Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838285 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4728 Dátum: 2017. Szeptember 10., 21:29:58 »
Sorry, ez most rajtam kívül álló okból nem jött össze, de amint elhárul az akadály számíthattok egy Árnyjáték 2. részre - reményeim szerint a hét valamelyik napján. Addig még egy kis türelmet kérek.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4727 Dátum: 2017. Szeptember 10., 15:39:11 »
 ;)
Csak falnám...
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4726 Dátum: 2017. Szeptember 09., 13:21:02 »
Van, aki falja a képregényeket. ;)  ;D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4725 Dátum: 2017. Szeptember 09., 12:01:11 »
Kapunk valami finomat vasárnapra?
Miért, otthon nem lesz vasárnapi ebéd?  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4724 Dátum: 2017. Szeptember 09., 10:29:03 »
Kapunk valami finomat vasárnapra?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4723 Dátum: 2017. Augusztus 27., 21:13:15 »
Én csak annyit írtam, hogy nem az ő törekvéseiből illetve újításaiból lett 4 millió éves polgárháború, mert már polgárháború volt, mire ő törekedhetett volna bármire, vagy újíthatott volna bármit. Elhiszem, hogy nem így gondoltad, csak így fogalmaztál, erre reagált gargoyle is.

Nem elérhető stukker

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #4722 Dátum: 2017. Augusztus 27., 17:39:30 »
Alpha Trion valóban az egy lovag, Sovereign titán mester fejegységgel.
egy kis olvasnivaló a 13 lovagról:
http://tfwiki.net/wiki/Thirteen

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4721 Dátum: 2017. Augusztus 27., 15:25:10 »
Mintha én nem tudnám.

Én arról beszélek, hogy adva van egy jóindulatú Fővezér - évmilliók óta az első aki tényleg jót akar - erre pont akkor kerül hatalomra, amikor végleg elgurul a nép gyógyszere... Arra próbálok rávilágítani, hogy noha ő volt az első olyan Fővezér, aki értette a nép baját és valóban változtatni akart, nem tudott, mert négymillió éven keresztül képtelen volt lezárni a háborút. Ezt hívják iróniának...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4720 Dátum: 2017. Augusztus 27., 14:10:12 »
De messze nem Optimusz miatt robbant ki a háború, hanem az elégedetlenség, és a Megatron szította ellenállás miatt.
Ezzel tisztában vagyok. Csak arra akartam rávilágítani, hogy míg kegyetlen állatok uralták a Kibertront, ők eltapostak minden ellenállást és kész. Jött Optimusz, hogy na srácok, beszéljük meg, erre négymillió évig tartó polgárháború lett a törekvéseiből...

Megtron bőven Optimusz előtt kezdett bele a polgárháborújába.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4719 Dátum: 2017. Augusztus 27., 13:45:36 »
De messze nem Optimusz miatt robbant ki a háború, hanem az elégedetlenség, és a Megatron szította ellenállás miatt.
Ezzel tisztában vagyok. Csak arra akartam rávilágítani, hogy míg kegyetlen állatok uralták a Kibertront, ők eltapostak minden ellenállást és kész. Jött Optimusz, hogy na srácok, beszéljük meg, erre négymillió évig tartó polgárháború lett a törekvéseiből...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4718 Dátum: 2017. Augusztus 27., 13:40:30 »
Olvasgattam most az orion pax spotlightot is, és az jutott eszembe, hogy itt is van szó róla, meg miután acélfej feléled az üres kibertronon akkor is, hogy metroplex szállította Alpha Triont. És ha a titánok voltak kibertron lovagjainak a szállítói, akkor feltételezhetően Alpha Trion lehet az egyik fennmaradt lovag.

Egyébként így nézve ironikus, hogy ő már haladó szellemiségű Fővezér volt, aki újítani akart, ennek eredményeképp sikerült is újítania... kirobbant egy négymillió éves polgárháború...
De messze nem Optimusz miatt robbant ki a háború, hanem az elégedetlenség, és a Megatron szította ellenállás miatt.
Idézet
A ténylegesen csaló Fővezérek sora Novát követően kezdődött, mert Nova a hatalmát féltve elrejtette a Mátrixot, mielőtt elment, nehogy valaki magához ragadja a hatalmat a távolléte alatt.
Ezt jó tudni.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 27., 14:00:45 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4717 Dátum: 2017. Augusztus 27., 09:24:51 »
Más: azt lehet tudni, hogy a füzet végén Omega kire gondol, amikor azt mondja, ismert olyat, akinek voltak kérdései, vagy ez spolieres tartalom?
Nem, ez nem spoileres tartalom. Véleményem szerint ezzel a mondatával Optimuszra utal, egész pontosan Orion Paxra, és a Káoszelméletben olvasott Szenátus elleni kirohanására. Ő ugye úgy lett Fővezér, hogy nem a rendszert akarta kiszolgálni, mint előtte mindegyik, hanem pont, hogy megkérdőjelezte a működőképességét. Egyébként így nézve ironikus, hogy ő már haladó szellemiségű Fővezér volt, aki újítani akart, ennek eredményeképp sikerült is újítania... kirobbant egy négymillió éves polgárháború...

Miért mondta azt Novára, hogy hamis fővezér? Már ő sem birtokolta a Mátrxot?
Nova igazi Fővezér volt, mert nála volt a Mátrix, ezt láthattuk még a brazniai incidensnél - a mátrixon rajta marad a korábbi hordozó lenyomata -, viszont igazából nem követte Prímusz eszméit, hanem a maga akaratához hajlította őket, hogy igazolják a tetteit. Aranykort hozott, de nem a békére vágyott, hanem a hódításra, mint azt a Monstruktoros incidens alatt kiderült, és szerintem ezért nevezte őt Omega hamis Fővezérnek. A ténylegesen csaló Fővezérek sora Novát követően kezdődött, mert Nova a hatalmát féltve elrejtette a Mátrixot, mielőtt elment, nehogy valaki magához ragadja a hatalmat a távolléte alatt.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4716 Dátum: 2017. Augusztus 24., 21:36:21 »
Jó kis rész volt, köszönet a fordításért! Engem leginkább Metrotitán kijelentése érdekel, amit Üstökösre mondott, hogy "hódító". Ez semmiképp sem hangzik pozitívan. Metroplex Otpimuszt sokkal barátibb hangon szólította meg az Autokráciában. Ott egyértelműbb volt a "kiválasztott" jelző.  Tehát, az én véleményem szerint, ezek a titánok különbséget tudnak tenni jó és rossz szikra között. Valahogy megérzik. Ez azért kisebb tanulmányozással Omegának is lejöhetett. (Bár lehet, hogy őt - arra nem érdemes lévén - egyszer sem szólította meg.) És azért az is igaz, hogy Üstökösnek a későbbiekben van egy pár igen megkérdőjelezhető húzása.
Más: azt lehet tudni, hogy a füzet végén Omega kire gondol, amikor azt mondja, ismert olyat, akinek voltak kérdései, vagy ez spolieres tartalom?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4715 Dátum: 2017. Augusztus 24., 20:57:43 »
Kérdésem az volna, hogy Zéta Omega pusztítói ugye nem véletlenül hasonlítanak Szuper Omegára?
Miért mondta azt Novára, hogy hamis fővezér? Már ő sem birtokolta a Mátrxot?
Nem tudni. Igazából annyit tudni, hogy voltak az Omega Őrszemek, akik eredetileg őrizték a Kristályvárost, de a korok múlásával Szuper Omegán kívül mind eltűntek. Erre azóta sem tértek ki.

Aztán ott vannak az Omega Pusztítók, akik eddig csak egyszer szerepeltek, az Autokráciában, és többször sem kerültek elő, így nem derült ki, hogy véletlen-e, vagy van valami kapcsolat.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4714 Dátum: 2017. Augusztus 24., 16:39:26 »
Nem volt merszem az új Bay agymenéshez, már az ezt megelőzőhöz sem. Nem nekem van ez kitalálva.
Azért érdekes gondolat lenne, Nova, Jhiaxus és a többiek mint Lovagok. Bár őket is elég nagy tisztelet övezte( Bárka-1 emlékmű stb). Kapartam egy kissé az emlékezetemet és újraolvastam a Reflektorban: Optimuszt. Ott mondta Szuper Omega, hogy nem feltétlenül értettek egyet Novával az alakváltók fejlődését illetően. Enyhe kifejezés volt  :)
Kérdésem az volna, hogy Zéta Omega pusztítói ugye nem véletlenül hasonlítanak Szuper Omegára?
Miért mondta azt Novára, hogy hamis fővezér? Már ő sem birtokolta a Mátrxot?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4713 Dátum: 2017. Augusztus 23., 20:17:28 »
Rendeben, beismerem, nem ők azok...

Jó látni, hogy szemfüles olvasóink is vannak. Fejet hajtok előttetek. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy hányan olvassák figyelmesen a főoldali/fórum kommentjeimet.

Ez a gondolat bennem igazából akkor fogalmazódott meg, amikor anno először olvastam a füzetet a megjelenése után. Ha bele gondolunk, egy szerkesztési hiba teljesen hihető lenne, tekintve, hogy a ma ismert legendák is hasonlóak. Van egy legenda, aztán jön a történész, és megcáfolja. Jó példa erre az Arthur király mondakör. Sokan abban se hisznek, hogy létezett, noha elvileg bizonyítható a léte, de nem tudják belőni melyik korig nyúlig vissza az eredete. Mondjuk most szakadjon le a pofám, hogy képes voltam a Last Knight után ezzel a példával előjönni... Ha megnézitek, a MTMTE Annualjában egy szájhagyomány útján terjedő legendát olvastunk a Lovagokról, míg itt tényeket kaptunk a Metrotitánról és a Kristályvárosról, tehát legenda vs. történelem. Aztán jöttek a későbbi számok, az újabb nyomok meg a sehová sem vezető hajsza, de az már másik lap.

Ha jól megnézitek, azért fel lehet fedezni egy érdekes párhuzamot a Lovagok legendája és Nova uralma között. A legenda szerint elhozták az aranykort, majd elhagyták a bolygót, hogy terjesszék azt a csillagok között. Nova lényegében ugyanezt tette. Elhozta a maga "aranykorát" majd megépítette a Bárkát, hogy terjeszthesse a "békéjét" a csaillagok között, csak pechje volt, és a Benzuliban akarta elkezdeni...

De tényleg, hányan vettétek a bátorságot Az Utolsó Lovaghoz?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4712 Dátum: 2017. Augusztus 23., 15:58:51 »
Ezidáig amikor olvasgattam a Drift minit, az a gondolat motoszkált a fejemben, hogy oké Új Kristályváros, de hol volt az eredeti és az milyen lehetett? Most erre kaptam választ. Szerintem sem Nováék a lovagok. Én a párhuzamot annyiban annyiban látok, hogy hasonló az első Bárka és az Elveszett Fény sorsa.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4711 Dátum: 2017. Augusztus 22., 13:46:39 »
Hol mondják ki egyértelműen, hogy ők a Kibertron Lovagjai? Véget vetettek az (akkori) polgárháborúnak, a felszínre emelték a Kristályvárost, egy darabig békében éltek, és ennyi. Én végigolvastam a RiDet is meg a More than-t is, de nem esett le, sőt ahogy elnéztem Rodimuszéknak se. Jó, lehet hogy a hiányos angoltudásom miatt siklottam át efölött, de a Sötét Kibertron eseményei után folytatják útjukat, ugyanúgy a Lovagokat keresve. A Titánok voltak a Lovagok "szállítói" a galaxisban, Nováék a Bárkát használták e célból, sőt ők a Titánról nem is tudtak, Omega nem mutatta meg nekik. A Lovagok sztorija elvileg egészen Prímuszig nyúlik vissza, bár Nova is ezt vallja magáról. Ez mondjuk Aldariont igazolja. Szóval nem zárom ki azt se, de tényleg elég meredek lenne, főleg ha Ciklonnak se esik le. Én a Drift mini alapján azt hittem, hogy a Fény tanácsa és a Lovagok egy és ugyanaz, ezt az is alátámasztja, ahogy a saját Reflektorfényben epizódjában Drift beszél Kuppal ("egy harmadik csoport, egy csoportok elleni csoport"). De valami rémlik, hogy mikor megtalálják az elveszett Luna 1-et, Szán belép valami átjáróba, és ott talál valamit ami a Lovagokra utal. Vagy rosszul emlékszem?
Nekem is nagyon tetszettek a G1es oldalak, vannak képek amik konkrétan a Marvel 1. számának 1. oldalát hozza vissza, nagyon hangulatos.
Köszönjük az új részt!!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4710 Dátum: 2017. Augusztus 22., 07:10:14 »
Ha a RiD sorozat nem is a szívem csücske, a G1-es rajzstílus megidézése (sőt, bizonyos G1-es jelenetek megidézése) nagy ötlet volt ebben a részben.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4709 Dátum: 2017. Augusztus 21., 22:50:56 »
A neve hivatalosan Metrotitán - ahogy az "ikertestvérét" meg Metroplexnek hívják -, ő volt a hajdani Kristályváros magja. Azonban Nova és a Kibertron Lovagjainak viselkedését látván Szuper Omega rábízta a lény titkát az egyetlen épeszűnek tűnő Lovagra, Dai Atlaszra, aki kimenekítette a Metrotitánt a Kibertronról és létrehozott vele egy rejtett kolóniát, ami a régi otthona előtti tisztelgésképp az Új Kristályváros nevet kapta. Atlasz vitte hatmillió évvel korábban a Teofániára, miután Nova és csapata útnak eredt a Benzuli-expanzió felé.

Mondjuk, őszintén szólva meglep, hogy a Metrotitán eredetét elemzitek. Nekem sokkal nagyobb pofont adott anno, hogy most derült ki, hogy Rodimuszék lényegében - tudtukon kívül - azért mentek el, hogy felkutassák Novát, Galvatront, Jhiaxust, Atlaszt és Ciklont... De most komolyan, azért az mekkora már, hogy az egyik Lovag végig ott volt velük a hajón?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4708 Dátum: 2017. Augusztus 21., 22:34:17 »
Olvasd el a Drift minisorozatot.
Őszintén, most csak azért végigolvastam még egyszer, és semmit nem írnak róla, csak annyit hogy Új Kristályváros a neve annak, amit dai atlasék felépítettek. Semmi az eredetéről, vagy a forrásáról.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4707 Dátum: 2017. Augusztus 21., 16:26:38 »

A kristályváros is egy kicsit ködös. Ezelőtt én nem nagyon hallottam róla egy történetben sem, nem tudom, volt-e egyáltalán említve, és szerintem nem a metrotitán volt a kristályváros, csak alatta volt.

Olvasd el a Drift minisorozatot.

Köszönöm én is a RiD különszámot!
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4706 Dátum: 2017. Augusztus 21., 08:41:45 »
Az az igazság, hogy ő is olyan, mint Metroplex. Elvileg egy családot alkotnak, később előkerülnek még a további rokonaik is, de ami lényeges, hogy önmagukban konkrétan városokká képesek alakulni. Az bizonyos, hogy az alap formáját később toldalék épületekkel bővítették, de az idő múlásával gondolom egyre többel, de a város magját még a Titán alkotta - ahogy láthattuk ezt Metroplex esetében az Autokráciában is -, ezért is hivatkoznak rá úgy, mint a Kristályvárosra.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4705 Dátum: 2017. Augusztus 21., 08:26:09 »
Köszönet a különszámért.
Jó volt, bár a narratíva kicsit nehezen követhető, hogy kié. Másodszor el kellett olvasnom, hogy rájöjjek, hogy ki narrálja a jelen történéseit, a múltbeliben meg még így se vagyok biztos, hogy valakihez köthető-e?
A kristályváros is egy kicsit ködös. Ezelőtt én nem nagyon hallottam róla egy történetben sem, nem tudom, volt-e egyáltalán említve, és szerintem nem a metrotitán volt a kristályváros, csak alatta volt. Gondolom akkor volt a város kataklizmikus elsüllyedése, amikor a titán kiteleportált alóla, mert elvileg ő is elment egyszer. amikor visszatért, akkor meg gondolom szerencsétlenül beletelportált a város tornyaiba, ahogy látható a képen.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4704 Dátum: 2017. Augusztus 08., 13:47:13 »
Előreláthatólag mikor lesz új TF? Az utóbbi egy hónapban, ha jól emlékszem, nem volt. Kezd hiányozni.
Sajnos egyre kisebb esélyt látok rá, hogy még a héten be tudnám fejezni a következő részt, de a jövő héten szinte biztosan érkezik a RiD 2012-es különszáma, ami azt jelenti, hogy dupla hosszúságú történetet kaptok, ami meglepő megvilágításba helyezi Rodimuszék küldetését... Addig még a türelmeteket kérem. Sajnos számomra nem olyan nyugodt és békés a nyári szünet a melóhelyemen, mint szeretném, de igyeksünk rövid úton visszaállni a rendes ütemünkre.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4703 Dátum: 2017. Augusztus 05., 15:20:06 »
Türelem, emberek, türelem.  :)

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4702 Dátum: 2017. Augusztus 05., 00:39:21 »
Előreláthatólag mikor lesz új TF? Az utóbbi egy hónapban, ha jól emlékszem, nem volt. Kezd hiányozni.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4701 Dátum: 2017. Augusztus 02., 07:56:06 »
Arszi az idw-ben lett felhozva a legerősebb autobotok közé, amikor a börtönbolygón (garrus-9) való balhénál, ahol a roncsolók utolsó harca is volt, kiengedték, mint 9es veszélyességi szinttel rendelkező elítéltet. Az után pedig keményfejjel alkottak elég jó párost a Gorluson, az átjárónál a másik világba, a halott univerzumba, és ott ráadásul még egy szintet léptek, ami után gyakorlatilag bárkit szédszedtek aki arra járt, galvatront is, ha jól emlékszem.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4700 Dátum: 2017. Augusztus 01., 09:29:52 »
Keményfej, Ezüstnyíl, Arszi, Ultra Magnusz? Huh, ennyire levagyok maradva? A RID, MTMTE szériában ilyen nagy szerepet kapnak? Csak, mert előtte egyik név se volt nagy arc és még kisebb szerepekkel. Magnusz egyedül a Spotlight címszerepében volt ász és nem a TFTM végett állandó cikizését kiérdelmő "I can't deal with it now!" figurát hozta. Nagyágyú pedig szintén csak Furman tudta végre kihúzni szintén a Spotlight-beli szereplése végett a beskatulyázott "aki megölte Optimust" szintről.
Anno a Marvel és talán a DW erában nem egy karakter olyan spéci jellemzést kapott, hogy mrá az volt az ultra-bad-ass. Ám ezzel általában két baj volt: egyik sosem szereplet a képregényekben, vagy ha mégis mégcsak nem is hasonlított a profijában megírtakra.
"Give me your face!"

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4699 Dátum: 2017. Július 30., 10:33:52 »
Pörgés nem egyszerű pszichopata szerintem. De azért hazavágott egyedül valami Gyilokmester nevű hiperbadass álcát. Szán belépője a sorozatba szintén nem volt piti. Én egyébként úgy vagyok ezzel a ki a legerősebb robival, hogy inkább a taktikát és az intelligenciát veszem alapul.
Az én listám eszerint: Nagyágyú (sajnálom de nem tudom Rodimusznak hívni  :rolleyes:)
Jazz
Drift
Keményfej
Ezüstnyíl
Arszi
Ultra Magnusz
A Dynobotok
Végül és nem utolsó sorban Optimusz/Orion Pax
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,