Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837325 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4998 Dátum: 2019. Március 06., 18:28:38 »
Nagyon kíváncsi leszek az IDW kiadó reboot-jára, amire elviekben nemsoká sor kerül. Vajon mivel tudhatunk meg többet a polgárháború eredetéről ahhoz képest, amit a régebbi füzetekben felvezettek?
Szerintem esélyes, hogy a széria maga a polgárháborúval foglalkozik majd. Szinte minden eddigi alternatív változat évmilliókkal később játszódott, és csak visszatekintések formájában ismertük a háború főbb eseményeit. Ehhez képest új perspektíva lenne egy sorozat, ami a polgárháború kitörésével kezdődne és annak mentén haladna.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4997 Dátum: 2019. Március 06., 16:33:21 »
Aldarion, lenne egy kérdésem.
Azokat a Transformers képregényeket, amiket annak idején a Semic adott ki, azok a Transformers melyik szekciójában találhatóak meg?
Volt belőle egy füzetem, ami mintha egy Nascar versenypályán játszódott volna.
A Nascar rész nem biztos, de az igen, hogy autók (vagy autóbotok? :headscratch:) versenyeztek egymással.

A Tranformers 9. része lesz az valószínűleg.  :)

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4996 Dátum: 2019. Március 06., 14:09:28 »
Nagyon kíváncsi leszek az IDW kiadó reboot-jára, amire elviekben nemsoká sor kerül. Vajon mivel tudhatunk meg többet a polgárháború eredetéről ahhoz képest, amit a régebbi füzetekben felvezettek?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4995 Dátum: 2019. Március 04., 21:50:33 »
Aldarion, lenne egy kérdésem.
Azokat a Transformers képregényeket, amiket annak idején a Semic adott ki, azok a Transformers melyik szekciójában találhatóak meg?
Volt belőle egy füzetem, ami mintha egy Nascar versenypályán játszódott volna.
A Nascar rész nem biztos, de az igen, hogy autók (vagy autóbotok? :headscratch:) versenyeztek egymással.
Itt megtalálod őket: http://halozsak.hu/osszes-kepregeny/508-transformers/tf-marvel/transformers-elso-generacio-marvel/1511-tf-marval-g1-down
Elwood és Tyrant anno felújította az egész sorozatot és hozzácsapták azokat a számokat is, amiket a Semic kihagyott. A magyar kiadásban valamiért belevariáltak a sorrendbe, volt egy blokk, amit teljesen átláptek, és csak miután kiadták a széria legvégét, ugrottak vissza, hogy folytassák a kihagyott számokat, de ennek már nem értek a végére, mert időközben megszűntették a magyar kiadást.

Egyébként néhány éve a sorozat kapott egy 20 részes lezárást, így 80-ról 100-ra nőtt a füzetek száma, azokat itt találod, ha érdekel: http://halozsak.hu/525-kepregenyeink/transformers/tf-idw/transformers-elso-regeneracio-idw/5291-transformers-els-regeneracio-idw

Mit vártok majd el a rebootolt TF-filmektől?
Szívesen látnám a mozivásznon Bruticus-t, Menasort, Superion-t, Fortress Maximust, fej- és célmestereket, valamint Megatron klasszikus alakját.
Ezek is jól hangzanak, de én egy valamit hiányoltam eddig is nagyon: Portyázót. Az ő karaktere annyira intellektuális, hogy szerintem ezért sem erőltették. Ha egyszer kapunk egy jól megírt Portyázót, akkor elégedetten hátradőlök majd, mert az azt jelenti, hogy hűen kezelik a karaktereket, nem úgy mint Bay. Mondjuk erre komoly esélyt látok, most hogy Miki a háttérbe vonult...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4994 Dátum: 2019. Március 04., 20:54:44 »
Aldarion, lenne egy kérdésem.
Azokat a Transformers képregényeket, amiket annak idején a Semic adott ki, azok a Transformers melyik szekciójában találhatóak meg?
Volt belőle egy füzetem, ami mintha egy Nascar versenypályán játszódott volna.
A Nascar rész nem biztos, de az igen, hogy autók (vagy autóbotok? :headscratch:) versenyeztek egymással.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4993 Dátum: 2019. Március 04., 10:42:21 »
Mit vártok majd el a rebootolt TF-filmektől?
Szívesen látnám a mozivásznon Bruticus-t, Menasort, Superion-t, Fortress Maximust, fej- és célmestereket, valamint Megatron klasszikus alakját.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4992 Dátum: 2019. Február 28., 21:48:14 »
Attól függ, mit tartasz soknak. Jelen esetben néhány hétről van szó (Értsd: még márciusban érkezik).
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4991 Dátum: 2019. Február 28., 21:13:54 »
Ha úgy nézzük a Harcos Elit tagjai mind részt vettek a kibertroni X fegyver programban! :D És Overlord lett Deadpool! :D :D Komolyan szembeötlő volt a párhuzam, az emlékturkálás meg az Eredetet juttatta eszembe. Köszönet az új részért, remélem nem kell sokat várnunk míg megkezdődik a mészárlás az Elveszett Fényen! :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4990 Dátum: 2019. Február 26., 10:03:31 »
Ha belegondolunk régen csak azt nézték, hogy mindig kellett egy még erősebb, még veszedelmesebb álca ellenfélnek, akit aztán jól eladhatnak, és a történetben is jól megizzasztja a hősöket. Ez a modernebb szemléletmódban már erősen borította a mérleget, de szerintem Roberts nagyon ügyesen magyarázta ki ezt a dolgot az ununtrium vonallal, ha úgy nézzük a Harcos Elit tagja mind egyfajta kibertroni génterápiával feltuningolt szuperkatonák lettek, és emiatt táposabbak az autobot riválisaiknál...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4989 Dátum: 2019. Február 26., 08:16:45 »
Portyázó kérdése nagyon jó. Miért nincs olyan Autobot, mint Hatlövet vagy Overlord? Kár, hogy ilyen jórobikat nem írtak bele.

Köszönet az új TF-ért. 😎

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4988 Dátum: 2019. Február 24., 13:47:49 »
Köszönöm a Többek mint,,, új részét! Nagyon élveztem minden oldalát!  :worship:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4987 Dátum: 2019. Február 24., 12:10:53 »
Köszönet értük:  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:
Transformers - Álcázott Robotok 14.
Transformers - Többek, mint aminek látszanak 14.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4986 Dátum: 2019. Február 19., 20:19:41 »
Egyedül Kibertron Szajbertronnak nevezésével nem vagyok még kibékülve.
Én se értem miért nem fordította le Speier Dávid. :/

A '86-os "Transfomers: A Mozifilm"ben, ja bocsánat "ALAKVÁLTÓK"ban "Kájbetron"nak ejtették.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4985 Dátum: 2019. Február 18., 11:10:03 »
Az Űrdongó teljesítménye betudható -többek közt- annak, a két főgonosz álca végre meg is kavarta a szart -érdemi tevékenységet végeztek-, továbbá a néző nem kapott 10 percenként robbantásokat a képébe. Szerintem Bay a pirotechnikai bűvészkedések szerelmese. Innentől már csak az kérdés, Dongónak megjavítják-e a hangmodulját és nem fogja ismételten a néma leventét játszani határozatlan ideig, mert szerintem a nézők már ezt is unták. Ja és, szeretném Megatront végre a klasszikus formájában látni, nem pedig átszabva/átplasztikázva.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4984 Dátum: 2019. Február 18., 10:42:11 »
Pedig Az utolsó lovag azért csak nyitva maradt a Bay-szériából: Quintessa és Megatron életben van, Galvatronról semmit nem tudni. Hogy ezt a történetvonalat befejezik-e egy normálisabb rendezővel....
Nem fogják. Bay olyan szinten lezüllesztette a szériát, hogy Az utolsó lovagot már nem csak a kritikusok, de a nézők is utálták. Épp ezért volt nagy teljesítmény, hogy a fele annyiból készült Űrdongó többet szedett össze a pénztáraknál két olyan erős ellenféllel szemben, mint az Aquaman és a Mary Poppins. Ez el is döntötte a kérdést, a Hasbro hivatalosan is reboottá nyilványította a Dongót - ami azért is vicces, mert a film eleji kibertroni csatában eddigi indoklás szerint azért nem láthattuk Megatront, mert ő akkor ugyebár a Hoover-gát alatt volt lejegelve.

Őszintén szólva érdekes egyveleg volt a film. Sok helyen megtámogatta a bayi agymenéseket, de sok helyen ellent is mondott neki. Pl. Igazolta a lejegelt Megatront, a 7-es Szektor is visszatért és még a film végén megkaptuk azt a Camaro Dongót, amiként később előkerült, viszont agyon lőtte a II. világháborúban harcoló autobot kommandós Űrdongót, amit az utolsó lovagban pakolt elénk Bay...

Minden esetre én egy szikrát sem bánom, ha új irányt vesz a történet. Főleg, ha látványt megtartják.

Egyébként itt a cikk erről:
https://screenrant.com/bumblebee-reboots-transformers-confirms-hasbro/
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4983 Dátum: 2019. Február 18., 09:35:57 »
Pedig Az utolsó lovag azért csak nyitva maradt a Bay-szériából: Quintessa és Megatron életben van, Galvatronról semmit nem tudni. Hogy ezt a történetvonalat befejezik-e egy normálisabb rendezővel....

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4982 Dátum: 2019. Február 18., 09:17:13 »
Egyedül Kibertron Szajbertronnak nevezésével nem vagyok még kibékülve.
Én se értem miért nem fordította le Speier Dávid. :/

A vicces, hogy az első Bayformers-ben lefordította-mikor Optimus először találkozik Sam-mel, akkor említi a szülőbolygójukat Kibertronnak. Hogy az utána jövő filmekben mi a tökszárnak álltak vissza az eredeti formára, ne kérdezd....




Ez olyan, mint mikor Lannisport helyett Lennisrév lett, vagy mi. Sakkor még talán az egyik kötet elején van is egy öntömjénezős monológ, hogy az új fordító így-meg úgy kijavította/modernizálta/életszerűsítette.
Nyilván simán elsz**ta, ezt mindenki tudja, de hogy még ilyen körítést is adnak mellé...  :rolleyes:
Nem véletlenül nem hivatkozik senki a "jószándékú" módosítás ellenére sem Lennisrévre.  :cool:
Ordít, hogy a sznob átfordítások mögött személyes okok állnak, mivel lényegében piszlicsáré dolgokon lovagolnak.

Ezzel az erővel lehetne Hápbörg helyett is Hápváros...  :lol:

Maga az ötlet a filmmel kapcsolatban tetszik, hogy ez egy előzmény (azokat szeretem) és nem egy folytatás. Mondjuk a Bay-féle terrort már nem tudom, hova lehetett volna még tovább zülleszteni. Azok már annyira ZS-be csúsztak, mint a végére a Sliders, vagy a Csillagkapu (az mondjuk már talán az elejére is).  :D

WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4981 Dátum: 2019. Február 18., 09:03:03 »
Köszi az új TF-et! Már nagyon vártam. Végre kiderült miért ilyen Portyázó. De most, hogy megszünt Szilánk befolyása, nem tud beleszólni Pusztító tetteibe?
A vége is király! Mondjuk elég nagy taktikai hiba Megatrontól, hogy nem követte végig a Dino és a Légibotok sorsát.
Mogorva lesz még valamikor?

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4980 Dátum: 2019. Február 17., 19:52:02 »
A TF3-as Kerék úgy néz ki, mintha nagypapira ráragasztottak volna egy rakás autóalkatrészt  ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4979 Dátum: 2019. Február 17., 19:27:02 »
Elvileg úgy kell érteni, hogy a folytatásai teljesen más - alternatív irányba viszik majd el a cselekményt. Ami szerintem jó dolog, mert Bay részről-részre egyre vállalhatatlanabb dolgot tett le az asztalra. Ráadásul az Űrdongó látványvilágával is elégedettebb vagyok, mint a korábbiakkal. A robotok kinézetének kidolgozása sosem zavart, de az, hogy mindennemű indoklás nélkül újraszínezték őket, számomra negy kérdőjeleket hagyott maga után. Jó példa erre Kerék.

TF 3:


Űrdongó:


Gondolom érthető, mire gondolok...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4978 Dátum: 2019. Február 17., 18:56:00 »
Amit úgy kéne érteni, az Űrdongó spinoff új filmes szériát indíthat el?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4977 Dátum: 2019. Február 17., 18:37:34 »
Én meg ma olvastam, hogy a New York-i(?) játékkiálításon a Hasbro bejelentette, hogy az Űrdongó hivatalosan is rebootolta a filmeket...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4976 Dátum: 2019. Február 17., 18:25:35 »
Origon találtam:
http://www.origo.hu/teve/20190215-orulhetnek-a-transformers-rajongoi-jon-a-war-for-cybertron.html

A War for Cybertron előzménysorozat lesz arról, hogy kezdődött az autobotok és az álcák harca.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4975 Dátum: 2019. Február 17., 12:49:54 »
Köszönöm az új Álcázott Robotok füzetet! Nagyon hiányzott már a friss TF!
Az utolsó panel mindent visz!  :worship:

"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4974 Dátum: 2019. Február 02., 14:36:16 »
Egyedül Kibertron Szajbertronnak nevezésével nem vagyok még kibékülve.
Én se értem miért nem fordította le Speier Dávid. :/

A vicces, hogy az első Bayformers-ben lefordította-mikor Optimus először találkozik Sam-mel, akkor említi a szülőbolygójukat Kibertronnak. Hogy az utána jövő filmekben mi a tökszárnak álltak vissza az eredeti formára, ne kérdezd....

Más: azt én is értékeltem, itt végre hanyagolták az ember, mint amolyan galaktikus békefenntartó faj szerepét.
Szintén tetszett, ahogy a két álca sikeresen behülyítette a 7-es szektor embereit, kiváltképp a doktort-annyira naiv volt szegényke :D Minden energiáját beleadta a szektor meggyőzésébe: emberek, ne legyünk bolondok, fogadjuk el ennek a két jövevénynek a segítségkérését és cserébe olyan technológiához juthatunk, hogy a szovjeteket állva hagyjuk a versengésben -ugyebár 87-et írunk, amikor a hidegháború még tart (ki gondolná, pár év múlva a Szovjetunió a maga impériumával max a történelemkönyvek lapjait fogja ékesíteni).
A John Cena alakította ügynöknek azért felszaladt a szemöldöke erre a túlbuzgóságra-meg is mondja a főnöknek, azért csak nem kéne a teljes eszközparkot ezeknek odaadni, ki tudja, mit forralhatnak ezek a memória egységükben-, a főnök meg nagyvonalúan legyint erre és áldását adja az akcióra.
Űrdongó pedig eléggé begőzölt a végén-jóformán a komplett egységet szitává lőtte, úgy kellett Charlie-nak lenyugtatnia...
Az egyetlen dolog, ami már zavart, az a legvégén a találka Optimus-szal-miután a film az első Bayformers prequel-je, nem sokkal később kéne összefutniuk?  :-\

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4973 Dátum: 2019. Február 02., 00:41:24 »
Letudva az Űrdongó spinoff, a robot karaktereket legalább nem szabták át olyan drasztikusan, mint a korábbi filmeknél. Egyedül Kibertron Szajbertronnak nevezésével nem vagyok még kibékülve. De jó volt Üstököst és Sokkolót a klasszikus alakjában látni :)
Vicces, nekem is ma sikerült megnéznem. És azt kell mondjam, nagyon elégedett vagyok vele. Ha ez nem a széria utólag leforgatott 0. epizódja lenne, még tapsikolnék is örömömben - várjunk, az megvolt... Annyira jó volt végre eredeti alakjukban látni a vásznon a karaktereket - Racsni, Acélfej, Arszi, Sziklaugró, Kerék, Izmos, Sokkoló, Fülelő, Romboló, stb... estig sorolhatnám -, nem csak küllemileg, de színezetileg is helytálló dizájnban. Határozottan jót tett a filmnek, hogy a kreatív oldalától távol tartották Bayt.

Noha tény, hogy a történet nem túl komplikált, itt lőjetek agyon, ha ennek ellenére nem volt sokkal árnyaltabb, mint az előző öt film együttesen. Tény az is, hogy a történet gyakorlatilag egy E.T. koppintás, de az, hogy a kertvárosban nem robbant fel hárompercenként egy-egy kicseszett kertitörpe, valahogy nagyon megnyugtatta a lelkivilágomat. Ami külön tiszteletet érdemel, hogy az emberek itt emberek voltak, nem igazán tudtak labdába rúgni, de basszus, szerintem ez így helyes, ha szembekerülünk egy intergalaktikus háborút vívó idegen fajjal, ne az ember tegyen már pontot az ügy végére. Ez nem a Marvel univerzum és nem is a DC. Az emberi szereplőket ráadásul sikerült szerethetően tálalni: mind furán indulnak, de egyik sem annyira ordenáré mód nevetségesen irreális, mint a Witwicky-klán, sőt a legtöbbjük igencsak elfogadható karakterívet kapott - főleg Charlie. Az ahogy felvázolják, hogyan sikerül Dongóval átsegíteniük egymást a saját traumájukon nagyon rendben volt. Valahogy még a Simmons ügynök felé megeresztett kikacsintás is a helyén volt, meg sem próbálták annak a csetlő-botló idiótának ábrázolni, akivé "később" lett.

Shatter és Dropkick - Istenem add, hogy egy ideig ne kelljen nekik nevet adnom! - , a két álca triplaváltó karaktere is rendben volt és kimondottan élveztem, hogy végre előkerült egy álca a vásznon, aki használta a processzorait és ármánykodott is, nem csak zúzott agyatlanul, mint a Bay-éra alatt nagyjából az összes álca...

Ha pedig már szóba hoztam a csatát. Imádtam, hogy a harci jelenetek követhetőek voltak. Végre nem egyendizájnolt álca drónokkal pofozzák bucira egymást a karakterek, követhetetlen snittek és szerte szét ollózott harci káosz közepette, hogy a végén csak onnan tudjuk biztosan, ha elpatkolt valaki, hogy nem áll ott a többiek között a vége főcím előtti macsó pózoláskor...

Ami számomra fura volt, hogy míg sok ponton igyekszik megtámogatni az első filmet, legalább annyi ponton véltem ellentmondásokat felfedezni. Bár az is igaz, hogyha ezt alapul véve csinálnának egy teljes rebootot, én csak azon tűnődnék el, hogy mennyi popcornnal üljek be a filmre...

Egy a lényeg, minden hibája ellenére remek kis film lett, ami iszonyat szórakoztató és végig áradni éreztem belőle azt az atmoszférát, amiért a Transformerst annak idején megszerettem. Aki neadj isten még nem nézte meg, szerintem pótolja, mert ezúttal tényleg egy jó filmet kap a pénzéért és nem egy olyan zagyvaságot, mint Bay utolsó f@szsága volt pár éve.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4972 Dátum: 2019. Február 01., 17:59:28 »
Egyedül Kibertron Szajbertronnak nevezésével nem vagyok még kibékülve.
Én se értem miért nem fordította le Speier Dávid. :/
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4971 Dátum: 2019. Február 01., 13:20:24 »
Letudva az Űrdongó spinoff, a robot karaktereket legalább nem szabták át olyan drasztikusan, mint a korábbi filmeknél. Egyedül Kibertron Szajbertronnak nevezésével nem vagyok még kibékülve. De jó volt Üstököst és Sokkolót a klasszikus alakjában látni :)

Nem elérhető Ramblinger

  • Papucsorrán Pamutbolyt
  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Nő
Re:Transformers
« Válasz #4970 Dátum: 2018. December 28., 09:47:56 »
Na de üdítőre nagyobb kereslet van, és azért az rendszerileg más is. ;D Persze jogos felvetés, viszont én nem tartanám rossz ötletnek, ha 'csak' pár honosító oldal működne (melyek esetlegesen összedolgoznak, és minőségi tartalmat gyártanak), úgy talán a honosítók sem vesznének annyira el. Hallottam egy esetről, ahol egy Bugcia nevű honosító a kellemetlen csapat, és a többi képregény összegányolt honosítása miatt lépett le, két év beleölt munka, és idő után. A művei elvesztek a többi közt, és így nem igazán látta értelmét folytatni. A honosító oldal pedig távozását követően törölte az elkészült füzeteket. Sajnos azt nem tudom mit fordított. Csak kb. egy, másfél éve olvastam róla egy cikket. Minden esetre, engem ez ilyen módon elszomorít.   :(





Mr. Aldarion, ne szabadkozzon, kéhem ;D
A Hálózsák még csak rak fel -ha nem is olyan gyakran- új füzeteket, míg a NewGen-nél megálltak az októberi feltöltés után.
Szoktam is ezen gondolkodni néha, hogy egy ekkora országban miért is van több képregényhonosító oldal. Elég lenne egy, ahol egyszeri regisztrálás után bármit megtalálhatok.

Ilyen alapon elég lenne egy üdítőgyártó is. :D
A Kószáló szarka - Hóért halált, halálért havat!

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4969 Dátum: 2018. December 26., 18:08:02 »
Mr. Aldarion, ne szabadkozzon, kéhem ;D
A Hálózsák még csak rak fel -ha nem is olyan gyakran- új füzeteket, míg a NewGen-nél megálltak az októberi feltöltés után.
Szoktam is ezen gondolkodni néha, hogy egy ekkora országban miért is van több képregényhonosító oldal. Elég lenne egy, ahol egyszeri regisztrálás után bármit megtalálhatok.

Ilyen alapon elég lenne egy üdítőgyártó is. :D