Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838276 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5148 Dátum: 2020. Február 11., 21:24:24 »
Köszönet a TransFormers: Marvel UK 013 és 014 részekért  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5147 Dátum: 2020. Január 29., 15:03:53 »
Aki pedig örült a Marvel univerzumba visszakacsintó '84 00-nak, örülhet ismét, mert közeledik a folytatás.
https://hasbropulse.com/blogs/unboxed/behind-the-scenes-of-transformers-84-comic-book-miniseries
Kíváncsi vagyok fel fog-e tűnni benne Optimus régi kibertroni alt módja, ami csak ott látszódott egyszer? :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5146 Dátum: 2020. Január 28., 21:13:15 »
A Marvel-féle TransFormers-ben tényleg kimaradt. Az 1. résznél is csak annyit lehetett látni, hogy van Kibertron(háborúból kb. 1%-ig= egy-két oldalon), majd végül a Földre kerültek. Többit innentől már ismerjük: Földön autobotok álcák ellen. És sok egyéb események, új TransFormerek.

Én meglepődtem, hogy Simon Furman újra ír TransFormers képregényt. Pedig azt hittem, hogy végleg abbahagyta az Első Regeneráció óta. De nagyon jó hír, hogy végül így mégis lesz.
Bár ez minisorozat lesz. Bár furának fog hangzani, hacsak nem olyan lesz ez is, mint a G1-ben. Mert az 4 részes mini lett volna(eredetileg), végül sorozat lett.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5145 Dátum: 2020. Január 27., 04:42:11 »
Olyasmi. A Dreamwave- és főleg a két IDW-univerzum elég sokat foglalkozott a háború kirobbanásával, illetve a háború korai éveivel, ez a Marvel univerzumban kimaradt. Mostanáig.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5144 Dátum: 2020. Január 25., 22:27:28 »
Köszi, Gargoyle, épp dolgozom egy minden G1-es transformer-név evör listán.

Aki pedig örült a Marvel univerzumba visszakacsintó '84 00-nak, örülhet ismét, mert közeledik a folytatás.
https://hasbropulse.com/blogs/unboxed/behind-the-scenes-of-transformers-84-comic-book-miniseries

Kapunk egy előzmény-történetet?

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5143 Dátum: 2020. Január 24., 18:57:11 »
Köszi, Gargoyle, épp dolgozom egy minden G1-es transformer-név evör listán.

Aki pedig örült a Marvel univerzumba visszakacsintó '84 00-nak, örülhet ismét, mert közeledik a folytatás.
https://hasbropulse.com/blogs/unboxed/behind-the-scenes-of-transformers-84-comic-book-miniseries
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5142 Dátum: 2020. Január 02., 09:40:49 »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5141 Dátum: 2019. December 30., 11:33:08 »
A titkos ügynök Kiütő/Visszaütő, bár tudtommal az Első Regenerációban Kiütő helyett Csapás volt a neve. De így is jó.
Nem szívesen posztolok saját magamra, de az előzőt már nem tudom kiegészíteni. Volt egy megérzésem és utánanéztem, Csapás néven a technobot Strife szerepelt nálam még anno a Viharhozóban és a G1 rajzfilm honosításban is... Valamit intézünk majd ez ügyben.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5140 Dátum: 2019. December 28., 08:56:00 »
Kayamiel: Köszi! :)

robertro: Köszi, Aldarionnal majd hegesztünk.

daniel86: Keményfejet illetően mindössze annyi történt, hogy ilyen Dheeraj Verma rajzolói stílusa, kicsit átértelmezte a figurákat, nem kell nagyon hozzászokni, a fősodorban ezt az egyetlen füzetet rajzolta. Ami az MTMTE-t illeti, tervek vannak :)

keildavid: a TF '84 0. szám egy jubileumi kiadvány, a sorozat indulásának 35. évfordulója alkalmából jelent meg. Furman ebből az alkalomból egy füzet erejéig tért vissza, és egyebek mellett a munkásságának nagy részét kitevő brit képregényeket is igyekezett kicsit az amerikai fősodorhoz igazítani, utólag közelebb hozva az amerikai sorozatban is megjelent brit Acélember-képregényt. Az új sztoriból nem mindenben illeszkedik pontosan az eredeti történetbe, de hát itt már annyi, egymással ütköző kontinuitás van, ember legyen a talpán még az alkotók közül is, aki fejben-papíron le tudja követni mindet. Az apróságok tekintetében meg szerintem lehetünk nagyvonalúak, főleg ennyi év távlatából. Mindenki annyit tesz el ebből a sztoriból, amennyit jónak lát.
Ha jól megnézed, Haláldarázs már pár pillanatra feltűnt a Reflektorfényben: Villámcsapásban.
Na és igen, a nevek. Úgy vagyunk ezzel, mint Furman a kontinuitásokkal, ennyi év távlatából már nehéz követni. Nekem teljesen kiesett, hogy Punch/Counterpunch szerepelt az Első ReGenerációban, és a korábbi, rajzfilmfelirat-fordításból vettem át ezt a nevet, ahogy az autobot ikrekét is, Aldarion pedig *khm* nem szólt *khm*. :) Majd egyeztetek vele, lehet, hogy ezt javítani fogjuk. A nevek terén minden igyekezet dacára előfordulhatnak következetlenségek, Wreck-Gar az egyik példa, aki volt Roncs-Gar is, de azt én se használtam mindenhol (pl. a rajzfilmfeliratokban valamiért nem), míg Overlord annak idején nem fordult le, így maradt, pedig most már lenne rá névötletem, amit lehet, hogy használnok majd a Masterforce rajzfilmfelirataban. Ja, mert hogy az is lefordul, a többi japán TF-fel együtt... :D Csak még a torrentezés műfajában kell egy kicsit elmélyülnöm...
Csatacsapda egy pillanat erejéig feltűnik az USA Marvel 75. szám utolsó oldalán, ami magyarul nem jelent meg, csak itt a HZS-n olvasható. Szegény miután sikerült túlélnie Unikron támadását, elég csúnya véget ér.

gabo: A TF '84-ben csak duokonok vannak, a duobotok Roberts találmányai, csak nála szerepeltek, pont abból indult ki, hogyha vannak duokonok, akkor biztos lennie kell duobotoknak is. Legalábbis, míg ki nem nyírja őket. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5139 Dátum: 2019. December 27., 22:28:06 »
Duobotok tudtommal nem voltak benne

Kb 3-szor néztem át, mert azt hittem én hagytam ki valamit, de akkor tényleg nem voltak benne!


Az Álcázott robotok egyre jobb, várom a folytatást. Köszi a csomagot!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5138 Dátum: 2019. December 27., 19:08:04 »
Nagyon jók ezek az új Transformers képregények!

TF '84: Ez nekem kissé zavaros volt. Bár mégis érdekes volt. Új ötletek és nézőpontok. Bár az Acélemberes történet felesleges lett volna, mivel az a TF UK-féle sorozatban volt.
Nekem az tetszett többek közt, hogy ebbe is láttam először olyan neveket, akik eddig nem voltak megnevezve régebbi történetekben. Pl. az autobot ikrek: Felhőfürkész és Gyorsítósáv. A titkos ügynök Kiütő/Visszaütő, bár tudtommal az Első Regenerációban Kiütő helyett Csapás volt a neve. De így is jó.
Duobotok tudtommal nem voltak benne, hanem a Roberts-féle MTMTE-ben. A Duokon bizony benne vannak. Szintén kiderült a másik neve Csatacsapda, Lendkerék pedig már ismerős az MTMTE-ből. És Karom ikertestvére Fesztáv.
Furman-nek elég érdekes húzása volt ezzel a történettel. Pedig azt hittem,  hogy ő már abbahagyta, mert már nem írt TF képregényeket.

TF - Álcázott Robotok 19-21.: Az eddigiekhez képest érdekes húzás, hogy milyen sok mellékszálak lettek bemutatva. Vagyis a történet nyújtva van, mint a rétestészta.
Keményfej tényleg tisztára olyan, mint Robotzsaru.
És ebbe is sok olyan nevek jelentek meg, akik nem voltak eddig megnevezve. Haláldarázs, Görbe(milyen furcsa név), Patkányfogó(hihetetlen, megint milyen furcsa név).

TF UK 41.: Tetszett ez a rövid karácsonyi történet. Utalás szerint kapcsolódik az eredeti TransFormers történethez.

Köszönöm ezeket a remek TF képregényeket!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5137 Dátum: 2019. December 26., 19:02:56 »
Köszönöm a karácsony TF csomagotT
Keményfej miért néz úgy ki mint a Robotzsaru? :nemtudom:
Ettől függetlenül jó a sztori. Jó lenne egy ilyen hiánypótló pakk az MTME-ből is  ;D
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5136 Dátum: 2019. December 22., 22:19:58 »
Kösz az új Tf-et, am az idővonalat nem ártana kicsit frissíteni, mert a Primacy-Felsőbbrendűség mini még dőlt betűvel van a listán ;)

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5135 Dátum: 2019. December 22., 14:56:34 »
Köszönöm ezt a nagy Évvégi Transformers  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz: csomag arzenált, és üdv újra a fedélzeten elwood  :bravo:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5134 Dátum: 2019. December 22., 12:49:11 »
Plusz utánaolvastam, és a wikin írnak róla rengeteg mindent, pl azt is, hogy Optimusz a bárka indításakor nem találkozhatott Ultra Magnusszal.
Igen, de ott azt is írják, hogy ezt csak Ultra Magnusz profiljában írták le anno, tehát nem a képregényben történt meg, innentől kezdve nincs igazi ellentmondás, csupán a profil fájlt tette zárójelbe.
Érdekesek voltak a duobotok is benne, nekem újdonságok voltak, mert képregényben még nem találkoztam ilyenekkel, akik két robiból tudnak összeállni eggyé.
Ez csak részben igaz ebben a formában, mert Roberts is szerepeltette már őket a MTMTE-ban.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5133 Dátum: 2019. December 22., 12:27:30 »
Jó volt ez a 84 történet, ha nem nézzük, hogy csak részben beilleszthető az eredeti történetbe, amit ki akar egészíteni. Nem oké az a középkori szál, főleg hogy nem hasonul azzal, ami egyszer már ott megtörtént valami homályos UK történetben, ami azt hiszem itt nálatok is fent van. Valahogy időben sem beilleszthető, mintha nem 4 millió évvel ezelőtt történt volna. Plusz utánaolvastam, és a wikin írnak róla rengeteg mindent, pl azt is, hogy Optimusz a bárka indításakor nem találkozhatott Ultra Magnusszal. Az eredeti 18-ből nem szerepelt benne Ösvényvágó, Csatár és Szilkaugró, a többiek elvileg feltűntek benne. Érdekesek voltak a duobotok is benne, nekem újdonságok voltak, mert képregényben még nem találkoztam ilyenekkel, akik két robiból tudnak összeállni eggyé. Mindenesetre a hibáit leszámítva tényleg tetszett, és remélem valamikor csinálnak Furmanék még ennek folytatást.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #5132 Dátum: 2019. November 23., 14:17:03 »
Üdv!
A Hunter/Napcsillantó témára reagálnék én is: az AHM-ben látható Hunter holttest az igazi Hunter, nem valami klón/másolat. A Max Dino sztori végén visszatérnek a Bárkára ugyebár, de azt nem mutatják hogyan tovább, ugyanis nem sokkal ezek után hazavitték őket (kinek mi a haza) és egy időre elváltak az Autobotoktól. Verity történetét ismerjük, neki a Föld már nem jelentett "otthont" többé. Autószerelő Jimmy asszem majd a RiDet folytató sorozatban tér vissza, Hunterre pedig egy rövid utalás van asszem az MTMTE-ben, ahol látható, ahogy Racsni hazafuvarozza, majd egy érzelemmentes elválást követően egyedül marad miközben egy apró gonosz teremtés les rá a fák lombjai közül... Ez pedig röviddel az AHM eseményei előttre tehető, utána ugye szomorú és feltételezem fájdalmas vég vár rá az Álcák karmai közt. Ami miatt Szilánkék felhasználták az pedig az a spéci interutobot hálózat (biztos hogy nem ez a neve) amin keresztül egy közös, mindenki számára folyton elérhető adatbázist működtetnek az Autobotok. Erről többször olvashatunk az Első Fázis sztorijaiban (Nagyágyú beszél pl. Kerék girogátló lövegéről, meg hogy Napcsillantó tuti nem olvasta az erről szóló adatbejegyzést), később viszont már nem nagyon kerül szóba a dolog. Ezen a hálózaton keringenek a biztonsági rendszerek nyilván titkosított kódjai is, de ha valaki hozzáfér egy megfelelő kapcsolódási ponton (pl. mint Hunter agya) akkor feltörheti ezeket. Így sikerült az AHM elején olyan súlyos csapást mérni a teljes Autobot haderőre galaxisszerte, egyidőben, kivédhetetlenül. Pajzsgenerátorok álltak le, határriasztók mulasztották el a vészjelzést, létfenntartó rendszerek kapcsoltak le stb. Napcsillantó személyesen csak ahhoz kellett, hogy tőrbe csalják a legfontosabb célpontot, Optimusz Fővezért. Ehhez viszont nem volt köze Hunternek, 'Csillantó ezekről nem tudott, Üstökös rászedte. Persze utólag felelősnek érezte magát, ezért vallotta magát árulónak. Mindez összességében szerintem durván elmélyítette a karakterét, nem semmi fejlődésen ment keresztül.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5131 Dátum: 2019. Október 11., 11:51:21 »
Azthittem a mikromesterekre meg a hasonló kategóriásokra gondolt a minibottal. Nem ismertem ezt a megkülönböztetést, de nem is hiszem hogy fogom használni.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5130 Dátum: 2019. Október 11., 11:00:09 »
Izmos mióta minibot?
De amúgy a minibotok mind elég erősek én eddig úgy vettem észre.
Jó rég óta, nem hivatalos elnevezésként évtizedek óta használják. A minibotok a képregényben nem fordul elő, a játékok méretéből és frakciójából származik: Űrdongó, Sziklaugró, Izmos, Fuvaros, Fortyogó, Széllovas, Guberáló, Kozmosz, Motorszárny, Tajték, Hadiösvény, Mucsai, Csőtörő/Csöves, Wheelie, Hátsóajtó, Kanyar.

Amúgy Izmost a He-Manből ismert Man-of-Arms-zal (magyar fordításban Páncélos) szokták párhuzamba állítani, talán nem is véletlenül. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5129 Dátum: 2019. Október 11., 08:37:49 »
Eszembe jutott Izmos és azon gondolkodom, hogy megmagyarázták-e is valaha, hohy minibot létére miért olyan erős? Gondolom nem azért, mert a fejformája olyan, mint Juggernaut sisakja. :lol:

Izmos mióta minibot?
De amúgy a minibotok mind elég erősek én eddig úgy vettem észre.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5128 Dátum: 2019. Október 11., 06:00:04 »
Igen, a 35 éves jubileum alkalmából kiadott amolyan 0. rész, ami kicsit más megvilágításba helyezi a Bárka küldetését és a magyarul is megjelent első angol történetet is jobban beilleszti az univerzumba. Folytatásról nem tudok. Ami a honosítást illeti, bármi elképzelhető... :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5127 Dátum: 2019. Október 10., 21:52:37 »
Sziasztok!

Kicsit talán más téma, de azért hátha. Tudtok esetleg valamit a Transformers '84-ről, amit az IDW adott ki nem olyan rég? Az világos, hogy a klasszikus 80 részes Marvel égisze alatt megjelent sorozat előtt játszódik. Az érdekelne, hogy ez csak egy one-shot, ami megmagyaráz dolgokat, vagy, folytatják-e, több szálat is elvarrva, vagy kibővítve? Illetve hogy nem honosítjátok-e esetleg?

Előre is köszi.

Olvasásra one-shot, nem igazán következik belőle folytatás. Illetve hát a régi Marvel a folytatása. Aztán ki tudja, lesz-e még hasonló, én kajálnám.

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Transformers
« Válasz #5126 Dátum: 2019. Október 10., 20:55:17 »
Sziasztok!

Kicsit talán más téma, de azért hátha. Tudtok esetleg valamit a Transformers '84-ről, amit az IDW adott ki nem olyan rég? Az világos, hogy a klasszikus 80 részes Marvel égisze alatt megjelent sorozat előtt játszódik. Az érdekelne, hogy ez csak egy one-shot, ami megmagyaráz dolgokat, vagy, folytatják-e, több szálat is elvarrva, vagy kibővítve? Illetve hogy nem honosítjátok-e esetleg?

Előre is köszi.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5125 Dátum: 2019. Október 10., 20:39:26 »
Eszembe jutott Izmos és azon gondolkodom, hogy megmagyarázták-e is valaha, hohy minibot létére miért olyan erős? Gondolom nem azért, mert a fejformája olyan, mint Juggernaut sisakja. :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5124 Dátum: 2019. Október 03., 12:37:28 »
Intrudernél van a pont.
Napcsillantót valóban be palizta Üstökös. De az Autobot biztonsági kódokat Hunterból szedte ki Szilánk.
 :nezze:
A Maximum Dinpobotot, pedig egy elég király minisorozat!
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5123 Dátum: 2019. Október 03., 00:22:41 »
Emlékeim szerint Napcsillantó szabad akaratából segített az Álcáknak az All hail Megatronban, mert bosszút akart állni az emberiségen amiért szétszedték és kisérleteztek rajta.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5122 Dátum: 2019. Október 02., 22:17:43 »
Nemrég újraolvastam a Dicsőség Megatronnak szériát és egy dolog nem hagy nyugodni: a 12. szám végén Csatár elborzadva kapcsol le egy félig emberi, félig mechanikus testet, amely Hunter O'Nion-ra emlékeztet. Na most akkor ki dekkol az autobázison? Vagy a test a füzet végén egy másolat lenne?  :headscratch:

Ha hülyeséget mondok a többiek kijavítanak de a Dicsőséget, hogy értsd nem elég elolvasni. A Maximum Dinóbotokban és talán az Eszkalációban, Skorponok elrabolta Napcsillantót és több tucat különböző színű változatot fej nélküli klónt készített. Ezek kergették Nagyágyút és Kereket ha jól emlékszem a dinobotok és a monsterbotok is ezek ellen zúztak.
 Ha minden igaz mindnek volt egy emberi része, tehát több tucat Skorponok által irányított Napcsillantó volt. Egy ilyen testet nyúlt le Hunter. Amikor Skorpit elkapták gondolom erre a testre tették vissza az eredeti fejet és ebbe tették be a szikráját. Az biztos, hogy Racsni mondta is, hogy a közvetlen kapcsolatot elvágta köztük, de nem merte Hunter implantátumait kiszedni mert nem ismeri jól az emberi testet. Így Napcsillantó újra egész lett, Hunter meg újra Hunter, egészen addig amíg Szilánk el nem kapta és fel nem boncolta. Ezután már tudta, hogyan befloyásolja a Napcsillantót ezért árulta el őket.
Amikor Csatár lekapcsolja a gépeket az nem Hunternek látszik hanem Hunter. Napcsillantó addigra visszakapta a testét de Huntert felhasználva győzték le őket, mivel Napcsillantót rajta keresztül befolyásolták, ezért kiadta a biztonsági kódokat a helyzetmeghatározásokat stb stb.
Félreértés ne essék, a Dicsőség előtti cselekményvezetést A-tól Z-ig átfutottam, direkt az idővonal szerint haladva, így az előzményt -Skorponok hogyan rabolta el Napcsillantót Hunter-rel együtt- ismerem, csak ez homályban volt.
Tehát akkor gyakorlatilag Verity és autószerelő haverja egy 'részegységet' kapott vissza, a valódi Hunter pedig végig Skorponok bázisán üdült, míg Csatár meg nem szabadította a kínlódástól-az én olvasatomban. Érdekes fejlemény lett volna, ha Racsninak az emberi test komplett anatómiai térképe a kisujjában van a műtétnél...

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5121 Dátum: 2019. Október 02., 16:23:18 »
Nemrég újraolvastam a Dicsőség Megatronnak szériát és egy dolog nem hagy nyugodni: a 12. szám végén Csatár elborzadva kapcsol le egy félig emberi, félig mechanikus testet, amely Hunter O'Nion-ra emlékeztet. Na most akkor ki dekkol az autobázison? Vagy a test a füzet végén egy másolat lenne?  :headscratch:

Ha hülyeséget mondok a többiek kijavítanak de a Dicsőséget, hogy értsd nem elég elolvasni. A Maximum Dinóbotokban és talán az Eszkalációban, Skorponok elrabolta Napcsillantót és több tucat különböző színű változatot fej nélküli klónt készített. Ezek kergették Nagyágyút és Kereket ha jól emlékszem a dinobotok és a monsterbotok is ezek ellen zúztak.
 Ha minden igaz mindnek volt egy emberi része, tehát több tucat Skorponok által irányított Napcsillantó volt. Egy ilyen testet nyúlt le Hunter. Amikor Skorpit elkapták gondolom erre a testre tették vissza az eredeti fejet és ebbe tették be a szikráját. Az biztos, hogy Racsni mondta is, hogy a közvetlen kapcsolatot elvágta köztük, de nem merte Hunter implantátumait kiszedni mert nem ismeri jól az emberi testet. Így Napcsillantó újra egész lett, Hunter meg újra Hunter, egészen addig amíg Szilánk el nem kapta és fel nem boncolta. Ezután már tudta, hogyan befloyásolja a Napcsillantót ezért árulta el őket.
Amikor Csatár lekapcsolja a gépeket az nem Hunternek látszik hanem Hunter. Napcsillantó addigra visszakapta a testét de Huntert felhasználva győzték le őket, mivel Napcsillantót rajta keresztül befolyásolták, ezért kiadta a biztonsági kódokat a helyzetmeghatározásokat stb stb.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5120 Dátum: 2019. Október 01., 21:33:24 »
Nemrég újraolvastam a Dicsőség Megatronnak szériát és egy dolog nem hagy nyugodni: a 12. szám végén Csatár elborzadva kapcsol le egy félig emberi, félig mechanikus testet, amely Hunter O'Nion-ra emlékeztet. Na most akkor ki dekkol az autobázison? Vagy a test a füzet végén egy másolat lenne?  :headscratch:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5119 Dátum: 2019. Szeptember 29., 22:41:32 »
Nem felejtettünk el titeket, de sajna a nyakamban ülő Quintesson zsarnokok a lelkemet szipolyozva rámtestáltak egy extra sürgős gigamunkát a való életben, ami már így is levett az életről. A dolog október közepén zárul, utána fellélegezhetek, és jönnek vissza a robik is. Addig türelmet kérek, de megígérem, hogy cserébe nem egy füzettel szúrom ki a szemeteket.
"When the battle is through, only the strong will survive."