Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 851944 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4668 Dátum: 2017. Június 29., 09:55:32 »
Mesélj, Aldarion, milyen volt? Vagy még így nézel magad elé?  :blink:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4667 Dátum: 2017. Június 28., 22:07:43 »
Még annyit a filmmel kapcsolatban, a robotok levadászására szakosodott TRF (Transformers Reaction Force) nekem nagyon hajaz az 1. generációs Marvel GARH (Gyors AntiRobot Hadtest) alakulataira.

Azt pedig nem vágom, hogy bukkant fel Barikád, mikor a 3. részben Optimus likvidálta.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4666 Dátum: 2017. Június 28., 17:25:20 »
Én is ajánlom a Prime-ot, összességében nagyon hangulatos kis sorozat lett szvsz.  :)

Azért a G1 óta legjobb sorozat címet én személy szerint a BW-nek adnám meg.  :cool:

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4665 Dátum: 2017. Június 28., 16:16:44 »
Kinek a fejéből pattant ki ez a sorozat? Egyetlen részt nem láttam belőle, de lehet, ezek után bele sem kezdek.

Ui: jól látom, ez a Bay-féle fosformers-ből indul ki?
Helytelen. Én végignéztem, és bár első benyomásom nekem is az volt - gondolom grafikailag az volt az irányadó -, de a gyerekszereplőktől eltekintve meghökkentően színvonalas történetet rittyentettek. Simán bevállaltam volna még belőle 2-3 évadot, mint még egy részt a Bayformersből.

A sorozat Orci-Kurtzman páros tollából fakad. Épp ezért elég erős Bayformers feelingje van, ámde a főcímzenéje engem Giacchino Star Trek-jére emlékeztett. 10 részt láttam belőle, elég gyenge volt, bár 5 rész volt csak a felvezetés/pilot. Arcee nagyon cool benne, Bee továbbra is néma, Ratchet amolyan Animated feelingű, Starscream túl... vékony, Soundwave néma dettó. Ámde a sorozat sokak szerint a legjobb a G1 óta. Asszem a budgetje túl nagy votl, ezért is zárták le a sorit és jött a folytatás a RID, immár más animációval és kisebb stábbal.
A Hasbro szerint ez a sori a War for Cybertron/Fall of Cybertron videójátékok folytatása, legalábbis közvetlen folytatása a sorozatnak. Csak sajnos túl sok az ellentmondás, valamint a High Moon Studios se igazán annak szánta. A FOC-ba pl. ezért lett néma Bee. Az egyetlen kapocs a két széria között a dark energon.
"Give me your face!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4664 Dátum: 2017. Június 28., 15:40:46 »
Gondolok ma rád, Aldarion. Majd mesélj, hogy élted túl.  ;D :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4663 Dátum: 2017. Június 28., 13:17:39 »
Kinek a fejéből pattant ki ez a sorozat? Egyetlen részt nem láttam belőle, de lehet, ezek után bele sem kezdek.

Ui: jól látom, ez a Bay-féle fosformers-ből indul ki?
Helytelen. Én végignéztem, és bár első benyomásom nekem is az volt - gondolom grafikailag az volt az irányadó -, de a gyerekszereplőktől eltekintve meghökkentően színvonalas történetet rittyentettek. Simán bevállaltam volna még belőle 2-3 évadot, mint még egy részt a Bayformersből.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4662 Dátum: 2017. Június 28., 10:38:49 »
Kinek a fejéből pattant ki ez a sorozat? Egyetlen részt nem láttam belőle, de lehet, ezek után bele sem kezdek.

Ui: jól látom, ez a Bay-féle fosformers-ből indul ki?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4661 Dátum: 2017. Június 28., 09:45:13 »
főleg Unikronnal, aki a remek filmes csavarnak köszönhetően a mi bolygónkba került.
Ez az ötlet a Transformers: Prime sorozatból jött, meg a robotsárkányok is ott szerepeltek először.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4660 Dátum: 2017. Június 28., 09:09:49 »
Most már kizárólag az érdekel a következő film tekintetében, mi lesz Kibertronnal és főleg Unikronnal, aki a remek filmes csavarnak köszönhetően a mi bolygónkba került. Továbbá remélhetőleg lezárják a Quintessa vonalat. Nem hiszem, hogy a rajongói tábor kibír még egy trilógiát.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4659 Dátum: 2017. Június 28., 08:24:28 »
Mindenképp mellette szól, hogy a Rottentomatoes 97%-ot adott neki, ami nem kis szó a filmes szakmában. Persze a jó rendező még nem garancia, kell egy jó forgatókönyv és kellő mértékű alkotói szabadság. Ezzel kapcsolatban én attól tartok, hogy Bay felügyelete alatt, mint producer, ki fog vérezni az egész projekt... De remélem nem lesz módja beleugatni a továbbiakba.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4658 Dátum: 2017. Június 27., 22:54:53 »
Kubo-t nem láttam ugyan, de ha ennyire dicséred, akkor lehet, érdemes megnézni egyszer.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4657 Dátum: 2017. Június 27., 22:45:30 »
Én az Űrdongó spin-off-ra kíváncsi leszek. A rendezői széket Travis Knight kapta, aki tavaly letette az asztalra a Kubo és a varázshúrokat. Nem tudom, közületek ki látta már esetleg, de az a film nagyon jó lett. Egy ilyen szintű TF mozival már kiegyeznék. Persze Bay lesz a producer, úgyhogy még nem biztos, hogy örülni kéne...

Pedig Bay azt nyilatkozta a 3. film után, több TF filmet nem forgat. Mi lehetett az, ami meggyőzte az ellenkezőjéről? A dollár milliók vagy valami más? Lehet jobban jártunk volna, ha tartja a szavát.
Az, hogy a Paramount alkut ajánlott neki. Megcsinál egy újabb TF-et, akkor kap pénzt az akkori szerelem projekjére, a Pain & Gain-re. Ami két baromarcú, izomagyú balfasz nagy port kavart, félresikerült rablásáról készült. Bay 2011-ben kijött a TF3-mal, 2013-ban pedig kész volt ez is Mark Walhberggel és Dwayne Johnsonnal...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4656 Dátum: 2017. Június 27., 21:14:21 »
Nem rajtam múlik, tessenek tiltakozni öles transzparensekkel Bay-nél vagy petíciót benyújtani a muksó ellen :P
Amúgy meg az ázsiaiak tonnaszám kajálják, mert náluk nem fürdött be annyira, mint az amiknál. Tippem az, hogy a tengerentúli nézők lassan kiábrándulnak Mike robotos 'filmművészetéből' :D

Pedig Bay azt nyilatkozta a 3. film után, több TF filmet nem forgat. Mi lehetett az, ami meggyőzte az ellenkezőjéről? A dollár milliók vagy valami más? Lehet jobban jártunk volna, ha tartja a szavát.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4655 Dátum: 2017. Június 27., 21:02:10 »
Ha a folytatás is ilyen lesz? :D Hány esélyt akarsz még adni ennek a borzalomnak? :D

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4654 Dátum: 2017. Június 27., 20:35:04 »
Szóval a teremtő és az átprogramozás ötletét rajzfilmekből copyzták innen-onnan és hányták egy kupacba :D
Akkor vagy nem erőltették meg magukat a forgatókönyv írók, hogy egy épkézláb történetet közösen összeszedjenek, vagy merev részegen ültek az asztalhoz és majd lesz valami alapon felskicceltek egy piszkozatot :P


Ha az állítólagos folytatás is ilyen lesz vagy még rosszabb, akkor Bay elkönyvelheti a naplójába, hogy végleg szembeköpte az alakváltók rajongói táborát.

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4653 Dátum: 2017. Június 27., 18:01:10 »
Optimus teremtője pedig Primusz helyett valami Kvintessa, az élet fővezére.
Ez remek, tehát nem volt jó a saját teremtőjük, hanem egy külön faj a quintessonok valami istene kellett, hogy megteremtse az autobotokat!? Külön univerzum, de sose értettem, miért kell ezért mindent megváltoztatni.
És gondolom űrdongó még mindig nem tudott beszélni? Én ezt már a második filmben is hülyeségnem tartottam, a harmadikban meg már egyenesen baromságnak.

Én 21.-én láttam a filmet és szerintem a legrosszabb. Quintessa a rajzfilmbeli G1 Quintessonökra épít, akik harcászati cuccnak gyártották a Transformerek, akik később fellázadtak a rabszolga sors ellen és ellűzték őket a bolygóról. Nemesis Prime ötletét szintén a G1 rajzfilm Dark Awakening adta, ahol a halott Optimust a Quintessonök átprogramozzák ,hogy csalja egy halálos csapdába az Autobotokat.
Űrdongó az 1-be tudott beszélni, a 2-be tán Bay meghagyta némának, mert így jobb. :hehe: Egyébként a második film előzményében Bee karambolozik egy Álcával és emiatt némul meg újfent. Rém ciki, ahogy Cade próbál segíteni rajta, de az egész úgy ahogy van béna és szánalmas.
A film meg úgy tökön szúrja magát, amennyire csak lehet. Totál ellentmondása a korábbi részeknek, de még a 4. filmnek is! Hogy Unikron hol van vagy ki/mi is ne is beszéljükn, ahogy arról se ki is az utolsó lovag.
"Give me your face!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4652 Dátum: 2017. Június 27., 16:51:25 »
Remélem, a kérdés Mike Bay felé irányul :)
Átlagos akciómozi ha nem veszed véresen komolyan, mint TF-filmet.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4651 Dátum: 2017. Június 27., 16:25:04 »
az új TF film letudva.
Ha kérdés van, akkor bátran elő vele.

Csak egy.


Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4650 Dátum: 2017. Június 27., 12:51:30 »
A Többek, mint aminek látszanak 20-i frissítésénél írták kommentbe, Bay olyan a robot franchise-nak, mint az a bizonyos Boll a pc-játékok filmadaptációinál :D
Lehet, van benne valami?

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4649 Dátum: 2017. Június 27., 12:44:35 »
A 2. filmben Mikaela kérdezte Sam-től, Dongó még mindig nem tud beszélni, Sam pedig rávágta, dehogynem, csak rájátszik.
Ezt tudom, és racsni is mondta asszem, hogy megjavította. De gondolj bele, ez olyan, mintha te amikor elmennél bárhová emberek közé, akkor ott csak aktivitiznél mindenkivel, pedig tudsz beszélni, de csak mutogatsz, meg rajzolsz, néha pedig csak utalgatsz arra, hogy mit akarsz mondani, viszont ha megkérdezik, hogy miért, akkor mit mondasz, miért nem beszélsz, ha egyszer megteheted?
És nem magyarázták meg, csak ez olyan jópofa volt az első részben, akkor maradjon már úgy, de ezen kívül egy értelmes ok se volt rá.

----
Más.
Játszik itt valaki a Transformers Earth war mobil játékkal?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4648 Dátum: 2017. Június 27., 12:31:32 »
Az lett, csak direkt nem úgy írtam, de egy betűt ki is hagytam belőle  ;D
Habár lehet, ez csak az én szőrszálhasogatásom :P

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4647 Dátum: 2017. Június 27., 12:22:22 »
Igen, Kibertron, mert az 1. filmben még így nevezte Optimus, a folytatásokban már ez a hülye angolos Saiberton lett. Nem értem, minek kellett átvariálni.
Nem Cybertron lett a folytatásokban? Szóval az eredeti kiejtés szerinti Kibertron? Kérdem úgy, hogy egyiket sem néztem meg és nem is érzem rá a késztetést. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4646 Dátum: 2017. Június 27., 09:22:10 »
Optimus teremtője pedig Primusz helyett valami Kvintessa, az élet fővezére.
Ez remek, tehát nem volt jó a saját teremtőjük, hanem egy külön faj a quintessonok valami istene kellett, hogy megteremtse az autobotokat!? Külön univerzum, de sose értettem, miért kell ezért mindent megváltoztatni.
És gondolom űrdongó még mindig nem tudott beszélni? Én ezt már a második filmben is hülyeségnem tartottam, a harmadikban meg már egyenesen baromságnak.

Dehogynem, pár perc erejéig  ;D
A 2. filmben Mikaela kérdezte Sam-től, Dongó még mindig nem tud beszélni, Sam pedig rávágta, dehogynem, csak rájátszik.

Nem akarok nagy poént lelőni, de Unikron jellegén is qrva nagyot változtattak. Ami óriásbolygót pedig az előzetesben Unikronnak gondoltunk, az valójában Kiberton volt. Igen, Kibertron, mert az 1. filmben még így nevezte Optimus, a folytatásokban már ez a hülye angolos Saiberton lett. Nem értem, minek kellett átvariálni.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4645 Dátum: 2017. Június 27., 09:13:30 »
Én még gyötröm magam egy kicsit, csak holnapra foglaltam jegyet, de addig legalább kifényesítem a bilincseket, megolajozom a hüvelykszorítókat és alágyújtok a vasaknak, csak hogy teljes legyen a mazochista élmény...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4644 Dátum: 2017. Június 27., 08:45:50 »
Optimus teremtője pedig Primusz helyett valami Kvintessa, az élet fővezére.
Ez remek, tehát nem volt jó a saját teremtőjük, hanem egy külön faj a quintessonok valami istene kellett, hogy megteremtse az autobotokat!? Külön univerzum, de sose értettem, miért kell ezért mindent megváltoztatni.
És gondolom űrdongó még mindig nem tudott beszélni? Én ezt már a második filmben is hülyeségnem tartottam, a harmadikban meg már egyenesen baromságnak.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4643 Dátum: 2017. Június 27., 00:05:13 »
Nos, tisztelt képregény rajongói bázis, az új TF film letudva.
Ha kérdés van, akkor bátran elő vele.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4642 Dátum: 2017. Június 26., 08:07:22 »
Köszönet az MTMTE 9-ért. Az árnyjáték Roberts egyik legjobb munkája, ami nagy szó, mert az egész sorozat remek.
Igen, és még hozzátenném, hogy a mellette futó spotlightok is fantasztikusan jók.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4641 Dátum: 2017. Június 26., 03:31:12 »
Köszönet az MTMTE 9-ért. Az árnyjáték Roberts egyik legjobb munkája, ami nagy szó, mert az egész sorozat remek.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4640 Dátum: 2017. Június 25., 22:51:31 »
Online nézhető a TF5, lássuk mivel sikerült elkápráztatnia minket Mike-nak  ;D

+

Űrdongó upgrade-elte magát. Most már a részeit is külön tudja választani, mint Stark a páncélokat a Vasember 3-ban.

Optimus teremtője pedig Primusz helyett valami Kvintessa, az élet fővezére.

Vajon honnan merítenek ihletet ezekhez?.......

+

Akit érdekel az 5. rész története:

https://en.wikipedia.org/wiki/Transformers:_The_Last_Knight
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 26., 07:52:31 írta Sepi »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4639 Dátum: 2017. Június 25., 11:41:00 »
Nehéz lenne választanom.  :headscratch: Talán a G2-nek egyenletesebb a színvonala.