Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 859218 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #288 Dátum: 2008. Április 09., 17:14:00 »
Gyerekek, valami hiba van a gépezetben, nem jó a link.

Pontosítok: az oldalsó link nem jó.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 09., 17:15:40 írta KiD »

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #287 Dátum: 2008. Április 09., 15:03:19 »
Teszett Punkológus kérdése. Megatron egészen egyszerűen azért változik át pisztollyá...mert az első Megatron játék is azzá változott. A filmben pedig szerintem nagyon jó, hogy a többi álca mindenféle földi járművet utánoz, Megatron pedig egy űrhajószerű valamivé változik (ez a kibetroni formája)... Űrdongő Össztűz után a legjobb karakter, talán pont azért mert olyan kis idióta...mondjuk, ha jól emlékszem a G1 végére igencsak megerősödik (azt hiszem színlelő lesz belőle...de lehet, hogy keverem egy másik robottal)

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Transformers
« Válasz #286 Dátum: 2008. Április 09., 12:51:41 »
Végre rászántam magam, és elkezdtem olvasni az elejétől, a 91-es sorozatot. Meglehetősen érdekesek a rajzok ugyebár  A fordítás egyébként hihetetlenül jó szerintem. Van még mit olvasni, de hát na.

Katt a képre!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #285 Dátum: 2008. Április 09., 11:18:29 »
Wow, megint egy fantasztikus rész, az utolsó elötti oldal nekem nagyon bejött (kicsit emlékesztet a Marveles Matrix hajsza első -Éjvadászos- részének utolsó kockájára, csak persze ez sokkal jobban meg van rajzolva, és a jó fiuknál van a stukker). Ez eddig tényleg az egyik legjobb TF történet amit valaha olvastam. Köszi Elwood és tyrant!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 09., 11:19:48 írta iktriad »

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #284 Dátum: 2008. Április 09., 10:39:01 »
[font= \"Impact\"]Frissültünk![/font]
Transformers IDW v4 - Pusztitás #03

« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 09., 20:24:03 írta elwood »

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #283 Dátum: 2008. Április 08., 17:54:11 »
Látom már többen válaszoltak Punkológus kérdéseire. De még én is megpróbálok, mint hülye elvakult fan - aki mellesleg még Stan Bush rajongó is.

Nos, az tény hogy a kezdeti számok nagyon bénák. Legalábbis a többi über számhoz mérten, mint Mátrix Hajsza vagy a számomra mai napig überelhetlen G2. Ám azért mégis csak nagy szó volt ez 1984-ben! A karaktereket én túl erőltetnek tartom, olyan sablonos vagy milyen. Ergo optimus a nagyon nagyon jó, okos és becsületet. Megatron a nagyon gonosz arc. Vagy Starscream, aki mindenáron a nagy vezér akar lenni, nagyon lerí róla, hogy ő az áruló típus. Eme jellemvonások nagyon dedós módon az agyunkba van vésve már az elején. Ez már azért sok, persze a Bayformers véglet se jó, ahol szinte zéró jellemábrázolás van.

Eredet. Hát igen, ez sokáig nem lett részletesen kifejtve. De miért baj? Senki nem képes elfogadni egy olyan civilizációt, ahol gépek (ez esetben TF-ek) a fejlett lények? Csak én tudok ezzel 100%-ig azonúlsolni? De tény, anno ez csak promóció volt, nem erre ment mi a játék. És az írók is váltották egymást 2-2 rész között. A gonosz Álcák megszületése és Megatron. Miért? Nézzünk szét itthon. Caesar, Napólen, Hitler. Miért voltak olyanok? Miért követte őket annyi ember?

Alt-módok, alakváltás. Szintén kár fönn akadni rajta, hisz sokkal fejlettebb faj, mint mi. Én eme mas shifting dolgot nanotechnológiának fognám fel. Hogy egyesz rászek eltűnnek, int Prime utánfutója arajzfilmben az már más kérdés. Egyszerűen nem találtak neki helyett a készítők, és így jobb eltűnnie. Ha meg a figura igaziból sem hordta azt robot-módban a rajzfilmben/kérpegénybe miért tenné. De több ilyen egyéb baki is van más kérpegényekbe is. Pédául Hulkon miért marad rajta a nadrág mikor többszörösére nől? Clark mindig hordja a Superman ruhát?

A Transformers miért lett siker? Jó kérdés. Igazából mindenkit meglepett. Hasbro, Budiansky, Cullen, Welker. Én se tudom és mint már tán említettem anno ha valaki megkérdezné tőlem miért lettem TF fan nem tudnék rá felelni. Mert túl rég volt és túl nagy fanja vagyok, talán nagyobb, mint bármilyen szériának. De anno és ma is, a Transformers olyan egyedi módon mutatja be (vagy próbálja) a robotokat, ahogy azelőtt még senki. Személyiség, történelem, érzelmek. Nem azok a buta Mikrobik meg konzervdobozok, mint sok filmben, rajzfilmben. Azon felül csupa menő cuccá alakulnak, mint autók, repülők, dínók, vadállatok, high-tech járművek, stb.

U.i.: Bumblebee-t én sosem találtam zavarónak. Ne kedvencem, de bajom sose volt vele.
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #282 Dátum: 2008. Április 07., 20:48:58 »
Uh, Punkológus, irigylem az időd és az energiád, hogy olyan mélységekbe merészkedtél, amit szerintem ez a téma amúgy nem érdemel meg.  Azért igyekszem válaszolni pár felmerült kérdésre:

Idézetet írta: Punkológus
Tulajdonképpen csodálkozva fejeztem be az első négy részt: ez tényleg megtudott annyi embert fogni akkoriban? ezek tényleg ennyire ki voltak éhezve valami robotos cuccra?

Erre már lényegében válaszolt KiD, a Transformers, Amerikában elsősorban a rajzfilmsorozattal hódított. Azzal viszont baromira. Az, hogy máig készülnek sorozatok, képregények, és most megint egész estés film, az azt jelenti, hogy: igen, meg tudott fogni. Mind a rajzfilm, mind a képregény felsorakoztat orbitális baromságokat, de ugye a mai "rajongók" gyerekfejjel, 5-10 évesen nézték végig, akkor ezek a dolgok befértek, nem értettük, nem is törődtünk velük. Felnőtt fejjel, a magam részéről én ezeket megmosolygom, aztán tovább lépek.

Idézet
Azt, oké, értem, hogy Megatron akar lenni a világ ura, de a többi Álcának ebben mi a motiváció? Ők miért akarják, hogy Megatron legyen a világ ura? Én mondjuk (ismerve nagyjából a Primus-Unikron eredetet is) simán kitaláltam volna később, hogy az Álcákba Primus ültette el a gonoszság programot, hogy a több millió éves háborúban megerősödve és kiszelektálódva a Transformereknek esélyük legyen Unikron ellen. De ez csak egy ötlet.

Mindenki szabadon azzal magyarázhatja a történet lyukait, amivel akarja, nekem ez bejön. Persze mondanom se kell, hogy mikor ezeket a részeket írták, szó se volt Unikronról se Primuszról, mert ezek a Simon Furman - nagyban az animációs mozifilm hatására - találta ki. A sztori alapján én úgy gondoltam annó, hogy volt egy csoport, akiknek jóval agresszívabb, hódiítói elképzeléseik voltak, maguk közül kiválasztották Megatront, oszt hajrá.

Idézet
De azt el tudná nekem magyarázni valaki, hogy mi történik mondjuk Megatron felesleges testrészeivel, mikor pisztolyá alakul? Gondolom neketek nagyon banális ez a kérdés, de mindig is bökte a csőrömet, hogy egy ilyen hatalmas robot miért alakul át egy piszlicsáré kis pisztolyá (és mivé alakult anno kibertronon?).

Erre a fanok kitaláltak egy koncepciót, az a neve, hogy "mass shifting" vagy tömeg áthelyezés, amit "a nagyon fejlett kibertroni technikával" magyaráznak. Ilyenkor a plusz tömeg valami párhuzamos dimenzíóba tevődik át, de ezt inkább hagyjuk, persze hogy hülyeség. Ők tudnak ilyet, mert nagyon fejlettek. Lásd Fülelő, meg a kazetták. Amúgy onnan ered az egész, hogy a játékfigurák eredetileg Japánban jelentek meg, és még nem volt hozzá ez a történet, ott Micromannek hívták a pisztolyt, a magnót, és a kazettákat tartalmazó sorozatot. Aztán az valódi autók, repülők mellett az ő robotméretüket is fel kellett nagyítani, innen jött a szuper méretváltás.
Hogy mivé alakult a Kibertronon, nem tudjuk, a War Within sorozatban egy tank üzemmódot álmodtak neki, úgyhogy lehetett tank.

Idézet
Apropó a 12. és 13. oldal között nincs még egy oldal, valahogy hiányaosnak tűnik így nekm
Nem hiányzik, így van az eredetiben is.

Idézet
Na most Űrdongó minden, csak nem a legjava (milyen lehet a többi), tehát, hogy került a bárkára?
Igen, ez megint messzire vezet. Az Autobotok fele kis töpszli, semmire se jó, de hát, megint a játék nézett így ki, nem lehet mit csinálni. Űrdongó szuperképessége elvben az, és emiatt is kerül elvileg állandóan bajba, mert hogy ő valami eszement jó kém, és nagyon energiatakarékos. Passz.

Az első négy részhez még annyit, hogy állítólag nagyon nehezen készült el. Több íróváltás is volt közben (Budiansky ekkor szerkesztője volt a sorozatnak), ez is belejátszik a történet következetlenségeibe. Több mint 20 karaktert érzékletesen bemutatni 4x23 oldalon szerintem lehetetlen is. És lehet bár Budianskyt fikázni - sokáig tettem én is - a robotok személyiségeit, tulajdonságait nagy mértékben ő találta ki, írta meg, még a Hasbro játékok kedvéért. Tehát, ha egyes történetei nem is túl jók, a siker alapjainak megteremtéséhez ő is sokban hozzájárult.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 07., 20:55:18 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #281 Dátum: 2008. Április 07., 19:52:29 »
Igen, Budianskynál a minőség elég hullámzó volt, ezt el kell ismerni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 07., 19:52:51 írta KiD »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #280 Dátum: 2008. Április 07., 19:51:21 »
Akkor visszavezetném az első négy rész sikerét a játékokra és a rajzfilmekre. (Illetve azért nem kibírhatatlanul rosszak.) Gyakorlatilag ez egy nagyon jó termékkapcsolás volt akkoriban, ráadásul az elsők közé tartozott, addig ugyanis törvény is tiltotta pl. játékok reklámozását rajzfilmshow-val.

Űrdongó nem tudom, hogy csak téged irritál-e, mindenesetre engem nem.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #279 Dátum: 2008. Április 07., 18:09:03 »
Azért ne feledd, hogy Budiansky azt is megmutatta, hogyan lehet még az elejénél is rosszabbul csinálni (a pankrátoros sztorit még rémálmaimban se...). Ő is az elején belvitte a kreativitást, de igen sokszor lettek abszolút semmitmondóak a történetei. Aztán mindig jött vmi nagyon nagy dobás tőle, amivel gyorsan feldobta a sztorit.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 07., 18:11:47 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #278 Dátum: 2008. Április 07., 17:12:18 »
Értem én, hogybérmunka, meg hogy nincs megfelelő terjedelem, de attól fájóan érezhető az alkotók részéröl a nemtörődömség. Amihez képest roppant különös, hogy sikeres is lett a képregény. Magáról a Transformer képregényekröl jó véleménnyel vagyok és tudom, hogy Budiansky-tól kezdve minőségi ugrás jön (most tartok olvasásban kábé a röptüzes sztorinál), de az első 4 éppen azért alkot külön értékelendő egységet, mert más írók/írók munkája és ennyi lett volna az eredeti terv. Az hogy ezt a négyet lehúzom, nem jelenti azt, hogy mostantól utálom a Transformerst, csak túl nagy várakozással ültem le a képregény elé, aminek ez az eredménye. Pedig Budiansky megmutatta, hogy lehet ezt nagyon jól is csinálni.

Űrdongóról neketek mi a véleményetek? Vagy csak engem irritál a személye?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #277 Dátum: 2008. Április 07., 16:58:59 »
Amit kérdezel egyrészt logikus, másrészt nyakatekert. Nyílvánvaló, hogy egy négy részes játékkatalógus alapján nem lehet megfelelő képet kapni a TF univerzumról. Az írók meg voltak bízva, hogy adjanak ki egy alibi sztorit egy rakat játék alapján. Négy rész Marvel + pár rajzfilm. Ennyi. Ők is meglepődtek, hogy siker lett. Az első négy rész tényleg nem valami hatalmas alkotás, és hát az írók hozott anyagból dolgoztak: be kellett mutatni mindenkit, akit a Hasbro szeretett volna, négy rész alatt pedig ennyi Autobotot felruházni személyiséggel elég nehéz (soknak a mai napig nincs, nem ők tehetnek róla...). Később pedig, amikor a sorozatot folytatni kezdték, ezek alapján kellett továbbindulni. Egyébként, ha engem kérdezel az ötödik résztől egyből minőségi javuláson megy át előbb a történet, aztán pedig a rajz is.

Egy tanácsom lenne: ne az első négy szám, hanem az első 12 alapján alkoss véleményt.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #276 Dátum: 2008. Április 07., 16:22:21 »
Hello

Mivel mostanában eléggé csömöröm volt a képregényektől, ezért úgy döntöttem, hogy előveszem legelső -Pókember elötti- szerelmemet és megpróbálok nosztalgiázni, meg elolvasni azokat a képregényeket, miket anno nem tudtam, mert még senki sem tanította, hogy azok a furcsa izék, azok betük, és még értelmük is van. Bár ezt valószínűleg sejtettem, mégsem jelentett nekem semmit jó ideig. Úgyhogy Transformer Első Generációzok egy kicsit...

Ezt a topicot átolvasva nyílvánvalóvá vált, hogy maximum csak a kocarajongó kategóriába tudom magam besuvasztani, szóval tessenek elnézni, ha hülyeségeket dumálok  

Azt már tudtam, hogy ez az egész Transformeresdi a Hasbro-tól indult és eredetileg csak 4 részre tervezték a sztorit és a siker miatt lett végül ongoing belőle. Így elég nagy elvárással láttam neki az első 4 résznek, hisz biztos über jó a sztori, ha megfogta az embereket. Na ez nagy hiba volt, mert a rengeteg hiba miatt elég nehezen tudtam élvezni a dolgot. Tulajdonképpen csodálkozva fejeztem be az első négy részt: ez tényleg megtudott annyi embert fogni akkoriban? ezek tényleg ennyire ki voltak éhezve valami robotos cuccra?

1.Eredet történet.
Nagyon érezhető rajta az összecsapottság. Az írók érezhetően minél elöbb el akartak jutni a földi eseményekhez és szükséges rosszként kezelték a kérdést, honnan is vannak robotok. Azt mindenképpen a mérleg pozitív serpenyőjébe tenném, hogy nem azt a megoldástn választották: ezeket a robotokat a Földön tervezték, őrült tudódok, hadurak belháborúja élettelen robotokkal. Mert az autóvá alakítható robot ötlete inkább ehez vezet el, mint a földönkívülis irány felé. Kár, hogy nem futotta többre a kreativitásból. Ez a minden csupa harmónia, de jöttek a gonoszok, akik nem akartak harmóniát. Azt, oké, értem, hogy Megatron akar lenni a világ ura, de a többi Álcának ebben mi a motiváció? Ők miért akarják, hogy Megatron legyen a világ ura? Én mondjuk (ismerve nagyjából a Primus-Unikron eredetet is) simán kitaláltam volna később, hogy az Álcákba Primus ültette el a gonoszság programot, hogy a több millió éves háborúban megerősödve és kiszelektálódva a Transformereknek esélyük legyen Unikron ellen. De ez csak egy ötlet.

2.Újraéledés
Azt tök jó megoldás, hogy a szonda lemásolta a kint látott gépeket, hogy alkalmazkodjanak a "faunához". De azt el tudná nekem magyarázni valaki, hogy mi történik mondjuk Megatron felesleges testrészeivel, mikor pisztolyá alakul? Az elpárolognak a levegőbe, vagy mi a fene. Gondolom neketek nagyon banális ez a kérdés, de mindig is bökte a csőrömet, hogy egy ilyen hatalmas robot miért alakul át egy piszlicsáré kis pisztolyá (és mivé alakult anno kibertronon?). Egyébként a rajz és a besorolás igen csúnyán elbánt az autobotokkal, mert míg az álákat első blikre meg lehet jegyezni, 3 repcsi, két magnókazi-robot, két madár, egy nagymacska, egy magnó, meg Megatron. Ezzel szemben az autobotok számomra teljesen felejthetőek pár többet szereplő alak kivételével, mint Optimus, Űrdongó, Délibáb, Racsni, a többiek meg csak egy nagy massza az emlékeimben. Nincsenek karakterek. Ezen kívül számomra az is kicsit idegesítő volt, hogy alig vagy csak nagyon elnagyoltan ábrázolták und érzékeltették azt az elmúlt többmillió évet. Felkeltünk, honvágyunk van, de minden megy a maga útján. Persze megértem, hogy ez a 4 rész nem a teljes lélekábrázolás igényével készült, meg érezhetően bérmunka és nincs rajongás az alkotók részéröl... de hát akkor is. Apropó a 12. és 13. oldal között nincs még egy oldal, valahogy hiányaosnak tűnik így nekm

3.Autósmozi blues
Azt most szögezném le, hogy Aranybogár/Űrdongót én világéletemben utáltam. Mert a szerepe kb annyi volt, hogy aranyos, bajba kerül és vagy kimászik belőle vagy meg kell menteni. Nem emlékszem, hogy bármihez is értett volna valaha is. Mint a hülye kurva királykisasszony, aki csak útban van mindenütt és richitig őt rabolja el, minden köcsög sárkány. Oszt mivel jó fiúk vagyunk, elmegyünk megmenteni, pedig többet érne, ha hagynánk megrohadni valahol a sárkány bendőjében. Meg arról volt szó, hogy Optimus az autobotok legjavát vitte magával a Bárkára. Na most Űrdongó minden, csak nem a legjava (milyen lehet a többi), tehát, hogy került a bárkára? Felsz  pta magát?   Ott van Racsni, ő sem tud harcolni, de azzal, hogy ő a legjobb orvos, már meg is van magyarázva, mit keres ott. Ez mellet nem szerettem soha az emberek szerepeltetését a Transformersben olyan formában, ahogy csinálták. Ez a robot-ember haverkodás mindig kicsit furcsa volt. Egy kis Lovecraft-i "idegenség" hangulatot szívesen vettem volna mindig is a sztorikban. Na meg az nem jó koncepció, hogy a robot emberhaverja olyan rémisztően idegesítő egyed, hogy normális ember nem haverkodna vele sohasem. Valaki el tudja itt képzelni, hogy olyan semmilyen ember legyen a legjobb barátja, mint Buster? Az identitáshiány mintapéldánya? Szerintem az "O" nevezetű haverja is csak a nőjére pályázik.
Egyébként maga az autósmozi jelenet nem rossz, főleg az a szegmens tetszik, mikor vallási szertartásnak vélik az egész autósmozit. Kreatív, jó gondolat és még logikus is, meg is ragadt bennem. Az első földi összecsapás is megvolt, ami nem is sikerült rosszul. Átlátható és a külöböző képességek, fegyverek használata jellemzi. Így is kell egy első számban. Fülelőt viszont Megatronnak szinezték át, ami csúnya öngól.
Az utolsó panel viszont hatásos lett, kiváncsivá tett, hogy mi a folytatás. Megyek is és folytatom az olvasást.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #275 Dátum: 2008. Április 03., 07:20:53 »
Szerintem ez még nem feltétlenül jelentette, hogy lesz Wheelie Spotlight. Ez akkor még szvsz amolyan easter egg, cameo, vagy más hasonló, humoros, vagy belsős poénnak szánt insert volt, pláne ezzel az "Are you recieving me? Anyone?" szöveggel. Főleg, ha megnézed, hogy a többi spotlightos utalás már megjelent füzetekre vonatkozott. Nem azt mondom, hogy nem ültethette el a bogarat sokak fülében, de több mint fél évig szó nem volt Wheelie Spotlightról.
Csak márciusban jelentették be, és mivel Furman saját bevallása szerint eredetileg nem akart Wheelie Spotlightot, valamint a linkelt oldal és a bejelentés közt ilyen nagy az időbeli eltérés, nekem valószínűbb, hogy ez az optimuszos oldal inkább ötletadó volt, vagy véletlen egybeesés, pláne, hogy Figueroa is hajlamos a poénkodásra.

Amúgy Optimusz, nem szép dolog, hogy nem magyarul linkelted be az oldalt...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 03., 07:29:04 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #274 Dátum: 2008. Április 03., 00:48:47 »
Már mikor mondták, hogy lesz Wheelie Spotlight! Ha valaki figyelt láthatta az egyik "monitorok" (azért idézőjel, mert a levegőben lévő holo-monitorra gondolok) egyikén is látható volt. azt hiszem az Spotlight Optimus Prime-ban. Egész pontosan itt:
"Give me your face!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #273 Dátum: 2008. Április 02., 22:32:19 »
Ej, pedig több értelme lett volna áprilisi viccként...

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #272 Dátum: 2008. Április 02., 22:05:02 »
Nem a Spotlight volt a vicc (mert az lesz), hanem ez. Nem bedőlni az áprilisi tréfáknak.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 02., 22:06:45 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #271 Dátum: 2008. Április 02., 18:58:22 »
Hallottátok, hogy a Wheelie Spotlight egy vicc volt?

Mondjuk jobb is...

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #270 Dátum: 2008. Március 30., 23:32:44 »
Nekem nem igazán volt bajom a DW vonallal. mi több, mikor anno először olvastam még a ComiX Arton frissítőleg hatott az akkori reneszánsz G1 rajzfilm rajongásomra. Egyértelmű, hogy a G1 2. évadának alternatív folytatása, ámde sokkal durvább, mint a rajzfilm volt. Egyedüli poén Buster szereplése, még hirtelen Spike is adta a hüylét mikor meglítik neki "ha jól tudom az öcssét, Bustert még jobban megviselte az apja halála." Nem is a sztori, mint inkább a dialógusok elég bénák néhol. lletve Megatron hozzáállása a dolgokhoz, Starscream meg csak később lesz a régi. A Vol. 2 magasan jobb lett és a sztori is kiszélesedett. Jobb író és szebb rajzok.
A WW az egyik nagy kedvencem. Bár ez sem a tökély előzmény és nem is kapcsolható sehova.  Ennek ellenére érdekes a sztori, hisz felbukkan a The Fallen (A Bukott), aki mindezidáig az egyik legjobban kedvelt karakterem. És elég darkos a feeling, ahogy azt Furmantől megszokhatuk. Wildman stílusa meg totál más lett a Marvel óta. Nem olyan organikusak a TF-ek.
Mikrómesterek sztori nem rossz, minden tetszik benne. Kivétel, hogy gyakorta az összes Mikrót beletették és mindezt 4 számon keresztül próbálták bemutatni. Szinte sose tudtam ki-kicsoda. Örültem mikor megláttam Száguldót vagy Black Jack-et, netán a figuráim egyikét Barrikádot. Na meg a Victory-Zone-os Mikrócsapatot és bázisukat.
Armada-Energon széria pedig magasan veri a rajzfilmet. Nagyon jó sztori, főleg az Armada finálé. Mikor megjelenik Glavatron, Thunderwing, Bludgeon, Scourge, Ramjet(?). A Mini-Conok sokkal több szerepet kapnak és a sztori is komplexebb. Ezt nagyon jól folytatja az Energon. Tetszik, hogy van Autobot Tanács, Alpha-Q arcai a G1-es. Ja, és Ironhide végre normális jellemet kapott.

AZ IDW amilyen lassan és kicsiben kezdte úgy bepörgött. Eddig nálam a Marvel G2 a csúcs, de ha az IDW-nél jól kevereik a lapokat, akkor nálam überelheti. Hisz itt van mindenki. Galvatron, Nemesis Prime, J'Hiaxus, Arcee, Nightbeat, Arcee. Eddigi kedvenc sztorim a Spotlight Kup. A Wheelie sztorira kíváncsi leszek. (Öszintén szólva én nem utálom)
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #269 Dátum: 2008. Március 30., 21:40:22 »
Az All Hail Megatron nem alternatív történet, de ebbe nagyon nem mennék bele, mert még nem jelent meg, és elég kevés infó jött ki róla. A lényeg, amit egyelőre tudni lehet, hogy egy Álcák uralta Földön játszódik, az általunk ismert IDW univerzumban.
IDW-s TF a jövő hét vége velé lesz.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #268 Dátum: 2008. Március 30., 21:15:16 »
A Dw-t örömmel olvastam.. mondjuk kevés Tf-es téma van amit ne érdekelne. Az Energonhoz még nem volt szerencsém. A rajzfilmet messze elkerülöm ahogy a Cybertron  remekművet is. Képegényben viszont szívesen elolvasnám.

Az IDW-t lehet hogy egy kicsit húzzák, de én nem bánom minnél tovább olvashatok képregényeket annál jobb. Ha túl hamar a sztorik végére érnénk egy újabb  regény kellene elindítani. mondjuk azért egy Brazli szappanoperára sem vágyom.
Hunter mint fejmester  nekem kifejezetten érdekes nek tűni, kíváncsian várom mi sűl ki belőle. Egy valami viszont zavarna, ha úgy hoznának be túl sok szereplőt a történetbe, hogy közben széttöredezik a fő szál.
All Hail Megatron eg yalternatív történet, vajon hogy kapcsolódik majd a jelenlegihez? Pl a beszívárgás megeggyezik majd később válik ketté a történet?  

Mikor várható újabb IDW Magyarítás?


Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #267 Dátum: 2008. Március 30., 20:17:10 »
Optimusz akváriumait leszámítva én bírtam Pat Lee rajzait.  A DW G1-et amúgy nem is szoktam számolni, az inkább egy gyenge X-men utánérzés szvsz.
Vicces, én pont az Energont (és az Armadát) nem csíptem. Az Unikron lovasai történet baromira elvette tőle a kedvem, addigra már nagyon meguntam, hogy a csapból is Unikron folyik. De más is dicsérte már, úgyhogy lehet, hogy majd még egyszer megpróbálkozom vele.
War Withinből nekem csak a Dark Ages nem jött be, az nem szólt semmiről, pedig a koncepció (több kis frakció) ott is jó volt, csak hát a megvalósítás. Aztán sosem voltam túl nagy Wildman rajongó, nem is az volt a baj, hanem a "Autobotok-Álcák, szövetkezzünk a közös ellénség ellen" kártyát is túl sokszor játszotta már ki Furman. De a v1 és a v3 ettől még nagyon bejött.

IDW - ebben egyetértek veled. SF addig tervezte-szerkesztette előre a történetét, míg nem maradt ideje megvalósítani. Most jön az All Hail Megatron, ami jól keresztbetesz majd néhány történetvonalnak, ahelyett, hogy rövidebb, pörgősebb történetekben haladtunk is volna valamerre. Ja, a különböző "mesterek" erőltetését én sem értem. Történetvezetés szempontjából csak a gond van velük.

Hát lesz majd négy résznyi Revelations, hogy lezárja a történetet.
A Wheelie történet asszem nem SF ötlete volt, hanem a rajzolóé, amit aztán végül SF írt meg.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #266 Dátum: 2008. Március 30., 12:15:16 »
Elwood, az utána érkező meglepit már egy korábbi hozzászólásban lelőtted...

A Dreamwave nekem nagyon nem tetszett, kezdve Pat Lee pufi TF-eitől, az általad is említett problémákig, de legfőképpen szerintem a történet hagyott kívánnivalót maga után. A harmadik sorozat aztán kezdett jobb lenni, rajz szempontjából és történet szempontjából is, de annak meg ugye nem lett vége. A mikromesterekkel az volt a probléma, hogy nagyon sokat beszéltek kibertroni szlengben nagyon fölöslegesen, nagyon sokan voltak, ráadásul a legtöbbjüket nem is ismertük túl jól azt megelőzően, no meg Sokkoló legyakása sem illett a képbe, bár az még elsülhetett volna jól is. A War Withinnek sem vagyok akkora rajongója, mint sokan, noha egy fokkal jobban tetszett, mint a G1 sorozatok. Furman ide-Furman oda.

A legjobb DW sorozat szerintem egyértelműen az Energon lett, annak nagyon bírtam a sztoriját, kár, hogy azt sem fejezték be.

IDW... Lassú, lassú, egyelőre építkezős, és megmondom őszintén, a háborút még nem látom, csak kisebb-nagyobb ütközeteket. De azért a DW sorozatot nálam könnyedén veri. Amúgy Furmant amiatt szidják mostanában sokan, hogy annak ellenére, hogy többször elmondta már, hogy nem szereti az ilyen kütyüs TF koncepciókat, mint a Színlelők, Fejmesterek, Erőmesterek, stb. most mégis mindet szépen hozza be a sztoriba. Engem ugyan nem zavarnak, de ebből a szempontból tényleg fura a dolog. Arról nem is beszélve, hogy állítólag Wheelie-t utálja az összes TF közül a legjobban, most mégis jön reflektorfényben. Bár arra most nem emlékszem, hogy azt a sztorit Furman írja-e.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 30., 23:28:48 írta KiD »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #265 Dátum: 2008. Március 29., 07:47:54 »
Marvelből most kicsit lassul a tempó, amíg az eddig magyarul kiadatlan részek jönnek, addig havonta csak egy rész kerül fel, ami nyolc rész, ergó nyolc hónap, nagyjából az év végéig. Utána a tervek szerint megint havi ötösével tennénk fel a már megjelent Marveleket, úgyhogy a remények szerint jövő augusztusra végezhetünk is. Utána meg... utána is jön még valami.

A DW-kapcsán megfogalmazott kritikáknak egy része számomra nem volt világos, erről Shockwave többet tudna mesélni Optimus TF fórumán. Azt hiszem, az egyik bajuk az volt, hogy a DW-s képregény túlságosan a rajzfilmre épült, és csak nyomokban vett át elemeket a képregényből (Primus, rivalizáló Sokkoló, faszagyerek Mogorva). Aztán sokaknak nem tetszett a v2 történet felépítése, hogy mindenre az utolsó részben derül fény, ahol Sokkoló, mint egy James Bond főgonosza, a lekötözött Optimusznak dicsekszik el a terveivel.
Az sem tetszett sokakanak, hogy Sokkolóból őrült tudóst csináltak, és mindenért ő volt a felelős (volt erre egy ilyen beszólás minderre, hogy "Shockwave did it!" érdekes módon most nem hallom, hogy tömegek azon problémáznának, hogy "Jhiaxus did it!").
Egy dolgot aláírok, az ongoing első hat része Napviharral, az eléggé el lett nyújtva, mint a rétestészta, elég lett volna rá 3 v. 4 rész.
Aztán savazták a Mikromester sorozatot is, ami szerintem jó koncepció volt, csak pár történetszál össze volt csapva.
Aztán abba is bele lehet kötni, hogy a figurák néha sokat beszéltek, feleslegesen, tartalmi információ nélkül. Volt akinek az nem tetszett, hogy sok "easter egg" utalgatás volt benne a rajzfilmre és a sorozatra úgy, hogy mondatokat idéztek mondatokat, szituációkat, több-kevesebb összefüggés nélkül. De szerintem leginkább az volt a legtöbb kritikus baja, hogy nem Simon Furman írta a történetet. Mellesleg Furman történeteiben is lehet legalább ennyi hibát találni, ha nem többet, ez viszont már az a kategória, ahol szerintem már túl komolyan veszik a műfajt "a transformers mítoszt" vagy "kánont" vagy mittudomén mit.
Szerintem nagy érdeme volt a DW univerzumnak, hogy a rajzfilm mentén egységesíteni/racionalizálni akarta a TF "mítosz" olyan buktatóit, mint a mikromesterek, fejmesterek, színlelők, egységbe olvasztva a későbbi Beast Warssal, és közben megőrizte a képregény legjobb értékeit. Csak sajnos, minderre már nem volt lehetőség, jól ismert okokból.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 29., 07:54:05 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #264 Dátum: 2008. Március 28., 22:49:05 »
Köszönöm az üdvözlés !
Örülök hogy regisztrálltam, látom elég sokan vagyunk itt.
Sok kérdésem és beszélgetnivalóm lenne a TF képregényekkel kapcsolatban.
Valóban az IDW-ben egy kicsit  előreszaladtam mert már alig várom a fordítást, nagyon érdekelt, hogy mi lesz Acélfejjel és Napcsillantón is megdöbbentem. Angol nyelvtudásom eléggé hézagos így nagy  örömmelé olvasom a fordításokat.
 
Nem kis munka.. Tényleg a Marvellel mik a számításaitok mennyi idő múlva értek a végére? Csak kíváncsiságból kérdezem nem sürgetésként.

A DW nem tudom miért savazták. Nagyon sok sztoriról lehet érezni hogy az írója élvezettel készítette el a sztorit , nem kényszerből.. mindenképpen érzelmesebb mint pl Furman jelenlegi vonala.. Ez nem azt jelenti hogy Furman nem tetszik , csak más.
 
Jó néha egy kicsit következetlen volt a DW ,de én is szívesen olvastam volna még..
 A rajzokkkal kapcsolatban egyedül Optimusz "akvárium " melkasát nem tudtam megszokni.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #263 Dátum: 2008. Március 28., 14:14:56 »
Szia Silver&Clio, üdvözlünk körünkben!

A kérdésedre egyfelől én sem tudom a választ, másrészt, akik nem olvassák a sorozatot eredetiben, azok ezzel a kérdéssel nem tudnak mit kezdeni, úgyhogy ha lehet, ezzel még várjunk egy kicsit.
A DW G1 amúgy nekem is nagy szívfájdalmam, sokan savazták a sztorikat, de én még ellettem volna vele egy darabig. Bár a csőd előtt már lecserélték volna az írókat és már Guido Guidi rajzolta a következő részeket - akit én ANNYIRA nem csípek, bár kétségtelenül jó rajzolónak tartom őt is. (Ha már itt tartunk, én nagyon szeretem Alex Milne rajzait is, bár például a Megatron: Eredetben szebben is szinezhették volna a rajzait. )
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #262 Dátum: 2008. Március 28., 12:57:00 »
Tényleg az IDW fejmesteres résszel kapcsolatban már én is akartam kérdezni. Amikor Hunter belép abba a fülkébe és a fejére csatolódik a sisak, majd egy erős elektromos kisülés éri akkor elvileg Napcsillantó tudatával egyesül? Ekkor szegény Napcsillantó szétszedett feje életelenné válik? És a szikrájával mi a helyzet?

Na én is jó kérdéseket tettem fel..

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #261 Dátum: 2008. Március 27., 23:54:24 »
Előszöris Csatlakozva az előttem szólókhoz. Én is köszönöm a Tf frissítéseket. Nagy örömmel olvastam el minden Magyarul elérhető Tf képregény!

Most legutóbb a DW regéyneket.. Kár hogy nem lesz befejezése. Érdekes lett volna vajon milyen összefüggés van Cybertron ősi számítógépe Vektro sigma és a Föld között.


Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #260 Dátum: 2008. Március 25., 22:01:32 »
Boldog Nyut, így utólag is, gyerekek! Nagyon nagy köszi ezért a hatalmas adag frissítésért!

Nem elérhető matarese

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #259 Dátum: 2008. Március 25., 20:22:09 »
Köszi a mostani TF frissítést, meg köszi az infót, a Fejmesterek utolsó részére én is rá akartam kérdezni.
Fura, ezeket a TF-eket már nem olvastam, akkor már nem gyűjtöttem a képregényt.
Érdekes volt újra olvasni a korábbi számokat és most elolvasni a folytatást is.
Köszi érte!