Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 846254 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető SilverTea

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://0o-silvertea-o0.deviantart.com/
Re:Transformers
« Válasz #348 Dátum: 2008. Május 02., 23:34:13 »
Ez az oldal nagyon pöpec. (Transformers.hu) Köszi a linket Optimusz!
Apropó, nem tudod, hogy a képregényt, amit említettél, interneten meg lehet-e rendelni és ha igen, hol?

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #347 Dátum: 2008. Május 02., 19:33:06 »
Furcsálom, hogy még ide nem jutott el a hír, de... 11 év és 2 hónap után újra van itthon Transformers képregény!
Mégoedig az angol Titan Comic széria mintájára. Mi több a tartalom is ugyanaz. Vagyis rövid - ahogy az a UK-nél megszokhattuk - képregény, leírások, ismertetők, poszter, ajándék.
Ajándék eltérő, szóval érdemes szétnézni, megkérdezni. A magazint az Egmont Hungary adja ki és 699 Ft. Havonta jelenik meg.
"Give me your face!"

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #346 Dátum: 2008. Április 29., 19:00:27 »
Daisy aranyos volt mikor Wheeljack beöltöztette őket "porrá hamvaszt minket". Nos éppen megeshetett volna, persze nem szándékosan, de ahogy Wheeljack találmányai működnek...

A másik. Viccből beütöttem a böngészbe a trasnformers.hu-t és ez jött ki: Transformers.hu
Ez most egy nagyon jó fan oldal vayg tényleg végre egy hivatalos magyar TF oldal?
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #345 Dátum: 2008. Április 29., 00:04:14 »
Szívesen!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #344 Dátum: 2008. Április 28., 20:52:06 »
Ezzel én is így vagyok már vártam mikor olvashatok olyat ami még nálunk nem volt . Végre meg tudhatjuk a történet közepét is . Nagyon szépen köszönöm .

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #343 Dátum: 2008. Április 28., 19:35:46 »
Nagyon szépen köszi Elwood és persze tyrant. Egy régi álom kezdett ma el beteljesülni, azzal hogy olvashatom a hiányzó pár részt. Nagyon köszönöm nektek!

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #342 Dátum: 2008. Április 28., 18:10:09 »
Thx a Frissitést
Hibát máris találtam a 7 oldal alján Légihiúzt mutatják ahogy ki repül Kilövőből . Utána még 1 hiba a 9 oldal legtetején Össztűz mögött Kilövő ami valójában már a Bárkán van .
De elég jó szám lett.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #340 Dátum: 2008. Április 23., 21:15:41 »
Én 3 éve feltettem az összes képregényes jellemzést a honlapomra. Egyesével beírogattam az összeset, a maradék infó az adatar.hu-ról van. Meg párat azóta én is fordítottam.

http://iacon.atw.hu/Vectorsigma.html
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #339 Dátum: 2008. Április 23., 14:42:58 »
A karakterleírások egy része fent van a neten, az adattar.kepregeny.net oldalon (alul a "belépés a régi adattárba" linkre kell kattintani, aztán a fejlécen a Transformersre) Van fent pár furcsa névmagyarítás, ami nem követi a Marvel füzeteket.

A beszkennelés elviekben menne, de kiskoromba jó szókás szerint kitépkedtem a karakterleírásokat, hogy egy helyre gyűjtsem őket. Később felhagytam ezzel, így vannak leírások, amiket a füzetekben hagytam. Elvben tehát megvan mind, csak össze kéne szedni, de, hm... őszintén szólva, nem visz rá a lélek. Szerettem én is a karakter leírásokat, de most már annyi helyen utána lehet ezeknek nézni. Lehet. Majd meglátom.

Igazából az van, hogy ezek a leírások egy négy részes füzetben jelentek meg, Transformers Universe néven. Aztán a későbbi figurák, akik kimaradtak belőle, a képregény utolsó oldalaink jelentek meg (ha összeszámolod az oldalakat a 45. rész fölött, vannak számok, amikben csak 18-20 oldal van. Ott a többi leírás volt.) Na ezeket kéne mind lefordítani. Vagy még inkább a DW féle "More Than Meets the Eye"-t, ami jóval több figuráról ad leírást.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #338 Dátum: 2008. Április 23., 10:22:30 »
A minap elővettem a Semic gondozásában megjelent Tf füzetek közül azt a párat, ami nekem is megvan, és amikor átfutottam felmerült bennem egy kérdés.

Arra lennék kíváncsi, hogy a Semic kiadásban szereplő ismertetőket tervezitek-e közzétenni, mint mondjuk a DW Mikromesterek sorozat esetében?

Én nagyon díjaznám a magam részéről, mert azokat mindíg szivesen olvasgattam, ráadásul azoktól valahogy jobban megragadtak a karakterek, mint a kpregényben.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #337 Dátum: 2008. Április 23., 09:11:24 »
Köszi elwood !!!!!

 Semmi gond, amíg a zavar elhárul nálatok, van mit bepótolnom az IDW-s és DW-s részekből is... csak nyugottan!
" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #336 Dátum: 2008. Április 22., 21:36:21 »
Átejtő eredeti neve Doublecross, egy kétfejű sárkánnyá alakul át. Ő a harmadik Szörnybot, és Groteszkkel és Undorral együtt fel fog tűnni még a Fejmesterek negyedik részében. Ezen kívül nem nagyon szerepeltek, így tehát a magyar képregényben sem, ezért nem találkozhattál a nevével.

A frissítés terén apróbb gondjaink támadtak, ezért szíves elnézéseteket kérjük, de amint beindul ismét az üzem, jönnek a kimaradt részek, így a Fejmesterek 4., befejező része is, és az emlegetett sokkolós epizód is.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #335 Dátum: 2008. Április 22., 19:41:40 »
Köszönöm az eddigi gyors válaszokat!

 Felmerült bennem még valami.
 
Nem egy robotról begyűjtöttem már a jellemzéseket, és most találtam még egyet, akit a neten sem, sem eddig megjelent Marvel,IDW, DW-s képregény oldalain nem láttam...vagy csak jól elbújt...  

Első megjelenése a Marvel oldalain a Fejmesterek legeslő részének 7. oldalán van. Groteszkal és Undorral együtt ő is szeretne a Maximus által bemutatott Nebulos bolygón békére lelni...a neve Átejtő.

 Számomra innentől kezdve el is tünt... vagy mégsem? Groteszk és Undor jellemzése megvan, bár még a Fejmesterek részeken kívűl nem igazán találkoztam velük.

Groteszk (Grotusque) jellemzése a Marvel első generációs részekből a 25. magyar kiadásban található, szörnybot alcsoport megjelöléssel. Nem említik hogy lenne bináris emberi, vagy nebulosi partnere.

 Undor (Repugnus) pedig a Marvel első generációs részekből a 26. magyar kiadásban található. Róla sem említik hogy lenne bináris emberi, vagy nebulosi partnere.

 Mindketten szerepelnek egy külföldi wikipediás Transformers adatbázisban, mint a Dream Wave comics felújított robotkiadásainál.

 Átejtőről lehet tudni valamit? Aki olvasta már a kieső részeket, Groteszk és Undor csak említésként szerepel itt-ott jellemzésekben, vagy valamikor történetbeli szerepeik is lesznek, lehetnek?

 Még egyszer: köszi előre is!
" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #334 Dátum: 2008. Április 22., 19:34:35 »
Így utólag szereintem zseniális húzás volt anno a Semic részéről, hogy ugrottuk a sztorikat.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #333 Dátum: 2008. Április 22., 19:32:56 »
Én türelmesen várok akkor addig .

1ként igen Optimusz amit be szereztem az DDP-től van.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #332 Dátum: 2008. Április 22., 19:14:08 »
A kimaradat részek 4 hét/füzet sebességgel elkezdődnek majd itt, amint kiraktuk az összes régi megjelenést. Kettő a fősorozatból már gyakorlatilag kész is van, nyugi (bár így olvasgatva őket lassan már nem is sajnálom, hogy anno csak egy összefoglalót láttam belőlük...).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #331 Dátum: 2008. Április 22., 18:35:58 »
Ezt a pár részt - pláne ha bővelkedik akcióban és kalandban - alig-alig, de csak kibírom.  

" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #330 Dátum: 2008. Április 22., 18:02:36 »
Nemhogy esély van rá, de éppen nemsokára valamikor el is kezdődnek a kihagyott sztorik. A Sokkoló - Maximus harcig a 39. számig kell várnod.

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #329 Dátum: 2008. Április 22., 17:55:22 »
Idézetet írta: Optimus Prime
Hát Sokkolót azért nem olyan könyű elintézni.  
Anno én is furcsáltam rejtélyes visszatérését -> 6.szám után a 8.szám. De a hiányzó számok elolvasása után se értettem, figyeltem. De mint azt az autobotok is mondták a mocsárnál Optimusznak, hogy most végezzen vele, amíg lehet. De lévén Bustert sietett megmenteni ezt nem tette meg, és azt hiszem Portyázó említette is, hogy egyben még biztos lehetünk: Sokkoló visszatér.
A Fort Max-szal vívott csata során ég el a légkörben. Miután az űrhajó segírségével végez Fort Max-szal, majd az űrben Cerebros-szal is elbánnik végül csak megsebesül ő is és lezuhan. Bár én arra hivatkoznék, hogy mind Megatron és Sokkoló végső halála volt/lett volna Budiansky szerint. Hisz mikor később visszatérnek már Furman írja a képregényt. Szóval ez már inkább az ő abszúrditása.


Köszi a gyors választ.  

Mégis, hanyadik Marvel számban történik ez a csata Maximussal?
 
Anno vásároltam én is ezt a sorozatot az újságosnál, csak volt egy idő, amikor megszakatt a történet-szál, és egy nagy ugrással tért vissza a magyar olvasókhoz, majd mikor már kezdett vége lenni (és vége is lett) az első generáció részeinek, pótlásúl kiadták még a régebben megszakatt cselekményszálak egyes részeit. Ott szakadt me ismét, hogy Mogorva lett az új parancsok az Autobotoknál, és a Bárkát beüzemelve Ösztűz után ered az űrbe.

 Van rá esély, hogy az ezekután is kimaradt részeked megismerhessük valaha itt a Hálózsák-on?????????
" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #328 Dátum: 2008. Április 22., 17:53:40 »
Szerintem nem olyan hihetetlen a feltételezés, hogy Sokkoló ki tud mászni egy mocsárból, ezt én különösebb történetbeli megemlítés nélkül is alapnak veszem.

Ami a későbbi eltűnését és visszatérését illeti, nos arra várni kell még egy kicsit, mindenesetre a Föld légkörébe történő zuhanása (lásd magyar 12. szám összefoglalója) egyike azon történeteknek, amelyek egyelőre nem jelentek meg magyar nyelven. Most érkeztünk el ahhoz a ponthoz a Marvel történetek kiadásában, ahol pontosan ezek a kimaradt sztorik következnek majd, azonban Sokkoló zuhanása előtt még Mogorva és az alakváltók legújabb típusai követelnek majd maguknak megkülönböztetett figyelmet.

Opti, szerintem írj ki egy SPOILERT!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 22., 19:12:20 írta talgaby »

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #327 Dátum: 2008. Április 22., 17:46:13 »
Hát Sokkolót azért nem olyan könyű elintézni.  
Anno én is furcsáltam rejtélyes visszatérését -> 6.szám után a 8.szám. De a hiányzó számok elolvasása után se értettem, figyeltem. De mint azt az autobotok is mondták a mocsárnál Optimusznak, hogy most végezzen vele, amíg lehet. De lévén Bustert sietett megmenteni ezt nem tette meg, és azt hiszem Portyázó említette is, hogy egyben még biztos lehetünk: Sokkoló visszatér.
A Fort Max-szal vívott csata során ég el a légkörben. Miután az űrhajó segírségével végez Fort Max-szal, majd az űrben Cerebros-szal is elbánnik végül csak megsebesül ő is és lezuhan. Bár én arra hivatkoznék, hogy mind Megatron és Sokkoló végső halála volt/lett volna Budiansky szerint. Hisz mikor később visszatérnek már Furman írja a képregényt. Szóval ez már inkább az ő abszúrditása.

De gondolom majd Elwood úgyis ad az enyémnél összeszedettebb és értelmesebb magyarázatot.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 22., 17:49:31 írta Optimus Prime »
"Give me your face!"

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #326 Dátum: 2008. Április 22., 17:26:38 »
Üdv!

 Újra átolvastam a Marvel - Transformers G1-es részeit és van egy-két rész ahol Sokkolót találtam hírtelen magyarázat nélkül feléledtnek. Tudnátok segíteni, hogy honnan bukkan elő?

 A 12. számban (6. magyar kiadás) miután Optimusz visszakapja eredeti fejét, behajítja Sokkolót a mögöttük lévő mocsárba és Sokkoló elmerül.

 A 13. rész (A mesterlövész) Megatron és Joey Slick történetével telik, más transformer Megatronon kívül nem szerepel ebben a részben.

 A 14. (Robot Rock and Roll) részben biszont Sokkoló újra előtűnik (egész pontosan a 7. oldalon kirobban egy hegy oldalából egy energiaátalakítót víve magával.) Namármost ezekután Üstökösék is kíváncsiak lennének, hogy honnan tűnik újra elő, de erre nem térnek ki ebben a részben.

 Sokkal későbbi részben viszont mintha ugyanerre a kérdésre lenne egy válasz. De ez a történet időben sokkalta később játszódik. (Transformers G1 - 19. szám, magyarországi kiadás)

 Később eme helyzetről is kiderűl, hogy valamikor Sokkoló a Föld légkörébe zuhant és így csapódik az Óceánba, ahonnan a 19. számban feltűnik.

 Nos akkor hogyan kerül elő a mocsárból, amikor Optimusz beletaszítja még a 12. számban? a 14.-ben meg már úgy néz ki, mint aki most jött le a futószalagról... csili-vili komplet felépítésben, üzemzavartól mentesen....  

Vagy ez egy tök lényegtelen kimaradt rész a Marvel G1 sorozatban? Köszi az útbaigazítást!

+++

Tényleg... Mikor folytatódik a G1 és a Fejmesterek Marvel sorozat?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 22., 17:47:35 írta talgaby »
" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #325 Dátum: 2008. Április 22., 08:08:17 »
Pontosítsunk: A Dreamwave által megjelentetett crossover címe: Transformers vs. G.I. Joe. (ez játszódik a II. vh alatt (helyett), amúgy szerintem ez egy k. jó sorozat, első két része honosítva fent van a Hzs-n.)
A Devil's Due által kiadott sorozat címe: G.I. Joe vs. Transformers. Ez több folytatást is megért, a rajzok minősége a végére feljavult, hála az ex-DW-s Joe Ng-nek, a sztorik azonban szvsz elég laposak, sőt, kifejezetten bénák voltak.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #324 Dátum: 2008. Április 21., 13:41:51 »
Idézet
A G.I.Joe-Transformers cross-overrel végeztem a DW-s óta. Szörnyű lett.
Ezzel én is egyetértek. Ennél sokkal jobban is összehozhatták volna a frakciókat.

Nem elérhető Panni

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #323 Dátum: 2008. Április 20., 15:40:45 »
Idézetet írta: Silver&Clio
Engem még az is érdekel miért akarják maguk közé a Kaszások Hatlövetet.

Szia!:)

Valószínűleg azért, mert csak pusztítani tud.
 

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #322 Dátum: 2008. Április 20., 14:32:10 »
A G.I.Joe-Transformers cross-overrel végeztem a DW-s óta. Szörnyű lett. Bár, amit Warusz szerzett be az gyanítom a Devil's Due féle széria. Tavaly adták ki a Vol. 4-et. De én még a arvel-féle cross-overre se tudtam rászánni magam.
A rajfilmben, ha jól tudom két G.I.Joe-s cameót csempésztek be. Az egyik Snake (akak Cobra Commander) és Marissa Fairbourne.
"Give me your face!"

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #321 Dátum: 2008. Április 20., 10:34:30 »
Szia Panni! Egy újabb ismerős !  Szia Warusz! Valahogy a TF és egyébb univerzumok keverésének nem vagyok a híve.
Bár a G. I. joe-nak mondjuk mondjuk van némi köze  Transformerekhez.. De mint játék és nem mint történeti.
De amikor az X-mann univerzumot összevegyítették a Tf univerzummal..hát.. én spec nem leszek az olvasója.

Napcsillantó és Hunter sorsa összefonódik! Nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.
 Engem még az is érdekel miért akarják maguk közé a Kaszások Hatlövetet. Valami lehet benne ami más mint a többi álcában..
Optimus gratulálok a DVD kollekciódhoz. Egyetértek továbbra is azokkal akik szerint   a G1 Marvel képregény sokkal jobb mint a rajzfilm sorozat.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #320 Dátum: 2008. Április 19., 20:58:54 »
Kiss dicsekvés  az Animeconon be szervltam 1 G.I.Joe vs. TF BlackHorizon 1-es számot .

Nem elérhető Panni

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #319 Dátum: 2008. Április 19., 13:38:03 »
ez tényleg jó volt. Csak szegény Napcsillantó...