Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 834275 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5958 Dátum: 2022. Április 11., 19:46:11 »
Erre mondja azt az angol, hogy "This isn't bloody Shakespeare", szóval azért olyan sokat ne várjunk a Marvel G1-től. Míg az IDW a mai sztorikat elsősorban egy idősebb törzsközönségnek írja, a G1 Marvel felvevőpiaca kb. 6-12-éves korosztály lehetett. Budiansky volt 30-31, Furman 23-24, mikor belecsöppent ebbe a sorozatba, ami ráadásul nem a Marvel zászlóshajóinak egyike volt, hanem egy bérmunkába kiadott feladat. Szóval nem azzal a műgonddal és alapossággal készült, mint mondjuk a Jég és tűz dalai (Ugye, J.R.R. Martin? Hol a 6-7. kötet? Nem írod már meg őket, ugye?). Ehhez hozzávesszük, hogy folyamatosan be kellett valahogy vezetni új játékok/karakterek tucatjait, hát ember legyen a talpán, aki ezt pengén megcsinálja. Budiansky poénra vette a dolgot, Furmannál a rejtély, a suspence fenntartása volt a visszatérő elem. Amennyire tudtak, igyekeztek koherens dolgot alkotni, de ennyire futotta. Persze, mi is csinálhatjuk azt, mint Barber, hogy elkezdünk elméleteket gyártani és mások hibáit kimagyarázva rendezni az egészet egy koherens egésszé, de akkor odajutunk, hogy ennél tudtunk volna jobbat is, és végül nem fogunk tudni mit kezdeni a négymillió éves háború toposzával, mert ennyi idő alatt mindenki kicsinálja a másikat, egyszerűen nincs más magyarázat. Ill. vannak olyan magyarázatok, hogy nem is volt 4 millió évig konfliktus, voltak békésebb időszakok, ill. hogy a vetekedő álca vezérek egymás sírját ásták meg, és köztük lavírozó, olykor már teljesen leírt és ignorált autobotok így életek túl. Mondhatnám azt, hogy Sokkoló logikai áramkörei sérültek, mikor túlhevült a Föld légkörébe történt visszatérésekor. Hogy a kibertroni álcák már túlléptek Megatronon, mikor felébredt, és nem volt nekik annyira fontos sem a korábbi vezérük, sem a Föld meghódítása. Főleg, hogy Megatron baromira nagy lúzer a Marvel képregényben. az 5. füzettől gyakorlatilag csak társbérlő az álca vezetői poszton, és sosem lesz belőle olyan félelmetes, megkerülhetetlen vezér, mint akár rajzfilmben. Inkább csak egy dühkitörésekkel küzdő, örjöngő bohóc, amin ugyan hoz valamit a ReGeneration, de az is inkább szánalmas. Leginkább a G2 teszi az őt illető helyére. De szerintem a legjobban akkor járunk, hogy adottnak veszünk minden hülyeséget úgy, ahogy van. Egy másik angol kifejezéssel élve, ez a "suspention of disbelief", vagyis a kételkedés felfüggesztése.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5957 Dátum: 2022. Április 11., 19:23:11 »
Elgondolkodtatott a dolog és ja sok hülye döntést hoztak az Álcák.

Amúgy az sem piskóta, hogy mindig olyan bénán lőnek az Alakváltók, hogy sosem képesek eltalálni egymást vagy, ha mégis, akkor (a G1 film kivételével, példa arra, hogy a kivétel erősíti a szabályt) szinte semmi bajuk sem esik általában. Persze, ha nem Vehikon a mi kis Alakváltónk.
Nem tudom miért, de nem tudok azzal kibékülni, hogy a Prime első!!! részében kinyírtak egy nevesített Alakváltót, Sziklaugrót. Meg pár rész múlva Égrengést, szintén a debütáló epizódjában. A Hasbro így akar(t) játékokat eladni? (Na jó, mindkettő szerepelt utána zombiként, de mi értelme volt? Gondolom kevesebb szinkron színészt kell rendszeresen fizetni.

Van tippje valakinek, hogy a Semicnél hogyan lett a Landmine-ból Gránátfej? Valahogy nem jön át. A Fülelőt megértem, hisz a Hanghullám béna lenne és a bio alapján tök jó. Gránátfej esetében nem rémlik, hogy lett volna bio, ami alapján kaphatta volna a nevet. Személy szerint jobban tetszik a Gránátfej, mint a Taposóakna, de ízlések és (Transzformer) pofonok.

Ha már Straxus A fandomon olvastam, hogy nem halt meg, amikor Össztűz elégette. A feje egy KR tartájban úszott és onnan irányított tovább. Miután Megatron  felrobbantotta az űrhidat és Megatron a roncstelepre került, az ő tudatmintáját és fiziológiáját felhasználva épített egy "Klón Megatront", amibe belehelyezte a tudatát. A klón sokáig nem is tudta, hogy ő nem a valódi Megatron, ameddig nem akarta átvenni a teste feletti uralmat. Ez pedig egy baromi nagy katyvaszhoz és a klón örültéhez vezetett, aki végül öngyilkos lett    Ez hol jelent meg? Brit képregények?
Igen, brit sztorik. Már hallottam róla a TFWiki böngészgetése közben. Érdekesnek hangzik, de megvárom a beírást.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5956 Dátum: 2022. Április 11., 18:42:57 »
Igen.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5955 Dátum: 2022. Április 11., 10:21:13 »
Ha már lyukak.

A G1. akárhogy, akárhányszor olvasom végig, keresek hozzá hátteret, minden alakommal nekem egyre lyukasabb.

Pl. Megatron eltűnése után, Kibertron fel lett osztva 4 álcavezér közt: Straxus, Féreg, Skorponok, Mennydörgés. Ezek az alatt a pár millió év alatt amíg Megiék aludtak szépen módszeresen haza is  verték az autobot sereget. Volt egy halovány autobot ellenállás amit Maximus és Xaaron vezetett, volt néhány fosztogató banditává silányult autobot egység lásd emeltyük, meg néhány gerilla csapat Lásd Össztűzék.

Miután Megatronék feltámadtak és sikerült helyreállítani a kapcsolatot és megépült az űrhíd is (egyéb ként akkor már sokkoló volt az álcavezér szóval így még furcsább)  nem az lett volna a logikus hogy a földön ragadt álcák visszatérnek és Megatron (vagy Sokkoló) helyre állítja a status quo-t és egy normális sereggel letiporják mind a 20 földön lévő autobotot.

Ehelyett mi volt. Kuncsorogtak itt technológiáért, üzemanyagért, energonért, Trypiconért, meg néha a halott kibertroni álcavezérek katonái megjelentek a földi csapatba és ennyi. Megjegyzendő, hogy miután Féreg lett az álca fővezér valahogy teljesen elsikkadt ez a használjuk ki a Kibertron adta lehetőségeket vonal.

Azt se egészen értem, hogy ez a G1. 52-55-ig story, hogy volt. Miért is kellett Megatronnak egy komplett cselszövés a visszatéréshez? Ráadásul pont Üstökössel. Az álcák vezére mindig a legerősebb. Üstököstől, Sokkolótól még egy ilyen fondorlatos álcapáncél, felrobbantom a bárkát terv még oké. De egy Megatronnak nem oda kellett volna menni és közölni Skorponokkal, hogy: "Figyi már a helyemen ülsz!" És ha önmagától nem áll fel akkor felállítjuk.

Vagy nem bízott abba, hogy face-face ellen le tudja győzni Skorponokot? (mondjuk Sokkoló se tudta és kb. ugyanaz az erőszint) Érdekes, hogy a logika harcosa a tervezés atya volt az aki telibe egyenesen rátámadt Skorponokra, nem Megatron. (Mondjuk Sokkolót se értem. Ha a föld légterébe való belépés meg se kottyant nem kellett volna felkeresni Férget és megkérdezni tőle, hogy szakmailag hogy is volt ez a hagysz engem elégni dolog? Egyébként honnan szerzett űrhajót?)

Na mindegy, csak úgy ez megint sánta.

Ha már Straxus A fandomon olvastam, hogy nem halt meg, amikor Össztűz elégette. A feje egy KR tartájban úszott és onnan irányított tovább. Miután Megatron  felrobbantotta az űrhidat és Megatron a roncstelepre került, az ő tudatmintáját és fiziológiáját felhasználva épített egy "Klón Megatront", amibe belehelyezte a tudatát. A klón sokáig nem is tudta, hogy ő nem a valódi Megatron, ameddig nem akarta átvenni a teste feletti uralmat. Ez pedig egy baromi nagy katyvaszhoz és a klón örültéhez vezetett, aki végül öngyilkos lett    Ez hol jelent meg? Brit képregények?
« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 11., 11:52:13 írta Feast4 »

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5954 Dátum: 2022. Április 08., 21:52:47 »
Most csak úgy eszembe jutott: tényleg csak azért szerepelt egy időutazó űrhajó a rid-ben, hogy kiküszöböljék a három kamerás Álca jelenlétét a Wheele füzetben?
A válasz a kérdésedre: igen. Barber híres volt arról, hogy mindent elkövetett azért, hogy befoltozza ezeket a lyukakat a történetekben. Bár nem a kedvenc írom, az egyik dolog, amiért szimpatikus volt nekem, az ez a típusú alázat, amivel a kontinuitást szolgálta.
Oké, de a problémám az egésszel, hogy az Álcáknak volt egy időgépük. Zűrzavar megváltoztathatta volna az egész történelmet, de helyette inkább landolt vele az Autobotok álltal ellenőrzött Iakónban és ennyi. Egy ekkora aduászt nem kijátszani számomra érthetetlen. :-\

Turkia: nem rajzfilm, hanem az első Bay filmben mondta Blackout, hogy "Mindenki üdvözli Megatront!".
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5953 Dátum: 2022. Április 08., 21:14:26 »
Április 13. a Transformers kötet megjelenése a fumaxnál.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5952 Dátum: 2022. Április 06., 09:09:35 »

Nem tudom, hogy kinek a műve volt, de mozis "All hail Megatron!" beköszönést a TV2-őn úgy feliratozták, hogy "Mindenki üdvözli Megatront!". :hehe:

 :D :D :D :D Ne már, tényleg??  De van belőle rajzfilm, ami volt a TV2-n?
Ez olyan, mint megvan nekem az első kiadású magyar Birodalom Visszavág könyv. Jabba a hutt ott simán KALAPOS JABBA!  :brow: :brow:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5951 Dátum: 2022. Április 05., 05:39:33 »
Most csak úgy eszembe jutott: tényleg csak azért szerepelt egy időutazó űrhajó a rid-ben, hogy kiküszöböljék a három kamerás Álca jelenlétét a Wheele füzetben?
A válasz a kérdésedre: igen. Barber híres volt arról, hogy mindent elkövetett azért, hogy befoltozza ezeket a lyukakat a történetekben. Bár nem a kedvenc írom, az egyik dolog, amiért szimpatikus volt nekem, az ez a típusú alázat, amivel a kontinuitást szolgálta.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5950 Dátum: 2022. Április 04., 12:48:22 »
Ez de jó kérdés! Ha visszautazok a múltba és ott az időgép megsemmisül, lesz-e időgép abban a jövőben ahonnan jöttem? Azt a részt egyszer olvastam, amikor kikerült az oldalra, nekem fejfájdítóan zavaros  :hehe:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5949 Dátum: 2022. Április 03., 19:32:26 »
Most csak úgy eszembe jutott: tényleg csak azért szerepelt egy időutazó űrhajó a rid-ben, hogy kiküszöböljék a három kamerás Álca jelenlétét a Wheele füzetben? Mert ők ugye a későbbi All Hail Megatron füzetekben is szerepeltek, ami egy logikai bukta volt.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5948 Dátum: 2022. Március 28., 20:52:33 »
És mikor fog megjelenni?
Áprilisban, ennyit írnak, de náluk előfordul csúszás mostanában többször is.
Köszi! Bevallom, hogy unalmas már a hónapok óta tartó várakozás, de így legalább van már valami támpont.

Nem tudom, hogy kinek a műve volt, de mozis "All hail Megatron!" beköszönést a TV2-őn úgy feliratozták, hogy "Mindenki üdvözli Megatront!". :hehe:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5947 Dátum: 2022. Március 28., 18:19:27 »
Ezt muszáj most megosztanom:
Aminap végignéztem a BotBots-t, nem vészes, de az egyik részben a zseblámpa titkos ügynöknőnek férfi hangot adtak méghozzá úgy, hogy Dimlit, az Elveszett Bot zseblámpa egyszer asszonyomnak szólította. Ilyenkor elgondolkozom, mi történhetett a szinkron stúdióban.
A neveket nem fordították, de mentségükre némelyiknek hülye neve van, másoknak, például Burgertronnak a nevét én sem fordítanám le.
A Robots in Disguise-ot itt Álruhás Robotoknak fordították, ez már a harmadik fordítása, amiről tudok az Álcázott Robotok (itt és Cybertron 2. szinkron) és Robotok Álruhában (RiD15 1. részének alcíme) után.

A történet pár perc után kiszámítható, a főgonosz meg pár rész után. Ám derültem párszor rajta, meg kimondottan tetszett Dave, a biztonsági őr dalbetéte. Az Én kicsi pónim Varázslatos barátságot jutatta eszembe, illetve azt, hogy ilyet még TF rajzfilmben nem pipáltam. Nekem a legszimpatikusabb karakter Bonz-Eye volt, a "bonsai" növény.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5946 Dátum: 2022. Március 28., 14:45:27 »
És mikor fog megjelenni?
Áprilisban, ennyit írnak, de náluk előfordul csúszás mostanában többször is.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5945 Dátum: 2022. Március 27., 23:24:09 »
A 2007-est biztos Speier fordította, akkor csináltam vele az interjút.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5944 Dátum: 2022. Március 27., 22:58:59 »
A Fumax AHM honosítás címe nem sokban tér el az ittenitől, egyszerűen Éljen Megatron!
Igen, valószínűleg a 2007-es mozifilmet alapul véve, ahol elhangzott az ominózus "All hail Megatron" (pontosabban feliraton jelent meg), mikor az álcák mozgósítanak és Blackout/Kisülés bejelentkezik, ezzel köszön be, amit Hagen Péter "Éljen Megatron"-nak fordított. (Teljesen meglepődtem, mert azt hittem, minden részt Speier Dávid fordított, de az idszb szerint nem.)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #5943 Dátum: 2022. Március 27., 01:55:04 »
A Fumax AHM honosítás címe nem sokban tér el az ittenitől, egyszerűen Éljen Megatron!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5942 Dátum: 2022. Március 26., 16:46:52 »
És mikor fog megjelenni?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5941 Dátum: 2022. Március 26., 15:27:25 »
Sokban függ attól, hogy kézbe véve milyen benyomást tesz majd. A 30 ropira én is húzom a számat, meg ha annyira akartam volna, megvettem volna már angolul. Másfelől csaknem negyedszázad után kapunk először egy tisztességes TF képregényt magyarul. Szóval meglátom ezt még.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5940 Dátum: 2022. Március 21., 04:47:07 »
Végül is igen. Furman távozása után szerintem mélypontra került a széria. Az AHM még elment tejföllel, de rettentő sok a sallang. Fele ennyi füzettel sokkal feszesebb történetet kaptunk volna. A Costa féle Ongoingban voltak jó ötletek, csak következetlen, szétcsúszott sztori volt. Eléggé rányomta bélyegét a filmek világa, amitől engem személy szerint a hideg ráz :D.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5939 Dátum: 2022. Március 20., 10:05:09 »
Szóval kb az AHM-en kívül mindent vennél!? :D
Mondjuk én is nagyon tudnék örülni egy Többek mint aminek látszanak kötetnek. A legjobb TF képregénysorozat szerintem, amiket eddig olvastam.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5938 Dátum: 2022. Március 20., 04:43:08 »
Az IDW univerzumból: Beszivárgás, Viharhozó, Eszkaláció, Pusztítás, A Roncsolók Végső Harca, Maximum Dinobotok, Többek mint..., Álcázott Robotok ( amennyi itt honosításra került az oldalon, az alapján vakon venném a folytatást is )Megatron eredet, Autokácia és folytatásai, Regeneráció. Az AHM nekem nagyon lapos. A kapcsolódó Spotlight füzeteket viszont szeretem. A Costa érát már szóba se hozom  :). Valamint egy Marvel G1 sort is elfogadnék.
Ha jól pörög az AHM, talán ezekből lesz esély valamelyik megjelenésére.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5937 Dátum: 2022. Március 20., 04:11:28 »
Melyik sztori az amiért kiadnál hasonló pénzeket? :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5936 Dátum: 2022. Március 17., 16:15:00 »
Egyiket sem. Ennek a sztorinak számomra nincs értéke.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5935 Dátum: 2022. Március 13., 09:37:00 »
Melyiket fogjátok megvenni a fumaxos TF kötetből, a normált vagy a limitáltat?
Én megrendeltem a limitáltat a +2 spotlight képregény miatt, ami benne van, de eléggé húztam a szájjam, hogy kiadjak-e érte ennyit.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5934 Dátum: 2022. Március 04., 16:52:19 »
Szerintem vicces. Ha a gyerek annyi idős lesz, majd megnézzük  :badteeth:
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5933 Dátum: 2022. Március 03., 17:32:26 »
Hát, ez mindennek tűnik, csak nem Transformersnek. 2 mese jutott róla eszembe:
1. A Fixik, valamikor a Minimaxon ment, kis kütyü javító lény családról szól, akik egy családi házban élnek titokban, csak a Tom Thomas nevű fiú tudja, hogy léteznek.
2. Toy Story filmek.

Szerintem, a Brave Exkaiser és a Brave Fighbird inkább tűnnek TF-nek, mint ez. Az előbbi butított Victory kis Car Robots beütéssel, míg az utóbbi egy Mestererő szerűség, egy űrlény terminátor Ginraival, illetve az Exkaiser újragondolása.
Egy pozitívum mégiscsak van, nem annyira ronda, mint az Animated, vagy a Rise of TMNT.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5932 Dátum: 2022. Március 02., 20:16:04 »
 :badteeth:


Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5931 Dátum: 2022. Február 18., 20:05:17 »
Viszonylag új hírek:
Ősszel jön a Nickelodeonra a Transformers Earthspark (hívjuk csak Földszikrának), természetesen külföldön.

Most nagyon felkapott hír, hogy nyár környékén kiadnak (nem a Hasbro szériája, amúgy már Én kicsi pónim és G. I. Joe szériát adott ki a cég, aminek nevét nem tudom megjegyezni, csak annyit, hogy K betűs) egy Optimusz és Megatron bishouju PVC szobrocskát, ami azt jelenti, hogy anime lányok lesznek. Optimusz valami gyönyörű prototípust kapott, Megatron ruhája már nem annyira tetszik.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5930 Dátum: 2022. Január 29., 13:34:26 »
Úgy tervezi, hogy miután végzett a Takara Trilógiával vagy a japán BWII/Neo, vagy a Car Robots (japán neveknél nincs fogódzó, az angol olyan random, mint az Unikron Trilógia, vagy még sokkal rosszabb), vagy a Mini-Conok Legendája/Armada. (A legendát szándékosan tenné egyes számba, szerinte a "Legendái" hülyén hangzana. Vagy egy poén cím: "Mini-Con hajsza", mint a Mátrix hajsza, a másik kettő pedig Energon hajsza és Kiber (bolygó) Kulcs hajsza lenne, így alkotnák meg az "Unikron-hajsza Trilógiát")

Megjegyzés: A CN-es Energon szinkron meglepően jó volt. Érdekes, a Takara Trilógia feliratait, valami hasonló stílusban lehetne hiteles lefordítani.

Az Energonnal és Cybertronnal egy bökkenő van a terminológián kívül, csak hardsub van angolul a japán változatokhoz.

Vissza az Armadához:
Lefordítani a japán szöveget fogja, úgy, ahogyan a Takara Trilógiánál: az Autobotok köreiben a formalitásokat lebontani, vagyis nincs magázás, igenisezés és rangon szólítás. Az Álcáknál szintén tegezés van, de ők már az Álca vezérének/Pusztítás Császárának "Igenis, nagyúr!"-ral is válaszolhatnak, a megszólitás "Név", vagy "Név nagyúr". (Megatron/Galvatron/Zarak/Skorponok/Overlord/Z Ördög/Halálszaurusz/Violen Jiger (nagyúr))
Illetve a káromkodást (melyből szerintünk kicsit túl sok is van) "Salakba!", "Menj(etek/en, 3. személy nem magázás) a salakba/verembe!" (vagy ahogyan a pitet akarjuk hívni, Takara Trilógiában még nem használná), Autoroncs/Álcaroncs, "Salakká redukállak!" (Az "I'll reduce you to slag!", itt az "Armadában" (ez rövidebb cím) használták a fordítók is, de amúgy már hallotta korábban így már párszor elsütötte a TT-ban is), ja és Prímuszra!, emiatt kellett a helyes írásmód, Armadában van egy jó pár "Geez!", amit az Alakváltók esetében nem szívesen fordítana helyesen.
A fentiek kivételével igyekszik szöveghű maradni, amit ennél még jóval könnyebb tartani, mint a rengeteg karcolásból energonozó TT feliratok, kimondottan a Fejmesterek, amit TFWiki és józan paraszti ész nélkül lehetetlen rendesen lefordítani.

A probléma a terminológiával van.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5929 Dátum: 2022. Január 29., 08:26:34 »
Ha jól értem, a Unicron-triolgy-t a japán sorozat alapján szeretnétek feliratozni, és ha jól értem, angol feliratot fordítotok magyarra.
Elsőként döntsétek el, mit szeretnétek: a japán sorozat autentikus fordítását vagy egyfajta hibridet, a nyugati változatnak egyfajta teljesebb változatát, és aztán ahhoz ragaszkodni, de nem keverném, hogy hogy hol-így, hol úgy.
Ha a nyugati változat mellett döntötök, akkor a rajzfilm névfordításait használnám, itt van, aminek több magyar változata is van, rátok bízom, melyiket kedvelitek jobban, és ahhoz tartsátok magatokat.
Ha a japán változat mellett döntötök, akkor vigyétek végig azt, de az sem ördögtől való, és a játékfigurák gyűjtöi körében az is teljesen elfogadott nézet, ha meghagyjátok az angol neveket (hisz a japánok is angol neveket adnak nekik).
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."