Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 864740 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4518 Dátum: 2017. Március 14., 10:12:54 »
Mire számítotok idén az új TF-filmnél?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4517 Dátum: 2017. Március 13., 23:07:01 »
Nem, Égretörőre. Skywarp állt össze a Joe-kkal.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4516 Dátum: 2017. Március 13., 22:56:37 »
Mint pl. Égretörő, aki hivatalosan G.I. Joe lett...
Villámcsapásra gondolsz. Ő fenomenálisan vicces alak lesz a 2. RID évadban és azóta is. Égretörö még mindig lábadozik a Dark Cybetron-os incidens óta.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4515 Dátum: 2017. Március 13., 21:32:09 »
Köszönöm az új részt Aldarion és Tyrant! :worship: :worship:
Úgy néz ki, hogy csak engem foglalkoztat a kérdés, hogy az Á.I.D.-sek hogyan voltak képesek így kicsinálni Fekete Árnyat. :headscratch:
Bírom Krokot! A háborúnak vége, de attól még Álcák vagyunk. :hehe: Viszont miért kellett Vészmadárból ilyen pszichót csinálni!? A marvelben annyira intelligens volt, itt meg.. Meg az MTMTE összes szereplőjéről elmondható, hogy valamilyen mértékben hangyás. :-\ Értem én, hogy fekete humor meg minden, de ez számomra egy szereplőt se tesz szimpatikussá.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4514 Dátum: 2017. Március 13., 18:48:41 »
Huhh bakter.Köszönöm.
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4513 Dátum: 2017. Március 13., 15:38:55 »
Sziasztok!
Kerdeznek egyet(megint);pontosan hany db TF kepregeny var meg honositasra,hogy teljes legyen a kollekcio?
Van valahol egy lista,hkgy mik is mennek/mentek?
Elore
 is koszonom.

A www.idwpublishing.com sok kérdésre választ ad
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4512 Dátum: 2017. Március 13., 15:37:07 »
Köszönöm az új TF részt!  :worship:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4511 Dátum: 2017. Március 13., 13:51:22 »
És ez még csak az IDW. De adott ki TF képregényt, ami még nem lett honosítva a Dreamwave, az angol Marvel és a Devi's Due is. Plussz az apró.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4510 Dátum: 2017. Március 13., 12:40:33 »
Tekintve, hogy máig fut a sorozat, elég nehéz a kérdés.

A jelenlegi állásból kiindulva úgy néz ki, hogy a MTMTE 57+2 különszám után ért véget, ugyanez a felállás a RiD esetében is. Ezek mellett volt néhány különálló füzet is (4-5), amiket fejből nem tudok számba venni. Volt még három 4-5 részes mini (Drift - Empire of Stones; Windblade és Windblade - Combiner Wars). Emellett nemrégiben elindult egy harmadik széria is a Till All Are One, ez jelenleg 7+1 számnál tart. Végül pedig bejött a Revolution event, ami lezárta a fentieket és elindította a legújabbakat, mint a RiD-ből lett Optimus Prime-ot (jelenleg a 4. számnál tart) és a MTMTE-ból lett Lost Light-ot (jelenleg a 3. számnál tart). Valamint a Revolutioners-t, és a G.I.Joet, ami szegről-végről most már kapcsolódik, mivel több TF karakter is szerepel bennük. Mint pl. Égretörő, aki hivatalosan G.I. Joe lett...

Emellett még hátra van az előzmény trilógiából a Monstrosity és a Primacy.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4509 Dátum: 2017. Március 13., 10:05:23 »
Sziasztok!
Kerdeznek egyet(megint);pontosan hany db TF kepregeny var meg honositasra,hogy teljes legyen a kollekcio?
Van valahol egy lista,hkgy mik is mennek/mentek?
Elore
 is koszonom.
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4508 Dátum: 2017. Március 12., 19:12:24 »





Azért kíváncsi lennék rá, Fekete Árnynak hogyan sikerült egyszerre több, mint 3000 autobotot lemészárolni, úgy, hogy ráadásul abban az alakulatban szolgált fővezér is...

6-os fázis gondolom azért. Meg egy akkora kavalkádban nem is biztos, hogy találkoztak. De ha visszaemlékszel a fővezér Hatlövettel se bírt egyedül.  Amúgy Overlordról, Hatlövetről és Gyilkokmesterről is igen sok ilyesmi story van. (Amúgy hány 6-os fázisos van még?) Az Autobotok közül hiányolom nagyon az ilyen Zoallfaceket. Minden reményem Maximusban van most.  ;D

Amit én inkább nagyon komolyan tartok az A.I.D. ennyire kemény? Nagyon kíváncsi leszek élesben mit tudnak. Meg arra is Riadó miért kattant meg ennyire? Eleve szólni kéne a többieknek és ameddig ke van kötve kinyírni.

Viszont Mogorva visszatért. Azért ő és Tarn szerintem szép pár lesznek. :D

Az Á. I. D.-t bőven lesz alkalmunk látni, főleg a 2. évadot dominálják majd.
A 6-os fázisosok közül szintén lesz valaki, aki előkerül, és hamarosan az is kiderül, hogy hogy keletkeznek.
Gyilokmester azt hiszem nem 6-os fázisú, csak komoly ellenfél. Mellesleg éppen most került elő a legfrissebb Lost Light(Elvesezett Fény) füzetben.
Mogorva pedig tartogat meglepetéseket, ráadásul a következő füzetben.

Köszönet a két 7. rész fordításáért.  :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4507 Dátum: 2017. Március 12., 15:20:27 »
Azért kíváncsi lennék rá, Fekete Árnynak hogyan sikerült egyszerre több, mint 3000 autobotot lemészárolni, úgy, hogy ráadásul abban az alakulatban szolgált fővezér is...

6-os fázis gondolom azért. Meg egy akkora kavalkádban nem is biztos, hogy találkoztak. De ha visszaemlékszel a fővezér Hatlövettel se bírt egyedül.  Amúgy Overlordról, Hatlövetről és Gyilkokmesterről is igen sok ilyesmi story van. (Amúgy hány 6-os fázisos van még?) Az Autobotok közül hiányolom nagyon az ilyen Zoallfaceket. Minden reményem Maximusban van most.  ;D

Amit én inkább nagyon komolyan tartok az A.I.D. ennyire kemény? Nagyon kíváncsi leszek élesben mit tudnak. Meg arra is Riadó miért kattant meg ennyire? Eleve szólni kéne a többieknek és ameddig ke van kötve kinyírni.

Viszont Mogorva visszatért. Azért ő és Tarn szerintem szép pár lesznek. :D


Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4506 Dátum: 2017. Március 12., 09:16:38 »
Köszi, ez szuper rész volt! Mondanám, hogy várom, mi lesz a kövi részben, de tudom rá a választ:) Viszont jó volt végre magyarul olvasni. Azért kíváncsi lennék rá, Fekete Árnynak hogyan sikerült egyszerre több, mint 3000 autobotot lemészárolni, úgy, hogy ráadásul abban az alakulatban szolgált fővezér is...Jól tudom, hogy Fekete Árnyról ezután már nem lesz semmi sztori?

Köszi még egyszer a honosítást! Határozottan feldobtátok a napomat.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4505 Dátum: 2017. Március 08., 22:16:29 »
Jó szám is az.  :cool:

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4504 Dátum: 2017. Március 08., 18:42:49 »
G1 #61
Marha jó volt!
Kibertron eredet,Primus.
És jön Unikron!!! :brow: :brow: :brow:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4503 Dátum: 2017. Március 02., 22:14:10 »

A Transformers esetében volt eszük átugrani a gyengébb színvonalú részeket, nem tudom, ez egy zseniális lépés volt, nem tudom, kitől származott.

Nem úgy volt, hogy nem jutottak hozzá a nyersanyaghoz? Nekem a korabeli levrovokból konkrétan valami nyomdai "filmek" derengnek, amit nem kaptak meg, és ezért volt az ugrás... de lehet, hogy keverem egy másik sorozattal  :headscratch:

Még az is lehet, akkor csak szimpla mák. A TF füzetekben mindig úgy kommunikálták, hogy ezek a történetek elvesztek az éterben valahol Kibertron és a Föld között. Hogy más újság Levrovjában volt-e ennél konkrétabb válasz, azt nem tudom. De lehet, hogy a TF-ben is volt végül egy idő után.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4502 Dátum: 2017. Március 02., 21:04:35 »

A Transformers esetében volt eszük átugrani a gyengébb színvonalú részeket, nem tudom, ez egy zseniális lépés volt, nem tudom, kitől származott.

Nem úgy volt, hogy nem jutottak hozzá a nyersanyaghoz? Nekem a korabeli levrovokból konkrétan valami nyomdai "filmek" derengnek, amit nem kaptak meg, és ezért volt az ugrás... de lehet, hogy keverem egy másik sorozattal  :headscratch:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4501 Dátum: 2017. Március 02., 20:37:33 »
No nem mintha a Pókembernél sorban követték volna egymást a sztori szálak  ;D

Aztán a megcsappanó érdeklődés miatt abba is hagyták a további füzetek kiadását.

A Pókember egy darabig folytatásos volt, aztán áttértek egy best of jellegű sorozatra. Később egy váratlan lépéssel sokszorosára emelték az oldalszámot, az árat és úgy gondolták, hogy ez jó ötlet annak fényében, hogy a korábbi best of szemezgetéshez képest nagyságrendekkel rosszabb történetekkel jelent meg a sorozat. El is hasalt.

A Transformers esetében volt eszük átugrani a gyengébb színvonalú részeket, nem tudom, ez egy zseniális lépés volt, nem tudom, kitől származott. Kétlem, hogy valaha olvashattuk volna a sorozat második felét, ha megpróbálnak sorban haladni.


Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4500 Dátum: 2017. Március 02., 13:17:43 »
No nem mintha a Pókembernél sorban követték volna egymást a sztori szálak  ;D

Aztán a megcsappanó érdeklődés miatt abba is hagyták a további füzetek kiadását.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4499 Dátum: 2017. Március 02., 13:03:34 »
Ja igen, a Semic, mint kiadó történetileg miért összevissza jelentette meg a lefordított füzeteket?

Ha engem kérdezel azért, mert valakinek volt annál a kiadónál egy kis esze.  :hehe:

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4498 Dátum: 2017. Március 02., 12:37:12 »
Ebben az a jó, nekem aránylag elég jó a türelmem ehhez :D
Mindig arra emlékeztetem magam, régen mennyit kellett várni a füzetekre és az sem volt biztos, hozzájutsz-e az aktuális számhoz.
Ehhez képest az itteni képregény kirakás gyakorisága valóságos piknik.

Ja igen, a Semic, mint kiadó történetileg miért összevissza jelentette meg a lefordított füzeteket?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4497 Dátum: 2017. Március 02., 09:54:00 »
Az nem lenne rossz, mert az oldal TF-idővonalából kiindulva csak a Rettentőség és Primacy hiányzik a polgárháború előtti korszakból. Tervezgetem már egy ideje a Beszivárgás, Eszkaláció stb. széria újralapozását, de meg akarom várni, míg a 'Földön is keményen belecsapunk a lecsóba' előzményeiben lévő kis fehér foltok kitöltődnek.
Ez azért így nem pontos, mivel Roberts rengeteg háború előtti sztorit is írt a MTMTE-ban. Példának okáért rögtön ott van az Árnyjáték - 09-11. számok - ami közvetlenül folytatja a V2 Káoszelmélet című múltidézését. Mind a két történet valamivel az Autokrácia előtt játszódik.

De kérdésedre válaszolva, a Rettentőség - ami egyébként csak "munkacím" és emlékezetem szerint azóta le is cseréltem Borzalomra - fordítása kész van, csak időt kellene találnom a beírására. Az biztos, hogy idén ki szeretném rakni azt is, és akkor már csak a Primacy marad hátra...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4496 Dátum: 2017. Február 26., 19:32:22 »
Az nem lenne rossz, mert az oldal TF-idővonalából kiindulva csak a Rettentőség és Primacy hiányzik a polgárháború előtti korszakból. Tervezgetem már egy ideje a Beszivárgás, Eszkaláció stb. széria újralapozását, de meg akarom várni, míg a 'Földön is keményen belecsapunk a lecsóba' előzményeiben lévő kis fehér foltok kitöltődnek.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4495 Dátum: 2017. Február 26., 16:53:04 »
Sorry, my fault... Átmeneti hiba, amint tudom orvosoltatom a webszakinkkal.

Szerk: Javítva.

Köszönöm az új Tf füzetet, nagyon tetszett. Végre vannak Dinobotok  ;D. A talányok csak szaporodnak ezen a vonalon is. Kérdés: az Autorácia folytatása nincs tervbe véve? Én speciel nagyon szeretem a polgárháború előtt játszódó történeteket.
De, és a következő rész még idén ki is fog jönni.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 26., 17:32:16 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4494 Dátum: 2017. Február 26., 16:47:49 »
Eltűnt az új rész. Azt írja "empty gallery".

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4493 Dátum: 2017. Február 26., 16:34:44 »
Köszönöm az új Tf füzetet, nagyon tetszett. Végre vannak Dinobotok  ;D. A talányok csak szaporodnak ezen a vonalon is. Kérdés: az Autorácia folytatása nincs tervbe véve? Én speciel nagyon szeretem a polgárháború előtt játszódó történeteket.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4492 Dátum: 2017. Február 26., 14:01:25 »
Légihiúznak is örültem. Ez a Leghuz Bregiv dolog komoly? A fordításban lett így kitalálva, vagy konkrétan az írók is ezt szülték meg? Nem semmi...
Vérkomoly. Lásd lentebb. Egyébként a TFWIKI-n is van erről szó, a füzet saját adatlapján a Transformers References részben írják: "Sky Lynx mentions a place called Leghuz Bregiv. It is a reference to his Hungarian (Légi Hiúz), and Russian (Brevij) name."

A MTMTE-ra rátérve: Riadó mikor fogja elárulni a többieknek, hogy Overlord a fedélzeten van? Életszerűtlen, hogy pont ő ennyit várjon vele.  :headscratch:
Ööö... Riadóval kapcsolatban lesz egy-két érdekes fordulat a nagyon közeli jövőben... De komolyan, az a sorozat sokszor keményebb mint egy brazil szappanopera... :D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4491 Dátum: 2017. Február 26., 13:56:00 »
Jaj, de utálom a cliffjumperhanger-eket! ;D Köszönöm a honosítást srácok! :worship: Most már nagyon érdekel, hogy ki tevékenykedik a háttérben. Valószínűleg az ugrasztotta össze a botokat, aki Szilánkot is irányította. De vajon kinek lehet ilyen manipuláló képessége? Szerintem Megatront és Üstököst kizárhatjuk. Megának ez nem a módszere, Üstinek meg amúgy is jól áll a szénája, szóval minek vesződne ilyesmivel. Szóval várom a folytatást. :)
És hatalmas poén, hogy a készítők használták Skylynx magyar nevét! :D
A MTMTE-ra rátérve: Riadó mikor fogja elárulni a többieknek, hogy Overlord a fedélzeten van? Életszerűtlen, hogy pont ő ennyit várjon vele.  :headscratch:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4490 Dátum: 2017. Február 26., 12:23:58 »
Köszönet az új RiD-ért!
Véééégre Dinobotok! Bár Mogorva továbbra is nagyon hiányzik az IDWerzumból, remélem lesz még szerepe jócskán. Kicsit zavaros a sztori végén, hogy akkor most valami a fejükbe mászott és azért támadnak egymásra? Acélfejjel kiegészülve pedig amúgy jó kis csapat. :D Légihiúznak is örültem. Ez a Leghuz Bregiv dolog komoly? A fordításban lett így kitalálva, vagy konkrétan az írók is ezt szülték meg? Nem semmi...
Még egyszer köszönet és várjuk a folytatást! Kitartást a munkához! ;)

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4489 Dátum: 2017. Február 26., 11:09:47 »
Köszi a Transformers - Álcázott robotok 08.-at. Hát igen, a Dinobotok, mindig is külön kis világot foglaltak a TF-ben  :cool: