Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836877 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5598 Dátum: 2021. Február 22., 09:52:06 »
Nem tudom mások hogy vannak, de a Hasbro magyar weboldalának igénytelensége bosszantó. Ismerik a magyar neveket, mert a termékeknél azt használják, de a karakter leírásoknál, csak Cyberverse Optimuszt nevezik Fővezérnek, és csak a saját kártyáján, Űrdongóén, megint Prime-nak. Hasbro magyar nevei: Optimusz Fővezér, Űrdongó és Mogorva. (Megatron az Megatron persze)

Névfordítás pártiak vagyunk, szerintünk a játékdobozon maradhat az angol név a védjegyek miatt, de a rajzfilm szinkronokban használják a magyart, mert azzal könnyebb azonosulni (főképp, mert a TF nevek beszédesek!!!), és a kis gyerek a boltban úgy is azt nézi, melyik figura néz ki a kedvenc karakterének, és amilyenek az olcsóbb "size class"ú figurák, nem értem miért él még a franchise, a kis gyerek, olyat akar, mint a rajzfilmben. (Mi is olyat akarnánk megfizethető áron, de CV, hanem G1 persze)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 22., 10:58:08 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5597 Dátum: 2021. Február 22., 09:00:39 »
Érdekes észre se vettem őt az AB/TF-ben: arclemezes Tűzlovag, és ott a bal felső sarok G1 Űrdongó!!! Chuck a Bay Dongót kapta, illettve Űrdongó Űrdongót G1 fejjel. Terence kiköpött Tűzlovag a játéékban, ami a többiekre nem mondható el.


Egy Foc-ban meghalt illető Iszap benne van a MB Akadémiában és nem az két dinobot közül az egyik akikre gondoltam.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 22., 09:52:18 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5596 Dátum: 2021. Február 22., 08:07:15 »
És milyen jól tette, hogy sztárt csinált egy kazettából! A képregény valódi karakterekként kezelte Fülelő segédeit, és nem csak robot állatok voltak, mint a sorozatban.
Ezért van rajta Romboló és Féreg a kedvenc transzformereim listáján, bár a legvégén, de ott vannak.

Amúgy az Energon a TV-ben is olyan rossz minöségű (mármint videó minőség/felbontás), mint az indavideón a Cartoon Networkös szinkronnal lévő részek? Mert az Armadának ilyen problémája nem volt, ezért ebből 10 részt is végig bírtam nézni (elmegy kategória), míg az Energonból egyet sem, mert úgy élvezhetetlen volt. Tudom, hogy elvileg alapból az, de ez olyan volt mintha az egyik Bay film hülyén koreografált csatajelenetét nézném kis méretű telón, gépról néztem.

És mielőtt elfelejteném Pipes-nak van hivataloss magyar neve: Csőtörő. Ő is a Semicnél az egyik TFU profilhoz kapta.
hu.wikipedia.org/wiki/Transformers_(Semic)
https://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=A_Transformers-szerepl%C5%91k_hivatalos_magyar_nev%C3%A9nek_list%C3%A1ja&stable=0&redirect=no#Cs
Az ellenőrzött változatban is benne van, csak azóta már sok minden lett az oldalhoz hozzáadva, de nem teljes. (japán nevek és Unikron trilógia)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5595 Dátum: 2021. Február 21., 22:36:20 »
Féreg meg poén volt a részéről, hogy a szupererős robotok helyett egy valószínűtlen bürokratát tesz meg az álcák vezérének.
Szán pedig, ha jól figyelsz, két rajzfilm epizódban is szerepelt. A Quest for Survivalban és a Triple Takeoverben.
És milyen jól tette, hogy sztárt csinált egy kazettából! A képregény valódi karakterekként kezelte Fülelő segédeit, és nem csak robot állatok voltak, mint a sorozatban.
És Szán: nos ez jócskán meglepett, mert egy képkockányi emlékem sincs arról, hogy láttam volna benne. :D
De mennyit javít rajta, hogy David Kayne olvasssa fel! :)
Igeeeen. :) A hangos könyvek mintájára nagyon el tudnék képzelni egy ilyen hangos képregényt. És mennyire jól játsza Tarantulaszt is.

Kibertroni Űrtigris: Igen, Optimusz arcmaszk nélkűl olyan, mint Megatron ágyú nélkűl, vagy Sokkoló két szemmel (a cyberverse sorozatban pont kettő volt neki). Szóval vannak olyan iratlan, (de mégis kőbevésett) dizájn elemek, amiket szerintem nem lenne szabad megváltoztatni.
Ja és a Prime sorozat. Azt én csak Pixarformersnek nevezem. Ott Optimusznak (akárcsak a moziban) direk azért nem adtak maszkot, hogy lehessen látni az érzéseit. De ő a sorozatban végig ilyen arcot vágott :| ezért, mert baromi kár volt.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 21., 22:47:05 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5594 Dátum: 2021. Február 21., 20:23:09 »
Ahh srácok! Ez a (nem is tudom minek nevezzem) Animated/Cyberverse/Genndy Tartakovsky féle rajzstílus egy katasztrófa szerintem. Túlságosan gyerek rajzfilmes.. Ilyenkor annyira hiányzik nekem a jó öreg Don. :(
Szerintem az Animated stílusa nem gyerekes, vagy rajzfilmes, hanem egyenesen undorító. A RiD 15/Cyberverse már nem undorító, de még mindig nem az igazi. Cv és Animated Optimusz arclemez nélkül, olyan mint azok, akikre a "beleégett a retinámba" kifejezést használják. Ne sértődjön meg senki, de én/mi a Prime grafikáját se bírjuk, és az anime stílus sem a szívünk csücske, meg sajnos a mb akadémiában is a felnőttek Mogorva kivételével nem pozitív irányba változtatták a kinézetüket (Mogorva csak a szinkronizálatlan 2. évadban volt benne, de egyszer megjelent Acsargó, Salak [ha minden igaz, de lehet, hogy Roham volt] és Slash, emiatt akartam neki nevet, de az ő dizájnja se volt príma). Párszor már elküldtem a salakba meg a roncsba azt, aki elvette Optimusztól az arclemezt, mert egyedül a Mentő Botokban és a Bay filmekben nézet ki jól, azzal a "nagy (látható) szájával".
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5593 Dátum: 2021. Február 21., 18:41:37 »
Dezarus=Halálszaurusz (a Deathsaurus átírás alapján, lehet, hogy nem Dezarusnak írják a Földkelőben, már nem emlékszem :().
Dezaurus akkor már lehetne magyarul Halálzauruz vagy Halázaurus. :P ;D
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5592 Dátum: 2021. Február 21., 00:41:44 »
Lehet kicsit késő, de szerintem a tökéletes nevek:
Sunder=Bomlasztó, Fisitron=Savlökő, Volcanicus=Vulkanicus, Victorion=Victorion, Mistress of flame=Lángúrnő (a láng úrnőjénél jobban hangzik, ez a név sem tökéletes, de nem jutott eszembe jobb, tudom, hogy csak a Prime Wars Trilógiában szerepel, de legyen valami magyar neve, mit tudom én egy rajongói szinkronhoz talán, vagy ha őt is elővenné a Hasbro tíz-tizenöt év múlva), Dezarus=Halálszaurusz (a Deathsaurus átírás alapján, lehet, hogy nem Dezarusnak írják a Földkelőben, már nem emlékszem :(). Soundblaster=Hangrobbantó, és nem Zajszóró, bár sajnos a Hangrobbantó erdetét nem ismerem, a Zajszóró az Ostromból van, az fix.
Optimusz ősvezér szerepelt valaha hivatalosan lefordított TF médiában? A wikipédiás hivatalos név listába valaki beírta, nem mertem még törölni, de azért odaírtam a japán nevét mindenesetre :). Ugyanitt valaki kitalálta Windblade-nek a "Szélvédő" nevet, ennek az eredetére is kiváncsi lennék, ha van. (Tudtommal se a RiD 15-ben, sem a Cyberverse-ben nem fordították a nevét, és még a RiD játékban tőle kezdve minden botnak angolul marad a neve, a miniconoknál is így van, csak nem emlékszem kitől kezdve).
RiD app exkluzív nevek: Javító=Fixit, Acélpofa=? Az első pár darab minicon is kapott magyar nevet, meg még pár bot Windblade-ig (bocsi, hogy csak a "Javító"-ra emlékszem).
Sajnálom, nem tudom, hogy lehet képet beszúrni, ezért vannak linkek. (A sablont megtaláltam, azt nem tudtam használni :()
A Dulakodó nevet melyik Grapple-nek adhatták, a Wikipédia szerint hivatalosan?
Lio Convoy-nak a Lio ősvezért ajánlanám, a többi BWII és BW Neo convoyjal együtt, kivétel a legmagasabb rangú convoy, aki fővezér lenne. (Elvileg mindkét animében más tölti be ezt a posztot, az első főconvoyt meghal és valamelyik convoy lesz az utódja, akit eddig ősvezérnek hívnék és hirtelen fővezérnek kezdeném hívni, ami persze nem lenne túl hiteles fordítás, de jó megkülönböztetés lenne), Megastorm=Megatank, mert a Megavihar rohadt hülyén hangzik és így is túl sok a vihart tartalmazó név. Ki kéne szerintem találni egy nevet Fire Convoynak a Rid 2001-ből az Optimusz helyett, mert hát az eredeti Car robotsban nem fővezér új (G1-es) inkarnációja lett volna az Optimusz fej ellenére, pl.: Tűzoltó fővezér (neki se jutott eszembe jobb név), ja és a dinofembot Slashnek is kéne egy név, ha már itt tartok.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 21., 01:06:52 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5591 Dátum: 2021. Február 20., 19:01:50 »
Köszönöm szépen a válaszokat! A plüssök a barátomé, véletlenül írtam, hogy az enyémek.
"Űrdongó fővezér"
https://drive.google.com/file/d/12psh3KAc-wInwwhs1EMCbZ1S6yKg1rFc/view?usp=drivesdk
Optimusz fővezér
https://drive.google.com/file/d/1-9eKaazSheJg_Hd0hTT3jQzqJ5Bf4ebw/view?usp=drivesdk
Sokkoló
https://drive.google.com/file/d/1-BG6wmMakcz8Eh4Dvzu2bzqOQXN9NMQ4/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-DFs7IOVcvh0PTexmqSZ5ozcHnjxCdNz/view?usp=drivesdkp
A méretet nem mindig sikerül eltalálnia. Optimuszt annó fejből csinálta, ezért ennyire kocka alakú. (Amúgy, mondta, hogy ezt az alakot az Erőmester Optimusz ihlette)
Szuper Omega
https://drive.google.com/file/d/1-N57r8Y2m4EEoLqGO4G_kNUrM14tzwq5/view?usp=drivesdk
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 20., 19:18:03 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5590 Dátum: 2021. Február 20., 07:50:00 »
Ááá, de, basszus. Milyen jó, hogy kéznél van és vissza lehet nézni. 10+ év távlatából már nem emlékszem minden apróságra. Lehet, hogy Légi Tűz végül mégis Égi Tűz lesz...? Hmm...
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5589 Dátum: 2021. Február 20., 05:32:48 »
Égi tűz nem a Dinobotok hajójának a neve? Vagyis nekem így dereng...

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5588 Dátum: 2021. Február 20., 00:15:17 »
Ilyenkor fura azért, hogy például egy magnóvá alakuló robot és egy mechanikus denevér mekkora szerepet kapott annó, de a nagyobb potenciállal bíró alakváltók a háttérben ragadtak.
Persze üde kivétel Szán, aki a rajzfilmből kimaradt, de itt legalább kapott egy szexi kocsimosást. :D
Na igen, Budiansky már unta Optimusz-Megatron/Sokkoló vezetését, ezért gondolta, hogy behozza Össztüzet, aki az ő Mogorvája volt, Féreg meg poén volt a részéről, hogy a szupererős robotok helyett egy valószínűtlen bürokratát tesz meg az álcák vezérének.
Szán pedig, ha jól figyelsz, két rajzfilm epizódban is szerepelt. A Quest for Survivalban és a Triple Takeoverben.

Idézet
Ahh srácok! Ez a (nem is tudom minek nevezzem) Animated/Cyberverse/Genndy Tartakovsky féle rajzstílus egy katasztrófa szerintem. Túlságosan gyerek rajzfilmes.. Ilyenkor annyira hiányzik nekem a jó öreg Don. :(
De mennyit javít rajta, hogy David Kayne olvasssa fel! :) Én se vagyok a rajztól elragadtatva, de majd megszokom. Nem rajzolhat mindent Milne/Guidi/Griffith/Roche.


Szeretném megkérdezni, hogy az emlegetett G1 rajzfilm felirathoz hol tudnám beszerezni a rajzfilmet (ingyen, regisztráció nélkül). A felirat megvan mind a 4 évadhoz és az 1-2. évad fent van az indavideón.
Nohát, miket nem tartogatnak az internet bugyrai... :) A rajzfilmek legális formában online nem elérhetők, torrent oldalakon fent vannak, illetve amerikai streamingszolgáltatók közül a tubiton lehetett megnézni VPN-nel.

Idézet
Amúgy, akkor biztos nem lesznek lefordítva a crossoverek?
Soha ne mondd, hogy soha, az viszont biztos, hogy míg a fősodor nincs lefordítva, nem élvez prioritást. De ha van valakiben van kellő lelkesedés és szakértelem, nem szeretném elvenni előle a lehetőséget.

Idézet
Skyfire-t szerintém Légi tűz helyett, Égitűznek kellett volna fordítani, mert jelentésileg, mind nyelvtanilag pontosabb lenne (ezt építőkritikának szánnám és nem belekötésnek, ha így érződne a lehetségesen nyers megfogalmazásom alapján).
Szó szerint igen, lehetett volna Égitűz, de egyrészt Sky Lynx magyar fordítása is Légi Hiúz volt, tehát van egy ilyen hagyomány is, másrészt nekem így jobban tetszett, és ha fordítasz, ez is fontos szempont :D

Idézet
Valaki esetleg tudja, hogy a G1 játékszériában a rajzfilm megjelenése után, miért volt olyan sok Autobotnak piros szeme? Pl.:Dinobotok, Fort Max.
Nem tudjuk, de valószínűleg nincs is mögötte komolyabb ideológia. A gyártók ezzel kapcsolatban ekkoriban nem voltak nagyon tudatosak, a kék-piros szem a rajzfilmben alakult ki, de a játékok időben korábban készültek, illetve még nem volt ilyen tudatos visszacsatolás rajzfilmekből a játéktervezőkre, akik meg így gondolták menőbbnek a figuráikat. A G1-ben sokszínű szemek voltak, Optimuszé pl. Fülelőhöz hasonlóan sárga, majd a Powermaster Optimuszé szintén piros.

Idézet
Kérdés: A Combinernek van hivatalos magyar fordítása?
Hivatalos nincs. Itt nálunk kapcsolódóknak hívják őket.

Idézet
Amúgy mintegy poénból szeretném megjegyezni, hogy az Antarktisz néhány összeesküvési és a Hapgood elmélet szerint kb Kr. e. 10 000 környékén még jóval északabbra volt és akár pár nap vagy óra (rémlik a pár óra, de nem biztos)  leforgása sodródott a mai helyére.
Nem kell ehhez összeesküvés elmélet. A tudomány mai állása szerint a kontinensek vándorolnak, az Antartkisz is a trópusi és a kontinentális égövben volt évmilliókkal ezelőtt. A Hapgood-elméletet, legalábbis, ami az Antarktisz vándorlását illeti, jó ideje meghaladta már a tudomány.

A plüssökről engem is érdekelne egy-két kép.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 20., 07:28:22 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5587 Dátum: 2021. Február 19., 22:35:07 »
De képregényvonalon Csapást meg sem említik és meg se szólal a Marvel-füzetekben,
És mennyi olyan robi volt még, aki hasonló cipőben járt sajnos. :( Ilyenkor fura azért, hogy például egy magnóvá alakuló robot és egy mechanikus denevér mekkora szerepet kapott annó, de a nagyobb potenciállal bíró alakváltók a háttérben ragadtak.
Persze üde kivétel Szán, aki a rajzfilmből kimaradt, de itt legalább kapott egy szexi kocsimosást. :D

Ez főként abban mérhető, hogy az összes 84-es Autobotot+Fülelőt+kazettikonokat (Féreggel)+Sokkolót+jó pár 85-ös 'botot+Armada Tűzgolyót (Nagymenő, a Tűzgolyó amúgy jobban tetszik, attól függetlenül, hogy a hot shot a másikat jelenti) megvartam magamnak plüssben és még mind a 4 cityformert+maradék 85 'botokat+86-osokat+Mentő botokat+Armada Optimuszt+2001 RiD Optimuszt+IDW Hátsóajtót és Kanyart+ az eredeti G1-es alakjukat is elfogom készíteni.
Üdv itt!  :)
Saját TF plüssök? Mutatnál róluk pár képet? :)


Lefordítva le van, az MTMTE a 35. részig, a RiD az 55. részig. (Meg a teljes Marvel UK, meg az IDW 2019-ből minden, ami idáig megjelent, beleértve az új Beast Wars sorit is,
Már a Beast Wars reboot-ba is belekezdtél?! :blink: Azt se tudtam, hogy már megjelent.. :lol:
Ahh srácok! Ez a (nem is tudom minek nevezzem) Animated/Cyberverse/Genndy Tartakovsky féle rajzstílus egy katasztrófa szerintem. Túlságosan gyerek rajzfilmes.. Ilyenkor annyira hiányzik nekem a jó öreg Don. :(
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 19., 22:48:27 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5586 Dátum: 2021. Február 19., 20:01:38 »
Azt meg kell hagyni, a kis energiafröccsel Mogorva ezúttal elkente Sokkoló száját-anélkül valószínűleg az egyszemű megint megfingatta volna  ;D

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5585 Dátum: 2021. Február 19., 17:42:22 »
Szeretném megkérdezni, hogy az emlegetett G1 rajzfilm felirathoz hol tudnám beszerezni a rajzfilmet (ingyen, regisztráció nélkül). A felirat megvan mind a 4 évadhoz és az 1-2. évad fent van az indavideón a "Sea Change" kivételével, ha az megfelelő lenne-e hozzá, de 3-4. évad nincs sajna rajta.

Nagyon hálás vagyok a fordításokért, mert az itt lévő füzetek miatt lettem valódi TF rajongó, habár a Mentő botokat és a Bay filmeket hamarabb ismertem, de ezek a G1 képregények viszik a pálmát. Ez főként abban mérhető, hogy az összes 84-es Autobotot+Fülelőt+kazettikonokat (Féreggel)+Sokkolót+jó pár 85-ös 'botot+Armada Tűzgolyót (Nagymenő, a Tűzgolyó amúgy jobban tetszik, attól függetlenül, hogy a hot shot a másikat jelenti) megvartam magamnak plüssben és még mind a 4 cityformert+maradék 85 'botokat+86-osokat+Mentő botokat+Armada Optimuszt+2001 RiD Optimuszt+IDW Hátsóajtót és Kanyart+ az eredeti G1-es alakjukat is elfogom készíteni.

Amúgy, akkor biztos nem lesznek lefordítva a crossoverek? Igazából a Szellemírtók és a Star Trek nagyon jó volt. Az MLP-ben nagyot csalódtam, pedig szeretem a (G4) rajzfilmet (a G1 ijesztő volt annó a Minimaxos szinkront láttam, mert túl fiatal vagyok az első szinkronhoz, mert 2004-es vagyok), vagyis többet vártam volna, nagyon gyenge volt.

Skyfire-t szerintém Légi tűz helyett, Égitűznek kellett volna fordítani, mert jelentésileg, mind nyelvtanilag pontosabb lenne (ezt építőkritikának szánnám és nem belekötésnek, ha így érződne a lehetségesen nyers megfogalmazásom alapján).

Valaki esetleg tudja, hogy a G1 játészériában a rajzfilm megjelnése után, miért volt olyan sok Autobotnak piros szeme? Pl.:Dinobotok, Fort Max.

Kérdés: A Combinernek van hivatalos magyar fordítása?

Amúgy mintegy poénból szeretném megjegyezni, hogy az Antarktisz néhány összeesküvési és a Hapgood elmélet szerint kb Kr. e. 10 000 környékén még jóval északabbra volt és akár pár nap vagy óra (rémlik a pár óra, de nem biztos)  leforgása sodródott a mai helyére.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5584 Dátum: 2021. Február 19., 16:18:18 »
Azt már csak félve kérdezem, hogy a fősodorhoz visszatérünk-e valamikor?
Lefordítva le van, az MTMTE a 35. részig, a RiD az 55. részig. (Meg a teljes Marvel UK, meg az IDW 2019-ből minden, ami idáig megjelent, beleértve az új Beast Wars sorit is, de nem beleértve Star Trek, Ghostbusters, Terminátor és egyéb crossovereket.) Most előbb kipörgetjük ezt a sorit, mert belátható a hosszúsága, aztán van egy félbemaradt TF UK sztori, amit be akarok fejezni, hogy egyben kimehessen 3 füzet.
A fordításokat igyekszem mind letudni - az IDW 2005-ös univerzum 3. évada most úgy nézem, még lesz egy év, pláne, hogy mindjárt bővül a család, de addig is fordítok minden új megjelenést, és ha megvannak a fordítások, én is felfrissítem a beírási tudományom, hogy tyrantnak némi segítséget adjak. Szóval egy év még lecsorog, aztán, igyekszünk felpörgetni a megjelenéseket.
Vagy bárhol a régi képregényben? Csak arra emlékszem, hogy szuper Üstökös széjjel robbantotta őket a terrorconokkal együtt.
"Technobotok vagyunk, és a ti oldalatokon állunk!" igen :) A Fejmesterek 3. részében voltak egy kicsit, és talán a vezérük, Sörét, mintha ott lett volna a Színlelők születésénél, vagy Mogorva és Maximus találkozásánál a Holdon. De képregényvonalon Csapást meg sem említik és meg se szólal a Marvel-füzetekben, az IDW-ben meg a rajzfilmben jutott neki kicsit több reflektorfény.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5583 Dátum: 2021. Február 19., 11:27:25 »
Eegen, Ütő/Visszaütő azért lett Punch/Counterpunch, mert Csapás a technobot Strafe neve lett még a G1 rajzfilm feliratfordításakor, meg az IDW Viharharhozó miniben, és ahol még a technobotok felbukkantak.
Jaa tényleg! A technobot csapat tagja Csapás, így már világos köszi! :) Ők amúgy nem szerepeltek a Marvel Fejmesterek miniben? Vagy bárhol a régi képregényben? Csak arra emlékszem, hogy szuper Üstökös széjjel robbantotta őket a terrorconokkal együtt.

Tudom, hogy ez is, az is Furman. Kicsit izzadságszaga van.
Igen, én is írni akartam, hogy ez a kőkorszaki csata már kissé lerágott csont szerintem...
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 19., 17:26:40 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5582 Dátum: 2021. Február 19., 08:51:56 »
Köszönöm én is az új TF részt!
Őrülők neki, hogy ébredezik a részleg. Megmondom őszintén, nekem annyira nem jön be ez a nosztalgiavasút. A Regen még úgy ahogy okés volt, de ez nem is tudom. Nekem idegen egy kicsit :headscratch: Számomra inkább az IDW féle Reflektorban: Sokkoló és a Maximum Dinobotok az etalon. Szépen el is varrja az első fázis egyik fontos szálát. ( A többi történetszálat inkább hagyjuk :rolleyes:) Tudom, hogy ez is, az is Furman. Kicsit izzadságszaga van. Azért kíváncsi leszek hova fut ki.
Azt már csak félve kérdezem, hogy a fősodorhoz visszatérünk-e valamikor?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5581 Dátum: 2021. Február 19., 07:46:18 »
TransFormers - Titkok és hazugságok 2.: Az előző rész szerint itt is nagy hangsúlyba voltak a Dinobotok és persze Sokkoló is.(érdekes, hogy ez kétszer is előfordult. Az eredeti US TF-ben és a Reflektorfényben Sokkoló részben.) :D
Annyira nem meglepő, ha azt vesszük, hogy azokat a sztorikat is Furman írta :) Tagadhatatlan, hogy az egyik kedvence Mogorva, mellette Roham is egész sok szerepet kapott, ami azért is érdekes, mert annak idején Swoop figuráját nem is lehetett kapni az Egyesült Királyságban, és hát mégis az lett volna a célja a füzeteknek eredetileg, hogy az eladásokat támogassák.

De akkor ezek szerint az IDW nem használhatja a régi Marvel helyszíneket.
Nem bizony, ezért is maradt ki Áramkörszaggató például a ReGenerációból, és ugrott be a helyére Spike.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5580 Dátum: 2021. Február 19., 06:36:51 »
Köszönöm az új TF füzetet!

És köszönöm Elwood magyarázatát is, mert nagyon nem értettem, hogy miért is vonták ki a dínókat a képletből? De akkor ezek szerint az IDW nem használhatja a régi Marvel helyszíneket.
Mondjuk így kicsit logikusabb, mert mindig furcsáltam, hogy a Kibertronon "hátrahagyott" Autobotok és Álcák, a két vezérük nélkül is milyen jól elháborúztak 65 millió éven át... Így csak 4 ig  ;D

Sokkoló ereje számomra még mindig döbbenetes és túlzó

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5579 Dátum: 2021. Február 18., 22:38:46 »
TransFormers - Titkok és hazugságok 2.: Az előző rész szerint itt is nagy hangsúlyba voltak a Dinobotok és persze Sokkoló is.(érdekes, hogy ez kétszer is előfordult. Az eredeti US TF-ben és a Reflektorfényben Sokkoló részben.) :D
A Dinobotokról az jutott eszembe, hogy a régi US-féle TF-ben a Dinobotokat alig lehetett látni(pl. milyen a kinézetük, milyen robot alakja, dinó-altmódot már ismerjük). Az UK-féle TF-be jobban lehetett őket látni. És később az US-félében, amit Simon Furman írt.
Furman nagyon sokat szerepeltette a Dinobotokat(ahogy az UK TF-ben is). :cool:
Megatron és Optimusz pedig háttérbe maradtak. Bár így tényleg érdekes történet lett teljesen más szemszögből. :D
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5578 Dátum: 2021. Február 18., 19:59:05 »
Eegen, Ütő/Visszaütő azért lett Punch/Counterpunch, mert Csapás a technobot Strafe neve lett még a G1 rajzfilm feliratfordításakor, meg az IDW Viharharhozó miniben, és ahol még a technobotok felbukkantak.

Igen, a képen látszik egy soft-retcon is. Ugye az IDW már nem Marvel, és az ő univerzumukból kölcsönzött Antarktisz alatti Vadföld (Savage Land), az őskori Tarzan, Ka-Zar otthona nem szerepelhetett a történetben, így meg nem jön ki a matek, hogy a 65 millió éve kihalt dinókkal hogy találkoznak a négymillió éve érkezett alakváltók. Úgyhogy itt már nem élő dinók szerepelnek a felvételeken, hanem csontvázak, és az "egykor élt" lényekről van mintázva az alakjuk, Salak meg egyszerűen úgy beverte a fejét, hogy rosszul emlékezett vissza a történtekre. Megesik az ilyesmi. :)

Kedvenc képregényes kifejezésem a retconok. Ja, nem.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5577 Dátum: 2021. Február 18., 19:47:11 »
Köszönöm én is az új részt.
Amúgy biztos, hogy Ütő az Autobotoknak dolgozik és nem az álcáknak? Kezdenek kétségeim támadni a megbízhatóságáról...
Ezt elég szépen kifejtette az első részben. Nincs kétség afelől, hogy ő a legjobban akarja végezni a feladatát, és ezért egyé vált a szereppel, ezért nehéz meghatározni, hogy miért nem szab egy határvonalat, de az is látszik, hogy lojális Optimuszhoz, és az autobotoknak szállít információt az álcákról, nem pedig fordítva.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5576 Dátum: 2021. Február 18., 18:17:42 »
Eegen, Ütő/Visszaütő azért lett Punch/Counterpunch, mert Csapás a technobot Strafe neve lett még a G1 rajzfilm feliratfordításakor, meg az IDW Viharharhozó miniben, és ahol még a technobotok felbukkantak.

Igen, a képen látszik egy soft-retcon is. Ugye az IDW már nem Marvel, és az ő univerzumukból kölcsönzött Antarktisz alatti Vadföld (Savage Land), az őskori Tarzan, Ka-Zar otthona nem szerepelhetett a történetben, így meg nem jön ki a matek, hogy a 65 millió éve kihalt dinókkal hogy találkoznak a négymillió éve érkezett alakváltók. Úgyhogy itt már nem élő dinók szerepelnek a felvételeken, hanem csontvázak, és az "egykor élt" lényekről van mintázva az alakjuk, Salak meg egyszerűen úgy beverte a fejét, hogy rosszul emlékezett vissza a történtekre. Megesik az ilyesmi. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5575 Dátum: 2021. Február 18., 13:09:13 »
Köszönöm szépen elwoodnak és tyrantnak az új füzetet! :worship: :worship:
Vissza kellett olvasnom az eredeti 8. számot, mert nem emlékeztem arra hogyan támadnak fel a dinobotok és meglepő, hogy ez a sztori mennyire követi az eredeti elmesélését a dinobotok és Sokkoló csatájának.
És számomra tök vicces volt, amikor Salak fejjel belepottyant a kátrányba. ;D Szinte hallottam ezt a hangot:

Soki egyébként lecsekkolta, hogy mindenki meghalt odalennt, mielőtt elkezdett a vulkánra építkezni?
Amúgy biztos, hogy Ütő az Autobotoknak dolgozik és nem az álcáknak? Kezdenek kétségeim támadni a megbízhatóságáról...
És miért is lett megváltoztatva a neve? Mert a ReGenben még Csapás volt.

Valamint egy easter-egg:
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 18., 16:14:34 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5574 Dátum: 2021. Február 15., 14:33:42 »
Pontosan :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #5573 Dátum: 2021. Február 14., 17:41:50 »
Vegyük úgy, hogy ez nem történt meg :)
Mint a Star Wars Holiday Special?  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5572 Dátum: 2021. Február 14., 13:52:10 »
Vegyük úgy, hogy ez nem történt meg :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5571 Dátum: 2021. Február 14., 13:21:05 »
Akkor már légyszi inkább csak töröljétek a kommentemet! :rolleyes:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5570 Dátum: 2021. Február 14., 13:12:38 »
Tudjuk Intrudert valahogy bannelni? Csak úgy eszembe jutott...  :whistle:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5569 Dátum: 2021. Február 14., 13:11:08 »
Boldog Valentin napot!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith