Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837389 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5328 Dátum: 2020. Május 07., 17:58:07 »
Ez ésszerű magyarázat mindjuk. A G1 így is nyit, hogy egy csoport -az Álcák- felkeltek. Logikus, hogy legtöbb esetben a hatalom fellengzővé tesz, így a legerősebbek egyben a leggonoszabbak is. Optimusz ennek fényében egy kereszteslovag, mert szerény maradt annak ellenére, hogy az első, vagy második legerősebb robot. A többi autobot a G1 szerint kezdetben járművé alakul (míg az Álcák fegyverré, repülővé), ez is jelzi, hogy ők inkább csak a békés tömeg. Mogorva meg egy átlagtól erősebb robi.
Az Álcák ereje mindenesetre szerintem a következő: 1. Megatron (elvileg Furman Galvatronja majd megelőzi, de őt képtelen vagyok komolyan számításba venni) 2. Sokkoló 3. Lord Mennydörgés/Skorponok 4. Lord Straxus 5. Triptikon és egyéb (miután a Dinobotok megverték, nem érdemel jobb helyet). Innentől meg kesze-kusza, gondolom, Bruticus és tsai
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5327 Dátum: 2020. Május 07., 17:04:02 »
Volt valami megfejtés - de lehet, hogy ezt már az Animated kapcsán hallottam, csak keverem - hogy az álcák erősebbek, de nagyobb egók, egyénieskedőbbek, intrikusabbak, egymásnak is keresztbe tesznek. Míg az autobotok szövetkezve, egyesült erővel valahogy csak győznek. Ugye az autobotok eredetileg nem harcosok voltak. Az álcák, ha az első évadot nézzük, kevesebben voltak, a kazettákat leszámítva nagyobbak voltak az autobotoknál. Valahogy így jött ki a balansz.
Ugye (Marvel G1-ben) Sokkoló fúrta Megatront, aztán Féreg fúrta Sokkolót, Skorponok Férget, Skorponokot meg előbb Megatron, aztán Sokkoló és Üstökös, akiket meg újra Megatron és Galvatron. Szóval ez egy ilyen örök körforgás.

Mogorvának meg mindig az egója a nagyobb, mint a képességei, még akkor is, ha sokszor meglepő húzásai is vannak. Ő inkább a rajzfilmben legyőzhetetlen.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5326 Dátum: 2020. Május 07., 15:39:16 »
Ez a processzoros lassított felvétel menő duma, nagyon bejön. Asszem Soki mondja itt a Zsákon, amikor a még kialakulóban lévő Földön elveri a Dinobotokat. Egyébként az Autobotoknak tényleg nem sok keresnivalójuk lenne, mert a G1-ben Mega és Soki egymagukban kb mindenkit elpáholnak Omega kivételével. A Soki-féle elpáholásnak ráadásul újrafeldolgozása is van a fentiek értelmében, szóval a Dinobotokat legalább háromszor látjuk kollektíve kifeküdni. Aztán Mogorvát Mennydörgés is elveri ismét csak a társaival együtt. Szerintem Űrdongót nem verték el annyian, mint Mogorvát. Semmi tekintélye nem lenne. (Galactus-effektus) Ja, még Üstökös is szétveri az Alapbázis erejével.   :rolleyes:

A színlelő páncélt Mennydörgés vágta haza? De durva alak, miért nem volt nagyobb szerepe!? Páncélban van, ez már gyerekkoromban is nagyon izgatta a fantáziámat. Utána a neten néztem, hogy Furman világában ő egy gonosz tudós talán. Erőben nekem Megatronnal és Sokkolóval, Skorponokkal ők az Álcák nagy metál négyese  :cool:(Metallica, Slayer, Megadeath, Anthrax nyomán), akik messze a legerősebbek. Overlordot és pl Hatlövetet nem említem, ők már újabbak és erőben nyilván Mega szintjén lennének. Legalább.
Lord Straxus még sötét ló az eredeti gárdából, elég különleges alak. Jó ötlet, hogy "kövér", nincs igazi arca. Olyan szultános! Megáról jut eszembe, hogy Budiansky rá a legbüszkébb. Hidegháború-megaton-Megatron. A Marvel először nem engedte ki a nevet, mert ijesztőnek találták...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5325 Dátum: 2020. Május 07., 14:58:24 »
Ti hogy látjátok ezt a Mogorva a 2. legerősebb Autobot-dolgot? Mert Mega és Soki pl egy-egy ütéssel leteríti a komplett Dinobot osztagot, ami hát nem túl hízelgő.

Soha nem voltam nagy TF fan, de ezt nem értettem én sem! Vagyis leginkább azt, hogy az Álcák miért is nem rendezték le ezt a háborút, miközben felvonultattak egy Megatron, Sokkoló, Skorponok, Hatlövet, Overlord, Mennydörgés stb. sort? Valahogy mindig "nem túlságosan átgondolt"nak éreztem egyes robotok erejét.
Aztán persze lehet az a magyarázat amit Skorponok(vagy Sokkoló) mond Mogorvának, hogy a processzora sokkal gyorsabb és neki ő egy lassított felvétel. Nem tudom...
De az tény, hogy Optimusz kivételével az Álca "menők" mindig keményebbek, jobban megtervezettek voltak.

Vagy ez csak a Marvel és a G1 gyerekkori bája, amivel az IDW már nem tud mit kezdeni...
bár azért tudna

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5324 Dátum: 2020. Május 07., 13:51:51 »
Mogorva is az volt azzal a kicsit punk-hoplitát idéző sisakban, de valahol elgóródott a páncélja.
Mintha ezt megmagyarázta volna valaki később, hogy Mennydörgés, annyira elverte őket azon a bolygón, ahol az az alien szerű szörny volt, hogy a páncél mentette meg az életüket. Viszont a felszerelés annyira károsodott, hogy nem lehetett megjavítani, szóval kidobták. Ezért nem láttuk később Jazz, Űrdongó és Mogorva páncélját.
Btw Mennydörgés micsoda egy vadállat volt. Szintén egy alig ismert figura, akit Furman tett naggyá.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5323 Dátum: 2020. Május 07., 13:26:32 »
Meg szerintem tartalmasabb lett, mint az egész játék-sorozat. Bár a retro stego, tric, meg pteranodon már jöhetne a postán!  ;)
 Érdekes, hogy csak 4 részesre tervezték. Durva!

Na látod, pont erről beszélek, szuper példát hoztál fel. Ordas. Amolyan másodvonalas erőben ( még színlelőként is csak erős közepes szerintem) és Mogorva vele harcol és úgy emlékszem, bár vagy 10 éve nem olvastam, szóval nem tuti, de kell pár ütés, míg leveri. Szóval neki ilyen utcai bunyó, meg diszkóbalhé sikerei voltak.
Azt is sajnáltam, hogy a színlelők extra képességei nem lettek jobban kibontva. Jobban tolerálták a támadásokat, talán némi extra fizikai erő. Mogorva is az volt azzal a kicsit punk-hoplitát idéző sisakban, de valahol elgóródott a páncélja. Legalábbis a nukleonhoz már a ruha nélkül ment. :headscratch:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5322 Dátum: 2020. Május 07., 12:52:35 »
Én még mindig értetlenűl állok a tény előtt, hogy a képregény mennyivel túlélte a rajzfilmsorozatot. Még javában Perlin rajzolta, amikor utóbbit már elkaszálták a tv-ben.
Mogorva, a TF világ Rozsomákja. Az írók valamiért szeretik boxzsáknak használni szegényt, mindig elveri valaki. Furman igazi badass karakter csinált belőle, főleg miután érintkezett a nukleonnal. Ordassal is micsoda rivalizálást rendeztek. :D
Elwood: átjött a felirat, köszi! :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5321 Dátum: 2020. Május 07., 12:24:41 »
Egyetértek. Milyen sötét, de vagány! Aztán kijózanodás. Nem tudom, a Spawn hogy lett a képregényvilág Böszméje, de én senkivel nem beszéltem, akinek ez élete sorozata, mint nekem a TF G1. Igazad van, nagyon érdekesek voltak az ember-robot kalandjai. Érdekesség, hogy Budiansky az embereknek előszeretettel adta a Jake nevet, asszem ez többször előfordul. De jó az a Koponya sztori is! Az a kari is beszédhibás, mint Mogorva és mindkettő átmenet a 2 oldal között. Kopi lehetne Autobot és Mogorva Álca is. Valóban,  a Mátrix-hajsza helyenként egész jó, Mennydörgés és Mogorva   
 kedvenc robik a 2 fő Álcavezér mellett.

Ti hogy látjátok ezt a Mogorva a 2. legerősebb Autobot-dolgot? Mert Mega és Soki pl egy-egy ütéssel leteríti a komplett Dinobot osztagot, ami hát nem túl hízelgő.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5320 Dátum: 2020. Május 07., 11:55:31 »
Annyival árnyalnám a képet, hogy Furman is írt akciódús történeteket, mint a Mátrix-hajsza végkifejlete, vagy az Unikron elleni csata, Budianksynak pedig tényleg voltak jó történetei, pl. az egész Teremtő Mátrix arc vagy a Vissza a Kibertronra c. kétrészes, de az ilyen ember-robot one shotoknak is megvolt a maga bája, mint amilyen Szán, Megatron vagy később Koponyáé volt.
Spawn, te jó isten! Az első 75 szám megvolt (minisorozatokkal), imádtam, milyen komor, milyen dark, a 23 éve vett póló még most sem kopott ki, olyan ritkán hordott és féltve őrzött darab volt. Most nemrég meg visszaolvastam, és nem bírtam komolyan venni, nem jött vissza az a feeling. Greg Capullo rajzai pedig sokkal jobban tetszettek idővel, McFarlane eléggé belelustult a végére.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 07., 12:21:52 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5319 Dátum: 2020. Május 07., 09:47:43 »
Megrendelem Kínából az 1984-es Dinobot játékok gyerekkoromból hiányzó tagjait. Van egy retro kiadás, tökre egyező az eredetivel, még a csomagolás is '80-as hangulatú.
Mennyire szerettem a Bob Budiansky-féle G1-et! A Semic-éra közepétől előfizető lettem és emlékszem, átverve éreztem magam, mikor jött a váltás az amerikai 55. szám után. Nem elég, hogy a történet nem jó, még a rajzok is rosszak!? 😁 Felnőtt fejjel is ez a véleményem, csak elgondolkodtam, hogy milyen érdekes, hogy Furmannak nyilván teljesen másra jár az agya, mint az enyém, mert tényleg egyetlen ötlete sem tetszett Zarak jófiúsítását és a szuper Lord Mennydörgés karakterét leszámítva. Vannak olyan emberek, akikkel tényleg akár ugyanazzal a dologgal kapcsolatban teljesen más következtetésre jutunk. Ezt most nem feltétlenül pejoratív töltetűnek szánom, pusztán megjegyzem. "Nekem ez mindegy." Hogy a Hellboy halálangyalát idézzem. 😀

 Jöttek a sötét, komor, árnyaltnak SZÁNT sztorik, amik nekem szimplán unalmasak voltak. Egy kisautóvá alakuló robot nekem ne kezdjen moralizálni oldalakon keresztül. Arra ott volt a Spawn. Sóhaj. Jó kis csatát vártam, meg óriásrobotokat, színlelőket, a TF egyik csúcsát alkotó Mesterlövész sztorit (na így kell jól árnyalni karaktereket, Megatronnak van becsülete, nem pedig agyatlan mészáros és 3. személyben beszél magáról WOW), helyette jött a kibertroni alvilág, meg a Neo-Lovagok. 😁
De már úgy voltam vele, mint a Spawn-nal. Elkezdtem gyűjteni és "muszáj" volt venni. 😊 Spawn. Öcsém. Mcfarlane. Nyomdaállapotban van az összes, mert kb a Fenyő gyilkosság óta ki sem nyitottam. Na de ma előpakolom a G1-et, az itthon nem közölt pár számot meg a Zsákon megnyitom.  :worship:


WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5318 Dátum: 2020. Május 06., 20:56:54 »
Egyrészt menő, másrészt volt a TF sorozaton belül Pontiac Trans Am is. Csakhogy Windcharger/Széllovas és Tailgate/Hátsó Ajtó olyan nagy kerekekkel jöttek ki, mint egy bigfoot. Az meg nem adott volna a felhasználó élményhez. Azért megnézném, kapott-e kis retoolt, pl. piros futófényt az orrára. Aztán át lehet festeni majd K.A.R.R.-rá is. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."


Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5315 Dátum: 2020. Május 05., 20:26:49 »
Nagyon köszi, grey gargoye!
Ez a következetlen fordítók előnye: egyből több névjavaslatot is kapunk egy filmen belül. :D
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5314 Dátum: 2020. Május 05., 19:54:06 »
Megnéztem a 87-es egész estés rajzfilmet. De lényegében fölöslgesen, mert a joe-k 90%-nak a neve nem is volt lefordítva benne. Akiket kerestél, azokat nem említették.
Mindbendert itt doktor Agyformálónak először, aztán később meg Agyalakítónak hívják.
Az első széria a 24. részig van megcsinálva magyarul, és letölthető. És a harmadik szériának lett leszinkronizálva még néhány része, ami videán fent van. én ennyit találtam.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5313 Dátum: 2020. Május 05., 19:03:21 »
Mert emlékszem rád. ;) 17 éve elküldted nekem CD-n a komplett BW/BM, G1 sorozatot.
Ilyeneket csináltam? Az nem is én voltam :D Mikre emlékszel...

De az a biztos, ha tartasz egy G.I.Joe marathont.  :P
Most SuperStore-t és az új Rick'n'Morty-t akartam nézni, de majd biztos ez is lesz.
Igen, Roadblock Torlasz volt a mozirajzfilmben, és Barikád a rockos verzióban.
De azért bámulatos ez a sokat szidott magyar szinkron. Kb. 5-en egész élvezhetően kihozzák egy epizód kb. 20 fős stábját.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5312 Dátum: 2020. Május 05., 17:27:49 »
Az a Lady Jane Lady Jaye lesz. Sajnos, akiket fejből soroltam volna, azok nagyrészt szerepelnek nálad.

Zartan - Zartan
Sólyom Tábornok - General Hawk
Kígyószem - Snake Eyes
Ász - Ace
Bludd Őrnagy - Major Bludd
Zarana - Zarana?
Rácsos - Captain Grid-Iron
Snow Serpent - Hókígyó
Rock & Roll - Rock 'n Roll


Talán Storm Shadow maradt Viharárny, de lehet, hogy csak az új, filmes fordítás miatt mondom... Tomax és Xamot is mintha maradtak volna ezeken a neveken... Nekem rémlik Torlasz/Úttorlasz is, gondolom Roadblock.

De az a biztos, ha tartasz egy G.I.Joe marathont.  :P


Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5311 Dátum: 2020. Május 05., 17:12:49 »
Ja, ott. Ott igen. Hogy te milyen sokat tudsz :D
Mert emlékszem rád. ;) 17 éve elküldted nekem CD-n a komplett BW/BM, G1 sorozatot. 
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5310 Dátum: 2020. Május 05., 16:57:59 »
Ja, ott. Ott igen. Hogy te milyen sokat tudsz :D
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5309 Dátum: 2020. Május 05., 16:06:16 »
Ööö, melyik facebookos csoportunkban?
Hát a Transformers gyűjtők közössége. Tudtommal Te is tag vagy.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 05., 16:38:28 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5308 Dátum: 2020. Május 05., 15:53:04 »
Ööö, melyik facebookos csoportunkban? Vagy csoportotokban? Hogy hívják a nevét?
Ja igen, így hogy Urban Cobras Strike Force, így könnyű! :D Meg szerintem Tota12-nek is írok, hátha.
Az indán itt található inkább csak a DiC-es évad: https://indavideo.hu/video/GiJoeHunDic-03

Ezeket a neveket gyűjtöttem eddig:
Joe-k:
Bika- Bullhorn
Gazda - Mutt
Flash/ (Jampec?) - Flash
Hentes őrmester - Stg. Slaughter
Herceg - Duke
Snowjob - Hóember
Késes - Ambush
Lady Jane - Lady Jane
Nyomkövető - Pathfinder
Lesipuskás - Stalker
Pilóta - Airborne
Súgó - Low-Light
Szimat - Scoop

Kobrák:
Alvipera - Alley Viper
Bárónő - Baroness
Csörgőkígyó - Copperhead
Fanyűvő - Gnawgahyde
Fémpofa - Metalhead
Kobra parancsnok - Cobra Commander
Romboló - Destro
Vipera - Serpentor

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5307 Dátum: 2020. Május 05., 15:25:01 »
Én csak casual fan vagyok, vagy ahogy Torrente fia is mondta "csak szimpatizáns". :lol:
Szerintem az urbancobras oldalt jegyző Brent Resner lenne a Te embered elwood. Őt megtalálod a fészbukos TF csoportunkban is. Jó srác, biztosra veszem, hogy szivesen segítene neked ebben. De, ha akarod végig nézem a neten fennlévő részeket magyarul és összeírom, hogy ki kicsoda. Most per pillanat úgy sincs más sorozat a látómezőmben, ami lekötne.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5306 Dátum: 2020. Május 05., 14:27:59 »
Egy párat tudok fejből, amúgy nekem is vissza kéne nézni a részeket. De küldhetsz egy listát, az is több, mint a semmi.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5305 Dátum: 2020. Május 05., 14:16:12 »
Ha meg tudnád szerezni a G.I.Joe rajzfilmsorozathoz készült feliratot, és azokban rákeresnél a nevekre, majd azok alapján a szinkronos részekre, akkor szerintem könnyebb dolgod lenne, mert így akkor legalább nem kellene feleslegesen megnézned több órányi anyagot.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5304 Dátum: 2020. Május 05., 14:01:21 »
Köszi, grey gargoyle, ezen a körön én is túl vagyok, láttam a joepediát és a wikipédiát is, meg azt is, hogy a joe-s fandom mennyivel kiábrándítóan kevesebb használható infóval dolgozik a tfwikihez képest.
Szóval igen, persze, kb. mindenki szerepelt a rajzfilmben és a képregényben is. A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy van-e köztünk olyan (pl: Intruder?), aki esetleg volt akkora rajongó, hogy emlékszik a régi tévésorozatokból a nevekre, esetleg megvannak neki a honosított Joe-képregények, a régi VHS felvételek, és nem nekem kell feltétlenül utánanzénem.
A Játékok a polcrólt jegyző Tota12 pl. elég alapos elemzést írt arról, milyen részek mentek annó a tévében, (kb. egy tucat Sunbow-epizód a 3. évadból és a majdnem teljes DiC féle 1. évad jutott nekünk,) tehát csak egy kis töredékük, de nincs kedvem végignézni akár feleslegesen a neten kallodó pár bedigitalizált VHS epizódot, ha nem feltétlen muszáj, hogy vajon feltűnnek-e benne embereink, mert sajnos a szereplők többségéhez nincs adva epizódlista, hogy melyik részekben szerepeltek, miközben mégis jó lenne tenni valami gesztust a fordításban. Mert egyébként nem esik nehezemre nekem sem lefordítani - vagy meghagyni angolul - ezeket a neveket.

Dr. Agykurkász... basszus, hát erről is jó lett volna tudni kb. 10 évvel ezelőtt  :D
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 05., 14:13:17 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5303 Dátum: 2020. Május 05., 11:45:43 »
Na igen, a Beast Machines-hez nekem is kellett a DVD-felirat, néha annyira nem értettem, amit mondanak - nem nyelvtanilag, hanem elharaptak szavakat, meg furcsán ejtették őket. Ha pü-ben küldesz egy e-mail címet, akkor átdobom. (Fel akartam tetetni feliratos oldalra, de nem nagyon reagáltak. Nyilván az aktuálisabb sorozatokra koncentrálnak.)
Más: TFUK fordításban a 125. résznél tartok, ahol a GI Joe brit inkarnációja, az Action Force szerepel, néhány Joe-val, aki korábban nem kapott magyar nevet, legalábbis a TF vs GI Joe történetekben nem.
Ilyen Bazooka, Airtight, Barbecue, Dusty, Heavy Metal. Megvallom őszintén, nem voltam nagy joe-s, és amikor a régi Joe-történeteket fordítottam, a neten sem volt hozzáférés pl. a régi magyar rajzfilmszinkronhoz, ezért akkor a neveket saját kútfőből fordítottam. Most már ez másképp van, ha jó látom, Flintet nem fordították le, Scarlettből viszont Piroska lett, Destro Romboló volt, Dr. Mindbender Dr. Agyaturján (mozifilm)... szóval nem tudom, mi legyen, esetleg tudja valaki szerepeltek-e ezek a figurák a magyar rajzfilmben, van-e valamilyen bevett nevük már, vagy csak menjek a magam feje után...
Dr Mindbendernek, Dr. Agykurkász volt a neve valahol.
Hevy metal rémlett hogy szerepelt rajzfilmben, de meg nem mondom már, mi volt a magyar neve. https://en.wikipedia.org/wiki/Heavy_Metal_(G.I._Joe)
Kis utánanézés után kiderül, hogy a többi is szerepelt képregényben vagy rajzfilmben.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dusty_(G.I._Joe)
Dustynak van egy állandó coyot kutyája, Sandstorm.
Bazooka nevének lefordításán meg nem nagyon kell gondolkozni. :)
Barbecue-ról is vannak képek fent a rajzfilmből. Valami nagyon fura neve lehetett.
sőt, airtight is szerepelt egy részben biztos.
https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimages6.fanpop.com%2Fimage%2Fphotos%2F41300000%2FDusty-and-Airtight-Sunbow-G-I-Joe-cartoon-series-gi-joe-41367551-300-225.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Ffr.fanpop.com%2Fclubs%2Fgi-joe%2Fimages%2F41367551%2Ftitle%2Fdusty-airtight-sunbow-gijoe-cartoon-series-photo&tbnid=9S5a_npSxIoQCM&vet=12ahUKEwjLvaHdt5zpAhUCLOwKHUTiCb8QMyguegQIARBs..i&docid=g3oskJorLPgYOM&w=300&h=225&q=airtight%20g.i.%20joe&ved=2ahUKEwjLvaHdt5zpAhUCLOwKHUTiCb8QMyguegQIARBs

Leginkább ezeket úgy lehetne kideríteni, ha az aktuális részeket magyarul le lehetne tölteni vagy meg lehetne nézni valahol.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5302 Dátum: 2020. Május 05., 06:39:51 »
Na igen, a Beast Machines-hez nekem is kellett a DVD-felirat, néha annyira nem értettem, amit mondanak - nem nyelvtanilag, hanem elharaptak szavakat, meg furcsán ejtették őket. Ha pü-ben küldesz egy e-mail címet, akkor átdobom. (Fel akartam tetetni feliratos oldalra, de nem nagyon reagáltak. Nyilván az aktuálisabb sorozatokra koncentrálnak.)

Más: TFUK fordításban a 125. résznél tartok, ahol a GI Joe brit inkarnációja, az Action Force szerepel, néhány Joe-val, aki korábban nem kapott magyar nevet, legalábbis a TF vs GI Joe történetekben nem.
Ilyen Bazooka, Airtight, Barbecue, Dusty, Heavy Metal. Megvallom őszintén, nem voltam nagy joe-s, és amikor a régi Joe-történeteket fordítottam, a neten sem volt hozzáférés pl. a régi magyar rajzfilmszinkronhoz, ezért akkor a neveket saját kútfőből fordítottam. Most már ez másképp van, ha jó látom, Flintet nem fordították le, Scarlettből viszont Piroska lett, Destro Romboló volt, Dr. Mindbender Dr. Agyaturján (mozifilm)... szóval nem tudom, mi legyen, esetleg tudja valaki szerepeltek-e ezek a figurák a magyar rajzfilmben, van-e valamilyen bevett nevük már, vagy csak menjek a magam feje után...
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 05., 07:35:22 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5301 Dátum: 2020. Május 04., 22:08:30 »
Nagyon helyes! Ha viszont letorrentezed a Beast Wars/Beast Machinest, akkor adok hozzá magyar feliratot. :)
Te jó ég! Van hozzá felirat? :woot: Az nekem jól jönne, főleg a Beast Machines-hoz. ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5300 Dátum: 2020. Május 04., 21:32:39 »
Hely hiányában nem nagyon szoktam nagyobb fájlokat letölteni.
Be kéne már újítani egy jobb gépet, vagy egy külső merevlemezt, de kéne egy új teló meg egy Nintendo Switch is. :rolleyes:

De ha már lesz hozzá helyem, akkor majd szólok. :bravo:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5299 Dátum: 2020. Május 04., 21:20:10 »
Nagyon helyes! Ha viszont letorrentezed a Beast Wars/Beast Machinest, akkor adok hozzá magyar feliratot. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."