Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837892 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető elwood 2.0

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5058 Dátum: 2019. Május 06., 19:26:17 »
Köszi! :)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5057 Dátum: 2019. Május 06., 14:28:30 »
Üdv újra itt elwood! :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5056 Dátum: 2019. Május 06., 13:56:25 »
Fent van a mozicsillag weboldalon is, de csak az 1. évad és csupán 16 rész. Pirateclub-on van pár tölthető rész a 3-4. évadból, ott viszont nem mindegyik link működik :P

Nem elérhető elwood 2.0

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5055 Dátum: 2019. Május 06., 13:44:38 »
Nahát, ilyen is van? Érdekes, hogy nem tették fel a 3. évadot...

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5054 Dátum: 2019. Május 06., 13:08:51 »
Sorozatbaráton majd végignézem az első 2 évadot egyben, a többit meg valahogy majd összekaparom.

Nem elérhető elwood 2.0

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5053 Dátum: 2019. Május 06., 12:57:04 »
Szimplán érdekelt. Akkor állt be szünet a képregényes részlegnél..
Igazából nem volt összefüggés. A képregények fordítása/beírása és a feliratok gyártása/időzítése párhuzamosan ment. Igazából eléggé előre voltunk a fordításokkal tyranttal, volt szabad kapacitásunk, úgyhogy megcsináltuk ezt is.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5052 Dátum: 2019. Május 06., 12:33:54 »
Szimplán érdekelt. Akkor állt be szünet a képregényes részlegnél..

Nem elérhető elwood 2.0

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5051 Dátum: 2019. Május 06., 12:28:04 »
Engem az érdekelne a legjobban, anno ki kezdeményezte a Generation 1-4 rajzfilmek feliratozását?
Ha jól emlékszem, Graf-X még a ComixArtról. Ő fordította az első részeket. Miért?

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5050 Dátum: 2019. Május 06., 12:19:20 »
Engem az érdekelne a legjobban, anno ki kezdeményezte a Generation 1-4 rajzfilmek feliratozását?

Nem elérhető elwood 2.0

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5049 Dátum: 2019. Május 06., 11:24:38 »
Sziasztok! Jó látni, hogy jó kezekben vannak a TF címek és a keménymag is kitart az olvasótáboron belül. 8 év nagy idő, az az email címem és postafiókom sincs meg, amivel anno ide regisztráltam, így a régi jelszavamról sincs fogalmam... ezért az új reg.

Azért írok, mert egy jó nagy szünet után az utóbbi években kicsit visszacsorogtam a TF rajongásba, és ennek részeként szívesen segítenék újra fordításban, lektorálásban a pálya széléről. Többet egyelőre nem merek ígérni, mert van egy futó projektem...

Elkészült a Beast Wars teljes három évadának magyar felirata, csak kéne némi segítség az elérhetővé tételében. Ha valaki fel tudná tölteni enkórra vagy hasonló helyekre, annak szívesen venném a segítségét. Feliratok.infóra bekültem pár napja, egyelőre nem jeleztek vissza, de ha valaki tud abba az irányba is segíteni, azt megköszönöm.

Ami a jövőt illeti, jelenleg a Beast Machines a 3. résznél tart, utána pedig előveszem a tyranttal készült régi G1 feliratunkat, javítani itt-ott, ami van, meg újraidőzíteni, mert azóta van fent torrenten új verzió a klasszikus sorozatból. Utána pedig jönnek a japán sorozatok, mind a G1, mind a BW folytatások, úgyhogy meló lesz bőven, határidőkről nem beszélnék, mert közben van magánélet is, de igyekszem pár 1-2 év alatt letudni a dolgot.

Előre is kösz a segítséget!
Üdv:
elw.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5048 Dátum: 2019. Április 29., 13:14:36 »
És látom, hogy ezzel párhuzamosan ugyanannál a sorszámnál tart mindkét TF-sorozat. Érdekelni fog, hogy még mi mindenféle történet fog menni így egyszerre.
Igen, és ezt igyekszem is megtartani, mert a jövőben lesznek olyan közös eventek, amik párhuzamosan futnak majd a két sorozatban.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5047 Dátum: 2019. Április 28., 21:11:03 »
Transformers - Álcázott Robotok 11-16: Ahhoz képest, hogy elég lassúnak tűnt a történet, John Barber történetei szerintem nem is olyan rosszak. Bár voltak benne sok furcsa lépések. Pl. Pusztító összeállítása, az álcák visszatérése, Arszi helyzete, hogy mi történt eddig, és még sok minden más. Persze ezekből is sok minden kiderült a történetfolyamatban.

TF - Többek, mint aminek látszanak 9-16: Ebbe ugyan vannak sok olyan "új" Transformerek, akikről nem nagyon lehetett látni vagy hallani róluk, mert itt jelentek meg először. Pl. Sokkoló előzőleg másképpen nézett ki. És furcsa lépések is voltak. Pl. Overlord is visszatérése. Bár az Álcázott Robotokhoz hasonlóan, itt is olyan volt, hogy lassúnak tűnt a történet folyamat, mert több mellékszálak is voltak és csak később fonódtak össze.

És látom, hogy ezzel párhuzamosan ugyanannál a sorszámnál tart mindkét TF-sorozat. Érdekelni fog, hogy még mi mindenféle történet fog menni így egyszerre.

és köszönöm az eddigi TF-képregényeket. :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5046 Dátum: 2019. Április 28., 17:11:11 »
Köszönöm a Többek, mint aminek látszanak 16-részt  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5045 Dátum: 2019. Április 28., 12:31:00 »
Köszönöm a Többek mint... 16. részt. Drift száműzése kissé érthetetlen előttem, nagy pajtik ők Rodimusszal  :headscratch:
Szinte biztos vagyok benne, hogy van valami a háttérben. A rajz pedig nekem kissé fura volt, a távolabbi alakok nincsenek kidolgozva. Vagy csak hozzászoktam Milne szép, részletgazdag stílusához  :)
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5044 Dátum: 2019. Április 14., 17:31:41 »
Köszi az Álcázott Robotok 16 részt  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5043 Dátum: 2019. Április 14., 15:21:15 »
A kezdetekben nagyon sok kritika érte Barber írásait, bevallom őszintén én is furcsálltam, aztán rájöttem, hogy az ő írási stílusa sem rossz. Lassan indul, sokat építkezik, cserébe amikor beérik nagyot szól.

A következő 6 rész is visszakanyarodik az építkezéshez - az megin kicsit vegyes lesz, némelyik akciódúsabb, némelyik filozofálgatóabb, némelyik pedig ismét beleássa magát a történelembe -, megágyaz a hamarosan indulő következő nagy történetszálnak.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5042 Dátum: 2019. Április 14., 12:27:54 »
Köszönöm az Álcázott Robotok 16. részt. Elég messzire jutottunk a kezdetektől. Én szeretem ezt a vonalat és ez a rész nagyon epic volt. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #5041 Dátum: 2019. Április 13., 22:16:28 »


SPOILERveszély! MEGTEKINTÉSE CSAK AZOKNAK, aki már képben van az IDW kontinuitás egészével, a lezárásig.
Ezt mindenképp meg akartam osztani Veletek. Szerintem brutál jó kis AMV videó az IDWerzumról, függetlenül attól, hogy a nyelvezete valami nagyon kusza japán(?)angol konyhanyelv.


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5040 Dátum: 2019. Április 10., 23:33:35 »
BRÉKING!!! Michael Bay ott hagyta a TF franchise-t, ezzel hivatalosan is kaszát kapott az Utolsó lovag folytatása...
http://acinemanias.com/hir.php?id=5164

Feltételezem, más direktor nem vállalta a folytatást, így nincs értelme lebegtetni a befejezés lehetőségét :)

Nehogy azt hidd. A Disney például egyre több filmjét bízza viszonylag kezdő rendezőkre. Pár száz (ezer) ember bármikor elvállalna egy stúdiófilmet és manapság egyre kevésbé kell odafigyelni rá, hogy az illető nagy nevű, tapasztalt direktor legyen.

Tehát lehet még esély arra, kreálnak a vonalnak másik rendezővel egy normális befejezést?

Esély van, de a Hasbro annyira nem akarja Bay nélkül erőltetni. Majd lemeccselik a Paramounttal.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5039 Dátum: 2019. Április 10., 20:41:50 »
BRÉKING!!! Michael Bay ott hagyta a TF franchise-t, ezzel hivatalosan is kaszát kapott az Utolsó lovag folytatása...
http://acinemanias.com/hir.php?id=5164

Feltételezem, más direktor nem vállalta a folytatást, így nincs értelme lebegtetni a befejezés lehetőségét :)

Nehogy azt hidd. A Disney például egyre több filmjét bízza viszonylag kezdő rendezőkre. Pár száz (ezer) ember bármikor elvállalna egy stúdiófilmet és manapság egyre kevésbé kell odafigyelni rá, hogy az illető nagy nevű, tapasztalt direktor legyen.

Tehát lehet még esély arra, kreálnak a vonalnak másik rendezővel egy normális befejezést?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5038 Dátum: 2019. Április 10., 18:19:44 »
BRÉKING!!! Michael Bay ott hagyta a TF franchise-t, ezzel hivatalosan is kaszát kapott az Utolsó lovag folytatása...
http://acinemanias.com/hir.php?id=5164

Feltételezem, más direktor nem vállalta a folytatást, így nincs értelme lebegtetni a befejezés lehetőségét :)

Nehogy azt hidd. A Disney például egyre több filmjét bízza viszonylag kezdő rendezőkre. Pár száz (ezer) ember bármikor elvállalna egy stúdiófilmet és manapság egyre kevésbé kell odafigyelni rá, hogy az illető nagy nevű, tapasztalt direktor legyen.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5037 Dátum: 2019. Április 10., 18:17:07 »
Ahogy én hallottam, Bonaventura szeretné tolni a Bay szériát, de Hasbrotól leszóltak a stúdiónak, hogy az Űrdongós vonalat kell nyomni, mert rebootot akarnak. És mivel Bay Bonaventura embere, amíg ő a buliban volt - és elég szépen fialó filmeket produkált minőség ide vagy oda -, elég nagy beleszólása volt Bonaventurának is a dolgok menetébe, most viszont, hogy Bay kiesett, a Hasbronál sokkal kevésbé figyelnek oda a szavára. Gondolom akkor látunk majd tisztán, mikor a háttérben lemeccselték, hogy melyik az erősebb kutya, mert akkor az ****ik. Gondolom a Hasbro lesz az, ha nincs külön erre vonatkozó, ezzel ellentétes pont valamelyik szerződésben, amely esetben viszont nem a Hasbro lesz az.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5036 Dátum: 2019. Április 10., 11:05:19 »
Na jó, de mégsem vesztettünk vele sokat. Az utolsó lovag folytatása lehetett volna az a mélypont, ahonnan már senki nem vállal újabb TF-mozit.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5035 Dátum: 2019. Április 10., 09:25:36 »
Hát ez egyre röhejesebb lesz. Bay távozott, de mégis lesz TF 6, csak nem az Utolsó lovagot folytatja. Mindezt persze úgy hogy készül az Űrdongó 2, ami amúgy reboot volt... Akkor most hogy is van ez?
https://hu.ign.com/m/transformers-6-2/48085/news/lesz-transformers-6-de-nem-az-utolso-lovagot-folytatja
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5034 Dátum: 2019. Április 07., 19:54:59 »
BRÉKING!!! Michael Bay ott hagyta a TF franchise-t, ezzel hivatalosan is kaszát kapott az Utolsó lovag folytatása...
http://acinemanias.com/hir.php?id=5164

Feltételezem, más direktor nem vállalta a folytatást, így nincs értelme lebegtetni a befejezés lehetőségét :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5033 Dátum: 2019. Április 07., 16:10:09 »
BRÉKING!!! Michael Bay ott hagyta a TF franchise-t, ezzel hivatalosan is kaszát kapott az Utolsó lovag folytatása...
http://acinemanias.com/hir.php?id=5164

 :worship:

Elég nagy vargabetűt tett ez a TF történelembe...  :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5032 Dátum: 2019. Április 07., 16:04:43 »
BRÉKING!!! Michael Bay ott hagyta a TF franchise-t, ezzel hivatalosan is kaszát kapott az Utolsó lovag folytatása...
http://acinemanias.com/hir.php?id=5164
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5031 Dátum: 2019. Április 03., 11:57:13 »
Megnyugtatok mindenkit, hogy nem szokásom spoilerezni.  :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5030 Dátum: 2019. Április 03., 06:43:18 »
Aldariont elkapta a Tom Holland-kór.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5029 Dátum: 2019. Április 03., 00:18:03 »
Javasolnám, ne sokat spoilerezz, nehogy elmenjen a meglepetés ereje  ;)