Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 853145 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető SilverTea

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://0o-silvertea-o0.deviantart.com/
Re:Transformers
« Válasz #918 Dátum: 2009. Március 26., 19:57:56 »
Ez az, végre AHM a Hálózsákon!  Már nagyon vártam.
 
  A sztori egyelőre még nem az a "hú, de...", de azért elég rendesen  berobbantak az események már az első fejezetben. Engem első sorban a  grafikai kivitelezés, a színezés és a borítók minősége fogott meg,  szeretem Guido Guidi rajzait. (Talán az AHM-t ezért is kezdtem el először olvasni angolul - hiába, visszaüt, hogy műv.suliban tanulok és a külsőségeket nézem meg elsőnek.)

Köszönet a fordításért és a remek beírásért, már nagyon várom a folytatást!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #917 Dátum: 2009. Március 26., 19:52:03 »
Sokakkal egyetértésben, és sokakkal ellentétben nekem nem tetszett a sztori, gyakorlatilag végig úgy éreztem, hogy egy fan-made cuccot olvasok.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 26., 19:52:18 írta KiD »

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #916 Dátum: 2009. Március 26., 17:51:13 »
Köszi a frissítést nagyon jó lett ez is. Tetszett a szerkesztettek béke hírnökös szerepe aztán meg Bumm el kezdődőt a mondhatni "húslény irtás"  Kár, hogy Optimust viszont csak a szokásos K.O. helyzetben láthattuk és semmi akciót az Autobotok részéről. Várom a folytatást.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #915 Dátum: 2009. Március 26., 17:48:21 »
Már angolul beleolvasgattam..  Így Magyarul csak félig olvatam el. Számomra fájó pont hogy  mindaz az akcióvezetés és hangulat amit a beszivárgás pusztítás ..stb -nél megszerettem itt nincs.
Ha ezt mit egy különálló tf történetet kezelem talán el fogom tudni olvasni végig, de így nekem a g1 rajzfilm hangulatát idézi kb épp olyan értelemmel és következeteséggel.. Nagy robotos rajzfilm gyerekeknek.

Mindazonálltal köszönjük a fordítást és a sok munkát nektek.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #914 Dátum: 2009. Március 26., 13:12:23 »
Elolvastam ezt a megatronos cuccot, Már rögtön az elején tetszettek azok a megatronos borítók, nagyon szépek. De magában a képregényben is nagyon jó és hangulatos rajzok voltak.Ahogy bemutatták a pusztítók bevonulását... huhh, de király volt. És végre igaza jellemábrázolást is kaptunk, amit a legtöbbször annyira hiányolok a transformers képregényekből. Általában csak egy történetet találnak ki, és az hogy kik szerepelnek benne, magatronon és optimuson kívül, nem számít. Szóval jó volt az egész.
All hail hálózsák!  
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #913 Dátum: 2009. Március 26., 12:29:07 »
Köszönöm elwood-nak és Tyrant-nak a ,,Dicsőség Megatronnak'' első részét!    
Tényleg szépek a rajzok;a fordítás és a beírás pedig elsőosztályú munka!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Transformers
« Válasz #912 Dátum: 2009. Március 26., 12:06:03 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető -BuB

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://www.newgen.hu
Re:Transformers
« Válasz #911 Dátum: 2009. Március 26., 12:05:54 »
Hú, kicsit meglepődtem, hogy már belekezdtetek az All Hailba, de kellemes meglepetés volt. Köszi szépen, a beírás és a fordítás ismét remek  
A sztori már kevésbé tetszik, de lehet reménykedni, hogy csak jobb lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 26., 12:06:20 írta -BuB »
http://www.newgen.hu
SO SAY WE ALL!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #910 Dátum: 2009. Március 26., 11:35:33 »
Húú gyerekek, ez valami fantasztikus volt. A sztori annyira magával ragadott, hogy úgy éreztem én is ott vagyok a történések közepében.   A fordítás zseniális lett, ami pedig a beírást és a borítók kidolgozást illeti, hát az mesteri.  
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 26., 11:36:45 írta Ben Reilly »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #909 Dátum: 2009. Március 26., 11:27:44 »
Ez a Transformers nagyon érdekes,izgalmas történet!Ha jól olvastam a főoldalon,akkor minden csütörtökön lesz Alakváltók-sztori!
Ez egy nagyon jó ötlet!Sok sikert kívánok nektek!Köszönöm elwood és tyrant!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #908 Dátum: 2009. Március 26., 11:17:56 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #907 Dátum: 2009. Március 22., 20:47:39 »
Kingpinnek honlapja? Persze, pokember.hu.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #906 Dátum: 2009. Március 22., 20:08:35 »
Ez Transformers-Avengers itthoni kiadása érdekes. Erről nem is tudtam, persze nem nagy kedvenc, de tuti megvenném. Hisz Transformers itthon, újra. Van oldala ennek a kiadónak?

A G.I.Joe-s szériákból annyi van, mint a nyű. Látom sokan keresik pedig nem a legjobb cross-over. Szerintem a Marvelest érdemes lenne lefordítani, bár még jómagam se olvastam pedig anno sokat kerestem a szkenjeit. Az animációs moziból jobb az új képregény, de szerintem a régi is beleférne. Esetleg jómagam majd neki esek, nem túl hosszú és angolból is fejlődtem.

A filmes képregényekre pedig lenne igény, ahogy látom. Én megkérdem a kiadót hogy mi történt. De szerintem szabad a gazda.
"Give me your face!"

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #905 Dátum: 2009. Március 22., 14:27:46 »
Regisztrálltam a  Főoldalatokon is. Elkezdtem az értékeléseket szavazásokat a képregényekre. Van ahol még csak 3 szavazat volt pl reflektorfényben sorozatokban. Tuti hogy sokkal többen olvastuk. Én mindegyikre fogok szavazni ..
Hálózsák TEAM-nek köszönhetően  egy éve rendszersen olvashatok Transformers képregényeket , aminek nagyon örülök!!!!
 De látom van fennt egy pár az űrszekerek sorozatból is.. Rájuk is szívesen szavazok, kedvenc sci-fim a csillagkapu után.

Örömmel tapasztaltam hogy folytattátok a Bestiák háborúját is.. Érdekes Magamatron "időnkívűlisége" kísértetiesen emlékeztet Nemezis (Nova) Fővezérre..

Nem tudom Magyarországon valaha fordítják e tovább a mozis képregényeket..Például a Defiance sorozat nekem nagyon tetszik. Jobb álcaeredet történetnek tartom mint a Megatron Origin-t.  Ha nem lesz kiadva Magyarországon akkor fordítjátok majd? Már arra is gondoltam hogy a mozis sztorikban szívesen segítenék amiben tudok..

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #904 Dátum: 2009. Március 22., 08:48:41 »
Ki fog derülni, mi történt Sokkolóval, Fülelővel, Lézercsőrrel és Rombolóval, de csak egy jó fél év múlva.
Skorponokot Ultra Magnusz megsebesítette a fején amikor az előbbi menekült. Bár ezt nem részletezték a füzetben, valószínűleg a sérülés, az átjárón való átjutás okozta trauma, és a fejmester kísérletek folytatása vezethettek oda, hogy a Pusztítás történetekre Skorponok feje olyan állapotba került, amilyenben láthattuk.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Abyss

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #903 Dátum: 2009. Március 21., 22:30:08 »
köszi a Ciklonos sztorit ...meg a többit is amit kiraktok, így tovább

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #902 Dátum: 2009. Március 21., 16:47:33 »
A Transformers IDW-s Történetbe van néhány dolog ami nem volt érthető!Sokkoló úgy tűnt,mintha megsemmisült!(?)
Fülelő magnó-üzemmódba maradt.A Pusztítás történet idején Romboló és Lézercsőr úgy látszott,mintha Fülelő valami rádiós kapcsolatba maradt velük!
Skorponok az Ultra Magnusz epizódba még rendbe volt,de ő a Pusztítás történetbe külön volt a feje és a teste!Hogy történt?És mikor?
Szóval ki fog derülni,hogy mi lett/lesz velük,vagy ez is egy megmagyarázhatatlan téma?És remélem kiderül Napcsillantó és Hunter O'nion további sorsáról!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 22., 20:49:33 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #901 Dátum: 2009. Március 21., 15:48:48 »
Elwood-nak és Tyrant-nak köszönöm a Reflektorban:Ciklon-t!    
Valamint azt,hogy fáradhatatlanul,hétről-hétre ontják magukból a legújabb és legváltozatosabb Alakváltós storykat!    
Meglepően szép a grafika és fantasztikus a történet!
Csatár piszkálódása poénos volt  ;maximálisan egyetértek vele!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #900 Dátum: 2009. Március 21., 13:05:43 »
Igen, ezek azok a kérdések, amit általában minden újonnan érkező TF rajongó fel szokott tenni.
1-2. Ezek a sorozatok a Dreamwave kiadó csődje miatt ezeken a pontokon véget is értek (G1 és War Within, a Mikromester sorozat eredetileg is 4 részes volt). Különböző oldalakon megtalálhatók a rajzolók ceruzavázlatai a folytatásokról, de azokhoz nincs szöveg és csak sejtéseink vannak, hogyan folytatódtak volna a történetek.
3. Nem tervezzük a Marvel féle TF moziadaptáció honosítását,  ehelyett inkább az IDW-set ajánlom figyelmedbe.
4. Valóban egy Quintesson szerepel a rajzon, Furmannak voltak tervei a kis mocsadékokkal, de ez még akkor volt, mikor ő volt az IDW-nél a mindenható TF-es. Az utóbbi időben azonban úgy tűnik, Furman kissé háttérbe szorult, bár a Maximum Dinobots című sztorija jön kifelé, a korábban tervezett projektjeiről nem sokat hallani.
5-6. A TF vs. G.I. Joe témából én egyedül a Dreamwave történetet tartom honosításra érdemesnek, az csepeg is nálunk, amikor Blixxxának épp van ideje beírni egy történetet.  Esetleg a Marvel verzióra hajlandó leszek, csakis a teljesség kedvéért, de az Image történet hiába ért meg több folytatást szerintem nagyon gyenge, és túlságosan a GI Joe-kat helyezi az előtérbe. Én biztos nem csinálom meg.
És most is, mint mindig, elmondom, hogy ha van valaki, aki ezek közül bármelyiket meg szeretné csinálni, nyugodtan jelentkezze, szívesen segítek nekik, ha van igényük rá.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 21., 13:07:23 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #899 Dátum: 2009. Március 21., 09:42:04 »
Elwood lenne néhány kérdésem!
1.A Transformers Dreamwave vol.3. 10.rész végén az van írva,hogy "Legközelebb:A gonosz társaságában..."Az melyik történetre utalt?És valamikor a távoli jövőben meglesz honosítva?
2.Ugyanaz a kérdésem lenne a War Within vol.3. 3.része kapcsán!És a Mikromesterekről is!
3.A Marvel Transformers-Animációs Mozi tudtommal az 3 részes!Ez is lesz valamikor a honlapon?
4.A Transformers-Reflektorfényben:Wheelie történet ultolsó oldalon,az a kép,amely a Quintessonra hasonlít!Neki lesz köze a történethez?
5.A G.I. Joe vs.Transformers az Image Comics 6 részes minisorozatára nem lesz rá lehetőség?
6.A Transformers/G.I. Joe, G.I. Joe/Transformers minisorozatból több féle is létezik!Mindegyiküknek lesz rá lehetőség,hogy megjelenjen a honlapon?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 21., 11:15:26 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #898 Dátum: 2009. Március 21., 08:45:19 »
KiD:
A Target 2006 nekem végig megvan ebben az újrakiadásban, úgyhogy azt jó minőségben be is tudjuk szkenelni tyranttal. Privibe vagy akár itt a fórumon megírnád mi az a 11 rész? A Death Head-es történetek? Mert ha már csinálnánk, érdemes lenne kronológiába haladni. Nekem úgy még fél évig nem aktuális, hogy egy ilyen monstrebrutál feladatnak nekiugorjak, ráadásul valóban meg kell kérdezni Shockwave-t (valahol meg kell, hogy legyen a régi fórum jelszavam a TF fórumra). Meg lennének másfajta fordítási melóim Blixxxa felé, amiket szintén meg kéne csinálni. Szóval ebbe a projectbe leghamarabb nyár végén tudok belevágni. Ahogy a GI Joe vs TF-be.

SilverTea:
Lesz All Hail Megatron. Nemsokára kezdődik is. Ami a lezárást illeti, kicsit tömörített lett, aminek az az oka, hogy Furman még 2x 6 részes sztorival számolt, erre kapott négy füzetet. Szerintem az egyik túl sok lett volna a korábbiak ismeretében, ez viszont túl kevés. Minden szálat azért itt se varrt el, jön még egy öt részes Maximum Dinobots sorozat, ami szintén fontos néhány karakter - köztük a Dinobotok - szempontjából.

zozi56:
Köszi a segítséget!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #897 Dátum: 2009. Március 20., 22:08:02 »
Hm, közben megnéztem, a Target egy 11 részes sorozat, és abból is van 1 db jó scanem, az IDW első rész, ami Target 1-2. Ez amúgy nem bonyolult, ellentétben a mondatommal.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #896 Dátum: 2009. Március 20., 21:43:53 »
Abból azért olyan sok minden nem derül ki pontosan, hiszen az IDW-s TF-hez az van írva, hogy minden, gyakorlatban meg lesznek olyanok amiket elwoodék kihagynak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #895 Dátum: 2009. Március 20., 21:41:49 »
Na jó, akkor most elmondom: kint van oldalt a főoldalon a foglalási lista! Mielőtt bárki kérdezősködne, vegye már a fáradtságot, hogy rápillant.

Nem elérhető SilverTea

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://0o-silvertea-o0.deviantart.com/
Re:Transformers
« Válasz #894 Dátum: 2009. Március 20., 21:25:45 »
Sziasztok!

Az új fordítások és honosítások kapcsán felmerült bennem a kérdés, hogy az All Hail Megatron IDW-s sorozat meg fog jelenni a HZs-n? Lehet, hogy ez a kérdés már feltevődött, nem tudom, visszaolvasva a fórumon nem találtam meg.

Ja és még egy kérdés: a szintén IDW-s Beszivárgás-Viharhozó-Eszkaláció-Pusztítás sorozatnak valóban azzal a 4 spotlight epizóddal lenne vége? Ezt kicsit bánom, mivel szerettem ezt a sorozatot és bár tetszett a Reflektorfényben: Ciklon c. epizód, nem tartom elég kielégítőnek ezt a fajta lezárást.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #893 Dátum: 2009. Március 20., 21:21:16 »
Mondjuk a legegyszerűbb lenne szerintem megkérdezni.

Én egészen pontosan 17 részt néztem ki, és azok meg is vannak nekem jó minőségben (fene tudja nektek mi számít jónak mondjuk...).  Az egyedüli problémám a dologgal (illetve jelenleg úgy tűnik, nem egyedüli probléma...), hogy eléggé belecsap a lecsóba, ugyanis a Target 2006 után játszódik. Viszont azt meg kiadta az IDW, szóval abból is lehetne szerezni jó scant, csak az ugye x-szer több új rész még elé.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #892 Dátum: 2009. Március 20., 20:45:04 »
Én is most szavaztam.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #891 Dátum: 2009. Március 20., 20:41:03 »
Hát igen, gyorsabb voltál.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #890 Dátum: 2009. Március 20., 20:40:21 »
Idézetet írta: elwood
Majd megkérlek, Sepi, hogy csinálj rá egy szavazást itt a fórumon.
Kész. Bár nem vagyok Sepi.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #889 Dátum: 2009. Március 20., 20:27:28 »
A Marvel GI Joe vs. Transformes sorozatát nem terveztem honosítani, mert több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszol (jelesül Űrdongó Aranybogárrá alakulását), ettől függetlenül azonban a sztori sehogy sem passzol a folyamatában a TF történetbe. Superion üzemképes, mikor a TF füzetekben éppen nem az, Optimusz halála sem illeszkedik jól a kronológiába, szóval necces a történet, és inkább szól a Joe-król, mint az Alakváltókról. De ha ennyit beszélünk róla, lehet, hogy jövőre megcsinálom. A teljesség kedvéért. Majd megkérlek, Sepi, hogy csinálj rá egy szavazást itt a fórumon.

A Beast Wars történetet meg eredetileg azért halogattam, mert a HZs Matinén futott a sorozat, és meg akartam várni, míg a végére ér. De most már igen esélyesnek gondolom, hogy vmikor a nyáron azt is ki fogjuk tenni az oldalra.

Az angol sorozatot lefoglalózta még jó régen egy Transformers és Simon Furman rajongó, Shockwave, én pedig tiszteletben tartom az ő foglalását, még akkor is, ha nem sok jelét adja annak, hogy foglalkozna a dologgal. De eljön még az idő, amikor lesz valaki, aki megunja a várakozást és nekilát a fordításához. Akár én leszek az, akár KiD, akár más. (Megjegyzem, bárki is csinája, bajban lesz, mert a neten fellelhető szkenek minősége, hát, ühüm, hogyismondjam, változó.)

Ja, és KiD-hez hasonlóan én sem erőltetném túlságosan az New Avengers/Transformers történet honosítását. Hacsak az említett kiadó nem akar egy egy elegáns zakót és egy ízletes buktát vételezni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 20., 20:29:44 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."