Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 858743 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #978 Dátum: 2009. Április 09., 15:35:32 »
Tyrantnak és Elwoodnak köszönöm a TF Leleplezés második részét!    
Tetszetős karakter a címadó robi;nemcsak hű a nevéhez,de kíváló lövész is!  
Mi a pontos (katonai) elnevezése annak a páncélos járműnek,amivé Keményfej változik?
Érdekes,a G1-ben nem volt ilyen kemény fazon ez a Mennydörgő (Mennydörgés?)!
(Lehet,hogy rosszul emlékszek;de ott inkább az intelligenciájával (ravaszságával) ért el mindent!
Itt meg egy őrjöngő,agyatlan (?) erőgépnek ábrázolják!)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #977 Dátum: 2009. Április 09., 12:34:36 »
Frissültünk!
TF Leleplezés #02

Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #976 Dátum: 2009. Április 08., 20:43:45 »
Ööö, igaz hogy havonta 1 kisebb csokor G1 frissítést kapunk??

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #975 Dátum: 2009. Április 08., 16:55:55 »
Idézetet írta: Krizli
Oké, ez igaz, de a Hegylakó 2-t se lehet érteni az 1 nélkül, attól függetlenül, milyen lett.
Az Energon is teli volt még Armada utalásokkal.
Mondj egyet.
"Give me your face!"

Nem elérhető Krizli

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #974 Dátum: 2009. Április 06., 23:47:03 »
Oké, ez igaz, de a Hegylakó 2-t se lehet érteni az 1 nélkül, attól függetlenül, milyen lett.
Az Energon is teli volt még Armada utalásokkal.

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #973 Dátum: 2009. Április 06., 22:51:37 »
Hát azért nem. Mert az Energon kb. úgy folytatása, része az Armadának, mint  Hegylakó 2. az 1.-nek.
Aki látta az Armada utolsó részét és az Energon első részét az tudja miről beszélek. A Cybertron meg... az amcsi verzió szerint folytatás, bár ezt sose magában a rajzfilmben sose erőltették. A japán szerint új saga, bár Megsnek akkor is Unicron karjai vannak.
"Give me your face!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #972 Dátum: 2009. Április 06., 21:47:34 »
Krizli igazad van,hogy a trilógián van a hangsúly:TF Armada-Energon-Cybertron!Nos tényleg így van!Ezeket nevezik az Unicron-trilógiának!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 06., 21:49:33 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Krizli

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #971 Dátum: 2009. Április 06., 20:28:39 »
Na, azért nálunk se volt semmi, hogy leadták önmagában az Energont, ami az Armada folytatása. Kb. mint a Star Wars-t  a Birodalom Visszavág-gal, vagy A Gyűrűk Urát egyből A két toronnyal kezdeni. (Már elnézést a párhuzamért, a trilógián van a hangsúly.)

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #970 Dátum: 2009. Április 06., 19:28:51 »
Idézetet írta: keildavid
FZoli a TF Armadát csak a történet elejét és a végét adták le,a sztori közepe kimaradt a németeknél.Amelyben kiderülne,hogy kerültek elő az új Transformerek,Optimus Fővezér halála és a rengeteg új Miniconok!

Bocsesz, ezt nem tudtam. Mondjuk elég érdekes vetítési mód a csatorna részéről

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #969 Dátum: 2009. Április 06., 11:35:28 »
Beast Wars, a Prime kérdés (Prime Problem? ) és a Transformers úgy általában.

A BW-s képregény még nekem is zanzás, ámde Don bácsinak hála már a bevezető is csak dobálja az eater eggeket, én nem egy epizódot megnevezek a képekről. De tény, az 52 részes sorozat híján egy szikrányit se ért belőle az újonc fan. A BW-hez pedig nem árt a 98 rész G1 és Mozifilm ismerete, majd ezek után a BM (Beast Machines). Számomra e három sorozat illik össze a legjobban. Az Animated pedig ezeknek az utóhangja.
A Primal kérdésben már én is kifejtettem nem tetszésemet, úgyhogy ettől eltekintek és inkább megpróbálom jobban megértetni a kevésbé angol tudóknak mint is jelent. Bár Elwood és Krizli is elég jól kifejtette és az egyes okokat is meghatározta. Az egyik, hogy az első BW figurák nevének szánták a Primal-t, hogy miért és mit jelent, miben más, mint a megszokott Prime azt csak az akkori Hasbro managent tudja. Persze ezek után a gorilla és többi Optimus neve is Primal lett, kivétel Optimal Optimus, de az megint egy... érdekes téma. A rajzfilmben ugye Copyright by Hasbro ezeket a neveket kellett használni. És bár, mind Optimus, mind Megatron, mind Silverbolt, mind Scorponok új karakter nevük eredetét a rajzfilmben konkrétan sose definiálták. No persze itt jön a TF guru filozófiája, hogy Optimus, Primal, Prime. Persze ha nincs Mátrix, eredet történet és Simon Furman ez nem lenne olyan kusza, de így.....
A sorozatot tudtommal '97 nyarán vetítették, jómagam akkor láttam, vettem fel és kaptam első BW figurám is. Azt hiszem még a sorozat előtt.  A TF a reneszánszát élte, bár sokáig voltak itthon G2-es figurák. Az 1. ávad végén angolban The End? van írva, ami sejtető utalás a folytatásra, csak másként. Példa 2. évad: To be continued? A sorozat egyébként az effektjeiért Emmyt is kapott '97-ben. Számomra is ez a nyerőbb, mint a Disneys giccs parádé.
Egyenlőre ennyi, adok másnak is helyet a témákban.
"Give me your face!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #968 Dátum: 2009. Április 06., 10:01:15 »
FZoli a TF Armadát csak a történet elejét és a végét adták le,a sztori közepe kimaradt a németeknél.Amelyben kiderülne,hogy kerültek elő az új Transformerek,Optimus Fővezér halála és a rengeteg új Miniconok!Amit a Beast Warst illeti,arról a sztoriról beszéltem,amelyben Optimus Primal kirepült az űrben és felrobbant.Ekkor jelent meg a "Das Ende?"felírat kérdőjellel!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 06., 10:02:03 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #967 Dátum: 2009. Április 06., 08:47:45 »
Idézetet írta: keildavid
Elnézést Asys,FZoli!Pontosan a német RTL2-n adták le a Beast Warst!

  Hoppá, rosszul fogalmaztam, RTL nálam az RTL2-t jelenti  (A simát nagyon ritkán nézem.) Azt nem tudtam, hogy volt G1 németül, de az Armada-t végig adta az RTL2, mert pont az Unicron Battles utolsó 3-4 részét láttam.

Tényleg, érdekelne, hogy milyen feliratprojektek vannak most? G1-et tudom, hogy elwood és tyrant készíti. Beast Wars és Armada (esetleg Energon és Cybertron, bár ezekhez van szinkron) várható esetleg a közeli vagy a távoli jövőben? Szeretem felirattal archiválni a dolgokat

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #966 Dátum: 2009. Április 06., 08:45:00 »
Minek tért volna? Piti kis autótolvaj.  Bár ha Össztűz megerőltette volna magát és elfogja, akkor ez már nem is lenne kérdés. Csak aztán nehogy a Harmadik világban kezdjen el üzletelni az Autobotoktól lopott high tech cuccokkal. Olyan emberi karakterek, akik szerintem fontosabbat hozzátettek a TFek történetéhez azok Witwicky-éken meg Blackrockon kívül majd a Neo lovagok lesznek... Ők azért mégiscsak ott voltak a végső csatában.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #965 Dátum: 2009. Április 06., 08:36:01 »
A Szerelő sem tért vissza,ahogy "A Begerjedők"sem?Aki TF G1 26,28.számában szerepelt.Meg ráadásul a Szerelő ellopta az Autobot szerszámokat:a kriogén-sprét,a lézerszikét Racsnitól és az elektro-rudat!Ezek sosem kerültek vissza?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 06., 08:40:44 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #964 Dátum: 2009. Április 06., 07:57:04 »
Nem, nem tértek vissza soha.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #963 Dátum: 2009. Április 06., 00:05:50 »
Egy kicsit más kérdés: azt tudja valaki, hogy a "Begerjedők" visszatértek valaha TF G1 46-os számán kívül?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Dr.OGA

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #962 Dátum: 2009. Április 05., 23:05:03 »
Huh, mikor beleolvastam a Beast Wars-ba, nem gondoltam, hogy ezzel ilyen véleménylavinát fogok elindítani...
Viszont asszem mostmár mindenképp rákeresek a youtube-on és belesasolok ebbe a sorozatba... Meg persze elötte rákeresek az epizódlistára...


Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #961 Dátum: 2009. Április 05., 22:00:29 »
Lehetséges,hogy az RTL 2-n adták...  
De ami biztos:3 évad (szóval nem volt ,,Das Ende'' a végén!) alatt 52 rész került ki!
'95-től '99-ig!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #960 Dátum: 2009. Április 05., 20:57:31 »
Szerintem a Prime eredetileg a név része volt, és nem titulus. Részben azért is gondolom, mert az angol képregényben többször "commander Optimus Prime"-ként azaz "Optimus Prime parancsnokként" utalnak a "fővezérre". A koncepció aztán a mozifilmmel átalakult, ekkor jelent meg a mátrix, a Prime pedig átalakult a horodzó titulusává. Később Furmannál a Mátrix már nem az Autobot vezetők felhalmozott bölcsességét rejtette, hanem a teremtő erő, Primusz lényegének egy részecskéjét hordozta, így teremtve kapcsolatot az alakváltók istene és mindenkori "kibertroni helytartója" között.
Amúgy, ameddig nem olvastam utána a sorozatnak/nem néztem meg, én is azt hittem, hogy a Optimus Primal és Optimus Prime ugyanaz.
Abban igazad van, hogy Primal eredetileg egy egyszerű tudóscsoport vezetője volt, nem katonai "vezér". Mivel a Beast Wars alkotói kezdetben nem nagyon ismerték az eredeti, G1-es sorozatot (még az első évad kezdetén), feltételezem, hogy Primal náluk is első sorban inkább egyszerű név volt, és szerintem az is maradt (tudtommal nem ismerünk más "Primalt").
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 05., 21:07:38 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #959 Dátum: 2009. Április 05., 20:24:03 »
Elnézést Asys,FZoli!Pontosan a német RTL2-n adták le a Beast Warst!A '90-es évek végén szombatonként, ismétlés vasárnap reggelenként!2000-ben péntekenként!Aztán sajnos vége lett a sorozat(nagyon kár)!A sima német RTL-en a Transformers g1(talán a G2 is) sorozatot  adták le a '90-es évek elején,de annak is vége lett!A RTL2-ön még az volt az érdekes benne,hogy 2003-ba a Transformers Armadát adták le(sajna nem az összeset és ennek is vége lett)!A magyar Cartoon Network-ön volt a Transformers energon 52 részes 2006-2007 környékén(ennek is vége lett)! A Transformers Cybertron a német kabel 1-en leadták vasárnapokként az 1-28 részét(sajna vége lett a sorozatnak és a folytatása nem jött ki németül)!Végül akit érdekel a TF-rajfilmsorozat,a Transformers Animated minden szombaton 15:45-kor van a német SUPER RTL-en!Még jelenleg is indul és 29 részes!FZoli a Beast Wars gyanús végén nem az volt oda írva folyt.köv.,hanem "Das Ende?"németül,ami annyit tesz,hogy"Ez a Vége?"és igazad van,nekem is nagyon gyanús volt a vége!És tényleg kb. 10 évvel ezelőtt volt látható!Na ennyi az adat,amit eddig tudtam!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 05., 21:55:07 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Krizli

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #958 Dátum: 2009. Április 05., 19:50:32 »
A "Primal" eredetileg szóvicc akart lenni, még a tv show előtt találták ki, amikor a Beast Wars játékok első hulláma megjelent. Optimusz eredetileg denevér volt, a nevét ehhez módosították, jelentése pedig nagyjából "vadállatias" (a primal "ősi" jelentése is ebből ered, azaz ősemberi, primitív, ösztönszerű, vadállati), egyúttal utalás a "prime"-ra is.
A név meg már adott volt a show-hoz, de nem volt köze magához az időutazáshoz.
A másik gond, hogy aki nem látta a rajzfilmsorozatot, az azt fogja hinni, hogy Optimusz Fővezérről van szó, aki meg látta, annak Primal, nem "Ősvezér".
Bár mindig érdekelt, vajon minek fordították volna, ha leadják magyarul...
Egyébként viszonylag egyszerűen el lehetne dönteni a "vitát", ha pár angol rajongótól megkérdeznénk egy fórumon, hogy számukra a "Primal" szó maga milyen jelentéssel bír. Bár előrébb akkor se lennénk, mert az eredeti név többszörös jelentését sajnos nem tudja magyar szó visszaadni.
Na jó, mindegy, befejeztem.

Bár egy kérdés ezzel kapcsolatban felmerült bennem:
A Prime ugyebár olyan, mint egy rang, de nem teljesen az, mert beleépül a névbe. Pl. Hot Rod-ból lett Rodimus Prime, mintha Kiss Janiból előléptetés után Nagy János lenne.
De a Primal az név, rang, vagy hasonlóan a Prime-hoz, mindkettő? Nem emlékszem egyértelmű utalásra a sorozatból. Alapból rangra gondolnék, de ugye Optimus Prime után vette át a nevét, de csak az Optimust, vagy a Prim...-t is?

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #957 Dátum: 2009. Április 05., 19:48:20 »
Idézetet írta: Asys
Én emlékszek a Beast Wars ,,rajzfilmre''!A német RTL-en nyomatták hétvégén!

De aljas módon csak az első évadot adták le  Persze ezt jóval később tudtam meg, bár gyanús volt a vége gyerekként is (azt hiszem ki is volt írva, hogy folyt. köv.). Néhány rész még mindig megvan videokazettán
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 05., 19:48:36 írta FZoli »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #956 Dátum: 2009. Április 05., 19:34:58 »
Én emlékszek a Beast Wars ,,rajzfilmre''!A német RTL-en nyomatták hétvégén!
(Sajna nem most,hanem több,mint tíz éve már!)  
A maga idejében tényleg nagy kuriózum volt!Valószínű,hogy utánanézek majd a youtube-on én is!
Egyébként a képregény is nagyon jó;szép a grafikája,ötletesek a karakterek és kőkemény csaták vannak benne!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #955 Dátum: 2009. Április 05., 16:52:39 »
Szerintem az Ősvezér teljesen rendben van. Esetleg olyasmivel lehet még próbálkozni, hogy valaki kifejti az eredeti nevek, szövegek jelentését csillagozva, vagy külön oldalon azb aktuális számhoz csatolva, mint ahogy tették azt régen egy-két Semic képregényben (most a Kraven utolsó vadászata ugrik be).

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #954 Dátum: 2009. Április 05., 13:21:47 »
No igen, és lehetne Optimusz Fővezér magyar neve Optimus Prím. Nem is lenne feltétlenül rossz, ha nem másképp szoktuk volna meg. Csakhogy amikor Denny O'Neil először leírta a Optimus Prime nevet és Tiborszky Péter először lefordította Optimusz Fővezérnek, egyikük sem gondolta, hogy évekkel később jön majd egy Simon Furman, aki erre névdarabkára visszamenőlegesen majd mitológiát épít. Korábban is azt mondtam, és most is azt mondom, szerintem a már meglévő fordítás hagyományához kell igazodni. Én így tudtam a Prime-Primal kapcslatot a már meglévő fordítások mentén érzékeltetni. Ha megnézed a magyar füzeteket, az általad idézett mondat fordítását is elsunnyogták a készítők, így aki csak magyarul ismeri a történetet, nem biztos, hogy felismeri az általad is emlegetett összefüggéseket pl. Primus és Optimusz Fővezér között.
Az ősiséggel kapcsolatban pedig kizártnak tartom, hogy a "Primal" névválasztásba ne játszott volna be az alkotók részéről az a tény, hogy a történetek jelentős része az őskorban játszódik, hiába jött ő eredetileg a jövőből. Ettől függetlenül persze tudom, hogy a Primus/Prima/Prime/Primal elnevezések az elsőség körül is forognak, de ez a plusz jelentés a magyar olvasóknak már az első füzetnél elveszett. Ezeknek az apróságoknak az átlátása csak azoknak van meg, akik eredetiben is olvashatják a képregényt, így is volt és így is lesz. ERRŐL érdemes beszélni, hogy azok is megismerjenek néhány ilyen érdekességeket, akik nem tudják eredetiben olvasni a füzeteket. Arról, hogy ki szerint mi jó és rossz fordítás és mit kéne elfelejteni, persze ugyanúgy lehet beszélni, de arra kicsi az esély, hogy az bármin is változtatni fog.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #953 Dátum: 2009. Április 05., 12:47:49 »
Nem adod fel, igaz? Nos, mint már írtam, ez nézőpont kérdése. Kinek a pap, kinek a papné, mint a mondás tartja.

De ha jobban belegondolunk, mit is akar takarni a Primal cím? Ez persze értelmezés kérdése, de éppenséggel lehet, hogy pont a Prime torzulásaként alakult ki, ami pedig, a marveles G1 alapján legalábbis, több millió éves titulus. Mi lehet ennél ősibb, ha ez nem?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Krizli

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #952 Dátum: 2009. Április 05., 11:26:31 »
Az "Ősvezér" azért hibás, mert már akkor Primal volt a szereplő neve, mielőtt az "ős"-időkbe került. Konkrétan a jövőből jött.
Igen, az angol szó is erre utalt (ősi) eredetileg, de nem ennyire egyértelműen, lehet "első"-nek is értelmezni.
Egyébként egyszerűen "Primál" lett volna nálam. Nem rímel a "Fővezér"-re, de a "Fővezér" se a "Prime"-ra. Pl. nem nagyon illik ebbe a mondatba:
"We are Primus. We are Prima. We are Prime Nova. We are Sentinel Prime. We are Optimus Prime."

De erről már volt egy hosszas vita...


Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #951 Dátum: 2009. Április 05., 00:33:15 »
DR. Oga  Hidd el én sem tudok túl jól angolul, de a sorozatot én is a figyelmedbe ajánlom a képregény elolvasása előtt.
 
 Körülbelül egy éve néztem bele a BW képregénybe, de akkor még nem láttam a sorozatot, mondtam is hogy fúj.. számomra a transformerek nem állatokká hanem járművekké alakulnak.. mi ez a marhaság.. sáskák  , hüllők meg egyebek gyülekezete.. és Megatron mit keres itt? szóval az első rész pár lapja után hagytam is a fenébe.
 
 Ha nem ajánlja egy fórumos barátom tuti nem néztem volna meg , lévén elég kezdetleges a CGI a Bestiák háborúja rajzfilmsorozatban. De a karakterek a történet végül meggyőzött..
 
 Tényleg mikor is lesz újabb rész honosítása itt a hálózsákon?

Nem elérhető Angelus (szabi)

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #950 Dátum: 2009. Április 05., 00:23:17 »
Nos, én személy szerint csak az után ajánlom a képregényt miután láttad a Bw.t különben sok dolog nagyon kérdéses marad és 1-2 rejtett utalás pojén sem jön át és így a kerek egész történet sem jön úgy át ahogy annak kellene.
Szóval én mindenek elött ajánlom a Bw megnézését mivel az egyik legjobb ha nem a legjobb Transformers sorozat.Az angoltól ne félj nem annyira bonyolult a nyelvezete és az első 5-10 rész után már visz magával a lendülete.Nekem máig a kedvencem.

köszi Elwood
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 05., 00:24:19 írta Angelus (szabi) »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #949 Dátum: 2009. Április 04., 21:56:44 »
Nézőpont kérdése.

Szerintem remekül ragadja meg egyfelől a jelentést, másfelől az összecsengést. A Primal, mint első, azaz utalás a vezéri posztra, illetve, ahogy te is írtad a Primal-Prime Fővezér-Ősvezér összecsengés a lényeg. Majd akkor kritizáld, ha tudsz jobbat mondani...
"When the battle is through, only the strong will survive."