Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837132 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4758 Dátum: 2017. Október 09., 15:23:04 »
Hogy van ideje ilyen munka mellett még ennyit írni? nem semmi
Ennyit és főleg ilyen jól. Kijött 66 MTMTE/Lost Light szám (nem számolva az Annualokat és a pár Reflektorfényben sztorit) és még egyszer sem mondtam azt egy szám elolvasása után, hogy hát ez gyenge volt. Egyszer sem. Ráadásul nála tetten érhető, hogy akár évekre is előre tervez, és ez alapján ír, lásd majd pár 2. vagy 3. évados számot.  Tetten érhető, hogy egy évad kezdésekor nagyjából tudja, mi lesz a vége annak az évadnak(1 évad 20+ szám - 2 év), és nem ad-hoc jelleggel ír.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4757 Dátum: 2017. Október 09., 08:31:32 »
Hogy van ideje ilyen munka mellett még ennyit írni? nem semmi
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4756 Dátum: 2017. Október 08., 17:53:10 »
Gördülő az, nem? :badteeth:
Nem. :D
Ó! :headscratch: Pedig rá hasonlít a legjobban. :nemtudom: Kíváncsian várom fejleményeket. :)
Nyugi szinte mindenki ezt hitte, míg ki nem derült. Ráadásul a jövőben(főleg az Elegáns Káosz egy részében) Roberts még bedob egy csomó fals nyomot, hogy még inkább ezt hidd. :) Ott olyat alkot Roberts múlt és világépítésben, hogy csak na. De jövőépítésben sem piskóta, lásd a Custom-made now című 2. évados epizódot. Orwell 1984-e elbújhat mellette.

Ha már Roberts, az megvan, hogy ezt az egész képregényírósdit ő csak másodállásként csinálja? Munkaidőben egy Nagy Britannia és Franciaország közötti kis szigeten(Guernsey) tölt be igen komoly pozíciót, igaz nem James Robertsként. :)
http://foundation.gg/people/jim-roberts
Vajon a munkatársai tudják, hogy a kollegájuknak hatalmas rajongótábora van világszerte? :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4755 Dátum: 2017. Október 06., 13:20:47 »
Hoppsz! Szövegértés egyes. Leültem. :ninja:
Ne is törődj vele, a legjobbakkal is megesik... ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4754 Dátum: 2017. Október 06., 12:36:22 »
Nem, mert Kerék szerint a Titán már a bolygó újraformálása előtt is ott volt a föld alatt. Ahh megint el kell olvasnom azt a számot.
Kerék azt a városra mondta. Ez a Titán ugyanaz, akivel Rodimuszék is találkoztak a MTMTE Annualbal. Onnan kvantumugrott haza az eredeti helyére.
Hoppsz! Szövegértés egyes. Leültem. :ninja:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4753 Dátum: 2017. Október 05., 22:48:54 »
Nem, mert Kerék szerint a Titán már a bolygó újraformálása előtt is ott volt a föld alatt. Ahh megint el kell olvasnom azt a számot.
Kerék azt a városra mondta. Ez a Titán ugyanaz, akivel Rodimuszék is találkoztak a MTMTE Annualbal. Onnan kvantumugrott haza az eredeti helyére.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Psycho

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #4752 Dátum: 2017. Október 05., 22:42:50 »
Gördülő az, nem? :badteeth:
Nem. :D
Ó! :headscratch: Pedig rá hasonlít a legjobban. :nemtudom: Kíváncsian várom fejleményeket. :)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4751 Dátum: 2017. Október 05., 22:04:50 »
Nem, mert Kerék szerint a Titán már a bolygó újraformálása előtt is ott volt a föld alatt. Ahh megint el kell olvasnom azt a számot.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4750 Dátum: 2017. Október 05., 21:57:23 »
Inkább biztos bennem van a hiba, mert minden apróságon fennakadok. A legutóbbi RiD számban se értettem, hogy mitől robbant fel Blörr alatt a talaj, amikor kinn vágtázott a sivatagban...
Szerintem azért - de persze ezt most én is csak belemagyarázom -, mert épp akkor érkezett meg oda a Titán, és az ugrás energiája tört ki a föld alól robbanásszerűen.

Gördülő az, nem? :badteeth:
Nem. :D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4749 Dátum: 2017. Október 05., 21:25:51 »
Nem is tudom miért olvasok még egyáltalán képregényeket. :(
Nyilván nem az ilyen ötletekért, hanem hanem a jó képregények miatt, mint pl a többek mint ami... az szerintem egy igencsak jó sorozat volt eddig még.
Inkább biztos bennem van a hiba, mert minden apróságon fennakadok. A legutóbbi RiD számban se értettem, hogy mitől robbant fel Blörr alatt a talaj, amikor kinn vágtázott a sivatagban...
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Psycho

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #4748 Dátum: 2017. Október 05., 20:51:33 »
Gördülő az, nem? :badteeth:

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4747 Dátum: 2017. Október 05., 20:41:25 »
Vendégem egy sörre az aki megtalálja Tarn cameo-ját az Árnyjátékban. 😉
Csatlakozom Aldarionhoz, Roberts olyan messzire visszamenőleg összefűzte a szálakat, hogy no comment. Majd Agytröszt "nagy utazásakor" meglátjátok...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4746 Dátum: 2017. Október 05., 11:47:08 »
Egyetértek Intruderrel.
Na és az se smafu, hogy Orion a szenátus előtt akkor idézett Megatron kiáltványából miután szabadlábra helyezte. Úgyhogy ez a monitoros dolog nagyon nem klappol nekem. De nem akarok szőrszálhasogató lenni.
Mondjuk Roberts is lehetne következetesebb  :rolleyes:
Ez is egy nézőpont, de Roberts következetességét ne tessék bántani, legalábbis Costa után inkább ne... A v2 alatt néha olyan érzésem volt, mintha egy TF-be oltott Pokemon sztorit olvasnék. Nem tudott több szereplőt mozgatni. Nézzétek meg Izmost. Az egész sorozatban volt 1-2 megjelenése, még háttérelemként se rajzolták oda, csak a kapcsolódó minikben. Amikor aztán elment és összeverte Üstököst teljesen meglepődtem, hogy jé, ő is itt van? Komolyan olyan érzésem volt a karakterek felbukkanása és motivációja kapcsán, mintha "Izmos, téged választalak!" alapon hozták volna be a jelenetbe...

Ami a logót illeti, nem igazán értem miért akadtok fel ezen. Véleményem szerint egy metaforaként kell kezelni. A látszólagos rendben némi káoszt keltett a monitor bezúzása, Megatronnak pedig ez volt a célja: felforgatni a rendszert. ha körül nézünk a világban sokfelé láthatunk olyan logókat, amiket nem értünk, mert nem tudjuk, mi ihlette meg az alkotókat. Ennyi. Arról nem beszélve, hogy azért következetlenséggel vádolni Robertset, mert megpróbál adni nekünk egy kidolgozott múltat, és ehhez itt-ott változtat egy-két apróságon - ettől még nem lesz rögtön Bendis -, szerintem nem akkora kár, több okból sem. Egyrészt szerintem nagyon szemléletesen kibontja a visszaemlékezéseken keresztül, hogy miért volt elege mindenkinek a régi rendszerből - pl. Orionnak is, ezért is olvasta be Megatron kiáltványát a szenátusnak, amit egyébként valahol utaltak is rá, hogy csak azért úszott meg szárazon, mert a névtelen (legalábbis itt még) szenátor megvédte. Másrészről őrületesen komoly finálét kapott a sorozat, ami ezer szállal kötődött a múlthoz, ezen fejezetek nélkül semmi értelme sem lenne a későbbi jellemfejlődéseknek és eseményeknek. Úgyhogy higgyétek el nekem, Roberts kurva jól átgondolta ezeket.

Ami meg a sztori végét illeti, hatalmas csattanóval zár, aki nem akar magának rosszat, az nem olvas utána. ;)

És az, hogy Fülelő feje egy az egyben Álca jel az már nem jelent semmit...
Biztos plasztikáztatta magát.  ;D
Plasztikai műtétje konkrétan ennek az elvetemült állatnak volt:

Ja és csak a hecc kedvéért elárulom, hogy Tarn is szerepel az Árnyjátékban, még a műtét előtti énjeként...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4745 Dátum: 2017. Október 05., 10:23:06 »

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4744 Dátum: 2017. Október 05., 09:12:03 »
Annak már nem kell ajánlani. :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4743 Dátum: 2017. Október 04., 20:16:51 »
Köszönet az MTMTE 10 lefordításáért.  :worship: :worship: :worship: :worship:

Aki nem olvasta, annak nagyon ajánlom a következő részt. NAGYON NAGYON NAGYON!  ;D

 És aki már olvasta, annak miért nem? :fatestapolo:  :hehe:

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4742 Dátum: 2017. Október 04., 18:29:04 »
Köszönet az MTMTE 10 lefordításáért.  :worship: :worship: :worship: :worship:

Aki nem olvasta, annak nagyon ajánlom a következő részt. NAGYON NAGYON NAGYON!  ;D

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4741 Dátum: 2017. Október 04., 16:02:05 »
Egyetértek Intruderrel.
Na és az se smafu, hogy Orion a szenátus előtt akkor idézett Megatron kiáltványából miután szabadlábra helyezte. Úgyhogy ez a monitoros dolog nagyon nem klappol nekem. De nem akarok szőrszálhasogató lenni.
Mondjuk Roberts is lehetne következetesebb  :rolleyes:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4740 Dátum: 2017. Október 04., 06:53:20 »
Nem is tudom miért olvasok még egyáltalán képregényeket. :(
Nyilván nem az ilyen ötletekért, hanem hanem a jó képregények miatt, mint pl a többek mint ami... az szerintem egy igencsak jó sorozat volt eddig még.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4739 Dátum: 2017. Október 04., 06:03:53 »
És az, hogy Fülelő feje egy az egyben Álca jel az már nem jelent semmit...
Biztos plasztikáztatta magát.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4738 Dátum: 2017. Október 04., 00:25:19 »
Nem mondod komolyan, hogy egy kitört monitor adta az ötletet?! (Homlok ráncolás lvl 9000) És az, hogy Fülelő feje egy az egyben Álca jel az már nem jelent semmit...
Öcsém! És én azt hittem, hogy az Utolsó Autobot volt baromság.
Nem is tudom miért olvasok még egyáltalán képregényeket. :(
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4737 Dátum: 2017. Október 03., 18:59:46 »
Valami azért kissé szöget ütött a fejembe: az árnyjáték ugye a polgárháború előtt játszódik. Akkor mi a túrót keresnek itt álcák???
Hisz még meg sem alakult a mozgalom. Az álca szimbólum is Megatron veremharcos jelvényéből lett. valami nekem itt nem tiszta... :nemtudom:
Az Árnyjáték valóban korábban játszódik, mint a Megatron: Eredet, de az Álca mozgalom születése Megatron kiáltványához köthető, amit Orion Pax tárt a nyilvánosság elé a Szenátusban. Szerintem téged az zavart meg, hogy Megatron az arénában toborozta az első vonalas keménymagot. Ami az Álca logót illeti, a Megatron: Eredet óta kicsit átvariálták a keletkezését. Hivatalosan a Káoszelmélet első részének utolsó paneljén született (ebből lett később Mega verem címere és közben megszületett az álca mozgalom logója is):

"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4736 Dátum: 2017. Október 03., 16:27:16 »
Valami azért kissé szöget ütött a fejembe: az árnyjáték ugye a polgárháború előtt játszódik. Akkor mi a túrót keresnek itt álcák???
Hisz még meg sem alakult a mozgalom. Az álca szimbólum is Megatron veremharcos jelvényéből lett. valami nekem itt nem tiszta... :nemtudom:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4735 Dátum: 2017. Október 03., 07:04:13 »
más téma
Megnézhető az új TF film feliratosan, normális minőségben, így meg is néztem tegnap. erről egy szösszenet, amik közbe benyomásaim voltak. SPOILERES! ha valakit még esetleg érdekelne.
Az eleje már jól kezdődik. Valakik harcolnak valakik ellen, az persze nem is fontos, csak az hogy látványosan repkednek az emberek mindenfelé. Mondjuk aztán félig kiderül. Köv jelenetben jön Mark Whalberg, aki bebizonyítja, hogy nem az eszéért szeretik, akik szeretik. A robot akar adni neki valamit, meg mondani akar valamit, de neki még véletlenül se esik le. Ahogy űrdongó összeáll, az viszont brutál látványos.
Látszik, hogy vissza akarnak térni az első három rész vonalához, a negyedik bukása után. Visszahoznak több szereplőt is, akik az első háromban voltak, és a negyedikből kimaradtak. Persze a transformerek új „Teremtője” az csak úgy feltűnik, semmi előzmény, egyszercsak ottvan. Eddig nem tudott róla senki, mostmár hirtelen el kell fogadni, hogy ő a teremtő. Hát oké.
Szánalmas, hogy mogorva még mindig egy kutya szintjén van, és hogy kocsikat nyel le egyben, amiket utána kiköp. Hogy miért az teljesen érthetetlen.
Bébi dinoszaurusz robotok, nagyszerű, megint egy zseniális ötlet, ami csak a hülyéknek jön be max.
Hogy galvatronból hogy lett újra megatron, az számomra megint csak kérdéses, bár lehet hogy a negyedik részből ez kiderül valami alapján, nemtom.
Hogy a TRF drónok a templomban miért az emberekre vadásznak, az megint csak érthetetlen. Persze lelőni nem tudják Yagert, de nekimenni azt igen, ismét csak grat az ötlethez. Aztán átfutnak az elhagyatott városban az elhagyatott templomból egy másik elhagyatott épületbe, ahol a földszinten épp egy takarító dolgozik! Mossa fel a padlót a romok között! Aztán meg miután végeztek a drónokkal a kis robott kitekeri a nála kb 15x nagyobb robott kezét, és földhöz csapja, ismét csak grat az ötlethez, teljesen reális minden szempontból, abszolute megmagyarázható.
A föld volt unicron? nee már, na itt szerettem volna lekapcsolni az egész filmet. Még jó hogy nem fizettem ezért moziban. De van tovább. Witwiccanusok rendje? Aaaaaaargh. Mindjárt sírok. Aztán meg egy transformers védi egy nő erényeit egy szócsata után, és amiatt majdnem megfojt valakit, de megható… lenne, ha bármi értelme lenne.
A tengeralattjárós dolognál továbbra sem értem, hogy a TRF miért üldözi Yageréket, de amúgy mindegy is. És hát merlin sírja az óceán legalján van egy „űrhajóban” , hol máshol lenne, megint csak teljesen logikus.
Aztán a végén rájöttem a megoldásra, a másik bolygó valójában nem is a cybretron volt, hanem a quintessonok bolyógója, ami csak hasonlít a transformerekére, és jól átvertek mindenkit.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4734 Dátum: 2017. Október 02., 11:12:22 »
egy kérdésem van csak, mi az a 63.-ban szabadul?
Momentán én sem tudom, egy biztos, hogy ez többször visszatérő felirat - pl. már látható volt a Káoszelméletben is.
Hogy van eredetiben?
"Free in '63". Ha rákeresel a neten azon oldalakon, ahol foglalkoznak vele mindenütt azt tippelik, hogy Megatron szabadulási dátumára utal, a 63. ciklusra. De ez a felirat máig nem nyert még értelmet.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4733 Dátum: 2017. Október 02., 08:54:40 »
egy kérdésem van csak, mi az a 63.-ban szabadul?
Momentán én sem tudom, egy biztos, hogy ez többször visszatérő felirat - pl. már látható volt a Káoszelméletben is.
Hogy van eredetiben?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4732 Dátum: 2017. Október 01., 19:22:00 »
egy kérdésem van csak, mi az a 63.-ban szabadul?
Momentán én sem tudom, egy biztos, hogy ez többször visszatérő felirat - pl. már látható volt a Káoszelméletben is.

És ha már itt tartunk, mikor fejezik be Ciklon folytonos leálcázását?
Egy ideig még biztosan nem...

"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4731 Dátum: 2017. Október 01., 16:40:38 »
Köszönöm az új TF részt!
Fergeteges volt ahogy Ciklon odavágta Driftet!  ;D Imádom ezt a figurát!
Aki sokkal ,,álcább" és sokkal több autobot halála szárad a lelkén mint Ciklonnak.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4730 Dátum: 2017. Október 01., 13:50:23 »
Hahmm én az Álcákat feltételeztem a gyilkosságok mögött, de ez így sokkal cselesebb!
És ha már itt tartunk, mikor fejezik be Ciklon folytonos leálcázását?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4729 Dátum: 2017. Október 01., 09:37:34 »
Olyan rég volt már transformers, hogy köszönöm.  ;D
egy kérdésem van csak, mi az a 63.-ban szabadul?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."