor Hatlövet egyedül megette a vezér osztagát élükön Optumissal. Vagy ugye a Roncsolók az elit harcosai az autobotoknak. Ahhoz képest kb. a teljes osztagot Overlord lemészrálolta. Aztán ott van Fekete Árny a Többek mint aminek 7. részben. Felsorolják a harcait, mielőtt Tarn megöli. Na az sem pite. Oka volt tehát ennek a vakfoltnak.

Egyébként Overlord beültetésénél is emlegették, hogy az unitrium beültetés akár halálos is lehet. Gondolom ezért nem is vállalta be Megatron.

Miután Optimus azt összecsukta a nagy M.et, akkor építette meg a szuper ércből az új testét Sokkoló. Plusz megkapta még az Apex páncélt is a levegőből. Abban a testében nyilván erősebb volt a 6-os fázisosoknál. Az a test ment gallyra amikor a Sötét Univerzumból származó izé ellen harcolt. Most kapott egy újat, mert ugye az tropa volt. Az jó kérdés ebbe mit bírna valójában.

Az valóban érdekes, hogy amikor kb. legyőzhetetlen volt, miért nem ette meg a teljes autobot haderőt, de ez már részletmatek.


Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5470 Dátum: 2020. Szeptember 20., 18:56:46 »
A hatos fázisos álcák koomoly veszélyforrást jelententettek volna Megatronra ha ellene fordulnának. Ezért az óvintézkedés. Bár ez még nekem is homályos kissé. Overlordot például gond nélkül elintézné szerintem. Az unitrium befecskenndezés inkább csak igen körülményessé teszi a megsemmisítést. A szikra is közrejátszhatt ebben. Remélem később még lesz szó erről, mert Roberts nagyon jól adja  elő az ilyen részleteket.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5469 Dátum: 2020. Szeptember 17., 07:54:59 »
Nekem azért rémlik olyasmi, hogy Hatlövet, és Overlord elismerte megatron erejét méltónak, vagy legalábbis egyetlenként olyanvalakit, aki parancsolhat neki. De nem tudom már hol volt.
A Biztonsági gátló meg olyan dolog, hogy megatron se legyőzhetetlen, és egy olyan valakit aki egy szinten van vele már legyőzheti, szóval kellehet ebben az esetben is biztonsági protokoll. Ha erősebb, akkor persze még inkább.
A Marveles érában kifejezetten úgy indítottak, hogy Optimusz az egyetlen méltó ellenfele. De egy ereje teljében lévő megatron bárhogy is nézzük, szerintem nem lenne könnyű falat egy Overlordnak vagy egy Hatlövetnek se.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5468 Dátum: 2020. Szeptember 14., 11:20:18 »
Ha erősebb, vagy egy szinten lett volna velük, akkor nem ültetett volna beléjük biztonsági gátlókat pl.: Hatlövet és Overlord.
Costa gondolom csak azért csinálta annyira OP-re Megát, hogy legyen esélye a titán méretű Deceptigod ellen. Persze nem bízott semmit a véletlenre és adott még neki a semmiből egy Apex páncélt. De, hogy azt megelőzően a Földön miért kegyelmezett meg Optinak és adta meg magát az Autobotoknak azt még mindig nem tudom.  :-\
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 14., 11:34:33 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5467 Dátum: 2020. Szeptember 13., 19:56:00 »
Hmmm Megatron vajon miért nem készített magából hatos fázisú robotot? :headscratch:
Honnan jött ez az elgondolás? :)
Miért csinálna magából hatos fázisút (már ha egyáltalán lehetne), ha amúgy is ő a legerősebb?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5466 Dátum: 2020. Szeptember 13., 19:26:08 »
Hmmm Megatron vajon miért nem készített magából hatos fázisú robotot? :headscratch:

Ahogy Optimusz pariban volt Hatlövettel, gondolom ő is tudta magáról, hogy pariban van velük, akkor meg mit nyert volna vele?

(Bár ahogy Sokkoló átalakította a Costa érában az szerintem überelte a hatos fázist.)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5465 Dátum: 2020. Szeptember 13., 18:51:40 »
Hmmm Megatron vajon miért nem készített magából hatos fázisú robotot? :headscratch:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5464 Dátum: 2020. Szeptember 13., 17:03:40 »
A másik, hogy a netflixes Transformers-sorozat nem sok hullámot keltett,
Én most néztem végig.
Szerintem nagyon jó volt. Kissé érzelgős, lelkizős, de ez kell, hogy ne csak egy agyatlan hentelés legyen, és jobban meg lehessen hosszútávon kedvelni a szereplőket. Van benne minden, ami miatt a transformers univerzumot szeretni lehet. Esszenciális transfomers alkotás, jól néz ki, van története is, mindennek jelentősége van, lépésről lépésre haladnak, szóval jól felépített. És a végére egész izgalmas lett. Ami feltűnő volt benne, hogy mintha direkt olyan szereplőket szedtek volna össze benne, akik egyik oldalról átállnak a másikra. Itt Ultra magnus is, Röptűz, Impactor, és persze Sokkoló, és Délibáb is, aki sokszor az álcák felé húzott a képregényben, meg árulónak is tartották valamikor. Hiányoltam Punch/Counterpunchot, Driftet, meg Sentinelt a sorból (Esetleg még Swindle). :P
A seekerek és a női robotok itt kicsit nagyobb szerepet kaptak, mint máshol. Jetfire meg nagyobb mint megatron, itt is elég erős robi.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5463 Dátum: 2020. Szeptember 10., 07:12:52 »
Lefordítva le van, mint minden, ami most jelenik meg (na jó, a crossovereket - Star Trek, Ghostbusters, Terminator, Back to the Future, Angry Birds (!), My Little Pony (!!!) - nem fordítom). Probléma a beírással van, tyrant 4-5 hónapja nem hallat magáról, más pedig nincs, aki felvenné a fonalat. Én tervezem, hogy a beírással is foglalkozzak majd, de csak azután, ha befejeztem az IDW 2005 kimaradt füzeteinek fordítását, ami alsó hangon fél év (durván 190 db van még hátra). A probléma utána már csak az, hogy milyen gyorsan készülnek el a beírások: minden hónapban átlagban 2-3 új füzet jelenik meg, tehát ha a lemaradásból be is szeretnénk hozni, ennél többet kéne megjelentetnünk. Tekintve, hogy van rendes életem, munkám, jövőre pedig, ha minden jól megy, bővül a család, a kilátások nem kecsegtetnek sok jóval, de amit tudok, megteszek, és minden segítséget köszönettel veszek.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 10., 07:57:06 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Transformers
« Válasz #5462 Dátum: 2020. Szeptember 09., 20:32:15 »
Üdv! A Transformers '84 sorozat (Secret and lies)honosítása várható? A 0., amit megcsináltatok szuper és nagyon kiváncsi lennék a folytatásra is. Köszi előre is.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5461 Dátum: 2020. Szeptember 08., 14:52:45 »
Nekem a másik kettő tetszik, a Tűzlöket pont nem. Mondjuk volt rosszabb is.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5460 Dátum: 2020. Szeptember 06., 19:41:27 »
Fordítási közvéleménykutatás,rettentő kardinális kérdésekben:
- Az E.D.C. rövidítést lefordítsuk-e. Az Earth Defence Command, vagyis a Földvédelmi Parancsnokság már szerepelt a Dreamwave-képregényekben, ott a rövidítés is F.V.P.-re fordult, de ahogy a Szövetségi Nyomozó Iroda rövidítését is F.B.I.-ként használjuk, illetve a Központi Hírszerző Ügynökséget is C.I.A.-nek fordítjuk, és a Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal és marad NASA rövdiítve, így itt is megtartanám az E.D.C.-t.
A másik, hogy a netflixes Transformers-sorozat nem sok hullámot keltett, de a fordító - aki nagyon szimpatikusan - a régi képregényes nevekhez nyúlt a fordításkor, adott nekünk pár újat is, egész pontosan az alábbiakat:
Impactor - Tűzlöket
Skytread - Égjáró
Cog - Tengely
A kérdés a következő: Imactor legyen-e a jövőben (leginkább a Marvel UK-ban, az IDW-ben már nem nyúlnék hozzá) Tűzlöket?
Én elfogadom, ha Tűzlöket marad, de nem teljesen értem, hogy jön ez a fordítás? Valami nagyon szabad fordítás lehet.
Az EDC meg szerintem ha képeken is szerepel, pl egyenruhára írva, akkor maradjon így, esetleg pár helyen csillagozva odaírjátok, minek a rövidítése, ha elfér.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5459 Dátum: 2020. Szeptember 05., 12:21:12 »
Nem egészen. Lendkerék angol neve Flywheels. A figura valóban ugyanaz, de a név változik, szerzői jogi okokból.
"Teljesen összezavarnak ezek az idővonalak."  :rolleyes: :hehe:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5458 Dátum: 2020. Szeptember 04., 21:14:50 »
Nem egészen. Lendkerék angol neve Flywheels. A figura valóban ugyanaz, de a név változik, szerzői jogi okokból.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5457 Dátum: 2020. Szeptember 04., 20:26:08 »
De Aldarion már elnevezte Skytread-et Lendkeréknek.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5456 Dátum: 2020. Szeptember 04., 20:04:34 »
Fordítási közvéleménykutatás,rettentő kardinális kérdésekben:
- Az E.D.C. rövidítést lefordítsuk-e. Az Earth Defence Command, vagyis a Földvédelmi Parancsnokság már szerepelt a Dreamwave-képregényekben, ott a rövidítés is F.V.P.-re fordult, de ahogy a Szövetségi Nyomozó Iroda rövidítését is F.B.I.-ként használjuk, illetve a Központi Hírszerző Ügynökséget is C.I.A.-nek fordítjuk, és a Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal és marad NASA rövdiítve, így itt is megtartanám az E.D.C.-t.

A másik, hogy a netflixes Transformers-sorozat nem sok hullámot keltett, de a fordító - aki nagyon szimpatikusan - a régi képregényes nevekhez nyúlt a fordításkor, adott nekünk pár újat is, egész pontosan az alábbiakat:

Impactor - Tűzlöket
Skytread - Égjáró
Cog - Tengely

A kérdés a következő: Imactor legyen-e a jövőben (leginkább a Marvel UK-ban, az IDW-ben már nem nyúlnék hozzá) Tűzlöket?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5455 Dátum: 2020. Augusztus 24., 13:57:37 »
Huligán, te vagy az? Kezd egyre rosszabb érzésem lenni 2020 hátralevő részével kapcsolatban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5454 Dátum: 2020. Augusztus 18., 20:40:41 »
Áhá! Olyat ismerek.  :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5453 Dátum: 2020. Augusztus 18., 19:34:14 »
Olyan (nyugati) illető, aki él-hal a japán kultúráért, cuccokért.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5452 Dátum: 2020. Augusztus 18., 17:31:47 »
Mi az a weeb?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5451 Dátum: 2020. Augusztus 18., 14:44:26 »
Utálni fogtok érte, de nekem ez tetszik. A videó spoileres és nem, nem vagyok weeb, mielőtt kérdeznétek. :hehe:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető zoz

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5450 Dátum: 2020. Augusztus 13., 16:55:35 »
Szolgálati közlemény:
A Marvel UK G1 fordítása befejeződött, mivel a IDW 2019-es füzetek fordítása is már szinkronban halad a megjelenésekkel, már "csak" a 2005-ös IDW univerzum hártralévő, kb. 150 füzete van hátra. :badteeth:

Ez nagyon jó hír :)

Köszönöm szépen :)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 13., 18:06:01 írta Micho »

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5449 Dátum: 2020. Augusztus 13., 11:23:34 »
Köszönjük szépen elwood! :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith