Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837794 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6108 Dátum: 2023. Március 08., 21:58:03 »
Köszi! Az sajnos még nem most lesz, pedig Tarantulas miatt várom.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6107 Dátum: 2023. Március 08., 19:25:38 »
Az igenigen jól értesült wikipédia szerint ápr. 24-vel. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6106 Dátum: 2023. Március 08., 18:00:21 »
Sziasztok! Van valakinek infója arról, hogy mikor kerűlnek magyarul adásba az új Földszikra részek?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6105 Dátum: 2023. Március 07., 22:07:18 »
"Inkább azt írom meg, mit látunk..."
Szóval igazi. Paródiának hittem, bár a japánokat ismerve, magától értetődőnek kellett volna lenni a válasznak.

Most néztem meg... Bár ne tettem volna, de a Bayformers stáblista nem volt rossz ötlet. Mondjuk láttam már durvább dolgot is animében.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6104 Dátum: 2023. Március 06., 13:33:22 »
Szia, három hozzászólással előtted már írtam erre, de megismétlem:

Egen. Nos, Abominus és az autobot óriásrobot Computron korábban/később szerepel(t) a Fejmesterek minisorozatban. Az ott szereplő, Nebulosra elvándorolt autobotok és álcák ugye sosem jártak azelőtt a Földön, nem ismerték Sokkoló fejlesztését, mégis kifejlesztették az óriásrobot technológiát. Furman ennél több magyarázatot nem ad a fent említett jegyzeteiben, csak annyit, hogy ebből szerinte az következik, hogy a kapcsolódó technológia létezett korábban is, csak ritkán használták, pl. mert nagyon energiaigényes volt. Mivel van pár százezer év a lyukakat betömni, lehetséges magyarázat, hogy a technológia már Sokkoló Kibertronról elvándorlása idején rendelkezésre állt, talán éppen alkalmazásra várt, aminek prototípusa aztán Abominus lett. Sokkoló ezt már érte meg a Kibertronon, de ismerte a kutatásokat, és azokat feltámadása után a '80-as években alkalmazta, így jöttek létre a Szerkesztettek, és mivel akkor még nem voltak kapcsolatban a Kibertronnal, jogosan hihette azt, amilyen nagy egója van, hogy ezt ő hozta össze először. Közben a kibertroni autobotok megszerezték a technológiát, és kifejlesztették a saját óriásrobotukat, Computront, de energiatakarékosságból egyik fél sem alkalmazta őket túl sűrűn. Aztán persze a háború szintet lépett, a Föld gazdag energiaforrásai rendelkezésre álltak, és felpörgött az óriásrobot biznisz is... de úgy magyarázod, ahogy akarod.

És ha lentebb tekerem a topicot láttam is volna a választ.  :lol:

Bocsi!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6103 Dátum: 2023. Március 06., 10:41:49 »
Szia, három hozzászólással előtted már írtam erre, de megismétlem:

Egen. Nos, Abominus és az autobot óriásrobot Computron korábban/később szerepel(t) a Fejmesterek minisorozatban. Az ott szereplő, Nebulosra elvándorolt autobotok és álcák ugye sosem jártak azelőtt a Földön, nem ismerték Sokkoló fejlesztését, mégis kifejlesztették az óriásrobot technológiát. Furman ennél több magyarázatot nem ad a fent említett jegyzeteiben, csak annyit, hogy ebből szerinte az következik, hogy a kapcsolódó technológia létezett korábban is, csak ritkán használták, pl. mert nagyon energiaigényes volt. Mivel van pár százezer év a lyukakat betömni, lehetséges magyarázat, hogy a technológia már Sokkoló Kibertronról elvándorlása idején rendelkezésre állt, talán éppen alkalmazásra várt, aminek prototípusa aztán Abominus lett. Sokkoló ezt már érte meg a Kibertronon, de ismerte a kutatásokat, és azokat feltámadása után a '80-as években alkalmazta, így jöttek létre a Szerkesztettek, és mivel akkor még nem voltak kapcsolatban a Kibertronnal, jogosan hihette azt, amilyen nagy egója van, hogy ezt ő hozta össze először. Közben a kibertroni autobotok megszerezték a technológiát, és kifejlesztették a saját óriásrobotukat, Computront, de energiatakarékosságból egyik fél sem alkalmazta őket túl sűrűn. Aztán persze a háború szintet lépett, a Föld gazdag energiaforrásai rendelkezésre álltak, és felpörgött az óriásrobot biznisz is... de úgy magyarázod, ahogy akarod.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6102 Dátum: 2023. Március 05., 17:39:20 »
Na van egy kérdésem.  :tf-shockwave: Abominus egy kapcsolódó. Fejmesterek 3. oldal harmadoik szám. Viszont a kapsolódó technológiát Sokkoló találta ki és a matrixot felhasználva építette meg az első kapcsolódókat. 10. szám 16. oldal akkor látnak először kapcsolódót. Akkor most mi van? Vagy már korábban megvolt a technológia és Sokkoló Kibertronról kapta? (De ez se jön ki mert pont ebben a számban akartak az álcák kapcsolatba lépnni Kibertronnal, teház elvileg nem innen kapta.) :nezze: Ismét kérdem: akkor most mi van?  :badteeth:
« Utoljára szerkesztve: 2023. Március 05., 23:22:57 írta Feast4 »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6101 Dátum: 2023. Február 27., 09:55:02 »
Igazi, de tekinthető a mecha műfaj paródiájának is. Szándékoltan vígjátéki elemekkel és nonszensz hülyeséggel van tele, nincs is nagyon sztorija.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6100 Dátum: 2023. Február 26., 13:22:41 »
"Inkább azt írom meg, mit látunk..."

Szóval igazi. Paródiának hittem, bár a japánokat ismerve, magától értetődőnek kellett volna lenni a válasznak.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6099 Dátum: 2023. Február 17., 08:08:40 »
Ez az jelenetené, hogy Megatron felrobbanása akkora lett volna, hogy a Kibertronról is látni lehetett volna?
Igen, ez nekem is feltűnt. Valószínűleg arra utal, amit Te is írsz, bár nekem ez picike túlzásnak tűnik.

Az eredeti angolba láttam pár oldalnyi írásokat Simon Furmantől(mind a 4 füzet végén, a #0-ban nem volt tudtommal). Azokról úgy mit lehet tudni? Mintha pár infót tartalmaz az UK-féle Transformerekről is.

Igen, a füzetek végére Furman illesztett egy kis easter egg magyarázót, de összességében nem éreztem olyan súlyúnak, hogy azt külön le keljen fordítani. Aki olvasta a magyarul is megjelent füzeteket azoknak ezek nyilvánvalók - ha nem, akkor itt a fórumon úgyis meg tudjuk beszélni - ami meg a Marvel UK-re vonatkozik, nos, reményeim szerint azokat a füzeteket előbb-utóbb magyarul is olvashatjátok, és inkább akkor utaljunk vissza Titkok és hazugságokra, mint előre lelőni a poént. Most megvan a lehetőség, hogy ezeket a részeket kronológia szerint olvashassuk :) De pl. ott van Megatron összekapcsolódása a fekete lyukkal, ez egyrészt szerepelt Megatron profiljában, másrészt a Marvel UK 18-21, Az utolsó Bárka fosztogatói c. történet végkifejlete is erre futott ki, amit már itt is olvashattok.

És még csak most kapcsolok, hogy a Marvel füzetben az óriásrobot technológiát Soki a Földön fejleszti ki, amikor megalkotja a Szerkesztetteket. Akkor hogy létezhet már Abominus? :headscratch:
Egen. Nos, Abominus és az autobot óriásrobot Computron korábban/később szerepel(t) a Fejmesterek minisorozatban. Az ott szereplő, Nebulosra elvándorolt autobotok és álcák ugye sosem jártak azelőtt a Földön, nem ismerték Sokkoló fejlesztését, mégis kifejlesztették az óriásrobot technológiát. Furman ennél több magyarázatot nem ad a fent említett jegyzeteiben, csak annyit, hogy ebből szerinte az következik, hogy a kapcsolódó technológia létezett korábban is, csak ritkán használták, pl. mert nagyon energiaigényes volt. Mivel van pár százezer év a lyukakat betömni, lehetséges magyarázat, hogy a technológia már Sokkoló Kibertronról elvándorlása idején rendelkezésre állt, talán éppen alkalmazásra várt, aminek prototípusa aztán Abominus lett. Sokkoló ezt már érte meg a Kibertronon, de ismerte a kutatásokat, és azokat feltámadása után a '80-as években alkalmazta, így jöttek létre a Szerkesztettek, és mivel akkor még nem voltak kapcsolatban a Kibertronnal, jogosan hihette azt, amilyen nagy egója van, hogy ezt ő hozta össze először. Közben a kibertroni autobotok megszerezték a technológiát, és kifejlesztették a saját óriásrobotukat, Computront, de energiatakarékosságból egyik fél sem alkalmazta őket túl sűrűn. Aztán persze a háború szintet lépett, a Föld gazdag energiaforrásai rendelkezésre álltak, és felpörgött az óriásrobot biznisz is... de úgy magyarázod, ahogy akarod.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6098 Dátum: 2023. Február 17., 00:00:39 »
Az érdekes volt, hogy főleg Mogorva volt főszerepbe(ahogy az előző részekben is).
Meglátszik, hogy ő Furman kedvence. ;)

És még csak most kapcsolok, hogy a Marvel füzetben az óriásrobot technológiát Soki a Földön fejleszti ki, amikor megalkotja a Szerkesztetteket. Akkor hogy létezhet már Abominus? :headscratch:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6097 Dátum: 2023. Február 16., 20:52:12 »
Csatlakozom és én is köszönöm a TF - Titkok és hazugságok 4-est! :worship: :worship:
Az érdekes volt, hogy főleg Mogorva volt főszerepbe(ahogy az előző részekben is). De persze a többieket is láthattuk(Impactor, Ütő/Kiütő).
A végéről először azt hittem, hogy összecsapottan végződik, mint a Regeneráció 100-ban. De szerencsére nem így volt(kivéve Csillagszablya és Ütő/Kiütő).
Az eredeti angolba láttam pár oldalnyi írásokat Simon Furmantől(mind a 4 füzet végén, a #0-ban nem volt tudtommal). Azokról úgy mit lehet tudni? Mintha pár infót tartalmaz az UK-féle Transformerekről is.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6096 Dátum: 2023. Február 16., 14:27:26 »
Hatalmas köszönet és reszpekt elwood és Scorpion az új füzetért! :worship: :worship: Jó sztori volt és Furman elég ügyesen elvarrta a szálakat a végén. Bár én arra számítottam, hogy Ütőt valahogy kivonja a forgalomból, mert ő tudtommal nem szerepelt a Marvel füzetekben.
És ez a szöveg egy kicsit elgondolkodtatott:
"De mivel a világ nem ért véget, és még itt vagyok.."
Ez az jelenetené, hogy Megatron felrobbanása akkora lett volna, hogy a Kibertronról is látni lehetett volna?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #6095 Dátum: 2023. Február 16., 08:58:24 »
Köszönöm az új TF füzetet!
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6094 Dátum: 2023. Február 11., 17:32:09 »
Nem igazán mozgatnak már meg a TF filmek minőségük okán, szóval a magam részéről én ez ügyben már nem keresném őt. De ha valaki lelkes, az nyugodtan írjon Pataki Andreának a UIP-nél, ő biztosan összekapcsolja vele, ha az illető kulturáltan leírja, hogy mit szeretne.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6093 Dátum: 2023. Február 10., 23:45:39 »
A filmben tuti marad fővezér. Emiatt ne aggódj!
A Beast Wars karakterek meg lehet, hogy megkapják - az itt is olvasható - ComixArt-os, magyar nevüket. Persze csak, ha bennfentesünk elküldi azokat Dávidnak. ;)
Bár, hogy őszinte legyek nem is igazán hoz lázba a Rise of the Beasts. A gonoszok eléggé noname karakterek és a jók sem azok a kimondott top tier robik. Talán ez lesz a TF filmek X-Men háromja.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6092 Dátum: 2023. Február 10., 18:37:40 »
Nem tudom már, hogy kinek van meg Speier Dávid elérhetősége, de ha lehet akkor légyszi írjon már neki, hogy az új filmben Cybertron legyen Kibertronnak fordítva, köszi!

Támogatjuk a javaslatot.
Meg jó lenne, ha maradna az Optimusz fővezér és nem a FöldSzikra utat választanák.
Meg Cheetor ne Gepárd legyen, ez nagyon fájt, mikor megláttam a feliratban.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6091 Dátum: 2023. Február 10., 12:46:31 »
Nem tudom már, hogy kinek van meg Speier Dávid elérhetősége, de ha lehet akkor légyszi írjon már neki, hogy az új filmben Cybertron legyen Kibertronnak fordítva, köszi!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6090 Dátum: 2023. Február 07., 05:51:26 »
Más: kis szünet után tervezem ledarálni a TF rajzfilm G1 összes évadát. A 4. után jön valami a sorban vagy azzal véget ér a klasszikus rajzfilmes széria?

A Fejmesterek és a Zone magyar felirattal is nézhető, a Super-God Masterforce-nak és a Victorynak csak az 1. része van kész.

A Fejmestereket nem szabad angolul nézni se szinkronnal se felirattal, mindkettő borzalmas. A haverom a feliratból próbálkozott valami vállalhatót csinálni, az eredménnyel ő elégedett lett.

Jó maratont!
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6089 Dátum: 2023. Február 05., 23:19:46 »
Előre is köszi elwood, de a Earthspark premiere lesz a születésnapomon. ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6088 Dátum: 2023. Február 05., 23:16:22 »
Az amerikai véget ér. A japán a 3. évad után folytatódik a Headmaster, Masterforce és Victory sorozoatokkkal (1-1 évad), valamint egy Zone OVA-val, ami 1 db, kb. 20 perces epizód. Illetve japánéknál van egy Scramble City c. OVA is, ami a mozit váltotta ki egy 20 perces epizóddal, úgy ahogy, és behozta Metroplexet, Triptikont, illetve az óriásrobotok futottak még egymásnak feszültek egy jót. Ennek a két OVA-nak elég sok fansub/fandub verziója fent van yt-n is. A többit változatos módokon és minőségben lehet fogyasztani.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6087 Dátum: 2023. Február 05., 19:50:30 »
Ha 2030 a min céldátum, addig lesz vagy 7 év és az alatt sok minden történhet még.
Más: kis szünet után tervezem ledarálni a TF rajzfilm G1 összes évadát. A 4. után jön valami a sorban vagy azzal véget ér a klasszikus rajzfilmes széria?

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6086 Dátum: 2023. Február 05., 09:12:03 »
Isten éltessen! A jó hírem, hogy a mai nappal végére értem a marveles Transformers-profilok le- és újrafordításának, így kb. 3-4 évnyi intenzív fordítói munka után a 2005-ös és 2019-es IDW univerzum is készen áll a beírásra, ahogy az elmített profilok is. Nem ígérem, hogy ennyi idő alatt lepörgetem azokat is, sőt, alsó hangon 2030 a céldátum minderre (és akkor nem beszéltünk még a remélhetőleg a jövőben újra megjelnő képregényekről), de igyekezni fogok. Kis idő azonban kell még a korábbi ismeretek felfrissítésére, addig igyekszem a marvel profilokat beírni, ott "csak" szöveget kell beírni, amit kis túlzással egy Paintben is meg lehet csinálni.
Mindezek előtt azonban befejezzük a hányattatott sorsú TF '84-et, minél előbb.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6085 Dátum: 2023. Február 03., 05:50:43 »
Pont a születésnapomon. Ezzel már meg is vettek engem kilóra. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6084 Dátum: 2023. Február 02., 18:44:18 »
A Brave-ről annyit, hogy a haverom végignézte az első sorit a Brave Exkaisert. Ebben a Dinobotok a rosszfiúk. A főgonosz, Dino Geist, egyes források szerint Mogorva új kinézetének indult, de ez nem tuti, de a T Rex feje olyan, mint G1 rajzfilm Mogorvának.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6083 Dátum: 2023. Január 28., 23:23:33 »
Inkább azt írom meg, mit látunk. Ez a '90-es években készült Brave franchise hatodik sorozatából, a The Brave of Gold Goldranból egy epizódrészletén. A főszereplő, Dran, és a felesége, Maria, valóban itt lettek szülők. Brave-nek annyiban van köze a Transformershez, hogy ez is a japán Takara alakváltó robotjain alapuló sorozat, a japán TF: Victory-sorozat formuláját veszi alapul, az első sorozat pedig egy eredetileg Transformers-sorozatból lett egy új franchise indítója. Vannak Transformers figurák is, akiket egy kis átfazonírozás/színezés után átvettek.
A Brave egy önmagát nem túl komolyan vevő sorozat, ahogy itt is látszik, amiben egy földi gyerek és egy robot balrátsága mentén vonódink br a jó és a rossz küzdelmébe.
A végén a felirat egy mozi végéről lett levébe tett.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
« Utoljára szerkesztve: 2023. Január 28., 13:40:37 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6081 Dátum: 2023. Január 25., 18:24:55 »
Transformers 1920-ban, gondolom ezek MI-vel generált képek, de van egy két gyöngyszem.
https://www.youtube.com/watch?v=kIN3GHcq4bU

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #6080 Dátum: 2022. December 24., 13:49:39 »
Pigskin commandos! Az naggyon durva rész...  de nekem a mélypont, az amerikai kultúra szinonímája a borotvahabos rész. Nálam mondjuk senki nem gondol kevesebbet az amcsi közoktatásról és miliőről, de az a rész talàn még mindezek fényében is túl erős.

Játékok: Crystalball pedig állítólag Stephen King tervezése volt. Raptor...valóban különös jelenség. Nekem Croc Master, Fémpofa, Fanyűvő a csúcs. Lilás rózsaszín. Alapból imádom a lilát, de itt valóban rózsaszínes árnyalatok vannak. Saw is ilyen átmenet, most direkt meg is néztem a polcon. Saw, Hydro, Toxo totál ugyanaz az árnyalat. Akartam is egy képet csatolni ahogy egymás mellett vannak, de vhogy nem sikerül. Mondjuk ez nyilván készletgazdálkodás, hogy na több karira is elsütjük ugyanazt a színt. De érdekes viszont, hogy joe-kra nem nagyon. Vmiért a lilás rózsaszín "gonosz" lehet a Hasbro berkein belül.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6079 Dátum: 2022. December 24., 11:58:59 »
Turkia: abban a részben volt, amikor a Joek és a Kobrák amerikai focit játszottak tankokkal és Hentes őrmester volt a labda. ;D És igen, a világ egyik legkeresettebb bűnözője egyedül elmegy egy éjszakai klubba, komolyan wtf?! :badteeth: De voltak jó pillanatok is. Például, amikor Metal-head elmeséli a többieknek, hogy mielőtt csatlakozott volna a Kobrákhoz egy állatkertben dolgozott, de kirugták medve etetésért. Igen, megetette őket a cápákkal. :hehe:
A játékok terén számomra 1987-ben történt egy elég éles váltás, ami után már nem igazán adtak ki jó Kobra figurákat. Crystalball, Raptor és Big Boa csak pár karakter, akiknél komolyan nem értem, hogy egyáltalán miért léteznek. És, aki jól nézett ki azt befestették rózsaszínre (pl.: S.A.W. viper). Nagyon sok Kobra figura volt rózsaszín és ez a trend a Transformers játékokra is átterjedt (pl.: Misfire, aki a Barbie űrhajója is lehetne). De szerencsére volt pár nagyon jó kivétel is, mint például a Night viper a Crimson guard Immortal és a Alley Viper (bár ő a rikító színei miatt kicsit necces, de azért még szódával elmegy kategória).

És igen, a Parancsnok magyarul sokkal jobb, mint az eredeti. Szívem szerint készítenék egy kis összeállítást róla a külföldi Joe fanoknak, de már annyiszor megütöttem a bokámat a youtube-al, hogy inkább temettem az ötletet.
« Utoljára szerkesztve: 2022. December 24., 12:28:16 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith