Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838189 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4848 Dátum: 2018. Március 29., 17:57:45 »
Kapunk húsvétra új TF füzetet? Az oldal zászlóshajójából, kissé mostohagyerek lett.  :nemtudom:
Aldarion mester, van-e fény az alagút végén?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4847 Dátum: 2018. Március 27., 13:46:12 »
Tökéletesen egyetértek. Mogorva a nukleon miatt az eredeti történet végén kb alulról súrolhatta mondjuk a nagyokat, de előtte nem igazán volt esélye a vezérkar ellen. Az átlagos robotok ellen persze simán kiállhatna (pl. Üstökös, Zsákutca, Össztűz, Szán, a gyengébbeket meg simán legyőzné), akik meg vele kb azonosak lehetnek... Fülelő (egyébként egyik legerősebb Álca, kb Mogorva ellenpárja lehetne), Motormester, az áruló Röptűz, stb.

Sokkoló pl tuti erősebb, mint Mogorva. Ötüket győzte le 2 perc alatt. Sokit nem szabad lebecsülni, mert pl miután elpáholta a sérült Megatront, az nem is mert a felgyógyulása után sem kiállni ellene, hanem ráuszította a dinobotokat. Sokkoló meg később Megára a predakonokat. Egyik csapat sem járt sikerrel, jó befektetés volt.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4846 Dátum: 2018. Március 27., 09:47:50 »
A Dinobotknak először a marvelnél csak az álcázás miatt kellett a dinó forma, hogy beleolvadjanak az aktuális környezetbe, de át tudtak változni. Később, azt hiszem az IDW-s újragondolásnál, jött az, hogy a sugátzás miatt kellett rájuk egy szerves burok, ami megvédi őket, és ez lett a habitusuk miatt a dinó forma, amiket a bolygó élőlényei között nekik tetszőnek találtak. Persze átalakulni csak amittt nem tudtak, mert akkor a védelmüket bukták volna.
Mogorva meg erősebb a többi dinobot társánál is, meg az átlagos autobot harcosoknál is, de Optimusztól és Megatrontól jóval elmarad. Ostobának sem nevezhető, mert jó taktikus, és stratéga, és a legtöbbször vezetőként is megállja a helyét. Sokkoló viszont épphogy megatron alatti erőszint, szóval nagyon elvileg de erősebbnek kéne lennie mogorvánál. Mogorva szerintem akkor juthatott kb a fővezérek szintjére, amikor a marvel G1 vége felé átalakította magát.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4845 Dátum: 2018. Március 26., 13:30:59 »

És PIRANACON-t hová sorolnád, aki a marveles leírás szerint 4 millió tonnát tud megtartani? :D


Igen, ezen én is törtem a fejemet anno, hogy hogy lehet, hogy xy óriásrobot kb 30 000 tonnát emel, míg P. 4 milliót?! :)
AZ egy újabb feldolgozás már, mikor Mogorváéknak kell egy blokkoló, ami lefogja a sugárzást és úgy emlékszem, hogy talán át is tudnak alakulni, mert rajtuk marad a szerves anyag. Vagy nem, lusta vagyok megnyitni. Mondjuk ez a szerves anyag jól bírhatja a hajtogatást, meg a nyitogatást az átalakulás közben...  Gyerekként nagyon kedveltem Mogorvát, meg a legerősebbnek gondoltam, de rá kellett jönni, hogy sajnos nagyon le van maradva a gonosz nagyokkal szemben. Soki az újban és az eredeti sztoriban is egyaránt nagyon elpüföli, ott (a régiben) pedig szerves borítás még sehol. Salak még az emlékeiben mondja is, hogy egyet ütött és mind elszálltunk, mint a pinty. Utána Megatron egyet üt rá és szó szerint piheg a földön fekve a többi dínóval együtt.  :-\
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4844 Dátum: 2018. Március 26., 08:58:29 »
Tényleg érdekes, jó volt végignézni, köszi!

Mondjuk van benne néhány következetlenség. Pl Mogorva Strength-Durability 7-7, míg Sokkoló 5-5...
Ez azért érdekes, mert Soki pont olyan könnyen páholta el az összes Dinobotot egyszerre, mint pár millió év múlva Megatron tette.
Szóval annak ellenére, hogy Mogorva az egyik kedvenc Autobotom (nem sok van belőlük), azt kell mondanom, ez a két adat tuti nem helytálló. Mogorva szerintem reálisan kb Soki nyers erejének 60 %-át bírja.

Hát nem tudom... Én nem vagyok tipikus TF rajongó, nem tudok mindent, de nekem Mogorva erősebbnek tűnik mint az egyszemű. Sokkoló azért nyert, mert intelligensebb mint a legtöbb robi együttvéve.  A Dinóbotok meg pont az ellenkező kategória. Illetve nagyobb a tűzereje, a sebessége és a skill is. És ez a dinók lakta földtörténeti korban sokkal fontosabb volt, mint a nyers erő. Sőt, igazából bármelyik életszituációban fontosabb lehet. Meg ugye volt is valami, bár nem emlékszem pontosan, hogy Sokkoló tudott mozogni a Földön a normális formájában, míg Mogorváéknak felkellet venni a dinó alakot, hogy ne álljanak le. (De most lehet hülyeséget írtam)
Ha a nyers fizikai erőt nézzük, szerintem Mogorva bárkivel (Megatron, Optimusz, Skorponok, Tarn, Overlord, Rodimus, Ultra Magnus) felveszi a versenyt, de gondolkodásban már mindtől elmarad.
Talán jobb lett volna, ha nem a 7-es osztályzat a legnagyobb a táblázatban. Jobban lebontva, átláthatóbbak lennének az adatok.       

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4843 Dátum: 2018. Március 25., 15:16:00 »
Nem hiszem, hogy ezeket a leírásokat komolyan kell venni.  :) Lehet, hogy a dobozok hátuljáról vannak a statisztikák, nem tudom, de pl. Lézercsőr bárhová gondolkodás nélkül megy, ahová Fülelő küldi. Szóval ez a konkrét pontszám az én nézőpontom szerint tuti nem jó.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4842 Dátum: 2018. Március 24., 18:58:58 »
A fejemben mindig egy ilyesmi lista élt: Megatron, Optimusz (Hatlövet és tsai?)  (100), Sokkoló (aki személyes kedvencem), Skorponok, Straxus pár százalékkal alattuk, aztán óriási ugrással már Mogorva 60 % körül és a többi "erős" robot. Aranybogár, meg Féreg, Sziklaugró, stb., a "futottak még" kategóriában osztoznak az előkelő 10 %-okon. :)
Omega, stb. szerepeltetése itt értelmetlen lenne, vagy 500-ról indítanám az efféléket.
És PIRANACON-t hová sorolnád, aki a marveles leírás szerint 4 millió tonnát tud megtartani? :D
Nehéz ezeket besorolni, én biztos, hogy nem egy hetes pontozással kategorizálnám őket.
Viszont végignéztem pl hogy courage-ban kb ki hogy áll. pl hányan lehetnek maxosak, meg kié a legkisebb, és Laserbeak volt az egyetlen, aki egyes értékelést kapott, pedig van néhány igen gyenge bot is, de egy ilyen után igencsak nem leszek a rajongója Lézercsőrnek. :D
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4841 Dátum: 2018. Március 23., 10:06:58 »
Szuper dolgot találtam ma. Nekem ez új, és rengeteg olyan infó van benne, sok kevésbé ismert robotról, amikről, vagy akikről még nem tudtunk szinte semmit.
https://omega-shockwave.deviantart.com/favourites/64905372/Transformers-Decepticon-Bios
https://citizenpayne.deviantart.com/gallery/51787834/Autobot-Bios

Erősségek, alter módok, leírások. Én lementettem az összeset magamnak.
Pl. egy érdekesség: Perceptor alter módja itt nem mikroszkóp, vagy lánctalpas lézer ágyú, hanem terepjáró! Tök jó. :)

Tényleg érdekes, jó volt végignézni, köszi!

Mondjuk van benne néhány következetlenség. Pl Mogorva Strength-Durability 7-7, míg Sokkoló 5-5...
Ez azért érdekes, mert Soki pont olyan könnyen páholta el az összes Dinobotot egyszerre, mint pár millió év múlva Megatron tette.
Szóval annak ellenére, hogy Mogorva az egyik kedvenc Autobotom (nem sok van belőlük), azt kell mondanom, ez a két adat tuti nem helytálló. Mogorva szerintem reálisan kb Soki nyers erejének 60 %-át bírja.

A fejemben mindig egy ilyesmi lista élt: Megatron, Optimusz (Hatlövet és tsai?)  (100), Sokkoló (aki személyes kedvencem), Skorponok, Straxus pár százalékkal alattuk, aztán óriási ugrással már Mogorva 60 % körül és a többi "erős" robot. Aranybogár, meg Féreg, Sziklaugró, stb., a "futottak még" kategóriában osztoznak az előkelő 10 %-okon. :)
Omega, stb. szerepeltetése itt értelmetlen lenne, vagy 500-ról indítanám az efféléket.

Hú, a csavarok is de jók voltak Budiansky történetében!!! Ellenszer meg a víz, olyan türelmetlenül olvastam, hogy igen-igen, öntsd már magadra, ne bénázz már!  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4840 Dátum: 2018. Március 18., 22:54:20 »
Köszi! Remélem, hogy a jövőben viszontlátjuk a kis férgeket, mert nekem nagyon tetszettek gyerekkoromban.
"Aranybogár, jöjjön a sav!"

Egy kis hasonlóság, vajon csak véletlen? :lol:


Ez a TF füzet 2013 márciusában jött ki, míg a film szeptemberben. (Idén 5 éves lesz a Riddick és még mindig nem kezdtek bele a folytatásba. Pff.. mi tart eddig Vin?! :headscratch:)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4839 Dátum: 2018. Március 17., 14:17:08 »
a Csavarokat. Tényleg, ezek a kis pondrók honnan származnak? A képregényben is csak annyi volt, hogy sodródtak az űrben.
Annyit találtam, hogy egy elhagyatott kolonián találták öket. (Az nem egyértelmü, hogy miatta hagyták e el, vagy késöbbi evolucio termékei ök, akik csak az otthagyott gépeken élösködve fejlödtek. Elöbbi esetben talán csak a helyi körülményekhez alkalmazkodtak.) Más betegségek: http://tfwiki.net/wiki/Category:Diseases Vasevö baktériumok élnek a Földön is: https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Vasbaktériumok

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4838 Dátum: 2018. Március 16., 17:10:17 »
Szuper dolgot találtam ma. Nekem ez új, és rengeteg olyan infó van benne, sok kevésbé ismert robotról, amikről, vagy akikről még nem tudtunk szinte semmit.
https://omega-shockwave.deviantart.com/favourites/64905372/Transformers-Decepticon-Bios
https://citizenpayne.deviantart.com/gallery/51787834/Autobot-Bios

Erősségek, alter módok, leírások. Én lementettem az összeset magamnak.
Pl. egy érdekesség: Perceptor alter módja itt nem mikroszkóp, vagy lánctalpas lézer ágyú, hanem terepjáró! Tök jó. :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4837 Dátum: 2018. Március 11., 10:17:25 »
ahogy Unicront is. Pl megszórom egy kis csavar vírussal, és aztán az elvégzi a dolgát. :)
Ez egy nagyon érdekes gondolat, hirtelen nem is tudom, hogy sikerülne-e. Nem biztos, mert Uni végülis egy isten, aki tele van mérgező anyagokkal és az immunrendszere szerintem leverné a Csavarokat. Tényleg, ezek a kis pondrók honnan származnak? A képregényben is csak annyi volt, hogy sodródtak az űrben.
Félreértettél, arra céloztam, hogy Unicront is le tudták győzni a G1 végén, pedig ő kicsit erősebb Metroplexnél. A csavar vírussal Metroplex legyőzésére gondoltam.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4836 Dátum: 2018. Március 10., 10:27:33 »
ahogy Unicront is. Pl megszórom egy kis csavar vírussal, és aztán az elvégzi a dolgát. :)
Ez egy nagyon érdekes gondolat, hirtelen nem is tudom, hogy sikerülne-e. Nem biztos, mert Uni végülis egy isten, aki tele van mérgező anyagokkal és az immunrendszere szerintem leverné a Csavarokat. Tényleg, ezek a kis pondrók honnan származnak? A képregényben is csak annyi volt, hogy sodródtak az űrben.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4835 Dátum: 2018. Március 10., 10:11:20 »
Arra sem kéne különösebb magyarázat, hogy egy Vitalij Klicskó vagy Wilt Chamberlain miért tudna engem is elverni, meg még hét másikat.  :D Pedig humán-humán.
Engem nem tudna Klicsko megverni.  Elfutnék. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4834 Dátum: 2018. Március 10., 09:40:02 »
Engem sosem zavart, hogy voltak robotok, akik sokkal erősebbek a többieknél, és nem volt rá magyarázat.

Arra sem kéne különösebb magyarázat, hogy egy Vitalij Klicskó vagy Wilt Chamberlain miért tudna engem is elverni, meg még hét másikat.  :D Pedig humán-humán.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4833 Dátum: 2018. Március 10., 08:29:35 »
Nyilván úgy jó egy történet, ha mindenkinek van gyenge pontja. Én személy szerint nem szeretem a legyőzhetetlen, megölhetetlen karaktereket. Biztos metroplexet is le lehet győzni, ahogy Unicront is. Pl megszórom egy kis csavar vírussal, és aztán az elvégzi a dolgát. :)

utánanéztem, most mi ez a point one percenter, meg hogy kb kik.
http://tfwiki.net/wiki/Point_One_Percenter
van néhány ismertebb, ez azért jó, mert így legalább be van lőve egy erősség náluk, és lehet egymáshoz viszonyítani valamennyire.

a másik, hogy külön nézi a lista a harcos eliteket: http://tfwiki.net/wiki/Warriors_Elite
de e szerint http://tfwiki.net/wiki/Phase_Sixer nem mindegyik harcos elit hatos fázisú.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4832 Dátum: 2018. Március 09., 18:30:26 »
Nemrég találtam egy fórumbeszélgetést ahol Hatlövet erejét taglalják, főleg Overlorddal szemben, meg egyéb Harcos Elit tagokkal összevetve. Ott alapból mindenki "Point One Percenter", ami egy nagyon ritka, nagyon erős (zöld)szikrájú robit eredményez, a nagyok általában ilyenek (Optimusz, Megatron, Mogorva, Ultra Magnus, stb.). Nade vissza a Hatos fázisúakhoz. Ugyebár mindketten megkapták az Ununtrium beültetést, ami a belső vázukat tette szinte sérthetetlenné (ez roppant ismerős valami kanadai szőrös, szivaros, karmos fickó sztorijából), de Hatlövet ezen felül kapott még egy regenerálódó energiamagot, ami még energont se igényel... Plusz ott a 6 üzemmód, valamint az Álcáknál szokatlan higgadtság, nem egy fejvesztve őrjöngő fajta. Overlordnak ott van a képessége, amivel megtalálja mindenki gyenge pontját, Megatron pont emiatt telepítette az Achilles-vírust, hogy ne tudja ellene használni...

Metroplex meg hiába nagy és erős, Alfa Trion szerint se volt esélye a Raj ellen, mert hiába kicsik hozzá képest, megannyi gyenge pontot találhatnának amin át be tudnának jutni a belsejébe... Ő egy Titán, hatalmas erővel és fegyverzettel, de minél nagyobb annál bonyolultabb és annál tönn hibalehetőség... :)

Persze várom mások véleményét! :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4831 Dátum: 2018. Március 06., 09:49:56 »
A marveles képregényekben meg úgy tudom nem nagyon volt metroplex így ott nehéz mellé besorolni.

Az angol sorozatban volt csak, ott egy az egyben város.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4830 Dátum: 2018. Március 06., 09:46:44 »
Triptikon az IDW-ben egyértelműen Metroplex kaliberű robot. A marveles képregényekben meg úgy tudom nem nagyon volt metroplex így ott nehéz mellé besorolni. Én nála már inkább az IDW-s megjelenést és méretet veszem alapul.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4829 Dátum: 2018. Március 05., 21:50:44 »
Triptikont direkt nem írtam, nekem ő csak olyan "város" , mint Maximus. Eddig nekem csak Metroplex tűnik igazi városnak, bár ő már nem az eredeti érában szerepelt, szóval nem tudom, össze tudjuk-e hasonlítani pl Maxival.

A G1-ben Triptikon valóban inkább Szuper Omega / óriásrobotok méretű, mintsem város. A rajzfilmben egy méretű Metroplex-szel. A képregényekben Metroplex tudtommal mindenhol város méretű (angol G1/IDW), Fort Max bizonyos rajzfilmekben (RID) valóban az.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4828 Dátum: 2018. Március 05., 19:41:56 »
Triptikont direkt nem írtam, nekem ő csak olyan "város" , mint Maximus. Eddig nekem csak Metroplex tűnik igazi városnak, bár ő már nem az eredeti érában szerepelt, szóval nem tudom, össze tudjuk-e hasonlítani pl Maxival.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4827 Dátum: 2018. Március 05., 16:42:16 »
Tényleg, a kódot elfelejtettem! Igen, Optimusz ellen elég jól muzsikál, akkor mondjuk Megatron-Optimusz-Soki körében lehet.
Omega meg jóval ezek felett, Metroplex meg (ha szó szerint vesszük a város-üzemmódot, nem szépítve, mint Maximusnál) magasan ver mindenkit... Álcáknál nincs ilyen kaliberű zúzógép?

Triptikon város robot.

Skorponok meg Maxihoz hasonlóan csak bizonyos sorozatokban az.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4826 Dátum: 2018. Március 05., 14:18:45 »
Tényleg, a kódot elfelejtettem! Igen, Optimusz ellen elég jól muzsikál, akkor mondjuk Megatron-Optimusz-Soki körében lehet.
Omega meg jóval ezek felett, Metroplex meg (ha szó szerint vesszük a város-üzemmódot, nem szépítve, mint Maximusnál) magasan ver mindenkit... Álcáknál nincs ilyen kaliberű zúzógép?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4825 Dátum: 2018. Március 04., 21:34:41 »
Hatlövetet erőben hova sorolnátok? Mondjuk Megatronhoz, Omegához képest. Ha tényleg olyan nagy szám, miért nem akar vezér lenni? Vele mi lett?

Az IDW-ben, mint láthattad, gondoskodtak róla, hogy a 6-os fázisú robotok ne nagyon tudjanak ugrálni Megatron ellen, Üstökös is egy egy kóddal lekapcsolta. De ha azt nézed, hogy Megatron - Optimusz kb egy szint, Hatlövet elég jól tartotta magát Optimusz ellen, szóval ott lehet a közelükben. A Reflektorfényben füzetéből meg nagyjából kiderül az is, hogy azért nem akar vezér lenni, mert belülről mindenhez üresnek érzi magát, néha még a romboláshoz is.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4824 Dátum: 2018. Március 04., 21:18:28 »
Hatlövetet erőben hova sorolnátok? Mondjuk Megatronhoz, Omegához képest. Ha tényleg olyan nagy szám, miért nem akar vezér lenni? Vele mi lett?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4823 Dátum: 2018. Február 28., 08:59:22 »
Úgy rémlik, ez a kemény mondat narrálja az abszurd cselekményt: "Körfűrész szétégeti Szuper Omegát."

Megatron ezek szerint élete legnagyobb hibáját követte el, mikor jelentős erők élén megtámadta a Bárkát, ugyanis elég lett volna, ha egymagában odaküldi az egyhatvan magas gépmadarat.

MÁS:
Azt lehet tudni, hogy Bob Budiansky helyét miért vette át Simon Furman?
Kb onnantól, hogy Skorponok elfoglal egy légibázist. Ott kezdett nekem átmenni mélyrepülésbe. Budiansky-Perlin után egy Furman-Wildman-Senior alkotta csapat nagyon idegen volt. Emlékszem, már csak a becsület miatt vettem a képregényt, mikor a végéhez közeledett. Aztán jött a bejelentés, hogy kiadják a kimaradt részeket. Na számomra a szenvedés után jött a kielégülés, mikor ismét láttam alol, hogy rajzolta: Don Perlin. Bár így belegondolva, az egyes érákat csak jóval később határoltam el a fejemben írók szerint. Akkor nem volt ennyire kikristályosodva bennem, hogy Furman nem az én cimbim :D , csak azt éreztem, hogy valami nem stimmel, nem érdekel a történet, nem tudok azonosulni a szereplőkkel, nem nézem vissza a rajzokat, stb.

Na kicsit olvasgattam és megválaszolom a saját kérdésemet:
Budiansky kicsit megunta, szólt, hogy ki akar szállni, jött az angol Furman (így már talán érthető a stíluskülönbség), később a Hasbro leállt a játékokkal, ráadásul a képregény népszerűsége is csökkent, így aztán püff neki.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 28., 11:08:53 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4822 Dátum: 2018. Február 28., 06:50:20 »
Bár ha jobban belegondolok, inkább rajzolói túlkapás lehetett, nem írói. :P
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4821 Dátum: 2018. Február 27., 17:25:12 »
Meg mondjuk érdekesek az írók is, először Omega szétveri Megatront, meg kb 4 másik harcosát, utána meg egy  számban Lézercsőr (!) , vagy Körfűrész (!) egy lövéssel intézi el.  ;D
Még esetleg Buster leszkanderozhatta volna a full alázás kedvéért.
Az egy erős írói túlkapás, amit sokszor fel szoktak emlegetni. Omega ott le volt gyengülve, be lehet tudni annak, de ezen túl semmi alapja nincs.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #4820 Dátum: 2018. Február 27., 14:49:53 »
Részemről szívesen vennék egy jó feldolgozást, ez a jelenlegi sorozat nekem nagyon nem jön be, nagyon nem frankó és nagyon nem ortodox g1 képregény.  ;)

Más: Szuper Omega van mostanság a fejemben, hogy milyen jó karakter, mozdíthatatlan erőd, stb.
Mi lett végül a sorsa a g1-ben? Üstökös elintézte az Alapbázis erejével. Na de utána?
Meg mondjuk érdekesek az írók is, először Omega szétveri Megatront, meg kb 4 másik harcosát, utána meg egy  számban Lézercsőr (!) , vagy Körfűrész (!) egy lövéssel intézi el.  ;D
Még esetleg Buster leszkanderozhatta volna a full alázás kedvéért.
Láttam egy 52 centis figurát 100 e Ft feletti összegért. Durva.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4819 Dátum: 2018. Február 26., 15:56:51 »
És akkor a rossz hír. A Hasbro már cáfolta is a híreket. Noha sokan vannak azon az álláspontono, hogy ez csak porhintés, mert nem akarták, hogy az Űrdongó előtt kiderüljön. Majd meglátjuk mi az igazság. Decemberben kiderül.

Mi van akkor, ha végleg jegelik a robotokat?