Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838439 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #738 Dátum: 2009. Január 15., 19:56:49 »
Köszi. Igyekszem bővíteni a Transformers galériát, mert még csak az ilyen képeim 1/3 került bele eddig.

És ha esetleg a honosítás miatt kevesebb betűből álló név felel csak meg, szerintem a Drift tényleg elég ismert kifejezés ahhoz, hogy ne kelljen tovább magyarítani.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 15., 19:58:23 írta Ben Reilly »

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #737 Dátum: 2009. Január 15., 19:40:25 »
Ben ajánlata szerintem jó, de akár maradhatna a Drift név is. Manapság már elég elterjedt fogalom.

Ben: A galéria nagyon frankó! A filmét már böngészgettem és öröm volt látni az Italautomatabotot is a képek közt
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 15., 20:08:03 írta FZoli »

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #736 Dátum: 2009. Január 15., 18:29:42 »
Mit szólnál az Aszfaltbetyár névhez.  

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #735 Dátum: 2009. Január 15., 18:25:14 »
Nekem a Transtech rajzok tetszettek nagyon. Hiába, van kreativitás egynémely rajongóban.

A képregényben ínséges időkben szeretném feldobni a látogatottságot egy kis névválasztási hercehurcával.
Ki hogy nevezné el Driftet, az All Hail Megatron új szereplőjét, akit a szerkesztő-kiadó szerényen csak Rozsomák feltűnéséhez hasonlított a Marvel Univerzumból.
A névadáshoz némi segítséget az angolul tudóknak ITT mellékelek.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 15., 18:25:41 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #734 Dátum: 2009. Január 15., 15:44:01 »
Aki esetleg a Transformerek iránt érdeklődik, a Szuperhős galériámban nyitottam nekik egy kategóriát.
Szuperhős galéria
Véleményezni (nem muszáj) esetleg itt, vagy a Spidertom megfelelő topicjában. Esetleges kéréseket (pl ha valamelyik karakterről szeretnétek képet) is várok.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 15., 15:44:57 írta Ben Reilly »

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #733 Dátum: 2009. Január 12., 02:09:16 »
Spotlightok:

Wheelie
Kup
Nightbeat
Mirage
Ramjet
A többi felsorolása macerás, ez a best of

Wertux kérdéseire már többen is válaszoltak. Én a Seibertron.com oldalt ajánlom, vagy az NTFA.Net-et. Ott megtalálható az összes Marveles jellemzés, köztük pár színlelőé is. Skullgrin és Landmine.

Scrapper a Constructiconok vezetője, ez nem hivatalos - nincs a biójában - de a rajzfilmbe megfigyelhető, hogy ő osztja a parancsokat.
"Give me your face!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #732 Dátum: 2009. Január 08., 22:51:21 »
Most ősszel olvastam el a Watchment és... VALAMI KIB*SZOTT SZENZÁCIÓS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Megnéztem a trailert, mondom mi ez a sz**, és miért ez a nagy hype... Hát...

A film is nagyon jónak néz ki, bár én úgy fogok hozzáállni, hogy úgysem ér a közelébe az eredetinek, és akkor nincs nagy csalódás. Csak az Ozymandiast nagyon elrontották TT...


Hé amúgy ez a lista nem ér, tudod, mennyit szenvedtem, míg a középső Spotlightokat is sorba raktam??!!!!  
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 09., 20:42:38 írta KiD »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #731 Dátum: 2009. Január 08., 21:03:17 »
Az én sorrrendem is nagyjából ugyanaz

Optimusz
Arszi
Wheelie
Kup
Sokkoló
Ide fér be nagyjából az összes többi
Délibáb
Ramjet

Ezt pedig inkább a képregényfanatikusoknak mond többet, de nemsokára jön belőle a film is.
Watchmen a la Transformers:
http://tformers.net/i/a/comics/Who-Watches_dirty.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 08., 22:28:32 írta talgaby »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #730 Dátum: 2009. Január 05., 22:24:34 »
Teljesen random módon, íme a Spotlight ranglistám:

Optimusz
Kup
Össztűz
Wheelie
Éjvadász
Sokkoló
Arszi
Mogorva
Galvatron
Fülelő
Nagyágyú
Hatlövet
Ultra Magnusz
Délibáb
Ramjet

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #729 Dátum: 2009. Január 04., 17:34:30 »
Nagyjából mindent elmondtatok előttem, pár kiegészítés:
Cövek és Forrófej a Rescue Patrol (Mentő Járőr?) tagjai, előbbi rendőrautóvá, utóbbi tűzoltóautóvá alakul.
Agyar páncélozott kétéltű kocsi.
Én a következő fordításokat használom a Technobotokra: Sörét (Scattershot), Rakétafej (Nosecone), Utánégető (Afterburner) Utánégető, Fénysebesség (Lightspeed), Csapás (Strife).
Xaaron Emír nevével kapcsolatban az angol wikia-n a következőt írták: Az eredetiben Emirate Xaaron pontos fordítása Xaaron Emirátus volna. Hogy ez valójában titulus, vagy a neve része, azt igazából nem tudni. Az biztos, hogy nagyon öreg Autobot, tagja volt az ősök tanácsának is, és hivatalosan nem ismert a jármű alakja - persze ez a rajongókat nem akadályozza meg abban, hogy kitaláljanak neki alternatív formát.

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #728 Dátum: 2009. Január 04., 15:42:44 »
Xaaron ezzé változik (de hogy ez milyen jármű akar lenni gőzöm sincs, bár alaposan fel van fegyverezve):


A Szerkesztettek - Devastator - Pusztító vagy nevezzük bárhogyan esetében ez jelenthet még segítséget.
http://www.benreillyweb.extra.hu/gal/Egyeb/devastator1.jpg
http://www.benreillyweb.extra.hu/gal/Egyeb/devastator2.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 04., 16:08:58 írta Ben Reilly »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #727 Dátum: 2009. Január 04., 15:29:03 »
A Szerkesztettek vezetője Bokszoló (Scrapper).

Oktopuncs rákká alakul.

Krok Action Master, vagyis játékként nem tud átalakulni, képregényekben meg sosem láttuk az alt módját, szóval... (Action Master még egyébként Mogorva a Nukleon hatása után, és az utolsó Marvel sztoriban szereplő Optimusz is.)

Xaaron még a békeidők egyik vezetője volt, sosem alakult át a képregényekben, egyszer említi, hogy olyan régóta nem is tette, hogy lehet, hogy a folyamat megölné. Valami harci alakot emleget egyébként, szóval nem hiszem, hogy targoncává változna, vagy mikroszkóppá...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 04., 15:33:36 írta KiD »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #726 Dátum: 2009. Január 04., 14:41:46 »
Wertux,létezik egy rendkívül frankó transformers-es oldal!
Ajánlom a figyelmedbe,a címe:www.seibertron.com!  
4szeres BotCon díjnyertes oldal;ott mindent megtudhatsz!  
(Filmek,képregények,rajzfilmek,játékok,ki mivé változik,biográfiák,stb.)  
A legtöbb óriásrobotot 5 kisebb alakváltó alkotja;Pusztító (Devastator) ez alól kivétel,
mert 6 ,,robi'' alkotja!Nehéz válaszolni;meg kéne szavaztatni...  
Én Hook-ra tenném a voksomat!  Általában a legnagyobb alakváltó a főnök,amelyik
az óriásrobot mellkasát (és fejét) alkotja!A szerkesztetteknél ezt nehéz megmondani;
általában más álcák (Megatron,Sokkoló) vezetésére szorulnak!
Nem tartoznak a legokosabb alakváltókhoz;főleg ha összekacsolódnak...  
Technobotok:Utánégő,Szőnyegbombázó,Repesz,Fénysebesség,Csőorr!Ők 5en
Computronná egyesülnek!
Frankó magyar oldal még-hu.transformers.wikia.com!
Piranyakon:
1.Nautilátor (Nautilator) RÁK,
2.Vasevő (Overbite) CÁPA,
3.Viharfi (Seawing) RÁJA,
4.Skalor (Skalor) MÉLYTENGERI HAL,
5.Lesvető (Snaptrap) TEKNŐSBÉKA,
6.Csápölő (Tentakil) POLIP!

Nem elérhető Wertux

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #725 Dátum: 2009. Január 04., 06:00:47 »
Na végre sikerült elolvasnom az új Spotligh-ot és tetszett is, de akkor is meg vagyok róla győződve, hogy a Autobotok tudják hol van  Wheelie!! Csak ök is utálják és azért nem mennek érte!/amivel egyet is értek:)/
Lenne néhány kérdésecském/ ti vagytok a nagy Transfanok én csak az itt olvasottakat és a marvel többi részét és a Filmeket vágom/:
1. A Facsargó WS Szorítókar kérdés nekem is feltünt és kérdeztem volna is..../Megjegyezném a Marvelben csak egyszer szorítókar aztán mindig Facsi, de a 20-as listájában nincs Facsi csak Szorítókar.  /
2. Xaaron emir mért emir?? ez nem tetszett már anno a képregénybe sem, hogy ő mi a hereistánba lett emir?
3. Az alábbi Transformerek mivé alakulnak át?/lehet, hogy én vagyok lemaradva vagy csak nagy hibám, hogy nem vágom a külföldi bolgokat és a rajtfilmet../:
KSZaaron emir
Krok
Cövek
forrófej
Piranyikonok legtöbje/pontosabban nem vágom melyik melyik a teknöc és a polip tiszta../
Agyar
Oktopuncs/ kettőjükkel együtt a szinlelök összese....Asziszem csak Menydörgést; Koponya;Martalóc;Űrfelhő;Duplafej;Zsebes; Gránátfej;Husáng;-ot lehet a képregénybe átalakulni látni a többieket nem ha valami info van róla az érdekelne....Ez amúgy se tetszett a képregényben/
Vaktöltény
4. A Technobotok kikből álnak?/Rakátafej, Sörét, Utánégető és.....a
5. A órásrobotot alkotó Transformereknek mindig van egy vezetője a Pusztítónál ki az? Ott nem egyéltelmű nálam..

És végezetül egy kis fejtegetés...Szerintem a legnagyobb, legokosabb, legfrankobb Álca KROK....Hogy mért? Azért mert az egész történés alatt nem is hallunk róla, de amikor legyözetett a nagy Unikron elökerül és osztja az észt. És mikor elbukik Husángocska is addigra ő már megint eltünik....    


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #724 Dátum: 2009. Január 02., 00:56:54 »
BUÉK mindenkinek!

Az Optimusz Reflektorfényben Wheelie küldhette azt a szöveget, hogy 'Veszitek az adásomat? Valaki?' Az arca is ott volt a kivetítőn.

Lehet, hogy az autobotok tökéletesen tisztában vannak vele, hogy hol van, mióta lezuhant, csak hallgatólagos egyetértésben senki nem megy érte...

Amúgy tényleg jó sztori volt.  

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #723 Dátum: 2008. December 30., 08:23:37 »
Nem hiszem, hogy nagyon lett volna mivel dűlőre jutni. A Junkion egy bolygó neve - lehetett volna Szemétbolygónak fordítani, mint ahogy a mozifilmben hívták, de megjegyezném, hogy ott még nem volt neve a bolygónak, és a "Planet of Junk" kifelyezést fordították így. Ezt a különbséget szerettem volna érzékeltetni azzal, hogy nem fordítom le a nevét. A Junkion másik értelmére - a bolygót lakó robotok gyűjtőneveként - ugyanúgy használtuk a Szemetes kifjezést, mint korábban.
A Quintesson kifejezésnek magyarul is pont annyi értelme van, mint angolul. Benne van a kvint, ami az öt fejre utal, és ezzel vége. Ezen nincs mit fordítani.
Wreck-Gar esetében használhattam volna a Roncsolót, ami anno a matricás albumban szerepelt, vagy a Roncs-Gar kifejezést, amit már korábban meg is tettem. De aztán mégis úgy döntöttem, hogy meghagyom az eredetit, mert a legtöbben szerintem ezt a nevet használják. Vagy ha úgy tetszik, dűlőre jutottam.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #722 Dátum: 2008. December 30., 00:01:36 »
Visszatértem - ahogy mondaná. Utólag kellemes ünnepeket! Ahogy olvasom a Mirage sztori szinte osztatlan sikert aratott, ahogy Wheelie. Nos, nekem is kedvenceim. Mirage sztori az eleje és vége miatt, egyszerűen zseniális. Wheelie pedig, nos aki eddig utálta is megkedvelte. Kétségkívül állítom az eddigi legjobb Spotlight!
A Marvel 43. száma viszont... hát igen. Ez az egyik G1-es epizód képregényesített változata, KiD már válaszolt is az erről felmerülő kérdésekre. El is olvastam, mostanság kihagytam pár számot, pedig jó nosztalgiázni. Régi számok, régi idők.....  Látom senki se jut dűlőre a "Junkion", "Wreck-Gar", "Quintesson" megnevezésekkel. A rajz meg... nos máskor is vannak, lesznek ilyen bakik. Ha erről listát készítenék........
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #721 Dátum: 2008. December 28., 22:19:47 »
Igen.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #720 Dátum: 2008. December 28., 16:08:59 »
Elwoodnak és tyrantnak köszönöm a legújabb Reflektorfényben storyt!    
Egyre jobban tetszenek nekem ezek a Spotlightok!A múltkor Délibáb,most meg
Wheelie!  
Ha nem tévedek,akkor a storyban póruljárt álcatrió egy fényképezőgéppé tud
alakulni,ugye?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #719 Dátum: 2008. December 27., 14:47:48 »
Ha csak rímelni kell,
Egy idő után megszokja az ember.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #718 Dátum: 2008. December 27., 12:24:44 »
Köszönjük! Mikor először elolvastam a sztorit angolul, nekem még akkor sem tetszett igazán, de fordítás közben, ahogy egyre jobban beleéltem magam a dologba, nekem is nagyon szimpatikus lett a kis Wheelie. A végén a Quintessonok feltűnését még nem tudom, mire véljem. Őket is bírom, sajnáltam, hogy a Dreamwave történetekben már nem volt igazán lehetőségük akcióba lendülni...
A versfordítás meg az a fajta macera, amit senkinek se kívánok
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #717 Dátum: 2008. December 27., 09:22:12 »
Én is köszönöm nektek. Amikor anno kiderült, hogy lesz Wheelie-nek spotlight, arra gondoltam, minek, hisz ő nem egy nagy durranás, és mégis a történetet elolvasva ez volt az egyik legjobb az összes spotlight közül. Köszi mégegyszer nagyszerű kaácsonyi ajándék.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #716 Dátum: 2008. December 26., 21:51:01 »
Nagyon szép munka! Főleg hogy a rímeket Magyarra kellet fordítani. Ez külön tehetség!!
Wheele -re ezután egészen másképp néz az ember. Nagyon jó érzelmes inkább elgondolkodtató sztori...

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #715 Dátum: 2008. December 26., 21:50:59 »
Mondjon bárki bármit, szerintem ez a Wheelie Spotlight prostituált jó lett. Érdekes és izgalmas volt látni, ahogy egy olyan kis kulirobotból akit még az autobotok is csak lábtörlőnek használnak, igazi harcos válik. Egyszerre emlékeztetett a sztori a Tom Hanks féle Számkivetettre és a Hulk: The End-re. Remek történet és kiváló honosítás, nagyon szépen köszönöm Elwood és Tyrant.  
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 26., 21:51:20 írta Ben Reilly »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #714 Dátum: 2008. December 26., 19:55:21 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Abyss

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #713 Dátum: 2008. December 24., 21:08:19 »
OFF:
(Bár a mai adagban nem lett TF, de mivel ezt a fórunmot nézem ide írom)
Boldog Karácsonyt a HZs tagjainak, sok szép napot adtatok gyerekek !

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #712 Dátum: 2008. December 23., 21:26:00 »
Éééééés.... lezárom a szavazást. Mondjuk úgy. Akkor maradunk Szorítókarnál.
Ami a későn érkező fejmestereket és a dupla célmestereket illeti... hát, részletesen egyik eredettörténete sincs kifejtve, leginkább a róluk megjelent jellemzésekben van elejtve róluk és a partnereikről pár szó. De az emberi komponeneseik nekik is nebulusiak.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #711 Dátum: 2008. December 23., 20:14:20 »
Plusz egy Szorítókarnak.
Én is így láttam a 10.számban anno. Na meg van is némi logikai kapcsolat hiszen szörny alakban a karjai erre engednek következtetni.
Apropó, nem tudja valaki hogy a Szorítókar + Szörnybika + Ordas; valamint Autobot oldalon az Éjvadász + Szirén + Tömlőfej trió fejmesterré válásáról volt vmi sztori vagy ők csak úgy "bele csöppentek" ebbe az "előkelő" pozícióba? Na meg volt még pár olyan Célmester is akiknek 2 fegyverük, tehát "emberi komponensük" is volt, mint pl. Kotrógép. Ők honnan a bánatból csöppentek bele a rivaldafénybe?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #710 Dátum: 2008. December 23., 10:41:31 »
Eléggé egyértelműnek tűnik a dolog...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #709 Dátum: 2008. December 23., 07:10:50 »
+1 Szorítókar