Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837707 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4698 Dátum: 2017. Július 30., 09:01:09 »
Nagy kedvencemet, Pörgést mindenki lehagyta a listáról. Ha az MTME vonalat nézzük szerintem Szán is tartogat meglepetést bőven.  :)
Pörgést nem csak azért gondolják erősnek mert félnek tőle? Ami inkább abból fakad, hogy pszichopata, és emiatt kiszámíthatatlan. Nem tudom hogy tényleg az erősebbek közé tartozik-e, bár lehet, csak nem sok bizonyítékát láttam.
Szán meg szerintem inkább csak egy jól felfegyverzett autobot, akinek ebből kifolyólag nagyobb tűzereje lehet, de őt se mutatták még úgy be, hogy olyan nagy tetteket hajtott volna végbe.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4697 Dátum: 2017. Július 28., 17:55:23 »
Nagy kedvencemet, Pörgést mindenki lehagyta a listáról. Ha az MTME vonalat nézzük szerintem Szán is tartogat meglepetést bőven.  :)
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4696 Dátum: 2017. Július 28., 08:02:32 »
Hm ,ez jó ötlet. Egy lista karakterekről, akik totál eltérnek egyes vagy minden egyes szereplésükben, legyen képregény vagy rajzfilm. Bayformers nem számít!
Metroplex a rajzfilmben úgy rémlik, csak óriás robot méretű volt, nem titán, mint a képregényekben. Maximus pedig szintén óriásrobot méret, azthiszem ebből kifolyólag Triptikon is kisebb volt. De a rajzfilmet nem nagyon ismerem. Ennyi jut elsőre eszembe.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4695 Dátum: 2017. Július 27., 20:55:43 »
Racsni és Megatron kétszer, és Racsni mindkétszer le is győzi, bár a végső "győzelméért" nagy árat fizet. Omega és Pusztító csak abban az egy bizonyos epizódban kötődnek, soha többet nem hozták fel vagy tűzték össze a bajszukat. Ha BW-BM era szerintem a Depth Charge vs Rampage mindkép említendő, de a BM fináléja különöskép.. irónikus Optimus Primal vs Megatron Optimal Optimus testével.
Optimus-Mogorva ha nem is harcban, de állandó ellentétek minden ismert univerzumban. Prímusz vs Unikron.
De több epikus vagy klasszikus nemezis feleket többet nem tudok, ami ne lett volna felsorolva.

Nem értettem a rajzfilmben miért kellett Sokkolót egy csetlő-botló balfácánná alakítani. Nyoma sem volt a képregényes, mindig hideg fejjel számító, logikára támaszkodó álcának.
Én se értem. Tény, a két média két eltérő műfaj, de talán Sokkoló karaktere a legszembetűnőbb. Egyedül az űrhíd feltalálása írható a számlájára, ami jelentős volt. Hm ,ez jó ötlet. Egy lista karakterekről, akik totál eltérnek egyes vagy minden egyes szereplésükben, legyen képregény vagy rajzfilm. Bayformers nem számít!
"Give me your face!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4694 Dátum: 2017. Július 26., 17:08:27 »
Ultra Magnusz - Galvatron és Racsni - Megatron jutnak eszembe, mint két leggyakoribb összecsapás, amit nem soroltál fel, persze ez G1/UK/Regen. Sorozata válogatja amúgy. A G1 rajzfilmben elvileg Szuper Omega és a Szerkesztettek nagy ellenfelek. Optmus Primal - Megatron a Beast Warsban/Beast Machinesben. Fort Max és Skorponok a fejmesterek szériában. Meg persze vannak az álca - álca visszatérő ellenfelek, elsősorban Megatron és Üstökös, Megatron és Sokkoló, Megatron és Galvatron.




Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4693 Dátum: 2017. Július 26., 08:56:32 »
Másik hasonló téma. :)
Tudtok-e még hasonló Autobot-Álca ellenpárokat, akik többször összecsaptak egymással mint pl. Optimus-Megatron, Rodimus-Galvatron, Maximus-Skorponok, Metroplex-Triptikon.
Mogorva és Skorponok?
Vagy csak simán egymás tükörképei:
Össztűz és Fülelő.
Esetleg Röptűz és Sokkoló?

----
A legerősebbek közül star sabert kihagytam, aki a többek mint amiban előre olvasott ismerheti. Bizonyos leírás szerint optimusz szintű harcos.

« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 26., 14:41:06 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4692 Dátum: 2017. Július 25., 20:58:45 »
Nem értettem a rajzfilmben miért kellett Sokkolót egy csetlő-botló balfácánná alakítani. Nyoma sem volt a képregényes, mindig hideg fejjel számító, logikára támaszkodó álcának.

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4691 Dátum: 2017. Július 25., 16:28:25 »
A DW-s sztoriban érdekes használták ki Röptűz két... kinézetét. Hisz mivel Robotech(?) figura votl a rajzfilmben és képregényben radikálisan megváltoztatták a kinézetét. Így a DW-ben a páncélja a figurát idézi, míg anélkül a rajzfilm/képregényes megjelenését. Ezt a Classics figurája is jól hozta. Egyébként tényleg nem harcos egyén, talán egyedül a Marvel képregényben készült annak plusz Álcának Sokkoló jóvoltából. De Álcaként sose kelt életre, ellenben mint említve volt egyetlen ütéssel lenyomja Sokkolót Buster utasítására.

A Bukottig nem menjünk vissza, mert ők már az Első Tizenhárom egyike és hát se nem Autobot igazán, meg ők már amolyan legendák. Vector Prime bár Autobot és a Cybertron idején aktívan tevékenykedett.

Én személy szerint tartom magam ahoz függ eme rangsor, attól hogy ki írta, melyik erában van és épp mikor került az akutális karakter a boltok polcaira - ezt sokan fel van hozva aTF Wikin is. Mert míg Szuper Omega megjelenésekor lenyomja az Álca erők nagyját, köztük Megatront az 50. számra már annyira összemegy, hogy Körfűrész is simán leszedi - pedig ugye színrelépésekor ez fordítva volt.

Én sokkolót tudnám felhozni, mert ő mindenhol egy bad-ass Álca, akit ha le is győznek, de mindig visszatér. Ez igaz rá mindig, kivétel a G1 rajzfilm, ahol ha jól számolom mindössze Carly autóját tudta megsemmisíteni. :)
"Give me your face!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4690 Dátum: 2017. Július 25., 14:44:18 »
Röptűz csak a G1ben harcos, ott is csak az elején számít, a későbbiekben van hogy asszem Körfűrész nyomja le... a többi univerzumban kimondottan csak tudós, nem katona, ezt Optimusz kifejti bővebben az Ongoingban is.
Kihagytam valakit?
Igen. Rodimust és Metroplexet. :)
(Thunderclasht meg én nem ismertem)
Röptűz meg igazából nem harcos egyik univerzumban sem, főleg tudós, de jóval erősebb mégis a legtöbb autobotnál. A DW és IDW-s képregényekben is méretben a többiek fölött áll, bár ez még nem jelentene semmit, de volt egy olyan DW-s sztori, amikor egyedül neki volt olyan páncélja, amivel Napviharral szembe tudott szállni.
S két kép róla:


itt pl Deltással

---
Még ahhoz hozzátennék, hogyha a mátrix hordozói erősebbek, akkor tisztázzuk, hogy a leírások alapján, Prima az első autobot is matrix hordozó volt, továbbá, A Bukott, Guardian prime, Nova prime, Primon, Sentinel Prime, Vector prime és Zeta prime is. De mivel a legtöbbjük az idők homályába vész, nem is tudok róluk sokat, és nem is igazán annyira autobot mindegyik, így elég nehezen meghatározható, hogy besorolhatóak-e ,sé hogy milyen erősek.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 25., 15:17:11 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4689 Dátum: 2017. Július 25., 12:17:38 »
Ez a legerősebb robot dolog tényleg összetettebb. Ha azt nézzük ami számít, vagyis, hogy kinek hány olyan győzelme volt ami badass akkor a legjobbak között van a helye a "sisakos" Össztűznek is (Straxus, Bruticus, Mogorva majdnem, aztán a fél Álca haderő), de tényleg csak abból az időszakból amikor főszereplő volt. Inkább úgy tegyük fel a kérdést, kik a legnagyobb harcosok. Szigorúan sorrend nélkül én őket válogatnám be a Top ligába (kizárólag képregény univerzumokból, a filmet nem vagyok hajlandó jegyezni): Optimusz (nyilván); Mogorva (nagyon tapasztalt, "ösztönös" harcos, meg ugye a full titánium páncélzat, meg ízlés szerint idevehetjük még a néhai Színlelő páncélt is); Ultra Magnusz (mintha egy fiatalabb Optimusz lenne, plusz a Magnusz páncél); Maximusz (de csak a G1 féle méretnövelő átépítés után, tehát Fortress Maximus, azelőtt csak egy lövöldöző katonai stratéga volt); Szuper Omega (alap, mint az egyik legnagyobb Autobot, plusz IDWerzumban a Titánok Őrzője, ősi intellektus, "mérhetetlen tartalék energiákkal").
Nem a legjobbak, de nagyon tápos karakterek még szerintem: IDWben a legtöbb "klasszikus" karakter (Acélfej, Jazz, Napcsillantó, Portyázó, Kerék, Kup); Drift; Thunderclash (magyarul szerepelt már? Viharcsapás? "minden idők legnagyszerűbb Autobotja" cím birtokosa asszem).

Az IDW-ben ugye sokkal több/többfélébb szempont dönt egy karakterről, mert sokkal mélyebb története van lásd Szán esete. Nem csak az erő dönt, hanem képzettség, tapasztalat (Acélfej, Kup esete, vagy Jazz vs. Predakonok sztori). Ettől függetlenül őket nem állítanám oda egy Overlord ellen pl. :)

A régi Fővezérek nálam buknak, nyilván nagy harcosok ők is, de őket NEM a Mátrix választotta ki (legalábbis Novától Zétáig), hanem afféle politikai háttérhatalom, így ők csak a kor bábjátékosai.

Röptűz csak a G1ben harcos, ott is csak az elején számít, a későbbiekben van hogy asszem Körfűrész nyomja le... a többi univerzumban kimondottan csak tudós, nem katona, ezt Optimusz kifejti bővebben az Ongoingban is.

Az Autobot Tripla Változók közül csak Szökkenő marad szerintem, Deltásnak tériszonya van, meg ha jól emlékszem a tengervíz is kikezdi, Homokvihart meg hagyjuk is. :)

Űrdongó meg nálam sosem nőtt túl az "a golyók elé vetem magam, több hasznom úgysincs" kategórián.

Kihagytam valakit?

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4688 Dátum: 2017. Július 19., 22:41:19 »
Úgy látom behalt ez a "ki a elgerősebb Autobot" téma, no offense!
Én is szeretném beindítani itt a topicot, de más célpontot adnék. Valahogy rámtört a nosztalgia és a TF Wikit is ovlasgatom sok új és sok régi tartalom véget. Korábban írtam, hogy a Marvel G2-nek volt egy nem hivatalos folytatása az Aligmnent regény, valamint annak egy újfent nem hivatalos... nos, inkább utóérzése/gondolata vagy a coda a megfelelő szó rá? Ez pedig a két oldalas The Last Days of Optimus Prime, a TF Wiki végett meg is találtam, angol, rövid, de érdekes csemege: http://frobman.tumblr.com/post/107595908471/cmo-of-doom-the-last-days-of-optimus-prime

Én a TransForce honlapján ovlastam, ahol panelre volt oszta, kékes háttér, kiszínezett verzió és azt hiszem Wildman rajzolta újra. ÉRdekes, mert itt is hajlik a Beast Wars felé, ahogy több képregény is próbálta a két erát összeolvasztani. Ugye a BW-BM szériáűk inkább a rajzfilmet célozzák, ámbár mégis so kutalás van a Marvel képregényekre. Ennek ellenére a G2 era mindig kimarad. Nem tudom ki van itt olyan, aki még papír formában olvasta a marvel szériát a '90-es években. ÉN imádtam, és mindig vártam a Szerkesztő által emlegetett Másodk Generációt. Emlékszem, a '94-es évben minden képregény hátoldalán valamilyen G2 figurát reklámoztak, futurisztikusnak ható hátterel, meg minden. Mindig izgatott milyen is lehet a képregény, miről szól, kik vannak benne, mikor játszódik. 2004 táján egy szintén hardcore TF fan haveromtól kaptam meg egy gyenge scan formájában, de egy délután végig olvastam a 12 számot! Imádtam, főleg a nosztalgia végett, a sok visszautalás és visszatekintés.
Ez az, amit utálok az új szériákban, játék szériában vagy kiadóban: reset. Nem igen lehet egy fix szériát építeni. Rajzfilmen én a G1, Beast Wars, Beast Machines triót veszem egybe. Vagy a G1 3 évada és Headmasters, Masterforce, Victory, Zone szériákat. Képregényben a Marvel G1, G2 és ezek hivatalso kiegészítőit, valamint erre én rácsapom az Alignment rgényt és a The Last Days of Optimus Prime-ot.
Meg vannak még jópár, általam nem olvasott képregények - amiknek nem tudom itt lenne-e helyük - a Botcon és egyéb exkluzív rendezvényi számok, mint a Shattered Glass és Transformers Universe sorozat. A TF Wiki véget pedig most még többről szerzek tudomást. It never ends...
"Give me your face!"

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4687 Dátum: 2017. Július 17., 16:58:16 »
Rá gondoltam, a Technobotok vezérére, úgy emlékeztem Sörét a neve magyarul...   :badteeth:

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4686 Dátum: 2017. Július 17., 15:07:10 »
Éjvadász túljárt a Sötét Mátrix által irányított Mennydörgésen és legyőzte!
Éjvadász meglehetősen kreatív, és ez stratégiailag egy csatában biztos sokat számítana, de szerintem ezen túl nem egy ütőképes bot.

Össztűz meg a marvel képregényekben Polyhex olvasztóvermét is túlélte. Mindenki elolvadt benne, ő meg csak kikapta a lábát, hogy ez forró. Úgy tud félreugrani a támadások elől, ahogy más nem nagyon. Szembeszállt Straxussal, aki elvileg jóval erősebb nála, és őt is legyőzte.
ztán vanak még itt ilyen nyalánkságok:


---
Ha Deltásnak meg Iszapnak a gyengeségeit is hozzávesszük, akkor ők semmiképp nincsenek a legerősebbek között, meg azon gondolkoztam, ha Iszapot közéjük vettem, akkor annyi erővel Acélfejet is belerakhatnám, mert a tűzerejük kb 0, tehát leginkább csak közelharcosok, ami eléggé korlátozza a hatékonyságukat.

Viszont megemlíteném Égetőt és Ezüstnyilat, valamint Sörétet, a kapcsolódók vezéreit...
Sörét az ki akar lenni? Scattershot a technobotok vagyis Computron vezetője?
Az újak közé tartozik még Pyra magna, csak a hálózsákon odáig még nem jutottunk el. Ő a Victorion nevű óriásrobotot alkotók vezetője, még elég újkeletű.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 17., 15:41:27 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4685 Dátum: 2017. Július 17., 14:32:09 »
Érdekes téma. Az újabb képregéyneket MTMTE, RID és rajzfilmeket Prime, RID nem simerem, de a korábbi sorozatok és képregények alapján ez néha változó.
Mogorva mindenké pdobogós, Optimus is, az IDW Reflektorfényben és az IDW-Marvel folytatása alapján Ultra Magnusz is, Szuper Omega alap, ahogy Metroplex és Fortress Maximus is. Persze ez megint más téma, mert ők függően a szériától és a grafikustól bazi nagyok.
Össztűz annyira nem erős, ám meglehetősen kitartó. Mikor kétszer is főszerepet kap a Marvel képregényekben nagyon kemény, szegény Szimatoló esetén sose tette túl magát, ettől még keményebb lett. Bár tény, kis segítséggel lenyomta Bruticust! Ellenben a rajzfilmben totál csak egy Rock'n'Roll őrült Bot.
Deltásnak tudtommal víz- és magasságiszonya van.
Szökkenőt én csak akkor tartom igazán ütőképesnek, ha a Roncsolók csapatában van.

Szerintem attól függ ki melyik szituban van. És én pl. nem csak a fizikai képességeik alapján listáznám őket, hanem mentális erejüket is nézve. Példakép Éjvadász túljárt a Sötét Mátrix által irányított Mennydörgésen és legyőzte!
"Give me your face!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4684 Dátum: 2017. Július 16., 17:54:53 »
Nálam amúgy az erősorrend (a legerősebbtől- a leggyengébb felé haladva): Nova, Sentivel, Nominus, Zéta.       
És Optimust meg Rodimust hová sorolnád be? :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4683 Dátum: 2017. Július 16., 09:29:58 »
Egyébként szerintem - kapcsolódva a beszélgetéshez, hogy milyen erősek a felsorolásból kihagyott fővezérek - Sentinel pl simán, vagy ha nem is simán, de le tudta volna győzni Megatront, csak mérhetetlenül lenézte, arrogánsan állt hozzá a harcukhoz, és szerintem ez okozta a fővezér vesztét. Az utolsó pillanatban döbbent rá arra, amikor már késő volt, hogy Mega milyen veszélyes ellenfél - ez amúgy szerintem jól lejön a
képregény hasábjain. Zéta pedig egyszerűen tényleg gyengébb, ő a technikai fölényre bízta magát, azonkívül gyáva volt, és félt Megatrontól, és az ő fővezér-gyilkos mítoszától. 

Nálam amúgy az erősorrend (a legerősebbtől- a leggyengébb felé haladva): Nova, Sentivel, Nominus, Zéta.       

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4682 Dátum: 2017. Július 15., 19:33:27 »
Ciklon csak az autobotokkal utazik jelenleg, de ő inkább álca szerintem.
A fővezérekből meg tényleg rá lehetne tenni még majdnem az összeset, de mivel rodimuson és optimuson kívűl nem szereplői ennek az idővonalnak, nem tudnám megmondani, egymáshoz képest milyen erősek. Volt amelyiket pl megatron legyőzte.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4681 Dátum: 2017. Július 15., 17:41:00 »
Nagyon impozáns lista...hogyha én is írtam volna egyet valószínűleg ugyanígy nézne ki, vagy nagyon hasonlóan...
Űrdongót én se tenném rá   :)

Viszont megemlíteném Égetőt és Ezüstnyilat, valamint Sörétet, a kapcsolódók vezéreit...
Össztűz inkább a Marvel-érában volt badass, ott is inkább a Bob Budiansky féle történetekben...
Röptűz mindenképp, bár inkább ő is a Marvel-érában volt kemény...ugye ott Sokkolót küldte át a falon egy ütéssel...
S ha már szerepel Drift és Röptűz a listán én rátenném Ciklont (IDW) is...gyakorlatilag ő is már Autobot ha jól tudom...vagy valami olyasmi...
Sentinel fővezér is ráférne még...
Agyar (Marvel) ...jól zúzták egymást a bálnával...


Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4680 Dátum: 2017. Július 14., 07:24:23 »
megpróbálom feldobni itt a témát, egy olyasmivel, ami biztos, hogy előkerült már, de szerintem rajongók között örök téma, én meg mostanában kicsit jobban rá vagyok kattanva a TF-re mint kéne, szóval... Kik a legerősebb autobotok?
Az álcákba nem akarok belemenni, mert rengeteg van, és nehezebben meghatározható, ki milyen erős, váltakozó is. Autobotoknál viszont az egyesülőket leszámítva összeszedtem azokat akik szerintem ott vannak. A marvel g1 és g2 a DW és az IDW képregényekből. Az alter rajzfilmeket meg nem ismerem. Hozzátenném még, hogy nem a legtöbb súlyt felemelő autobotokat szedném össze, hanem a legnehezebben legyőzhetőket.
Akikbe szerintem a legtöbben egyet értenénk: Optimus, Rodimus, Ultra Magnus, Maximus, Metropelx, Szuper omega és Mogorva.
Akiken lehetne vitatkozni sokat:
Kup (Az egyik legjobb harcos, kb mindegyik autobot tanítója, nincs gyenge pontja)
Inferno (marveles leírás, az egyik legerősebb autobot)
Röptűz (Mindenhol nagyobb és erősebb az átlag autobotoknál)
Össztűz (Marvel, semmi baja nem lett egy űrjármű meghajtójától, annyit mondott, jaj, ez meleg. szintén az egyik legjobb harcos)
Iszap (Az egyik legkeményebb autobot, csak elég lassú)
Keményfej (IDW)
Arcee (IDW világ egyik legveszélyesebb autobotja)
Deltás (A tripla változók mindig erősebbek az átlag autobotoknál, ráadásul ő egy óriás anyahajóvá változik, és a DW és IDW képregényekben is jóval nagyobb a többieknél)
Légihiúz (Bár nem harcos, a mérete miatt jóval erősebb a többieknél, és a megjelenése egy csatában bármikor az autobotok oldalára fordíthatja a küzdelmet. Volt már rá példa.)
Útszaggató (ha jól emlékszem a DW-s képregényekben egy "kicsit" erősebb volt a többieknél.)
Szökkenő (bár nem fővezér szintű, mert az erősebb álcák legyőzik, de szintén a legerősebb autobotok között van szerintem.)
Drift (majdnem kihagytam, elég top harcos, nehezen legyőzhető)
Továbbá az összes tankká alakuló autobotnak szerintem erősebb páncélja van és nagyobb tűzereje, össze is lehetne gyűjteni még 4-5öt, de őket asszem annyira nem emeleték ki soha.
plussz, néztem még multkoriban listákat, és ez volt az, amivel a legjobban egyet tudtam érteni, de nem mindenben: http://screenrant.com/transformers-powerful-autobots-ranked-optimus-rodimus/
Mert pl én űrdongót én nem tenném a legjobbak közé.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 14., 13:56:58 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Daniel Astrol

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #4679 Dátum: 2017. Június 30., 12:36:19 »
A Prime TV sorozat képregényei valahol fellelhetők online? Illetve tervben van, hogy kikerülnek az oldalra?

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4678 Dátum: 2017. Június 30., 11:46:59 »
Képregény-adaptáción kérünk számon realitást? :D
egyrészt csak poénnak szántam.
Másrészt meg, nem fontos reálisnak lennie. Repkedő kung-fu harcosok, meg songokuk is lehetnének benne, akik átrepülnek a transformereken, meg leütik a fejüket. Megkérdezhetném, hogy melyiket néznéd szívesebben, de ez megint csak ízlés kérdése. Valakinek az is tetszene. Mint pl az is, hogy valakinek, (nekem is) semmi baja nem volt Shia Lebouf-el. Ez megint csak egy olyan dolog, hogy az hogy valakinek nem tetszett, nem vitaindító, mert egyik ember se tudja a saját ízlését ráerőltetni a másikra, ha az nem egyezik az övével.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4677 Dátum: 2017. Június 30., 10:44:13 »
Képregény-adaptáción kérünk számon realitást? :D

Beszúrás Bukottak bosszúja wikiről:
'Az amerikai hadsereg bemutatásai is okot adott a panaszokra, egyesek ugyanis úgy vélték, a filmet egyfajta toborzóeszközként akarták bevetni, s a többi országot szándékosan hadügyileg fejletlennek állították be (az Álcák által hamar lelőtt jordániai repülőgépek különösen nagy felháborodást keltettek).'

+++

Prime-ra reagálva, az 5-nél vegyes felállás volt, itt a katonák és az átlagemberek is harcoltak, de nem éreztem annyira, hogy a militáris erőkön lenne a hangsúly. Sam pedig Optimus!!!! üvöltözésen és rohangászáson kívül sokat nem nyomott a harci mérlegen 1-2 komolyabb jelenetet leszámítva.


(Használd a módosítás gombot legközelebb, légyszíves. - Sepi)

« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 30., 18:19:51 írta Sepi »

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4676 Dátum: 2017. Június 30., 10:37:16 »
Legutóbbi 2 rész javára írnám, végre nem az amerikai haderő páholja el keményen az Álcákat, hanem átlagemberek és Autobotok.
Ezt a húzást nagyon felróttam a trilógiának, főleg a Bukottnak, de nem kevés volt belőle a DOTM-nál sem.
Reálisabb, hogy átlagemberek harcolnak az álcákkal, minthogy katonák? :)

Én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy jobb volt látni átlagembereket a főbb szerepekben, mintsem katonákat - vagy a No-no-no-no-no bajnok Sam-et - és a teljes US militáriát. Bár ez az 5-re megint nem igaz, szemben a 4-el. Azt hittem tudják tartani az a feelinget.
Érdekesség, majd midnen filmben van egy egyedi Transformerek elleni/velük foglalkozó/szövetséges emberek alkotta különítmény? Sector Seven, NEST, Cemetery Wind, TRF.
"Give me your face!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4675 Dátum: 2017. Június 30., 08:30:08 »
Legutóbbi 2 rész javára írnám, végre nem az amerikai haderő páholja el keményen az Álcákat, hanem átlagemberek és Autobotok.
Ezt a húzást nagyon felróttam a trilógiának, főleg a Bukottnak, de nem kevés volt belőle a DOTM-nál sem.
Reálisabb, hogy átlagemberek harcolnak az álcákkal, minthogy katonák? :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4674 Dátum: 2017. Június 29., 21:26:08 »
Legutóbbi 2 rész javára írnám, végre nem az amerikai haderő páholja el keményen az Álcákat, hanem átlagemberek és Autobotok.
Ezt a húzást nagyon felróttam a trilógiának, főleg a Bukottnak, de nem kevés volt belőle a DOTM-nál sem.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4673 Dátum: 2017. Június 29., 21:01:21 »
Na, most, hogy túl vagyok rajta, kicsit elhűlve nézek magam elé, mert ez most ledöbbentett... Srácok, annyira elmerültetek Bayfaszságok elemzésében, hogy nem is mondtátok, hogy végre értelmes történet volt a film alatt... Ezt meg kell emésztenem...
Ki vagy TE? És mit csináltál Aldarionnal?! :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4672 Dátum: 2017. Június 29., 19:12:38 »
Na, most, hogy túl vagyok rajta, kicsit elhűlve nézek magam elé, mert ez most ledöbbentett... Srácok, annyira elmerültetek Bayfaszságok elemzésében, hogy nem is mondtátok, hogy végre értelmes történet volt a film alatt... Ezt meg kell emésztenem...

Beszélhetnénk a történet hülyeségeiről (Cade a sajátjával megállítja az egyik Iakóni lovag kardcsapását Newton III. törvénye meg menjen nyaralni a Kibertronra...), a karakterek megkérdőjelezhető motivációról (Esküszöm Lenoxot legszívesebben felképeltem volna...), vagy Bay szexista kirohanásairól (a temperamentumos angol macának nem kell a brit hal, csak az amerikánó bikahúsra bukik - komolyan az arcom letettem a "romantikus" száltól...). De most lépjünk túl ezen, inkább nézzük azokat, amik nekem pozitívumként csapódott le.

Előre bocsátom, hogy én az a fajta vagyok, aki túl tud lépni azon, hogy alternatív univerzum, más karakterdesign, más a személyiség... engem ezekben a filmekben általában az zavar, hogy nincs kohézió a részek között, mi több gyakran akkora ellentmondások feszülnek, hogy egymáshoz képest szinte már csak egy-egy what if... filmként tudok tekinteni rájuk. Ezt itt is érezni lehet, például egy misét megért volna, hogy Megatron miként hagyta maga mögött a Galvatron kinézetet és nevet, és lett újra önmaga...

De ha megköveztek is, azt kell mondanom, hogy szerintem az eddigi legerősebb forgatókönyvet tették le az asztalra, és most először érzem azt a lezárást követően, hogy kíváncsi vagyok rá, mit hoznak ki ebből a folytatásban. Maga az a csavar, hogy Föld egyenlő Unikronnal, nem új - a Prime első évadának zárásában már ellőtték, méghozzá meglepően jól - de az a második csavar nagyon tetszett: az, hogy Unikron jelenleg maga az ÉLET szimbóluma, és hogy Quintessa az Élet Fővezére szemrebbenés nélkül képes lenne elradírozni az egészet, hogy megmentse a Kibertront - amire valószínűleg megvan a maga hátsó szándéka -, majd a vereségét követően is azon mesterkedik, hogy elpusztítsa Unikront, holott még azt sem tudjuk, hogy ő melyik oldalra húz, felveti a kérdést, hogy akkor most kinek mi a motivációja, és melyikük a tényleges gonosz. Vagy inkább melyikük a kisebbik gonosz?

Barrikád visszatérése nem akkora dolog, legalábbis szerintem. Ahogy már előttem is írták, a 3. filmben csak azt láttuk, hogy kilőtték a szemét, majd tettek róla, hogy ne lábatlankodjon ott, de a tényleges halálát sehol sem jelentették ki eddig. elég sok lezúzni való volt akkor a városban, hogy azt feltételezzük, a NEST nem akart golyót pocsékolni valamire, amit már harcképtelennek gondoltak. Ellenben ha már a visszatérő karakterek, az is tetszett, hogy végre - még ha csak kikacsintás jelleggel is, de - kiderült, hogy a korábbi részek felszívódó autobotjai ezek szerint nem törvényszerűen halottak. Dugóhúzó és Útszaggató kubai cameója ennyiből szintén a pozitívumok közé sorolható. Ez nálam eddig azon dolgok közé tartozott, amik rendkívüli módon zavartak, mert minden korábbi film azzal indított, hogy felvezettek egy új gárdát, akik legközelebb már nem voltak sehol. Akárhogy is nézzük, a negyedik filmmel határozottan összeszedettebbé vált a forgatókönyv, legalábbis abban az értelemben, hogy megpróbáltak több szálon futó történeket írni, amik érezhetően nyitva hagytak olyan kérdéseket amikre ez a folytatás építhetett - és ami nem merült ki abban, hogy giga robot üti giga robotot mert kocka és pont -, és amik, ha nem esnek áldozatul Bay akcióorgiájának, szexizmusának és pirotechnikai mániájának, már lehet, hogy egész erős középmezőnyű popcorn mozit eredményzetek volna. Továbbá szintén pozitívum, hogy végre felfedezték, hogy az ikonikus fő gonoszt nem kéne mindig kinyírni, mert egyre nehezebb lesz lenyeletni az emberekkel, hogy megint feltámad, így Megatron "taktikai visszavonulása" a film végén - ha nevezhetjük így - szerintem nem volt rossz döntés.

Összességében sajnos ez a film is tipikus Bay-hulladék lett. De ez kivételesen nem a forgatókönyv hibája elsődlegesen, sőt, én úgy gondolom, hogy kimondottan kíváncsi lennék azokra a részletekre, amik az akciójelenetek javára a vágószoba padlóján végezhették.

Megatron visszatérésére van egy elméletem. Láttad Megatron arcán a vörös színt? Prime-on dettó volt, mikor Quintessa megdelejezte és Megs is mondta hogy ő is lepaktált vele, hisz kiszámíthatóan tudták, hogy Prime gyenge. Talán a Quintessa tette helyre az alakját, habár bármivé válhat Megs - egyébként ő az egyetlen Transformer, akinek minden filmben új alakja van. a gonosz nem hal meg, csak átalakul..? Azonfelül csak a KSI nevezte őt Galvatronnak, tény ő maga is kijelenti, de az inkább csak homage volt az első film végett. Sajnos nem láttam addig a Prime-ot, de lehidaltam attól, hogy Unikron a Föld, meg a 6 szarvtól, kettőt még lenyeltem volna. Unikront már az Energonban is az élettel hozták össze, hisz a megevett világotkat visszatudja büfögni, ezért akarta Alpha-Q feltámasztani Ez a film példája egy újabb mixnek. Akárcsak a 2., ott is fogtak pár dolgot random TF szériákból, lemixelték és vászonra kenték. És megsajnáltam szegény Bukottat is. Ez a film eltapos mindent az előző filmekből, a régi trilógiát még megérteném, de hogy a 4. filmet is...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 29., 19:30:47 írta Optimus Prime »
"Give me your face!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4671 Dátum: 2017. Június 29., 15:35:34 »
Aldarion, te örök reménykedő romantikus, te...  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4670 Dátum: 2017. Június 29., 14:47:30 »
Na, most, hogy túl vagyok rajta, kicsit elhűlve nézek magam elé, mert ez most ledöbbentett... Srácok, annyira elmerültetek Bayfaszságok elemzésében, hogy nem is mondtátok, hogy végre értelmes történet volt a film alatt... Ezt meg kell emésztenem...

Beszélhetnénk a történet hülyeségeiről (Cade a sajátjával megállítja az egyik Iakóni lovag kardcsapását Newton III. törvénye meg menjen nyaralni a Kibertronra...), a karakterek megkérdőjelezhető motivációról (Esküszöm Lenoxot legszívesebben felképeltem volna...), vagy Bay szexista kirohanásairól (a temperamentumos angol macának nem kell a brit hal, csak az amerikánó bikahúsra bukik - komolyan az arcom letettem a "romantikus" száltól...). De most lépjünk túl ezen, inkább nézzük azokat, amik nekem pozitívumként csapódott le.

Előre bocsátom, hogy én az a fajta vagyok, aki túl tud lépni azon, hogy alternatív univerzum, más karakterdesign, más a személyiség... engem ezekben a filmekben általában az zavar, hogy nincs kohézió a részek között, mi több gyakran akkora ellentmondások feszülnek, hogy egymáshoz képest szinte már csak egy-egy what if... filmként tudok tekinteni rájuk. Ezt itt is érezni lehet, például egy misét megért volna, hogy Megatron miként hagyta maga mögött a Galvatron kinézetet és nevet, és lett újra önmaga...

De ha megköveztek is, azt kell mondanom, hogy szerintem az eddigi legerősebb forgatókönyvet tették le az asztalra, és most először érzem azt a lezárást követően, hogy kíváncsi vagyok rá, mit hoznak ki ebből a folytatásban. Maga az a csavar, hogy Föld egyenlő Unikronnal, nem új - a Prime első évadának zárásában már ellőtték, méghozzá meglepően jól - de az a második csavar nagyon tetszett: az, hogy Unikron jelenleg maga az ÉLET szimbóluma, és hogy Quintessa az Élet Fővezére szemrebbenés nélkül képes lenne elradírozni az egészet, hogy megmentse a Kibertront - amire valószínűleg megvan a maga hátsó szándéka -, majd a vereségét követően is azon mesterkedik, hogy elpusztítsa Unikront, holott még azt sem tudjuk, hogy ő melyik oldalra húz, felveti a kérdést, hogy akkor most kinek mi a motivációja, és melyikük a tényleges gonosz. Vagy inkább melyikük a kisebbik gonosz?

Barrikád visszatérése nem akkora dolog, legalábbis szerintem. Ahogy már előttem is írták, a 3. filmben csak azt láttuk, hogy kilőtték a szemét, majd tettek róla, hogy ne lábatlankodjon ott, de a tényleges halálát sehol sem jelentették ki eddig. elég sok lezúzni való volt akkor a városban, hogy azt feltételezzük, a NEST nem akart golyót pocsékolni valamire, amit már harcképtelennek gondoltak. Ellenben ha már a visszatérő karakterek, az is tetszett, hogy végre - még ha csak kikacsintás jelleggel is, de - kiderült, hogy a korábbi részek felszívódó autobotjai ezek szerint nem törvényszerűen halottak. Dugóhúzó és Útszaggató kubai cameója ennyiből szintén a pozitívumok közé sorolható. Ez nálam eddig azon dolgok közé tartozott, amik rendkívüli módon zavartak, mert minden korábbi film azzal indított, hogy felvezettek egy új gárdát, akik legközelebb már nem voltak sehol. Akárhogy is nézzük, a negyedik filmmel határozottan összeszedettebbé vált a forgatókönyv, legalábbis abban az értelemben, hogy megpróbáltak több szálon futó történeket írni, amik érezhetően nyitva hagytak olyan kérdéseket amikre ez a folytatás építhetett - és ami nem merült ki abban, hogy giga robot üti giga robotot mert kocka és pont -, és amik, ha nem esnek áldozatul Bay akcióorgiájának, szexizmusának és pirotechnikai mániájának, már lehet, hogy egész erős középmezőnyű popcorn mozit eredményzetek volna. Továbbá szintén pozitívum, hogy végre felfedezték, hogy az ikonikus fő gonoszt nem kéne mindig kinyírni, mert egyre nehezebb lesz lenyeletni az emberekkel, hogy megint feltámad, így Megatron "taktikai visszavonulása" a film végén - ha nevezhetjük így - szerintem nem volt rossz döntés.

Összességében sajnos ez a film is tipikus Bay-hulladék lett. De ez kivételesen nem a forgatókönyv hibája elsődlegesen, sőt, én úgy gondolom, hogy kimondottan kíváncsi lennék azokra a részletekre, amik az akciójelenetek javára a vágószoba padlóján végezhették.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4669 Dátum: 2017. Június 29., 13:59:31 »
Még annyit a filmmel kapcsolatban, a robotok levadászására szakosodott TRF (Transformers Reaction Force) nekem nagyon hajaz az 1. generációs Marvel GARH (Gyors AntiRobot Hadtest) alakulataira.

Azt pedig nem vágom, hogy bukkant fel Barikád, mikor a 3. részben Optimus likvidálta.

Yayy! Tudom mi a TRF! Angolul nézted, mert a filmben úgy emlékszem nem említik.

Barricade érdekes figura. Az 1-ben eltűnik az autópályán, bár a novellában Optimus öli meg Csonttörő után, a képregényben pedig Acélfej szorítja le. A 3-ban én szerintem a katonák végeznek vele, kilövik a szemit majd C4 a lábba, igaz optimus sokakat elkaszál a végén, még Csonttörőt is újfent. Hol volt a 4 idején? Szerintem minden pártlan számú TF filmben szerepelhet. :hehe:
Na és ha meghalt? Blackout visszatér a 2.-ben, Csonttörő dettó feltűnik jármű-módban a nagy csatánál, Skorponok oké, mert ő csak megsebesül, Szerkesztettekből meg nem is egy volt. Plusz imdája valaki Long Haul modeljét, mert minden filmben feltűnik.
"Give me your face!"