Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 834281 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5178 Dátum: 2020. Március 23., 08:29:49 »
Mondjuk úgy, fordítója válogatja. Az általános elv az, hogy aminek van hivatalos magyar fordítása, ott azt használjuk. Aunty/Auntie esetében az ősforrás a Transformers 1. száma, itt nevezték így a Bárka számítógépét, ezt leszámítva az amerikai történetekben sosem került elő ez a név. De jött Simon Furman, és előbb az angol olvasóknak megírta a most megjelent történetet, majd 30 évvel később a ReGenerációt, belekapaszkodva ebben az egyetlen elejtett szavacskába.

Érdekességképp, van Aunty-nak egy harmadik fordítása, Dadus, ez a magyar kiadás 11. számában szerepelt, a Múlt, jelen, jövő című történetben, ami a TF UK 198. száma volt, szerzője megint csak Furman. (Ezt valószínűleg majd részben újrafordítva / kiegészítve adjuk közre, ha eljutunk odáig, mert az akkori magyar fordításba becsúszott egy kis történetidegen X-men-promó is :), illetve vannak olyan vonatkozásai, amik a magyarban akkor nem voltak érthetők, pl.: Homokvihar, Deltás és Infernó, három autobot, akik az amerikai történetekben nem szerepeltek, mit keresnek a Földön.)

A többnevűséggel kapcsolatban készítettem egy elég méretes Excel-táblát az eddig magyar fordításban előfordult minden névről és fontosabb eszközről, fogalomról, intézményről, helység- és helyiségnévről, stb. Minden igyekezetünk ellenére, és fordítóktól függetlenül találtam jó pár következetlenséget, de szerintem még egyszer le kell majd ellenőrizni, és csak utána kezdünk majd a javításukba, mert ez is nagy meló, érzékeny meló, és a honosítással is szeretnénk haladni. Úgyhogy ez nem ma lesz és nem holnap, de a változtatásokat a fórumon is jelezni fogjuk. Majd egyszer.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5177 Dátum: 2020. Március 22., 22:52:25 »
Amúgy most Nagynéni vagy Robotnéni?

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5176 Dátum: 2020. Március 22., 21:43:23 »
Nagyon érdekesek és tetszenek ezek a történetek(TF UK 18-21). Külön az is tetszik, hogy vannak benne utalások a főeseményre(pl. Marvel TF 1-4). Simon Furman szerintem remek történetet írt. A mostani rajzokban pedig látszik, hogy valamennyit fejlődött és látványosabbak kezdtek lenni.
Remélem, hogy még lesznek TF UK történetek.
Köszönet érte Elwood-nak és Tyrant-nak! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5175 Dátum: 2020. Március 22., 21:07:42 »
Ezek a füzetek átmenetek voltak a reklámújság és a képregény között, kicsit olyasmik voltak, mint azok a filmes Transformers magazinok, amik magyar fordításban is megjelentek 2007 környékén, mikor kijött az első mozifilm. Volt bennük poszter, rejtvény, naptár, karakterleírások, olykor matricák, "ez történt eddig összefoglalók", levelezőoldal, természetesen sok Transformers-reklám, és előfordultak benne más, fiús, sci-fis képregények utánnyomásai.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5174 Dátum: 2020. Március 22., 19:34:35 »
Ezek az angol füzetek hogy jelentek meg?Gondolom nem 4 oldal volt egy képregény.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5173 Dátum: 2020. Március 21., 17:22:06 »
Csatlakozom!
Ezeket újraolvasva, felnőtt fejjel, én is kicsit bugyutának tartom, de tagadhatatlanul megvan a bája  :)
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5172 Dátum: 2020. Március 21., 14:23:40 »
Nem tudom, honnan jön az utálat, én biztos nem írtam ilyesmit. De egyetértek. :)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 21., 16:49:48 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5171 Dátum: 2020. Március 21., 13:48:46 »
Én nem értem miért utálja mindenki az Agymosó kocsimosó füzetet. :/ Annak a számnak megvan a maga buta bája, mint a TF sorozat első két évadának.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5170 Dátum: 2020. Március 09., 13:05:17 »
Igen, én is hasonló véleménnyel vagyok, mint elwood. De mivel én már letettem a Transformers-ről (és Netflixem sincs), annyira sokat már nem is várok a sorozattól. Viszont nem értem, hogy 2020-ban miért nem kaphatunk olyan minőségű sorozatot, mint ez a két 8 éves előzetes? :-\

Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5169 Dátum: 2020. Március 09., 09:41:19 »
TF vs. Terminator... Mi jó sülhet ki a kibertroniak és Skynet légiói közti csetepatéból? Már csak Alex Murphy hiányozna a képletből.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5168 Dátum: 2020. Március 09., 09:15:32 »
Volt már erről itt szó? Netflix & chill roll out!

Eeegen, kíváncsisággal vegyes aggodalommal várom, a rossz emlékű Machinima-féle Combiner Wars (worst. series. ever.) néhány alkotója is ott bábáskodik a sori körül, és az újak sem egyértelmű sikereikről híresek, de mindenki kap egy esélyt, hátha most összejön. Egyébként ha jól tudom, hat rész, jön majd valamikor idén, és mivel trilógia, a folytatás is várományos. Kíváncsi leszek a Netflix-fordításra :D

És ha már fordítás: a múlt héten Aldarion távozásától úgy megijedtem, hogy lefordítottam az MTMTE 18-21-et, (na jó, a 21-ben van egy novella is, azon még dolgozom) de a lényeg az, hogy brutális mennyiségű anyag vár honosításra, ha csak a 2005-ös IDW-univerzumost és a TF UK-t számolom, az közel 300 füzet, és ugye elindult a IDW 2019, hamarosan jön a Marvel előzménytörténet, és olyan nyalánkságokat, mint a TF vs Star Trek, TF vs Szellemírtók vagy az ugyancsak hamarosan érkező TF vs Terminator még nem is említettük.

Úgyhogy most érdemes honosítónak állni, ha valaki kedvet és tudást érez magában akár a fordításra (Hol vagy, KiD?) akár a beírásra, és ami legalább ilyen fontos, van ideje is rá, az szóljon, mert különben sose végzünk. Ha heti egy frissítéssel számolok, az így is kb. 6 év, és akkor még a következő 6 év új megjelenéseivel nem is foglalkoztunk. Szóval a feladat nagy, és egyedül ezt nem fogom tudni megoldani.

Ettől persze fordítgatom a régi és új részeket a fióknak lelkesen, kb. egy év alatt szerintem behozom a lemaradást, és ha Tyrantnak belefér az idejébe, készülnek a beríások is, (TF UK-ből van még kész pár), de segítség nélkül borúsak a kilátások.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 09., 14:50:09 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5167 Dátum: 2020. Március 08., 22:43:26 »
Igen én ezt már láttam, eléggé várományos. Végre normális kinézettel is   :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5166 Dátum: 2020. Március 08., 21:54:58 »
Volt már erről itt szó? Netflix & chill roll out!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5165 Dátum: 2020. Március 07., 11:46:32 »
Aldarion!
Köszönöm én is az eddigi munkádat!
lehet, hogy off, de ez esetben várható Warhammer 40K?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5164 Dátum: 2020. Március 04., 22:08:26 »
TF Marvel UK 13-17.: elolvastam egybe és nagyon tetszett ez a történet. Érdekes volt látni, hogy milyen történet lehet más formában és nézőpontban.
Bár azt nem is gondoltam, hogy 11 oldal mellett rövidek is voltak(5-6 oldal). Ha jól láttam az információs oldalon(tfwiki.net), Simon Furman rengeteg TF képregényeket írt a Marvel UK-féle sorozatban.
Köszönet érte Elwood-nak és Tyrant-nak! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5163 Dátum: 2020. Március 04., 19:34:36 »
Sajnos azt nem tudom megállapítani, hogy csere történt-e, a visszaállítás meg nem játszik, mert szó szerint újrapartícionálták a lemezt - eredetileg két részre volt szedve, C és D meghajtó, ők ebből csináltak egy C-t és ráhúzták az oprendszert. Ilyen formában tudtommal lehetetlen az adatmentés.
Idézet

Én pont nemrég próbálgattam a getdataback programot, egy formázásos újratelepítés után, és jópár dolgot vissza tudtam volna hozni.
De a Kürt zrt pl pont ezzel foglalkozik, csak elég drága.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5162 Dátum: 2020. Március 04., 14:46:04 »
Kábé 18 füzettel még 'szerencsésnek' mondhatod magad. Mi lett volna, ha ennél jóval több honosított anyag vár közzétételre és az törlődik...
Igyekszem optimistán hozzáállni a dolgokhoz-egyebet senki nem tehet perpillanat-. Ez persze egy honosítót nem feltétlenül vigasztal, aki sok munkát és szabadidőt belefeccölt 1-1 füzetbe...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5161 Dátum: 2020. Március 04., 14:31:19 »
Nem lehet, hogy kicserélték benne a winchestert? Vagy van olyan program, pl getdataback, amivel egy részét még vissza lehetne hozni (amiket még nem írt felül az újratelepítés), esetleg érdemes lenne ilyesmit megpróbálni.
Sajnos azt nem tudom megállapítani, hogy csere történt-e, a visszaállítás meg nem játszik, mert szó szerint újrapartícionálták a lemezt - eredetileg két részre volt szedve, C és D meghajtó, ők ebből csináltak egy C-t és ráhúzták az oprendszert. Ilyen formában tudtommal lehetetlen az adatmentés.

Engem az érdekelne, neves márka szervíz volt ez?
Azt sem értem, milyen alapon jártak el önkényesen.
Csak kíváncsiságból, mi minden törlődött a TF-ből a Sötét Kibertronon kívül?
Fordítás szempontjából? A RiD 22. és az MTMTE 18-22. (ezek a felvezető füzetek a Dark Cybertron előtt) és a Dark Cybertron 01-02. (ezek az event nyitó és záró füzetei) valamint a RiD és a MTMTE 23-27. füzetei, amik magát az eventet tartalmazzák. Ez kb. 18 füzet, amit februárral be kellett volna indítani. Eredetileg még december végén ki akartam pakolni belőle a MTMTE 18-21.-et, a RiD csomag párjaként, de az már nem jött össze.

Hogy melyik szervíz azt pontosan nem tudom, mert áruházon keresztül érvényesített garanciális javítás volt (valószínűleg a videokártya pukkant ki benne, mert nem csak a beéptett kijelző halt meg, de külsőre se lehtett rákötni). Amúgy egy HP laptopról beszélünk, de nem tudom, hogy az áruház hová küldte tovább, csak azt tudom, hogy odaben az ügyfélszolgálat rettenetesen sajnálja, és nem tudja ez miként történhetett.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5160 Dátum: 2020. Március 04., 13:39:00 »
Engem az érdekelne, neves márka szervíz volt ez?
Azt sem értem, milyen alapon jártak el önkényesen.
Csak kíváncsiságból, mi minden törlődött a TF-ből a Sötét Kibertronon kívül?

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5159 Dátum: 2020. Március 04., 13:15:09 »
decemberben lehalt a laptopom, kiment a kijelzője, így az ünnepeket a szervíz vendégszeretetében töltötte - meg sajnos a következő két hónapot is -, de a mai nap során végre visszakaptam a masinámat. Azonban döbbentem fedeztem fel, hogy a kijelző hibából fakadóan a márkaszervíz úgy gondolta, hogy a javítás része az is, hogy partíció szinten újrahúzzák a gépemet, ami - azon felül, hogy nem kértem tőlük ilyesmit - totálisan lenullázta a merevlemezet és minden azon tárolt adatomat, köztük a TF fordításokat is egész a Dark Cybertronnal bezárólagosan.
Aldarion, sajnálattal olvasom, mi történt. Biztos volt rajta több más fontos dolgod is. És gondolom azt se mondták, hogy bocsánat? Mert azért ez elég kibaszás egy szerviz részéről, és anyagi veszteség is lehet, ha olyan adatok voltak rajta. Minimum egy kérdőre vonást megér. Nem lehet, hogy kicserélték benne a winchestert? Vagy van olyan program, pl getdataback, amivel egy részét még vissza lehetne hozni (amiket még nem írt felül az újratelepítés), esetleg érdemes lenne ilyesmit megpróbálni.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5158 Dátum: 2020. Március 03., 21:05:43 »
Elég érdekes volt akkoriban a legtöbb robinak a kinézete. Pl Megatron feje is, azzal a fura sisakkal.
Na igen, ezeket még a játékok után rajzolták, nem képregényes/rajzfilmes karaktersémák alapján.

Idézet
Itt még fülelő beszélt is, és kiderült hogy Riadó valahogy ott volt a földön eddig, és egy sarok mögött kuporgott, és ezért senki nem tudott róla.  :badteeth:
Fülelő nagyjából végig normálisan beszélt a Marvel füzetekben, sők kifejezetten beszólogatós volt az elején, főleg az amerikai füzetekben, ami teljesen szemben állt a rajzfilmes személyiségével. Riadónak meg kb. ez az egyetlen értelmezhető cselekedete az egész G1 képregényben. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5157 Dátum: 2020. Március 03., 20:47:38 »
Aldarion, hűha! Hát most levert a víz egy kicsit... nem is tudom, hol kezdjem.
Egyrészt nagyon sajnálom, hogy elszálltak a fordításaid. Nekem eddig rossz mentés miatt csak egy-egy füzetet kellett néha újrafordítanom, az sem esett jól, de ez a kb. 15-20 füzet azért brutális... nagyon rossz lehet, sajnálom...
Másrészt, ez a feladat kicsit váratlanul ért... beszéltünk ugyan róla, hogy a Dark Cybertron után átveszem részben a dolgot, de gondoltam, addig befejezem a Marvel UK-t, vagy ilyesmi... át kell értékelnem az életem... és a szabadidőm az elkövetkező 10 évre... de köszönöm a lehetőséget.
Harmadrészt, ezer hála és köszönet a rengeteg melóért, és kitartásért, amivel őrizted a lángot és vitted tovább a fáklyát az elmúlt csaknem 10 évben. Ezek után nincs olyan, amit nem kérhetsz! Ha tudom teljesíteni - kedvenc rész lefordítása pl., akkor az a tiéd.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5156 Dátum: 2020. Március 03., 20:28:58 »
Fú, az kemény. :blink:
Én egyszer az egyik SW kötet fordításának a felét írtam felül egy üres txt fájllal.
Az sem volt kellemes, de ezt átélni tényleg durva lehetett.

Kitartás, Aldarion!
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5155 Dátum: 2020. Március 03., 16:43:22 »
Sziasztok!

Egy rövid közlemény következik a TF jövőjét illetően: Nem reklámoztam túl, de decemberben lehalt a laptopom, kiment a kijelzője, így az ünnepeket a szervíz vendégszeretetében töltötte - meg sajnos a következő két hónapot is -, de a mai nap során végre visszakaptam a masinámat. Azonban döbbentem fedeztem fel, hogy a kijelző hibából fakadóan a márkaszervíz úgy gondolta, hogy a javítás része az is, hogy partíció szinten újrahúzzák a gépemet, ami - azon felül, hogy nem kértem tőlük ilyesmit - totálisan lenullázta a merevlemezet és minden azon tárolt adatomat, köztük a TF fordításokat is egész a Dark Cybertronnal bezárólagosan.

Ezt kénytelen voltam égi jelnek tekinteni, ezért úgy határoztam, hogy ha már így jártam, akkor elengedem az Alakváltókat, és teljes mértékig vissza adom a stafétát Elwoodnak a Többek, mint... és az Álcázott robotok terén is, mert úgy gondolom, azon túl, hogy ez az ő természetes közege, nem sok idegrendszerem lenne nulláról újra elkezdeni a munkát, helyette inkább visszatérek a TF mellett elhanyagoltabb területeimre, és azokat viszem tovább.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5154 Dátum: 2020. Március 03., 12:39:18 »
Elég érdekes volt akkoriban a legtöbb robinak a kinézete. Pl Megatron feje is, azzal a fura sisakkal. Itt még fülelő beszélt is, és kiderült hogy Riadó valahogy ott volt a földön eddig, és egy sarok mögött kuporgott, és ezért senki nem tudott róla.  :badteeth:
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5153 Dátum: 2020. Március 03., 09:02:36 »
Köszönöm a  Marvel UK 015-016-017 részeket  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5152 Dátum: 2020. Február 13., 09:21:56 »
Megtaláltam. Marvel G1 33-34.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5151 Dátum: 2020. Február 12., 23:56:59 »
Szóval az Autobot klónoknak azért kellett meghalniuk, mert megtalálták a Bárkát. És az Acélembernek a régi Semic-es füzetben miért?
Még szerencse, hogy itt vannak a régi sztorik a Hzs-n és könnyen el lehet olvasni... :D
De ha nincs kedved kb. 3-at kattintani, megmondom, hogy az egyikőjükkel Üstökös végzett, a másikukat pedig tudtán kívül Jazz pusztította el Optimusz parancsára, aki az űrkomp megsemmisítésére adott utasítást.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5150 Dátum: 2020. Február 12., 16:04:58 »
Szóval az Autobot klónoknak azért kellett meghalniuk, mert megtalálták a Bárkát. És az Acélembernek a régi Semic-es füzetben miért?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5149 Dátum: 2020. Február 11., 21:43:38 »
Nagyon jó ötlet, hogy lesz a Transformers UK sorozat is. A 13-as régi verziója is megvan és a felújítottat is.
A régi időkben Simon Furman sok TF képregényeket írt. Érdekes, hogy részben kapcsolódik a USA-féle sorozathoz. Így vannak némi kiegészítések, ami a fősorozatban nem nagyon lehetett látni. És persze alternatív történetek. De ez már egy más kérdés.
A rajz némileg sok kívánnivalót hagy maga után, de a lényeg, hogy ezek klasszikus történetek. :cool:
Köszönöm elwood és tyrant! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.