Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 845934 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4638 Dátum: 2017. Június 25., 10:58:54 »
62 oldal, nem sűrűn szedve, viszonylag nagy betűkkel, de még így se rövid. És így első ránézésre nem tűnik könnyen fordítható szövegnek.

Időközben én is megtaláltama  fájljaim között, meg egy Flash mini képregényt, amit a TransForce lapjáról mentettem le. The Last Days of Optimus Prime azt hiszem az Alignment után játszódik. Ezen írásai Furmannek megpróbálják összekötni a G2-t a BW-vel. Nem tudom mennyire official, vagy olyan, mint a Transformers Mosaic, de érdekes sztorik. Az Alignmentet megpróbálom lefordítani, de nem ígérek semmit, főképp dátumot nem.

Egyébként hamár felmerült a G2, kinek melyik folytatás jön be jobban? A 2. Generáció vagy az Első ReGeneráció?
"Give me your face!"

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4637 Dátum: 2017. Június 23., 14:53:48 »
Köszönöm én is az új füzetet és az információt is!
Kellemes nyarat!  :D
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4636 Dátum: 2017. Június 22., 10:16:40 »
1. Köszönöm szépen a füzetet Srácok! :worship: Nem elég, hogy visszarepültünk az időben, de a jelenben is zajlanak az események: :brow: gyilkosság az Orient expresszen Elveszett fényen.

2. Hát szervusz viszont köztünk Optimus!! :) De régen nem hallattál magadról. Azt hittük, hogy szakítottál a TF-ekkel.

3. Egy kis gyorstalpaló az ujoncoknak:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4635 Dátum: 2017. Június 22., 10:03:57 »
62 oldal, nem sűrűn szedve, viszonylag nagy betűkkel, de még így se rövid. És így első ránézésre nem tűnik könnyen fordítható szövegnek.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4634 Dátum: 2017. Június 22., 09:47:28 »

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4633 Dátum: 2017. Június 22., 09:17:52 »
Tudtommal nem. De ha megtalálom a PDF-et neki eshetek a fordításnak, ha van rá igény.
Az szuper lenne. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 22., 11:31:38 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4632 Dátum: 2017. Június 22., 08:54:18 »
De Furman valamelyik rendezvényre írt egy folytatás novellát Aligmnent címen, mely lezárja a Liege Maximo szálat.
Ami gondolom magyarul nem elérhető?

Tudtommal nem. De ha megtalálom a PDF-et neki eshetek a fordításnak, ha van rá igény.
"Give me your face!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4631 Dátum: 2017. Június 22., 08:43:51 »
De Furman valamelyik rendezvényre írt egy folytatás novellát Aligmnent címen, mely lezárja a Liege Maximo szálat.
Ami gondolom magyarul nem elérhető?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4630 Dátum: 2017. Június 21., 22:38:15 »
Kösz a segítséget és az infót. Úgy rémlik A Megatronost végig olvastam és talán az Ongoingba is belekezdtem. Vagy melyik kattant be Don mester és csinált minden karakterből - minden logika és cél nélkül - Bayformers borzalmakat? Mindegy, a lényeg számomra akkor bukott a dolog mikor Furmant kispadra tették McCarthy AHM-je miatt.

roberto: elvileg nem volt túl fényes a G2 játékszéria, meg ugye a rajzfilm is csak egyfajta remasztere volt az eredetinek. Azt hiszem eleve rövidre tervezték, állítólag ebből fakadt J'hiaxus neve is -> "Gee, axe us". De Furman valamelyik rendezvényre írt egy folytatás novellát Aligmnent címen, mely lezárja a Liege Maximo szálat.
"Give me your face!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4629 Dátum: 2017. Június 21., 21:47:51 »
Ha már szóba hozták a Marvel 2. generációját: mi volt az oka a kaszának? Nem tetszett annyira a közönségnek?

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4628 Dátum: 2017. Június 21., 21:23:25 »
Nagyon kíváncsi leszek hogy ki áll az egész Overlord dolog mögött.Eleve nem értem Riadó mire jött rá.Arra meg külön kíváncsi leszek, hogy a ne vevezzük mg szenátorral mi történt.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4627 Dátum: 2017. Június 21., 21:11:10 »
Én a helyedben egyből a "Többek mint aminek látszanak" szériára ugranék és vissza se néznék.

Na jó, nem ezt tenném, mert anno én nem ezt tettem, te viszont sokat nem veszítenél ezzel a lépéssel, sőt.  ;)


Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4625 Dátum: 2017. Június 21., 14:47:45 »
Üdvözlet Fővezér! :)
Hát, ha az IDW nehezen követhető történetvezetését akarod sorba venni akkor javaslom az oldal készítői által profin felállított idővonalat, amit rögtön a TF részlegbe lépve megtalálhatsz. Ha nem akarod ennyire szorosan követni, akkor a lényeg: Első Fázis, közben sok-sok Reflektorfényben füzet, majd Maximum Dinobotok, aztán a Dicsőség Megatronnak (elvileg itt jársz most). Utána jön az Ongoing, hozzá még néhány kései Reflektorfényben, közben az Ongoing mellett kezdd el a Roncsolók végső harcát, az Űrdongót, az Acélfejet, a Driftet, a Sötétség szívét és a Fertőzést (utóbbi 2 akár ki is hagyható :D ). Ezután jön az Optimusz Fővezér halála (nehogy magadra vedd :D ), és párhuzamosan kezdd el a 'Többek mint aminek látszanak' és a 'Rejtőzködő robotok' sorozatot. És már fel is zárkóztál!
Húú szinte irigyellek, hogy ennyi élményt szinte egyszerre élhetsz át! :)

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #4624 Dátum: 2017. Június 21., 14:17:44 »
Üdv mindenkinek. Régi tag voltam, még mikor ComiX Art volt az oldal, és anno aktívabb voltam a TF témában itt és a honlapom végett.  :) Egyébként 5-6 éve nem követtem a képregényeket, mióta Furmant kivették a főszálból. Így azt krédezném cirka az Éljen, Megatron! után mivel érdemes folytatnom? Most az Első ReGenerációt olvastam el, amire már nagyo nrég vártam. És bár sajnálom, hogy ezzel semmisé vált a 2. Generáció, egy olyan régi motorosnak, mint én igaz orgia volt mind a 20 szám! Csak a végét, vagyis az utolsó oldalt nem értem. Az utolsó kocka szándékosan üres?

Látom a mozifilmek is gorcső alá lettek véve, ahogy visszaolvastam. Egyet kell értsek. Én csak Peter Cullen miatt nézem meg, de tény: mindig csalódok az előzetesek után. Többet várok, epikusabbat. Egyébként a filmes képregények nem kerülnek fel? Vagy csak nincs rá fan, aki rákényszerülne hogy lefordítsa?
"Give me your face!"

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4623 Dátum: 2017. Június 21., 11:59:00 »
Köszönjük az új részt. A 15.oldalon mókás volt látni Blörr eredeti altmódját... Egyre jobbak a karakterek, kezd kialakulni egy "keménymag" az Elveszett Fényen.  Viszont jól látom,hogy most a két sorozat "összedolgozik"? Ez az Árnyjáték nekem úgy tűnik mintha a Szindrómika eredetét kezdené kibontogatni... Gondolom mindenki érti mire gondolok. :) Mindkét sorozat most egy karakter körül forog. Persze lehet ez még jegelve lesz, majd kijavítotok!
Még egyszer köszi! Továbbra is várjuk a folytatást, uborkaszezon ide vagy oda! :D

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4622 Dátum: 2017. Június 20., 13:06:45 »
Köszönet az új részért. Értékeltem.  :cool:  :worship:
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4621 Dátum: 2017. Június 18., 22:23:44 »
Na, tisztelt nagyérdemű, engedjék meg, hogy ebben a kérdésben én is megszólaljak.

Először is elnézést, hogy csak most, az utóbbi pár napban vidéken voltam, nem volt módomban úgy net elé kerülni, hogy érdemben tudjak válaszolni.

Igen, mint azt észrevettétek, ismét beköszöntött az uborkaszezon, emögött leginkább az áll, hogy Tyrant családos ember, és így a nyári időszakban nem jut annyi ideje a melóra, mint szeretnénk, márpedig a TF-fel - főként a MTMTE-jal - BŐVEN van munka, kiváltképp a következő füzetekkel.

Ami a tájékoztatást illeti, igazából azért maradt el eddig, mert a következő frissítést kísérő hírbe szerettem volna ezt kiírni, de úgy adódott, hogy a következő számhoz tartozó anyagok sajnos hétről-hétre késtek meg, és így a friss csúszott, vele együtt pedig elmaradt a kiírás is. Ennyi.

Viszont akkor egy kis öröm az ürömben: Ma délután kézhez kaptam a kész anyagot, és mivel a jövőhét végén én nem leszek gép közelben, így amennyiben nem ütközik a tagság terveivel, még a hét első felében - várhatóan kedden - meg is kapjátok tőlünk az új részt.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4620 Dátum: 2017. Június 17., 13:40:56 »
A következő füzet már készen van, a borító késik és nem tudjuk, mikor jön.  :nemtudom:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4619 Dátum: 2017. Június 17., 09:46:03 »
Előfordul az ilyesmi, nyár környékén amúgy is mindig van egy leállás (legalábbis én úgy vettem észre), viszont a tájékoztatás hiánya az, ami rossz ebben, mert ha mondjuk Aldarion, vagy bárki, aki a TF honosításával foglalkozik beírna a fórumba, hogy bocs srácok, sajnos ebben a hónapban nem lesz Transformers, akkor nem várakozom. Akkor tud az ember mihez igazodni. Szóval nekem csak a komm.-al van bajom, mert amúgy ha TF füzet jön, az mindig magas színvonalú munka (és azt se felejtsük el, ingyen csinálják!), szóval csak a komm. 

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4618 Dátum: 2017. Június 16., 15:39:11 »
Nagy a csend valóban...
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4617 Dátum: 2017. Június 16., 09:32:30 »
Kissé elanyátlanodott a TF részleg, nem gondoljátok? :( :(

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4616 Dátum: 2017. Június 11., 22:46:03 »
szuper lenne  :bravo: :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4615 Dátum: 2017. Június 11., 19:22:31 »

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4614 Dátum: 2017. Június 11., 11:25:56 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4613 Dátum: 2017. Május 27., 15:58:56 »
Portyázó az alábbi gondolatában az IDWerzum Sentineljét minősítette, aki messze nem volt egy szent, mint az hamarosan ki fog derülni a MTMTE 9-11. számaiban terítékre kerülő Árnyjáték című epizódból. Amire egyre kisebb az esély, hogy holnap kikerüljön - Tyrant egyéb teendői miatt, most megint kizökkentünk egy kicsit, de legkésőbb jövő hét végén robogunk tovább a MTMTE vonalon, és higgyétek el nekem, ezt a történetet megéri kivárni. ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4612 Dátum: 2017. Május 27., 11:12:50 »
Ne keverjük a szezont a fazonnal. A Transformers 2.-es Sentinelnek semmi köze a Megatron: Eredetben megismerthez. Egyébként az az igazi fővezér aki a Mátrixot hordozza, illetve akit az választ. Ha jól tudom ebből aszempontból Nova volt Optimusz előtt az utolsó ,,igazi" fővezér. Ajánlom olvasásra az Autokráciát  :nezze:
De vannak nálam nagyobb szakértők is köztünk és a később honosításra kerülő füzetekből többet is meg fogunk tudni az alkváltók történelméről.
A képregényes is, meg a filmes is elítélhető bizonyos szempontból, én úgy vettem ki. :) Az idézet, amit beírtam portyázótól származik, aki maga mondja, hogy milyen rossz fényt vetettek az autobotokra azok a fővezérek visszanézve.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4611 Dátum: 2017. Május 26., 17:10:05 »
Ne keverjük a szezont a fazonnal. A Transformers 2.-es Sentinelnek semmi köze a Megatron: Eredetben megismerthez. Egyébként az az igazi fővezér aki a Mátrixot hordozza, illetve akit az választ. Ha jól tudom ebből aszempontból Nova volt Optimusz előtt az utolsó ,,igazi" fővezér. Ajánlom olvasásra az Autokráciát  :nezze:
De vannak nálam nagyobb szakértők is köztünk és a később honosításra kerülő füzetekből többet is meg fogunk tudni az alkváltók történelméről.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4610 Dátum: 2017. Május 26., 11:50:31 »
Megatronus-ként említik, többet itt találsz
http://tfwiki.net/wiki/The_Fallen
Hülye egy név. :)
Köszi. :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4609 Dátum: 2017. Május 26., 09:51:12 »
Megatronus-ként említik, többet itt találsz

http://tfwiki.net/wiki/The_Fallen