Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 862696 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #378 Dátum: 2008. Május 12., 10:26:47 »
A későbbiekben/Frumannál, a Marvel univerzumban már nem központi kérdés az energia(hiány), ha szóba kerül, nála is leginkább energon van, de én nem emlékszem olyanra, hogy nála feltöltés közben mutattak robotot (egyedül Galvatron jut eszembe, az Unikron elleni ütközetben).
A benzin amúgy a történet szempontjából valahol reális üzemanyag-forrás, az első részekben ugye Gyertya dolgoz ki egy eljárást az átalakítására az Álca laborban, mikor megmérgezi az Álcákat.
Aztán az Autobotoknál Jazz alkuszik meg Blackrockkal, hogy az benzínkútjainál feltölthetnek, amit aztán a Kerék által beépített üzemanyag-átalakító konvertál át számukra is fogyasztható üzemanyaggá. Ha a rajzfilmet veszem alapul, ahol több szó volt az energon kockákról, akkkor az energon kocka végül is csak egy energia konzerváló/raktározó szerkezet. Hogy aztán hogy veszik magukhoz az energiát, arra szinte ahány író/annyi változat, (megeszik, megisszák, magukba préselik, kannából töltik be, elektromos kisülésként szívják be, stb.) valószínűleg azért, mert mert az írók számára ez részletkérdés volt.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 12., 10:27:33 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #377 Dátum: 2008. Május 12., 00:11:05 »
Sajnos már elküldtem a hozzászólást. Elnézést tényleg hülyeséget írtam. Bár a szénhidrátok és a szénhidrogén rokon vegyületek.
A szénhidrátok pl: a zsírok , olajok, curok, és keményítő. Ezek energiahordozók a szervesek számára...

Szénhidrogén pedig például a nyers köolaj.. persze valamikor ez is szerves anyag volt.

Valóban egy kannából tölti fel...Hát pont ezért is írtam hogy következetlenek, mintha nem is igazán találták volna ki kedvenc robotjaink "táplálékát" .
Még egy észrevétel..ugyebár a benzint át kellet alakítani hogy a Tf-számára is feéhasználható legyen. a Cybertronon honnan lett volna folyékony üzemanyag?
A bárkán Optimuszék valamilyen elektromos áramhoz hasonló dologgal töltik fel magukat és nem folyékony üzemanyaggal. legyen az bármi.. A későbbi részekben is használnak benzit a robotok?  Úgy értem amikor már Furman veszi át a stafétabotot..
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 12., 00:26:07 írta Silver&Clio »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #376 Dátum: 2008. Május 11., 18:26:43 »
A helyes megfejtéssel Optimus szolgált, valóban Homokvihar az, aki nem szerepel amúgy a képregényben.  Az utolsó képkockán a legfelső robi Fuvaros, vele semmi baj nincs, ő jó helyen van, bár talán az ilyesfajta lelkesedés nem éppen jellemző rá.

Hubba: 6. dinobot nincs. Van egy Transformers Legends című könyv, amiben igencsak amatőr ízű what if? történetek szerepelnek, és ebben egy novellában szerepel egy Paddles nevű dinobot. A világ leginkább a G1 rajzfilmre hasonlít, de a dinobotok közül nincs benne se Roham, se Iszap, így paddles a 4. dinobot. Legjobb elfelejteni.

Clio: csak annyit pontosítanék, hogy megatron a robotmester történetben nem szénhidrát  alapú üzemanyagból fogyott ki (inkább szénhidrogén), hanem a rendes üzemanyagából, épp az volt a baja, hogy a szén számára "emészthetetlen" volt. És ahhoz képest, hogy az megelőző részben vezetik be az energon kockát, Fülelő itt kvázi "benzines kannából" tölti fel Megatront.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #375 Dátum: 2008. Május 11., 17:11:56 »
Amit eddig nem igazán találtak ki ponotsabban nem voltak következetesek benne. (lévén gyerekeknek készült) A robotok energiaforrása.  A rajzfilmben pedig mindenféle forrásból elő tudják állítani Soundwave üres kockáit töltötték fel, nyers kőolajjal, elektromos árammal..stb   A Marvel "robotmesterben" Megatronból szénhidrát jellegű üzemanyag fogy ki ezért megmerevedik.
Az IDw-ben is  energon szerepel..ráadásul bányásszák..
  A Bayformersben pedig egy mini "reaktor" a szikrájuk egyben energiaforrásuk is.

Kinek mi a szimpatikus?

Ha már a hibáknál tartunk. A rajzabn én látok még egy hibát. méghozzá ösztűzzel kapcsolatos..kinek a légzsilipén is dobják  ki a gyerekek?! Ugyebár kilövőén, és ki van mégis rajzolva?


Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #374 Dátum: 2008. Május 10., 22:42:16 »
Idézetet írta: elwood
Mivel olyan szívesen elemezgettétek a hibákat ebben a részben, van egy rejtvényem a számotokra. Van egy Autobot, aki a rajzoló "hibájából" az amerikai sorozatban csak és kizárólag ebben az egy részben szerepel, egyetlen kockában. Elvben semmilyen magyarázat nincs rá, hogy kerülhetett a Bárkára. Még annyit segítek, hogy egy megszólalása is van, de a neve soha nem hangzik el. Ki ő?

Utols előtti oldal, 21-es. Sandstorm aka Homokvihar. Még nem lehetett a Földön és ha jól tudom a US szériában nem is szerepel. Mi csak a Múlt, jelen, jövő..." számban láttuk, ami valószínűleg véletlenül került nálunk kiadásra.
"Give me your face!"

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #373 Dátum: 2008. Május 10., 20:02:40 »
Még új vagyok, most reggeltem, de már rég olvastam az oldalt.

Fuvaros eltévedt egy kicsit, nekem úgy tűnik! Megjegyzem ez a rész tele van hibával... :-)

Egyébként az én favoritom egyértelműen Wildman és a 76-os rész, képileg. A második Perlin. Delbo is nagyon tetszett, de Senior nem jön be.

Múltkor olvastam valamit egy 6. dinobotról, asszem Paddles volt a neve, ő hol szerepel???

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #372 Dátum: 2008. Május 10., 12:52:13 »
Ue. old. u. kocka, legfelső robi?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #371 Dátum: 2008. Május 10., 12:27:07 »
Semmi válasz? Egy tipp sem? Szabad a gazda?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #370 Dátum: 2008. Május 09., 13:24:23 »
Mivel olyan szívesen elemezgettétek a hibákat ebben a részben, van egy rejtvényem a számotokra. Van egy Autobot, aki a rajzoló "hibájából" az amerikai sorozatban csak és kizárólag ebben az egy részben szerepel, egyetlen kockában. Elvben semmilyen magyarázat nincs rá, hogy kerülhetett a Bárkára. Még annyit segítek, hogy egy megszólalása is van, de a neve soha nem hangzik el. Ki ő?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető neverlivetosee

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://www.northernbastards.hu
Re:Transformers
« Válasz #369 Dátum: 2008. Május 08., 21:37:27 »
Idézetet írta: elwood
Idézetet írta: neverlivetosee
Amúgy nem tudom, hogy mennyire van rá igény, de szívesen segítenék bármiben, ami TF. Fordítás, szöveg beírás, frissítés (lehetne php motort is írni az egésznek, szívesen segítek abba is ha kell)
Köszi, fordítás-beírás területén jól állunk (gyakorlatilag minden fordítás kész, és a beírásokkal is jól haladunk). Az oldal felújítása és egy php motor viszont nagy segítség lenne, volt már szó erről, ezt viszont troll-lal kéne megbeszélni, aki most valószínűleg egyéb elfoglaltságai miatt (vizsgaidőszak?) eltűnt, ezért is olyan rapszódikus mostanában a frissítés. Ez ügyben mindenképp érdemes volna beszélni, akár személyesen is (ha pesti vagy) troll-lal közösen

Privát üzenetben majd jelentkezem ez ügyben, pár napon (egy héten) belül.


Hát pesti ugyan nem vagyok, de ahhoz képest "sűrűn" szoktam fent lenni, bár leginkább zenekari elfoglaltságok miatt. Amúgy mostanában én is vizsgázgatok, bár csak OKJ-s, illetve az-az előtti sulis vizsgák, csak sok van belőlük és néha le tudnak terhelni a hülyeséggel. De szívesen segítenék bármiben, amiben tudok, szóval várom leveled.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #368 Dátum: 2008. Május 08., 15:03:13 »
Idézetet írta: neverlivetosee
Amúgy nem tudom, hogy mennyire van rá igény, de szívesen segítenék bármiben, ami TF. Fordítás, szöveg beírás, frissítés (lehetne php motort is írni az egésznek, szívesen segítek abba is ha kell)
Köszi, fordítás-beírás területén jól állunk (gyakorlatilag minden fordítás kész, és a beírásokkal is jól haladunk). Az oldal felújítása és egy php motor viszont nagy segítség lenne, volt már szó erről, ezt viszont troll-lal kéne megbeszélni, aki most valószínűleg egyéb elfoglaltságai miatt (vizsgaidőszak?) eltűnt, ezért is olyan rapszódikus mostanában a frissítés. Ez ügyben mindenképp érdemes volna beszélni, akár személyesen is (ha pesti vagy) troll-lal közösen

Privát üzenetben majd jelentkezem ez ügyben, pár napon (egy héten) belül.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető SilverTea

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://0o-silvertea-o0.deviantart.com/
Re:Transformers
« Válasz #367 Dátum: 2008. Május 08., 13:10:25 »
Idézetet írta: Aldarion
SilverTea!

Megnyugtatlak, ezek egy részén már dolgoznak az illetékesek. Előbb-utóbb ki is lesznek téve, mindössze arról van szó, hogy előre meg van tervezve a frissítés, ahhoz igazodnak az illetékesek. Kivéve amikor el vannak csúszva...


  Értem.  Köszi az infót!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #366 Dátum: 2008. Május 08., 09:23:13 »
SilverTea!

Megnyugtatlak, ezek egy részén már dolgoznak az illetékesek. Előbb-utóbb ki is lesznek téve, mindössze arról van szó, hogy előre meg van tervezve a frissítés, ahhoz igazodnak az illetékesek. Kivéve amikor el vannak csúszva...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető SilverTea

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://0o-silvertea-o0.deviantart.com/
Re:Transformers
« Válasz #365 Dátum: 2008. Május 07., 23:34:52 »
Apropó fordítás... van egy rakat angol nyelvű transformers képregényem (pl.: TF IDW - Pusztítás uccsó három fejezete, a G.I.Joe project vagy 2 tucat darabja, a 2007-es film előzetes képregénye és az adaptációja, stb.) Én nem vagyok vmi jó fordítás terén, így azt akarom megkérdezni, hogy van-e itt olyan, aki szívesen lefordítaná-e az oldal számára (nem tudtam eldönteni, hogy az ilyesmit a fórumon belül hol közöljem).
De nem fordítási célból is szívesen elküldöm bárkinek, akinek kellenének és esetleg hiányoznak ezek a darabok a gyűjteményéből.  Fenomenális a képi világuk, de jó lenne már egyszer magyarul is elolvasni őket.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #364 Dátum: 2008. Május 07., 22:23:18 »
Wildman és Seinor is nagyon jó rajzoló. Én Wildmant szeretem jobban, Seniorra viszont hosszú távon nagyon rá lehet érezni, néhol igen tréfás jelenetek tudnak kibantakozni nála.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 07., 22:28:11 írta KiD »

Nem elérhető neverlivetosee

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://www.northernbastards.hu
Re:Transformers
« Válasz #363 Dátum: 2008. Május 07., 21:15:04 »
Idézetet írta: talgaby
Hú, én meg hogy utáltam azokat a rajzokat, amikor vettem a régi sorozatot. Akármilyen sokkoló volt utána a váltás, nekem Andrew Wildman "organizált" robotjai ezerszer jobban tetszettek. Nem olyan volt, mintha tömbökből épültek volna fel, hanem tényleg látszódott a részletesség.

Ugye?
Számomra is nagyon meggyőzőek voltak a rajzai, anno nagyon nagy hatással voltak rám.

Amúgy nem tudom, hogy mennyire van rá igény, de szívesen segítenék bármiben, ami TF. Fordítás, szöveg beírás, frissítés (lehetne php motort is írni az egésznek, szívesen segítek abba is ha kell)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 08., 09:19:16 írta talgaby »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #362 Dátum: 2008. Május 07., 19:59:28 »
Hú, én meg hogy utáltam azokat a rajzokat, amikor vettem a régi sorozatot. Akármilyen sokkoló volt utána a váltás, nekem Andrew Wildman "organizált" robotjai ezerszer jobban tetszettek. Nem olyan volt, mintha tömbökből épültek volna fel, hanem tényleg látszódott a részletesség.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #361 Dátum: 2008. Május 07., 19:36:42 »
Nekem Geoff Senior volt a kedvencem, az Ősi üvöltés, meg az a Mátrix hajszából az Alien koppintás magasan vezet.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #360 Dátum: 2008. Május 07., 18:47:04 »
Idézetet írta: SkleshN
Srácok! Ez a sörös mizé az avatar kép alatt mire, miként változik? Hozzászólások száma egy adott, vagy az összes topicban?
Az a sörös izé a hozzászólások számával növekedni fog. Most még egy üres korsó van nálad, de ahogy növekszik a hsz-eid száma, megtelik sörrel, és majd bizonyos számú hsz után lesz mégegy és így tovább. Ha jól emlékszem összesen öt kis korsó a legtöbb ami egy sorban összegyűlik, majd ezer hsz után már olyan nagy korsód lesz, mint amilyen az én avatarom alatt is van. Ez a maximum.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #359 Dátum: 2008. Május 07., 17:29:25 »
Srácok! Ez a sörös mizé az avatar kép alatt mire, miként változik? Hozzászólások száma egy adott, vagy az összes topicban?

És mi az, hogy akármeliyk quiz linket szúrom be, egyik sem állja meg a helyét?

  Ennyire elb***ni hogy lehet egy ilyet?    
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 07., 17:44:36 írta talgaby »
" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #358 Dátum: 2008. Május 07., 15:35:12 »
Igen mindenki áldja Aldarion nevét      . Mégegyszer köszönöm.  
Ennek a vízkérdésnek gyorsan utánanéztem és valóban helyes ez a ténymegállapítás. Én bevallom őszintén ezen oly mértékben átsiklottam, hogy most egy hétig szégyelni fogom magam...  


Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #357 Dátum: 2008. Május 07., 14:13:58 »
holloo! Privátban átküldtem a javított linkeket! Próbáld ki őket! Valamelyik remélhetőleg működni fog.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető yosha

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Karma: +0/-0
    • http://www.enactment.uw.hu
Re:Transformers
« Válasz #356 Dátum: 2008. Május 07., 13:36:27 »
A legnagyobb baki szerintem a Marvelnél a vízzel volt mindig.

Először is a Kibertroniak nem is ismerték a víz fogalmát, ahogy ez kiderül a csalfa csavarok sztoriból. Node! A Légirobotok amerika felett sztoriban épp egy gátnyi vizet akarnak a kibertronra vinni az űrhíddal, hogy ott majd jol felhasználják. Csak mire mikor nem tudják mi az...
Ugyanitt a csavaros sztoriban Össztüzet meg a tripla váltókat alaposan lepermetezik vízzel, és nem kapnak rövidzárlatot, pedig csupa sérülés a testük, mint megatronnak a Két rossz között sztoriban. Ellenben a legerősebb álcát akkor alaposan kisütötte a víz.
Nomeg az Ősi üvöltésben a fiúk vízben gázolnak kibertron szívében...

A kedvencem mégis az alapbázis első részében van, amikor Optimusz és még egy páran simán földi gépjármű alakban nyomulnak kb. akkor amikor a földön még mikróbák sem voltak...

Delbo fasza volt szerintem, a 16os magyar szám a kedvencem volt, Wildman a tuti.
'Az érzéki szexhez ha akarsz, használsz egy tollatt, de akkor a perverz szexhez már egy egész csirke kell... '

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #355 Dátum: 2008. Május 07., 13:22:30 »
Igen, most bent hagyom, de látjátok a problémát: nem áll össze képpé, csak a kódot mutatja...

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #354 Dátum: 2008. Május 07., 11:37:25 »
Omega Supreme: nem szabad keverni a reégi képregénnyekkel. Marvel, Dreamave, IDW - mind új sztori és eredet. Furman egyébként direkt újított az ismert felálláson, hogy ne legyen uganaz úr és újra. Omega szerintem itt a rajzfilmes legendás Őrszemek egyike, így érthető a kora is.

Marvel 36 bakik: nos igen. Aki szemfüles sok bakit felfedezhet, főleg José Delbo rajain. Gyakran nem ügyelt kit milyen méretbe és hova szúr be. Főleg ha háttér szereplő. Későbbi számokban látni pl. egy kb. Jazz méretű Defensort vagy épp Runamuck/Runabout-ot látni az Autobotok között. Azon felül Soundwave-nek rendre sázjat rajzol.

Alárírás: ahogy aldarion is írja Vezérlőpult menü és ott van egy alárírás menü. Oda kell bemásolni a kapott kódott.
"Give me your face!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #353 Dátum: 2008. Május 07., 11:04:26 »
Nyisd meg a személyes adatok rovatban lévő aláírás szerkesztését, és oda másold be a kapott linket.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #352 Dátum: 2008. Május 07., 09:49:37 »
Igen a kettőnek nincs semmi köze egymáshoz. Mondhatnánk, hogy az IDW egy alternatív  univerzum, és a karakterek származása, sőt néha a jelleme is egy kicsit más (vagy nagyon  ).

Ja és ezt a kvíz eredményt hova is kell bemásolni, hogy látható legyen?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 07., 10:17:14 írta talgaby »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #351 Dátum: 2008. Május 07., 08:37:30 »
Idézetet írta: SkleshN
Optimusz tanácsot kér Super Omega-tól (Reflektorfényben: Optimusz).

 Super Omega ismerte Nova Fővezért.

 Lehet nem szabadna átvinnem az idősávokat a Marvel, kontra IDW (vagy más) szériák között, de

 Super Omega a Földön látta meg a napvilágot, amikor védelem kellett a Bárkának (Marvel Generation 1. #9. szám). Nova Fővezér pedig millió évekkel azelőtt létezett Kibertronon, amikor még nem volt polgárháború, Álcák és Autobotok, hanem egy volt minden Transformer: Autobot!

 Nos akkor, hogyan ismerhette Nova Fővezért? Az IDW magyarázza másként?
Nos, nem én vagyok a téma legnagyobb szakértője, de én ezt úgy látom, hogy a Marvel és az IDW teljesen eltérő alternatív univerzumot alkotott meg. Míg a Marvelben ha felmerült egy új ötlet, azokat gyakorta úgy hozták be, hogy a "szemünk előtt" születtek meg, addig az IDW-nél ilyen nincs. Azokat a karaktereket akik a Marvelnél születtek meg, mint alternatív univerzum, itt már rég létező karakterként kezeli, akit alkalomadtán egyszerűen behoznak a történetbe.

Épp ezért, minthogy a Marvel és az IDW Transformers idővonalainak nincs átfedése, épp ezért ezt nem minősíteném sem ellentmondásnak, sem hibának.

De vannak itt nálam illetékesebbek, akik majd kiigazítanak, ha valamiben tévednék.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #350 Dátum: 2008. Május 07., 00:05:44 »
Üdv!
Igaz vannak hibák, de szerintem nem is ez a lényeg... a maciról meg könyebb egy standard akváriumos üvegbúrát le-fel tenni (hátitáskájával együtt, ami szintén, hol vanb, hol nincs), mint Ösztüzet kidobni Légihiúzból, pláne ha előtte Kilövőben volt.  

És amikor Mogorva átalakul T-rex alt módba, hová tűnik a korona? Zsebre tette?  
 

Jah, még valami.
Várok minden TF fun-t (pláne akik a karakterleiírásokat is szeretik böngészni) a következő két oldal valamelyikén:

 - http://www.tf-univerzum.atw.hu/ (ha lesz energia és idő végtelen - újraélesztem)

 - http://hu.transformers.wikia.com/wiki/Kezd%C5%91lap - no ezekhez kellene még Alkusz, Átejtő és a többi, ismeretlen, félismeretlen robi

 Egy érdekes dolog vetődött fel a Reflektorfényben részek olvasása közben...

 Optimusz tanácsot kér Super Omega-tól (Reflektorfényben: Optimusz).

 Super Omega ismerte Nova Fővezért.

 Lehet nem szabadna átvinnem az idősávokat a Marvel, kontra IDW (vagy más) szériák között, de

 Super Omega a Földön látta meg a napvilágot, amikor védelem kellett a Bárkának (Marvel Generation 1. #9. szám). Nova Fővezér pedig millió évekkel azelőtt létezett Kibertronon, amikor még nem volt polgárháború, Álcák és Autobotok, hanem egy volt minden Transformer: Autobot!

 Nos akkor, hogyan ismerhette Nova Fővezért? Az IDW magyarázza másként?

 

" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #349 Dátum: 2008. Május 06., 16:48:32 »
Ja én meg is vettem, kíváncsiságból. Azt hiszem a KNET-en olvastam, hogy valakinek egy kilövő vagy mi a nyavaja volt benne, nekem viszont egy Autobot-logós kulcstartó jutott...
Viszont, egyfelől ennyiért sokallom azt a pénzt, amit elkérnek érte, bár az tény, hogy jó minőségű, igényes kivitelezésű, de kissebb méretben, nagyobb oldalszámmal elégedettebb lennék. Másfelől, jól láthatóan a fiatalságot célozza, tehát nem tudom megveszem-e a folytatást.
 
A 36. szám bakijairól: Én a 15. oldalon vettem észre, hogy a középső sor első panelén még van szkafander a macin, ugyanazon sor második és harmadik képén már nincs, de a következő oldalon már megint rajta van. Úgy látszik a kislány ráér öltöztetni a macit...

Ez a kvíz nagyon jópofa, Optimusz! Ajánlom mindenkinek. De azt továbbra sem tudom, hogy mi az eredete a LadyMen217-nek...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 06., 17:10:07 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."