Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837881 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5418 Dátum: 2020. Július 06., 20:44:40 »
Izgi! Én megvagyok szinkron nélkül. Az érdekel, hogy miért került a címbe az a "trón".
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5417 Dátum: 2020. Július 06., 20:28:36 »
Kis esti érdekesség, ha valaki elszalasztotta volna. Egyébként ebből kiindulva esélyes, hogy nem kap szinkront - ez a Netflix Magyarország csatornájáról van, ide már a trailerek is szinkronnal mennek fel, ha van esély a magyar hangsávra. De ne legyen igazam.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5416 Dátum: 2020. Július 06., 20:27:18 »
Egy kicsit mintha Ramondellisre vették volna a figurát.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5414 Dátum: 2020. Július 03., 11:05:36 »
Van még remény!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5413 Dátum: 2020. Június 29., 09:37:33 »
Szerintem ez lett az eddigi legjobb és a Képregényhez és Rajzfilmhez leginkább hű

Én bevallom, nem szeretem a karakterdizájnokat, nekem elég kockásak, kicsit olyan érzésem van tőlük, mintha a War for Cybertronból néznék egy részletet... Sőt, a filmmel is megvan a magam baja, de tény, hogy nagy fokkal emberibb, mint bármi előtte.

Deee... ezt most nem is ezért raktam ki, hanem mert egy haverom alávágta a G1-es szinkront és hangeffekteket, elég jól visszaadja a feelinget, ha valaki azt anno követte. :D

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5412 Dátum: 2020. Június 28., 21:01:58 »
Szerintem ez lett az eddigi legjobb és a Képregényhez és Rajzfilmhez leginkább hű

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5411 Dátum: 2020. Június 28., 17:58:49 »
Ez elég cool lett.


Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5410 Dátum: 2020. Június 24., 13:51:53 »
Csak mint magánember tudsz írni, meg hozzá lehet tenni, hogy egy kisebb, de lelkes rajongótábor véleményét közvetíted, és nem a honosító oldalra kell hivatkozni, hanem azokra, amik már a semicnél ki lettek adva, mert az hivatalosnak mondható. Esetleg fel lehet vetni egy együttműködés lehetőségét, hogy segítesz a nevek fordításában, amennyiben... vagy különben... :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5409 Dátum: 2020. Június 24., 12:54:53 »
Elkezdtem fogalmazni fejben egy levelet, de végül letettem róla.
- Egyrészt ezzel szerintem rohadtul el vagyunk késve. Akkor lett volna értelme írni nekik, amikor kijött a hír még a korábbi, júniusi bemutatóval kapcsolatban. A szinkron/felirat már nagy valószínűséggel ki van adva feladatba, gyártás alatt áll, és gondolom, ti is imádnátok, ha meló közben valaki bejönne az utcáról, és elkezdene beledumálni abba, hogy hogyan kéne végeznetek a munkátokat.
- Másrészt, mit is szeretnék pontosan? Hogy a képregénysorozat 30 évvel ezelőtti magyar változata alapján fordítsák le a neveket? Oké, de milyen alapon, milyen minőségemben kérném ezt? Egy szerzői jogi szempontból vitatható oldal honosítójaként? Magánemberként? Transformers-rajongóként? Kit képviselek? Talán vagyunk itt 3-an, és biztos vannak mások is, akik ezt így gondolják. De ezen kívül vannak egy csomóan, akiket köszönik szépen, nem zavar, ha megmaradnak a nevek angolul. Arról nem beszélve, hogy ez nem feltétlenül kívánságműsor, ha a Hasbro kiadja utasításba, hogy márpedig a nevek maradjanak angolul, akkor már megint köszönjük a részvételt, és hogy velünk játszottak.

Amikor én írtam a UIP-nek, mint magánember írtam, az akkor elég flottul ment. Korábban az X-Men kapcsán felvetődött már, hogy Vihar miért Ciklon, Rozsomák miért Farkas, stb., én erre például hivatkoztam levelemben többek között. Nem tudom, hogy ezért-e, de nagyon nyitottak voltak, megírták, hogy továbbítják a levelet a fordítónak. Utána a Speier Dávid válaszolt is, hogy rendicsek, akkor ha már látja, milyen neveket kell fordítani, jelentkezik. Pár hónap múlva magától írt is, küldte a listát. Szóval szerintem nyugodtan küldd el a levelet, az oldalra meg nem kell hivatkozni feltétlenül. Mit veszíthetsz, legfeljebb nem történik semmi, az olyan, mintha nem írnál nekik, ha meg történik valami, akkor király, elintézted.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5408 Dátum: 2020. Június 24., 12:20:44 »
Ez mind jogos elwood. Meg az se biztos, hogy lesz magyar szinkron hozzá. Lehet, hogy csak a nagyobb országok nyelveire (spanyol, német, francia, mandarin, hindi stb.) fogják lefordítani.
Meg az előzetes alapján nem olyan dolognak néz ki, mint amivel érdemes lenne foglalkozni. Őszintén én ezt a Prime trilógia és a Cyberverse sorozat szerelemgyerekének tartom, és egyik sem egy kiemelkedő alkotás.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5407 Dátum: 2020. Június 24., 12:07:40 »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5406 Dátum: 2020. Június 24., 12:06:06 »
Elkezdtem fogalmazni fejben egy levelet, de végül letettem róla.
- Egyrészt ezzel szerintem rohadtul el vagyunk késve. Akkor lett volna értelme írni nekik, amikor kijött a hír még a korábbi, júniusi bemutatóval kapcsolatban. A szinkron/felirat már nagy valószínűséggel ki van adva feladatba, gyártás alatt áll, és gondolom, ti is imádnátok, ha meló közben valaki bejönne az utcáról, és elkezdene beledumálni abba, hogy hogyan kéne végeznetek a munkátokat.
- Másrészt, mit is szeretnék pontosan? Hogy a képregénysorozat 30 évvel ezelőtti magyar változata alapján fordítsák le a neveket? Oké, de milyen alapon, milyen minőségemben kérném ezt? Egy szerzői jogi szempontból vitatható oldal honosítójaként? Magánemberként? Transformers-rajongóként? Kit képviselek? Talán vagyunk itt 3-an, és biztos vannak mások is, akik ezt így gondolják. De ezen kívül vannak egy csomóan, akiket köszönik szépen, nem zavar, ha megmaradnak a nevek angolul. Arról nem beszélve, hogy ez nem feltétlenül kívánságműsor, ha a Hasbro kiadja utasításba, hogy márpedig a nevek maradjanak angolul, akkor már megint köszönjük a részvételt, és hogy velünk játszottak.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5405 Dátum: 2020. Június 23., 18:51:47 »
Többnyire a Mafilm Audio kft. és az SDI Media Hungary, de harmadiknak befigyel még a Direct Dub Studios is.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5404 Dátum: 2020. Június 23., 17:42:54 »
Ó, basszus, benéztem, hogy július! Hát, sanszos, hogy ha nincs is leszinkronizálva - ha lesz - akkor is valaki már javában fordítja. Valami azt súgja, itt se fordítják le. Van valakinek valami infója, kikkel honosítja tartalmait a Netflix?
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 23., 17:55:37 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5403 Dátum: 2020. Június 23., 16:22:55 »
Inkább több, mint egy hónapot. A korollavírus miatt eltólták a premiert, hogy elkészűljenek az idegen nyelvű szinkronokkal.
Hmm még mindig azon agyalok, hogy érdemes lenne-e megkörnyékezni pár szinkronstudiót a magyarosítással kapcsolatban (ha lesz egyáltalán magyar változat). Ha úgy vesszük ez a sorozat már egy lement játékszérián alapszik, ami már nem kapható a boltokban, szóval hátha nem ragaszkodnak az angol nevekhez.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5402 Dátum: 2020. Június 23., 13:07:48 »
No, már csak egy hetet kell kibírni. Kíváncsi leszek a magyar szinkronra/feliratra...
https://www.facebook.com/watch/?v=918920261868747

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5401 Dátum: 2020. Június 13., 11:34:54 »
Tervezzük, épp az 1989-est fordítom. :brow: Egyrészt néhány, az brit történetekhez kapcsolódó adalék majdnem minden kötetben szerepel, másrészt a szöveges történetek közt is van egy-két érdekes, pl. Megatron eredetéről és gladiátorjátékokról, ami először itt jelent meg. Ezzel együtt a majdnem minden évben megjelenő "Ez történt eddig a Transformers-univerzumban" típusú összefoglalókat nem fordítom le. De a többi meglesz, még a kontinutitásba nem illeszkedő prózai és képregénytörténetek is, mert csak. :) Sajnos mostanában nem jönnek új beírások, de ha végzek a Marvel UK és a IDW 2005 univerzum fordításával - kb. egy évben belül - majd ezen a téren is feleleveníteni az emlékeimet.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5400 Dátum: 2020. Június 13., 09:25:44 »
Azt szeretném megkérdezni, hogy a 7db transformers annualt 1985-1991-ig tervezitek honosíteni valamikor? Érdemes-e egyáltalán, vagy nagyon gagyik?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5399 Dátum: 2020. Június 04., 20:10:12 »
Ha már szóba kerűlt a rajzfilm sorozat (és az animátorok), akkor itt egy kis doku arról hogyan is rajzolták meg annó a robikat.



Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5398 Dátum: 2020. Június 04., 19:44:24 »
Krupperberg pedig amúgy nem rajzolt rosszul, a méreteknél általában következetes volt. De milyen érdekes hogy arra a képre hivatkozol, nekem pont ez volt a fejemben. Főleg Soki markolata van ordítóan kifordulva rajzolva, juj. 😊
Igen, a legelső számokban hihetetlen méretűek. Bokáig érő emberek, általad említett házikó, stb.
Mondjuk ezt jó, hogy kigyomlálták, mert használhatatlan perspektívákat eredményezett.
 Emlékeztek a Szomszédokra? A színszészek képébe nyomott kamerák csodákra voltak képesek. Itt meg egyik képen Buster arca betölti az adott képkockát, utána meg puff, Megatron totálban, Buster meg légypiszok. 😊
 
Az óriásrobotok problematikusak. Omega is. Egyszer péppé veri a törpe Megatront, máskor meg Szuper Omega talán Mogorva  mögött áll a tömegben kis túlzással lábujjhegyen állva.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5397 Dátum: 2020. Június 04., 19:30:10 »

KID, a papírlapos, asztalon fekvő rajzok sajátjaid? Adták anno valamihez? Vagy a neten eleve így voltak fent?

Sajnos nem az enyémek, utóbbi.

Persze, a referenciarajz jó dolog, használták a képregényben is, de nem kell ezt a méret kérdést túl komolyan venni, a rajzfilm és képregény is akkor tért el ezektől, ahogy a képkivágás épp megkívánta, vagy ahogy kedvük tartotta, főleg normál robotok és az óriásrobik, városrobik összevetésének tekintetében. Pusztítót sokkal nagyobbra rajzolták általában a rajzfilmben. A markában elfért Optimusz, úgy csapta Sugárhajtót, mint a legyet, a vele egymagas Bruticus feje meg akkora volt, mint Üstökös

Az óriásrobotokban igazad van, az a rajzfilmben is változott többször, viszont az átlag Autobotok/Álcák egymáshoz képesti méreteit egész jól tartották végig. Pl. Űrdongó konzekvensen alig nagyobb, mint egy ember.

Egyszer láttam egy forgatókönyvet egy Masters of the Universe (He-Man) epizódhoz, ahol az animátorok rendezője direkt odaírta felkiáltójelezve az animátoroknak, hogy "Srácok, senki se felejtse el, hogy ebben a részben He-Man el fogja veszíteni a kardját, úgyhogy nehogy véletlenül valaki bármelyik képkockára odarajzolja megszokásból, mert a gyerekek észreveszik, hogy ez hiba!" Szóval szerintem a rajzfilmben inkább az írón, rendezőn múlt, hogy mennyire követi az előre lefektetett szabályokat, mint a rajzolón. A képregényekben inkább fordítva, de ott ugye még az sem követelte meg senki, hogy ugyanúgy nézzenek ki a szereplők. (Értsd, egy rajzfilmben minden animátornak tartania kell magát a figurák megadott sémáihoz, hogy percről percre, részről részre egységes legyen a show. De ezt már senki nem kérné számon Perlinen, Senioron vagy Wildmanen.)

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5396 Dátum: 2020. Június 04., 17:41:57 »
Persze, a referenciarajz jó dolog, használták a képregényben is, de nem kell ezt a méret kérdést túl komolyan venni, a rajzfilm és képregény is akkor tért el ezektől, ahogy a képkivágás épp megkívánta, vagy ahogy kedvük tartotta, főleg normál robotok és az óriásrobik, városrobik összevetésének tekintetében. Pusztítót sokkal nagyobbra rajzolták általában a rajzfilmben. A markában elfért Optimusz, úgy csapta Sugárhajtót, mint a legyet, a vele egymagas Bruticus feje meg akkora volt, mint Üstökös. Szuper Omega is többször egymagas volt Pusztítóval, úgyhogy ebben nem volt köztük különbség a gyakolatban. Máskor meg ha a képkivágás úgy kívánta, rajzolták őket kisebbre is. De az alap volt, hogy minden robot többszörösére "nőtt" mikor óriásrobot-végtag lett belőle.

A korábban emlegetett Két tűz között talán a legrosszabb példa, Don Perlin a későbbiekben sokkal konzekvensebb volt a méreteket tekintve, bár Szuper Omega és Röptűz is idővel összébb mentek nála, ha képkivágás megkívánta. Krupperberg itt a lenti képen még Sokkoló pisztoly üzemmódját se tudja tisztességesen megrajzolni, amikor megtámadták, tekeredik minden irányba, az ágyúk iránya és a lövések is térben teljesen máshova tájolják Sokit, aki különben a torony előtt kéne, hogy legyen. Van ez a kép is, ahol lent Megatron simán átlép egy épület felett, van vagy 50 méter, miközben egymagas Sokkolóval, aki a másik képeken az emberekhez képest vagy 20 méter, jó ha a bokájáig érnek. (a távolabbi embert kell nézni, akinek csak a körvonalai látszanak.)



 
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5395 Dátum: 2020. Június 04., 10:48:03 »
Nahát KID, de jó!! Köszi! A továbbiakban ezt fogom alapul venni a méreteknél.

Soki, Fülelő itt teljesen megegyezik a Blackrock fúrótornyos történet méreteivel. A korai években még erős lehetett a szellemi kapocs a rajzfilmmel és a méretekkel próbáltak adott szinten belül gazdálkodni. Szimpatikus. Egy ember a rajzon is Soki térde alatt van, ahogy a képregényben. Asszem amcsi 9. megjelenésben néztem konkrétan. Hűha, a testmagassága bőven 6 m alatt van. Mega mondjuk 6. Szóval reális lehet a 10 méteres hossz fegyver üzemmódban.
Dinobotok mondjuk nagyobbak, mint Opti, ez rajzfilmes speckó lehet, nyilván logikátlan. Dinobotokat 5 méteresnek gondolom, kb mint Soki.

Na és Puszti is "kicsi", ahogy tippeltük. Ha Opti 6, Pusztító "csak"  kb 12.  Ezt is elfogadom képregényes méretként.
 Trypticon meg sokkal nagyobb, mint a képregényben, mikor az amúgy mindenkitől (Mega,Soki) kikapó dinobotok  elűzik. Jó, Féreg hívja vissza... ott Mogorva majdnem T derekáig ér. KID rajzfilmes skáláján meg Predaking ér T térdéig!! A rajzon ha Predaking kb 12 m, T mondjuk 40 m magas.

Na ez így nekem elfogadható és kellően rendszerbe illő lenne.

KID, a papírlapos, asztalon fekvő rajzok sajátjaid? Adták anno valamihez? Vagy a neten eleve így voltak fent?
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 04., 11:46:47 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5394 Dátum: 2020. Június 04., 10:25:48 »
A rajzfilm ugyan más méreteket használ, mint a képregény, de azt konzekvensen, ott készült méretarány minta az animátoroknak, amihez igazodni kellett.










Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5393 Dátum: 2020. Június 04., 09:22:18 »
Igen, igazad van, legtöbbször pl Szuper Omega van eltérően rajzolva. Sokira valahol írják is egy részben a narratívában, hogy "Egy tíz méteres sugárfegyver repül az oregoni égbolton."
Na most hogy ez robiként milyen magas...a korai részek még elég koherensek voltak méretben, mikor Soki Röptűz aktiválásán dolgozik, vannak közös képek emberekkel.  Az egyiken látható, hogy egy ember Soki térdkalácsa alá ér. Szóval a rajz alapján még tíz sincs, de a fenti 10 méter elég használható adat. Lehet, hogy pisztolyként hosszabb a csöve, mert mondjuk vmi alkatrész még felugrik a kinyújtott karjaira, így a csőszájfék-pisztoly agya közti táv 10 m körül van. Robiként 7-9 lenne az emberekkel beszélős rajzai alapján. Van hogy leguggol hozzájuk. De a legtöbb robinak már derék alá érnek, szóval azok ilyen 5-6 méteresek.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5392 Dátum: 2020. Június 04., 08:09:18 »
Ja, pl nézd meg itt:

meg itt:

Nem 10 méteres volt. Kb a csöve eleje volt 10 méter csak. Szóval még g1-en belül is változott, hogy mikor mekkora.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5391 Dátum: 2020. Június 03., 23:21:51 »
A robotok méreteit szerintem nem lehet egzakt módon meghatározni, mivel nincs egyértelmű mérettáblázat. A magam részéről a korai G1 híve vagyok, nekem az ott szereplő infómorzsák mérvadók. Sokiról vhol van egy 10 méteres adat, ezt reálisnak fogadom el. Mogorva, Üstökös is kb ennyi lehet, esetleg picit kevesebb, mivel ők nagyságrendekkel gyengébbek. Megatron, Optimusz kb 11 m lehetne, Szuper Omega meg ahogy a Megatron elleni harcban látjuk, azaz 30-40 m, igazából csak Megához kell mérni. Pusztító jóval alacsonyabb lenne reálisan. Legyen 10 m egy alkotója. Ha egy láb és torzó 10+10, az is csak 20 méter. Ráadásul pl egy lábat alkotó robiból sok alkatrész oldalirányban merevítene, szóval a lába nem lenne 10 méteres.
Viszont az óriásrobotok magasságáról beszélni lehet, hogy parttalan vita, mert ahogy egy robi mérete csökkenhet alakváltáskor, úgy akár nőhet is. Nem nagyobb fikció. 😊
Asszem Féreg pl tud nőni, de ebben nem vagyok biztos.
Szóval Puszti lehet csak 15- 20 m, de lehet 50 is. Vagy több. Ránk van bízva. Szerintem 20.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5390 Dátum: 2020. Június 03., 13:06:17 »
Én speciel a War Within-t szeretném viszont látni. :)
A War Within kimaradt három füzetének sztoriját összefoglalta Furman, a 4. színezetlen ceruza/tusrajzai gyakorlatilag szinte mind megvannak, elérhetők a neten.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."