Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836298 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #528 Dátum: 2008. Augusztus 16., 22:00:43 »
Valahogy még Mogorva és Össztűz összecsapása lóg a levegőben..
Ezekszerint Maximus-nak csak az emlékei vannak a fejében , önmaga a tudata nem. Csak a célmesterek maradtak önmaguk a fejmesterek immár a nebulosiak+ Autobot emlékek..
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 16., 22:51:56 írta Silver&Clio »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #527 Dátum: 2008. Augusztus 16., 18:19:12 »
Idézetet írta: joustoe
Idézetet írta: KiD
Amikor először olvastam ezt a sztorit egy kicsit csalódott voltam, a 12. szám (magyar) alapján jóval nagyobb harcra számítottam. Mondjuk az egy nagyon jól sikrült kis összefoglaló volt, kicsit kiszinezték, de megbocsátható. Azt hiszem így utólag, hogy a részek átugrása sem volt túl nagy baj...

Ha azt veszed, rengeteg esemény történt a kihagyás közben, ha mindenről nagyobb terjedelemben írnak, akkor sztem még 1 80-as széria is belefért volna, főleg kevés a hely, ha beleveszed a szán kontra megatron sztorit(20.szám) vagy az acélember sztorit, mert ezeknek semmi értelmük nincs a cselekményre nézve! (Az agymosó autómosóból legalább kiderül, hogy miért utálja Féreg Bustert)
Nem igazán terjedelemre gondoltam, hanem arra, hogy gigászi küzdelemnek állították be anna a Sokkoló - Maximus párharcot (nagyon helyesen, nyílván mindenki akkoriban nagy szemekkel meredt, hogy az mekkora lehetett), aztán igazából nem volt egy nagy cucc.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #526 Dátum: 2008. Augusztus 16., 17:41:20 »
Valahogy sejtettem, hogy ilyesmi történhetett . De azért köszi Elwood és persze köszönet a forditásért .

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #525 Dátum: 2008. Augusztus 16., 13:36:06 »
Idézetet írta: Warusz
Nálam a történet közepes éredményre számithat.  Csak 1 kérdésem maradt amikor a kupola fel nyilt, hogy a pálma fa lövegéket ki löhessék. Akkor a levegővel és szereplönkel nem kellett volna valaminek történnie?
De, a vákumnak mindent ki kellett volna szippantania, de mondjuk azt, hogy egy láthatatlan erőtér meggátolta a levegő - és minden egyéb - távozását.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #524 Dátum: 2008. Augusztus 16., 10:20:08 »
Idézetet írta: KiD
Amikor először olvastam ezt a sztorit egy kicsit csalódott voltam, a 12. szám (magyar) alapján jóval nagyobb harcra számítottam. Mondjuk az egy nagyon jól sikrült kis összefoglaló volt, kicsit kiszinezték, de megbocsátható. Azt hiszem így utólag, hogy a részek átugrása sem volt túl nagy baj...

Ha azt veszed, rengeteg esemény történt a kihagyás közben, ha mindenről nagyobb terjedelemben írnak, akkor sztem még 1 80-as széria is belefért volna, főleg kevés a hely, ha beleveszed a szán kontra megatron sztorit(20.szám) vagy az acélember sztorit, mert ezeknek semmi értelmük nincs a cselekményre nézve! (Az agymosó autómosóból legalább kiderül, hogy miért utálja Féreg Bustert)

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #523 Dátum: 2008. Augusztus 16., 10:15:52 »
Nálam a történet közepes éredményre számithat.  Csak 1 kérdésem maradt amikor a kupola fel nyilt, hogy a pálma fa lövegéket ki löhessék. Akkor a levegővel és szereplönkel nem kellett volna valaminek történnie?
Semmi gond joustoe én meg várom.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #522 Dátum: 2008. Augusztus 15., 10:53:18 »
Amikor először olvastam ezt a sztorit egy kicsit csalódott voltam, a 12. szám (magyar) alapján jóval nagyobb harcra számítottam. Mondjuk az egy nagyon jól sikrült kis összefoglaló volt, kicsit kiszinezték, de megbocsátható. Azt hiszem így utólag, hogy a részek átugrása sem volt túl nagy baj...

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #521 Dátum: 2008. Augusztus 14., 20:56:00 »
Nagyon jól sikerült a szám. már várom a következőt. főleg azért mert új Robik mutatkoznak majd meg benne:)
Sajnos a szerepjáték technikai okok miatt késik, de amint lesz valami eredmény a fórumon szólok!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #520 Dátum: 2008. Augusztus 14., 17:29:37 »
Frissültünk!
TF Marvel #39

Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #519 Dátum: 2008. Augusztus 11., 15:32:35 »
Hehe, bizony!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #518 Dátum: 2008. Augusztus 10., 18:49:41 »
Juhé, a Dynobotok Dinobotok lesznek...

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #517 Dátum: 2008. Augusztus 05., 01:01:31 »
Köszönöm az infót Elwood!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 05., 10:20:04 írta talgaby »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #516 Dátum: 2008. Augusztus 04., 15:47:49 »
Érdekes interjú, sajnos egy kicsit érződik, amit mondott, hogy nem lett olyan epikus ez a sztori, ahogy elképzelte, bár még mindig az utóbbi idők legjobbja szerintem.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #515 Dátum: 2008. Augusztus 04., 14:26:45 »
Clio, korábban kérdeztél a Napcsillantó fejmesterségével kapcsolatban. Nos, itt egy interjú:

http://www.youtube.com/watch?v=nfb8idwHAx0

Ebben Simon Furman többek közt azt is elmeséli, hogy Hunter itt valójában csak egy Napcsillantó test pilótája, és valójában Napcsillantó ott maradt, magában a fejben. Sok más érdekesség is van az interjúban, érdemes megnézni.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #514 Dátum: 2008. Augusztus 01., 19:38:37 »
Majd meg látjuk mi sül ki belöle, de érdekesen hangzik. Bizakodjunk a legjobbakban.

1ként meg jelent a TF újság 4 száma az ajándék valami auto mai ránézésre valami nagyon gagyi.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #513 Dátum: 2008. Augusztus 01., 13:55:27 »
Nanobot technológia volt pl a Csillagkapuban, a replikátorok anyagát is ez alkotta így bármilyen formát fel tudtak venni. Hátránya az volt ha megszüntették a közöttük a kapcsolatot az egész apró szemcsékre esett szét. Addig viszont szinte sebezhetetlenek voltak.

Nem tudom Bay mit talált ki. De ha már valamiféle "élőlények" a tf-ek. Nem állhatnak egyszerű fémöntvényekből. Még az IDW--ben is "kibersejtekből" állnak. Amiről megint csak a nanotechnológia jut az eszembe.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 01., 14:55:30 írta talgaby »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #512 Dátum: 2008. Július 31., 22:02:18 »
Nem erre gondoltam, lesznek hagyományos robotok, az első részből visszatérők például mindannyian. Fülelő csapata ugyanakkor nem a szokásos kategória lesz például.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 31., 22:02:46 írta KiD »

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #511 Dátum: 2008. Július 31., 21:36:11 »
Nanobotokkal? Ahhoz szerintem több millió olyan kis robot kellene, hogy egy olyan nagy robot testett mint PL: Optimuszt átalakitsák. Még Űrdongónál is rengetek nanobot kellene. Ez így szerintem nem hangzik túl okos dolognak.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 31., 21:37:00 írta Warusz »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #510 Dátum: 2008. Július 31., 16:17:51 »
A lényeg annyi, hogy azt a koncepciót, hogy robotok a test- és alaktrészeiket össze-vissza mozgatják és így átváltoznak valamivé Bay egy film alatt megunta, és úgy gondolta, hogy ezt fel kell dobni valamivel. Ennek az eredménye valamiféle mikroszkópikus, alakformáló nanobotok segítségének az igénybevétele, amikkel marha jól lehet pl. színlelőket gyártani, meg alakot váltani, meg satöbbi.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #509 Dátum: 2008. Július 31., 12:23:51 »
KID ezt hogy érted? Ha gondolod itt is kifejtheted. Ha mégsem akkor átnézek a fórumodba.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #508 Dátum: 2008. Július 29., 18:14:59 »
Na szóval lesz ma frissítés, de úgy néz ki, a lényegi rész egyelőre kimarad. Majd lehet, hogy itt, vagy ott a fórumban kifejtem...

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #507 Dátum: 2008. Július 29., 14:17:05 »
Nem is a történetre írtam, az még tényleg nem egészen világos, de szerintem az is jól kezdődik. Azt én sem tudom, hogy fogják összekötni a Furman féle történettel, de jó lesz arra, hogy nyissanak egy tiszta lapot és a korábbi kis kuszaságot végleg lezárják.
Nekem a képi világa nagyon tetszett, élethűbb, jobbak a színek és a robotok gesztusai nagyon jók, természetesek.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #506 Dátum: 2008. Július 29., 13:09:39 »
Idézetet írta: joustoe
hány spotlight maradt ki? ha jól emlékszem Ramjet és Mirage nem? ezeket mikorra várhatjuk?
Illetve a DW-s More Than Meets The Eye profilok lesznek folytatva?
Eddig a Ramjet maradt ki, a Mirage még nem jött volna, de szerintem előbb kitesszük még a Mogorvát. Ami előtt meg még van egy Arszi. Úgyhogy utánuk. És köszönjétek Tyrantnak, mert én nem biztos, hogy megcsináltam volna, ő viszont igen. Úgyhogy azokat ő is csinálta.
A profilokat nem folytatom, a transformerses wikia-n, Optimusz Prime oldalán meg az adattár.képregény.neten elég sok profil elérhető.

Silver&Clio: Aldarion lényegében válaszolt helyettem, annyit még hozzáfűznék, hogy a mozis képregények eddig nem is nagyon hoztak lázba, bár most ez a üstökösös az első, ami valóban tetszetősnek tűnt, igaz csak az 1. számot olvastam.

Habba: Érdekes, amit mondasz, a legtöbb vélemény, amit én olvastam, inkább a G1 rajzfilmhez hasonlította az All Hailt. Nekem is tetszett, bár a történet még nem sokat mutatott,  és őszíntén szólva még nem látom át, hogy tud ez a történet bármilyen módon is kapcsolódni a Simon Furman által írottakhoz. Mindenesetre a magam részéről már kezdek belekövesedni SimFur írásába, úgyhogy jól esik néha más tollából is látni egy történetet.

Amúgy köszönöm a dicsérő kritikákat, de most újraolvastam a 6. részt, és nem álszerénységből mondom, de a felét átírnám, annyira nem tetszik a fordításom.  Tyrant persze profi munkát végez, és ha látnátok, mit tartogat még a számotokra... Hmmm. Sebaj. Nem kell már soká várnotok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 29., 13:10:33 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #505 Dátum: 2008. Július 29., 12:12:01 »
Megnéztem az All Hail Megatront és szerintem eddig az a legjobb IDW alkotás, nekem ez adja vissza legjobban a Marvel képregények hangulatát. Sokkal természetesebbnek hatnak a Robotok.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #504 Dátum: 2008. Július 29., 08:29:36 »
Az IDW-s Movie-hoz kapcsolódó képregényeket egyelőre elkezdték magyarul kiadni, jelenleg a Movie Prequel első számának felét-kétharmadát már ki is hozták az új, havimegjelenésű Transformers magaznban. Megjegyzem, nem csak az van benne, hanem az angol Titan comics Tf sorozatával fut párhuzamosan, egy Titanos sztori mellé kapunk pár oldalnyi IDW-s mozi adaptációt, tehát igen sokáig fog tartani mire odáig ér a történet. Hozzáteszem, hogy a Prequel csak a 2. számban indult el, tehát ezideig két "szeletről" maradt le, aki nem vette meg.

Silver&Clio kérdésedre válaszolva: Mivel a Reign of Starscream a Movie Prequel -> Movie Adaptaion vonal harmadik darabja, így nem hinném hogy Elwood hozzápiszkálna amíg megy a Tf magazin (aminek csütörtökön jelenik meg elvileg a 4. száma).
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #503 Dátum: 2008. Július 28., 23:36:02 »
Elwood rád mindig lehet számítani ha kérdéseink vannak!  Egyenlőre várakozó állásba helyezkedem.

Az IDW-s movie Üstökös képregényt nem terveztétek fordítani? azt hiszem már a 3. rész jelenik meg. Eddig tetszik!

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #502 Dátum: 2008. Július 28., 23:34:00 »
hány spotlight maradt ki? ha jól emlékszem Ramjet és Mirage nem? ezeket mikorra várhatjuk?
Illetve a DW-s More Than Meets The Eye profilok lesznek folytatva?

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #501 Dátum: 2008. Július 28., 23:18:39 »
Idézetet írta: Silver&Clio
Nekem azért maradt egy két homályos folt. Mintha egy kissé összecsapták volna így a vége felé.  Nagyágyú végül megtalálta Kereket és Acélfejet?! Keményfej pedig felvitte a hajóra. (ezt valahogy megrajzolhatták volna ha már egy pár részen keresztül kerestük..megadhatták volna ezt az elégedettséget...)
A kérdéseid valóban fején találják a szöget, a legtöbbre én sem tudok kielégítő választ. Szerintem inkább Acélfej megtalálása volt az igazi bűvészet, mintsem keréké. Valóban nincs szépen kibontva, hogy mi történt, de mivel nem vesztegettek rá képet és szöveget, a legegyszerűbbet feltételezem, és azt, hogy Kerék és Acélfej végül gond nélkül meglett, és Keményfej felvitte őket a Bárkára.
Idézet
A két tinivel mi lett? Magukkal vitték őket az űrbe vagy indulás előtt miután Racsni életrekeltette őket vissza lettek küldve a földe?
Hát ezt szerintem egy későbbi történetből fogjuk megtudni. Racsninak sikerült újraindítania a szívüket, de hogy milyen károsodást szenvedtek amúgy, azt még nem tudjuk. Ilyen állapotban nem tartom valószínűnek, hogy Racsni visszaküldte volna őket a Földre.
Idézet
Napcsillantó tudata átkerült hunter fejébe? Mert amikor lekapcsolják a "hálózatot" Napcsillantó tudata még a fejében volt. Hiszen ő mondja Hunternek hogy "Fuss!!"
Erre sincs biztos válaszom, csak annyi, hogy majd meglátjuk. Egy jövendőbeli 5 részes miniben, ami a Dynobotokról fog szólni, állítólag szerepet kapnak majd a fejmesterek is, ott gondolom erre is fény derül.
Idézet
Arcee spotlight után melyik a következő Spotlight ,Grimlock??  Üstökös Megatrontól tudta Hatlövet gyenge pontját? Elég könnyen lekapcsolta...
Már megint egy csomó kérdés..
Arszi után Mogorva következik, igen. De lehet, hogy beteszünk közé egy-két kimaradt Spotlightot, csak hogy kitöltsük az űrt a következő sorozatig. Üstökös lehet, hogy Megatrontól tudta, lehet, hogy maga derítette ki, mindenesetre a hatalmi pozíciójából adódóan megismerthette a Hatlövet leállításához szükséges kódot.
Idézet
All Halli Megatron -t angolul olvastam de valahogy nem igazán jön be. Minek foglakozna Megatron az emberekkel? Itt egy más karakter mint amit eddig az IDW-ben megismertünk. Hol kapcsolódik majd ez az eddigiekhez?
Az első részben még nem sok minden derült ki, várjunk még vele, meglátjuk, mi sül ki belőle.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #500 Dátum: 2008. Július 28., 22:04:06 »
Kb. bennem is ezek a kérdések merültek fel. Főleg Kerék és Acélfej kérdésében. Őszintén szólva belelapoztam a két folytatásba, ami nekem szintén marha összecsapottnak tűnt és azokból sem derül ki azt hiszem (bár tényleg csak belenéztem, a fordítást megvárom).
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 29., 09:34:05 írta talgaby »

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #499 Dátum: 2008. Július 28., 19:54:51 »
Nekem azért maradt egy két homályos folt. Mintha egy kissé összecsapták volna így a vége felé.  Nagyágyú végül megtalálta Kereket és Acélfejet?! Keményfej pedig felvitte a hajóra. (ezt valahogy megrajzolhatták volna ha már egy pár részen keresztül kerestük..megadhatták volna ezt az elégedettséget...)
 A két tinivel mi lett? Magukkal vitték őket az űrbe vagy indulás előtt miután Racsni életrekeltette őket vissza lettek küldve a földe?
Napcsillantó tudata átkerült hunter fejébe? Mert amikor lekapcsolják a "hálózatot" Napcsillantó tudata még a fejében volt. Hiszen ő mondja Hunternek hogy "Fuss!!"
Arcee spotlight után melyik a következő Spotlight ,Grimlock??  Üstökös Megatrontól tudta Hatlövet gyenge pontját? Elég könnyen lekapcsolta...
Már megint egy csomó kérdés..
All Halli Megatron -t angolul olvastam de valahogy nem igazán jön be. Minek foglakozna Megatron az emberekkel? Itt egy más karakter mint amit eddig az IDW-ben megismertünk. Hol kapcsolódik majd ez az eddigiekhez?

Ismét egy halom kérdéssel jelentekezem...