Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838202 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5658 Dátum: 2021. Április 23., 09:05:37 »
Ha valakit érdekel iit a Fejmesterek rajzfilm 1. részének Kiké Fővezér által fordított felirata. Épp az előbb véglegesítette.
A Metrodome felirat alapján, de javítva. Még pár javítás: T/3->E/3 stb.
A G1 rajzfilmhez csak jelentkezők kellenének. Narrátor, Űrdongó, Fülelő, Hátsóajtó (IDW miatt) és Csőtörőn (ez utóbbi csak a roll out miatt, ezt fenntartja magának) kívül mindeki szabad "préda". Össztűz is, ő kimaradt.

*Szerk: feliratot ne tegyél fel így ide a fórumra, légy szíves! Inkább tedd fel drive-ra vagy egyéb hasonló helyre és onnan linkeld, de ezt azért már ne. Vannak kifejezett felirat megosztó oldalak, inkább oda tedd fel, aztán maximum szólsz nekünk, hogy akit érdekel, az ott keresse. - Sepi
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 23., 15:17:56 írta Sepi »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5657 Dátum: 2021. Április 22., 09:05:05 »
Jó hír, a barátomnak újra működik a laptopja, ezért a G1 rajzfilm 1. epizódjának elejét béta szinkronizálta. A narrátort, Űrdongót és Fülelőt alakítja. Bocs a vízjelért keres hozzá majd kulcs, ez csak próba volt. Úgyis lassú volt, ezért nagy valószínűséggel a RAD game tools hangalákeverő funkciójával fogja csinálni. Dokumentum film módszerrel van csinálva.
https://drive.google.com/file/d/11ZcuAocLOfCD55Flixzn0k9Q4RwAPbcQ/view?usp=sharing
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5656 Dátum: 2021. Április 20., 20:33:54 »
"Ezt most kölcsönveszem."
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5655 Dátum: 2021. Április 19., 17:39:43 »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5654 Dátum: 2021. Április 09., 07:05:08 »
Jogos, javítva.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5653 Dátum: 2021. Április 08., 08:27:31 »
Köszönet ezért a kis kiegészítőért. Ugyanolyan jó hangulatú, mint a sorozat. :)
Annyi csak hogy a végén nem -Küllő nevetett- akart lenni "nevezett" helyett?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5652 Dátum: 2021. Április 07., 22:16:47 »
Nem szép dolog saját magamra posztolni, de mivel nem tudom, mikor kapok valamit tyranttől, egy kis átmeneti hiánypótlás következik.

Akinek hiánya van az IDW-s MTMTE történetekből, innen letöltheti a Signal to Noise című szöveges történet. Ez a rövid közjáték eredetileg a Többek, mint aminek látszanak 13. számában jelent meg, de mivel az akkori képregényszkenek egy részéből kimaradt, sokaknak elkerülte a figyelmét. (Lássuk be, nem vagyunk hozzászokva, hogy képregényben prózát olvassunk.) Na, lényeg az, hogy az Elveszett Fény vidám társaságának hedóniai kalandja kap egy kis adalékot, még az Overlord-balhé kitörése előtt nem sokkal. Felkészül: A roncsolók végső harcának két prózai kiegészítése: a Bullets és a Zero Point. :)
https://drive.google.com/file/d/1BvwCbyH14mJaXpDA2Aml02tv3V0qhXe6/view?usp=sharing
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5651 Dátum: 2021. Április 07., 08:12:30 »
De amúgy a fumax megjelenési naptárba még mindig nincs beírva a Tf kötet, szóval nem biztos, hogy biztos, vagyis, biztos, hogy nembiztos.
https://fumax.hu/cms/megjelenesi_naptar.html
Szerintem előbb még magát a címet kéne bejelenteniük. Aztán majd még külön kör lesz a dátum, hogy mikor fog megjelenni.

Tudtommal elwood már meg is kereste őket a dologgal kapcsolatban, de nem hinném hogy kapott választ, nem szeretnek ilyen infókat kiadni.
Igen, megkerestem, nem, nem kaptam választ. (Meglepődtem volna, ha igen.)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 07., 08:37:51 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5650 Dátum: 2021. Április 06., 14:50:10 »
Megpattan valamin. Kilőtt lövedék esetén használják legtöbbször a kifejezést. Pl.: A töltény gellert kapott az oszlopon, és így a tévét találta el.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5649 Dátum: 2021. Április 06., 14:45:22 »
Ricochet tényleg Geller bármit is jelentsen. Tényleg fogalmam sincs mit jelent, és nem akarok tévképzetet a netes oldalakról így megkérdezném mit jelent a "geller", illetve "gellert kap"?

Rossz hír: A húsvét előtti hétvégén tönkrement a barátom laptopja, ezért a szinkronizálási tervet és az MLP crossover 4. számának fordítását határozatlan időre felfüggeszti. A képregény az a pendrive-ján megmaradt, szerencsére, mert el van kezdve.

Armada: Ezt is Megamax szinkronizáltatta, de akkor miért ad minden botnak új nevet (na jó Lézercsőrt eltalálták) pedig a Cybertron-nál figyelembe vették a G1-et és az Energon/Cybertron szinkronokat. Csillagsikoly + magázás már sok. (A belenézés előtt az elsőt sikerült megemészteni, de a második az  :tf-shockwave: volt.)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5648 Dátum: 2021. Április 03., 19:30:33 »
Eléggé szűkszavú egy kiadó, az tuti. Minden esetre azt jelenti, aki jót akar magának, az időben mentse a Marvel kiadásokat ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5647 Dátum: 2021. Április 03., 11:44:19 »
De amúgy a fumax megjelenési naptárba még mindig nincs beírva a Tf kötet, szóval nem biztos, hogy biztos, vagyis, biztos, hogy nembiztos.
https://fumax.hu/cms/megjelenesi_naptar.html
Sajnos nem jelent semmit. A legutóbbi Sandman kötetük megjelenéséről konkrétan előbb értesültem a Szukits hírleveléből, mint tőlük...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5646 Dátum: 2021. Április 03., 07:32:03 »
De amúgy a fumax megjelenési naptárba még mindig nincs beírva a Tf kötet, szóval nem biztos, hogy biztos, vagyis, biztos, hogy nembiztos.
https://fumax.hu/cms/megjelenesi_naptar.html
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5645 Dátum: 2021. Április 03., 01:08:58 »
Szerintem akik megszállott rajongók és óhajtanak áldozni a pénztáraknál, azok úgyis beszerzik majd az újonnan kiadott történeteket.
Más: gondolta volna bárki is azelőtt, hogy a Marvel-történetek majd regényes formátumban is megjelennek Venommal kezdve?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5644 Dátum: 2021. Április 02., 22:08:23 »
Már, amúgy eszünkbe jutott, de mindig elfelejtem, el kéne adni nekik a fordításokat, persze olcsóbban, mint amennyiért a fordítójuk dolgozik. Nem vész el a rengeteg munka és minőségi fordítást a helyes magyar nevekkel kapnánk. (Nem mintha meg tudnám venni, de a tudat pótolna és ha kész lesz Hátsóajtó és Kanyar, akkor továbbra is így hívhatja őket.)
Én is elkezdtem letölteni a füzeteket és szeretném megtudni, mi a határidő. (Mikor lesznek törölve.)
A helyzet az, hogy nem rajtunk múlik. Tudtommal elwood már meg is kereste őket a dologgal kapcsolatban, de nem hinném hogy kapott választ, nem szeretnek ilyen infókat kiadni. És pont ezért, amíg be nem jelentik mit akarnak kiadni, addig nem tudjuk azt sem, hogy mit kellene leszednünk. Alapvetően nem szoktuk az egész brandet eltávolítani ilyenkor, csak a kiadásban érintett sorozatokat, így szerintem nem kell annyira kapkodni a letöltéssel, nyugodtan szedegessétek le amit szeretnétek.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5643 Dátum: 2021. Április 02., 19:46:22 »
Már, amúgy eszünkbe jutott, de mindig elfelejtem, el kéne adni nekik a fordításokat, persze olcsóbban, mint amennyiért a fordítójuk dolgozik. Nem vész el a rengeteg munka és minőségi fordítást a helyes magyar nevekkel kapnánk. (Nem mintha meg tudnám venni, de a tudat pótolna és ha kész lesz Hátsóajtó és Kanyar, akkor továbbra is így hívhatja őket.)
Én is elkezdtem letölteni a füzeteket és szeretném megtudni, mi a határidő. (Mikor lesznek törölve.)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5642 Dátum: 2021. Április 02., 18:37:10 »
Elmented és jónapot :)

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5641 Dátum: 2021. Április 02., 10:54:39 »
Attol még nem változtat a tényen elwoodnak ez az írása.
Nos, egyfelől örülök, hogy megint lesz magyarul Transformers, másrészt szomorú vagyok, mert nem én csinálom. :)
Én a helyükben a Marvel G1 újrakiadásával kezdeném, minőségi papírra, aztán ReGeneration vagy Marvel UK. Az IDW 2019 adná magát, de a Wrecker-saga és 2005-ös IDW univerzumból a Phase 2 (RiD, MTMTE) jóval izgibb holmi.
Ha pedig igazán elgurult náluk a gyógyszer, behozhatják a Hachette 100 kötetes Transformers: The Definitive G1 Collectiont, mely esetben a Dreamwave füzeteken kívül nagyjából mindentől elköszönhettek az oldalon... Na jó, TF: '84-től sem.
Én még azért fordítgatom az MTMTE-t (a 39. résznél tartok), hátha valakinek egyszer még szüksége lesz rá, bár Sepi azt mondta, eddig se nagyon vettek tudomást a honosítókról, és ugyan írtam nekik pár sort, nemigen várok válaszra, ha ilyenek vannak kint egy honlapon:
"Elérhetőségeinken kizárólag a webshoppal és megrendelésekkel kapcsolatos kérdéseket várunk, egyéb megkeresésekre nem áll módunkban válaszolni.
Kiadványokkal kapcsolatos kérdésekre nem áll módunkban válaszolni."

Transformersen kívül nem sok mindent honosítottam, ez biztos az egyik csúcs, a másik kettő Blixxxának köszönhetően a Berlin és a Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth volt, mindkettőt kiadták magyarul, mindkettőt levettük, és egyik sincs meg... Talán jobb is, így nyugodtan mondhatom, hogy az enyém jobb volt :D

Igen én is láttam a dátumot, hogy a hülyék napja volt tegnap, de a tény attól még tény marad, ki szeretnék adni a TF-et ergó szomorú, hogy innen eltűnik.... :evil:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5640 Dátum: 2021. Április 02., 10:37:24 »
Régen voltam már így átverve bolondok napján. :badteeth:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5639 Dátum: 2021. Április 02., 06:54:22 »
Bizony.  :D Farek, a rémhírterjesztő.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5638 Dátum: 2021. Április 02., 00:03:32 »
http://www.kilencedik.hu/robotok-idegenek-eeeeeeees-meg-valaki/
Srácok, ezt a posztot nehogy komolyan vegyétek... A1 comics április elsején? :nezze:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5637 Dátum: 2021. Április 01., 22:46:43 »
 :dry: Nos tehát Batman, StarWars, Transformers a 3 kedvenc. Ebből Batman nem nagyon kerül fel, SW-ből is Vérvörös Birodalomtól elköszöntünk és most a TF is offol. Hát ez szép, a 3 számomra leginkább olvasott képregény  :-\ :-\ :-\ :violent: Megvenni nem fogom őket az biztos, akkor majd mindig visszaolvasom az általatok honosítottakat amiket most el is kezdek leszedni köszönöm őket és azt a minőséget amit mindig hoztok  :bravo:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5636 Dátum: 2021. Április 01., 22:35:03 »
Szentséges ég! Rögtön két kiadó is lesz itthon, ami majd TF-et dob a piacra?! Ez már a bőség zavara. ;D Plusz öröm, hogy újra lesz Alien képregény idehaza.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #5635 Dátum: 2021. Április 01., 21:40:12 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5634 Dátum: 2021. Április 01., 20:04:46 »
Nyilván nem kerül megsemmisítésre az anyag, de nem lesz elérhető. Azt mondjuk én is megjegyeztem a nagy Fantom leszedéskor, hogy érdemes élelmesen felkészülni a jövőre, mert láttunk már kiadót eltűnni a süllyesztőben többet is.

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5633 Dátum: 2021. Április 01., 19:43:09 »
Ha pedig igazán elgurult náluk a gyógyszer, behozhatják a Hachette 100 kötetes Transformers: The Definitive G1 Collectiont, mely esetben a Dreamwave füzeteken kívül nagyjából mindentől elköszönhettek az oldalon... Na jó, TF: '84-től sem.

Arra nincs mód, hogy fennmaradjanak a hálózsákon ezek a fordítások? Mármint, értem, hogy nem akarjátok rontani senkinek az üzletét, és nem sajnálom a Fumaxtól sem, de basszus évtizednyi munkátok veszne kárba.
És mégiscsak ezek rajongói fordítások, nem pedig valakinek a bérfordításai.
Biztos, ami biztos, most nekiálltam lementeni a TF szekciót. :)

Köszönöm szépen az elképesztő munkátokat!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5632 Dátum: 2021. Március 26., 15:03:25 »
Tegnap kezdtem el az TF képregények teljes elolvasásának menetét a legelsőtől a legutolsóig. Kíváncsian várom (csak úgy mint SW-nél)  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:
Mi is :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5631 Dátum: 2021. Március 25., 21:53:53 »
Tegnap kezdtem el az TF képregények teljes elolvasásának menetét a legelsőtől a legutolsóig. Kíváncsian várom (csak úgy mint SW-nél)  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5630 Dátum: 2021. Március 25., 18:52:34 »
Az alábbi linken a TF/MLP mind 3 kész része. Majd szólok ha a negyedik is kész lesz.
https://drive.google.com/drive/folders/1sjaQmgo7p8G9bhmyqVlk1aWSWGeC-1Xe?usp=sharing
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #5629 Dátum: 2021. Március 23., 20:11:05 »
De a a hangeffekt talán a tfcog.net-en rajta van.

Köszi! Letöltöm, és addig max gyakorlok, míg meglesz a progi.
"Once a scanlater, always a scanlater."