Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837997 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5748 Dátum: 2021. Július 21., 21:18:41 »
Korigálnálak.
Kösz, mint mondtam, nem követtem az Armadát, lehet, hogy a NewGenen is akkor jártam utoljára, mikor a 2-3 résznél tartott a sori.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5747 Dátum: 2021. Július 21., 01:10:04 »
Ettől függetlenül, nem passzolná át valaki, akinek véletlenül le lenne töltve? Ez tényleg olvasásra lenne.

A barátom gondolkozik a Legends of the Microns fordításán is (persze angol feliratból), és Demolishor/Ironhide/Pusztító nem hagyja nyugodni.
A Pusztítót Dögevőnek kellene adni a japán neve miatt, Acélfej biztos nem lesz, a RotF-ben meghagyták Demolishornak. Eddig a Pusztító vezet és Devastor marad Dögevő.

Az alapelv: a japán név G1-es magyar megfelelője lesz, új nevek egyedi elbírálás alá kerülnek, de általában a magyar UT szinkronokból fognak kikerülni. Kivételek lesznek.
Pl.: A doki az Racsni és nem Riadó, Tűzgolyó, Homokvihar, Dühöngő, Daráló...

Sureshockból hogy lett Széllovas? (Megamaxos Energon szinkron, TFWiki szerint)
Hamarabb lesz Sokkos, mint Arszi attól függetlenül, hogy nőnemű, megtartja Szélvésznek.

Ja Grapből Csáklya lesz, egy TFW2005-ös téma után. (A Csörlő persze marad)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5746 Dátum: 2021. Július 20., 23:46:37 »
Azt sem értem, ha bezártak, miért nem passzolták le a képregényeiket másnak (HZS), mint anno a ComixArt?
Talán nem volt jóban a két csapat egymással? :nemtudom:

Amúgy a Newgen-en a teljes DW Armada képregény elérhető volt magyarul. A 0. számot még a réfi TF fórumos admin, Optimus Prime fordította, és utána vették át mások (köztük BuB). Az Energonba viszont már bele se kezdtek, mivel a DW csődje miatt az a széria félbeszakadt és sose folytatták.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5745 Dátum: 2021. Július 20., 21:18:14 »
Ezt írtam már többször, de leírom most is, mentsük csak el mi is mindet (mi = az oldal), Magyarországon nem lehet tudni, milyen képregényes cég milyen hosszú életű lesz.

Egyébként minden másban igazad van. Valóban a NewGenen volt és jelernleg nem elérhetőek a nagy közönség számára. Szó volt ugyan az oldal feltámasztásáról de már hosszú ideje nagy a csönd.

Kár, a Newgent szerettem. Azt sem értem, ha bezártak, miért nem passzolták le a képregényeiket másnak (HZS), mint anno a ComixArt?

Nem elérhető rico74

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5744 Dátum: 2021. Július 20., 21:15:32 »
Talán 2-3 füzet honosítása készült el?

Korigálnálak. 13 rész készült el. a 30-ból. Továbbá volt még két füzet: Transformers Armada (2003) FCBD #2003 ill. Transformers Armada Preview
Egyébként minden másban igazad van. Valóban a NewGenen volt és jelernleg nem elérhetőek a nagy közönség számára. Szó volt ugyan az oldal feltámasztásáról de már hosszú ideje nagy a csönd.
Valaminek a megszerzéséhez vezető út első lépése az adott dolog megismerése.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5743 Dátum: 2021. Július 20., 20:40:24 »
Mely részlegben ajánlod a töltögetést elkezdeni az IDW kiadótól?
Nincs infónk arról, hogy mit fordítanak le, csak annyit teasereltek, hogy két projekt van, ebből az egyik egy 400+ oldalas képregény lesz. Nem mondták, hogy IDW vagy más. Ezzel együtt bármit, amit megőriznél jelenlegi formájában, érdemes lehet lementeni.

Várjunk csak! Az Dreamwave-es Armada/Energon képregény le van fordítva? Mert ha igen, hol tudnám elolvasni?
Ahogy KiD írja. De emlékeim szerint nem is jutottak vele messzire. Talán 2-3 füzet honosítása készült el?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5742 Dátum: 2021. Július 20., 20:31:58 »
Tudtommal már sehol. A Newgen Comicson volt fent, de az az oldal megszűnt.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5741 Dátum: 2021. Július 20., 18:45:58 »
Várjunk csak! Az Dreamwave-es Armada/Energon képregény le van fordítva? Mert ha igen, hol tudnám elolvasni?
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5740 Dátum: 2021. Július 20., 17:52:55 »
Akkor nagyon lassan haladjanak ám vele, hátha addig megkapjuk a honosítást  :hehe:
Annál gyorsabbak lesznek, kb. fél év-éven belül hallani fogunk rólok, szerintem. Legalább egy címet bejelentenek vagy valami. Remélem, lementett mindenki mindent, mert ha ütközés lesz, akkor innen lekerül...

Mely részlegben ajánlod a töltögetést elkezdeni az IDW kiadótól?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5739 Dátum: 2021. Július 20., 11:57:50 »
A ReGenben csak egy panelnyi cameo-ja volt, amikor Rodimusz megidézte a multiverzum összes Nagy ágyúját/Rodimuszát. Az Armada képregényben meg (bár baromi régen olvastam már) szerintem Tűzgolyónak fordították.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5738 Dátum: 2021. Július 20., 07:55:57 »
Dreamwave egyik sorozatában és az idw-s regeneretion one-ba is szerepelt egy Hot Shot. (Ezekben nem lett lefordítva?)
https://tfwiki.net/wiki/Hot_Shot_(Armada)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5737 Dátum: 2021. Július 19., 17:09:29 »
Hoppá! Tévedtem. A Windblade első számában szerepelt:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5736 Dátum: 2021. Július 19., 16:05:04 »
És ha már UT, Hot Shot maradni fog Tűzgolyónak a MtMtE füzetben? Ez is egy jó név szerintem.
Mikor szerepelt Hot Shot az MtMtE füzetekben? Nem dereng. (Visszanézném). Ha találkoznék vele, tuti Tűzgolyónak fordítanám.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5735 Dátum: 2021. Július 18., 11:04:51 »
Ezt majd még meggondolom. Lehet, hogy akkor mégis marad a Bicepsz.
A Cartoon Network-ös szinkronban is ez volt a neve, és bár nem rajongok az ottani fordításokért pl.: Robotika, Első Optimusz, de a Bicepsz nekem tetszik.
És ha már UT, Hot Shot maradni fog Tűzgolyónak a MtMtE füzetben? Ez is egy jó név szerintem.

A Bicepszet a Wikipédiában olvastam az Energonnál, de aszerint mindkettő szinkronban ez volt a neve. Efféle név kutatáshoz (én) keresem a megamaxos szinkront, de csak a CN-es van. Bárhol jó ahova nem kell regisztrálni, vagyis az olyan állandóan reklámfelugrató oldalak is, mint a mozicsillag és az online-filmek.me is csak ez a kettő csak az Armadát ismerik azt UT-ból.

Szerintem is maradjon Tűzgolyó, mivel a Nagymenő==Nagyágyú. Spíler még lehetne, de az RBA is kifogásolható névválasztás szempontjából. 2 foglalt név használata: Örvény és Hasító, ja és Csörlőből Daru lett. (Jó ez pontosabb, de ez még az Armadában is jó volt, ez már szégyen.)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5734 Dátum: 2021. Július 18., 10:43:37 »
Ezt majd még meggondolom. Lehet, hogy akkor mégis marad a Bicepsz.
A Cartoon Network-ös szinkronban is ez volt a neve, és bár nem rajongok az ottani fordításokért pl.: Robotika, Első Optimusz, de a Bicepsz nekem tetszik.
És ha már UT, Hot Shot maradni fog Tűzgolyónak a MtMtE füzetben? Ez is egy jó név szerintem.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5733 Dátum: 2021. Július 18., 09:39:04 »
Akkor nagyon lassan haladjanak ám vele, hátha addig megkapjuk a honosítást  :hehe:
Annál gyorsabbak lesznek, kb. fél év-éven belül hallani fogunk rólok, szerintem. Legalább egy címet bejelentenek vagy valami. Remélem, lementett mindenki mindent, mert ha ütközés lesz, akkor innen lekerül...

Hmm érdekes névválasztás, mert az Energonban és az Armadában is volt egy Strongarm (vagy az utóbbi Longarm volt? Red Alert miniconja) és mindketten tudósok voltak.
Basszus, most nézem. Igen. Nekem csak annyi volt meg, hogy a RiD-es neveket meghagyták angolul. Az UT-t meg nem követtem igazán. (De most megnéztem, a másik, akire gondolsz Longarm volt.) Ezt majd még meggondolom. Lehet, hogy akkor mégis marad a Bicepsz.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5732 Dátum: 2021. Július 17., 22:20:44 »
Elő, de valószínűbb, hogy haladnak vele, csak lassan.

Akkor nagyon lassan haladjanak ám vele, hátha addig megkapjuk a honosítást  :hehe:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5731 Dátum: 2021. Július 17., 21:34:29 »
Elő, de valószínűbb, hogy haladnak vele, csak lassan.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5730 Dátum: 2021. Július 17., 21:31:12 »
Hmm, elwood említette itt a Fumaxot, át is futottam a weblapjukat, de semmilyen TF-történettel nem rukkoltak még elő...
Előfordulhat, hogy a kiadó megpendít egy honosítást, aztán mégsem lesz belőle semmi?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5729 Dátum: 2021. Július 17., 16:55:42 »
Strongarm (Bicepsz?)
Strongarmra a magyar szótár kiadja ugyan az "erőkar"-t, de az angol-angol szótár inkább azt a jelentését ismeri, hogy "erőt/erőszakot alkalmaz, azzal kényszerít" (ige), illetve "erőszakos, agresszív, bully" (melléknév). Talán inkább az előbbiből jön át, hogy miért is adták egy rendőrnőnek/kadétnak ezt a nevet, nálam ezért "Fenyítő" lett.
Hmm érdekes névválasztás, mert az Energonban és az Armadában is volt egy Strongarm (vagy az utóbbi Longarm volt? Red Alert miniconja) és mindketten tudósok voltak.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5728 Dátum: 2021. Július 17., 14:41:03 »
Szia, sajnos nem tudok semmit, tyrant részéről minden alkalommal fogadkozás majd hallgatás követi a megkereséseimet.
Ha bárkinek van számítógépes grafikus ismerőse szabadidejét hajlandó ilyesmire fordítani, ne tartsa titokban. Én lassan, de haladok a fordítással, a RiD/TF és az MTMTE elért az 55. számig + párhuzamosan futó minisorozatok és one-shotok. Most a Till All Are One  2. számánál vagyok, ha megvan a 4 is, utána jön a Titans Return és a Revolutions mini, majd a "Season 3." az Optimus Prime és a Lost Light 25-25 részével, a maradék Till All Are One-nal, és jó pár minivel, one-shottal, végül pedig az Unicron sorozattal.

Ha ezek végére érek, és még mindig nem adta ki őket a Fumax magyarul, akkor lesz kapacitásom beírásra.

Strongarm (Bicepsz?)
Strongarmra a magyar szótár kiadja ugyan az "erőkar"-t, de az angol-angol szótár inkább azt a jelentését ismeri, hogy "erőt/erőszakot alkalmaz, azzal kényszerít" (ige), illetve "erőszakos, agresszív, bully" (melléknév). Talán inkább az előbbiből jön át, hogy miért is adták egy rendőrnőnek/kadétnak ezt a nevet, nálam ezért "Fenyítő" lett.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 17., 14:56:10 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5727 Dátum: 2021. Július 17., 10:39:02 »
Sziasztok!
Csak nagyon halkan kérdezem meg, tudom nyár van, egyebek, de várható valamikor TF frissítés? Hiányzik no...
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5726 Dátum: 2021. Július 16., 14:42:10 »
A másik olvasata ennek, hogy nincsenek mindig vele. Hogy szívhatják a fogukat, amikor újra összefutnak és ő közli velük, hogy dolog van. Beastbox, Squawktalk, űrutazásra megyünk, mostantól pár évig a mellkasomban fogtok héderelni. Hurrá... Már épp akartuk kérni...
Ez jó volt.

Nem tudom, de akkora röhögő görcsöt kaptam aminap, belenéztem a RiD15-be. (1-2. rész)
Dongó menne át az űrhídon és búcsúszóként, azt mondja Csatárnak, legyen barátnője, miközben Strongarm (Bicepsz?) magához bilincselte korábban és még eközben is rajtuk volt.
A 2. évad 1. részében Űrdongó megjegyzi, hogy Optimusz mégis csak ő a fővezér. Nem Prime-ot mondott!! Ez is eléggé felderített.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5725 Dátum: 2021. Július 16., 09:21:17 »
Mondjuk ha ő össze tud menni akkorává, hogy egy ember fel tudja kapni, az már igazán semmi, hogy a 10 kazetta összemenjen akkorává, hogy elférjen benne.


A másik olvasata ennek, hogy nincsenek mindig vele. Hogy szívhatják a fogukat, amikor újra összefutnak és ő közli velük, hogy dolog van. Beastbox, Squawktalk, űrutazásra megyünk, mostantól pár évig a mellkasomban fogtok héderelni. Hurrá... Már épp akartuk kérni...

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5724 Dátum: 2021. Július 16., 08:25:13 »
Arra már csak a hardcore fanok emlékezhetnek. És Fülelőre visszatérve, nála is mindig csak az alap csapatot erőltetik.  :-\ Pedig van ott Stegosaurus, Ceratosaurus és egy gorilla is.
Elég durva is lenne, ha mindig 10 másik robit dobna ki magából Fülelő. :) Valamennyire még logikus is, hogy nincsenek mind nála állandóan.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5723 Dátum: 2021. Július 14., 00:01:36 »
Arra már csak a hardcore fanok emlékezhetnek. És Fülelőre visszatérve, nála is mindig csak az alap csapatot erőltetik.  :-\ Pedig van ott Stegosaurus, Ceratosaurus és egy gorilla is.
Esőcsináló és Csapóajtó, akiket ráadásul úgy sikerült szerepeltetni Össztűzzel egy füzetben, hogy magnó és kazetta koncepció semennyire se legyen kompatibilis (Álca klub).
Igen, meg gyerekként nekem nehéz volt megemészteni, hogy magnókazetták voltak a kalózoknál.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5722 Dátum: 2021. Július 13., 18:06:14 »
Arra már csak a hardcore fanok emlékezhetnek. És Fülelőre visszatérve, nála is mindig csak az alap csapatot erőltetik.  :-\ Pedig van ott Stegosaurus, Ceratosaurus és egy gorilla is.
Hogy az alapcsapat kismillió repaintjét már szóba se hozzuk. A gorilla (Beastbox) egyébként egy sassal (Sqawtalk) van párban, ők adnak ki egy robit, az ő autobot párjuk volt Esőcsináló és Csapóajtó, akiket ráadásul úgy sikerült szerepeltetni Össztűzzel egy füzetben, hogy magnó és kazetta koncepció semennyire se legyen kompatibilis (Álca klub).

Össztűz, Csévélő, Kivető, Lőmester, induljatok!
Szóval megint menjek egyedül, mi, Észlelő?
Ez az igazi skizó, hogy Össztűz és Lőmester ugyanaz :D
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5721 Dátum: 2021. Július 13., 00:28:11 »

Ezt elmondhatod Csévélőről is. Nem ő csévél, hanem őt csévélik (vissza). :) Ha ez segít, mondjuk azt, hogy a csévélő és kivető gombról/funkcióról lettek elnevezve a magnón/lejátszón. És akkor szent a lelki béke.


Össztűz, Csévélő, Kivető, Lőmester, induljatok!

Szóval megint menjek egyedül, mi, Észlelő?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5720 Dátum: 2021. Július 12., 23:57:31 »
A rajzfilmben még csak-csak.
Arra már csak a hardcore fanok emlékezhetnek. És Fülelőre visszatérve, nála is mindig csak az alap csapatot erőltetik.  :-\ Pedig van ott Stegosaurus, Ceratosaurus és egy gorilla is.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5719 Dátum: 2021. Július 12., 19:07:15 »
A Kivetővel az a bajom, hogy őt vetik ki, nem ő vet ki bármit. De hangzásra még mindig ez a legjobb.
Ezt elmondhatod Csévélőről is. Nem ő csévél, hanem őt csévélik (vissza). :) Ha ez segít, mondjuk azt, hogy a csévélő és kivető gombról/funkcióról lettek elnevezve a magnón/lejátszón. És akkor szent a lelki béke.

Hauler-nek milyen név lenne az Emelő? (A Csáklya helyett, ha már saját figurát is kapott.)
Nekem oké.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."