Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837820 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5568 Dátum: 2021. Február 11., 21:16:27 »
 
Elvileg amúgy űrhajóparancsnok vagy osztagparancsnok volt valami régi dokumentációban. De szerintem simán polihisztor.  :lol:

De egyébként Megatron is érdekes. Ugye az álcák főparancsnoka.  Oké, de pl a G2.-ben nem volt szó arról, hogy Racsni tudását birtokolná, mint a Regenben, ahhoz képest mégis csont nélkül feltámasztotta újra Üstököst.
Nekem úgy rémlik, hogy a semic biójában Üstökösnek légiparancsnok volt a rendeltetése, de hogy ez mit jelent? :nemtudom: Gondolom közvetlenűl ő parancsol minden repülni képes álcának. Meg nekem rémlik valami "second in command" titulus valahonnan, szóval lehet, hogy Megatron után ő a második a ranglétrán. És nagyon régen olvastam a G2-t. Tényleg feltámasztotta benne Üstit? Nekem mára szinte csak az maradt meg, hogy a Kobra újjáépítette Megát cserébe a földönkívűli technológiáért, de hoppon maradtak. Kicsit gyenge is volt ez a rész, mert Megatron tervei alapján dolgoztak Megatronon, szóval fizikailag érintkeztek vele, és ezek után semmivel se lettek okosabbak a Kobrák? :dry:

És KiDnek szerintem igaza van. Megatronnak megvan a magához való esze (bár amikor magára robbantotta az űrhídat az egy kicsit merész volt), szóval ha nagyon akarná akkor megállná a helyét a tudományok világában is.

És megint csak a semices bió: ott is írtak valamit Mega ágyújáról, hogy képes rácsatlakozni egy feketelyukra. Ezt most se értem hogyan kéne elképzelni. :headscratch:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5567 Dátum: 2021. Február 11., 20:48:40 »
Ott van Égi Tűz mögött, csak G2-es sárga/lila színekben:
Köszi, nem néztem meg elég alaposan, azt hittem ő valamilyek álca versenyautó, Drag strip pl, vagy valamelyik hasonló.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető zoz

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5566 Dátum: 2021. Február 11., 17:08:14 »

Sose fogom megérteni, hogy azok a páncélok hova lettek egyébként. Jazz páncélját oki kilőtte Mennydörgés, de a többi?Mogorváé, Űrdongóé, Üstökösé hova a fenébe lett?)

Ezen én is agyaltam anno...
De elvileg azon a bolybón olyan magas volt a gravitáció, hogy majdnem végzett Jazz-ékkel.
Szerintem az csinálta ki a páncéljaikat.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5565 Dátum: 2021. Február 11., 13:11:00 »
Én mondjuk Megatronról simán elhiszem, hogy van annyira okos, hogy ha valami érdekli, és beleveti magát a témába, akkor mesterien el tudja azt sajátítani - pl. álcapáncélok fejlesztése. Ugye ez nem egy új technika volt, csak felfejlesztette (ráadásul a befejezéshez szüksége volt Racsnira is). Szóval nekem nem esik nehezemre elképzelnem róla, hogy ha nem is egy Sokkoló, azért ha kellő időt és energiát fektet bele, akkor átlátja a bonyolult technológiai vívmányokat is.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5564 Dátum: 2021. Február 11., 12:12:02 »
Egyébként tudja valaki, hogy Üstökösnek mi a végzettsége?

Elvileg amúgy űrhajóparancsnok vagy osztagparancsnok volt valami régi dokumentációban. De szerintem simán polihisztor.  :lol:

De egyébként Megatron is érdekes. Ugye az álcák főparancsnoka.  Oké, de pl a G2.-ben nem volt szó arról, hogy Racsni tudását birtokolná, mint a Regenben, ahhoz képest mégis csont nélkül feltámasztotta újra Üstököst.

G1. 57. szuper álcapáncél. (Sose fogom megérteni, hogy azok a páncélok hova lettek egyébként. Jazz páncélját oki kilőtte Mennydörgés, de a többi?Mogorváé, Űrdongóé, Üstökösé hova a fenébe lett?) Honnan volt ilyen technológiája? Hogy tudta kezelni?

Na mindegy ezek ilyen sose értjük meg kérdések.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5563 Dátum: 2021. Február 10., 22:15:54 »
Ő az, aki mindig leleste mások munkáját.
Akkor ő az alakváltók Thomas Edison-ja. ;D :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5562 Dátum: 2021. Február 10., 22:05:42 »
Ő az, aki mindig leleste mások munkáját.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5561 Dátum: 2021. Február 10., 21:49:01 »
Egyébként tudja valaki, hogy Üstökösnek mi a végzettsége? Nem ez az első eset, hogy tudósnak állítják be, de mi lehet a szakterűlete? Sokkolóról, Röptűzről, Kerékről és Agytösztről elhiszem, hogy azok, mert ők alkotnak is valamit, de Üsti? Ő mindig csak úgy ott van..  :-\
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5560 Dátum: 2021. Február 10., 21:19:49 »
A Dreamwawe féle TF képregényeknek mi az olvasási sorrendje?
War Within 1-2-3(befejezetlen :( ), Mikromesterek, G1

De mást igen, csak nem írtam. pl fura volt elsőre, hogy amikor észlelőért jönnek a végén, akkor Mucsai meg Deltás is ott vannak, de gondolom az még nem a bárka volt csak egy mentőhajó.
Mucsai és Deltás is a brit képregényekben a Kibertronon tűnnek fel - utóbbi Roncsolóként, úgyhogy ezért szerepeltetik őket itt. Igen, az ott nem a Bárka, csak egy random sikló.

Amúgy mi az a TP?
Trade paperback. Gyűjteményes kötet.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5559 Dátum: 2021. Február 10., 20:17:23 »
Hol volt benne horog? Nem szúrtam ki.
Ott van Égi Tűz mögött, csak G2-es sárga/lila színekben:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5558 Dátum: 2021. Február 10., 18:59:18 »
A dinóbotok meg biztos azért nem ismerték fel röptüzet, mert csak pár percig látták, akkor is csak repülő formájában.
Ebbe van valami logika, hogy tényleg amiatt van. Bár Roham említette a Légi Tűz nevet, persze kérdőjellel a végén.

A Deluge(Özönvíz) karakteren én meglepődtem, hogy benne volt. Bár eredetileg nem szerepelt a régi sorozatban, mivel ő egy új karakter.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5557 Dátum: 2021. Február 10., 17:28:13 »
Hol volt benne horog? Nem szúrtam ki.
De mást igen, csak nem írtam. pl fura volt elsőre, hogy amikor észlelőért jönnek a végén, akkor Mucsai meg Deltás is ott vannak, de gondolom az még nem a bárka volt csak egy mentőhajó.
A dinóbotok meg biztos azért nem ismerték fel röptüzet, mert csak pár percig látták, akkor is csak repülő formájában.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5556 Dátum: 2021. Február 10., 14:51:10 »
Sziasztok!
Egy kis  segítséget szeretnék kérni. A Dreamwawe féle TF képregényeknek mi az olvasási sorrendje? Anno, még a ComixArton beleolvastam, de az IDW vonal jobban beszippantott ;D.
Köszönöm!
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5555 Dátum: 2021. Február 10., 11:35:22 »
"Ó Harag! Korodnak egyik legkivállóbb elméje voltál. Milyen kár érted. Haláloddal pótolhatatlan veszteség ért mindnyáj..na várj! Neked is kiszedem az agymodulodat."  :lol:
Érdekes még, hogy Furman, vagy Guido berakott egy G2-es robit is a tudós csapatba, akiről egy pillanatra azt hittem, hogy Délibáb az, de valójában Deluge (Özönvíz).

Amikor legutóljára néztem a tfwikis adatlapját ott még azt írták, hogy Sírató látta, ahogy a Raj megeszi őt a Kibertronon az Ongoing alatt. De azóta bővítették az adatlapját, szóval talán egy flashback erejéig, de még látni fogjuk az IDW-ben. Mindenesetre az én fanfict-emben Soki helyett ő Megatron (háború előtti háziorvosa) tudósa, aki a szabadidejében régészkedik a Kibertron felszíne alatt.
Amúgy mi az a TP?
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 10., 12:08:27 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5554 Dátum: 2021. Február 10., 08:04:55 »
Vicces, hogy mindenki Röptűzről Égi Tűzről beszél, de a Szerkesztett Horog jelenlétét senki sem említette idáig. :)
Jaj, te kis szemfüles! :D Mondjuk azt, hogy ő nem Horog, hanem Harag, Sokkoló régi szobatársa, és iránta való tiszteletből formázta meg később a Földön Sokkoló az ismert szerkesztettet. Így már jó? :D
Egyébként ezért is akartam volna megvárni a TP-t, hogy abban hátha javítják, de ha már elkészült, gondoltam, minek várni... :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5553 Dátum: 2021. Február 09., 20:54:36 »
Transformers - Titkok és hazugságok 1.: Köszönöm ezt a remek TF képregényt! :worship: :worship:
Jól kezdődik ez a TF részleg.
Ebbe a részbe is vannak sok érdekes dolgok, amikről nem is lehetett tudni(ha nem számoljuk vele a Dreamwave és IDW-féle történeteket). Bár volt benne néhány dolog, ami bakinak számít. Pl. Légi Tűz(későbbiekben Röptűz) Dinobotok találkoztak vele, évekkel később ott mintha nem emlékeztek rá, hogy jé, hiszen ő volt az, akit legyőztek.
Pengeél találkozott Megatronnal, de eredetibe mintha nem így volt. Ha jól láttam, ebbe a részbe inkább az Álcákon volt nagyobb hangsúly, az Autobotok meg kevesebbet voltak benne(A Dinobotokat és Kiütő/Visszaütő Autobot-Álca ügynököt leszámítva).
De pont ez a jó a Simon Furman-féle Transformersben. Kár, hogy nem sok ilyen képregények vannak mostanában tőle(James Robert és John Barber szerzőkön kívül). Persze vannak más Simon Furman képregények. Pl. az említett régi UK sorozat a 80-as évekből. :cool:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5552 Dátum: 2021. Február 09., 19:59:40 »
Vicces, hogy mindenki Röptűzről Égi Tűzről beszél, de a Szerkesztett Horog jelenlétét senki sem említette idáig. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető zoz

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5551 Dátum: 2021. Február 09., 17:22:49 »
Ha jól emlékszem, a Marvel Uk egyik részében is előkerül ez a névlopás téma. Ezek nálunk nem jelentek meg.

De nem emlékszem pontosan, hogy mi lett a magyarázat.

Nem elérhető dark-BuB

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5550 Dátum: 2021. Február 09., 12:02:17 »
Sziasztok!
Ezer hála, hogy újabb TF képregény került ki  :worship: , és pont ez, ez baromi érdekesen indult, eléggé kíváncsi lettem rá, amikor a 0. részt olvastam. 
Reméljük nem kell olyan sokat várni a kövi részre  ;D

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5549 Dátum: 2021. Február 07., 18:29:54 »
Hehe, no igen, ez egy másik szép történet, amivel még adósok vagyunk. Furman még a '80-asokban, mikor a brit Marvel-képregényeket írta, minden bizonnyal hozzáfért valamennyire gyártási infókhoz. Innen tudhatta, a Swoop (Roham) neve első körben Divebomb (Lecsapó) lett volna. Miután kiderült, hogy egy rivális predakon sas kapta meg végül ezt a nevet, annyira megtetszett neki, hogy "ellopta" a dinobot nevét, hogy ebből egy történet is írt kettejük rivalizálásáról. Ez a sztori időben még a kibertroni harcokig nyúlik vissza, amikor is a "lopás", ezért van, hogy Mogorva nem tudja, milyen néven is szólítsta a harcosát.

Ha jól emlékszem, ezt a poént egyébként Furman elsütötte a Dreamwave sorozatban a Belső háború Sötét kor c. 2. sorozatában is, mintha akkor is szóba került volna. :)

« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 07., 23:02:59 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5548 Dátum: 2021. Február 07., 15:50:30 »
Mindenképpp nagy köszönet, hogy olvashattuk Magyarul.
Nekem pont hogy másik névvel kapcsolatban merült fel kérdés, hogy Roham neve miért lett Lecsapó? Nem tudtam róla, hogy neki volt más neve, Sludge meg Slag nevéről tudtam, hogy valami jogi vita miatt változott párszor.
Az nagyon badass volt, hogy láthattuk végre a dinobotok cybertroni formáját.

"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5547 Dátum: 2021. Február 06., 15:25:22 »
Ennek az egésznek az van a hátterében, hogy valamilyen ismeretlen okból Röptűz (Jetfire) nevét az G1 rajzfilmsorozatban megváltoztatták, így lett Skyfire (Légi Tűz). Az utóbbi évtizedekben hagyománnyá vált az ilyen és ehhez hasonló anomáliákra valamilyen kreatív magyarázatot adni univerzumon belül. Ez itt most Furman megfejtése.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5546 Dátum: 2021. Február 06., 01:46:09 »
Viszont kérdésem van. Légi tűz az Röptűz másképp fordítva vagy egy teljesen más karakter? És ha Légi Tűz az Röptűz akkor megint nem egészen értem mi van, mert ha ugye ez a történet az eredeti előzménye, akkor Röptűz Sokkoló teremtménye volt, akkor mi van?  :headscratch:
Igen is, meg nem is. A válasz elhangzik Sokkoló szájából a 18. oldalon. "Gondoskodom róla, hogy ismét felemelkedj." Ha megfigyeled, a karakter meghalt, csak az agymodulját, azaz a tudását menti meg Sokkoló, nem a szikráját, így amit a földön megteremt, az egy teljesen független entitás, akinek ezek szerint beépítette Légi tűz tudását, de épp ezért, csak a kinézetük és a tudásuk stimmel, a személyiségük viszont már nem.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5545 Dátum: 2021. Február 05., 23:14:29 »
Köszi az új frissítést.Tényleg nagyon jó lenne ha kicsit feléledne a TF.

Viszont kérdésem van. Légi tűz az Röptűz másképp fordítva vagy egy teljesen más karakter? És ha Légi Tűz az Röptűz akkor megint nem egészen értem mi van, mert ha ugye ez a történet az eredeti előzménye, akkor Röptűz Sokkoló teremtménye volt, akkor mi van?  :headscratch:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5544 Dátum: 2021. Február 02., 18:44:38 »
Csak aztán meg ne zavarja őket egy transzformátor...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5543 Dátum: 2021. Február 02., 10:51:27 »

Amúgy érdekelne, hogyan lett a horrorkaravánból transzformer. :D
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 02., 12:06:13 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #5542 Dátum: 2021. Február 02., 09:01:09 »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5541 Dátum: 2021. Január 13., 11:03:28 »
Ez a Káprázat nagyobb deus ex machina, mint amekkora a Mátrix volt a 86-os mozifilmben.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5540 Dátum: 2021. Január 13., 09:12:51 »
Köszönöm! Meglesem majd ezen füzeteket. Rég volt, hogy olvastam őket.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5539 Dátum: 2021. Január 12., 21:59:30 »

Tényleg Menydörgés is hogy eltűnt.

Igen, ő már így is marad. Majd a Marvel UK-ben lesz még pár története. Ha eljutunk oda. Egyszer.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."