Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 876210 alkalommal)

Psycho és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1608 Dátum: 2009. Szeptember 03., 11:07:07 »
Ez talán az eddigi legjobb rész ebben a sorozatban...nekem nagyon tetszett, mindenre 5 csillagot szavaztam...és érdekes hogy 2-en rajzolták, TF-ben ritkán van ilyen...

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1607 Dátum: 2009. Szeptember 03., 10:38:41 »
Jó volt ez a TF Dicsőség Megatronnak #07. rész. Ebben most valóban fény derült arra, hogy az Autobotok hogyan kerültek a bolygóra és mi történt pontosan. Ahogy látom ebben a sztoriban most az Autbotok szerepeltek többet. Megatron viszont kb. 5%-ig. És ahogy látom egyre jobban kezdenek a bonyodalmak az Autobotok között. De ezt majd meglátjuk a folytatásban.  
Ezer köszönet Elwood&Tyrant a AHM #07. számért. Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1606 Dátum: 2009. Szeptember 03., 10:06:12 »
értem. akkor asszem nekifutok itt elejétől az egésznek, aztán majd ahogy jönnek a kötetek, olvasom őket sorba, esetleg visszanézek az előzőkre, memóriafrissitésnek.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1605 Dátum: 2009. Szeptember 03., 09:55:38 »
Ugyanakkor meg... ha egyben olvasod, jobban jársz, mert akkor úgy tűnik majd, hogy történik is hébe-hóba benne valami. Bár arra tényleg várnod kell még jó sokat.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1604 Dátum: 2009. Szeptember 03., 09:38:55 »
Ez egy sorozat, és még mindig megy odakint amerikában. Odakint jelenleg a 14. résznél tart, és ki tudja még mennyi van hátra. Szóval jó sokat kell még várnod, ha egyben akarod olvasni, így inkább azt tanácsolom, hogy nyugodtan kezd el olvasni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1603 Dátum: 2009. Szeptember 03., 09:36:53 »
Hány kötetből áll a Dicsőség Megatronnak? Mert egyszerre szeretném elolvasni őket itt az oldalon, csak kiváncsi vagyok hány rész van még hátra.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1602 Dátum: 2009. Szeptember 03., 08:18:25 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1601 Dátum: 2009. Szeptember 01., 15:46:30 »
A wikipédián nézelődve találtam egy IDW-s olvasási sorrendet, gondoltam beírom,

1-4. Megatron Origin #1-4
5. Spotlight - Blörr
6. Spotlight - Sokkoló
7. Spotlight - Fülelő
8. Spotlight - Wheelie
9. Spotlight - Jazz(nem lefordított)
10. Spotlight - Nagyágyú
11. Spotlight - Hatlövet
12. Spotlight - Ultra Magnus
13-16. Beszivárgás #0-3
17-19. Viharhozó #1-3
20-21. Beszivárgás #4-5
22. Viharhozó #4
23. Beszivárgás #6
24. Spotlight - Kup
25-28. New Avengers/Transformers #1-4(nem fordított)
29-30. Eszkaláció #1-2
31. Spotlight - Éjvadász
32-35. Eszkaláció #3-6
36. Spotlight - Sugárhajtó
37. Spotlight - Optimus Prime
38. Spotlight - Galvatron
39-42. Pusztítás #1-4
43. Spotlight - Össztűz
44. Spotlight - Arcee
45-46. Pusztítás #5-6
47. Spotlight - Délibáb
48. Spotlight - Mogorva
49-52. Spotlight - Leleplezés #1-4(spotlight Ciklon, Keményfej, Kettősalkusz, Csatár)
53-57. Maximum Dinobots #1-5(folyamatban van a fordítása)
58. Spotlight - Drift(nincs fordítva még)
59. Spotlight - Sziklaugró(nincs még fordítva)
60. Spotlight - Metroplex(nincs még fordítva)
61-76. All Hail Megatron #1-16 (2 nincs kiadva) (6 lefordítva már)
77. Transformers (kiadatlan)
78-83. The Wreckers #1-6 (kiadatlan)

Remélem ez segít az eligazodásban
Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Transform...W_Publishing%29

Egyébként a NEW Avengers/Transformers angolul megvan valakinek? Ha igen akkor szeretném tőle elkérni...
msn címem ki van írva a profilomban
Üdv
Joustoe
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 01., 15:50:36 írta joustoe »

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1600 Dátum: 2009. Szeptember 01., 08:53:56 »
Sokkoló sérülés!  

Sokkolóban tényleg nincs harag mondjuk, vagy düh, indulat, mint a többiben. Skorponok mondja is neki ezt.
A kedvenc mondataim Sokkolóról, amiért nekem ő az abszolút befutó az összes robot közül:

"Soha nem mutat ki érzelmet. Nem lepődik meg, nem csodálkozik. Nincsenek megérzései, nincs benne könyörület."

Áhhh, valahogy ez a gyengesége is, hogy nincsenek megérzései, nekem kiemelik a többi közül, annyira különbözik, nem egy tucat karakter. Összetéveszthetetlen, igazi egyéniség. Emberben sem szeretem azt, aki beolvad, észrevétlen, mint egy birka.


Maximus miután bináris kötésbe lépett egy emberrel, nagyon csúnyán lealázta az akkor még Zarak nélküli Skorponokot. Sokkoló viszont az emberi komponenssel megerősített Skorponoknak is méltó ellenfele, pedig ő színtiszta gép. Akkor ő gondolom, alapból igazi erőgép lehet. Mint Megatron.
Ami szerintem hiba: Skorponok miért engedte, hogy Zarak a feje legyen??? Így ő irányít elsősorban, Skorponok nem is tud beszélni, mert egy fejetlen test! Optimusznak csak belül van az emberi komponens, így ő a domináns. Ez bődületes ostobaság. Egy robot sem adná át az irányítást. Ez már gyerekként is zavart, mert következetlenség...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1599 Dátum: 2009. Augusztus 31., 18:52:24 »
Menjetek az origóra, nézzétek meg a sportrovatot!

Ki van írva, hogy

Sokkoló sérülést szenvedett Juhász csapattársa

 

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1598 Dátum: 2009. Augusztus 31., 17:10:46 »
Sokkolót én nem nagyon csípem, túlságosan kiszámítható ellenfél! Valami hiányzik belőle, ami a többi Álca parancsnokban megvan! (Skorponokot a józan eszéért, Galvatront a ravaszságáért, Mennydörgőt a túlzott hataloméhsége miatt szeretem!)  
Bakker, az óriásrobotok tényleg hiányoztak...  
Pedig nagy lett volna, ha 5-6 ,,Gestalt'' harcos (Triptikonnal, Szuper Omegával és Metroplex-szel együtt) nekiugrik Unikronnak! Bár, véleményem szerint, túl nagy ellenállást ők sem tudtak volna kifejteni...  
Áramkörszaggató pedig, hát igen, túl nagy szerepet kapott! Addig oké, hogy megleckézteti Sokkolót; de amit a Kibertronon tesz, az már szerintem is túlzás!  


Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1597 Dátum: 2009. Augusztus 31., 15:56:14 »
A 74. szám épp egy ilyen "Unikron seregéről" szólt. Bár az csak afféle szekta volt, akiket irányított. De ezt is betudhatjuk egy "végső csata előtti próbálkozásnak" Unikron részéről. Ami gáz volt ebben a részben az Optimusz passzivitása, ha jól emlékszem egyetlen ütés/lövés nem történt a részéről. Mint ahogy az Álca-Álca polgárháborúban se. Hol van a jó öreg Fővezér, aki ha beindult Álcák tucatjait tette a sírba? Pedig mióta Erőmester eléggé fel van tápolva tudtommal...
Sokkolónak pedig jót tett volna a hírnevének, ha láthatjuk ahogy oszt-szoroz a maga módján és kiböki, hogy: Hipotézis: sokan vagyunk. Következtetés: rúgjuk szét Unikron s**gét!  Ő nem gyáva mint Üstökös, csak következetes, ebben igazad van.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1596 Dátum: 2009. Augusztus 31., 09:00:27 »
Igen, Sokkoló azért nem vett részt a csatában, mert szerintem messze ő a leglogikusabban gondolkodó alakváltó. Pontosan felmérte a helyzetet, elemezte a kockázatokat, mérlegelte az esélyeket és megállapította, hogy túl nagy a valószínűsége a saját halálának. Ő sosem kockáztatná az életét a Kibertronért, vagy az Álcák ügyéért, mint mondjuk Megatron. Megatronra még lehetne hatni úgy, hogy a büszkeségét veszik célba. Sokkolnál legfeljebb ha megmagyarázod logikusan, életben maradsz.  

Áramkörszaggató meg nekem is betette a kaput, már gyerekkoromban a falra másztam tőle, hogy egy emberi nő támadja a kedvenc robotjaimat...

Unikron hadseregének ötlete nekem nem tetszik, de biztosan van, akinek megnyerő. Egy hadsereg azért nem jó, mert az szinte elorozná előle a pusztítás dicsőségét...

Skorponok R.I.P.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1595 Dátum: 2009. Augusztus 30., 23:23:06 »
Abban egyetértek, hogy előszedhették volna tényleg az összes karaktert ehhez a csatához. Mittomén, Prímusz életre keltett volna mindenkit. Az Unikronos csata elején úgyis mindenki hirtelen tipp topp állapotba került, pedig előtte jól le voltak amortizálva. Aztán a rend kedvéért az életre keltett robik ugyanúgy "visszahaltak" volna a csatában, és máris nincs nagy felfordulás a karakterek terén. De tényleg hiányoztak az egyesülők, Omega, stb. Pláne jó lett volna ezeket a dögnagy gépeket egyoldalon látni! Áramkörszaggatót nagyon idegesítőnek találom, nincs ez a nő kicsit túljátszva? De komolyan, egy ember nagyobb fájdalmat mér Unikronra mint az összes TF együttvéve? Hüüülyesééééég... Ha már az elitnél tartunk: ha Megatron nincs is épp pályán, Sokkoló ott volt, mégse vette ki a részét a harcból... Skorponok pedig nyugodjon békében, kijár neki a riszpekt.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1594 Dátum: 2009. Augusztus 30., 23:15:30 »
Ööö... nem. Azt mondtam, hogy ha olyan képregényt akarsz, ahol az írók vezetik a cselekményt, nem a szerkesztők, akkor azt ne a TransFormersben, mármint az ekkori TF-ben keresd. És ne ebben az időszakban. Ez a maga idejében egy teljesen korrekt sztori volt, amit te írtál, az meg már bőven kilencvenes évek második fele.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1593 Dátum: 2009. Augusztus 30., 22:50:01 »
Nekünk meg semmi bajunk veled, ezt értsd meg.  

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1592 Dátum: 2009. Augusztus 30., 22:47:10 »
Idézetet írta: talgaby
Ha teljesen szabad cselekményvezetésű képregényt akarsz, akkor meg csakis szerzőiket keress.

miért? oda fogunk kilyukadni, hogy írjak én képregényt, ha jobban tudom? leírtam a véleményem, kérdezték miért, leírtam azt is. nem mondtam hogy nem jó, csak hogy el tudtam volna képzelni máshogy is ezt az egészet.
Nem értem a problémátokat mostmár. Semmi bajom a képregényírással, semmi bajom a transformerssel.  
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1591 Dátum: 2009. Augusztus 30., 21:45:45 »
Ez szép és jó, de nem tudom, minek kellett volna neki szolga? Galactusnak is volt kettő az eredeti trilógiában, Unikronnak meg most ott volt Galvatron, aki plekniből elárulta.
A többrészességhez... ez egy Star-alkiadós képregény volt, aminek a lényege, hogy licencelünk valamit, amit aztán vagy vesznek a név miatt vagy nem. Plusz ez még akkoriban volt, amikor azért annyira nem dívott egy csatát több részre bontani, mint manapság, amikor ütnek kettőt, és máris ott a "continued..." felirat. Így is az egész Unikron-felvezetés ment vagy egy teljes évig, kapott egy duplaméretű lezárást, ahogy akkoriban gyakorlatilag minden nagyobb történetfolyam. Egy, már akkor megszűnés előtt álló sorozat esetében ez így is több mint korrekt a cégtől, kaszáltak később el szériákat szó szerint a történet kellős közepén is ugyanilyen okok miatt.Vagyis próbálj azért abba is belegondolni, hogy a képregényírás nem csak annyiból áll, hogy írunk egy történetet, és már meg is van. A háttérben folyó dolgok a nyolcvanas évek óta jobban befolyásolják az eseményeket, mint az író akarata. Ha teljesen szabad cselekményvezetésű képregényt akarsz, akkor meg csakis szerzőiket keress.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 30., 21:47:43 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1590 Dátum: 2009. Augusztus 30., 19:13:28 »
Idézetet írta: KiD
mondj egy példát más képregényből, mire is gondoljunk, mihez kellett volna hasonlóan kezelni Unikront.

Nemtudom miért hasonlat kell, de írok egyet. A titkos háborút ismered? Emlékszel, hogy győzték le Fátumot?
Fátumnak szolgái voltak, és még a szolgáinak is szolgái voltak.
Én unikron helyébe egy egész hadsereget ráküldtem volna az autobotokra, két vagy három részen keresztül mehetett volna a csata. De legyen csak két egymást követő szám.
Először is, ha a transformerek magukhoz hasonló méretű lényekkel harcoltak volna, az sokall izgalmasabban nézett volna ki. Unikron bármilyen és bármennyi robottot létrehozhatott volna védekezésként, miközben ő is ténykedik. Első lépésként amikor megérkezik, xaaron emir száll szembe vele, lehetett volna ellene egy kicsit hosszabb csata, visszaszorítja kibertrontól, aztán unikron legyőzi, és újra elkezd közeledni a kibertron felé. Itt lehetett volna, hogy a transformerek még csak figyelik a kettejük közötti csatát, de akár az is, hogy közbe már harcolnak az unikron álltal teremtett védelmi mechanizmusként szolgáló lényekkel. Ne feledkezzünk meg arról, hogy unikronnak ez a legfontosabb csatája, hisz egyetlen ellenségével száll harcba újra évmilliárdok elteltével, az ősellensége primusz, szóval mindent be kell vetnie, és ez alatt nem szántóföldet értek... hanem a pusztítás magvait. Aztán csata tovább, unikron közeleg, esetleg meg is támadja újra a bolygót, lövik őt is a bolygóközi védelmi ágyukkal, de ezek csak tűszúrások jó esetben. (egyébként azt se értem, ha minden transformert kibertronra teleportáltak, akkor mogorváékat miért nem?)
A második számnak úgy lehetett volna vége, hogy megérkezik a sötét mátrix villámcsapással.
A következő szám az ő csatájukkal kezdődhetett volna, amiben megint kicsit hátrébb kellett volna szorítani a bolygótól unikront, de ő megint csak legyőzi az ellenfelét, és újra elkezd közelíteni kibertronhoz. Csata tovább a bolygón, ugyanúgy, ahogy a képregényben is. Unikron visszaér, a helyzet reménytelennek látszik, amikor is magához tér az áramkörszaggató, optimusz pedig megszerzi a matrixot, és a kettejük együttes ereje legyőzi unikront. Még némi végjáték, amíg unikron maradék szolgáját legyőzik, és ennyi. Aztán néhány közelkép a bolygóról, hogy milyen pusztítást végzett, unikron, és vége. De az egészet akár úgy is el lehetett volna kezdeni, hogy már jóval azelőtt nekikezdenek harcolni unikronnal, hogy a bolygó közelébe ér, és akkor tényleg lehetett volna három részes is akár. Továbbá ilyenkor nem volt sehol triptikon, szuper omega, metroplex és a többi hozzájuk hasonló, meg az óriás robottá összeálló transformerek közül se senki, egyedül csak egy repülővé összeálló páros jelent meg a történetben azthiszem. Pedig ők is jó ellenfelek lehettek volna, én mindet felvonultattam volna, aki addig ki volt találva. Továbbá a transformerek annyian voltak, hogy minden oldalról támadhatták volna unikront, és mivel a fajuknak legalább a fele tud repülni, így rá is mászhattak volna, hogy egész közelről támadják.
Unikornnak pedig, logikusan gondolkozva, elég lassunak kellett volna lennie. Ha ő olyan gyors, mint amilyennek ebben a részben tűnt, akkor két perc alatt szétkapta volna a bolygót, úgy ahogy van, aztán meg már lehetett volna ellenállás.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 30., 19:19:46 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1589 Dátum: 2009. Augusztus 30., 14:02:16 »
Unikron egy ,,természeti'' csapás; egy bolygóméretű pusztító!
Véleményem szerint jól ábrázolták a harcot; mely tényleg kegyetlen és rövid volt, rengeteg áldozattal!  
A lényeg: egy ekkora erejű és méretű ellenfél ellen elég nehéz hosszabb csatát viselni!
Láthattuk, hogy az alakváltók még nagy csoport(ok)ban sem voltak igazán ellenfelei a bolygófalónak!
A Mátrix nélkül Unikron pár perc alatt végzett volna mindannyiukkal...
Optimusz, az utolsó szalmaszálba kapaszkodva, végül legyőzte a gonoszt!
A további vita értelmetlen...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1588 Dátum: 2009. Augusztus 29., 15:31:21 »
Ne legyél sértődékeny... Megkérdeztem, hogyan gondoltad a dolgot, mondj egy példát más képregényből, mire is gondoljunk, mihez kellett volna hasonlóan kezelni Unikront. Ha ez neked b*szogatás, az már a te bajod.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1587 Dátum: 2009. Augusztus 29., 12:00:52 »
Idézetet írta: KiD
Én se értem mit vártál, ahogy talgaby említette, megkapta a jubileumi duplát. Kiírtotta a fél bolygót, meghalt az Autobotok és Álcák parancsnoka, elpusztult a Mátrix, ez kb. elég jelentős. Tudnál említeni egy példát más képregényekből, hogy milyen bánásmódot vártál volna inkább?

Te is úgy csinálsz, mintha másnak nem lehetne más véleménye. Végigolvastam most ezt az utóbbi 5 részt, és nem volt rosz az unikron elleni csata, csak szerintem többet is ki lehetett volna hozni belőle.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1586 Dátum: 2009. Augusztus 29., 08:59:19 »
Köszönjük a pozitív visszajelzéseket!

Idézetet írta: joustoe
nekem megvan az  a magyar szinkronos változat, ahol az eredeti angol neveket tartották meg, háááát az se a csúcs, amúgy letudná nekem valaki írni, hogy az eredeti magyar szinkronos rajzfilmben kinek a nevét mire fordították?
Egyszer korábban már az Iakón fórumán összegyűjtöttem, amit tudtam az első, televideós TF:TM szinkronról. Ezek a következő.

A hangok:

Szersén Gyula - Kirk kapitány, dr. Watson a Sherlock Holmes-sorozatból, vagy akik emlékeznek, Cattani felügyelő a Polipból, és még sok más filmben mellékszereplők markáns magyar hangja. Itt Ultra Magnusz és Kup volt első körben, meg Grimlock.
Újréti László - Terence Hill hangja, többek közt Megatront és Springert szinkronizálta.
Kránitz Lajos - az örök Jockey, itt is a legnagyobbakat szinkronizálta, Optimus, Unikron (és Wreck-Gar). R.I.P.
Még két sziknronszínész volt, az ő nevüket nem tudom. Az egyikük Hot Rod hangja volt, a másik Arcee, Daniel meg Wheelie

A nevek (ahol nincsenek párban, ott az eredetit használták):

Optimus Prime
Hot Rod - Peca
Kup - A rendőr (nyilván a Kup-cop félreértéséből adódik)
Blurr - Hadari
Arcee - Ercé (RC)
Springer - Ugró
Ultra Magnus
Cliffjumper - Ugró (no komment)
Ironhide - Vaskezű
Bumblebee - Dongó
Spike - Csuka
Jazz
Perceptor - Látó
Blaster
Grimlock
Decepticons - Varangyok
Megatron
Starscream
Soundwave - Fürkész
Insecticons - Rovarrágók
Devastator - Halálosztó
Astrotrain - Űrmozdony
Galvatron - (néha Gavatron, Galatron)
Unikron
Scorge - Korbács
Karmos,(?) a tisztogató (Sweep)
Cyclonus - Ciklónusz
Cybertron - Kájbertron
Until all are one - Míg minden eggyé nem válik.
Quintesson - Kvintes-szánok
Sharkticons - Cápák, Falógépek
Wheelie - Ugrobot/Ugrabot



Idézetet írta: turkia
Érdekes, hogy Galvatront elvileg erősebbnek mondják, mint Megatron, mégsincs rajongótábora.
Tudtommal Galvatronnak igen népes rajongótábora van a Transformers rajongók körében, éredemes ez ügyben benézni a külföldi/nemzetközi fórumokra. Ha nálunk ez nem érezhető, az valószínűleg a véletlen műve. Geoff Senior amúgy pedig az egyik kedvenc rajzolóm.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 29., 13:37:49 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1585 Dátum: 2009. Augusztus 29., 08:33:13 »
Így van, Unikronnak elég volt az a szám, nem tudom, mit kell elégedetlenkedni. Példának okáért, ha én akarnám a magam ízlésére alakítani a dolgokat, akkor 80 számon keresztül Megatron és Sokkoló ámokfutásának lennénk tanúi, amint Autobot huzalokban gázolnak térdig...  De az unalmas lenne, nem akarom.
 Őszintén szólva, logikailag még ez a csata is hosszú, mert az alakváltók támadása mit sem ért, a Mátrix ölte meg. Szóval akár mindenki otthon is maradhatott volna, Optimusz meg kitalálja, hogy hogy lehetne belecsúzlizni a Mátrixot a szájába. Tiszta munka, nincsenek civil áldozatok.  
Ami sajnálatos volt, az az elit halála. Meghalt Skorponok, Sokkoló, majd Megatron... Sokkolót nagyon sajnáltam, hiszen ő örök túlélő volt. Érdekes, hogy Galvatront elvileg erősebbnek mondják, mint Megatron, mégsincs rajongótábora. Valamiért kicsit nevetséges nekem, az a gömbölyű ágyú a karján...  

Amúgy meg millió köszönet a honosításért, remek munkát végeztetek!!!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1584 Dátum: 2009. Augusztus 28., 17:22:25 »
Köszi a retrókat, jó volt újra elovasni. Skorponok-ot én is nagyon sajnáltam ahányszor elovastam az Unikronos részt...még talán ő volt a "legnormálisabb" vezér az Álcák között...
Külön köszönet az utolsó oldalért, azt még soha nem olvastam...

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1583 Dátum: 2009. Augusztus 28., 17:06:53 »
Köszi a frissítést le töltöm amint lesz új gépem . Nem ami le lett töltve nem azon a winyón van ami tönkre ment így nem kell leszednem minden előröl nem kell aggódni .

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1582 Dátum: 2009. Augusztus 28., 16:50:28 »
Idézetet írta: grey gargoyle
Idézetet írta: talgaby
Egy jubileumi duplaszámot kapott. Mennyit kellett volna húzni rajta? A rajzfilmben is tíz perc se kell nekik, hogy lerendezzék.

örülök, hogy neked ez normális, hogy 10 perc alatt lerendezik, nekem ettől még nem kell ezzel egyetértenem. Elég hatalmas ellenfélnek mutatták be, hogy ahhoz méltó legyen nagyságban a legyőzése is.
Én se értem mit vártál, ahogy talgaby említette, megkapta a jubileumi duplát. Kiírtotta a fél bolygót, meghalt az Autobotok és Álcák parancsnoka, elpusztult a Mátrix, ez kb. elég jelentős. Tudnál említeni egy példát más képregényekből, hogy milyen bánásmódot vártál volna inkább?




Amúgy én mozifilmet például eléggé szeretem ellentétben a rajzfilmsorozattal, ami azért elég ingadozó minőségű...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 28., 16:51:29 írta KiD »

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1581 Dátum: 2009. Augusztus 28., 16:11:28 »
Idézetet írta: talgaby
Egy jubileumi duplaszámot kapott. Mennyit kellett volna húzni rajta? A rajzfilmben is tíz perc se kell nekik, hogy lerendezzék.

örülök, hogy neked ez normális, hogy 10 perc alatt lerendezik, nekem ettől még nem kell ezzel egyetértenem. Elég hatalmas ellenfélnek mutatták be, hogy ahhoz méltó legyen nagyságban a legyőzése is.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1580 Dátum: 2009. Augusztus 28., 15:55:23 »
nekem megvan az  a magyar szinkronos változat, ahol az eredeti angol neveket tartották meg, háááát az se a csúcs, amúgy letudná nekem valaki írni, hogy az eredeti magyar szinkronos rajzfilmben kinek a nevét mire fordították?

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1579 Dátum: 2009. Augusztus 28., 12:26:28 »
Ismét nézem az eredeti sorozatot és azt kell mondjam, Bob Budiansky munkájával nálam senki nem ér fel. Az eredeti hangulata ott volt meg, azok a rajzok... Aztán a sorozat vége közeledtével sor került Geoff Senior-ra, aki nem tudom, főállású-e, vagy csak úgy szívességből rajzolt...  
Anno mindig duzzogtam, amikor kihozta a postás, (mert előfizető voltam, minden számát őrzöm) hogy már megint ez rajzolta...
Igen, angolul kell nézni, mert az magyarul bődületes.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség