Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 862987 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1308 Dátum: 2009. Június 26., 19:06:18 »
Az Ősi üvöltésben. Pl. Nyaktörő sárga-zöld rinocérosz üzemmódba támadott. Oktopuncs pedig sárga-vöröses színben látható, amikor le akarta lőni Mogorvát. Tehát ez az amit KiD mondott.Igazából én se tudtam, hogy volt ilyen.De most már igen, miután tegnap elolvastam ezt a sztorit.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 29., 16:29:41 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1307 Dátum: 2009. Június 26., 19:00:30 »
Mikor? Nem ugrik be, hogy láttam volna őket azon kívül.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1306 Dátum: 2009. Június 26., 18:20:27 »
Idézetet írta: talgaby
Oktopuncsra sem emlékszem, hogy láttuk volna nélküle. De Nyaktörőt sem. Husáng is egy fél oldal erejéig csak az utolsóelőtti füzetben.
Üsti páncéljának kisütötték az áramköreit. Gondolom már nem akartak vesződni a totál leolvadt páncél bütykölésével. AZ Autobotoké meg mintha mind ott pusztult volna az élien holdján.
Oktopuncs és Nyaktörő látható páncél nélkül az Ősi üvöltésben.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1305 Dátum: 2009. Június 26., 10:23:21 »
1000 köszönet a frissítésért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1304 Dátum: 2009. Június 26., 09:33:56 »
Peter Lorre-ról mintáztak egy Bolondos Dallamok karaktert is. Íme. Ha valaki sok Merrie melodies-t nézett annak idején a Cartoon Networkön, biztosan ismerős lesz neki ez a - számomra legalábbis - felettébb irrátáló kis figura.

Amúgy szintén köszönetet mondanék Elwood a mostani TF adagért. Így most már végre tudom mi történt a felettébb hiányos Transformers-gyűjteményem két meglévő darabja között... (úgy mint a "Tegnap hősei - Ősi üvöltés" és "A Mátrix hajsza 3-4" most már csak a folytatást várom, mert az ezt követően meglévő harmadik füzetem már Unikron után játszódik... Úgyhogy hajrá, várjuk a folytatást!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 26., 09:38:16 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1303 Dátum: 2009. Június 26., 08:44:05 »
Oktopuncsra sem emlékszem, hogy láttuk volna nélküle. De Nyaktörőt sem. Husáng is egy fél oldal erejéig csak az utolsóelőtti füzetben.
Üsti páncéljának kisütötték az áramköreit. Gondolom már nem akartak vesződni a totál leolvadt páncél bütykölésével. AZ Autobotoké meg mintha mind ott pusztult volna az élien holdján.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1302 Dátum: 2009. Június 26., 00:32:18 »
Nem genyózásból jegyeztem meg, sőt, ha nem lenne a mikromester (Száguldó), még jobban is állna a név Nagyágyúnak!
Ja, jó lenne ha lett volna egy fejtágítás a Színlelőkről! Akkor van ugye az alap 6-6 mindkét oldalon (Álca Szörny Színlelők vs. Autobot "Emberi" Színlelők). Ehhez jött a két Bestia Színlelő (Vicsorgó & Boncoló) a síelős sztoriban. Aztán Mogorva, Jazz, 'Dongó mint "Klasszikus" Színlelők, ugyanez Álca oldalon Üstökös. Az általad említett Husáng, Nyaktörő, Oktopuncs 3as, és most Duplafej, Agyar és Zsebes. Na meg Mennydörgés. Nemtom volt e történeti utalás hogy mi lett Mogorva, Jazz, 'Dongó valamint Üstökös páncéljának a sorsa, de vmi alternatívát tudtok? Űrdongóét mintha szétlőtte volna Mennydörgés, de ilyen könnyen elintézhető? És a többiek? Üstökös Színlelőként minimálisat szerepel, nemtom Skorponok elkozota tőle nehogy túl kemény legyen?  Számomra ez is érdekes téma volt, azért foglalkozok ennyit vele. Tetszett ez a távirányítós páncél upgrade, jópofa.  Mennydörgés viszont épphogy enélkül nem látható soha.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1301 Dátum: 2009. Június 25., 22:37:41 »
Az oldalt javítottuk, köszönet zozi56-nak a gyors feltöltésért.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1300 Dátum: 2009. Június 25., 21:46:08 »
Ej, ennyi nehezítést...

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1299 Dátum: 2009. Június 25., 21:44:52 »
De, ha ugyanazt a hibát máshol találod meg.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1298 Dátum: 2009. Június 25., 21:41:22 »
Pont ugyanaz a hiba nem jó?  

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1297 Dátum: 2009. Június 25., 21:23:16 »
Idézetet írta: mad47
Optimusz jól le-Száguldózta Nagyágyút az utolsó szám végén... :D
Basszus, de jó hogy szólsz! Direkt javítom az ilyen hibákat, de ez elkerülte a figyelmemet. Ezt az oldalt ki fogom javítani és le fogom cserélni, úgyhogy aki letölti, töltse le majd újból.  Ha bárki hasonló hibát talál, kérem szóljon!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 25., 21:27:35 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1296 Dátum: 2009. Június 25., 21:09:19 »
A történetben szereplő Autobot színlelők ,,standard'' színlelők!
1.Pincher-skorpió
2.Longtooth-kétéltű harci jármű (ő Agyar)
3.Doublehead-jet!
Álca megfelelőik:
1.Bludgeon-tank
2.Octopunch-rák
3.Stranglehold-orrszarvú!
Thunderwing alias Mennydörgés ,,mega'' színlelő!
Kár,hogy anno róluk nem csináltak egy eredetstoryt,mint a Fejmesterekről...  


Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1295 Dátum: 2009. Június 25., 20:50:55 »
Jaaaa, az ott [span style=\'color:#000000;background:#000000\'] márpedig tényleg Sokkoló. [/span]

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1294 Dátum: 2009. Június 25., 20:50:03 »
Köszönet a megapack-ért!  Nekem a Halálos szenvedély c. részben szereplő Autobotok az eddigi legelvontabb karakterek! Itt a külalakra gondolok. Duplafejnek csak a páncéljának van két feje, így nem értem honnan a név, mivel ugye ez a Színlelősdi dolog nem olyan régi, Skorponok ötlete volt. Ez elég következetlen lépés volt... Agyarról ugyan nem derül ki hogy Színlelő e, de gondolom ő is, mivel ilyen ocsmány robi nem gördülhetett le Kibertron gyártósoráról. A rajzok szerintem elég gyengék... De a sztorik tök jópofák, az utalások a filmekre okosan el vannak hintve, a fordítás meg szokás szerint zsír.  Apropó: Optimusz jól le-Száguldózta Nagyágyút az utolsó szám végén... :D

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1293 Dátum: 2009. Június 25., 19:01:39 »
Szerintem,olyan ,,hűdenagy'' poént nem lőttem le...  
Különben meg csak feltevés volt!  
Most őszintén;nagy darab,lila,kegyetlen,és egy villogó szeme van!Ezek után nehéz kitalálni!  


Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1292 Dátum: 2009. Június 25., 18:50:48 »
Idézetet írta: keildavid
TF G1 62 számban Éjvadász említett egy bizonyos Peter Lorre-t. Az kicsoda? Nekem ismeretlen ez a név.
Igen, valószínűleg sokaknak nem ismerős Peter Lorre neve - sajnos - ezért az eredeti magyar fordításban Schwarzenegger nevét írta be ide Bárány Ferenc fordító. A kérdésre válaszolva Peter Lorre magyar származású színész, eredeti nevén Löwenstein László, aki azonban Németországban és az Egyesült Államokban csinált karriert az 1930-as, 40-es években. Egyik legfontosabb főszerepe a Metropolist is rendező Fritz Lang: M - Egy város keresi a gyilkos című filmjének főszerepe volt. A nácik elől zsidó származása miatt az USÁ-ba emigrált, ott egy Mr. Moto című detektívsorozatban játszotta a címszerepet, de rendszeresen szerepelt más thrillerekben, krimikben és horrorfilmekben, többek között a Drakulaként halhatatlanná vált Lugosi Bélával is. Karakterszínészként feltűnik mellékszerepekben többek közt a Casablankában, de ebben a Transformer-történetben viszont a Máltai sólyom című krimiben nyújtott alakítása miatt idézik - ez a történet annak a filmnek a parafrázisa. A Máltai sólyomban Joel Cairót alakítja, aki egy pitiáner gengszter és egy aranyozott madárra pályázik, a figuráját most B'hgdad karikírozza, akit szintén egy afrikai/közel-keleti fővárosról neveztek el. Sok ilyen apró utalás van a történetben, ami közül nem akartam, hogy ez elvesszen, egy humorosnak szánt, ugyanakkor ide nem illő Schwarzenegger megjegyzéssel.

Amúgy Peter Lorre színjátszásával, gesztusaival és különleges hanghordozása miatt nagyon ismert az angol nyelvterületen, manapság is sokszor idézik pl. őrült tudósként is. Itt van róla egy kis film egy előzetesből:
http://www.youtube.com/watch?v=YMhS4LnqaA8
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1291 Dátum: 2009. Június 25., 18:31:48 »
Pedig az [span style=\'color:#000000;background:#000000\']Sokkoló![/span]    

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1290 Dátum: 2009. Június 25., 17:58:21 »
Az nem lehet Sokkoló a közjátékban. Hiszen mi láttuk, hogy megsemmisült. Meg amúgy Sokkoló mindig amolyan filozófus dolgokat beszél, mint egy tudós. De majd meglátjuk. Talán pár hét múlva amikor megjelenik a következő 5 adag Marvel TF képregény, akkor biztosan kiderül. Bár azt már mondtam, hogy ezeket eddig még nem ismertem. De itt a HZS-n tényleg jó volt elolvasni. Asys azt jól fogalmaztad, a történet és a karakterek jelleméről. Tényleg olyanok voltak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1289 Dátum: 2009. Június 25., 17:38:52 »
Szerintem a végét spoilerezd, hátha vki nem tudja!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1288 Dátum: 2009. Június 25., 16:17:56 »
Elwood-nak és Tyrant-nak köszönöm a mai (heti) adag G1-es Transformers megapack-ot!    
Élmény olvasni az ilyen történeteket!  
61.rész:Mogorva,Jazz és Űrdongó triója remek;a dinobot képviseli a nyers erőt,Jazz az eleganciát és a lazaságot,Dongó pedig mindannyiuk lelkiismerete!Primuszhoz intézett monológja fenomenális volt!Szépen elintézték az álca Színlelőket!  Unikron flashback-szerű megjelenése zseniális!  
62.rész:Éjszárny humora és talpraesettsége volt a középpontban!A többiek (Tömlőfej és Szirén) kicsit háttérbe szorultak miatta...A két,rivalizáló bandavezér külsője emlékezetes marad még egy darabig!  
63.rész.Mennydörgés méltó utódja lehetne Megatronnak, rendkívül ravasz és hatalmas erejű álca!
Bár a megszállottsága kicsit riasztó!A leginkább kiszámítható rész volt az ötből...
64.rész.Érdekes volt az a bálna;örülök,hogy végül Agyar jól döntött és győzőtt a józan ész!
65.rész.Ismét fantasztikus szereplők,csodálatos harc,nyomasztó hangulat és megdöbbentő vég!  
A képregénykészítők zseniálisan megteremtették nem egy filmklasszikus légkörét,hangulatát!      
U.i.:ha nem tévedek,akkor a közjátékban Sokkoló szerepelt!  


Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1287 Dátum: 2009. Június 25., 13:46:03 »
Igen, a közjáték egy későbbi történet előfutára.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1286 Dátum: 2009. Június 25., 12:15:11 »
Szuper, nagyszerű. A Marvel TF G1 öt adag részei. Továbbra is izgalmasan halad a történet. Tényleg klasszikus hangulatok vannak a Mátrix hajszában. Detektív történet, mint Batman és Dick Tracy; Western stílusok, mint Lucky Luke és Winnetou; Moby Dick; és végül, de nem utolsó sorra James Cameron jellegű filmek, mint a Cápa és A bolygóneve: Halál. Ezer köszönet Hálózsák Team a mostani öt TF részekért. Ezeket nem ismerem, mert a magyarul megjelentekből nincs meg a gyűjteményemben, de a HZS-n tényleg nagyon jó volt ezeket is elolvasni. Nem is tudtam, hogy ezek közül Geoff Senior rajzolta a TF képregényt.
Bár azt azért leírom melyiküket ismerem, már hosszú idők óta. Magyarul megjelentekből: 2-4.(3-8), 8-10(17-18, 44-47),12-13(50-52), 16(57-59) ezek a most megjelentek. A hamarosan megjelenők közül pedig 72-80( 23-26, 27. első fele) 19-35(27. második fele és 28-35). Tehát ezeket ismerem. Amiket nem soroltam fel, azokat nem ismertem. De már egyszer elmondtam, hogy tavaly november óta kapcsolódtam be a HZS-n. És ezeket olvastam el először. Azt már elmondtam, hogy akkoriban még nem fórumoztam, de ezt már óta tudjátok, hogy így van.
A mostani TF-hez van két kérdésem.1. A TF G1 52 számban Éjvadász említett egy bizonyos Peter Lorre-t. Az kicsoda? Nekem ismeretlen ez a név.
2. A TF G1 65. szám 14. oldalon van egy egyoldalas közjáték. Az miről szól? Ki fog derülni, a későbbi részekben?
Nos mára ennyi volt a véleményem és a kérdésem a TF kapcsán. Remélem nem fárasztottalak titeket. Ne haragudjatok, ha ennyire lelkes vagyok. Sziasztok.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 28., 20:24:05 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1285 Dátum: 2009. Június 25., 10:18:27 »
Frissültünk!
TF Marvel G1 #61-65

Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1284 Dátum: 2009. Június 24., 22:30:03 »
Én a film topicban értékeltem, mert láttam elwood is ott tette. Ha valakit érdekel...

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1283 Dátum: 2009. Június 24., 20:42:53 »
Megnéztem a filmet!
Nekem tetszett. Két hibát tudok megemlíteni.
1. Megint minősíthetetlenül rossz volt a szinkron, csúszott, hangosabb volt a filmnél, rossz volt a fordítás, nem jöttek át a poénok. Ezzel nem lehet mit tenni, remélem hamarosan megnézhetem angolul is.
2. A második sokkal nagyobb hiba a rossz vágásokban volt, nem is kicsik voltak ezek a hibák. Kb. 5-6 komoly vágás hiba volt, ami miatt nem lettek rendesen elvarrva szálak és a történet bonyolultnak tűnt. PEDIG A STORY JÓ! Csak Bay bácsi rosszul vágta meg és ezért voltak igazi bakik is. Egyébként ezeket a vágás hibákat súlyosbítja a rossz szinkron vágás is.

Ha osztályoznám azt mondanám 7,5. Ha angolul néztem volna 8,5. Ajánlott!

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #1282 Dátum: 2009. Június 24., 19:56:33 »
Idézetet írta: elwood
Más. Lehet, hogy csak nekem újdonság, de elkezdték kiadni a Transformers: Armada rajzfilmet dvd-n, tegnap a Match-ban láttam 990ft-ért a második öt részt. Ugyebár ez volt az a sorozat, ami megelőzte a Energont meg a Cybertront az úgy nevezett Unikron-trilógiában, amiből a második kettőt vetítette a Cartoon Network. A Mirax a magyar forgalmazó, úgyhogy a minőségre lehet tippelni, extrában csak pár kép van a lemezen, de akinek bejött a két másik sorozat, az ezt se hagyja ki. (Bár akiket ez nálam jobban érdekel, azok biztos már tudtak is róla.)

Csak neked.  Pár hete felhívták rá a figyelmemet és hamar írtam is a kiadónak, aki még tervez kiadni DVD-ket. Ám a számok alapján nem fog kijönni  az 52 epizód, hacsak nem tesznek több részt is egy-egy kiadásba. További infók a honlapomon.
"Give me your face!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1281 Dátum: 2009. Június 24., 16:13:15 »
Bár nem tudom, de remélem én is, hogy a Marveles TF G1 lesz a soron. Meglátjuk.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1280 Dátum: 2009. Június 24., 15:40:59 »
Jó neked,mad47!Nálunk jövő héten lesz a ,,premier''!
Jó filmnézést kívánok!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1279 Dátum: 2009. Június 24., 14:23:16 »
Úúúú, nagyon állat.
Holnap ugye Marvel jön?  Még két rész hiányzik, azok jönnek most elvileg, utána úgymond teljes lesz a "gyűjteményem", a többi rész már hiánytalanul van meg otthon.
Délután megyek Bayformers 2t nézni! Wáwáwááá