Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 881345 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Grimlock

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #258 Dátum: 2008. Március 25., 15:14:56 »
Kösz szépen!!!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #257 Dátum: 2008. Március 25., 14:16:21 »
Grimlock: Nem, nincs még fent a FM negyedik rész. Időben sorra fog kerülni az is, úgyhogy nincs már messze.

Optimus: DiColával (most már) nincs különösebb problémám, bár kiskoromban nem tetszett, sokkal inkább a sorozat zenéje, a Robert J. Walsh féle jött be, azt meg persze nem adják ki. De szegény Stan szvsz vérciki. Sőt, már húsz éve is az volt. Az Artistic Transformers  (ez a zongorás változat) meg a Protoform Sessions (ez a demó) engem is érdekel, de előbb jussunk túl ezen a felhozatalon.

Szintén Optimus/Aldarion/KiD: Az agymosó automosó közmondásosan utált történet, azért is írtam, de ez nem jelenti azt, hogy Optimusz halála, vagy a másik sokat emlegetett történetek:  a Robotfalók vacsorája és a Mikromester pankrátor történet ne lennének majdnem ugyanolyan bénák. Budiansky iparszerűen írt, néha becsúsztak rosszabb részek, ahol a szokásosnál is eröltetettebb a történet vezetés, ennyi. Az utóbbi két példát az magyarázza, hogy addigra már nagyon szenvedett az írással, nem dobta fel a TF téma.
Az emlegetett 43-as szám némiképp kakukktojás, az azért jelent meg, mert az írója, Ralph Macchio a TF képregény indulásánál is ott bábáskodott, és mivel a rajzfilmsorozatba bekerült ez a történet, ennek örömére a Marvel kiadta. Persze olyan bénán, hogy a történet folytatását, a Quintesson Journalt már nem, így a képregény olvasók csak a történet felét kapták meg, meglehetősen ócska kivitelezésben. Rajzfilmben azért élvezetesebb, bár ott se a legjobb rész.

Amúgy Optimusz idézett egy poént a 31. részből, nos az angol változatban sok ilyen van. Ezek nagyrészét a magyar fordításból sikerült kilúgozni. Én sokáig nem szerettem Budianskyt, de mikor fordítottam a kimaradt részeket, nagyon megszerettem, mert tök poénosan írt, csak ez a magyar fordításból teljesen kiveszett.


"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Grimlock

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #256 Dátum: 2008. Március 25., 11:45:45 »
Nagyon szépen köszi a frissitést!!! Azt szeretném kérdezni, hogy a fejmesterek minisorozat befejező része már fent van a z oldalon, vagy még nem raktátok fel? (Nem sürgetés képpen mondom, csak én nem találom, és érdekelne, hogy fent van-e egyáltalán. Köszi

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #255 Dátum: 2008. Március 25., 10:42:01 »
Az agymosós sztori nekem is a kedvencem. Féreg: "Az a kocsonya, amit az agyadnak vélsz a sztroboszkóp hatása alá került."
Az Acélemberes sztori szokatlan stílusa ellenére remek mini-sztori. Mintha a Bayformers is lopott volna ezt-azt, illetve van pár közös vonás. Mondjuk az Álcák zéró jellemábrázolása.

elwood: van nekem is pár spéci albumom. Olyan, mint egy japán kiadású TFTM dupla CD. Rajta majd az összes szám, DiColától is, valamint live verziója a The Touch, Dare, Unicron's Theme, The Death of Optimus Prime, Transformers Theme (alternate) számoknak, szintén DiCola és Bush előadásában. Meg még két spéci Vince DiCola album, az egyik a TFTM zenéjének pianó változata, a másik meg amolyan gyűjtemény a fel nem használt, alternatív TF számokból.
Bár nem nem tudom ki rajongója Vine DiColának és Stan Bushnak, néha úgy tűnik, hogy csak én.
"Give me your face!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #254 Dátum: 2008. Március 25., 10:16:06 »
Egyet értek KiDdel. Szerintem se volt rosz az agymosó autómosó. A visszatérő szálnál csak jobb lehet, ha egy rész végre nem ugyanazon az ötleten alapul. Ezalatt most a GARH vadásszenvedélyére gondolok az autobotok irányába. Aranyos, hogy ugyanazt a sémát többször fel lehet használni. Értsd: Kiszolgáltatott autobot, akit a pénz reményében a GARH kezére adnak. Például Donny és Szán esete, illetve most Össztűzék...
Ezzel szemben nem tudom ki hogy van vele, de szerintem nagyon jó volt az Acélember. Tetszet a grafika is, realistább volt a harci jeleneteknél, de maga a történet se volt rossz.

Köszi!
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #253 Dátum: 2008. Március 24., 18:19:25 »
Ezt már az internyeten sem értettem sose, miért tartja mindenki olyan baromi rossznak az Agymosó autómosót... A 43. számnál pl. szerintem simán jobb bármi, de nálam a Megatron: Eredetet is veri egy kis nosztalgia segítségével (meg amúgy is), no meg az Optimusz öngyilkossága epizódnak sem lesz több értelme, csak azért, mert egy nagy adag harc jutott bele... Hajrá Autómosó! Hm...


A számokért köszi, kezedem is a letöltést!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #252 Dátum: 2008. Március 24., 07:23:48 »
Köszi, elwood.  
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #251 Dátum: 2008. Március 24., 07:04:44 »
No akkor a húsvéttal indul egy másik meglepetés, a már emlegetett animációs mozi filmzenéje. Méghozzá a limitált példányszámban kiadott, teljes változat!

[blockquote]Transformers 01 Vince DiCola - Unicron's Theme.mp3
Transformers 02 Vince DiCola - TFTM Main Title (Alternate).mp3 - végül nem ez szerepelt a filmben
Transformers 03 Vince DiCola - 2005.mp3
Transformers 04 Vince DiCola - More Luck Than You Imagine.mp3
Transformers 05 NRG - Instruments of Destruction.mp3[/blockquote]
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #250 Dátum: 2008. Március 24., 06:41:05 »
Köszi a TF frissitést és Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kivánok!


Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #248 Dátum: 2008. Március 24., 00:18:09 »
Happy Easter!
)
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #247 Dátum: 2008. Március 21., 20:32:26 »
Igen, a Ramjet Spotlight a Transformers/New Avengers című, négy részes tavaly nyári minisorozat elvarrása. Ami mellesleg totál baromság volt, és Ramjetnek ott se volt normális szerepe emlékeim szerint. Amolyan pót-Üstökös volt - mert elvileg a TF/NA be tud férni mindkét kontinuumba - de azon kívül, hogy megmondta, hogy milyen gonosz, nem csinált semmit.  A Mini-constructiconokat pedig külön kár volt, mert bár nem voltak túl eredetiek, de mégis poénosan voltak előadva, és sajnáltam, hogy így potyára elvesztegettek egy ilyen humoros ötletet.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #246 Dátum: 2008. Március 21., 15:55:22 »
Nos, mivel a ramjetes spotlightot ugrottuk, azért kíváncsi voltam rá, és sikerült megtekintenem(jó sok kutatásba telt). Azt kell mondjam, hogy annyira értelmetlen egy ennyire jól megrajzolt részt semmire elpazarolni. Asszem ramjetnek (sugárhajtó, köszi a név helyre igazítást Elwood, így tudom már ki Löket, és ki sugárhajtó) azért csináltak spotlightot, mert tavaly volt valami Marvel/TF crossover, és ott szerepelt. Egyébként mik vagy kik azok (az egyébként, hogy is mondjam, érdekesen beszélő) a mini konstruktorok? Volt korábban valami szerepük, vagy csak egy vicc a viccben a szerepük? Egy előnye volt az egésznek, hogy Robby Mussótól lehet várni Figueroához közeli rajzokat, hogy valami pozitívumot is találjak.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 21., 15:55:45 írta iktriad »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #245 Dátum: 2008. Március 19., 20:45:18 »
Ú, tényleg, ezt benéztem.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #244 Dátum: 2008. Március 19., 20:20:26 »
Nos igen. Kb. ezért nincs kedvem nekem sem megcsinálni. Pedig szép a rajz. A végén már direkt sajnáltam Ramjetet, mármint, hogy egy ilyen figurát így el kellett pazarolni. Nem mintha nem lehetne visszacsinálni, de mégis gáz.

Ja és a magyar füzetekből nehéz kiolvasni, de:
Thrust - Löket (Taszító)
Ramjet - Sugárhajtó (Hajtó, Löket!)
Dirge - Sirató

És igen, tényleg gáz a nevek fordítása, de ez velem is előfordult már , úgyhogy megértem Láng Istvánt, Bárány Ferencet és társaikat.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 19., 20:22:27 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #243 Dátum: 2008. Március 19., 19:47:25 »
Mivel mondtátok, hogy Spotlight: Ramjet nem várható, elolvastam. Röviden összefoglalnám a véleményemet, így innentől SPOILER:

Szóval a történet az, hogy Löket úgy dönt, hogy ő a valaha volt legkirályabb Álca, és elhatározza, hogy lenyomja Megatront, meg az Álcákat, meg az Autobotokat, meg a Földet, elsősorban Amerikát, és nekiáll terv címszó alatt hülyeségeket kitalálni, de még mielőtt elkezdhetné megvalósítani őket Megatron mindenféle komment nélkül megöli.

Ami pozitív, hogy a képek eléggé tetszetősek, a kidolgozás ezen részére nem lehet panasz. Ami negatív, az nagyrészt minden más, a történet se füle, se farka, gyakorlatilag értelmetlen, mint ahogy az is, hogy minek kellett még egy Álcából hatalommániás vezéraspiránst csinálni. Legalább jutna el valameddig a terve megvalósításában, de még csak az sem...

SPOILER vége

Egyszer azért el lehet olvasni, de valóban nem veszít vele sokat az, aki kihagyja.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 19., 19:48:05 írta KiD »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #242 Dátum: 2008. Március 17., 21:02:05 »
Kicsit megkésve, de: ma és holnap egy-egy új Beast Wars rész a Hzs matinében.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #241 Dátum: 2008. Március 17., 19:57:08 »
Azta!!! Ez az utolsó Megatron-Eredet rész volt a pont az i-re, hab a tortára...ez tényleg egy olyan minisorozat volt, amit minden TF-rajongónak legalább 2-szer el kell olvasnia. A bunyó   is jó volt benne, mert a jóból mindig keveset adnak. Ezer THX érte...
A Pusztítás talán egy picit visszafogottab, de nekem tetszik az is. Kicsit lassan indul be a story, de nem baj...biztos annál jobb lesz a vége  
Össztüzes Spotlight 2-3 hónap lesz csak? vvvvááááááááá    , Elwood felvágom az ereimet  
...bár a türelem rózsát terem...vagy sört?  

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #240 Dátum: 2008. Március 17., 15:54:27 »
Köszi a válaszokat Elwood. A Ramjetes dolgot egy kicsit sajnálom, mert szeretek mindent ami a TF-es képregényekkel kapcsolatos, de legyen ahogy gondolod, tartalak akora szakértőnek ez ügyben, hogy adjak a véleményedre.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #239 Dátum: 2008. Március 17., 15:28:23 »
Én is köszönöm Sepi nagyon jó kis számok, köszi még jó párszor, hogy fel ragtad öket .

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #238 Dátum: 2008. Március 17., 08:08:02 »
Köszi szépen!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #236 Dátum: 2008. Március 16., 16:58:21 »
Az egyetemet részesítik előnyben. Schmatzy azért ezen a fórumon elő szokott fordulni, de inkább webes tartalmakkal, meg a képregények lektorálása folytán. Grafról régebbe hallottam, ő úgy tudom, mostanában a zenében találta meg önmagát, mindeig látom messengeren, egyer már rá fogok kérdezni, mi van vele.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #235 Dátum: 2008. Március 16., 15:59:40 »
Elwood, nem tudod, Graf-X-al és Schmatzyval mi van mostanság? Nem hallottam felőlük, mióta bezárt a CA.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #234 Dátum: 2008. Március 16., 14:19:26 »
Mostanában nem aktuális, még várni kell rá 2-3 hónapot. Igazság szerint kihagytunk egy Ramjetes spotlightot, mert annyira nem szólt semmiről, hogy inkább meg se csináltuk. De majd lesz Össztűz, Arszi és Mogorva. Utána meg Whili, Ciklon, Csatár, Kettős-alkusz és Keményfej. De utóbbiak valószínűleg már átcsúsznak 2009-be. Ja, és lesz egy Délibáb is. Azon még gondolkozom, bár az valószínűbb, hogy lesz magyarul.

És még valami: Sepi, lehet, hogy én vagyok az egyetlen, akinek nincs meg végig a 2007-es film score-ja, de feltennéd a maradék öt számot? És akkor a következő körben én kezdeném pakolni a '86-os film zenéjét.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 16., 14:37:31 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #233 Dátum: 2008. Március 16., 12:52:56 »
Megint csak Köszi Elwood&tyrant egy újabb fejezet véget ért kedvenc robotjaink világában. Jut eszembe régen volt már Spotlight történet, várható mostanában, vagy egyenlőre még nem aktuális?

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #232 Dátum: 2008. Március 15., 13:14:40 »
Jó, volt bár a Fővezér kicsit meg szorongathatta volna Meget, de sajna az szerintem kicsit túl könnyen el bánt vele. Köszönet érte nagyon jó volt.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #231 Dátum: 2008. Március 15., 10:53:17 »
Kedvenc történetem a végéhez ért.  

De legalább most sem láttam, mi történik...

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #230 Dátum: 2008. Március 15., 10:12:31 »
[font= \"Impact\"]Frissültünk[/font]
Transformers: Megatron eredet #4

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #229 Dátum: 2008. Március 15., 07:58:59 »
Köszi a választ Elwood .