Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837816 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1278 Dátum: 2009. Június 22., 00:17:10 »
Idézetet írta: keildavid
Tényleg. Én is most vettem észre a rejtett üzenetet. A hídon van ráírva, hogy" Good Bye Everybody. Don." Bár nem biztos hogy jól mondom-e. De ez az üzenet olyasmit jelent, hogy "Minden jót srácok. Don."? Ezt azért kérdezem, mert nem tudok angolul.

Kissé Magyartalanúl szó szerinti fordításban : Viszlát mindenki! De a "Minden jót srácok" sokkal jobban hangzik


Don munkája nekem is nagyon bejött! Bár néha érdekesen értelmezte a dinók kültakaróját.. Egyszerűen fogalmazva: Bundával rendelkeztek. Viszont nagyon látványos és impozáns rajzokat készített, érezni lehet az akicót amint magávalsodor , szinte látja az ember "lelki szemeivel"  mozgásban az egész jelenetet  ( néha már kissé túl izmolt állatokat rajzol.. de ki mondta hogy ez baj?)   Kedvencem ahogy Magamatron áll és letekint a "birodalmára" Predaconjai megkezdik az új hadsereg építését , felhasználva a bolygó szerte szétszóródott protoformokat..

Kissé rövidke a sztori de így is élvezhető.. én 5 csillagot adtam mindenre!

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Transformers
« Válasz #1277 Dátum: 2009. Június 21., 17:54:46 »
kicsit off, transformers kicsit maskepp, ahogy Jeffrey Brown latja:
Incredible Change-Bots
gyengéd barbár

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1276 Dátum: 2009. Június 20., 16:42:30 »
Tényleg. Én is most vettem észre a rejtett üzenetet. A hídon van ráírva, hogy" Good Bye Everybody. Don." Bár nem biztos hogy jól mondom-e. De ez az üzenet olyasmit jelent, hogy "Minden jót srácok. Don."? Ezt azért kérdezem, mert nem tudok angolul.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1275 Dátum: 2009. Június 20., 16:30:35 »
Idézet
Apró érdekességként jegyzem meg, hogy ez az a füzet, amivel szomorú búcsút veszünk Don Figueroa rajzolótól, akinek máig ez volt az utolsó transformeres képregénye. A következő, befejező történetet már Guido Guidi fogja rajzolni. Aki jól figyelt, láthatta, hogy Don el is búcsúzott az olvasóktól, nézzétek meg jól az utolsóelőtti oldal utolsóelőtti kockáját.
Ez tök jó, szeretem az ilyen elrejtett üzeneteket.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1274 Dátum: 2009. Június 20., 10:56:12 »
Idézetet írta: zozi56
Az Angry Video Game Nerd készített egy videót nagyon rossz Transformerses játékokról: klikk.
Ez nagyonnagy. Annak idején csak hallomásból ismertem a C64-es verziót, úgy látszik nem maradtam le semmiről (nekem floppy-s volt, nem kazettás). A nintendós ultra magnuszos változatot úgy tíz éve letöltöttem emulátorra, de kb öt perc után hagytam is francba, pontosan ugyanazért, amit a kritikában is elmondanak. Aki ezért pénzt is kiadott, az nem járt túl jól. Jó lenne ilyenkor elbeszélgetni a fejlesztőkkel is.

Más. Lehet, hogy csak nekem újdonság, de elkezdték kiadni a Transformers: Armada rajzfilmet dvd-n, tegnap a Match-ban láttam 990ft-ért a második öt részt. Ugyebár ez volt az a sorozat, ami megelőzte a Energont meg a Cybertront az úgy nevezett Unikron-trilógiában, amiből a második kettőt vetítette a Cartoon Network. A Mirax a magyar forgalmazó, úgyhogy a minőségre lehet tippelni, extrában csak pár kép van a lemezen, de akinek bejött a két másik sorozat, az ezt se hagyja ki. (Bár akiket ez nálam jobban érdekel, azok biztos már tudtak is róla.)

Köszönjük a visszajelzéseket BW témában, tényleg nehéz megítélni, az olvasók közül ki mennyire van képben ezzel a sorozattal kapcsolatban. Úgyhogy majd egy ilyen szavazást is szeretnék kérni az utolsó füzethez, mondjuk egy hónap múlva. Apró érdekességként jegyzem meg, hogy ez az a füzet, amivel szomorú búcsút veszünk Don Figueroa rajzolótól, akinek máig ez volt az utolsó transformeres képregénye. A következő, befejező történetet már Guido Guidi fogja rajzolni. Aki jól figyelt, láthatta, hogy Don el is búcsúzott az olvasóktól, nézzétek meg jól az utolsóelőtti oldal utolsóelőtti kockáját.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 20., 11:31:09 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1272 Dátum: 2009. Június 18., 18:41:57 »
Mennyivel élvezetesebb ezt a sorozatot olvasni magyarul, mint angolul.  

Ezt a fejet úgysem használtam még.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1271 Dátum: 2009. Június 18., 18:23:08 »
Köszi a frissítést.
Nem baj, hogy 4 részes kis sztorikból áll, amíg ki fejezetten szórakoztató az a 4 rész.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1270 Dátum: 2009. Június 18., 17:24:00 »
Tyrant-nak és Elwood-nak köszönöm a Bestiák Háborúja vol.2. harmadik részét!    
Az a nyúl haláli!  
Nagyon kiváncsi vagyok a végére!Kár,hogy ez a színvonalas story csak négy részes!
A grafika pedig eszméletlen szép!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #1269 Dátum: 2009. Június 18., 16:29:30 »
Idézetet írta: keildavid
Elolvastam a Bestiák Háborúja v2 3. részét. Továbbra is izgalmasan halad a történet. És ahogy látom, hamarosan véget ér a sorozatnak.
Ezer köszönet Elwood és Tyrant a képregényért. Sok sikert kívánok nektek a befejező részhez.


Én is elolvastam, remek sztori, várom a befejezést. Köszi a fordítoknak!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 18., 16:30:09 írta iktriad »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1268 Dátum: 2009. Június 18., 15:09:00 »
Elolvastam a Bestiák Háborúja v2 3. részét. Továbbra is izgalmasan halad a történet. És ahogy látom, hamarosan véget ér a sorozatnak.
Ezer köszönet Elwood és Tyrant a képregényért. Sok sikert kívánok nektek a befejező részhez.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1267 Dátum: 2009. Június 18., 14:36:45 »
Az Angry Video Game Nerd készített egy videót nagyon rossz Transformerses játékokról: klikk.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1266 Dátum: 2009. Június 18., 12:39:06 »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1265 Dátum: 2009. Június 18., 11:43:03 »
Nem, nem azért. Aki nem szavaz, hanem csak az eredményt nézi, azt is beleszámolja. Én voltam.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1264 Dátum: 2009. Június 18., 11:31:58 »
A szavazás készítőjét valamiért beleszámolja.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1263 Dátum: 2009. Június 18., 11:24:12 »
Hát nem tudom. Egyrészt van benne olyan opció, hogy még várok hátha jobb lesz (igaz, olyan nincs, hogy várok, hátha rosszabb lesz...), másrészt itt annyira ajnározta / szidta mindenki, hogy úgy vélem az emberek markáns véleményt fogalmaztak meg róla már most.

Amúgy a 8 szavazat miért 9?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 18., 11:24:40 írta KiD »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1262 Dátum: 2009. Június 18., 09:05:33 »
A negyedénél nem korai ez még egy picit? Egy komplett főszál még csak el se indult benne.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1261 Dátum: 2009. Június 18., 00:06:45 »
Kész a szavazás, hogy számokban is láthassuk, mit gondoltok a "Dicsőség Megatronnak!" sorozatról. Nyomás kattintani!
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1260 Dátum: 2009. Június 18., 00:03:24 »
Nos kedden végre láthatjuk vajon mi lett az adaptációból átvive a filmvászonra.. vagy fordítva mit találtak ki a képregényben a nyers szövegkönyvből..

Íme egy nyilatkozat Furmanntól ő már látta a filmet , múlthét pénteken.

"I saw the movie already, on Friday, at a press junket. Good, mad fun in the vein of the first film but WAY bigger. Still not nearly enough robot characterization for my liking. And all I kept thinking was, they changed this bit or that bit (from the script I was working off for the comic book adaptation), so bits don’t marry up. Sigh. Also, I found that the plot (while defined and comprehensible in the script) was sometimes, well, muddy, certainly as applies to what The Fallen’s trying to find/do. Still, I liked it, and the final (50 minute!) battle has to be seen to be believed. It’s a truly amazing piece of well orchestrated/choreographed chaos."

Ki nézi meg premier előtt 23.-án? A MOM parki feliratos verzióra már alig van szabad hely...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1259 Dátum: 2009. Június 17., 23:50:55 »
Hát valami olyasmi kéne, hogy

Mit gondolsz az AHM-ről?

Bejön. / Nem jön be. v. Király. /Gyász. vagy valami ilyesmi. Lehet köztes állapot is mondjuk. Nem az igazi, de bízom benne, jobb lesz... stb.

Csak ilyen kis egyszerű, a fantáziádra bízom.  

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1258 Dátum: 2009. Június 17., 22:29:26 »
Felőlem csinálhatunk. Mi legyen a kérdés és mik legyenek a lehetőségek? (Bocs, ha ez az eddigi beszélgetésből nyilvánvaló, de nem igazán vagyok otthon TF-ben, és csak felületesen követtem.)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1257 Dátum: 2009. Június 17., 22:13:25 »
Csináljunk már egy AHM szavazást!  

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1256 Dátum: 2009. Június 17., 10:41:25 »
Én már nem bírtam ki! Elolvastam a képregény adaptációt, szerintem nagyon jó lesz!  

De azért érződött eléggé a tömörítés! Főleg az utolsó számon!

Jó lesz!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1255 Dátum: 2009. Június 17., 09:06:59 »
Egy hét, és kiderül.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1254 Dátum: 2009. Június 17., 07:59:19 »
Ha jól tudom ő nem feltétlenül Arcee.

Ő a 3. motor, ami vagy egy nagy Arcee harmadik komponense, amiről sokan írtak vagy a már játékként kiadott és látott Arcee és Chromia "testvére", egyesek szerint Elita 1.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1253 Dátum: 2009. Június 17., 05:38:27 »
Arcee

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1252 Dátum: 2009. Június 16., 11:05:34 »
Nekem nagyon tetszik eddig a sorozat, és nincs ilyen bajom vele, hogy megatron túl lelkes lenne. Teljesen normális, hogy megünnepel egy győzelmet, mégiscsak egy egész bolygó felett uralkodik ellenállás nélkül, nem kis győzelem, akárhogy is nézzük, az autobotokat és az embereket is legyőzte. Mint hódító, én is elégedett lennék.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1251 Dátum: 2009. Június 16., 08:36:36 »
Ki fog derülni mi lett Napcsillantóval és ki fog derülni ki az áruló (Meglepetés!).

Nem értem azokat, akik  ennyire leszólják ezt a sorozatot. Anno a G1 sem szólt többről, sem a film, sem a képregény, sem a TV film, mint, hogy az álcák ki akarják csinálni az autobotokat és garázdálkodtak a Földön, Kibertronon és a galaxis egyéb helyein, ha meg megunták megmentették Kibertront Unicrontól.
Nem volt szó halott univerzumról, meg hasonlókról mégis mennyire élveztük!

Az AHM egy normális G1 sztori, kicsi TV-s vonulattal.

Azért minden esetre itt nem a sztori az igazán ütős, hanem a rajzok! Nekem nagyon tetszik!

!!!AKI NEM AKAR ELŐZETES INFOKAT MEGTUDNI NE OLVASSA TOVÁBB!!!! Semmi konkrét, de mégis utalás az elégedetlenkedőknek!

Egyébként a későbbiekben, ha jó sikerült lefordítanom magamnak kiderül Megatron miért ennyire lelkes, miért kellett leigázni a Földet és ezzel lesz olyan aki elégedetlenkedni is fog, amiből Megatronnak komoly gondja lesz.
Ahogy az is kiderül, hogy az Autobotoknak két komoly gondja is lesz (pl. Kinél van a Mátrix?) és a végén lesz egy két komoly összecsapás is.
Aki meg hiányolta az európai szálakat és a világ más részeit az megnyugodhat, a szerző arra is gondolt.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1250 Dátum: 2009. Június 16., 06:34:06 »
Jaj az amerikaiak most adják a gyámoltalant eddig bezzeg vadásztak az autobokra akik csak őket akarták meg védeni aztán ha össze is kaparják Optit és meg mentik őket Megatronéktől akkor továbbra is fogják őket vadászni mondván ők is ugyan olyanok.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1249 Dátum: 2009. Június 15., 18:09:22 »
Silver&Clio: nem tudom, miért írod, hogy érzékelhető volt az amerikai önteltség. Egyfelől Shane McCarthy ausztrál és nem amerikai. Másfelől, ő is keményen alázta az amerikai héroszokat, lásd DJ és Andy barátainkat, nekem szimpatikus, ha valaki ki meri nyírni a kvázi "főhőseit". Harmadrészt, Európa és a világ többi része éppenhogy nem hódol be, ez a folytatásból világosan ki is derül, azt hittem, hogy azt már olvastad. És hol aratott győzelmet az USA? Mert ebben a sorozatban ilyesmivel én nem találkoztam.

Amúgy a hétvégén hallgattam meg egy interjút Shane McCarthyval, amiből számomra újdonságként derült ki, hogy az IDW eredetileg nem is tervezte a Revelations és a Maximum Dinobots sorozatok megjelentetését. Legalábbis akkor nem, amikor kiadták neki az AHM-t.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 15., 18:11:41 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."