Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836836 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #588 Dátum: 2008. Október 02., 19:53:52 »
Érdekes volt az új rész. Mogorva mindig (és minden univerzumban) lázad  . A "Godzillás részek" viccesek voltak és Skorponok is jól befűtött az öregnek. Kíváncsian várom a folytatást.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #587 Dátum: 2008. Szeptember 30., 22:45:06 »
Helyes, akkor várok!!! Köszi a választ!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #586 Dátum: 2008. Szeptember 30., 20:25:52 »
Minden jön, csak ki kell várni!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 30., 20:26:06 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #585 Dátum: 2008. Szeptember 29., 23:20:34 »
Én is köszönöm a frissítést. Igen ezek a fogak robot módban érdekesek, és itt ott nekem picit szétesőnek tűnt a rajz. A történet ettől függetlenűl remek, a vége megint tipikusan spotlightos, én is kiváncsí leszek mi lesz belőle.
Még valami, Elwood. A délibábos spotlight is jön a közeljövőben?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 29., 23:21:34 írta iktriad »

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #584 Dátum: 2008. Szeptember 29., 20:53:28 »
Egy filmet hagytam félbe, amikor megláttam ezt a mogorva képregényt. Imádom az öreg harcost.
Az elején is volt egy nagyon nagy dumája, amit a dinobotjainak levágott miután optimusz figyelmeztette.  jó szövege van.
A rajz tetszik, helyenként kifejezetten szép, a történet jó, szóval köszönet a honosításér.
Jó volt, csak rövid.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #583 Dátum: 2008. Szeptember 29., 19:15:12 »
Na ez jó kis sztori volt! Csak mogorva fogait tudnám feledni.  kiváncsian várom, mi lesz ebből, bár ha minden igaz, ami jön, az még egy kicsit odébb van.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #582 Dátum: 2008. Szeptember 29., 18:34:22 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #581 Dátum: 2008. Szeptember 29., 15:49:41 »
Hát Optimust már kérdeztem de ő sem tudja hol tartanak a többiek . Szóval elég bizonytalan a dolog.
Nos ha az első évad magyar szövege kész akkor passzolhatod! Kb másfél hét alatt kész lesz hozzá a felirat.

Anno Shokwave-vel is beszéltünk az animated feliratozásával, de sajnos egy elküldött fordítás után nem érkezett több azóta sem. Szóval az hanyagolva. Meg valamikor úgyis vetítik majd nálunk.
A BW -t viszont nem. Tehát úgy vagyok vele a Beast Warsot érdemes fordítani. Már csak egy megbízható tolmács kell akinek van elég szabadideje fordítani.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #580 Dátum: 2008. Szeptember 28., 21:44:07 »
Angol felirat van a Beast Warshoz, Optimus Prime szerezte, még timekódok is vannak hozzá, de csak belépő időpontokkal, az nincs, hogy meddig tartson, ezért mindegyik csak felvillan. Úgyhogy "csak" fordítani kell lényegében. Most, hogy szóba hoztad, el kezdtem fordítani, a 8. résznél tartok. Ha mondjuk az első évaddal végzek, akár át is passzolom, de hátha Optimus csapata már előrébb tart, velük kéne értekezni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 28., 21:46:28 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #579 Dátum: 2008. Szeptember 28., 20:32:29 »
A Beast Wars második szezonjánál tartok. Pedig nem akartam megnézni . A youtube-on volt fent egy pár rész de valahogy nem érdekelt. Egy TF fan fórumos barátomtól viszont megkaptam az egész sorozatot. Így az elejétől nézve egész más! Kifejezetten tetszik! Én komoly segítséget tudok felajánlani a felirat file-ok elkészítésében.
Csak a lefordított szövegre van szügségem  ami lehet world-ban vagy csak úgy levélben elküldve. Hugom animékhez csinált feliratokat. Összedolgoztak Aya-chanal. Aya fordította jappánból hugi meg elkészítette a feliratot és beidőzítette. Egy 30 perces anime felirtozása kb fél nap. Ráér mivel othoni  számítógépes munkája van.

Szóval lehet hogy dolgoznak rajta de ha nincs megszervezve ki mit csinál...

Lényeg egy jó angolos kell aki hallásból lefordítja  és szintén ráér. Amint elküldi a szöveget egy vagy 2 napra rá kész a felirat!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #578 Dátum: 2008. Szeptember 28., 20:07:23 »
Arra a pályára annyit tudok, mondani, hogy váltass alakot, és várj. Az Álcák úgyis feléd fognak indulni, de változó menettempóban (Triptikon és Megatron csak egy lépés/kör tempóban haladhat.) Ha megtört a csatárlánc hajts át közöttük, menj oda a generátorhoz, és foglald el vagy támadd meg (most nem tom melyik az aktuális feladat) lényeg az, hogy amint elfoglalsz egyet, kinyílik valamelyik "cella" ha kihozod az adott foglyot, már csak a másikat kell kiereszteni. Én a magam részéről azt javaslom, hogy a lánc felszakadozása után hajts az Optimusz melletti generátorhoz, foglald el, utána Optimusz, ha kamion, simán eléri a másikat és onnan nyert ügyed van.

KiD, neked nem tudok, mit mondani. Mobil játék, én tömörítve feltettem a telefonomra, alkalmazásként indítottam, és a telefon magától kicsomagolta, utána bette az indító állományt a Játékok menübe.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 28., 20:10:41 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #577 Dátum: 2008. Szeptember 28., 20:00:56 »
Nekem van Javám, de valami nem stimmel, kibontom, aztán nincs idítófájl. Ha meg csak nem akarom kibontani, akkor error. Valaki tudja a megoldást?

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #576 Dátum: 2008. Szeptember 28., 18:14:42 »
Annyi progihoz, böngészőhöz, netes scripthez kell a Java! Nem hiszem el hogy van olyan, akinke nincs telepítve  gépére.
Java Runtime Environment
A játék jó, csak nehéz. Az Optimus, Metroplex kiszabadítása pályán elakadtam.
"Give me your face!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #575 Dátum: 2008. Szeptember 26., 21:43:23 »
Java kell hozzá, egy tetűnagy (párszáz mega) keretprogram. De hogy abból is pontosan melyik...?  
Bár ha szerencséd van, akkor készítenek emulátort telefonokhoz is.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 26., 21:43:59 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #574 Dátum: 2008. Szeptember 26., 20:42:20 »
Nem tudja valaki, hogyan lehet ezzel gépen is játszani? elég csak kicsomagolni?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 26., 21:42:40 írta talgaby »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #573 Dátum: 2008. Szeptember 25., 22:14:23 »
A minap belebotlottam abba Tf játékba, amiről KiD oldalán már olvashattunk pár hete. A progi mobiltelefonra készült, meglehősen hangulatos alkotás. Annyit érdemes tudni róla, hogy körökre osztott stratégiai játék, a klasszikus G1 karaktereken alapul. Akit esetleg érdekel, innen letöltheti: Transformers G1 - Awakening Jó szórakozást!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 25., 22:18:39 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #572 Dátum: 2008. Szeptember 24., 19:14:52 »
A G1-gyel kapcsolatban írtál segítségről, nem tudtam, hogy az a BW-ra is érvényes. Mindazonáltal ha ők már négyen dolgoznak rajta, akkor abba nem akarok belekavarni. Mindenesetre ez jó hír, akkor előbb is lesz fordítás. Hogy haladnak, hol tartanak?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 24., 19:15:40 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #571 Dátum: 2008. Szeptember 24., 15:02:18 »
A BW-hez lenne egy kis segítség, mint már írtam PM-ben is. Egy ismerősömnek szintén elküldtem a feliratokat és négyen is dolgoznak rajta. Azt hiszem már írtam neki a címed, hogy veled egyeztessen.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 24., 15:23:22 írta talgaby »
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #570 Dátum: 2008. Szeptember 24., 07:57:48 »
joustoe: az angol részekről nem tudok semmit. Szerintem nem nagyon halad.

Silver&Clio: Vannak tervek a Beast Warssal, kezdeti lelkesedésből lefordítottam 3-4-et, de először be akartam fejezni a G1-et. Azzal nemrég végeztem, most képregényeket fordítok, aztán ráállok majd a Beast Wars-ra, de szerintem az is el fog tartani vagy egy évig. De remélem legkésőbb jövő karácsonyra meglesz. Ott legalább a felirathoz van valami időzítés is, távolról sem tökéletes, de mankónak jó lesz. A G1-nél ez sincs meg, ott Tyrant csinál mindent, ezért az jóval lassabban is halad. De nemsokára talán abból is tudunk mutatni nektek pár újat.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #569 Dátum: 2008. Szeptember 23., 20:56:31 »
Marvel 40. rész! Nagy jó volt a végén Optimus ,majd behaltam rajta: "Nos mikor kezdjük a következő játékot?"  Szegény eléggé megártott neki egy 1.44 megás tömörítés.. Még egyetlen jobb felbontású fotó sem fért volna fel Optimusról egy 1,44-es flopy-ra nehogy a nemóriája..... szóval kampec ,én percekig kuncogtam rajta..

Elwood nekem is lenne egy kérdésem hozzád.
Azt csicseregték a madarak hogy a G1 rajzfiilmen kívűl a Beast Warst sorozatot is fordítod? Én nagyon örülnék neki. Angelus rávett hogy nézzem meg. Eddig csak belenéztem és a béna CGI miatt kapcsoltam is ki. De most így az elejétől nézve, valamicske  kevés angollal nagyon jól szórakozom. Szóval mennyire igaz a hír?


Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #568 Dátum: 2008. Szeptember 19., 11:02:42 »
végre el tudtam olvasni a 40es számot is! köszönöm szépen elwood! tényleg shockwave-ék hogyan állnak az angol részekkel?

Nem elérhető bal

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #567 Dátum: 2008. Szeptember 18., 08:36:04 »
Legnagyobb királyság!!!!!!!!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #566 Dátum: 2008. Szeptember 15., 22:33:51 »
Igen, Spotlight lesz. Szeretni fogjátok!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #565 Dátum: 2008. Szeptember 15., 11:42:34 »
Még a hónapban. És a szervert elnézve kizárásos alapon vmelyik Spotlight lesz. Hogy melyik, azt elwood tudja.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #564 Dátum: 2008. Szeptember 15., 11:16:30 »
Érdekes kis rész volt, és most már tudom, hogy kerültek a Marveles történetbe a szinlelők. Még egy lépésel közelebb a teljes Marvelhez! Nagyon köszönöm a készítőknek.
Egy pofátlan kérdésem is lenne. Mikor(kábé) és mire számíthatunk legközelebb az IDW frontról?

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #563 Dátum: 2008. Szeptember 15., 10:55:12 »
Nekem tetszett a 40szám Optimusz pc-re nekem is kell . Köszi a forditást és a be írást.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #562 Dátum: 2008. Szeptember 14., 19:26:41 »
Egy igen csak aktuális szám a készülő második mozifilm előtt.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #561 Dátum: 2008. Szeptember 14., 16:38:25 »
Frissültünk!
TF Marvel #40


Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #560 Dátum: 2008. Szeptember 10., 21:11:58 »
A regények.. Bár eléggé az emberi oldalról közelíti meg a történetet.. Pl:a 7-es szektorról elég sokmindent megtudunk a "Múlt árnyai"-ban. Mondjuk én Tf párti vagyok így a "húslényes" részeket volt hogy átugrottam..

De én is csak ajánlani tudom a regényeket..
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 10., 21:14:46 írta Silver&Clio »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #559 Dátum: 2008. Szeptember 10., 20:52:27 »
Idézetet írta: Optimus Prime
Um, pontosan hol is akciós? Alexandra.hu-n ilyet nem láttam.
Ó a fenébe! Elnézést kell kérnem mert egy apróságban mégis félrevezettelek titeket. Csak a boltokban van ez a kedvezmény, a postai megrendelésre nincs.
Egyébként a részletekhez ezen az oldalon megtalálhatjátok az akcióhoz tartozó letölthető katalógust. Én a nyugati-téri Alexandrában vettem meg, közvetlenül a bejárat előtt a lépcső melletti könyv-stócban van kirakva mind a két kötet. Az elsőn már végig is rágtam magam, és továbbra is áll rá amit mondtam. Határozottan kellemes olvasmány.
Ja és még egy kis segítség annak, akit érdekel: Ez az Alexandra boltok címlistája.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 10., 20:56:48 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."