Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836956 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #6168 Dátum: 2023. Június 02., 18:42:17 »
Na erre már nem emlékszem, de valószínűleg ez a festő csaj az, igen. Nekem csalódás volt, valamiért azt hittem, hogy ez kicsit sci-fisebb lesz. Nyilván az általános iskolás önmagam elképzeléseit akartam visszahallani, nem pedig egy régi mesét egy festőről.   :rolleyes:

Köszi az új adag jellemzést! Nem tudtam, hogy a semices 7. szám borítójának van egy másik fele. Nagyon hangulatos és vérbeli retro kép a TF aranykorából. Hihetetlen, mennyire dübörög a retro! Megláttam a klasszikus képeket és már kattintottam. Másik ez a gyűjtés. Voltam Pesten játékvásáron, találtam pár jó darabot. Nézem a netet, rendelek innen-onnan, belföld, külföld. 10 éve meg eszembe sem jutott a gyűjtés, a gyerekkori motu, TF és Gi Joe dobozban állt, most minden vitrinben.   :lol:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6167 Dátum: 2023. Június 01., 08:57:36 »
Igen, Janet Boltax, aki egy Google-keresés és a LinkedInje alapján reklámszövegíró és festő.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #6166 Dátum: 2023. Május 30., 13:23:45 »
Köszönet a Transformers jellemzésekért! Óriási így egybegyűjtve olvasni a sorokat. Ezek a stílusú profilképek jelentik nekem a TF rajzolás csúcsát. Most komolyan, nézzétek meg Sokkolót. Gyerekként Sokit, Bruticust, meg Mogorvát bámultam rengetegszer. Ugye net akkoriban még semmi, tv-ben nem adták, máshol rajzom nem volt róluk, ezt a pár képet vizslattam több tucatszor.  :)

"Önteltségén és lassúságán kívül nincs jelentősebb gyengesége."  Nagyon cuki mondat. Mondjuk látszik, hogy a számszerű adatoknál nem voltak később képben, mert Piranyakon valami 4 millió tonnát tud felemelni, Bruticus már csak pár százezret, valamelyik mások robi meg talán már csak ezrek körül cirkál.  De azért kg/m2 adatra nagy szükség volt, ezt tuti, hogy Bob a hasára ütve bökte oda.  Tavaly beszéltem vele. Kérdeztem, hogy Boltax lángjai honnan jött, mert az hűűű, de mély, meg minden, gyerekként az olyan volt, mint valami varázsszó. Na Boltax vmi régi ismerőse neve. Ennyit a misztikumról. :D :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6165 Dátum: 2023. Május 29., 00:05:33 »
10 érdekes tény a vDrome csatornán:

https://www.youtube.com/watch?v=NFNH1G7E-ro

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6164 Dátum: 2023. Május 26., 21:31:18 »
Légszelő Netflix, de az Égszelő hasonlít rá.
(Eredetileg elírtam ezt a hozzászólást, de nem tudtam törölni, elnézést.)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6163 Dátum: 2023. Május 25., 20:37:14 »
Na akkor ez jó, és így legalább lesz egy elwood féle név is a filmben. :)

Viszont akkor nem értem, hogy honnan jöhetett az Égszelő név. :badteeth: Lehet, hogy a honosított Armada képregényben olvastam és onnan maradt meg..
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6162 Dátum: 2023. Május 24., 04:37:02 »
Airrazor Légpenge a nem nagyon szem előtt lévő Beast Wars sorozatfeliratban és a publikálatlan képregényfordításaimban, úgyhogy semmi para :D
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6161 Dátum: 2023. Május 23., 19:56:21 »
Lehet, hogy Battletrap azért nem kapott magyar nevet, mert - hasonlóan Blitzwing-hez a Bee moziban - nem is hangzik el a neve.

Én is jobban örültem volna az Ősvezérnek és a Geptornak, de a Légpenge nekem jobban tetszik, mint az (L)égszelő tbh. Azért remélem, hogy a jövőben elwood és scorpion nem veszi át az új filmes neveket (kivéve a Légpengét) és maradnak a Comix-Art-osak. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2023. Május 23., 20:20:42 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6160 Dátum: 2023. Május 20., 19:18:13 »
A falkavezér és a Gepárd (fúj) onnan van, de a Kormányos Jack és a Légpenge nem.
Kíváncsi vagyok, hogy szegény Csatacsapda tényleg Battletrap marad-e.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6159 Dátum: 2023. Május 18., 19:13:41 »
Érdekes, hogy a Maximálok Légszelő kivételével, aki elvileg Légpenge lesz, a Királyság nevüket kapják, amit Geptor esetén sajnálok a legjobban érthető okokból.

Ne mond már, hogy Dávid komolyan a netflixes neveket használta a fordításhoz, mert én is átalakulok mindjárt! :badteeth:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6158 Dátum: 2023. Május 18., 18:38:13 »
Hát igen, a Car Robots messze nem a legminőségibb TF alkotás, de a japán Beast Erával ellentétben végig tudtam nézni.
(A Beast Wars II eleje borzalmasan unalmas, ezért 3. nekifutásra sem sikerült végignézni, a Neo jobbnak tűnik, de előtte az előzmény sorit kéne megnéznem.)
Építősrác/Hasító (Build Boy/Wedge) nekem kicsit irritáló, de Sebességtörő/Gyorshajtó (még ?-es, hogy melyik lenne a japán név jobb fordítása) (Speedbreaker/Side Burn) egyeseknek szintén irritáló lehet, de én tudtam rajta néha derülni. Természetesen ehhez az animéhez ki kell kapcsolni az agyunkat bár ezt a Bayformersnél már megszokhattuk.
Japánul angol felirattal néztem meg, mert az amcsi változat módosított, illetve bizalmatlan vagyok az angol szinkronokkal, amelyek nem eredetileg is angol nyelvű cucchoz készülnek.

Érdekes, hogy a Maximálok Légszelő kivételével, aki elvileg Légpenge lesz, a Királyság nevüket kapják, amit Geptor esetén sajnálok a legjobban érthető okokból.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6157 Dátum: 2023. Május 16., 16:15:28 »
Sajnos én falra mászom a főhős gonosz alteregóitól, Black Gokuktól, Nemezis Fővezérektől, Dakenektől. Michael Knight gonosz ikertestvére természetesen kivétel.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6156 Dátum: 2023. Május 16., 05:41:28 »
Azért ennek a filmes Ostornak lesznek olyan vonatkozásai, amik a '86-os filmbeli Ostornak (és Ciklonnak, de legfőképp Galvatronnak) voltak. Hivatalosan egyébként nem álca, hanem Terrorkon. De ezzel együtt megáll a 2001-es RiD-es párhuzam is.

Ami az animét illeti, poénra van véve, hozza a szokásos japán kliséket, amik az Armada-Energon-Cybertronból ismerősek lehetnek. Itt született meg Sky-Byte, a haikukat író predakon költő alakja, aki messze a legjobb karakter volt a sorozatban. De tagadhatatlan, hogy Ostror indította el a fekete Optimuszok - gonosz Optimusz klónok - sorát, akiket ma Nemezis fővezérekként szokás emlegetni. Ezzel együtt azért leginkább az 5-9 éves korosztály tudja leginkább értékelni.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6155 Dátum: 2023. Május 15., 22:15:25 »
Én csak pár részt láttam belőle, tűrhető.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6154 Dátum: 2023. Május 15., 22:00:46 »
Az alakja valóban hajaz Fővezérére. Az eredetére vonatkozó teória pedig a Doctor Strange 2-ben látott multiverzumra. Mellesleg az animéhez nem volt szerencsém, nézhető?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6153 Dátum: 2023. Május 15., 20:59:57 »
Nem roberto. Sanszos, hogy ez az Ostor inkább az az Ostor lesz, aki a 2001-es Robots in disguise animéban is szerepelt:

Sőt! Van egy olyan teória az eredetével kapcsolatban, hogy ő Bayformers Optimusz, akit Unikron kiragadott a Bay filmes univerzumból és átalakította.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6152 Dátum: 2023. Május 15., 20:38:29 »
Picit belekottyintanék: lehetne ennél rosszabb is a robot nevek honosítása?
A másik: látom a robotok között Ostort. Álca légi robotként ismerem, talán itt is az lesz?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6151 Dátum: 2023. Május 15., 12:01:47 »
Szegény Keréknek nincs szerencséje idehaza, ha nevekről van szó, de itt nem is baj, mert ez a robi minden csak nem Wheeljack.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6150 Dátum: 2023. Május 15., 10:53:10 »
Kormányos Jack. Úgy látszikvaz 5. számmal kezdődött a gyűjtemény Speier Dávidnál.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6149 Dátum: 2023. Május 14., 11:34:32 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6148 Dátum: 2023. Május 12., 15:26:59 »
Igen, nekem is vannak a szekrényben olyan TF figuráim, amik nincsenek még annyira kibontva, mint a többi.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6147 Dátum: 2023. Május 12., 14:11:50 »
A mozis karakterek leírása alapból volt hiányosabb gondolom a többiekénél.

Érdekes egyébként, hogy vannak karakterek akik a mai napig nincsennek olyan szinten kibontva mint a döbbiek.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #6146 Dátum: 2023. Május 08., 20:01:21 »
Köszönöm a karakter leírások újabb adagját. Jó látni, hogy a főoldal tele van Transformerssel  :)
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6145 Dátum: 2023. Május 03., 19:14:27 »
Hát, Fülelő úgy tűnt... Majd még meglátjuk, miben sántikál Üstökös.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6144 Dátum: 2023. Május 02., 11:55:34 »
Nézi valaki a Földszikrát? Tarantulas és Membrán (Breakdown) szemilyégét teljesen átírták. Az előbbi új életet akar kezdeni az emberi társadalomba beilleszkedve, míg a másik Űrdongó régi barátja?! Vannak még szabadon Álcák, akik folytatni akarják a háborút? :badteeth:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6143 Dátum: 2023. Április 28., 21:28:56 »
No tessék, egyből Unikron a téma
Igen, mert fura, hogy neki mennyire G1 hű az altmódját. ;) :hehe:

Laurence Fishburne, mint A3 jöhet! :) Vicces lett volna, ha Keanu kapta volna meg Orion/Optimusz szerepét.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6142 Dátum: 2023. Április 28., 16:29:42 »
No tessék, egyből Unikron a téma, Mirage/Jazz helyett.  :badteeth: És a jövőre beígért animációs mozi smafu? Ahol Thor lesz Optimusz hangja, a Fekete Özvegy Arszi, Morpheus Alfa Trion és Don Draper Sentinel?
És már van belőle képünk is?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6141 Dátum: 2023. Április 27., 22:18:14 »
Csak előrukkolnak végül Unikronnal úgy, ahogy eredeti formájában ismerjük? Más: Optimus előző- Űrdongós- arcformája jobban bejött. És mibe lefogadom, Dongó kommunikációja megint kimerül majd a mutogatásban és a 'rádió játékban'..

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6140 Dátum: 2023. Április 27., 20:08:14 »
 :tf-optimus:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6139 Dátum: 2023. Április 26., 07:15:02 »
Nem szoktam filmről az előzetes alapján túl sokat várni. Lásd az emlegetett Villámszárnyat: ment a visongás, aztán volt az egész filmben talán két percnyi jelenete. Igen, más ez a Wheeljack, mint amit láttunk, igen, az alt módja alapján Jazz is lehetne Délibáb. De akármilyen soft-hard reboottal is jön bárki, a moziverzum Bayverse marad, és nem lesz belőle G1. Én sosem szerettem a filmeket, se az elsőt, se az ŰrDongót, de nem volt még olyan rész, aminek ne lettek volna jó pillanatai, és érdekes látni, hogy ma épp ki mit gondol erről a franchize-ról, akkor is, ha történnek menet közben olyan hülyeségek, hogy leveszik Arszi robotalakjában a motoralakjának a fényszóróit, mert... miért is? Túl szexista?

Szélyes imre halála pedig szomorú, de szerintem sosem volt jó választás Optimusznak, Kristóf Tibort sokkal nagyobb veszteségnek éreztem, még ha csak az első film jutott neki. Az ő hangjából áradt valami melegség, ami bölcsességgel is párosult, hogy ezt a Morgan Freeman szinkronok hozták neki, vagy ezért kapta meg őket, azt már nem fogom megfejteni. Szélyesről csak az jutott eszembe, hogy ez az Optimusz túl öreg már a harchoz. És most itt állunk mozifilm előtt Optimusz-hang nélkül, meg a magyar szikronosok bölcsességének hála - miközben az amerikaiak szándékoltan fiatalítottak - a FöldSzikrában is az évad közepén lehet majd szinkronhangot váltani.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."