Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 852150 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #648 Dátum: 2008. November 10., 21:52:54 »
Tudsz erről szabálykönyvet digitálisan?
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 10., 22:34:00 írta talgaby »

Nem elérhető Noro

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #647 Dátum: 2008. November 08., 10:03:58 »
Üdv

Idézetet írta: joustoe
sajna a szerepjáték megbukott annál, hogy nem tudtam naon a fejlődéseket kidolgozni, akit érdekel annak részletesebben is beszámolhatok a problémáimról, hátha van rá megoldás!
Nem tudom, ez jó hír-e vagy rossz, de alakváltó robotokra kidolgozott szerepjáték már van. A neve Mechamorphosis, és a d20 rendszert kombinálja egy Shadowrunhoz hasonló prioritás-rendszerrel.
Választasz magadnak méretet és fejlődési sémát (azaz kasztot: tudós, felderítő, harcos, vagy irányító - ez utóbbi Soudwave-hez hasonlóan több kisebb robot felett rendelkezik), aztán 5 kategória között elosztod a prioritásokat, és ennek megfelelően oszthasz szét pontokat.

A kategóriák: alternatív forma (minél bonyolultabb, minél hi-techebb illetve minél nagyobb méretkülönbség van a humanoid és az alt forma között, annál többe kerül), tulajdonságok (a D&D-ből ismert 6 főérték), form feat-ek (ebben olyanok vannak, mint pl. részleges, vagy villámgyors átalakulás, minden alakban használható eszközök, vagy hogy különösen jól tudod "vezetni magadat", stb), különleges képességek (pl. Mirage láthatatlansága vagy annak a headmaster denevérnek a hipnotizáló ereje, de ide tartozik a bináris kötés, a gestalt formává egyesülés és a triplechanging is), valamint a felszerelés (főleg reális tech dolgok, mint pl radar vagy infravörös érzékelő, illetve fegyverek - de ha sima sugárvetőnél többet akarsz, mondjuk fagyasztósugarat vagy mágneses összezavarót, az már különleges képesség)

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #646 Dátum: 2008. November 06., 18:41:41 »
dr samson: persze, nem is érdekes, volt annyi megszakadt feltöltésem, hogy simán benne volt egy ilyen a pakliban.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Dash

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #645 Dátum: 2008. November 05., 01:18:26 »
Hi!

Kicsit a szerepjátékhoz: hogyan is csatlakoztassunk már "többszörszintetlépett" partihoz új karaktert? Hozzunk létre egy első szintűt, rendes kidobással, és utána fejlesszük fel a kívánt szintre úgy, mintha azt játék során tennénk... Hogy ne lehessen übertáp karikat kreálni, gondosan kidolgozott képzettségfa és arzenál kell, kemény dió megcsinálni. BIzonyos fegyvereket, képességelet, tápokat meg szintekhez kell kötni, ne legyen pl már első szinten senkinek Megatron kaliberű ágyúja...  és ne fordulhasson elő olyan, hogy "éppen autó-alakban hajtok az autópályán, és hopp, fentről lőnek rám, átalakulok repülővé" sz'al triplaváltozóvá is csak X szint után épülhet át valaki, ha egyáltalán, stb, stb...

Az eredeti szereplőket szerintem meg kell hagyni NPC-nek, ők lehetnek küldetést adók, vagy akár célpontok, de segítők, tanítók is. A szerepjáték fantázia - ha ez nem is elfes-orkos -, mindenki agyalja csak ki adott keretek között a saját karakterét!

Ez persze csak az én véleményem.

Dash

Ui.: Majd' elfelejtettem! Elwood, köszi a Ramjetet, főleg a borítót!
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 05., 02:18:58 írta Dash »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #644 Dátum: 2008. November 04., 19:41:18 »
Elwood: tuti nem volt, mert leszedtem az egész mappát és nem volt benne. Lehet véletlenül nem raktad fel. De igazából ez már nem számít.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #643 Dátum: 2008. November 04., 18:42:21 »
Ebbe teljesen véletlenül botlottam bele:

http://www.tfarchive.com/rpg/site/

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #642 Dátum: 2008. November 04., 17:42:47 »
Nem-e? Aztateremburáját! Pedig az én gépemen itt van-e. Az ftp-n is jól megnéztem volna, de ott meg már nem volt ott a könyvtár.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 04., 17:44:31 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #641 Dátum: 2008. November 02., 22:23:46 »
Csakhogy nem volt ismertető...

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #640 Dátum: 2008. November 02., 22:11:37 »
Silver&Clio: A Beast Wars képregény kész van, csak várni akarok vele, amíg lemegy az animációs sorozat a Hzs matinén.
Optimus Prime: Wheelie Spotlight is lesz majd valamikor.
dr samson: ilyenkor a számhoz írt ismertető a mérvadó, végül is azért csinálom.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #639 Dátum: 2008. November 02., 19:35:48 »
No, ide is ritkán járok, de már annyira emlegettek, hogy csuklani fogok...  

Idézet
Csak kár h míg pl. Hulkból minden egyes frissítésnél kapunk újat, addig TFet van h csak 3hetente.
Nos, ez azért van, mert egyrészt azt én és Sepi csináljuk nagyrészt és minden szentnek maga felé hajlik a keze a frissítések alkalmával...  De a viccet félretéve, sokkal prózaibb az ok: Hulk-ból jóval több volt/van raktáron, mint TF-ből, így azt többször is tudjuk kirakni. Hidd el, én is nagy Marveles TF rajongó vagyok, meg van otthona  teljes magyar sorozat, de most is már csak 3 szám van az ftp-n kész TF képregény. Szóval be kell osztani őket.  

Idézet
Szeretnék egy kis helyreigazítást is tenni, a teljes honosítás a fordítást is beleértve Tyrant érdeme, én csak egy-két félrefordítást javítottam benne, ha volt ilyen egyáltalán.
Itt viszont mosom kezeimet! A kredit oldalra az volt írva, hogy fordította Tyrant és elwood, ergó én is azt írtam a hírbe. De nem akarom és Tyrant érdemeit csökkenteni, sőt!

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #638 Dátum: 2008. November 02., 17:06:35 »
Igen Ramjet-nél nekem is Löket jutott az eszembe..

De mint Sugárhajtó sokkal jobb név neki.

 

Egy kérdés!

A Beast Wars képregényt fordítjátok e tovább? Vagy végleg abbamaradt. Így a rajzfilm után rávettem magam hogy elolvassam és tetszett. Szóval és speciel nagyon örülnék neki.

Elwood és főleg Tyrant igazi  honosítóként fog bekerülni a Magyar TF történelembe..  


Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #637 Dátum: 2008. November 02., 16:46:46 »
Idézetet írta: elwood
A Löket pedig Thrust magyar neve, rá más nevet tudtommal nem is használtak, de ha jól emlékszem az Agymosó autómosó történetben lelöketezték ramjetet.
LOL ez tetszik:)  Névkeverés meg volt párszor, a 20. számban lévő szótárban a három Álca repülőből kettőnek is a neve Sugárhajtó vagy Löket. A lényeg, hogy már szerintem a fordítók se tudták ki kicsoda is.

Spotlightokból eddig mik maradtak ki és fognak kimaradni? Ha Wheelie - nem nevetni - is kiesne a szórásból én vállalom, legalábbis egy nyers fordítást.
Lentebb volt említve az Armada is, anno nekifogtam, de nevek miatt (is) abbamaradt. Pedig azt hiszem az elő 2 számot lefordítottam. A beírás már más tészta, még mindig Painttel csinálom, de már fejlődtem. A helyesírásom, ami szörnyű meg néha a megfogalmazás. Bár azt hiszem a Transformers Magazinbeli fordításokat nem tudom überelni.
"Give me your face!"

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #636 Dátum: 2008. November 02., 16:41:56 »
Jó kis frissién volt, bár hiányótt, hogy Megatron szavakban is kiosztja nem csak erővel.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #635 Dátum: 2008. November 02., 13:33:55 »
Hát igen, a Marvelben a fordítók is keverték a neveket, és itt nem csak a többnevűségre gondolok, hanem hogy volt, amikor a jó nevet rossz karakterre használták. Ramjet Sugárhajtóként szerepelt leggyakrabban, de volt, amikor csak Hajtónak hívták. A Löket pedig Thrust magyar neve, rá más nevet tudtommal nem is használtak, de ha jól emlékszem az Agymosó autómosó történetben lelöketezték ramjetet. Ennek a nyomtatott füzetben tudtok utánanézni, mert az ide felkerülő szkenekből következetesen írtom az elírásokat.

Amúgy én valóban nem csináltam volna meg ezt a részt, de Tyrant erősködött, és később itt a fórumon is érezhetően volt igény a kimaradt Spotlightok lefordítására. Szeretnék egy kis helyreigazítást is tenni, a teljes honosítás a fordítást is beleértve Tyrant érdeme, én csak egy-két félrefordítást javítottam benne, ha volt ilyen egyáltalán.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 02., 13:34:45 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #634 Dátum: 2008. November 02., 11:26:53 »
Elwood szerint, amikor a neveket tisztázták, azt mondták ő Sugárhajtó. Megnézném, de lusta vagyok, meg elhiszem, ha ő mondja. De mivel nem nagyon szerepelt előtte, meg ha igen, akkor Löketként, én is úgy szoktam hívni. A magyar füzetek vége felé Sugárhajtónak nevezték. De végül is m1.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 02., 11:52:54 írta KiD »

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #633 Dátum: 2008. November 02., 09:24:13 »
elnézést, de a Ramjet név eredetileg nem Löketre lett fordítva? lehet én néztem el, meg a Marvelnél eredetiben ez kicsit kaotikus volt, elnézést kérek, ha én tévedtem

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #632 Dátum: 2008. November 02., 01:04:33 »
Ez aztán a meglepi: Ugyanis arrl volt szó, hogy a történet nem túl bonyolultsága miatt ezt kihagyjuk. A rajzok nagyon szépek, kár hogy egy ilyen nem túl magas röptű történethez lettek megcsinálva....
Köszi Elwood&Tyrant, hogy végül is úgy döntöttetek, hogy lefordítjátok, mindenek ellenére is.
És persze repesve várom az újabb IDW-s kalandokat!

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #631 Dátum: 2008. November 01., 20:55:46 »
Köszi a frissítést!!

Ramjet vagyis Sugárhajtó ahhoz képest hogy csak egy tizedrangú katona egy kicsit sokat képzelt magáról..

Egyátalán miből gondolta hogy Égretörő nem szól Megatronnak? Megatron elég gyorsan végzett vele, ebből is látszik hogy Üstökös mennyivel értékesebb az álcavezér számára és hogy Sugárhajtó menynire egy kis senki...

Egyébbként kinek hogy tetszett?


Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #630 Dátum: 2008. November 01., 20:12:17 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #629 Dátum: 2008. November 01., 06:32:34 »
Joustoe szerintem az olyan karik mint Optimus és Megatron admin illetve modi kariknak kellene lenniük akik feladatokkal ill. parancsokkal látják el be osztotjaikat.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #628 Dátum: 2008. Október 31., 23:38:06 »
Nem feltétlen kell ennek külön topik. De ha valakit netán nagyon zavarna, akkor is ott van még az Off topik/csevej-csenöl vagy ugyanazon belül a Mozi/TV/Rádió/Zene/Pc/Konzol/Game rovat...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #627 Dátum: 2008. Október 31., 21:52:45 »
van egy szerepjáték amit anno Debrecenben adtak ki, ennek elég jó háttere van amit könnyű lenne a robikra felhúzni, szerzői jogok copyright stb stb miatt nem tudom leírhatom-e de ingyen letölthető a törvénykönyve, utána is nézek, honnan és ha vkit érdekelne akkor megírom neki PM-ben hogy honnan is lehet leszedni illetve a technikai dolgokon lehet segíteni, véleményezni!
Nagy kérés lenne ha kapnák(kapnánk erre egy külön Topicot, hogy ne legyen itt probléma az ilyen témájú írogatás?
Am a szerepjáték ötlet átültethető más képregény sztorikba is, készül a Tarot változata is!

ui.:mivel engedéllyel elérhető a netes verziója a szabálykönyvnek, ezért belinkelem!(remélem nem dobnak ki a fórumról emiatt)
http://kaosz.pserve.hu/index.php?oldal=let...76f34eee859ecad

itt a Káosz Rpg-t kell letölteni, ha emiatt ki vagyok dobva, akkor olvasni fogom a commentjeiteket és az ERŐ legyen veletek(elég kevés star wars-t olvasok, de jól hangzik)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 31., 22:02:47 írta joustoe »

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Transformers
« Válasz #626 Dátum: 2008. Október 31., 21:50:53 »
Idézetet írta: talgaby
gyakorlatilag bármely szokványos sci-fi-rpg alapszituja lehetne.
Csak itt bazinagy robotokkal.

Akkor az lehet a baj, hogy utálom a sci-fi és cyberpunk rpgket?  
Mondjuk a TF sem köt le 4 számnál tovább. (Pajzs feltartva a kövek ellen  )

Katt a képre!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #625 Dátum: 2008. Október 31., 21:48:38 »
Meg vagy kövezve.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #624 Dátum: 2008. Október 31., 21:47:22 »
De, csak nem a Földön kell játszódnia,és nem a jelenben. A DW-s War Within-sorozatok témája pl. jó kis háttérsztorit adna... bolygószintű háború, két központi frakció, és azon kívül rengeteg szakadár és független szervezet, ill. civilek, mindez egy hi-tech környezetben... gyakorlatilag bármely szokványos sci-fi-rpg alapszituja lehetne.
Csak itt bazinagy robotokkal.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Transformers
« Válasz #623 Dátum: 2008. Október 31., 21:33:07 »
Szegény transformers topic jól átalakult.  
Egyébként egy kicsit merész szerintem TF-ből ilyen jellegű szerepjátékot csinálni. Kövezzetek meg, de szerintem nincs ekkore lehetőség a TF-világában.

Katt a képre!

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #622 Dátum: 2008. Október 31., 21:09:40 »
akkor úgy gondolod, hogy legyen mondjuk a Marvel univerzum kezdősztorija úgy, hogy legyen köztük pár NPC(NJK)?

mondjuk kezdetnek azért lehetne közülük is pár robi!(Ironhide, Huffer, Sideswipe, Trailbreaker)
illetve pár mint NPC (Megatron, Optimus, Ratchet)
Portyázót játszhatónak gondolom, de sztem ez közös döntés legyen!

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #621 Dátum: 2008. Október 31., 16:50:47 »
Ok. Szerintem lehetne 1-2 különleges speciális képesség vagy fegyver mert nem minden robi 1 forma.

"Kikkel lehessen kezdeni a játékot" Ha ezt úgy érted, hogy őpl Portyázóval is lehetne kezdeni akkor már kicsit tényleg táposabb karakter lenne. Mert ő már nem kezdő. Inkább újjabb karaktereket kellene alkotni.

Ui: Happy Halloweent Mindenkinek! http://kepfeltoltes.hu/view/081031/100_860...ltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 31., 19:48:43 írta Warusz »

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #620 Dátum: 2008. Október 31., 08:03:41 »
Idézetet írta: Aldarion
Arról nem beszélve, hogy nem kötelező rögtön alap figurát behozni, lehet "tuningoltabb" is, hisz nem a Földön épültek, hogy újszülöttként vessék be őket - tisztelet a kivételnek - hanem egy több évezredet(?) felölelő polgárháború áll mögöttük, tehát megfelelő háttér történettel nyugodtan jöhet már viszonylag tápolt karakterrel. (Nálam például állandóan félistent akarnak játszani az emberek, akár M.A.G.U.S. akár Vampire az aktuális parti, és én vagyok szemét, amiért életút játékhoz kötöm a dolgot...)


Idézetet írta: Warusz
Hát én nem is tom. Ha valaki írna egy komoly élet történetett és arra olyan magas rangot kapna, hogy senki nem verné le az elég igaságtalan lenne. Szerintem egy bevezető élet történet eelég amivel elindul utána ahogy alakulnak a dolgók úgy erősödik. Persze az sem baj ha valaki frissen jön le a gyárszallagról max jöhet a ki képzés és utána a mély víz.

szerintem ez a kérdés még várasson magára, mivel most lett vége a suli első néhány nyugis hetének és hát jövő héten van 2 zh-m meg 1 beadandóm, szal nem tudom, mennyire tudnák erre normálisan odafigyelni! Max téliszünetben megcsinálom, addig PM-ben várom az ötleteket(kikkel lehessen kezdeni a játékot, a fegyverek egységesek legyenek-e v robotonként specializáltak stb stb)

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #619 Dátum: 2008. Október 31., 06:40:20 »
Hát én nem is tom. Ha valaki írna egy komoly élet történetett és arra olyan magas rangot kapna, hogy senki nem verné le az elég igaságtalan lenne. Szerintem egy bevezető élet történet eelég amivel elindul utána ahogy alakulnak a dolgók úgy erősödik. Persze az sem baj ha valaki frissen jön le a gyárszallagról max jöhet a ki képzés és utána a mély víz.