Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838420 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #558 Dátum: 2008. Szeptember 10., 18:17:35 »
Idézetet írta: Aldarion
Gondoltam szólok - talán érdekel valakit -, hogy az Alexandra könyvesbolt-hálózatnál jelenleg, egészen szeptember 30-ig 50%-os akciós áron vásárolható/rendelhető meg (a boltokban és a neten is) az Alan Dean Foster féle két Transformers regény. Én épp tegnap vettem meg őket (végre), és az biztos, hogy a regény cselekménye és hangulata nagyon jó, Fostertől az Alien óta csak jó könyvekkel találkoztam. Úgyhogy aki még nem vette meg ezeket, most itt az ideje, mert így 4000 ft helyett a kettő mindössze 2000 ft. (És tudom, ez most úgy hangzott, mint a Teleshop, de nem az.)
Á, kösz hogy szóltál! A Múlt árnyai nincs meg, még anno Amerikából rendeltem be, de túladtam rajta, mert angolul regényt olvasni... Kicsit fárasztóbb, mint képregényt - ahol sok a  színes kép.  
Egyébként én is csak ajánlani tudom a regényeket. Mindkettő ad egy kis pluszt a filmhez. Sok apróbb kérdés kerül megválaszolásra, illetve esetenként érthetőbb egy-egy dolog.

Um, pontosan hol is akciós? Alexandra.hu-n ilyet nem láttam.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 10., 18:20:56 írta Optimus Prime »
"Give me your face!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #557 Dátum: 2008. Szeptember 08., 18:04:11 »
Gondoltam szólok - talán érdekel valakit -, hogy az Alexandra könyvesbolt-hálózatnál jelenleg, egészen szeptember 30-ig 50%-os akciós áron vásárolható/rendelhető meg (a boltokban és a neten is) az Alan Dean Foster féle két Transformers regény. Én épp tegnap vettem meg őket (végre), és az biztos, hogy a regény cselekménye és hangulata nagyon jó, Fostertől az Alien óta csak jó könyvekkel találkoztam. Úgyhogy aki még nem vette meg ezeket, most itt az ideje, mert így 4000 ft helyett a kettő mindössze 2000 ft. (És tudom, ez most úgy hangzott, mint a Teleshop, de nem az.)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #556 Dátum: 2008. Szeptember 07., 20:02:46 »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #555 Dátum: 2008. Szeptember 07., 18:41:15 »
Silver&Clio (és kedves többiek): a logikai bakik - nem olvasás - abból is adódik, hogy az All Hail Megatron még azelőtt íródott, hogy a Pusztítás megjelent volna. Lehetett volna nagyobb is az írók közti összhang, ez nem kétséges, de gondolom két író a világ két pontján - egyikük angol, a másik ausztrál - nem volt alkalmuk minden apró részletet leegyeztetni, és talán nem is volt erre bennük és az IDW-ben igény.

Furman történetei nekem is nagyon tetszettek, bár a hatrészes sorozatok nekem kicsit elnyújtottak voltak, most a négy részes revalation kicsit valóban tömör. Ennek az az oka, hogy Furman ezt eredetileg 2x6 részben mesélte volna el, gondolom jó pár extra adalékkal. És bármennyire is izgi Furman alternatív jövőképe, azt tudni kell, hogy ez elsősorban csak a hardcore transfanoknál üt, akik kívülről ismerik - vagy utánaolvasnak a karaktereknek. Az All Haillel az IDW nyitni akar egy kicsit; könnyebben befogadható, szélesebb közönség számára is izgalmas történetet akar tolni, ami egy kicsit jobban hajaz a G1 legnépszerűbb kiadványára, a rajzfilmre.

Furman amúgy nem fog eltűnni. A Maximum Dinobots című ötrészes után, ami remélhetőleg jobban elsimítja/megmagyarázza az All Hail és a Pusztítás közti hiányosságokat (lesz benne Machináció, fejmesterek, meg Napcsillantó is), fog csinálni egy Thirteen azaz 13 című sztorit, ami a Kibertron első 13 szülöttjére fog koncentrálni. Hogy robotok lesznek csak, vagy alakváltók, vagy mi és hogy, arról még nem sokat tudni, de a lehetséges szereplők közt van mindenféle univerzum szülötte: Alpha Trion (rajzfilm), Prima (Marvel), Az Elbukott/he Fallen (DW: War Within), Vektor Prime (TF:Cybertron). Szóval Furmant sem fogjuk elveszíteni, és még sokmindent hoz a jövő, pl: Cosmos és Blörr spotlightokat, szóval nincs vége a világnak.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #554 Dátum: 2008. Szeptember 07., 16:45:03 »
Marvelen belül is akkora minőségi ingadozás volt az évek folyamán, egy kicsi itt is belefér.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #553 Dátum: 2008. Szeptember 07., 15:47:55 »
Nekem pont ,hogy teteszik az eddigi Furman féle IDW sztori.. mondták hogy a eleje álítólag túl vontatott de szerintem ez nem igaz..  Nekem pont így tetszett.. inkább mostanában van gondom a sztori folytatásával..

A Spotlightokat pedig hozzá kell olvasni különben tényleg kuszának tűnik a történet. Most, hogy a történet szálat erősen belekeverte a spotlihtokba.. Itt még nem olvastátok: Ciklon, Keményfej és Alkusz reflektorfényben még csak most fog jöni itt a hálózsákon. Szóval most hogy így a revelation keverve van a spotlightokba.. vagyis nincs külön történeti szál mint eddig . Nekem túl zsúfoltnak tűnik.  
Az All hail Megatron sztorival az a gond hogy nem követi Furman eddigi logikáját.. legalábbis van benne egy két baki mintha nem olvasták volna el az eddigi IDW történeteket... vagy nem akarnák közvetlenűl hozzá kapcsolni...

Furman indított egy komoly hangvétellel.  Az AHM-ben  az írók pedig visszatérnek egy kicsit a "gyermeki"  kevésbé logikus történetvezetéshez.. mintha hátatfordítanának Furmannak.

Pedig a legjobb ötlet volt egy fő történet szál és melette a reflektorfényben soroztatokkal egy kis magyarázat és kiegészítés.. Egy egy karakter részletes bemutatása.. pont ezért tartottam az IDW-t eddig az egyik legjobb Tf történetnek..
Meglátjuk hogy lesz később..
Ezekszerint még nem eldöntött tény hogy az AHM tényleges folytatás e...vagy alternatív sztori..

Nem elérhető Abyss

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #552 Dátum: 2008. Szeptember 07., 13:43:39 »
nekem tetszik ez az idw-s tarnsformers Furman munkájával együtt. Egyetértek hogy kusza egy picit, de nekem tetszik, hogy több szálon fut a cselekmény, illetve hogy olyan robotok is reflektorfénybe kerültek/kerülnek, melyek elég kevéssé kaptak súlyt eddig (Mirage pl.). Én várom a folytatásokat, főleg mivel hamarosan kedvenc robim lesz spotlighton
Az All hail megatronról meg úgy tudom, része a kontinuitásnak....csak egy évvel később játszódik

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #551 Dátum: 2008. Szeptember 07., 10:13:37 »
Ez tényleg jó lett Opti.

nem tudom, nekem sokan dicsérték, de nekem sem a sztori, sem a rajz nem jött be. Majd meglássuk...

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #550 Dátum: 2008. Szeptember 06., 21:53:14 »
Az AHM annyira blőd és gyermeteg, hogy anno a previewját ki is parodizáltam: All Hail Megatron paródia - a többi folyamatban van.

Furman sztorija elsőre kusza, de van folyamata és sorrendje. Elsőre az Infiltration fura és ismeretlen, mert a sztori igazi eredete a Spotlight Shockwave, annak meg a forrása a Stormbringer. Míg a Tion szériák folynak csurran-cseppen egy-két sztori innen-onnan a Spotlightokba. Van amelyik szerves része Shockwave, Arcee, Ultra Magnus. És van amolyan mellékszál Kup, Ramjet és Mirage - utóbbi szerintem "mi lett volna ha..." sztori, esetleg ugyanakkor játszódik, mint az AHM.
"Give me your face!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #549 Dátum: 2008. Szeptember 06., 20:36:23 »
Idézetet írta: Silver&Clio
Lenne egy kérdésem.. számomra még mindig tisztázatlan hogy a "Pusztítás" hivatalos folytatása e az All hail Megatron..
Legjobb tudomásom szerint az All Hail Megatron "csak" egy a Pusztítás után egy évvel később játszódó alternatív történet, és nem a hivatalos folytatása. De ha tévedek, javítson ki valaki.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #548 Dátum: 2008. Szeptember 06., 19:43:29 »
Én szerintem Furman nagyon elrontotta ezt a sorozatot. Az egész kesze-kusza, túlzsúfolt, 4-5 szál is fut egymás mellett. Elolvastam a 4 befejező spotlightból hármat és egy-két részletet kivéve abszolút nem tetszik. A rajz sem.
Nekem ezzel szemben az AHL nagyon bejön, nekem a Marvelre hajaz kicsit. A történet még meglehetősen képlékeny, de rajz egyértelműen jobb!
Furmant régen nagyon bírtam, de amit most csinál elég gyenge, szerintem! Sorry!

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #547 Dátum: 2008. Szeptember 06., 16:36:03 »
Hát, igazság szerint, én már most is sokszor keverem a dolgokat. Már annyiszor és annyiféleképpen átírták egy-egy robi történetét, hogy mindig utána kell néznem, hogy "hogy is van ez".  És én is remélem, hogy nem történik megint egy "váltás", és minden kezdődik előröl...

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #546 Dátum: 2008. Szeptember 06., 15:32:53 »
Lenne egy kérdésem.. számomra még mindig tisztázatlan hogy a "Pusztítás" hivatalos folytatása e az All hail Megatron.. ( én remélem hogy nem) Furmann pedig nem csupán a spotlihtokat folytatja tovább? Mert jó lenne ha Furman összeállíthatna egy kontinumot. Tf -ek eredete..kezdetek ..stb.. A többi író pedig kapcsolódna ehhez.. De ha már megint összekutyulják a dolgokat és kapunk egy DW-hez hasonló befejezetlen történetet hát akkor ...
"egy kicsit" mérges leszek..

A másik : aki olvas angol Tf-es oldalakat kíváncsi lennék milyen volt az ALM fogadtatása.. lévén nem követi Furmann eddigi sztoriját... pl Napcsillantó nem fejmester..

Nem elérhető Diamondblade

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #545 Dátum: 2008. Szeptember 04., 19:23:27 »
Ritkán írok errefelé, de amúgy respect meg love!

Nagyon állat ez az anyag amit most itt TF-el csináltok. Mindig nagyon várom a folytatást.

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #544 Dátum: 2008. Szeptember 01., 19:56:32 »
Idézet
IDÉZET
Rallyn voltam, kérhetek egy tartalomösszefoglalót?

Nos nagyjából: A gépek elfoglalják a Földet, az emberek a föld alá kényszerülnek. A gépek legyőzhetetlenek, mert be tudnak hatolni az emberek tudatába és lebénítják őket harc közben. Az egyetlen esély, ha elfognak egy robotot és megfertőzik a rendszerét, ugyanis közös rendszerük van és így legyőzhetik őket. Nagyjából ez történik benne, de én is csak kapcsolgattam közben, a szinészi teljesítmény és az effektek a 80-as években még jók lettek volna, de így...nem gondoltam volna, hogy még vannak olyan filmesek, akik ennyire pofátlanul másolják mások filmjét. nemtudom.gif Minden ugyanúgy néz ki mint a TF filmben csak sokkal "gagyibb". Az emberek lézerfegyverei nevetséges pamacsokat lőnek crying.gif és még sorolhatnám...

« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 02., 20:59:09 írta Optimus Prime »
"Give me your face!"

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #543 Dátum: 2008. Augusztus 31., 09:59:53 »
Idézet
Rallyn voltam, kérhetek egy tartalomösszefoglalót?
Nos nagyjából: A gépek elfoglalják a Földet, az emberek a föld alá kényszerülnek. A gépek legyőzhetetlenek, mert be tudnak hatolni az emberek tudatába és lebénítják őket harc közben. Az egyetlen esély, ha elfognak egy robotot és megfertőzik a rendszerét, ugyanis közös rendszerük van és így legyőzhetik őket. Nagyjából ez történik benne, de én is csak kapcsolgattam közben, a szinészi teljesítmény és az effektek a 80-as években még jók lettek volna, de így...nem gondoltam volna, hogy még vannak olyan filmesek, akik ennyire pofátlanul másolják mások filmjét.  Minden ugyanúgy néz ki mint a TF filmben csak sokkal "gagyibb". Az emberek lézerfegyverei nevetséges pamacsokat lőnek  és még sorolhatnám...

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #542 Dátum: 2008. Augusztus 30., 21:56:24 »
Idézetet írta: Sepi
Jobb ha kihagyod, hidd el, nem veszitesz vele semmit.

Rallyn voltam, kérhetek egy tartalomösszefoglalót?

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #541 Dátum: 2008. Augusztus 29., 22:31:10 »
sajnos az tény a ezeket a spotlightokat nagyon összezsúfolták. mintha sietetté őket valami. De látod az első pár rászre a beszivárgásra pl azt mondták hogy túl vontatott holott nekem nagyon is tetszett. Erre mostanra meg nagyon begyorsítottak! Ezekszerint nem lehet mindenkinek a kedvében járni..
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 30., 12:08:39 írta talgaby »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #540 Dátum: 2008. Augusztus 29., 21:49:02 »
Jobb ha kihagyod, hidd el, nem veszitesz vele semmit.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #539 Dátum: 2008. Augusztus 29., 21:37:38 »
holnap lesz a film+-on a Transmorphers Alakváltók című film, ajánlom mindenkinek!
időpont:12:10
leírás:http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=7673784&i_where=1&i_where_tv=1
Figyelem ez nem Transformers hanem TransmorPHers

Remélem valaki nézi és leírja, miről szól!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 29., 21:40:26 írta joustoe »

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #538 Dátum: 2008. Augusztus 29., 15:48:33 »
Őszintén szólva nekem annyira nem tetszett, sem a rajz, sem a történet... Sőt a befejező spotlightok se jönnek be eddig.  Az egésznek izzadtság szaga van, túlzsúfolt, kapkodós. Sorry! A fordítás viszont megint szuper!
Maximus és Magnus ábrázolása tetszik egyedül.
Az All hail Megatron eddig jobban bejön, sokkal. Az ábrázolás abban sokkal inkább Marveles, újrahangolva és a történet is hagyományosabb.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #537 Dátum: 2008. Augusztus 28., 22:40:00 »
Köszi a fordítást!
Árszi az első "női" transformer az;IDW sztoriban; Furmannak sikerült egy merőben más karaktert és keletkezést létrehoznija mint amit eddig ismertünk.. Arcee vagyis Árszi úgy tűnik piszok erős. Lehet ereje felér akár Hatlövetével is?
Ezekszerint sajnos az álcák kezébe került a gestalt technológia..
A börtön pedig így zseniállis! Lévén itt nem lesz börtönlázadás így csak kívűlről kell védekezni. Szöktetés sem egyszerű lévén a delikvens darabokban van..elválasztva a szikrájától..

Az IDW Megatron eredet nekem nem tetszik.  ez a származás így túl egyszerű olyan " A munkás ököl vasököl ! Oda csap ahova köll!!"..
Számomra Megs ,amíg a transformerek nem váltak külön  álcákra ás Autobotokra egy magasrangú befolyásos szenély lehetett, határozott , kissé öntörvényű, benne lappangva a hatalom és az irányítás utáni vágy!
Bár ez jelenleg nova Prime-ra is illik.
Hú hogy mik jönnek még!! Így a következő Spotlightokban már eléggé felgyorsulnak az események. Alig várom már hogy olvashassam Magyarul is.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #536 Dátum: 2008. Augusztus 28., 19:11:55 »
Jó kis rész. Arcee elég durva ahhoz képest, hogy a legtöbbször csak kedves formában volt látható. Most pedig olyan mint 1 egy személyes kivégző osztag . Köszi a forditást és a be írást.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #535 Dátum: 2008. Augusztus 28., 17:07:01 »
Remek rész megintcsak, köszönet az elkészítésért. Ahogy nézem sikerült Milne rajzait egy kicsit érthetőbbé, még pofásabbá tenni. Gratula!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #534 Dátum: 2008. Augusztus 28., 16:25:18 »
Az most volt nemrég, így legalább még két hét mire jön egy Marveles TF.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #533 Dátum: 2008. Augusztus 28., 16:23:31 »
Hali tök jól sikerült ez a szám is, Marvel mikorra várható?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #532 Dátum: 2008. Augusztus 28., 13:46:39 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #531 Dátum: 2008. Augusztus 27., 16:30:28 »
Kicsit megkésve, de végre nekiugrottam az IDW-s transiknak. Végre egy normális "háború eredet" történet. Bár ez a kisemmizett bányászok egy kicsit túl emberi lett  , de azért jó volt. Tetszett, hogy Megatron is csak szép lassan lesz az a pszicho akit most ismerünk.

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #530 Dátum: 2008. Augusztus 20., 13:30:16 »
Idézetet írta: KiD
Ezt én valahogy úgy képzelem, hogy a két tudat összeforr. Amikor Maxi elveri Galvatront ott egy lehet kicsit talán ráérezni, hogy is van ez. Vagy a Maxi - Carnivac ütközetnél. Persze a Marvel sztorikban, mert az IDW-ben Furman mondta, hogy nem így van.
Azt is ved figyelembe, hogy míg ezeket a számokat (Marvel) Budiansky írta, addig az említett Galvatronos sztorit már Furman. És  két író több szempontból is más. Furman máskép vetett papírra sok mindent. Ott Fort Max és Spike tényleg két külön személyiség, akik még beszélnek is egymással. Míg régebben Spike volt magában, mint az "Ember a gépben" számban is, Spike még Fort Maxként is úg szólt a barátjához, mint emberként.
"Give me your face!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #529 Dátum: 2008. Augusztus 16., 23:04:30 »
Ezt én valahogy úgy képzelem, hogy a két tudat összeforr. Amikor Maxi elveri Galvatront ott egy lehet kicsit talán ráérezni, hogy is van ez. Vagy a Maxi - Carnivac ütközetnél. Persze a Marvel sztorikban, mert az IDW-ben Furman mondta, hogy nem így van.