Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 839200 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1728 Dátum: 2009. Október 02., 16:57:47 »
2011 július elsején jön az új film...

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1727 Dátum: 2009. Október 02., 13:53:07 »
Asys, nem vagy őrült, szerintem ez teljesen normális és a világ többi része a furcsa.  Nekem az szúr szemet, ha azt mondom, hogy "Straxus", visszakérdeznek, hogy "Strauss?" Például a Google is ezt ajánlja, ha beírod Polyhex főkormányzójának becses nevét...

(hétvégén nem leszek, de Ti addig csak olvassátok az Alakváltókat helyettem is!)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 02., 13:54:17 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1726 Dátum: 2009. Október 02., 13:43:58 »
Na, ez sokkal jobb!  
A nagy TF láz érthető; én is lassan 30 leszek, de nem tudom megunni őket! (A filmek, a figurák, a képregények mind-mind fantasztikusak!)  
Ők is nagy kedvenceim a Marvel és a DC szuperhősei mellett, mármint az alakváltók!
Rengeteg időt eltöltök különböző TF-es oldalakon én is (a Seibertron-os a legjobb, szerintem); Jablonsky zenéje mellett olvasom immáron sokadszorra a Zsák TF-es képregényeit, szóval nagy fan vagyok én is!
(Vagy inkább őrült?!)

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1725 Dátum: 2009. Október 02., 13:17:37 »
Asys, rátapintottál...  Először ráraboltam erre a képre Straxus miatt, aztán elgondolkodtam, hogy kicsit simogatós-stílusú, mintha gyengéd szálak szövődtek volna köztük a nagy háború alatt. Tudod, sok robot összezárva...  Na keresek valami jobbat, csak most nagy TF lázban vagyok és elnyomja kicsit a szuperhősöket, ezért a váltás...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1724 Dátum: 2009. Október 02., 12:34:38 »
Bár nem tartozik a témához, de nekem Turkia előző ,,képaláírása'' (Hulk vs. Juggernaut) sokkal jobban tetszett!  
Ez a Straxus-Optimusz kép eléggé ,,furcsa''...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1723 Dátum: 2009. Október 02., 12:02:37 »
Akkor kicsit érthetőbben fogalmazok: 150 képpontnál magasabb képet, bannert, és bármilyen villódzó akármit ne rakjatok be aláírásba, mert teljesen szétvagdalja és nézhetetlenné teszi a fórumot.
A szerver meg a fórumra is kihat, ha nagy fehérség jön be, nyomjatok frissítést, és el fogja küldeni a hozzászólást. a duplázástól meg ne féljetek, ha megtörténne, egyszerűen majd kitöröljük a felesleget.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1722 Dátum: 2009. Október 02., 11:54:44 »
Ez már csak jó méretű lesz. Egyszer nekem is eltűnt egy hozzászólás. Talán a Robotfalók műve volt.  (hú, de gyenge volt...)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1721 Dátum: 2009. Október 02., 11:22:22 »
írtam ma valamikor 10 óra körül egy véleményt erről a részről, és eltűnt az éterben.  
Mi a franc történt, nem küldtem volna el?  
Pedig nem fogom újra megírni.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1720 Dátum: 2009. Október 02., 11:07:52 »
Csak próbálkoztam, de ki is vettem azonnal.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1719 Dátum: 2009. Október 02., 10:46:11 »
Ezt a böszme nagy képet legyél szíves, vedd ki az aláírásodból.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1718 Dátum: 2009. Október 02., 10:07:19 »
Igen, igazad van, elwood. Érdekes, hogy a képregény csak egy reklámnak indult, azonban a legtöbb embernek szerintem meg ez lett a fő és a játék sikkadt el. Például én csak utána tudtam meg, hogy vannak játékok is. Mondjuk kifogásoltam is, hogy a játékok a képregényes alakokhoz képest csak ormótlan műanyagok. Valahogy a rajzos robotok lettek a meghatározó szereplők, a játékkal nem foglalkoztam.
Nem kell vele foglalkozni, valóban, csak akaratlanul is beugrik egy csomó óriási baki. Szerintem ebben a képregényben van a legtöbb. Az is érdekes, hogy menet közben finomodott a történet. Az elején gyermeteg történetvezetés, aztán egyre több bejött a képbe: Unikron, Mátrix, Alapbázis...
mad47:ez az egyik, ami nagyon zavar. Maximus mérete. Egyszer ilyen, másszor olyan. A fej-kérdés is zavar, hogy van akkor Cerebros, vagy nincs, stb. Mert ha van, akkor Maximus óriási méretű, ha nincs és csak Spike a feje, akkor Megatron nagyságú. Mindenesetre én imádom az egész sorozatot, főleg úgy a történet első 60%-át, akkor valahogy emberközelibb volt a történet, utána Andrew Wildman, meg Senior rajzai is betették nekem a kaput.Wildman úgy rajzol, hogy egy csata után minden robot tiszta roncs volt, ááá. A régi részeknek meg már amúgy sem értek nyomába. Például nekem a csúcs a magyar képregények első harmada, tehát a Győzedelmes Üstökös történet lezárásáig. Nagyon tetszett például a 7. számban Sokkoló energiaátalakítója, Megatron különszáma, a Mesterlövész, a Megatron elleni Predakon támadás...  
 Ezek voltak nekem igazából érdekesek. Még most is, felnőtt fejjel, hogy már szörnyű kimondani, de 30-hoz közelebb, mint a 20-hoz.  
Pesze a Heart of Steel, meg a Maximum Dinobotok azért jöhetnek ezerrel!!!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1717 Dátum: 2009. Október 02., 09:27:29 »
Szerintzem ezeken a bakikon nem érdemes annyit lovagolni, a szerzők általában csak szórakoztatni akartak, nem gondolták végig ilyen részletesen az írásaik minden összefüggését, ez végül is képregény, nem a Gyűrűk ura. Optimusz, ha jól emlékszem, nem magát az új transformerek teremtését tartja visszataszítónak, hanem hogy Sokkoló ezt milyen aljas célokra kívánja felhasználni. Arról, hogy miért nem teremt hadseregeket, arról van egy angol történet, ahol asszem Jazz (vagy Acélfej) és Portyázó vitatkozik össze ezen, van valami morális konklúzió, de arra nem emlékszem.
Ami Maximus felturbózását illeti, erre azért volt szükség, hogy megmagyarázzák Cerebrost, aki játékban Maximus feje volt, viszont a történetbe nem került még bele. Több szerepet mondjuk ezután sem kapott, sőt, Furman ki is hagyta, de gondolom ez akkor szempont volt. A turbózás csak ürügy volt, ne felejtsük el, a képregény lényegében a játékok reklámja kívánt lenni.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1716 Dátum: 2009. Október 01., 21:58:10 »
KiD jól tippelt tanusíthatom!  Magam is megdöbbentem rajta...

Remélem nem veszem el sokak kedvét, de inkább a 10-s számot várjátok.
Részemről a kilences a történeti és grafikai mélypont, egy-két oldalt kivéve. A 10-s aztán meg odavág rendesen, minden tekintetben!!!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1715 Dátum: 2009. Október 01., 21:52:10 »
Köszönet az AHM ezen részéért! Bezonyám, csatlakozok az előttem szólókhoz, nagyon izgalmas volt. Amikor 'Csillantó azt mondja Üstinek hogy "Öljétek meg őket mind egy szálig!", ott az emberekre gondolt? Miért gyűlölte meg őket ennyire? Nem ők, hanem Skorponok a felelős a fejmester csavarért. Bár én "örülök" hogy végre az embereknek is jut némi szenvedés, a Marvelben pl. végig csak a fenyegetőzés ment, de gondolom hogy ne kelljen "tizennyolcas karika", az emberi erőszak kimaradt belőle. De itt egész nagy képen mutatják a szanaszét alázott Huntert! Szerintem ideje volt, hogy ilyen téren is bekeményítenek az alkotók.
turkia: ezeken a bakikon anno én is elgondolkoztam. A feltápolt Maximus hülyeség, főleg mert elvileg megduplázták a méretét, azon a számon kívül mégis ugyanakkorának mutatják mint pl. Skorponok. Optimusz mikor Sokkoló fogságában volt (mármint a feje  ) undorítónak, visszataszítónak tartja ezt a módját annak hogy Alakváltókat alkosson. Ami számomra fura, hogy ennek ellenére később mégiscsak létrehozzák pl. a Légirobotokat meg a Védőrobotokat. Tehát meghazudtolja önmagát.
Voltak érdekes húzások, az igaz. Pedig egy dupla méretre "felhizlalt" Mogorvát én is megnéztem volna!
Na még1szer köszi a mai frissítést, most már én is nagyon várom az AHM végét...

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1714 Dátum: 2009. Október 01., 21:36:11 »
KiD, kire tippeltél, hogy ő lesz az áruló?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1713 Dátum: 2009. Október 01., 21:34:10 »
Na, ez volt idáig a legjobb AHM rész, az utolsó oldal nem volt rossz. Meg most van egy pár jópofa titok is a sztoriban. Mondjuk az annyira nem jött be, hogy az akciórész abból állt, hogy menekülnek az autobotok és lőnek a semmire, de hát m1, eddig is lehetett tudni, hogy ez a sorozat nem az akcióról híres, mint azt páran sérelmezték.

Talán első ízben várom a következő epizódot, ez mindenképpen pozitív fejlemény.

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1712 Dátum: 2009. Október 01., 16:27:35 »
Köszi a All Hail 8. részét. Mint mindig, remek munka lett a honosítás.
Az Áruló kiléte tényleg váratlan, hát még a magyarázat milyen lesz.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1711 Dátum: 2009. Október 01., 14:22:23 »
Köszönöm Elwood-nak és Tyrant-nak az AHM nyolcadik részét!    
Ez megint mekkora rész volt, te úristen!      
Üstökös tényleg nem hazudtolja meg önmagát, nagy keverőgép a fürkészek vezére!  
Én is meglepődtem az áruló kilétén; mindenkire gondoltam, csak őrá nem...  
Nekem Blurr (v. Blörr?) és Drift karaktere tetszik nagyon! De a többiek karaktere is rendkívül kidolgozott!  
A nagy tudós Észlelő is, hogy átment harcosba; mesterlövész lett!  
Remek ez a sorozat!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1710 Dátum: 2009. Október 01., 13:49:50 »
Köszönjük a honosítást. Jó kis történet, Üstökös nem semmi karakter. Szilánk (vagy Bombázó esetleg) az egyik kedvenc mellékszereplőm Fülelő mellett. Persze Megatron a nagy hős a szememben azért.

talgaby előbbi válaszán gondolkodtam, amit nekem írt, hogy ennyi lett volna az egész történet, hogy Megatronék elterülnek a rozsdásítótól és slussz-passz. Aztán jött gyorsan Sokkoló és így lett egy évekig tartó sorozat. Érdekes. Akkor meg is jelent nyomtatásban Optimusz zárógondolata, vagy azt kivették és egyből Sokkoló jött? Mindenesetre ha akkor vége, Sokkoló sorsa lezáratlan? Mert annyit láttunk, hogy összetöri a felette elrepülő szondát. De akkor ennyi lett volna, hogy valószínű kimászik és eléldegél a Földön?     Akkor szerintem egész egyszerűen elfelejtették volna az alkotók.

Más: Sokkoló létrehozta Röptüzet. Optimusz miért nem alkotott rengeteg Autobotot a Mátrix segítségével, amikor nála volt? Simán győztek volna. Megatron biztosan ezernyi Álcát alkotott volna. A másik bukta: Maximus testét "csak úgy felturbózzák". Akkor miért nem erősítik fel magukat a robotok, ha ez csak úgy megy??? Pölö a Dinobotokat Megatron, meg Sokkoló is szerte szét verte. Ők is simán megerősíthették volna magukat. Bár nekem ezzel az a bajom, hogy akkor vég nélkül menne ez. Olyan katymaz lenne, mint a Dragon Ball, hogy már mindenki bolygókat pusztított el, semmi varázsa nem volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 02., 08:27:39 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Titan44

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1709 Dátum: 2009. Október 01., 13:17:39 »
Naagy THX a TF-ért, nagyon korrekt volt ez a rész! Simán átkeresztelném a hét minden napját csütörtökre, ha ilyen korrektül kidolgozott történeteket jönnek!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1708 Dátum: 2009. Október 01., 12:36:00 »
Ne kíváncsiskodj, mert hamar megöregszel... amúgy igen, Max Dino.

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1707 Dátum: 2009. Október 01., 11:57:46 »
Egyébként az USA-ban ma jelent meg az AHM/Coda utolsó száma:) érdekes jubileum
jövő héten max dinobots vagy valami más?

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #1706 Dátum: 2009. Október 01., 11:39:24 »
Talán a legsokkolóbb rész a 12 közül. És egy időre a... inkább nem mondok semmit.
Köszi Elwood és tyrant, szép lassan végére érünk ennek a naaaaagy maratonnak is.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1705 Dátum: 2009. Október 01., 10:00:38 »
Én se számítottam arra, hogy Napcsillantó az áruló. Először én azt hittem, hogy Délibáb lenne. Alkusz pedig nem lehet, mert ő úgy tudom meghalt. Hunter O'nion eléggé ramatyul néz ki. Majd lehet, hogy a folytatásban ez is kiderül. És tényleg érdekes volt ez a történet, bár Dicsőség Megatronnak a címe, de maga Megatron nem szerepelt.
Ezer köszönet Elwood&Tyrant a Dicsőség Megatronnak 08.számért! További sok sikert a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1704 Dátum: 2009. Október 01., 09:35:16 »
Köszi a frissítést! ősszintén nem számítottam Napcsillantó árulására én inkább Driftre számítottam, mert én nem igazán tudok róla sokat. Nagyon jó kis szám lett és jó, hogy Üstökös kezdi megint a szerveszkedéseit .

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1703 Dátum: 2009. Október 01., 09:18:49 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1702 Dátum: 2009. Szeptember 29., 16:03:44 »
Köszönöm a választ, talgaby
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1701 Dátum: 2009. Szeptember 29., 11:58:54 »
Erre még emlékszem:
Ez eredetileg egy négy részes mini lett volna. Az optimuszos lett volna az egész vége. Viszont annyira vették, hogy sorozatot csináltak belőle, és így lett az, hogy egy újabb konfliktusként gyorsan behozták Sokkolót, és onnan folytatódhatott a sztori.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1700 Dátum: 2009. Szeptember 29., 11:42:03 »
Olvasgatom az eredeti füzeteket és azon gondolkodtam, hogy a 2. szám (itt a 4.) végén, amikor Sokkoló lelövi Megatronékat, az egyik lap miért szerepel kétszer? Az utolsó előtti, konkrétan. Eltűnik a kép a robbanásról, helyette Optimusz beszél. A szöveg is új beírású, úgy látom. Így volt eredetileg és ez annak a fordítása?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Angelus (szabi)

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1699 Dátum: 2009. Szeptember 27., 00:01:06 »
Köszi a G1 frissítést.Jó látni,hogy kikalapáltátok a nyomtatott plédány néhány szinezési (Husáng) és fordítási hibáját.Hihetetlen annyi Comix-artos huzavona után végigért a G1.  Jó emlékeket idéz.ElQ is veszem a nyomtatott példányokat