Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836283 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1248 Dátum: 2009. Június 15., 16:35:21 »
"Jujj, de ijesztő! Megatron pár lövéssel megdöntötte az USÁt, a Pentagont és letarolt több tucat reklámtáblát."    
 Csípem az eféla iróniát..
 
 Nos a Halott univerzum túl egyszerűen lett elintézve, mivel jött a "Dicsőség Megatronnak"  fenomenális sorozata...
 Ebben a részben is érezhető volt az amerikai önteltség. A fenséges USA ahol minde UFO dicső győzelmet arathat, ha ezt a hatalmas népet leigázza, akkor Európa is behódol..
 
 Ne keressétek egyenlőre nem lesznek logikus magyarázatok a régebbi IDW szál és az Dicsőség Megatronnak története között! Sőtt én egyátalán NEM tekintem folytatásnak.   Főleg amit majd Napcsillantóval csinál a kedves író..

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1246 Dátum: 2009. Június 14., 23:28:43 »
Idézetet írta: KiD
A híreknél, a legutóbbi Beast Wars frissítésnél egy összenyomott Revelations kép van.
Mert doki nagyon kreatívan a "tf-hir.jpg" nevet adta egy új képnek, és fölülírta a korábbit. Majd valaki javítsa, ha kérhetem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1245 Dátum: 2009. Június 14., 16:26:40 »
Újra elolvasva a 4 részt kezdem Megatront sajnálni. Számára olyan nagy dicsőség, hogy le győzi az embereket, hogy még beszédet is tart. Bár lehet, hogy nem sajnálnom kellene hanem szánalmasnak tartani? Pedig erős vezér az álcák között mégis ilyen gyenge ellen felek felet érez dicsőséget. Ennél szerintem többre hivatott és komolyabb/nagyobb dicsőségekben kellene fürödnie.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1244 Dátum: 2009. Június 14., 15:15:13 »
A híreknél, a legutóbbi Beast Wars frissítésnél egy összenyomott Revelations kép van.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1243 Dátum: 2009. Június 12., 18:54:45 »
Idézetet írta: Optimus Prime
Jujj, de ijesztő! Megatron pár lövéssel megdöntötte az USÁt, a Pentagont és letarolt több tucat reklámtáblát.

Pont az az Optimus mondja ezt aki a történet szerint tehetetlenül haldoklik?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1242 Dátum: 2009. Június 12., 18:39:02 »
Na, Optimus Prime, te annyira féltél a halott univerzumtól?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #1241 Dátum: 2009. Június 12., 16:57:22 »
Idézetet írta: grey gargoyle
A Főálca meg nem csak egy várost győzött le szerintem, hanem amerikát és ezzel együtt a föld leghatalmasabb és legerősebb hadseregét is. Sőt, meghódított egy egész bolygót és egy egész fajt is.

Jujj, de ijesztő! Megatron pár lövéssel megdöntötte az USÁt, a Pentagont és letarolt több tucat reklámtáblát.


Itt a New Divide music video, valamint vagy egy tucat újabb TV spot.
"Give me your face!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1240 Dátum: 2009. Június 12., 09:20:34 »
Elolvastam a dicsőség megatronnak 4. részét és annyira tetszett, főleg az autobotok vivódása a tehetetlenséggel, hogy újra elolvastam az előző 3 részt is.
Az emberekkel foglakozó részek kicsit laposabbak, de ebben szerencsére kevesebb ilyen volt, szóval nagyon jó. Nagy köszönet Elwoodnak is Tyrantnak is az eddigi részekért.  

Idézetet írta: elwood
Ez ízlés kérdése, nekem a vörös jobban "a számra állt", előbb szólítanék valakit vörösnek, mint pirosnak. Bármelyik lehetett volna, de nem értem pontosan mire gondolsz "történetbe illőbb" alatt.

Nekem amúgy ez volt az első rész, amivel komoly gondjaim voltak. Bár még nem tudjuk hogy, de Megatron gyakorlatilag legyőzte az Autobotokat az AHM sorozat kezdete előtt. A főálca számára mégsem az a legnagyobb győzelem, hogy négymillió éves riválisát padlóra küldte, hanem hogy egy apró sárgolyó nyeszlett lakóinak lerombolta egy városát. Mintha az Autobotok legyőzésénél az emberek sárba tiprása sokkal fontosabb lett volna. Ezt a részletet leszámítva a történet nagyjából egyben van.

Egyébként nekem sem volt semmi bajom a Pirossal, tényleg kicsit olyan kötözködős volt, én inkább azon csodálkoztam, hogy Acélfej nem reagált arra, hogy úgy szólítják.

A Főálca meg nem csak egy várost győzött le szerintem, hanem amerikát és ezzel együtt a föld leghatalmasabb és legerősebb hadseregét is. Sőt, meghódított egy egész bolygót és egy egész fajt is.

---
Az árulót meg lehet sejteni ki lesz...
---
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 12., 09:44:14 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Abyss

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1239 Dátum: 2009. Június 12., 02:13:15 »
No rosszul fogalmaztam, de Elwood zsenialitásoddal ráhibáztál  nem történetbeillőség kérdése, hanem ahogy mondtad jobban a számra áll  Egyébként jó a piros is.  Csak ma kekec vagyok

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #1238 Dátum: 2009. Június 12., 01:01:38 »
Ááá, kezdünk bemelegedni. Guidi rajzai remekek, talán ez a rész legnagyobb erössége.
Volt egy írás hogy most mi van Napcsillantóval, ő fejmester, nincs összeegyeztetve .Nos bár sok téren nincs összeegyeztetve, de speciel e téren össze van (csak türelem, NAGYON fontos szál lesz!)
Piros-vörös- Én is inkább vörösnek irnám, de nem én forítottam, szóval hagyjuk meg ezt a megnevezést ha elwood így látta jobbnak.
És persze köszi  a páros másik tagjának (tyrant) is az újabb honosítást!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 12., 01:07:00 írta iktriad »

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1237 Dátum: 2009. Június 11., 21:54:50 »
Köszi hogy a fárasztó kérdéseim ellenére is válaszra méltatsz elwood!
Boldog szülinapot HZS!
Jaa, és szerintem is jobb a piros, a vörös kicsit komcsi beszólás lett volna.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1236 Dátum: 2009. Június 11., 21:24:18 »
Nekem kifejezetten tetszett a piros megnevezés...Hellboy-t is mindig pirosnak hívták a filmben, Sapien-t meg kéknek...Acélfej amúgy is olyan durrbele mint Hellboy...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1235 Dátum: 2009. Június 11., 19:55:00 »
Idézetet írta: Ben Reilly
Soundwave mint műhód:
[img]http://www.benreilly.extra.hu/gal/Transformers_2_-_Revenge_of_the_Fallen/Character_CGI/soundwave.JPG[/ig]
A probléma az, hogy a "mint műhód" kitételt nem kell kirakni.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1234 Dátum: 2009. Június 11., 19:41:13 »
Idézetet írta: zozi56
Lehet, hogy csak elírtad, de a 9. oldal harmadik panelének második bubijában piros szerepel.
Igen, és nem csak ott. Oh, a fenébe.  Az az igazság, hogy ezeket a részeket már vagy fél éve lefordítottam. Sokat gondolkodtam ezen annak idején, teljesen elfelejtettem, hogy végül a piros mellett döntöttem. hm... Ha jól emlékszem, az volt az érvem a piros mellett, hogy az egy pimasz, kicsit alázós becenév, ami ideális egy megbecsült veterán harcos esetében.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 11., 19:42:13 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1233 Dátum: 2009. Június 11., 18:04:36 »
Nekem ez még mindig fanmade szagú, de már egy fokkal jobb, mint eddig. Viszont egyetértek, én is furcsán néztem a Piros becenévre, Vöröst vártam volna én is.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1232 Dátum: 2009. Június 11., 17:28:44 »
Nagyon jó lett köszi  frissítést.

Boldog Szülinapot HZS!!!

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1231 Dátum: 2009. Június 11., 17:06:34 »
Köszi az új részt srácok, profi munka mint mindig...én is G1-re számítottam és kellemesen csalódtam...félreértés ne essék szeretem a G1-et, azon nőttem fel - csak az AHM-et még nem olvastam...

Boldog Szülianpot kívánok nektek, és csak így tovább...

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1230 Dátum: 2009. Június 11., 16:54:16 »
Idézetet írta: elwood
Idézetet írta: Abyss
Amikor Acélfejet "Rednek" szólítják...hmmm.. a "Vörös" nem lett volna a történetbe illőbb a "Pirosnál" ?
Ez ízlés kérdése, nekem a vörös jobban "a számra állt", előbb szólítanék valakit vörösnek, mint pirosnak. Bármelyik lehetett volna, de nem értem pontosan mire gondolsz "történetbe illőbb" alatt.
Lehet, hogy csak elírtad, de a 9. oldal harmadik panelének második bubijában piros szerepel.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1229 Dátum: 2009. Június 11., 16:25:39 »
Elnézést, hogy csak most válaszolok az elmúlt egy héten felmerült kérdésekre, de jobb későn mint soha

Idézetet írta: mad47
Ez a Gorlam Prime ---> Kibertron átalakulás ez számomra magas. Eddig is volt Kibertron, nem? Csak kicsit romba dőlt.  Most egyszerűen a helyére tolnak egy új bolygót, a régit meg kidobják? Valaki tud ezekre választ?
Ez egy újabb Kibertron. A Reflektorfényben: Éjvadászban Éjvadász a Gorlam Prime-i átalakulásokat látva azon tűnődött, vajon az ő szülőbolygója nem hasonló evolución keresztül alakult-e ki. A történet vége arra utal, hogy Éjvadász ráhibázott. Hogy ez most Jhiaxus beavatkozásának volt csupán köszönhető, vagy valami ördögibb erő áll-e a háttérben, arra talán egyszer majd még fény derül.

Idézet
Nameg az utolsó két képkockán se vágom hogy mit lehet látni... Utalás Galvatronra, vagy mi?
Nagyon úgy néz ki!

Idézet
Apropó: IDW fronton milyen távlati céljaitok vannak? AHM után van tervben valami? Emlegetettek már többször is valami Maximum Dinobots címet is, erre lehet számítani?
Távlati célunk, hogy azt honosítjuk, ami jön. AHM után egyelőre az AHM: Coda van tervbe véve, ami elvarr néhány elvarratlan szálat és kiegészít néhány kiegészítést igénylő részletet. A Maximum Dinobots pedig már szintén közel van!

Idézetet írta: Silver&Clio
Számomra érthetetlen maradt a Gorlam Prime mint cybertron megjegyzés.. Akkor ezekszerint két Cybertron lett? Éjvadász meghalt? És mi lett Keményfejjel? élőhalott lett? vagy nem hagyhatja el a Gorlam Prime-ot?
A megjelent információk alapján csak a saját megfejtésemet tudom mondani. Igen, két Kibertron lett. Igen, Éjvadász meghalt. (Bár a robotoknál sosem lehet tudni. Ki tudja, talán a fejmester technológia is jó valamire?) Igen, Keményfej élőhalott lett, aki valószínűleg ugyanúgy csak korlátozott időre tudja elhagyni a Halott univerzumot, mint Ciklon, Straxus és társai. Így valószínűleg a földalatti, tószerű átjárót sem hagyhatja el nagyon messzire.

Idézetet írta: scorpi
Az lenne a kérdésem, hogy a 4 részes J.I.Joe and the Transformers minit honosítjátok-e, (ahol Űrdongóból Aranybogár lesz)?
Ha igen, mikorra várhatók?
scorpi, kicsit elkéstél, mert ebben a témában már szavazás is volt, nem is olyan régen. A lényeg az, hogy valószínűleg ennek a történetnek is lesz majd magyar fordítása, de ebben az évben már nem hiszem, hogy eljutunk odáig.

Idézetet írta: keildavid
Bár azt nem értem az áruló dologba kiről lenne szó? Nagyágyú felbukkanása pedig furcsa volt, mert valami üzenetet küldött, de a többiek nem tudták, miről beszélt. Talán az is kiderül a későbbi történetben.
Úgy van, ahogy mondod.

Idézetet írta: Abyss
Amikor Acélfejet "Rednek" szólítják...hmmm.. a "Vörös" nem lett volna a történetbe illőbb a "Pirosnál" ?
Ez ízlés kérdése, nekem a vörös jobban "a számra állt", előbb szólítanék valakit vörösnek, mint pirosnak. Bármelyik lehetett volna, de nem értem pontosan mire gondolsz "történetbe illőbb" alatt.

Nekem amúgy ez volt az első rész, amivel komoly gondjaim voltak. Bár még nem tudjuk hogy, de Megatron gyakorlatilag legyőzte az Autobotokat az AHM sorozat kezdete előtt. A főálca számára mégsem az a legnagyobb győzelem, hogy négymillió éves riválisát padlóra küldte, hanem hogy egy apró sárgolyó nyeszlett lakóinak lerombolta egy városát. Mintha az Autobotok legyőzésénél az emberek sárba tiprása sokkal fontosabb lett volna. Ezt a részletet leszámítva a történet nagyjából egyben van.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 11., 16:33:53 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Abyss

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1228 Dátum: 2009. Június 11., 15:27:54 »
Először is:
Boldog Születésnapot Hálózsák
Másodszor:
Jó volt ismét az új rész, nekem még mindig tetszik
Egy megjegyzés:
Amikor Acélfejet "Rednek" szólítják...hmmm.. a "Vörös" nem lett volna a történetbe illőbb a "Pirosnál" ?
Egyébként zseniális a fordítás, és a beírás, ez a egyetlen ami nekem furcsa volt

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1227 Dátum: 2009. Június 11., 14:14:36 »
Ennek egyre kevesebb közét látom az IDW eddigi szálaihoz. Kicsit jobban megerőltethették volna magukat szerintem. Például Napcsillantó fejmester lett a Pusztításban. Meg eltűnt.  Le merem fogadni hogy a mit tudom kicsoda író, akire ezt rábízták nem fogja venni a fáradtságot, hogy elmagyarázza a két sztori közti ferdüléseket... Pedig amúgy K. jó a sztori, a grafika, a párbeszédek, a jellemrajzok stb. A fordítás meg szokás szerint.  De ezeket leszámítva nagyon a G1es rajzfilm színvonalát hozza az AHM. Ugyanazok a szereplők, főleg az Álcák felhozatala nagyon tipikusan a rajzfilm 2. évada.
Kösz a frissítést, amúgy azt hittem ezen a héten Marvel G1 lesz, megleptetek!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1226 Dátum: 2009. Június 11., 14:01:40 »
Ez a sztori egyre igzisebb, kíváncsian várom a folytatást. Elwoodnak és Tyrantnak pedig jókora KÖSZ a 4.dik részért  

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1225 Dátum: 2009. Június 11., 12:47:24 »
Továbbra is jól halad a Dicsőség Megatronnak történet. Végre megtudhattuk, hogy mi van az Autobotokkal. Bár nagyon furcsán néztek ki. Sérült, roncsolt állapotba vannak. Vannak pár Autobotok, akiknek fél kezük elveszett. Bár azt nem értem az áruló dologba kiről lenne szó? Délibáb vagy (Kettős)Alkusz Délibáb valóban az gondolta magáról, hogy egy Álca, de ő visszatért a jó oldalra. Mert tudta, hogy csak az álmában egy Álca. A Reflektorfényben:Délibáb történetben láthattuk. (Kettős)Alkusz viszont már nincs többé. Láthatuk, hogy ő meghalt. Akkor ő nem jöhet szóba. Szintén a Reflektorfényben láthattuk az ő nevén. Űrdongó nagyon érdekes volt, mert olyannak tűnt, mintha egy kisgyerek lenne. Így már érthető, hogy miért ő az "Autobotok kisöccse". Nagyágyú felbukkanása pedig furcsa volt, mert valami üzenetet küldött, de a többiek nem tudták, miről beszélt. Talán az is kiderül a későbbi történetben.
Nos most a szereplők arányáról írok: Álcák 2,5%, emberek 2,5% és Autobotok 95%. Na ez tényleg nagyszerű, hogy az Autobotok most többet szerepeltek. Mert az előző két rész csak Álcák (5%)  és emberek (95%) szerepeltek.
Köszönöm elwood és Tyrant az AHM 4. részért. További sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1224 Dátum: 2009. Június 11., 12:21:13 »
Én is köszönöm Elwood-nak és Tyrant-nak az AHM negyedik részét!    
Fantasztikus story,rendkívül kidolgozott és aprólékos grafikával,valamint remek karakterekkel!  
Izgalmasnak és érdekesnek ígérkezik a folytatás!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1223 Dátum: 2009. Június 11., 12:09:02 »
Hát ez nagyon súlyos volt.   Az Álcák erejük teljében, Megatron majd szét pattan a tesztosztenergontól, Optimus-ból hiányzik a duracell, és ráadásul csodás belviszályok és ármánykodások feszülnek az Autobotok soraiban. Süti.    Nagyon köszönöm a 4. részt Elwood és Tyrant

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1222 Dátum: 2009. Június 11., 11:49:51 »
[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.tlof.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1651&catid=21\" target=\"_blank\"]Dicsőség Megatronnak 04.[/a]


Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1221 Dátum: 2009. Június 11., 09:22:06 »
Soundwave mint műhód:

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Transformers
« Válasz #1220 Dátum: 2009. Június 10., 22:55:54 »
Hello!

Transformers rajongó vagyok, azonbelül is  a marveles képregényeit szeretem leginkább.
Az lenne a kérdésem, hogy a 4 részes J.I.Joe and the Transformers minit honosítjátok-e, (ahol Űrdongóból Aranybogár lesz)?
http://www.tfarchive.com/comics/marvel/?s=gi_joe_tf
Ha igen, mikorra várhatók? Nagyszerű lenne ha a marveles TF összes képregénye meglenne magyarul, hogy teljes legyen a történetfolyam.
Előre is köszi.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1219 Dátum: 2009. Június 08., 00:00:39 »