Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837293 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5778 Dátum: 2021. Augusztus 10., 20:53:45 »
12 rész + 4 rész (kóda) + a Reflektorfényben részekből a  Blörr, Jazz, Drift, Sziklaugró és Metroplex.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5777 Dátum: 2021. Augusztus 10., 20:44:55 »
Dicsőség Megatronnak? Az már le van mentve  :D
Na de az 500 oldalas?  :blink: A világért se gondoltam volna..

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5776 Dátum: 2021. Augusztus 10., 20:41:44 »
Egy facebookos TF csoportban azt írják, hogy a másik az All Hail Megatron lesz, mert megmondták neki a nyári börzén. Van rá esély, a complete ugyanis majdnem 500 oldal. (A fotóképregényt nem kell komolyan venni ;) )
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5775 Dátum: 2021. Augusztus 10., 20:30:22 »
'Fumax
Sajnos be kell vallanunk, hogy a képregény a filmekből készült fotóképregény lesz. '

Ezt a face-kommentből szúrtam be...
Bár most, hogy láttam a videót, inkább egy albumnak mondanám, amiben vannak képkockák, borítók, robot-elképzelések stb + némi írásos bevezető és kész..

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5774 Dátum: 2021. Augusztus 10., 20:28:22 »
Ezen a könyvön nem kell sokat fordítani. :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5773 Dátum: 2021. Augusztus 10., 20:12:23 »
Fumax face-oldalán már megszellőztették a TF-képregényt, de egyelőre csak a Visual History van néven említve és egy októberi megjelenés. Ez elvileg a VH-ra vonatkozik, amiről pedig kiderült, a filmekből készült fotóképregény lesz.

Hát én ebben semmi fotóképregényt nem látok.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5772 Dátum: 2021. Augusztus 10., 19:17:14 »
Fumax face-oldalán már megszellőztették a TF-képregényt, de egyelőre csak a Visual History van néven említve és egy októberi megjelenés. Ez elvileg a VH-ra vonatkozik, amiről pedig kiderült, a filmekből készült fotóképregény lesz.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5771 Dátum: 2021. Augusztus 04., 12:36:51 »
Ez a Visionaries és ROM füzetek részei a fősodornak, vagy csak önálló agymenések, mint a Hearts of Iron?
Igen. Ez a Hasbro Képregény Univerzum. HoI-t is beleretconolták valamikor. Az itteni Űrdongó valódi neve Centúrió (Centurion). Saját kalandjai is vannak. TFWiki szerint.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5770 Dátum: 2021. Augusztus 04., 11:01:16 »
Az két teljesen külön franchise.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5769 Dátum: 2021. Augusztus 04., 10:42:16 »
Ez a Visionaries és ROM füzetek részei a fősodornak, vagy csak önálló agymenések, mint a Hearts of Iron?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5768 Dátum: 2021. Augusztus 04., 08:13:37 »
Ez meg egy hobbit.


Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5767 Dátum: 2021. Augusztus 04., 07:53:24 »
Nem nagyon. A fordítás a Revolutionnél tart, de még kb. 100 füzet van hátra a 3. évadból - Lost Light, Optimus Prime, meg a Revolution-Revolutionaries-First Strike-TFvs.Visionaries sorozat, míg eljutunk Unicronig, és akkor még ott van még a TFvs.ROM és a Wreckers, Salvation one-shotok.
Szerintem ezt még kb. egy év lefordítani (plusz párhuzamosan a IDW 2019-et, hogy az is meglegyen), és hacsak tyrant fel nem bukkan, utána elkezdem beírogatni.
Segítség nélkül nagyon nehéz, sőt reménytelen beérni a fősodort. 10 év alatt talán. Család van, gyererk van, ez meg egy hobbi.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5766 Dátum: 2021. Augusztus 03., 15:05:54 »
Egyébként mostanába várható, hogy az két fővonal frissül?

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5765 Dátum: 2021. Augusztus 02., 15:20:00 »
Primal = falkavezér (az ősvezér akkor is jobb)
Rattrap = Patkányfogó (Egérfogó nála, szóval majdnem)
Maximal = Maximál (Jobb a Maximal)
Air(r)azor = Légszelő (Még megfontolja, hogy Égszelő lesz-e)
Maximize! = Maximálás! (Ez nem vicc! A "Maximalizálás!" jobban hangzik, hiába hosszabb)
Roll out! = Nyomás! (Miért!!!!!!!!!!!! Üstökös!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja az Ostromban is ez volt.)
-Az Ősvezér nekem is jobban tetszik.
-Szerintem meg lehet szokni a Patkányfogó nevet is.
-A Maximál magyarosabb, és jobban kiejthető. (szerintem)
-Air razor... Égimeszelő :D
-Maximálással sincs baj, hangzásilag. Nyelvtanilag lehet hogy hülyén néz ki.
-Roll out- gördüljünk, már megszoktam, még ha hülyén is hangzik magyarul, :) de a nyomás is megfelel.
... Esetleg a gördüljünk helyett guruljunk, azt legalább használjuk néha.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 02., 15:57:43 írta grey gargoyle »
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5764 Dátum: 2021. Augusztus 01., 22:30:10 »
Ma sikerült végignézni.
Cheetor = Gepárd, hát erre nem számítottam.
Méghozzá csak egyszer nevezték meg, mint Tigatront.
Ja elfelejtettem Blackarachniát... ő Blackarachnia. (Megint semmi kreativitás, ami még mindig jobb a túlzott kreativitásnál, lsd. Tűzlöket)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5763 Dátum: 2021. Július 31., 19:43:14 »
Terrorize! -> Rettentés!  - tetszik.
Az inferno - pokol allegória már a Beast Warsban megjelent, aztán mikor bejött egy predacon is Inferno névvel, akkor átvette a helyét a "pit".

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5762 Dátum: 2021. Július 31., 10:52:27 »
Terrorize! ---> Rettentés!

Már nem tudom melyik rajzfilmbem (talán a Prime-ban) használták az infernó szót a pokol szinonímájára.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5761 Dátum: 2021. Július 31., 10:37:22 »
Csak azt remélem, hogy a Terrorize! nem Terrorálás! vagy Predakonálás! lesz. Kiváncsi vagyok Geptor nevére is. (Még nem tudtam folytatni a sorit.)

Maximálok szájába milyen transformerses kifejezés lehet alternatíva a pokol helyett? (BW2 + BW Neo)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5760 Dátum: 2021. Július 30., 15:04:20 »
Ugye eleve két fogalmat használnak ők is a Mátrixra, Matrix of Leadership és Creation Matrix. 

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5759 Dátum: 2021. Július 30., 14:18:50 »
Kb én is ennyit tudtam a Mátrixokról.
Úgy értettem hogy a kedves Netflixes fordítónk a Matrix of Leadershipet Teremtő Mátrixnak fordította.
(Primakronról hallottam csak nem láttam még a részt)

Maximál tényleg jobb, de a Maximálás! tényleg béna.
Légszelő és nem Égszelőnek fordították. Sztem az Égszelőt könnyebb kiejteni.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5758 Dátum: 2021. Július 30., 13:55:45 »
Szóval akkor most két eredet sztori üti egymást ugyanabban a világban. :D
Igen, ezért a szoft retkon. Visszamenőleg a bináris kódból bizsu lett, merthogy mátrix-mátrix.

Egyébként a rajzfilmben mi volt a Mátrix története? Csak annyira emlékszem, hogy Opti a haldokló Szentineltől vette át.
A rajzfilmben nem volt igazán kibontva, hogy és mikor jött be a mátrix a képbe. Annyi derült ki, hogy a mátrix az autobot vezetők felgyülemlett bölcsessége, ami továbbhagyományozva segíti a jövendő vezéreket is a szükség óráiban. A Call of the Primitives című részben Primacron (egy kis gnóm, aki több robotot, köztük Unicront is építette) asszisztense a gazdája lerombolt laborjából egy olyan tárgyban menekül, ami nagyon úgy néz ki, mint a mátrix. Hogy mi az összefüggés, nem tudni, Primacron asszisztense és az autobot fővezérek később nem álltak kapcsolatban.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5757 Dátum: 2021. Július 30., 12:16:10 »
A rajzfilmből ismert matrix of leadership (vezéri mátrix) azért nem egészen ugynaz, mint a képregényből ismert teremtő mátrix (creation matrix)
Érdekes ez a Mátrix, mert amikor Budiansky kitalálta, akkor még csak egy bináris kód volt, amit Optimusz a fejében hordott, majd Furman azt mondta, hogy ez egy tárgy, mint a mozifilmben. Szóval akkor most két eredet sztori üti egymást ugyanabban a világban. :D
Egyébként a rajzfilmben mi volt a Mátrix története? Csak annyira emlékszem, hogy Opti a haldokló Szentineltől vette át.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5756 Dátum: 2021. Július 30., 09:27:43 »
A Maximalt már én is maximálként fordítom. A maximize-t pedig maximáljatoknak. Az Égszelőt is jó, a Légpenge - aminek eredetileg fordítottam - most az IDW képregényben Szélpenge mellett nem tűnik jó döntésnek. Tigatron nálam Tigratron. A tigrishez a magyarban kellett nekem az a +1 r.
A rajzfilmből ismert matrix of leadership (vezéri mátrix) azért nem egészen ugynaz, mint a képregényből ismert teremtő mátrix (creation matrix), mégha mindkettőt hordozta is Optimusz fővezér, és Simon Furman a Marvel-képregényben egy soft retconnal össze is kötötte őket.
Az ugye megvan, hogy a teljes BW-BM-nek elkészült a magyar felirata? (Egyszer végig kéne mennem rajta, hogy a Égszelő és a Haláldarázs neveket átvezessem.)


"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5755 Dátum: 2021. Július 29., 22:52:14 »
A Maximál, Maximálás nekem tetszik. A németek is Á-val ejtették, és szerintem is "kényelmesebb" így kimondani. Az Airazor meg mintha az Armada képregényben is Égszelő lett volna, vagy ha mégsem, akkor is ez a név állna neki a legjobban. Rattrap- Patkányfogó? Őszintén szólva én az angol nevével sem vagyok kibékűlve. A Rattrap jobban állna egy olyan robinak, ami valami patkánygyilkos állattá alakul pl. kobra. Így fura, hogy saját magát hívja önmaga csapdájának. Bár egy picit karakteridegen, de ő az én fejemben mindig is csak simán Csapdás volt magyarul.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5754 Dátum: 2021. Július 29., 21:33:34 »
Megnéztem a WfCT Királyság első két részét.
Primal = falkavezér (az ősvezér akkor is jobb)
Vezetés Mátrixa = Teremtő Mátrix !!!
Rattrap = Patkányfogó (Egérfogó nála, szóval majdnem)
Dinobot = Dinóbot (Nemtom miért rövid i-vel, amúgy az eredeti alakot őrizné meg)
Maximal = Maximál (Jobb a Maximal)
Air(r)azor = Légszelő (Még megfontolja, hogy Égszelő lesz-e)
Tigatron = Tigatron
Maximize! = Maximálás! (Ez nem vicc! A "Maximalizálás!" jobban hangzik, hiába hosszabb)
Roll out! = Nyomás! (Miért!!!!!!!!!!!! Üstökös!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja az Ostromban is ez volt.)
Cheetor = ? (Nem nevezték meg ebben a 2 részben)

A frakció neveket nagybetűvel írják. (Ő is, mert szebb)
Ez sem kapta meg a világ legjobb fordítását, ha az eredeti beszédet hallgatjuk.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 29., 22:03:25 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5753 Dátum: 2021. Július 27., 22:59:49 »
Igen, nekem már csak az IDW RiD kell. kb. 7-8 GB kell az összes HZS füzethez.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 28., 00:35:23 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5752 Dátum: 2021. Július 26., 22:06:44 »
Valaki kezdett már menteni az oldalról? Az IDW első fázisa cbz-ben lementve az asztalra nem lehet tudni alapon..

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5751 Dátum: 2021. Július 23., 17:42:07 »
Hot Shot nevei:
Armada rajzfilm: Nagymenő
Energon és Cybertron: Tűzgolyó
Első Optimusz Megatron ellen a végső ütközet: Nagyágyú

Az utóbbi klipshowban sokak kaptak más nevet, mint magában az Energonban és Cybertronban.
Pl.: Pörölyből Sokkoló lett, ami amúgy még jó is, ha a japán nevét és a kinézetét vesszük.

De, azért valakinek, akinek megvan megkérném nagyon, de nagyon szépen, hogy küldje el nekem, légy szíves kérem szépen.

Optimus Primenak küldj egy privát üzit!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5750 Dátum: 2021. Július 23., 13:01:48 »
Hot Shot nevei:
Armada rajzfilm: Nagymenő
Energon és Cybertron: Tűzgolyó
Első Optimusz Megatron ellen a végső ütközet: Nagyágyú

Az utóbbi klipshowban sokak kaptak más nevet, mint magában az Energonban és Cybertronban.
Pl.: Pörölyből Sokkoló lett, ami amúgy még jó is, ha a japán nevét és a kinézetét vesszük.

De, azért valakinek, akinek megvan megkérném nagyon, de nagyon szépen, hogy küldje el nekem, légy szíves kérem szépen.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5749 Dátum: 2021. Július 22., 13:03:39 »
A TransFormers Armadáról úgy tudom 18-ig volt meg, és nem 13-ig.
A Hot Shot-nak talán Tűzgolyó volt a neve. De ha nem tévedek, a rajzfilmben "Nagymenő"-nek hívták. Ami érdekes, mert "Nagyágyú" helyett ez lett a neve.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.