Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 849218 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4578 Dátum: 2017. Május 01., 19:34:46 »
És csoda, hogy rühellem Barbert. Pedig ez legalább az eredetibb munkái közé tartozik.  :D

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4577 Dátum: 2017. Május 01., 19:13:01 »
A 9. oldal 6. paneljén az elírás, vagy eredetileg is így van? "Sokkoló, a legkiválóbb tanítványom küldte el Sokkolót és Husángot erre a küldetésre." Mert néhány oldallal később már Monstruktor és Husáng van megemlítve. Persze ebben a kusza időhurok-történetben szinte fel sem tűnik! :)

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4576 Dátum: 2017. Május 01., 17:14:03 »
Köszönöm az új RiD füzetet!
Érdekes ez az időben ugrálás, meg is fájdult a fejem. Már csak az érdekel, hogy mi volt az az arc a Reflektorban: Wheelie utolsó lapján? Gondolom köze lesz ehhez a vonalhoz?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4575 Dátum: 2017. Május 01., 12:42:37 »
Köszi a TF - Az álcázott robotok újra akcióban-t, valamint a Transformers: Többek, mint aminek látszanak 08. - Guberálók-at  ;)

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4574 Dátum: 2017. Május 01., 10:30:57 »
Gondolom ez is egy olyan rész lesz amit az idő múlásával értünk majd meg. Mert ez teljesen zagyva így. I

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4573 Dátum: 2017. Május 01., 00:46:42 »
Oké srácok, látom átmentünk Dr Who-ba. :D Köszi az új részt, bár nem sokat értettem belőle (kezdve a füzet címével). Viszont jár a piros pont a "Pax Prime"-ért és, hogy úgy fest a trió meghalni mentek vissza a múltba. Ez ügyes húzás volt az írótól!👍
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4572 Dátum: 2017. Április 30., 19:51:33 »
Köszi az új részt!
Ezt még párszor át kell olvasnom...Utoljára az Eredet nézése közben voltam így... Egy kérdés izgat: ez időben követi a múltkori RiD részt? Abban lopták el ugyebár a hajót az Álcák... Bár ez esetben az idő kérdése bonyolultabb azt hiszem... :)
Köszönet mégegyszer!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4571 Dátum: 2017. Április 30., 12:14:57 »
Üdv!
Várható így a hosszú hétvégére frissítés? 😊

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4570 Dátum: 2017. Április 26., 08:41:43 »
Rendben.Koszonom.
Akkor a par darab UK Marvel utan folytatom a Regeneracioval.
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4569 Dátum: 2017. Április 25., 23:44:51 »
Na itt a vege...ennyi  volt.🙁🙁🙁
A Marvel G1et befejeztem.
Kicsit mas befejezesre szamitotam....most ,akkor az Alcak elbuktak...szamuzetesbe vonultak...varjak az alkalmat,hogy ujra lecsapjanak.Kibertron meg regeneralodott.Hmmm.

Ennek annak idejen igy lett vege?

A vegere mar kixsit kusza lett mondjuk,mar azt se tudtam ki hogy jott vissza ujra.😀

Ugyanaz történet, mint amiről a G2-nél beszéltünk korábban, váratlanul elkaszálták a sorozatot, és kaptak pár részt, hogy lezárják az egészet cakkumpakk.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4568 Dátum: 2017. Április 25., 22:20:43 »
Igen, ez anno is így ért véget. Aztán kiadták az Első Regenerációt, ami ezt a vonalat folytatja húsz év távlatából. Úgyhogy javaslom azzal folytasd.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4567 Dátum: 2017. Április 25., 18:39:13 »
Na itt a vege...ennyi  volt.🙁🙁🙁
A Marvel G1et befejeztem.
Kicsit mas befejezesre szamitotam....most ,akkor az Alcak elbuktak...szamuzetesbe vonultak...varjak az alkalmat,hogy ujra lecsapjanak.Kibertron meg regeneralodott.Hmmm.

Ennek annak idejen igy lett vege?

A vegere mar kixsit kusza lett mondjuk,mar azt se tudtam ki hogy jott vissza ujra.😀
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4566 Dátum: 2017. Április 13., 10:43:23 »
Marvel #75.
Duplaszam.Es vege Unikronnak.Marha jo volt.Es mar a rajzok is egesz pofasak.
#76
Brutal Grimlock!!!Optimamusz meg megint meghalt....vagy meg sem?😀
Kar ,hogy mar csak 4 szam...😣
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4565 Dátum: 2017. Április 12., 21:16:42 »
Transformers - Álcázott Robotok: tetszik az, hogy azért vannak egy-egy köztes történetek. Pl. Orion Paxról, Wheelie-ről és Keményfejről. A másik történetben pedig visszatértek a Dinobotok is. Persze Mogorva nélkül. Acélfej pedig nem semmi, hogy ő milyen jó vezérként indult a Dinobotokkal.

Transformers - Többek, mint aminek látszanak 7-8.: Ez a két részes azért is volt érdekes, mert ebbe most az álcákon volt a hangsúly és szerepeltek többet. Az autobotok háttérbe maradtak(mivel csak pár oldalig voltak benne időközben). Ezek a Guberálók csapat pedig elképesztően viccesek. Amiket mondtak, majdnem jót nevettem a poénokon. :D

Bár azt veszem észre, hogy az Álcázott Robotokban komolyabb, felnőttebb hangvétel van a történetben, és a Többek, mint aminek látszanakban pedig sok vicces mondatok és egyéb poénok vannak.
De akkor is ugyanúgy tetszik mindkét TF sorozat.
Köszönöm! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4564 Dátum: 2017. Április 11., 17:20:25 »
Sziasztok! Én nem vagyok mindenben képben a TF világban, így szeretném megkérdezni, hogy azt lehet tudni, mi történt Mogorvával? Amiért ilyen zizi. Vagy később lesz majd rá utalás?

Szia!

A Roncsolók végső harca című miniben találod a magyarázatot. De a tényleges történet itt fog kibontakozni szerintem. Ott csak utalás volt.
Így van. Ott említették, hogy Overlord végignézette vele a harcokat, amit képtelen volt megakadályozni, és ebbe alighanem beleőrült. A mostani állapota alighanem ennek a következménye lehet.
Köszönöm! Akkor végigolvasom :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4563 Dátum: 2017. Április 11., 16:49:30 »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4562 Dátum: 2017. Április 11., 16:13:50 »
Így van. Ott említették, hogy Overlord végignézette vele a harcokat, amit képtelen volt megakadályozni, és ebbe alighanem beleőrült. A mostani állapota alighanem ennek a következménye lehet.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4561 Dátum: 2017. Április 11., 15:34:54 »
Sziasztok! Én nem vagyok mindenben képben a TF világban, így szeretném megkérdezni, hogy azt lehet tudni, mi történt Mogorvával? Amiért ilyen zizi. Vagy később lesz majd rá utalás?

Szia!

A Roncsolók végső harca című miniben találod a magyarázatot. De a tényleges történet itt fog kibontakozni szerintem. Ott csak utalás volt.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4560 Dátum: 2017. Április 11., 09:48:45 »
Sziasztok! Én nem vagyok mindenben képben a TF világban, így szeretném megkérdezni, hogy azt lehet tudni, mi történt Mogorvával? Amiért ilyen zizi. Vagy később lesz majd rá utalás? 

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4559 Dátum: 2017. Április 11., 09:15:20 »
Mindenesetre ha belegondolok abba, eredetileg csak játék robotoknak indultak, amik köré felépítettek egy komplett univerzumot....

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4558 Dátum: 2017. Április 11., 09:05:35 »
Érdekelne annak a bizonyos novellának/kisregénynek a címe.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4557 Dátum: 2017. Április 10., 21:59:06 »
A Marvel 2. generációja hogyan tudott mindössze 12 számot megérni? Ennyire futotta a történetből?
Bár a vége nem semmi: a harc lényegében sohasem ér véget a két tábor között.
Ja és ez a Liege Maximo, tk. az 'ősálca' -akár említve- szerepel még más füzetekben is?

A Marvel valahol az elején elkaszálta a szériát. Konkrétan Jihaxus neve is innen származik, Simon Furman akkor adta neki, miután erről tudomást szerzett. Ha tudsz angolul, értékelni fogod, a "gee, axe us" kifejezésből jön, magyarul kb. jé, kaszáljatok el minket, vagy vágjatok le minket.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4556 Dátum: 2017. Április 10., 20:28:42 »
Az IDWerzumban is szerepelt már, noha ott csak visszaemlékezésekben valahol a 40. szám magasságában, illetve azóta a Till All Are One-ban is felemlegették párszor. Eredendően egyike volt a tizenhárom törzs fővezéreinek, olyan nevek mellett, mint Prima, Megatronus, Solus Prime, vagy épp Alfa Trion...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4555 Dátum: 2017. Április 10., 19:17:19 »
A Marvel 2. generációja hogyan tudott mindössze 12 számot megérni? Ennyire futotta a történetből?
Bár a vége nem semmi: a harc lényegében sohasem ér véget a két tábor között.
Ja és ez a Liege Maximo, tk. az 'ősálca' -akár említve- szerepel még más füzetekben is?

Van egy novella (inkább kisregény) abban ami a G2 folytatása. Amúgy szerintem nem.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4554 Dátum: 2017. Április 10., 16:45:02 »
A Marvel 2. generációja hogyan tudott mindössze 12 számot megérni? Ennyire futotta a történetből?
Bár a vége nem semmi: a harc lényegében sohasem ér véget a két tábor között.
Ja és ez a Liege Maximo, tk. az 'ősálca' -akár említve- szerepel még más füzetekben is?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4553 Dátum: 2017. Április 10., 16:14:28 »
Spoiler nélkül annyit, hogy ő egy mitikus alak, akiről azt tartják, hogy felkutat minden alakváltót a halála után és feljegyzi a halála körülményeit. Amit ezen felül még érdemes tudni róla, hogy nem legenda - mint a mellékelt ábra mutatja -, és a későbbiekben még többször visszatér, mert elég hangsúlyos szereplője lesz a szériának.

egyébként az előző számban Krok és Támaszpont beszélgettek róla, amikor Vaktöltény bepörgött, mert azt hitte, hogy őt látja. Pont azelőtt, hogy ráleltek volna a jelvényhajóra.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4552 Dátum: 2017. Április 10., 15:50:18 »
Az volt ott a Nekrobot??

Na akkor most a szokásos evidens kérdés amit mindenki más tud csak egyikünk nem az enyém. Az mi?  ;D

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4551 Dátum: 2017. Április 10., 02:02:49 »
Köszönet a mostani  MTMTE honosításért!  :worship: :worship: :worship:

Az volt ott a Nekrobot?? Nekem nem esett le. Nem is értettem... Remélem Mogorva felépül! Végre egy Álca banda, akik szerethetőek és csupa olyan karakter akiknek szurkol az olvasó, nem csak az aktuális főgenyák. Támaszpont véleménye az ÁIDról külön tetszett, végre egy újfajta Álca szempont, nem csak a megalománia.
Csak így tovább HZs, várjuk a folytatást!
Igen az a Nekrobot. A 2. évadban fontos szerepe lesz. A Guberálók meg olyan népszerűek lettek, hogyha lesz valaha MTMTE/Lost Light spinoff, szerintem biztos ők kapják majd meg. Mindezt úgy, hogy nagyon ritkán bukkantak fel. Igaz, most egy jó ideig nem találkozunk velük(a 2. évadban van egy újabb nagyszerű kétrészesük addig majd a finálé egyik részében tűnnek fel 1-2 kockára).

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4550 Dátum: 2017. Április 09., 19:10:25 »
Ja jó, ezzel a kommentel így már világos, köszi, Aldarion!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4549 Dátum: 2017. Április 09., 17:44:54 »
Az volt ott a Nekrobot?? Nekem nem esett le. Nem is értettem... Remélem Mogorva felépül! Végre egy Álca banda, akik szerethetőek és csupa olyan karakter akiknek szurkol az olvasó, nem csak az aktuális főgenyák. Támaszpont véleménye az ÁIDról külön tetszett, végre egy újfajta Álca szempont, nem csak a megalománia.
Csak így tovább HZs, várjuk a folytatást!