Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836640 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5808 Dátum: 2021. Augusztus 21., 08:53:15 »
Csak azt nem értettem, hogy miért a RiD lett az első az MTMTE helyett. Érteni értettem, csak az MTMTE milliószor jobb.

Elwood, nem azt mondtad, a végére jobb lesz? :D
Nem tudom, Kibertroni Űrtigris milyen mozit néz, de az 1. a Last Stand of the Wreckers, a 2. a Lost Light, a 3. a Chaos Theory az ongoingból, amivel ugye James Roberts beköszönt. Nyilván te is, én is más tizes listát raknánk össze, de ezekkel az élen, illetve War Withinnel a 4. helyen ki tudok egyezni.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5807 Dátum: 2021. Augusztus 21., 01:17:12 »
Csak azt nem értettem, hogy miért a RiD lett az első az MTMTE helyett. Érteni értettem, csak az MTMTE milliószor jobb.

Elwood, nem azt mondtad, a végére jobb lesz? :D

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5806 Dátum: 2021. Augusztus 21., 00:00:25 »
Csak azt nem értettem, hogy miért a RiD lett az első az MTMTE helyett. Érteni értettem, csak az MTMTE milliószor jobb.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5805 Dátum: 2021. Augusztus 20., 09:11:28 »
A 8-asnál az x-re nyomtam, anélkül, hogy megnéztem volna a többit.
A végére azért jobb lesz :)

Az mondjuk lehet, csak így már nem érdekel.  :D Hiteltelen lett szerző.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5804 Dátum: 2021. Augusztus 20., 08:24:02 »
A 8-asnál az x-re nyomtam, anélkül, hogy megnéztem volna a többit.
A végére azért jobb lesz :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5803 Dátum: 2021. Augusztus 19., 21:36:08 »
Másoknak is elszállt.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5802 Dátum: 2021. Augusztus 19., 02:18:58 »
Formabontók a legjobb.

Buta kérdés: Eddig csak nekem nem akart a HZS Fórum működni? Órákig minden részénél ua hibaüzenetet adta be.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5801 Dátum: 2021. Augusztus 17., 23:25:04 »
A 8-asnál az x-re nyomtam, anélkül, hogy megnéztem volna a többit.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #5800 Dátum: 2021. Augusztus 17., 21:00:10 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #5799 Dátum: 2021. Augusztus 17., 16:55:56 »
És akkor a Revolutionaries = Revolucionáriusok?
Revolucionisták.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5798 Dátum: 2021. Augusztus 15., 21:04:01 »
Bocsánat, csak megláttam benne ezt is.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5797 Dátum: 2021. Augusztus 15., 20:20:57 »
Egyelőre te vagy az egyetlen, aki szótári értelmezésen túl a politikai értelmezését is szóba hoztad. Szerintem, ha ejted a témát, más se fogja folytatni.  ;)

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5796 Dátum: 2021. Augusztus 15., 20:18:03 »
A Búvárra sokszor gondolt, de valami kevésbé hétköznapi szót szeretne.

Az idézet esetleges mai vonatkozásai miatt szóltam.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5795 Dátum: 2021. Augusztus 15., 20:03:46 »
Divernek kéne egy név. BWII is passzoljon. (Béka)
Búvár - mint búvárbéka. Hehe.

Az aszpikgróf mi a sal*ot jelent?
Egy kicsit az idézetet politikailag érzékenynek találom. (Nem személyes álláspont miatt, csak mert kerülném egy ilyen fórumon a politikát, mindenki érdekében.)
100 évvel ezelőtti politikai állásfoglalást nyelvi okokból posztolni oké. Remélem, egy Andrássy gróf sem sérült meg a posztolás következtében. :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5794 Dátum: 2021. Augusztus 15., 19:27:31 »
Divernek kéne egy név. BWII is passzoljon. (Béka)

Az aszpikgróf mi a sal*ot jelent?
Egy kicsit az idézetet politikailag érzékenynek találom. (Nem személyes álláspont miatt, csak mert kerülném egy ilyen fórumon a politikát, mindenki érdekében.)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5793 Dátum: 2021. Augusztus 15., 18:48:36 »
Köszi az ötleteket. Még emésztem. A mai kedvenc szavam az aszpikgróf.

Nincs mit. :bravo:

Igen, azon nekem is megakadt a szemem. :lol: :lol: :lol:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5792 Dátum: 2021. Augusztus 15., 18:38:11 »
Köszi az ötleteket. Még emésztem. A mai kedvenc szavam az aszpikgróf.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5791 Dátum: 2021. Augusztus 15., 17:44:27 »
Pallas Nagy Lexikona szerint van olyan.
https://mek.oszk.hu/00000/00060/html/087/pc008725.html

És lehet, hogy mára már kissé elavult kifejezés (nem tudom), de hogy régen létezett (legalábbis használták) olyan, hogy "revolúciós" az fix.

"Épp úgy, mint ahogy az úgynevezett nemzeti ellenállást fintorrá alacsonyitottuk le, melyen Bécs és egész Európa gúnyolódott, úgy választójogi svindlijüket is lehetetlenné fogjuk tenni, ha a százezrek erejével támadunk ellene. És Andrássy grófnak sem képmutató, sem rejtélyes frázisai nem tévesztenek meg senkit. Ismerjük ezt az urat eléggé. Tudjuk, hogy nincs veszélyesebb ellensége a magyarországi proletariátusnak, mint a feudális revolúciósok fekete aszpikgrófja."

(A Munka Szemléje, 1908-02-01 / 4. szám)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5790 Dátum: 2021. Augusztus 15., 17:40:19 »
A haveromnak a Formabontók ugrott be, jól hangzik és a jelentése se rossz, illetve az alakja nagyon kitekertenbaz alakváltást is sugallja.

A Revolucionáriusok sem rossz, mert ez az alak áll a legközelebb az eredetihez, de nehéz kimondani és túl idegen szó.

Az MLP crossovernél is valami nyakatekert kifejezés használt egyszer alakváltás helyett, mert abban a bubiban benne kellett lennie az alakváltónak is.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5789 Dátum: 2021. Augusztus 15., 16:05:35 »
És akkor a Revolutionaries = Revolucionáriusok?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5788 Dátum: 2021. Augusztus 15., 10:10:09 »
Revolúció?

Így az átalakulás, fejlődés (evolúció) is szerepel benne, és a forradalmi jelentés is.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5787 Dátum: 2021. Augusztus 15., 08:28:43 »
Tréfás fordítási dilemmák rovatunkban - amit most alkottam meg, de már régóta és többször is írhattam volna a témában, a Revolution c. crossover event címe került.

Annyit tudni kell, hogy annak idején itt ért végéhez érdeklődésem az IDW univerzum iránt, mikor párhuzamosan már négy cím futott (Optimus Prime, Lost Light, Til All Are One és a Revolution), amiből a földi és a kibertroni történetek egyre kevésbé kötöttek le, és már csak Rodimusz és társai kalandjait olvastam.

Nagyjából képben voltam azért, de mivel nem olvastam ezeket a füzeteket, nem értettem, miért "Forradalom" a címe a sorozatnak. Semmi forradalmi nem történik benne, hacsak azt nem tekintjük annak, hogy egy játékgyár és egy képregénykiadó egy univerzumba gyúrja az eredetileg egymástól független játékmárkáit, de azért erre ez a kifejezés elég erőltetettnek tűnt.
Nem segített John Barber sem, aki a füzetek címének az amerikai függetlenségi háború (angolban forradalom) és annak eszméit, eseményeit méltató versek alapján adott címet a füzeteknek, ami itthon kevés kivételtől eltekintve ugyancsak semmitmondó utalás.
Aztán az utolsó füzet utolsó lapjain végül megjelenik a megfejtés, túl sok szpoiler nélkül lényeg az, hogy hőseinknek nem túl meglepő módon egyesíteniük kell erejüket, hogy véghez vigyenek valamit. Ebben a kontextusban viszont a forradalom, vagyis a revolution "megváltoztatás", "átformálás" értelmében működik, ami nem mellesleg a sorozatban megjelenő shapeshifterek mellett újabb kihívást jelent az "alakvátlók", és az "átalakulás" szavak szinonimáinak megtalálásában és következetes alkalmazásában.
És akkor itt jön elő a dilemma: Legyen az egész sorozatban VÁLTOZTATÁS vagy ÁTFORMÁLÁS stb. a címe? Hiszen az író, Barber - tudatosan játszik rá a forradalom jelentésre is, a hogy a kétértelmű szójátékok korábban is megjelentek nála, komoly fejtörést okozva a fordítónak, arra kényszerítve, hogy néhol átültethetetlen szójátékokat engedjen el a magyarítás rovására.
Mi lesz így a következő sorozat, a Revolutionaries címe? A Forradalmárok adta volna magát, de a fentiek tükrében legyen VÁLTOZTATÓK vagy ÁTFORMÁLÓK stb.?
Vagy maradjon a FORRADALOM/FORRADALMÁROK, és könyveljük el, hogy ez egy átadhatatlan kulturális/nyelvi "játék"?
Persze, az egész dilemma költői, hiszen sem a beírás, sem a megjelenés nincs belátható távlatban, meg a Revolutionaries fordítása is adhat támopontot. Csak gondoltam megolsztom, milyen problémákkal küzdök mostanság.
(Következő izgalmas fordítási feladatok: the big CONversation, CONS4EVA)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5786 Dátum: 2021. Augusztus 11., 13:21:58 »
Véleményem szerint a legergyább TF vonal.
Nem véletlen, hogy a Costa féle történeteknél álltam le a fordítással. Elolvasni se volt kedvem őket. Annál jobban becsülöm viszont Aldariont, hogy továbbvitte a munkát. Viszont érthető, miért az AHM-nal indítanak.
Guido szépen hozza a G1-es hangulatot, nagyjából a '80-as évekbeli első széria neveit forgatja, fullra járatva a nosztaligafaktort. Más kérdés, hogy iszonyatosan nagy kliséparádét tol és olyan fantáziátlannak éreztem az egészet, hogy hű. De nagyon nehéz kiadni az IDW-t anélkül, hogy ne legyen hirtelen mélyvíz.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 11., 15:54:29 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5785 Dátum: 2021. Augusztus 11., 11:08:19 »
Nincs annyi cérna amivel ezt a hézagot össze lehetne húzni. Adják csak ki a Dicsőséget és Costa féle történetet, legalább marad pénzem másra.  ;D Véleményem szerint a legergyább TF vonal. A Dicsőség túlzottan el van nyújtva, A V2 pedig egy össze-vissza sztori a Bayformers minden nyomorúságával. Számomra egy jó volt az egészben, amikor Rodimusz visszaszerezte a Mátrixot Üstököstől, majd meglépett Wheelie-vel arról a bolygóról. a Furman féle V1-et jobban megvenném valami szép kiadásban.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5784 Dátum: 2021. Augusztus 11., 09:48:36 »
Mérsékelt sikerrel.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5783 Dátum: 2021. Augusztus 11., 09:22:35 »
kóda?  :-\
Eredetileg ez volt a neve annak a 12 rész után megjelent, további négy füzetben szereplő nyolc történetnek, aminek az lett volna a dolga, hogy összefércelje a Simon Furman-féle időszak és a Shane McCarthney-féle szoft reboot közti vaskos hézagot.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5782 Dátum: 2021. Augusztus 10., 22:43:43 »
Hmm... :headscratch:
Most már én sem.  :nemtudom:

szerk.:
A videóban 4:15-nél szerepel... vagy azt láttam bele a facebook oldalukba?
A fene se tudja már. :o
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 10., 23:04:27 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5781 Dátum: 2021. Augusztus 10., 21:54:44 »
Nem látom...
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5780 Dátum: 2021. Augusztus 10., 21:36:53 »
Egy facebookos TF csoportban azt írják, hogy a másik az All Hail Megatron lesz, mert megmondták neki a nyári börzén. Van rá esély, a complete ugyanis majdnem 500 oldal. (A fotóképregényt nem kell komolyan venni ;) )

Most már biztos, hogy az lesz.
Ez a kép a "Dicsőség Megatronnak 01"-ből van, és a facebook oldalukon is ott szerepel:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5779 Dátum: 2021. Augusztus 10., 21:05:37 »
kóda?  :-\