Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837142 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6138 Dátum: 2023. Április 25., 19:41:55 »
@Intruder: én mindkettőt kíváncsian várom. Az élőszereplős film is megérdemelne már egy jó irányt. De az animációs rajzfilm is izgalmasnak hangzik, és mivel az ILM is benne van, sanszos, hogy visszatérnek az Űrdongóból már megismert kibertroni dizájnok.
Tényleg? Számomra idáig elég meh az új film. Bosszantó, hogy Arszi olyan jól néz ki, míg Kerék meg...ezt inkább nem is részletezem. :dry: A gonoszok meg elég semmilyenek. Ostor, Nightbird(!!!) és Csatacsapda? Az új Suicide Squad filmnél bejött, hogy noname karaktereket szerepeltettek, de egy TF filmnél találhattak volna komolyabb rossz fiúkat is. Az meg vicc kategória, hogy a Terrorkonokat, mint csapatot már harmadjára értelmezik újra.
A Jazz/Délibáb dologba szintén nem megyek bele. Tök ugyanaz, mint az Űrdongó filmben az Üstökösnek kinéző Villámszárny esete.

Most csütörtökön meg jön egy új előzetes, ami talán rávesz arra, hogy elmenjek a moziba, de kicsi az esély rá.

És egy szomorú hír:
https://www.gamestar.hu/masvilag/elhunyt-szelyes-imre-optimus-fovezer-magyar-hangja-325289.html?fbclid=IwAR2IDkhFgsjGDibf6PXHamWpJ5JaV82WntMGNuZCtD__zXB97mZ6J9QNGP4
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6137 Dátum: 2023. Április 24., 06:49:02 »
@keildavid, kösz az észrevételeket, én is láttam már ezt-azt, majd jön egy javítókör erre is. A Fejmester 4-es észrevételt pontosítsd légyszi, a célmesterekből több ott jelent meg, meg mások is.

Tényleg, azt kihagytam. Undor volt az. Nem a Fejmesterek 4-ben, hanem az 1-ben jelent meg először.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6136 Dátum: 2023. Április 24., 06:29:44 »
Azt mondjátok meg nekem, hogy a G1.-ben mi ételme volt a karakterdesignek ok nélküli válozásának.
Semmi sincs ok nélkül: a legtöbb esetben az a nálunk a megjelenés idején már háttérbe szoruló szempont játszott közre, hogy itt JÁTÉKOK 20+ oldalas képregénybe ágyazott reklámjairól van szó. A füzetekben szereplő játékok pedig olykor beelőzték a Marvel szerkesztőségben a róluk készített rajzfilmes karakterrajzokat, amik itt, a Transformers Univerzumban is szerepelnek. A legjobb példa erre az 1-2. szám. Ezekben Racsni (és Acélfej) azért néz ki úgy, ahogy, mert a játékuk is így néz ki (ez még további magyarázatot is megérne, de most nem ez a téma), és a rajzolók onnan vették a mintát, aztán, amikor megkapták, átállták a rajzfilmes karaktermodellekre. Űrdongónál ugyanez a helyzet, és lennének még érdekes észrevételek, az egyik Csatár, aki az 1. füzetben sehogy sem hasonlít a sem a játékfigurára, sem az animációs modellre, valószínűleg, mert elmondások alapján kellett megrajzolni. Ha megnézed az 1. füzetben Sziklaugrót, azért ő sem azt a klasszikus képregényes figurát hozza, de Optimusz és Megatron is más. Össztűz esetében is hasonló lehetett a helyzet, az arca inkább a játékfiguráéra hasonlít, csak aztán a rajzolók ezt meg is tartották az 50. számig. A légi járőrnél nem tudom, mire gondolsz, nekik nincs marveles animációs modelljük, szerintem ott 100%-ban a játékból indultak ki, és nem is látom a különbséget. Üstökönél se látok igazán különbséget, bár meg kell jegyezni, hogy Delbo kicsit csalt a klasszikus színlelőknél, mikor visszahozta Üstökössel együtt Morgorva, Jazz és Űrdongó 1. évados karaktersémáit, a játékfigurák - akikről rajzfilmes reklám is készült - eléggé másképp néztek ki. Itt nyilván a felismerhetőség is közrejátszott. És persze vannak a rajzolók saját stílusából adódó eltérések. A méret kérdésbe pedig bele se kezdjünk. Ezek összevissza változtak azoknál, akik nagyon kilógnak a sorból, Szuper Omegától kezdve a mikromestereken át. A lényeg az volt, hogy férjen be a képkockába.

@keildavid, kösz az észrevételeket, én is láttam már ezt-azt, majd jön egy javítókör erre is. A Fejmester 4-es észrevételt pontosítsd légyszi, a célmesterekből több ott jelent meg, meg mások is. Jó, hogy sztori szerint már 1-ben fel kellett volna tűnniük, de van, amit elhittem az amerikai szerkesztőknek (Zörejt, Forgattyút és Szélesprőt pont benézték, és beírták a 62. számos megjelenésüket, mint ahogy a szörnybotok Fejmesteres szerepléséről is megfeledkeztek).
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6135 Dátum: 2023. Április 23., 22:12:18 »
Nagyon jó ez a Transformers Univerzum 3-as!
Még nem olvastam végig, jó hosszú, és lesz még bőven mit olvasni.
Némelyeknél vannak hibák. Főleg az első megjelenéseknél. Pl. nem a Fejemsterek 4-ben, hanem 1-ben jelent meg. Zörej 47-helyett valójában 48. Sörét, Kotrógép, Vészmadár, leírásnál az első megjelenések hiányosak. Kb, ennyi hibát találtam, a többit nem tudom, mivel mint mondtam, nem olvastam végig.
És mindenesetre köszönöm!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Wertux

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6134 Dátum: 2023. Április 23., 18:59:53 »
@Wertux: Úgy van, ahogy írod: Rodimusz, Galvatron, Blörr és az mozis szereposztás a sor végén, a 4. füzetben szerepel. Azért is lesz tanulságos az ő profiljaikat olvasni, mert túl azon, hogy elég hiányosak, érződik rajtuk, hogy a film készítésének egy köztes időszakában készültek, itt-ott olyan elemeket is megjelenítve, amik a kész filmből már kimaradtak. (Máshol meg elképesztő badarságokat a képességek terén, de ezt hagyjuk.) És igen, a felsoroltakról nem jelent meg karakterleírás, ők is, mi is így jártunk, náluk azzal kell beérni, ami a játékok tech spec leírásában megjelent.

Köszönöm a választ! :)

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6133 Dátum: 2023. Április 23., 10:52:06 »
Azt mondjátok meg nekem, hogy a G1.-ben mi ételme volt a karakterdesignek ok nélküli válozásának. Ez a rajzolón múlhatott vagy volt valami értelme. Űrdongónak a kezdet kezdetén nincs arca, jobban hasonlit Aranybogárra Lásd a második szám. Késpbb lett olyan mint Sziklarúgó. Racsni egy ilyen lánctalpas nem is tudom mi a harmadik számban megint másképp néz ki, aztán az ötödik számtól van meg az ismert külsje ha jól emlékszem.( Tudom, hogy a karakterleirás szerint neki is van egy harmadik alakja, de szerintem az első részt leszámítva ezt sose láttuk. De pl. Üstökös az 59. számban, aztán a 60. számban. Vagy mondhatnám Össztüzet miután visszahozták, volt "napszemcsi, nics napszemcsi", vagy a légijárőr az 55. részben, utána az 56. részben. ( A méretkülönbség is érdekes amit látunk a mikromeszerek és a rendes robik közt, az 54. részben és az 56. részben. A mikoromesterek megnőttek?) Ez csak rajzolótól függött, vagy volt valami értelme is?

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6132 Dátum: 2023. Április 23., 06:17:41 »
@Wertux: Úgy van, ahogy írod: Rodimusz, Galvatron, Blörr és az mozis szereposztás a sor végén, a 4. füzetben szerepel. Azért is lesz tanulságos az ő profiljaikat olvasni, mert túl azon, hogy elég hiányosak, érződik rajtuk, hogy a film készítésének egy köztes időszakában készültek, itt-ott olyan elemeket is megjelenítve, amik a kész filmből már kimaradtak. (Máshol meg elképesztő badarságokat a képességek terén, de ezt hagyjuk.) És igen, a felsoroltakról nem jelent meg karakterleírás, ők is, mi is így jártunk, náluk azzal kell beérni, ami a játékok tech spec leírásában megjelent.

@Intruder: én mindkettőt kíváncsian várom. Az élőszereplős film is megérdemelne már egy jó irányt. De az animációs rajzfilm is izgalmasnak hangzik, és mivel az ILM is benne van, sanszos, hogy visszatérnek az Űrdongóból már megismert kibertroni dizájnok.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Wertux

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6130 Dátum: 2023. Április 22., 17:51:27 »
Hello.
 Nagyon örülök ezeknek a karakter leírásoknak nagyon szuperek lettek! :worship:
 Nekem megvannak ezek a transformers universés leírások angolul./pont ezért nagyon örülök, hogy megcsináljátok, mert én nem tudok sajna angolul:'( / bár vannak benne olyanok akik nekem ujak aminek nagyon örülök.
Lenne ezekkel kapcsolatban kérdéseim.
Rodimusz és Galvatron, Blörrr direkt maradt ki? Angol név alapján már benne kellene lennie. /gondolom a végén jönnek talán, TU-ban is a végén vannak./
illetve Terrorkonok és Szinlelőknek nem mindnek létezik ilyen leírása?/Paca/Blot szerepel, Abomimis vagy Acéliker/Sinnertwin pl nem. Kopponya/Skullgrin igen, de Pl Submarine/Martalóc aki szintén a t.40-ben jelent meg nincs vagy Husáng/Bludgeon sem./ Persze ahogy  le lett írva kb 200 kari leírás van nem jelent meg mindenki a szinlelőkőn csodálkoztam is, hogy van ilyen mint Koponyának./ mikromestereket és őket nem is gondoltam, hogy van egyáltalán létezik ilyen leírás róluk./
Persze nem szemrehányás egyáltalán mindnek örülök ami megjelenik. Csak a semices képregény leírások vannak meg.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6129 Dátum: 2023. Március 28., 20:38:30 »
Persze, csak mi a füzetek alapján haladunk. Minden karakterleírás le van fordítva, csak a beírás van hátra. Úgy néz ki, scorpi is besegít, szóval rajta vagyunk a folytatáson, négy részletben hozzuk ki őket, még hátra van három. Ja, és Visszaütőnél nem maradtak le a képességek, csak ez eredetileg egy duplaoldal fele, a képességek Ütő oldalán szerepelnek. A javítások is mind felkerültek, remélem, most már jó lesz.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6128 Dátum: 2023. Március 28., 14:29:54 »
grey gargoyle: igen, ismertem
Látom külföldi abc szerint vannak sorban. Az lenne a kérdésem, akik azon az oldalon rajta vannak, és a mostani magyarból kimaradtak, azokat is tervezed valamikor?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6127 Dátum: 2023. Március 17., 19:14:08 »
Volt rá példa, összekapcsolódott óriásrobotok összemérték erejüket földi erőkkel?  Az IDW kiadótól emlékszem Pusztító ámokfutására, de ez minden.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6126 Dátum: 2023. Március 17., 09:20:18 »
Szia, annyiban van látótávolságban, hogy ezt a négy füzetet bemelegítésnek szánom magamnak, hogy a beírói skilljeimet felhozzam. Utána rátérhetünk ezekre.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #6125 Dátum: 2023. Március 16., 21:01:32 »
Köszönöm én is ezeket a karakterleírásokat. Gyermekkoromban mindig ezeket olvastam elsőnek, ha megjelent egy új füzet.
Tudom, hogy nagy a fa és kicsi a fejsze, de az IDW két sorozatának a folytatása látótávolságban van? Mindkettő a legjobb résznél maradt félbe.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6124 Dátum: 2023. Március 13., 12:45:02 »
grey gargoyle: igen, ismertem

Kibertroni Űrtigris: igen.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6123 Dátum: 2023. Március 12., 22:30:04 »
Elvileg a Fort Max profil a magyar 26. számban jelent meg. Köszönöm a választ!

Ránéztem az oldalra és az USA-ban is füzetekben megjelenő profilok közül például Ordas itt a TFU 1-ben is benne van.
A kérdésem az lenne, hogy ezeket is figyelembe véve lett összeállítva a betűrend?
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6122 Dátum: 2023. Március 12., 18:06:37 »
https://www.ntfa.net/universe/english/index.php?act=&cat=AB
Ezt az oldalt ismeritek? Én itt nézegettem eddig a marveles karakter leírásokat, amik nem voltak meg magyarul.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6121 Dátum: 2023. Március 12., 14:54:28 »
Hogy melyik számban, nem emlékszem, de a karakterlapjának van semices fordítása, azon szerepelt így ("az erődítmény" ott zárójelben volt).
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6120 Dátum: 2023. Március 12., 13:18:29 »
Az átválto-ra úgy értettem, hogy így a nevük azt is jelenthetné, hogy Alakváltóbot/Alakváltóálca, ami szerintem egy alcsoport nevének furcsa lenne. Sajnos nekem sincs jobb név ötletem.

Tényleg Maximus volt most néztem rá, nem tudom miért emlékeztem sz-re. Bocsánat!

Nagyon buta kérdés: Melyik számban volt Fort Max Maximus, az Erődítménynek nevezve? A nevet már hallottam korábban, de nem tudom, hogy benne volt-e valamelyik számban.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6119 Dátum: 2023. Március 12., 09:01:20 »
Szia, Űrtigris, köszi az észrevételeket.
- Fort Max Maximus volt a képregényekben, úgyhogy ahhoz nem nyúltam, az maradt a Fejmesterekben is. Viszont Szpazma is Spasma volt, ezért az vissza lesz változtatva.
- A triggerbotok/triggerkonok átváltobotok/átváltálcák. Nem világos, hogy így miért lehetnének akár autobotok, akár álcák. A védőrobotok, csatarobotok, légirobotok vagy a szerkesztettek nevei ennyit sem árultak el a hovatartozásukról, ahhoz képest ezt nem tartom kétségbeejtőnek. A trigger itt ugye arra utal, hogy ezeknek a figuráknak volt egy rugós gimmickjük, amit kipattintva alakultak át egy mozdulatra. Tehát a trigger itt arra utal, hogy egy mozdulattal kiváltható az átalakulás. Én a kiváltásról a(z át)változásra tettem a hangsúlyt, így lett "átvált-" az előtag, de ha nem működik, nyitott vagyok a javaslatokra. Végső esetben a sztuntikonok példáját követve hagyhatjuk triggerkonnak és triggerbotnak. Nekem úgy is jó.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6118 Dátum: 2023. Március 12., 02:19:28 »
Csak átfutottam a TFU 1-et, de találtam néhány elírást.
Pacánál a Terrorkon c-vel van írva.
Visszaütő mottójából egy szótag hiányzik.
Kék Villámnál egy betű hiányzik.
Fort Max nevét magyarul úgy tudom, sz-szel kell írni, legalább is a Fejmesterek miniben így volt írva.

Szerintem Spasmának nem kellene magyarosan átírni a nevét, mert így furcsa a többi Fejmester komponenshez képest.

A Triggerbotok és Triggerconok magyar neve nem hangzik túl jól sajnos és még túlságosan "általános" is, vagyis akár jelenthetnének Autobotot és Álcát. (Átváltobot/Átváltoálca)

Egyébként, mi is köszönjük! Egyszer majd nekiülünk részletesen is átolvasni. Addig is további jó munkát!
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6117 Dátum: 2023. Március 11., 21:21:31 »
Kicsit pontosítanék: a Transformers 1. évados karaktermodellek többségét, valamint az emlegetett markolatos fúziós ágyús Megatront, aki a marveles karakterleírásban is szerepel, plusz a lenti Csatár rajz bal oldali, humanoid változatát Kohara Sohej (小原渉平 Kohara Shōhei) rajzolta. Ő a Takarának dolgozott és a játékfigurákat egészen humanoid formára rajzolta át. Az ő dizájnjait aztán Floro Dery egyszerűsítette le, aki már a Marvel Production alkalmazottja volt. Később a vezető dizájner feladatát Dery vette át, aki figurahűbb karakterrajzokat készített, így lehet az, hogy 1. Csatár és Riadó, 2. Ösvényvágó és Csörlő, 3. Portyázó, Kék Villám és Füstfelhő, valamint 4. Üstökös, Villámcsapás, Égretörő és Sugárhajtó, Löket, Sirató karakterrajzának bár ugyanazok az játékok az alapjai, a rajzfilm 1. és 2. évados ezen karaktereinek kinézete jelentősen eltér egymástól.
Dery aztán egymaga tervezte meg a mozifilm karaktereit is, ahol már fordított volt az alkotási sorrend, és az ő dizánjai nyomán készültek el a játékfigurák, hogy milyen eredménnyel, arra keressen rá, aki kíváncsi. A 3. évados figurákról már nem szól a fáma, de valószínűleg Dery maradt továbbra is a vezető dizájner.

Ami a Transformers Univerzum rajzait illeti, azért tuskihúzók nevei vannak feltüntetve főként, mert a rajzfilmes karaktermodelleket használták, azt leginkább csak átmásolták ("a kihúzó csak másoló" - lásd: Chasing Amy - Képtelen képregény), amit aztán Nel Yomtov színezett ki. Hogy aztán a füzeten kívüli, megkésett rajzokat ki gondozta, azt tényleg nem lehet kisilabizálni. Mindenesetre itt az összesített stáblista vonatkozó részeinek magyar fordítása:

Bob Budiansky - író
Ian Akin és Brian Garvey - tus/díszítés (a rajzok a Marvel Production modell-lapjain alapulnak)
Nel Yomtov - színezés
Herb Trimpe, Ian Akin és Brian Garvey - borítórajz
Barbara Johnson, Rich DuFour- dizjáner
John Romita (sr.) - művészeti igazgató (gyakorlatilag felügyelte a munkát, ha kellett, javított, elsősorban a borítókon)
Tom Morgan - művészeti igazgató-helyettes
Mark Alexander, Jose Marzan, Mark McKenna - 'Romita's raiders' - mindegyikük rajzoló, egyfajta gyakornoki program részeként javították a belső oldalak grafikus hibáit.
Anita Duncan - Művészeti/Produkciós koordinátor
Doreen Frederick - Produkciós asszisztens
Brenda Mings - Szedő
Jack Abel - Lektor
Paul Becton, Pat Brosseau, Harry Candelario, Rob Carosella, Hector Collazo, Rich DuFour, Dawn Geiger, Barbara Johnston, Veronica Lawlor, Ken Lopez, Michael Maier, Bill Oakley, Bill Vallely, Michael Yee - produkció/gyártás (mind fiatal illusztrátorok voltak ekkoriban, a feladatuk nem világos a számomra)
« Utoljára szerkesztve: 2023. Március 12., 02:07:25 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6116 Dátum: 2023. Március 11., 16:10:40 »
Ő a rajzfilmhez és a filmhez rajzolta a dizájnokat, és azokat rajzolták át Akinék.



Ettől még furcsa, hogy őt nem tüntették fel sehol. Nem Marvel dolgozó volt, de elvárható lenne, ahogy egy Shakespeare idézetet is megjelölnek, sőt magyarban a fordítót is. Most utánakérdeztem, gyakorlatilag az összes karakterrajzot másolópapíron átrajzolták, aztán kezdték kihúzni és színezni.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6115 Dátum: 2023. Március 11., 12:38:51 »
HeirToGrievous:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6114 Dátum: 2023. Március 11., 10:05:22 »
Egy kicsit utána néztem és szerintem Floro Dery volt a rajzoló. Ő volt az, aki Megatron fúziós ágyújának markolatot rajzolt, szóval akkor lehet, hogy a többi is az ő műve.
https://tfwiki.net/wiki/Floro_Dery
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6113 Dátum: 2023. Március 11., 09:43:07 »
Azt lehet tudni, hogy ki volt a rajzoló itt?

Elvileg Herb Trimpe, Ian Akin és Brian Garvey. Mivel az utóbbi kettő kihúzó elsősorban, ezért adná magát, hogy Trimpe volt a rajzoló, de ő sokszor fel sincs tüntetve. Pl, itt sem:



Valószínűleg ő csak a borítókat rajzolta. Nel Yomtov volt a színező. Ez egy hosszúra nyúlt félválasz volt, de hogy a két kihúzó és fel nem tüntetett rajzoló közül ki volt a tettes, az jó kérdés. Olyan megfogalmazással is találkoztam, hogy rajzolta Ian Akin, Brian Garvey és mások.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6112 Dátum: 2023. Március 11., 08:24:19 »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6111 Dátum: 2023. Március 09., 21:02:17 »
Hatalmas köszönet a frissítésért!  :worship: :worship: Ezek a karakter infók annyira klasszak és nosztalgikusak. :)
Érdekes, hogy Majompofának nem készűlt robot mód rajza. Apropó! Azt lehet tudni, hogy ki volt a rajzoló itt?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6110 Dátum: 2023. Március 09., 20:09:26 »
Szintén köszönöm a karakter leírásokat! :worship:
Elwood, te aztán eltaláltad a lényeget! :bravo:
Csupa olyan írások is vannak, amik anno magyarul nem jelentek meg.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6109 Dátum: 2023. Március 09., 12:09:10 »
Hűű de jó. nagyon köszi ezeket a karakter leírásokat. Át fogom nézni őket valamikor. Ezek majdnem teljsben nekem is össze voltak gyűjtve egy füzetté összerakva. Még mindig meg is van. Meg köszi az új rész fordítását is.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."