Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837200 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4608 Dátum: 2017. Május 26., 08:44:00 »
Most olvasom az álcázott robotokat is, ez nem olyan jó mint a többek, mint aminek látszanak, de nem rossz.
Érdekes tény, hogy még egy prime-ról derült ki, hogy nem volt épp szentéletű.
"...Nova militáns terjeszkedéséről, Nominusz elnyomásáról, Sentinel katonai diktatúrájáról, és Zéta pszichopata örjöngéséről."
A Bukottnak mi volt az eredeti neve, azt meg tudjátok mondani?

Érdekes hogy Optimus elődjeként megismert Fővezérek közöl az összes morálisan eléggé megkérdőjelezhető jellemű.
A Bukott egy kiközösített fővezér.
Zeta prime-nak szintén elszállt az agya, és városokat akart elpusztítani kibertronon.
Nova is azthitte felsőbbrendű lény.
És Őrszem fővezér is egy kicsit megtévedt, bár azthiszem talán még ő a legkevésbé rossz közülük.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4607 Dátum: 2017. Május 22., 22:05:38 »
Újabb előzetes az új TF-filmhez.

https://www.youtube.com/watch?v=uvcnd39jDdE

Látványban nincs hiány, remélhetőleg normális történet is lesz mellé.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4606 Dátum: 2017. Május 22., 14:32:49 »
Végigolvastam mostanság a "többek mint..." széria felkerült részeit, csak szerettem volna köszönetet írni, nagyon jó fordítás, egy nagyon jó sorozathoz.

De tegyük fel, elfogynak az ázsiai mozizók is.             
Az ázsiai mozizók sose fogynak el!  :lol:
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4605 Dátum: 2017. Május 21., 19:40:30 »
na igen  ;D bár én azért kezdem elölről

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4604 Dátum: 2017. Május 21., 18:14:49 »
Nem lesz új TF? Elvonási tüneteim vannak!  :brow:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4603 Dátum: 2017. Május 19., 22:47:31 »
Nem tudok róla, de részemről igen meglepődnék, ha így lenne...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4602 Dátum: 2017. Május 19., 15:39:53 »
Én csak az elsőhöz asszisztáltam, hogy a többit hogyan intézték, nem tudom.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4601 Dátum: 2017. Május 19., 13:42:05 »
Fog innen közülünk valaki aszisztálni a TF film magyarszövegéhez? KiD, Aldarion?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4600 Dátum: 2017. Május 17., 12:07:52 »
Függetlenség napja 2 is bukás lett, nem hiába nem vállalta végül Emmerich és Devlin a Csillagkapu reboot-ot.
Devlin, a film írója azzal  magyarázta, a stúdiók nagyon beleszólnak, milyen legyen a produktum, ők ketten pedig hiányolják az alkotói szabadságot, ami a filmnél 94-ben még meg volt.

http://www.empireonline.com/movies/news/remake-stargate-happening-know-exclusive/

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4599 Dátum: 2017. Május 17., 11:27:48 »
Teljesen megértem hiphop kiakadását. A Marvel kiadó a 90-es években a csőd szélére került, valahogy senkit nem érdekeltek akkoriban a képregények.Ha jól emékszem a semicnek is az jelentette a végét annó, hogy a fő zászlóshajói a Pókember az X-men és a Marvel extrában bemutatott hősök jogai az égbe emelkedtek. A DC se volt a csúcson (Superman többek közt ezért halt meg, növelni kellett az eladást). Az animációs sorozatok jogdíjaival átvészeltek akkor egy korszakot, aztán jöttek a 2000-es évek. A 80-as évek ostoba képregényadaptációi után Hollwood meglátta azt, hogy technológiailag már meg lehet valósítani őket látványosan. A kezdeti próbálkozások, az első Pókember a az első Hulk, a Fenegyerek bár mind borzalmasan rossz film volt hozták a kasszát. Aztán jött a csúcspont. Beszállt a Disney, akinek annyi pénze van, hogy országot tudna venni és megkezdték az univerzumépítést. Újra bootolták az egészet. (10 éven belül a harmadik Pókembernél járunk...) a Paramount ezt megirigyelve szintén óriási lóvéval beszállt a saját franchiseával, a sony is hírtelen eldöntötte, hogy filmet csinál. És hogy ne legyek off megjött a Hasbro nesze nektek Tramnsformers és G.I. Joe . megtalálzták a megfelelő zsoldost ami aki minden szart leforgat ha adnak neki hozzá pénzt. Most az arcunkba nyomtak egy Max Steel filmet ami akkora bukta lett, hogy a kis mozikba el se jutott, de nem baj mert annyi pénz van hogy simán elbírják az ilyen buktákat. A producerek szeme helyén már a dollár jel pörög, mi pedig szépen elszenvedjük a rémálomgyár eddigi legötlettelenebb korszakát, ahol csak remake, 30-40 évvel ezelőtti klasszikusok és nagy kedvencek java részt minősíthetetlen folytatása (p. most A szárnyas fejvadász az amitől nagyon rettegek), könyv és képregény feldolgozás jön.

A Transformers a tökéletes áldozat. Főleg egy olyan rendezőnek, mint Bay és egy olyan cégnek mint a Hasbro.Amúgy is nagyobb részt japánokra megyünk a japánoknál az óriásrobot meg akkora fétis mint Godzilla. Mindegy hogy a leggagyibb animációs sorozatnak is a storyja de meg merem kockáztatni még az animációs mozinak a storyja és a vonalvezetése jobb volt mint a Bayformersé. De pénz van CGI-van a moziba mindig lesz aki beül, ha pedig nem az reklámok, a figurák, a sponzorok elviszik az egészet bukta maximum a a nézők előtt lehet anyagilag soha.

Na és hogy visszatérjek a témánkhoz. Aldarion mester lesz a héten TF?   :brow:

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4598 Dátum: 2017. Május 14., 22:03:07 »
Szóval velősen, Hollywood már rég nem a filmkészítés, hanem a nézők 'megkopasztásának' fellegvára, amit hiphop válaszából leszűrtem.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4597 Dátum: 2017. Május 14., 21:03:12 »
Ez az. Pont erről van szó! Tökéletesen egyetértek Feast4 hozzászólásával. Ennyi és nem több ez az egész mozis Transformers téma, amit próbálnak eladni nekünk. Én teljesen összeszartam magam, amikor az első részben Barrikád autóból robottá változott, meg amikor Optimusz a mozivásznon is megütközött Megatronnal, a nagy ősi ellenségével. Elsőre lenyűgöző volt, mert a látvánnyal lenyűgözték bennem a gyereket, aki a '86-os egész estét rajzfilmet nézve azt várta, mikor lesz 2005, hogy ide is eljöjjenek a Transformerek. Ehhez képest itt nem parancsol senki és semmi ennek az őrült hollywoodi nyerészkedésnek. Már rég nem arról van szó, hogy meghatódjon bennünk a gyerek az óriásrobotok csillogó, szerintem egyébként rendben levő "ráncfelvarrásán", hanem a végtelen pénz uralkodik. Semmi több. Egyet értek Feast4-el abban is, hogy bőven elég volt a második film, hogy kiderüljön, miről is van szó. Nem sikerült a bravúr, a hatás elmaradt. Devastator összekoccanó, ormótlan "heréin" kellett nevetnünk, és Optimuszból nem maradt más, mint egy agyaltan hentes, aki valamilyen sekélyes, meg-nem-magyarázott humanizmusból halomra öli az álcák tonnáit. Komolyan, rosszabb, mint Megatron. És akkor ebből a szarból akarnak még tizenakárhány részt csinálni...ez most komoly? Kit fog ez érdekelni, mert már úgy tűnik a tengerentúliakat se nagyon izgatja a Bayformers (ezért kellettek az ázsiai szereplők a folytatásokba, hogy piacot tudjanak szerezni). De komolyan, mi lesz, ha már az ázsiaiakat se fogja érdekelni. (Bár nem tudom, mert Japánban kimondja valaki azt, hogy "robot", és mindenki rögtön maga alá élvez.) De tegyük fel, elfogynak az ázsiai mozizók is. Akkor majd beszüntetik ennek a Transformers eredeti szellemiségének iszonyat sokat ártó moziadaptáció gyártását. Megállítják a futószalagot? Nem hiszem. És a legbosszantóbb az egészben, hogy annyira látszik nem rólunk szól, rajongókról, mozizókról. Annyira kishalak vagyunk az összstatisztikák tükrében, hogy a véleményünket kb kidobhatjuk a kukába. Semmi beleszólásunk a folyamatba, hogy mit szeretnénk látni és mint nem. És hogy már nem, kösz nem akarunk több Transformers-t, fémek giccses összecsattanását (legalábbis addig nem, amíg Michael Bay ül a rendezői székben). Viszont bocs, azt írtam fentebb, hogy nem rólunk szól, dehogynem, éppen hogy rólunk szól, rajongókról, a mi érzéseinkre (reménykedéseinkre) akarnak hatni, a mi rajongásunkat árulják el minden egyes újabb film leforgatásával. Ez a "legmocskosabb" manipulációk egyike, mert úgy ülsz be a mozivászon elé, hogy régi, ismerős karakterek felbukkanására vágysz, ismerős helyzetekre, sőt, netalán még ismerős mondatokra is (lásd: "Csak az egyikünk maradhat talpon, a másiknak pusztulnia kell." stb.), és ezt meg is adják, mert a mai technikával stb, ezt a legkönnyebb megadni, meg van annyi marketinges ész, hogy kivegyék a régi környezetéből, összelopkodják/beollózzák a régi mondatokat, ettől majd a rajongók "eldobják az agyukat", szinte össze is kacsintanak veled, hogy "na neked tettük oda ezt a mondatot", lúdbőrőzöl te kis hülye?! és a legundorítóbb az egészben, hogy működik, mert első blikkre az ember bekajálja. Aztán kijön a moziból, és olyan érzése támad, mintha kirabolták volna. És akkor jön a szégyenteljes, bosszantó érzés, hogy bedőltél nekik. Már megint. Már megint átcsesztek a palánkon, és te még fizettél is ezért. És éppen a gyerekkori rajongásodat használták ellened, azzal leplezték el előled az igazságot, hogy az egész nem ér semmit. Vagyis de, csak éppen hogy nekik, és súlyos bankókat, dollármilliós-bevételeket. Személy szerint - és bocs a kifakadásomért - én ettől az egésztől már hányok, és sajnos ez nem csak a Bayformers-re igaz, hanem a Marvel-re, és majd a dübörgő, vagy a dübörgését beharangozó DC-re is, és jön az újabb szuperhősös, mozifilmes adaptációk végeláthatatlan sora, és akkor is ezt kell nézned, ha nem nézed, mert mindenhol ott vannak a trailerek, a teaser videók, a promók és a képek. Jól adagolva, gramm-hatásfokra lemért marketing szempontok szerint. Semmi eredeti ötlet, ez a '80-as, '90-es évek rajzfilmjeinek, filmjeinek újra polírozott korszaka, ja, és persze a folytatásoké, mert a valaha aranytojást tojó tyúkot nem szabad parlagon hagyni. Lehetőség szerint köré kell építeni egy egész udvart, és benne a lehető legközelebb kell tartani a gazda házához. És úgy írom ezeket a sorokat, hogy a lehető legnagyobb optimizmussal álltam hozzá gyerekkorom kedvenc képregényeinek feldolgozásához. És komolyan én még a robotok új designját is elnézem, csak könyörgöm, ilyen áron ne árusítsák őket ki.                     

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4596 Dátum: 2017. Május 14., 11:23:44 »
Igazából ott kezdődik az egésszel a Bay, hogy a rendező szar. Semmi máshoz nem ért csak a látványhoz és megmondom ha egy ekkore keretet adnak valakinek mint ő kap akkor tulajdonképp nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy legalább egy látványorgiát ne csinálj. De ahhoz egy olyan forgatókönyvet kiválasszon ami valahova visz ahhoz már buta mint a tök.

Kezdjük az elején. Az első film még azt mondom jó. Kisérleti a CGI lehengerlőnek látványosnak kell lenni, buta story mert úgye nem biztos, hogy lesz igény újra, láttunk már csúfos buktát nem egyszer. Látványos sókakoztató, de Optimus, Űrdongó és Megatron(Megatront se mert magához tér elnyom egy raklap üres fenyegetést aztán nem bír el egy fiúval.) karakterén kívül mást nem ismersz meg. (Ja meg persze Megan Fox mellei jót tettek a szériának mert egy jó nő kissé izzadtan feszít amikor minden felrobban körülötte nagyot nyom a nézetségen.) Az első résznél egyértelműen az újdonság varázsa tarolt. De ezen felül ennyi. Amikor Jazz meghal pl. egy pillanatra se sajnálod, semmi féle kütődésed nem volt hozzá, mivel volt kb. három mondata.

A második film, szerintem a legrosszabb. Itt azért el lehetett volna kezdeni valamit kifejteni, de nem maradtunk a hatásvadászatnál. Optimus meghal. Mindenki tudta, hogy nem fog halott maradni. Aztán az animációs sorozatokból lenyulta a repülő Optimus ötletét, a Bukottnak kampó kész. Egy kérdés anélkül, hogy meg kéne googlezni meg tudjuk mondani hány új karakter volt benne és kik?  :lol: Az meg hogy Megatron elmenekül, na bumm. Kb. mellékszereplő volt.

A harmadik rész na ez az Optimus végtelenül kemény kiteljesítése. Itt is halnak meg régi karakterek, akik már az első rész óta velünk vannak, de fel se tűnik. Az autobotok végtelenül tehetetlenek, de amint megjön a Vezér egyből megfordítja a csatát, tök mindegy hányan vannak ellenük. Sentinelt és Megatront pedig szó szerint fél kézzel leveri a végén. Na itt kellett volna  szerintem a Bayformerst befejezni.

Negyedik rész. Tökéletes mélypont, minden storyvonalból ellopnak valamit, valakit próbálja itt rögtön az elejétől a cliffhangerekkel telerakni a storyt hogy érezzük ez valami nagyobb komolyabb előszele de már annyiéra érdektelen, hogy hihetetlen.

Ami nekem Bayom. Az álcák kb. mind egyformák, szürkék (szó szreint) jelentéktelenek sokan vannak kb. mintha valamelyik animációs sorozat terrorkon serege lenne. Nem beszélnek, csak egy-kettő némelyik csipog mint R2-D2. A csatajelenetek legtöbbje olyan kaotikus, hogy nem látod hol ér véget az egyik robot hol kezdődik a másik. Gyors snitt lassú vágás gyors snitt lassú vágás egy idő útán marha idegesítő. Az autobotok Űrdongót és Optimust leszámítva végtelenül jelentéktelenek, erre akét karakterre hegyezett ki mindent, az összes többi aki benne van tök mellékszereplő, de olyan szinten, hogy nem tudjuk a legtöbb nevét se. A story végig bugyuta, az emberi karakterek majdnem mind hülyék. Próbálnak poénokat bele vinni, de mind erőltetett. Amikor egy óriásrobot borítja a fejedre a piramsit akkor nem poénkodsz. Egyszerűen életidegen még ha akcióvigjátéknak volna szánták is. Ami pedig a legidegesítőbb Optimus monológjai végén szinte csak a mögötte a szél fújta tépett amerikai zászló, hiányzik, hogy igen kemények vagyunk ezek vagyunk mi! Az hogy Optimus aki mindig variál, hogy jaj nem szabad ölnöm kegyelem stb. simán kivégez egy legyőzött ellenfélt vagy totálisan nem is érdekli hogy szétrombol maga körül egy komplett várost ahol emberek százai hallnak meg a romok alatt az meg már tök mellékes.

Ez az új rész meg... Galvatron megint Megatron lett, Anthony Hoppkinsnak szerintem fizettek egy kalap pénzt, hogy ehhez a nevét adja (az öreg esze is lehet vénségére kezd megzuhanni) és Marky Mark több méter magas robotokat rejteget egy roncstelepen, amikor az Álcák visszatérnek és jön valami nagy ami talán Unikron talán valami nem tudom mi. Optimus meg a nagy keresésbe belefagy az űrbe aztán ellenük fordulva visszatér. A trailerek megint egy csomó jó dolgot vetítenek előre...


Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4595 Dátum: 2017. Május 13., 09:57:25 »
Az a bajom, hogy minden normális filmje adaptáció volt. Az angyalok és démonok,  A Da-Vinci kód, az Egy csodálatos elme mind szép sorban követik a könyv eseményeit... A Legenda vagyok egyszerre könyvadaptáció, film remake és egy már kész új forgatókönyv átdolgozása.
A Jurassic Park is, mégsem von le a film értékéből. Ami meg azt illeti, láttam már katasztrofálisan rossz adaptációt, tehát hidd el, azt is el lehet szúrni. Ettől függetlenül az Egy csodálatos elme - amiért az oscart is kapta életrajzi film, innentől most kérdés, hogy mennyiben mérvadó, hogy írtak róla egy regényt is... A Fringe-et viszont teljesen maga írta, és a magam részéről kedvelem az a szériát. Ahogy én látom, az esély megvan a jó forgatókönyvre, a kérdés inkább az, hogy Bay mennyit kukáz belőle a robbanások meg a harci jelenetek kedvéért...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4594 Dátum: 2017. Május 13., 09:10:38 »
Az a bajom, hogy minden normális filmje adaptáció volt. Az angyalok és démonok,  A Da-Vinci kód, az Egy csodálatos elme mind szép sorban követik a könyv eseményeit... A Legenda vagyok egyszerre könyvadaptáció, film remake és egy már kész új forgatókönyv átdolgozása.

De persze, a puding próbája az evés, majd mondjátok el, milyen volt, mert én Bay Tf filmet már nem nézek, a harmadik nálam végleg betette a kaput.  :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4593 Dátum: 2017. Május 12., 23:08:27 »
Az biztos, hogy az előző olyannyira mély pont volt, hogy azt már a stúdió is érezhette, És röhögjetek ki, de épp ezért kalapot emeltem a 4. rész írójának, aki megpróbált több szálat mozgatni, és előre vetíteni valami nagyobb, komplexebb dolgot
Ellentmondást érzek. Miért is volt akkor mély pont? :headscratch: Én amúgy nem értem az embereket. Én (aki szintén a Marsra kívánom az egész Paramount-ot ezekért a filmekért) szerintem meg pont a negyedik rész volt az, ami már nyomokban történetet tartalmazott és mégis rosszabbnak itélik meg mint a DoTM-t. :nemtudom:
Nincs ellentmondás, a lényeget magad is kimondtad. A film karakterábrázolás, design, vágás és úgy dinamikai szempontból volt rossz. Cade Yeager és Vesztegzár karakterei tetszettek. Utóbbi az egyetlen nem karakteridegen főgonosz az eddigi filmekben, ami nagy szó. A film összességében nem jó, de a története - már amit Bay meghagyott belőle - határozottan akart valamit nyújtani. Nem az addigi A-ból B-be típusú történetet kaptuk, hanem Egy A-B-C-D leosztást. Hogy értsétek, mire gondolok:
1. rész: Kezdetben vala a Kocka (A) - tehát a világ megmentéséhez a Kockának vesznie kell (B).
2. rész: Hajdanán volt egy rossz útra tért Fővezér, a Bukott (A) - tehát a Bukottat le kellett zúzni (B).
3. rész: A háborúból lelépett a Bárka egy új technológiával és Őrszemmel (A) - tehát Őrszemet és a kütyüjét el kellett ásni a kert végében (B)
És itt jött egy negyedik rész: Valamikor egy faj terraformálta a földet a maga céljainak megfelelően (A) - napjainkban vadásznak a túlélő alakváltókra (B) - a túlélésük miatt el kellett intézniük a támadóikat (C) - Optimusz elindul, hogy beintsen a teremtőiknek, akik az egész szart megkavarták (D) és erre épül egy folytatás, nem úgy, mint az 1-2-3 esetében, ahol elvarták a szálakat amolyan szarunk bele jelleggel.

Összefoglalva, a film szerintem rossz volt, de határozottan éreztem, hogy az író legalább megpróbált kezdeni valamit az anyaggal, és ezt értékeltem.

Mondjuk Goldsmannak köszönhetjük a Batman és Robint, a Mindörökké Batmant és a Lost in space-t is.

Nem olyan rég olvastam egy interjút Michael Keatonnal, hogy miért lépett ki a Batman franchise-ból. És annyit mondott, hogy már akkor tudta, hogy baj lesz, amikor Schumacher megkérdezte tőle, hogy ennek miért kell ilyen sötétnek lennie. Figyelembe véve, hogy akkoriban hogy viszonyultak a képregényfilmekhez, annál a kettőnél nekem nem a történettel van a bajom, hanem a látványvilággal és a ripacskodó színészi játékkal. Határozottan a rendezőt és a díszlettervezőt lőttem volna agyon de sebesen...
A mi a Lost in Space-t illeti, nem ismerem az eredeti, így nem volt viszonyítási alapom, de szerintem Matt LeBlancon kívül mindenki korrektül alakított, a történet meg tetszett. Gyerekként kimondottan szerettem azt a filmet, és ma is szívesen újranézem alkalomadtán.

De, még ha nem is értesz velem egyet, az tény, hogy ő tette le az asztalra az Egy csodálatos elmét, a Da-Vinci kódot, az Angyalok és Démonokat és a Rejtélyt (Fringe) is, ahogy az is, hogy minden nagyágyú forgatókönyvíró nyúlt már mellé - igen, itt rátok nézek George Lucas és Steven Spielberg...

Maradjunk annyiban, hogy tegyük félre az ekézést a film utánra, és lássuk, mivel rukkolnak ki ezúttal - a rettenetes Nagyágyú designon felül...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4592 Dátum: 2017. Május 12., 13:03:04 »
Az a teljes karakteridegenség ami jellemzi ezt az egész filmes TF univerzumot, a rossz alsós humor, az össze-vissza történet. Ennek ellenére a látvány mindent visz. De nekem ez kevés. Ezért kapok agymenést a képregényt feldolgozó filmek 90 százalékától is.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4591 Dátum: 2017. Május 12., 12:17:58 »
A 4. rész kifejezetten a darkos feeling-je miatt jött be jobban. Viszont a La Beuf-trilógiát, ha agyonlőttök, sem tudom utólag másképp megítélni, mint egy nyálas termést. Sorry.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4590 Dátum: 2017. Május 12., 11:34:49 »
Az biztos, hogy az előző olyannyira mély pont volt, hogy azt már a stúdió is érezhette, És röhögjetek ki, de épp ezért kalapot emeltem a 4. rész írójának, aki megpróbált több szálat mozgatni, és előre vetíteni valami nagyobb, komplexebb dolgot
Ellentmondást érzek. Miért is volt akkor mély pont? :headscratch: Én amúgy nem értem az embereket. Én (aki szintén a Marsra kívánom az egész Paramount-ot ezekért a filmekért) szerintem meg pont a negyedik rész volt az, ami már nyomokban történetet tartalmazott és mégis rosszabbnak itélik meg mint a DoTM-t. :nemtudom:

Az meg sosem tesz jót egy filmnek, ha többen írják a forgatókönyvet. Fejetlenség a köbön.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4589 Dátum: 2017. Május 11., 23:14:15 »
Mondjuk Goldsmannak köszönhetjük a Batman és Robint, a Mindörökké Batmant és a Lost in space-t is.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4588 Dátum: 2017. Május 11., 22:40:56 »
Őszintén szólva én nem tudom, hányadán álljak a filmmel kapcsolatban. Az biztos, hogy az előző olyannyira mély pont volt, hogy azt már a stúdió is érezhette, mert ezúttal egy egész író stábot trombitáltak össze. A teljesség igénye nélkül a forgatókönyv íróknak olyan filmekhez volt köze, mint a Vasember, a Megtorló: Háborús övezet, a Sólyom végveszélyben, a sztorit meg az oscar-díjas Akiva Goldsman szállítja, ami ugyan nem garancia semmire, de talán (bárcsak) Bay zúzdáján túl, ezúttal kapnánk történetet is. Esküszöm, engem nem is a design cserebere zavar, ha alternatív univerzumként tekintek rá, simán bevenné a gyomrom, de az katasztrófa, hogy az eddigi négy film csak idáig hozott két vagy három eredettörténetet, és rohadtul nem lehet az eseményeket összekapcsolni, arról nem beszélve, hogy a faék egyszerűségű jó óriás robot üti a gonoszt koncepcióban fulladt ki mind. És röhögjetek ki, de épp ezért kalapot emeltem a 4. rész írójának, aki megpróbált több szálat mozgatni, és előre vetíteni valami nagyobb, komplexebb dolgot, az más kérdés, hogy nem sikerült neki maradéktalanul, de az előzetesekből úgy láttam, hogy ebbe az irányba fogunk tovább menni. Na majd meglátjuk...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4587 Dátum: 2017. Május 11., 21:05:25 »
Szerintem már szinte mindegy.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4586 Dátum: 2017. Május 11., 17:45:47 »
De azt nem bánnád, ha Bay a továbbiakban felhagyna a TF filmekkel.  :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4585 Dátum: 2017. Május 11., 17:25:20 »
Ejj, még nem tudatosult bennetek, hogy Bay-től csak látványorgiát szabad elvárni?  ;D

Szerintem senkinek nem voltak illúziói, csak megállapítottuk, hogy megjött a szokásos gagyi.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4584 Dátum: 2017. Május 11., 09:57:16 »
Ejj, még nem tudatosult bennetek, hogy Bay-től csak látványorgiát szabad elvárni?  ;D

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4583 Dátum: 2017. Május 11., 09:54:26 »
Láttam a trailert sajnos. Innom is kellett valamit mert a torkomon akadt. És azonnal újraolvastam a Maximum Dinobotok minit, hogy helyreálljon a lelki egyensúlyom  :brow:



Mi volt az, ami lesokkolt? :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4582 Dátum: 2017. Május 10., 23:51:02 »
Nem tudom, melyik az új trailer, de amiket láttam az mind a szokásos vacak.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4581 Dátum: 2017. Május 10., 15:29:20 »
Láttam a trailert sajnos. Innom is kellett valamit mert a torkomon akadt. És azonnal újraolvastam a Maximum Dinobotok minit, hogy helyreálljon a lelki egyensúlyom  :brow:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4580 Dátum: 2017. Május 10., 11:22:36 »
Néztétek a Transgormers új trailerét meg a kiszivárgott jeleneteket? Egyre biztosabb vagyok benne hogy Bay megint összehozott valami eszméletlenül fostosat.  :(

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4579 Dátum: 2017. Május 01., 19:36:13 »
A 9. oldal 6. paneljén az elírás, vagy eredetileg is így van? "Sokkoló, a legkiválóbb tanítványom küldte el Sokkolót és Husángot erre a küldetésre." Mert néhány oldallal később már Monstruktor és Husáng van megemlítve. Persze ebben a kusza időhurok-történetben szinte fel sem tűnik! :)
Az utóbbi a helyes, köszi, majd javítom.
"When the battle is through, only the strong will survive."