Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 855665 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #1008 Dátum: 2009. Április 18., 20:26:23 »
Idézetet írta: keildavid
A fent említett három kérdésemre lesz valami válasz?A TF 53.számában űrfelhő azt mondta,ő egy olyan világon él,ahol nincsenek sem férfiak sem nők.Akkor ez azt jelenti,hogy Arszi akkoriban még nem létezett,hisz ő egy nőnemű Alakváltó!És a Reflektorfényben:Arszi-ban azt mondta ő,hogy Jhiaxus hozta létre!Akkor ezek szerint így keletkezett Arszi?
Megint kevered te is a két... több kontinuumot, a US Marvel G1-et az IDW-vel és egyéb. Másrészt Arszi sosem szerepelt a Marvel sztoriban, a TFTM adaptáció nem számít, se a The Big Broadcast of 2006 adaptáció.

Az új ROTF videót érdemes meglesni, nem semmi.

És BW ügyben: a Hasbro oldalán felkerült pár epizód végre vágatlanul. Jelenleg 16-29 epizódok, tudom hogy itt is fut (még?), de a korábbi epizódok már rég voltak. Csak egy kis ajánló, aki nem akar torrentezni:
Hasbro MonkeyBarTV - Transformers
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 18., 20:53:18 írta Sepi »
"Give me your face!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1007 Dátum: 2009. Április 18., 20:25:51 »
1. A különböző kiadók történeteinek és a különböző médiumok Tf feldolgozásainak túl sok köze nincs egymáshoz, úgyhogy egyikből nem érdemes következtetni a másikra.

2. Arszi nézőpont kérdése, hogy nőnemű-e. Inkább nem, mint igen.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 18., 20:52:49 írta Sepi »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1006 Dátum: 2009. Április 18., 17:52:44 »
A TF 53.számában űrfelhő azt mondta,ő egy olyan világon él,ahol nincsenek sem férfiak sem nők.Akkor ez azt jelenti,hogy Arszi akkoriban még nem létezett,hisz ő egy nőnemű Alakváltó!És a Reflektorfényben:Arszi-ban azt mondta ő,hogy Jhiaxus hozta létre!Akkor ezek szerint így keletkezett Arszi?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 19., 19:34:03 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1005 Dátum: 2009. Április 18., 13:04:00 »
Hatalmas köszönet, ezért a rengeteg frissítésért!    Nagyon jók vagytok! Mellesleg ez a "naponta van újdonság" rendszer szerintem nagyon fasza, tényleg érdemes napnta benézni az oldalra.

Köszönet, és maximális tisztelet!

Nem elérhető Angelus (szabi)

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1004 Dátum: 2009. Április 18., 10:19:02 »
Transformers Revenge Of the Fallen 1 jelenet és mellé egy kis szösszenet is.

http://www.tfw2005.com/transformers-news/t...-online-167352/


Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1003 Dátum: 2009. Április 17., 16:27:15 »
Köszi a frissítést megint 5 számnak örülhetünk .

Közi Elwood az infót.

Nem elérhető Angelus (szabi)

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1002 Dátum: 2009. Április 17., 00:00:49 »
Clio, a méret válzotásba mindig bele lehet kötni de a Dw,karaker/eszköz jellemzQ kiadásában írtak a "molekuláris méretválzásról"
A Microm.ek még mindig jobban jönnek ki belQle mint a 9 méteres robot aki magnóvá alakul nem?  


"-köhm..Szóval Mr Száj..
 -Mesterszáj"

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1001 Dátum: 2009. Április 16., 22:01:28 »
Mindig nagyon várom a Csütörtököt!! Hiszen ahogy már lent is írtátok : "ha csütörtök akkor transformers"!!
Kedves honosítók fogadjátok az én őszinte köszönetemet is!  



Nekem Maximus sztori tetszett a legjobban.. Bár még mindig nem tisztázott hogy Maximus karaktere tulajdonképpen Spike tudatalattijában van akkor az a fej ami a Nebuloson maradt tulajdonképpen üres?

Robotfalók: Nahát ez a légihiúz és utasai folyton bajba kerülnek... Igazi önzetlen lautobothoz méltó épés volt Fiharfelhőtől és Gránátfejtől, hogy nem használták fel a Mestreszájtól vett chippeket...

A mikromestereknél nagyon zavart az a logikai hiba, hogy  ha kb ember nagyságúak akkor miért alakulnak akkora kocsikká mint a normális méretű robotok.

A pankrációt még nem olvastam el..

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1000 Dátum: 2009. Április 16., 15:44:05 »
Angelus(szabi)köszönöm az infót!!A felhasználónevem nem KeliDavid,hanem keildavid!!Az igazi nevem meg valóban Keil Dávid!!!A nevemet választottam felhasználónévnek,persze ékezet és szóköz nélkül!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 16., 19:44:28 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #999 Dátum: 2009. Április 16., 15:34:12 »
Tyrant-nak és Elwood-nak köszönöm a mai,tetemes mennyiségű Transformers honosítást!    
51.rész:kedvelem a Fejmestereket;kár,hogy ebben a történetben csak Maximus szerepelt!
           A legnagyobb jelenet:ahogy a fejetlen autobot kilép az űrhajóból!  
52.-53.rész:a két főszereplő autobot tényleg nagyot alakított!Légi Hiúz is nagyon nagy arc!  
                A Robotfalók,mint ellenfelek,valahogy nem jöttek be...
54.rész:rengeteg új karakter,valamint érdekes ellenfelek (Színlelők)!Tényleg elég vagányak és lazák ezek
          a Mikromesterek!
55.rész:a pankráció nekem is kicsit túlzónak hatott;de összességében jó kis story volt (mind az 5)!
Frankó,még 25 rész lesz a G1-ből...

Nem elérhető Angelus (szabi)

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #998 Dátum: 2009. Április 16., 15:08:32 »
Köszi a frissítést.Szerintem a 13.szám aka. Magnus sztori kimondottan jól sikerült.A 14-es aka. Sárkánygyík már kevésbé,viszont a pankrációs egy vicc  A robotfalós sztorit a szereplQk elviszik a hátukon.

KeliDavid,még ajánlani tudom a Tfw2005.com-ot illetve a Tformers.com-ot a Seibertron.com-al együtt ez a 3 legnagyobb Tf-el foglalkozó oldal.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 16., 15:11:06 írta Angelus (szabi) »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #997 Dátum: 2009. Április 16., 14:56:08 »
Idézet
Nagyon tetszik ez a "csütörtök akkor Transformers" dolog, remélem hagyomány lesz belőle!
Amíg van TF addig igen.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #996 Dátum: 2009. Április 16., 14:51:48 »
Én is köszönöm a mai 5-ös csomagot. Igen ezeken már erősen látszik, hogy Bob Budiansky elfáradt sztori irásilag. A robotfalók, és különösen az utolsó, jaaaaj... (a Maximus-os, és a Sárkánygyíkos még a fogyasztható kategoriát képviseli). Persze természetesen köszi elwood& tyrant. Nagyon tetszik ez a "csütörtök akkor Transformers" dolog, remélem hagyomány lesz belőle!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 16., 14:52:20 írta iktriad »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #995 Dátum: 2009. Április 16., 13:27:11 »
HŰHA!!!!5 Transformers-sztori egyszerre!!Ez nagyon jól sikerült!!!!Köszönöm nektek Tyrant és elwood!!!Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!!!!!És tényleg nosztalgikus,igazatok van,ez nagyon szuper,fantasztikus,elképesztő,lenyűgöző képregény!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 16., 14:02:36 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #994 Dátum: 2009. Április 16., 13:14:44 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #993 Dátum: 2009. Április 16., 12:23:56 »
Asys köszönöm az infót!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #992 Dátum: 2009. Április 16., 12:20:59 »
Keildavid:
a tfarchive.com,mint oldal nem nagy eresztés...  
A seibertron.com oldalát ajánlom a figyelmedbe,TF-őrülteknek az ideális!  
Ott mindent megtalálsz az alakváltókról!(Mozi,képregény,biográfiák,játékok,stb.)Igaz,hogy angolul...

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #991 Dátum: 2009. Április 16., 07:53:24 »
Van három kérdésem a Transformers-témára:1.A Dreamwave-es TF vs.G.I.Joe minisorozat folytatása várható-e mostanában?
2.A Marvel G1 TF-hez nem terveztek valami jellemzéseket leközölni?A '90-es években magyarul megjelent Transformersben olvastam,hogy sajnos nem mind az összes Alakváltónak jelent meg a jellemzése,leírása!!!(A Beast Wars-nak is van ilyesféle jellemzés,leírások,láttam a tfarchive.com oldalon,bár én nem tudok angolul,de azt hiszem az lehet!)
3.elwood egyszer azt mondtad,hogy a DW-es TF G1 és a War Within sorozat nem folytatódót tovább,de a különböző oldalakon vannak olyasféle vázlatrajzok,amelyben kiderülne,hogyan folytatódót volna tovább.Azokat hol lehet megnézni???
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 16., 08:10:56 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #990 Dátum: 2009. Április 15., 07:41:46 »
Warusz: Száguldó és a többi mikromester végig az "ellenség" kezén volt, hiszen Gorlam Prime-on Jhiaxus mesterkedései nyomán alakult át az eredetileg organikus élet egyfajta biomechanikus, később teljesen gépesített formává. Az IDW-univerzumban gyakorlatilag minden mikromester Gorlam Prime-i lakos - és Jhiaxus irányította zombi - akiknek semmi közük nincs az Autobot-Álca ellentéthez.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 15., 07:42:21 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #989 Dátum: 2009. Április 14., 10:42:43 »
Szerintem legjobban a LAV-25 amerikai kétéltű csapatszállítóra hasonlít...a Battlefield2 PC-s játékban vmi hasonló van-persze nincs akkora stuki rajta mint Keménfejnek  

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #988 Dátum: 2009. Április 12., 11:44:20 »
Köszi a frissítést. Száguldó és a többi Mikró mester mikor kerülhetett az ellenség kezébe?

Nem elérhető Angelus (szabi)

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #987 Dátum: 2009. Április 12., 00:37:01 »
Beast Wars Spark elmélete kavarta meg a lecsót:D

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #986 Dátum: 2009. Április 11., 23:47:57 »
Bennem már régóta motoszkál a kérdés... Most akkor a szikrájuk a melkasukban vagy a fejükben van .. esetleg át tudják helyezni?
A szikra tartalmazza az emlékeiket tudásukat is vagy ezt csupán az processzoruk (agyi chipjük..stb) tárolja?

a G1-ben egyszerű volt hiszen ott egy picinyke chipp volt a lényegük ..akár egy játékautóba is beszerelhetőek voltak..

Csak mert Éjvadász max az emlékeit vesztette volna el egy fejlővéstől az életét nem.. eddig pl Arcee-nál is úgy ábrázolták hogy a melkasában van a szikrája..

Bár lehet csak én vagyok túl következetes..

Egyébbként mozis Megatron előnyére változott!! Nekem legalábbis teszik!! "Életre keltve" pedig még brutálisabb lesz..
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 11., 23:50:09 írta Silver&Clio »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #985 Dátum: 2009. Április 10., 22:10:36 »
Köszi a választ,Elwood!  
Prime,megnéztem az oldaladat;überállat!  Eltöltöttem rajta egy ,,kis'' időt!  
Megatron még brutálisabban fog kinézni,mint az első részben!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #984 Dátum: 2009. Április 10., 20:15:18 »
Köszönjük a dícséreteket, a kérdésekre igyekszem válaszolni.
mad47: a hír igaz.
Asys: szerintem Keményfej egy kétéltű páncélozott csapatszállítóvá alakul, hogy pontosan mi a márka vagy típus, azt nem tudom.
keildavid: több kérdésedre nem válaszolhatok, mert a sztori hátralevő részében derül ki rájuk a válasz. Ami Galvatront és Ciklont illeti, ők még a polgárháború előtt hagyták el a Kibertront, akkor még nem voltak Autobotok és Álcák külön csoportba rendeződve. A technoorganikus lények tudtommal nem állnak összefüggésben a fejmesterekkel. Ezeket Jhiaxus kísérletezte ki, amazok Skorponok teremtményei.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 10., 20:18:31 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #983 Dátum: 2009. Április 10., 10:42:35 »
Akkor most képzeljétek el, hogy eme zseniális sztori után, ami sajnos még zömítve is lett jön az All Hail Megatron!

Tegnap új(abb) Transformers 2 képek érkeztek, bővebben az oldalamon.
"Give me your face!"

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #982 Dátum: 2009. Április 10., 01:26:55 »
Én is csatlakoznék a megköszönők táborába, köszönet Elwood és tyrant. Drámai és komor. Ez jut eszembe erről a történetről, és a fordításnak is nagy piros pont, mwert még hozzá is tudott tenni ehhez az érzéshez. Köszönet érte!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #981 Dátum: 2009. Április 09., 22:55:16 »
Nice job elwood & tyrant! Egyre jobb a sztori, és egyre jobban sajnálom h hamarosan vége! Nemezis fővezérre kíváncsi leszek mikor kiáll O.P. ellen!  Keményfej tényleg kemény volt, jól elintézte Éjvadászt! Bár eddigi ábrázolása az Eszkalációban és a Pusztításban nem igazán ezt a szűkszavú, komor jellemet mutatta! Ciklon és Galvatronon azért nincs jel, mert ők még a háború előttről származnak sztem, mikor még csak szimplán kibertroniak voltak! Nincs igazam? A Gorlam Prime-on lévő mikromesterekből én párat felismertem, abból a 8 repülőből aki K.fejékre támad 4 például a Marvel G1ben az Álca Mikromester Légijárőr tagjaira hajaz (Viharfelhő, Suttogó, Hátszél, 4.re nem emléxek)!
Nagyon király ahogy az eddigi Reflektorfényben spizódok is szép lassan mind összekapcsolódnak és mind "bedolgoz" a fő történeti szálba... Alkuszra nagyon kíváncsi vagyok...
Kösz HZS még1szer!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #980 Dátum: 2009. Április 09., 17:12:34 »
HŰHA!!!!!Ez a TF-sztori nagyszerű,izgalmas,rejtélyes!!!"A történet eddig..."összefoglalója nagyon jó!!!Kíváncsi vagyok a folytatásra!Ha jól mondom,a következő részben kiderül Alkuszról(Kettősalkuszról)hogy mi igaz és mi nem!Netán ő egy áruló,ahogy a Nagyágyú történet végén láthattuk?Hmmm...majd kiderül egy hónap múlva,addig lehet egy kicsit izgulni!Nos...lenne néhány kérdésem:Ciklon,Galvatron nem viselik az Álca-jelvényt,akkor ők nem oda tartoznak?Keményfej és Éjvadász meghaltak a történet végén?A techno-organikus lények olyanok voltak,mintha a Fejmester-projecten részesültek volna!Lehetséges ez?Éjvadász mellett ott voltak néhány kibertroniak,azok kik Autobotok vagy Álcák?Egyelőre ennyi a kérdésem!
Végül és nem utolsó sorra:sok sikert kívánok nektek elwood és Tyrant a folytatáshoz!!!!!!
Ja még valamit:"A szokásos Transformers adag..."nagyon jó cím a főoldalon,mert ez figyelemkeltő!!!!!
Használtam az értékelő rendszert és 5 csillagot adtam mindegyikre!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 09., 22:43:52 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Abyss

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #979 Dátum: 2009. Április 09., 16:56:28 »
én is köszönöm a fordítást, beírást és hogy elhoztátok nekünk ezt az újabb részt
Ami Mennydörgést illeti, az eredeti, valóban okosabb volt, bár itt is ebben a szériában is. Mármint, a viharhozóból kiderül hogy valamikor tudós volt, vagy valami ahhoz hasonló. Bár ami az őrületet illeti, az nem maradt el az eredeti 1ben sem.