Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836810 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5388 Dátum: 2020. Június 03., 12:07:33 »
Érdekes lenne a régi alkotókat visszahívni egy nosztalgia partira. A ReGeneráció 21 év késéssel jött ki, akkor itt is van még kb. hat évük összehozni :)
De lehetséges lenne az IDW-nek ott folytatnia, ahol a DW abba hagyta, hogy ha továbbra is Patt Lee-nél vannak a jogok?
Én speciel a War Within-t szeretném viszont látni. :)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 03., 12:22:33 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5387 Dátum: 2020. Június 03., 08:44:21 »
Egy dolog miatt nem sajnálom, mert az idw-s elég jól felépített, összeszedett, és sok élvezhető sztori van benne.
Szóval nálad ez bőven kipótolta a Dreamwave-es hiányt.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5386 Dátum: 2020. Június 03., 08:18:03 »
Szerintem nincs olyan, aki ne sajnálta volna az akkori olvasók közül. Három sorozat is félbe lett vágva, (TF ongoing, War Within v.3, TF vs. G.I. Joe v.2) és az alkotók közül a James McDonough-Adam Patyk páros és Simon Furman is legjobb formáját hozta az idő tájt, még ha néhol ütköztek is kicsit egymással az elképzelések, azt is gyorsan kisimították. Don Figueroa és a többi rajzoló szintúgy remek formát hozott, ami után a E.J. rajzai és főleg az első IDW történetek színvilága elsőre elég kiábrándító volt. Szívesen olvastam volna tovább ezt a vonalat, de itt egyből dupla what if...-fel kell élni, mert ha nem csődöl be Dreamwave, a McDonough-t és Patykot akkor is kirúgták volna/leléptek volna a ki nem fizetések miatt, Pat Lee pedig Chris Sarracinit akarta visszahozni a helyükre, aki az elég sótlan TF v1 minisorozattal mutatkozott be, és személy szerint az Armada történeteitől sem voltam elájulva.

Szóval HA megmaradt volna a Dreamwave és HA McDonough-Patyk vihette volna tovább az elképzeléseit, az érdekelt volna. Érdekes lenne a régi alkotókat visszahívni egy nosztalgia partira. A ReGeneráció 21 év késéssel jött ki, akkor itt is van még kb. hat évük összehozni :)

A másik viszont, amit grey gargoyle is érintett, hogy ezek a történetek még nagyon a G1/Beast Wars-Beast Machines/ rajzfilmuniverzum bűvöletében születtek, kicsit azt is éreztem rajtuk, hogy mintha a félig-meddig azok történeti lyukait igyekeznének befoltozni, azzal együtt, hogy nem ugyanabban az univerzumban játszódott, és a kezdetektől számos ponton más irányt követett. Azóta ezt jócskán meghaladták Nick Roche, James Roberts és John Barber írásai. Mégis, nem mondom, hogy nem venném fel újra azt a fonalat... :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5385 Dátum: 2020. Június 03., 08:03:50 »
Egy dolog miatt nem sajnálom, mert az idw-s elég jól felépített, összeszedett, és sok élvezhető sztori van benne.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5384 Dátum: 2020. Június 02., 22:02:20 »
Egyébként valaki sajnálja, hogy a Dreamwave csődje miatt anno a TF-sorozatuknak is lőttek? Én eléggé, volt benne potenciál.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5383 Dátum: 2020. Június 02., 21:46:16 »
Az ilyen méreti dolgokba jobb nem belemenni srácok, mert ez gyakran változni szokott. Mint például itt is, ahol az légirobot szinte eltűnik Pusztító kezében, holott pár panellel korábban ugyanakkora végtagot alkotott, mint ami most fogja őt.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5382 Dátum: 2020. Június 02., 20:59:22 »
A bukottak bosszújában próbáltak vászonra vinni óriásrobotot, de meglehetősen harmatgyenge lett.
Tudom, Bay-hez inkább ne méricskéljünk...

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5381 Dátum: 2020. Június 02., 20:02:17 »
Tulajdonképp Pusztító, Bruticus és a többi kapcsolódott óriásrobot méretileg mekkora lenne? Vetekednének a felhőkarcolókkal, toronyházakkal?

Gondolj bele, hogy egy olyan betonkeverő, vagy daruskocsi, meg a többi munkagép méretarányosan átválltozna robottá, ahogy a képregényben. olyan 15-25 méter közötti magasságuak lennénak kb a fejükig. Ebből gyúrj össze hatot. olyan 45-50 méter magasságura kijönne így első tippre Pusztító. De lehet hogy még sokat is tippeltem, inkább kevesebb lenne.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5380 Dátum: 2020. Június 02., 19:04:48 »
Tulajdonképp Pusztító, Bruticus és a többi kapcsolódott óriásrobot méretileg mekkora lenne? Vetekednének a felhőkarcolókkal, toronyházakkal?

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5379 Dátum: 2020. Június 02., 17:28:06 »
Elképesztőek ezek a játékok, mostanában fedeztem fel őket a youtubon:
https://www.youtube.com/watch?v=6kbZutu4hUU

https://www.youtube.com/watch?v=LN3qv1pPjtA&t

nem akarom az összeset belinkelni, de nagyon brutál ez a részletesség, és percízség.

"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5378 Dátum: 2020. Május 30., 14:05:09 »
Egyetértek, hiába hihetetlenül erősek és ellenállóak a robotok, de semmi esélyük nem lenne pl Főnix, Bulldi, Apokalipszis, stb ellen. Mondjuk nekem valószínű pont a szerényebb képességeik miatt jobban bejönnek a Bandaháború-szintű szuperhősök és ezért (meg a számomra ellenszenves női és férfi szereposztás miatt) nem bírom pl filmen a Bosszú Angyalait.
A korai G1 Transformerek története egyértelműen a kedvenc képregényem, de filmen azt se bírom. Nincs meg a robotok sérthetetlensége a földi fegyverekkel szemben, mindegyik csupa drót és két ütéssel ilyen massza-szerűen kenik el egymást. Ja meg a film háromnegyede ilyen full érdektelen emberi történetszál.

Szóval summázva a legtöbb ötlet csak a maga eredeti terepén működik tökéletesen.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 30., 17:08:55 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5377 Dátum: 2020. Május 30., 12:59:51 »
Hát, a szuperhősök valóságában megnéztem volna meddig bírták volna. Kb. két percen belül rájuk szálltak volna mindkét part Bosszú Angyalai, esetleg az F4 és az X-men meg a S.H.I.E.L.D is, ha már egy tisztességes idegen invázióról van szó, megszornák a sorokat eléggé, mielőtt egyáltalán szóba állnának az autobotokkal, ha egyáltalán, míg valószínűleg a rossz fiúk oldaláról Fátumot biztos éredekelte volna a technológiájuk, és ki tudja, kik mentek volna még rá a lepattanóra (MAGNETO!) akiket nem ismerek. Az űrben is lett volna, mit adnak hozzá a Kree-Skull-Shi'ar birodalom, meg egyekbek (Galaktus, Főnix, Thanos) sokszögében. Szóval egy elég intenzív minisorozat lett volna az is, nagyobb hangsúllyal remélhetőleg a különböző transformerek egyedi képességeire, de hogy mindenki megússza maradandó sérülések/halálok nélkül, ahhoz kreatívnak kellett volna, nyilván a fő univerzum nem bírt volna el ilyesmit, és nem is volt a TF azon a nívón, nem volt olyan fanbase, ami alapján idegen külsős brandet így ráeresztettek volna a sajátjukra.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5376 Dátum: 2020. Május 30., 10:28:44 »
A lényeg csak annyi, hogy a jelzálog a Bárkán legyen! Esetleg még egy sajtóközlemény a Hírharsonában elégtételképpen.

Optimusz: Nyilvánvaló volt, hogy hazudtunk reggel, délben, meg este.  Nem csináltunk semmit az utóbbi 4 millió évben.

Mert az elején még többször említették, hogy ez a szuperhősök valósága. Aztán persze később ez a vonal nem ment tovább. Mondjuk Pókember furcsa is volt, ahogy Megára rontott.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5375 Dátum: 2020. Május 29., 22:29:35 »
Havi vagy éves kifizetés ? ;D

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5374 Dátum: 2020. Május 29., 21:31:45 »
Tízezer energon és az Álca márkanév használatától eltiltás. 😊  :tf-shockwave:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5373 Dátum: 2020. Május 29., 21:04:00 »
Akkor most az álcák kezdjenek el jogdíjakat követelni az autobotokon?  :badteeth:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5372 Dátum: 2020. Május 29., 21:01:35 »
Srácok, olvasom a Semic Transformers füzeteit, a hézagokat meg a Zsákon. G1 b#zi vagyok, szóval nekem csak ez adja. Ezen belül is Budiansky. Na szóval arra jöttem rá, hogy a technikai fejlesztések zöme Álca licensz. Esetleg nebulosi. Soki találja fel azóriásrobotokat (ami az Autobotok rohannak is ellopni), meg az energonátalakítást. Az üzemanyag elkészítését az Autobotoknak egyenesen egy embertől (!) kellett kérniük. Asszem a szerkesztetteket kompletten ő csinálja. Abszolút a legügyesebb mérnök. Skorponok-Zarak találja fel a színlelőpáncélt, az ember-alakváltó egyesülésen alapuló energiaforrást meg talán a nebulosi emberek.

Az Autobotok (Csáklya) meg mondjuk megépítik Szuper Omegát. Vagy csak összeszerelik a testét, ami a Bárkában volt? Ez nem egyértelmű.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5371 Dátum: 2020. Május 29., 20:44:40 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5370 Dátum: 2020. Május 29., 19:55:00 »
Kihagytad az Indiana Jones és az elveszett Bárka fosztogatóit  :badteeth:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5369 Dátum: 2020. Május 29., 19:33:42 »
Hogy festett volna a film, ha másik direktort kap- teszem azt, Spielberget?
Megatron listája. Witwicky közlegény megmentése. Skorponok Park. Álcák hídja. Autobot típusú találkozások.
És nagyjából kimerítettük a témát.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5368 Dátum: 2020. Május 29., 18:49:14 »
Hogy festett volna a film, ha másik direktort kap- teszem azt, Spielberget?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5367 Dátum: 2020. Május 29., 18:46:51 »
Én szerettem részeit, mert alapvetően próbáltam szeretni. De az elejétől kezdve minden el volt benne cseszve. John Rogers szkriptje borzalmas volt, amikor kikerült netre, mindenki megkönnyebbülten sóhajtott, hogy ez biztos nem az igazi, ennyire az nem lehet rossz. (Ez később visszatérő eleme lett a várakozásnak.) Aztán Orciék átírták és maradt olyan rossz, amilyen volt. Kikerültek az első dizájnok is, és megint csak az volt a vélekedés, hogy ennyire biztosan nem lesznek a filmbéli robotok ocsmányak. (De.)

Azt hiszem, azért tudtam legalább egy kicsit szeretni, mert még ilyen előzmények mellett is megcsillantott apró morzsákat abból, hogy ez micsoda csoda lehetett volna. De azért azt látni kell, hogy nekünk csak morzsák jutottak, és innen már csak lejjebb volt a későbbiekben.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5366 Dátum: 2020. Május 29., 17:52:20 »
Az Alan Dean Foster-könyvet is forgattad, ami hivatalosan a forgatókönyv alapján íródott?
Lehet, sokat mond, a többi filmből még könyv sem készült, max egy előzmény az első filmhez.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5365 Dátum: 2020. Május 29., 15:49:49 »
Nem vagyok a filmek rajongója. Rángatózó kamera, olcsó poénok (beleértve a pisáló Űrdongót), Jazz kinyírása, a hol hentelő, hol balf@$z módjára lepofozott, üres lózungokat puffogtató Optimusz, a személyiség nélküli robotok - kb. Tomboló/Frenzy kivételével, akik mellékszereplők a saját filmjükben, a történetbeli következetlenségek, az akciók közben indokolatlanul eltűnő-feltűnő robotok, egy trainwreck az egész. De megettem még 2x, sokan még még 4x is.

3 dolog jött be:
- Steve Jablonsky zenéje, aki mondjuk egy az egyben Hans Zimmer epigon, de hisz tőle is tanulta...
- Kisülés/Blackout, mint figura. Általában nem jönnek be a filmes dizájnok, de a helikopterek a gyengéim
- Racsni kevés mondatai egyike, mikor bemutatkozásképp leszkenneli Samet, és a hormonszintje alapján megállapítja, hogy közösülne a nősténnyel. (igen, sex sells, de tipikusan az az értetlen/érzéketlen, idegen/robotszerű megközelítés, amiket a Marvel képregényben is szerettem, mikor Kék Villám nem értette, mit csinál Buster és Jessie, és a csókot az ötödfokú háromdimenziós egyenletekhez hasonlította, mert azokat is nehéz megmagyarázni.)
 
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5364 Dátum: 2020. Május 29., 13:10:18 »
Utólag visszatekintve a 2007-es Transformers filmre, van valami, amire ma már azt mondjátok: ezt mégis hogy gondolták?

Hidd el, már akkor is úgy gondoltuk.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5363 Dátum: 2020. Május 29., 13:01:26 »
Utólag visszatekintve a 2007-es Transformers filmre, van valami, amire ma már azt mondjátok: ezt mégis hogy gondolták?

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5362 Dátum: 2020. Május 29., 12:31:22 »
Egy kis suspention of disbeliefet, ha kérhetnék... :brow: ;) :lol:
Különben elég nagy bajban lennénk már a kezdetekről fogva...
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5361 Dátum: 2020. Május 29., 11:10:01 »
Ahh Prímusz! Űrdongó annyira hülye. Őszintén szólva ő is az egyik oka volt annak, hogy leálltam a TF képregények olvasásával. Elegem van belőle, meg hogy mindenki tőle várja a megoldást mindenre.
Újjáépítik az egyik legnagyobb tömeggyilkost? El kellett volna távolítani a szikráját, ahogy azt a Garrus-9-en is tették.
Meg számomra annyira hihetetlen, hogy ott volt egy csontig lebontott Overlord és nem sikerült rájönniük a botoknak, hogy miért olyan erős? Helyette újra működőképessé teszik? Volt tervrajzuk az eredeti állapot visszaállításához? Annyi a kérdőjel ebben a sztoriban. :/
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5360 Dátum: 2020. Május 29., 10:52:50 »
Így első látásra hasonlít a Hatlövet nevű álcához, az is elég szívós-emlékeim szerint egy csillag magját használták fel a megteremtéséhez.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5359 Dátum: 2020. Május 29., 10:38:10 »
Overlordnál, nem a burkolat a lényeg hanem a váz, az alaptest, amit Megatron erősített fel. A szikrája is kivételes. Ennél fogva körülményes az elpusztítása.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,