Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 852785 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2538 Dátum: 2012. December 11., 21:12:59 »
Hiszed vagy sem, alig egy hete próbáltam rákeresni a neten, de csak döglött linkeket találtam... Mondjuk szigorúan csak olvasati szándékkal keresetem - legalábbis egyelőre.

Nekem az otthoni gépen megvan mind a 4 füzet + a későbbi számokban megjelent leírások. Ha gondolod feldobhatom valahova vagy átküldöm őket.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2537 Dátum: 2012. December 11., 19:29:52 »
Nem értek el odáig a legvégén, szóval a legutolsó és a kilencedik füzet között.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2536 Dátum: 2012. December 11., 17:42:51 »
Van arról esetleg vmi infótok, hogy a Fejmesterek első része hol helyezkedik el a Semices kiadás szerint? :headscratch:


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2535 Dátum: 2012. December 05., 18:41:15 »
Rossz volt a link, én a 3H Universe-re gondoltam.

Költői kérdés: miért van az, hogy a szablyát mindig fordítva adják Primal kezébe?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2534 Dátum: 2012. December 04., 23:25:17 »
Hiszed vagy sem, alig egy hete próbáltam rákeresni a neten, de csak döglött linkeket találtam... Mondjuk szigorúan csak olvasati szándékkal keresetem - legalábbis egyelőre.

Egyébként azt azért hozzá kell tennem, hogy ez tulajdonképpen azoknak a karakter ismertetőknek a gyűjteménye, amik anno magyarul is megjelentek a régi Marveles füzetekben.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 04., 23:47:03 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2533 Dátum: 2012. December 04., 22:55:21 »
Tisztában vagyok azzal srácok, hogy nagyon el vagytok havazva, de nem lehetne Simon Furman eme minijének a honosítását tervbe venni?

http://tfwiki.net/wiki/Transformers:_Universe_(comic)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2532 Dátum: 2012. November 23., 11:15:46 »
Végigolvastam az összes transformers képregényt az oldalon, az új részt is. Kivétel a bestiák háborúját, elkezdtem, de nem tudtam végigolvasni annyira nem tetszett, és annyira más volt, nem is igazán transformers képregény. dreamwaves transformers vs gijoe volt az utolsó, amit most elolvastam, Jae Lee nagyon jó rajzoló, de transformereket nem kéne rajzolnia. :)
Köszönet mindenkinek aki ezeken dolgozott.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2531 Dátum: 2012. November 19., 18:58:23 »
Köszi a frissítést már rég vártuk :).
Acélfej autó módban itt sokkal jobban néz ki mint a földi változata :D
Örülök, hogy értékelitek. Hiába öreg robi nem gyors vonat, tény, hogy Acélfej fiatalon pofásabb volt. Ami a folytatást illeti nem árulok zsákbamacskát, továbbra is döcögős lesz, de lesz. Legközelebb várhatóan a fősorozat következő részével folytatjuk majd.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2530 Dátum: 2012. November 19., 08:50:35 »
Köszi a frissítést már rég vártuk :).
Acélfej autó módban itt sokkal jobban néz ki mint a földi változata :D

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2529 Dátum: 2012. November 18., 15:33:47 »
Köszi a honosítást!
A füzet utolsó lapján, nem lehet más, mint Metroplex!
És talán kiderül az is mi ennek a város méretű robinak a küldetése... 

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2528 Dátum: 2012. November 18., 13:55:10 »
Nagy köszönet az Acélfej frissítésért a honosítóknak!!! :worship:

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2527 Dátum: 2012. November 13., 12:46:58 »
Köszi a reflektálást. Érdekes, amit mondasz, meg persze furcsa is egy-egy TF szériában kinek mi zavar be,
mert én pont az IDW univerzumban ismertem meg több kibertronit, már ha csak azokat a szerencsétlen
vendégszereplőket nézem, akik általában veszteségként lettek elkönyvelve, a fősordorbeli autobot és
álca karakterek mellett. Pl.: igaz, nem épp ez a kategória, de ott van a Roncsolók miniből Overlord, vagy Hatlövet,
vagy Metroplex. Ezeket hacsak nem szerzett be az ember külföldi képregényeket, vagy nem nézett angolul, németül, vagy
épp japánul Tf sorozatot, akkor nem nagyon ismerhette.
Meg szerintem valahogy az IDW-s sztorik mozgalmasabbak, több karakter bukkan fel bennük, már csak fizikálisan is
egy-egy oldalon. Persze szinte fölösleges is az összevetés, mert mintha körtét hasonlítana az ember az almához.   

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2526 Dátum: 2012. November 13., 09:06:02 »
Az eredeti sorozatban is az Álcák álltak nyerésre, Kibertron a sorozat végéig nagyrészt az övék volt. Ellenben a Földre kb. azonos erők zuhantak le (sőt, a Bárkán eredetileg több Autobot volt), szóval ott kb. hasonló erők küzdöttek, nem lehetett érezni az Álca elnyomást. Megjegyzem, engem pont az IDW sorozatban zavar jobban ez az egész hadsereg mindössze pár tucat robot feeling, hiszen ott elvileg szabadon járják a galaxist, nem kényszerből vannak elvágva az utánpótlástól.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2525 Dátum: 2012. November 13., 05:43:07 »
Én egy dolgon agyalok az alakváltókkal kapcsolatban, hogy oké az IDW-s univerzum szerint az álcák vannak létszámfölényben, tulajdonképpen ők nyerik a Kibertroni háborút, na de ez így van/volt az eredeti G1-ben is? A régi Marveles újságokból szerintem ez nem volt teljesen egyértelmű, oké, akkor igen, amikor a történet szerint Galvatron Unikron csatlósaival eléggé megszorongatja a Kibertroni autobot ellenállást, és Xaron a leendő Primus porhüvely, menekül előle a bolygó titkos útvonalain keresztül. De azon kívül..., elég adok- kapoknak tűnt az egész, vagy már az is árulkodó volt, hogy mindig az álcák hoztak valami újat az Űrhídon keresztül???
Na meg gondolom a polgárháború kitörésekor ezrek estek egymásnak egyik-másik oldalon, de amióta megfogyatkoztak nekem az eredeti szériában (is) már egy kicsit kiábrándító volt, hogy kisebb 10-12 fős, esetleg valamivel több, létszámú csapatokat neveztek "robotseregnek"...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2524 Dátum: 2012. Október 31., 20:09:58 »
Mondjuk abban igazad van, hogy megatronnak ottvan a zombi csapata, én csak arra gondoltam ez lehetett volna egy említésre méltóbb esemény, ahogy kiiktatják maximust, hisz ő is egy fontosabb szereplő volt.
Eléggé szűkszavúan nyilatkoztak róla, úgyhogy nem tartom elképzelhetetlennek, hogy később még szóba kerül az eset.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2523 Dátum: 2012. Október 31., 20:01:38 »
De szerintem az, hogy az eddigi öt füzetből egy oldalnyi visszaemlékezést kibeszélünk, nem akkora spoiler.
Szerintem sem, de sose lehet tudni.
Mondjuk abban igazad van, hogy megatronnak ottvan a zombi csapata, én csak arra gondoltam ez lehetett volna egy említésre méltóbb esemény, ahogy kiiktatják maximust, hisz ő is egy fontosabb szereplő volt.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2522 Dátum: 2012. Október 31., 18:54:31 »
Igen, például én. De szerintem az, hogy az eddigi öt füzetből egy oldalnyi visszaemlékezést kibeszélünk, nem akkora spoiler. Viszont a kérdésedre reagálva: annak, hogy Megatron lenyomta Maximust abból a szempontból nincs jelentősége, hogy megfelelő létszámú csapattal bárkit le lehet nyomni. Márpedig Megatronnak akkorra már megvolt a maga serege, Míg Max gyakorlatilag egyedül volt az emberek oldalán, ráadásul ő sem mindenható, hisz végül csak épphogy sikerült levernie Galvatront.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2521 Dátum: 2012. Október 31., 17:20:25 »
Ezt a regenesis one-t olvassa valaki innen?
Furman írja a marveles g1 sorozat folytatását. Azoknak érdekes, akik fájlalták, hogy az félbe lett szakítva.  Ugyanonnan folytatódik egy 80 és feles számmal, ami egy jó kis átvezető. Aki nem olvasta még annak spoileres lehet, szóval csak az olvassa tovább, akit nem zavar, hogy lelőhetek belőle valamit.
Elkezdtem átfutni, nem olvasom még rendesen, megmondom őszintén, de az már érdekes, hogy a marveles sorozat végén, maximus lenyomja galvatront, itt meg maximust úgy vonja ki a forgalomból megatron, hogy említést se szánnak rá igazán eddig. Ez így nekem kicsit fura, mert galvatronnak pont hogy erősebbnek kéne lenni mint megatron.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2520 Dátum: 2012. Október 29., 21:17:44 »
Lehet, hogy az eredeti angol neve Kenny.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2519 Dátum: 2012. Október 29., 21:15:38 »
Most hogy mondod, az azért elég érdekes, hogy Unikron is elpusztította, aztán Mogorváék is.   :badteeth:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 29., 22:26:41 írta KiD »

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2518 Dátum: 2012. Október 29., 10:46:50 »
Fellapozgattam pár első generációs képregényt és feltűnt, hogy Rengésnek nagyon rossz lapokat osztott a sors.
Az Unikron elleni csata során meghalt, utána a Klo bolygón Mogorvával szemben is alulmaradt, majd a második generációs kibertroniak is felrobbantották, és most az ongoing-ban is fűbeharapott.
Ő aztán tényleg egy "Hello and die" karakter. :D   
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2517 Dátum: 2012. Október 23., 16:01:49 »
oké, köszönöm :)
Elkezdtem olvasni őket, meg azokat is, amik még nincsenek honosítva. Közbe én is ráakadtam egy időrendi sorrendre itt: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Transformers_%28IDW_Publishing%29#Chronological_comic_order

Érdekes hogy Optimus elődjeként megismert Fővezérek közöl az összes morálisan eléggé megkérdőjelezhető jellemű.
A Bukott egy kiközösített fővezér.
Zeta prime-nak szintén elszállt az agya, és városokat akart elpusztítani kibertronon.
Nova is azthitte felsőbbrendű lény.
És Őrszem fővezér is egy kicsit megtévedt, bár azthiszem talán még ő a legkevésbé rossz közülük.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2516 Dátum: 2012. Október 23., 11:38:45 »
... De nekem annyi is elég lenne, egy lista lenne róla. ....
Én is mindenféle külföldi fórumokról szerváltam a sorrendet. Így megszámozva mentettem el a képregényeimet.
Csinálok egy gyors listát az IDWs könyvtárszerkezetről:

http://www.mediafire.com/view/?utk570iyoqwfzrq

Neked az "#IDW (publishing)\IDWverse 01\" -töl kell nézni.
Nem biztos hogy pontos.
Remélem segít.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2515 Dátum: 2012. Október 20., 20:51:47 »
Az idővonal be lesz fejezve, csupán sajnálatos módon az utóbbi időben roppant kevés időm volt ezekkel foglalkozni.

Oké, köszi, várok akkor, mivel úgyis csak most fogom elkezdeni újraolvasni az idw-st. De nekem annyi is elég lenne, egy lista lenne róla. Amióta nem jártam a hálózsákon, elég sok új rész elkészült, amit még nem olvastam egyáltalán.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2514 Dátum: 2012. Október 20., 20:47:03 »
Végigolvastam az elmúlt hetekben a marvel transformers g1-et és a g2-t.
Szeretném tovább olvasni az idw-st is, de az idővonalban, csak a Reflektorfényben: Fülelőig van felsorolva. Van valahol egy teljesebb lista az olvasási sorrendről? Vagy be tudna írni valaki egyet ide?
Köszi előre is.
Az idővonal be lesz fejezve, csupán sajnálatos módon az utóbbi időben roppant kevés időm volt ezekkel foglalkozni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2513 Dátum: 2012. Október 20., 19:53:05 »
Mert ugyanúgy, mint a G1-et, ezt is menet közben lőtték le.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2512 Dátum: 2012. Október 20., 19:34:33 »
Sziasztok.
Végigolvastam az elmúlt hetekben a marvel transformers g1-et és a g2-t.
Szeretném tovább olvasni az idw-st is, de az idővonalban, csak a Reflektorfényben: Fülelőig van felsorolva. Van valahol egy teljesebb lista az olvasási sorrendről? Vagy be tudna írni valaki egyet ide?
Köszi előre is.
Jó volt azért egyszer végre így egyben is elolvasni az egészet. Ráadásul a g2-t eddig még nem olvastam soha. Rajz szempontjából nem a legjobb, meg van 1-2 dolog az elején, ami nem tisztázott, vagy nem igazán kapcsolódik a G1 végéhez, de ha ezektől eltekintek, akkor nem olyan rossz a sztori, bár kicsit mintha össze lenne csapva, mindig az az érzésem.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2511 Dátum: 2012. Október 16., 06:19:49 »
Lehet tudni kb mikorra várható legközelebb TF honosítás és mi lesz az (Ongoing vagy Acélfej)? Előre is köszönöm a választ.

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2510 Dátum: 2012. Október 13., 08:43:05 »
FZolira reagálva:
Képzelem, hogy ez is olyan csapni való módon van fordítva, mint a filmes magazinok:
http://www.egmont.hu/transformers_magazin.php
Nem ér ennyi pénzt!

Nem sűrűn olvasok Transformerst, ezért kicsit becsapott engem a link mögötti "Elnök asszony botjai" cím...
Gondoltam magamban: wtf igazad lehet, hisz miezitt: "Sticks of the chairwomen?"  :badteeth:
Aztán rájöttem...  :lol:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2509 Dátum: 2012. Október 12., 11:21:29 »
FZolira reagálva:
Képzelem, hogy ez is olyan csapni való módon van fordítva, mint a filmes magazinok:
http://www.egmont.hu/transformers_magazin.php
Nem ér ennyi pénzt!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith