Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836744 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #6048 Dátum: 2022. December 03., 10:23:50 »
Biztos nem fogom moziban megnézni. Azt a hibát már az első filmmel egyszer elkövettem  :badteeth:
A Beast Wars sosem volt a szívem csücske. Nekem a Transformers klasszikus karakterei jönnek be. Azért idővel biztos megnézem, csak azért is. De előtte még rá kell vennem magam az Utolsó Lovag megtekintésére. Ha már szög, legyen százas.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6047 Dátum: 2022. December 02., 09:25:46 »
Foglalkoztat, bár őszintén én az ŰrDongóval sem voltak kibékülve, leszámítva azt a kétszer másfél percet, ami a Kibertronon játszódott.

Kijött a magyar előzetes is amúgy:
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6046 Dátum: 2022. December 01., 19:30:22 »
Nem tudom, foglalkoztat-e valakit a közelgő TF-film, a Rise of the beasts (Fenevadak kora).

https://www.youtube.com/watch?v=iUHAObplk4k

Bay ott van ugyan a producerek közt -csak ott-, de kérdés az, számít-e ez valamit egyáltalán.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6045 Dátum: 2022. November 29., 20:34:49 »
A Volánjack ma meg lett erősítve, mivel megemlítették. Az Elita-1 az marad, illetve Fejreccsentő is Fejreccsentő. Sajnos Srapnel és Szilánk nevét nem mondták ki, illetve az Álcarovart sem, még függőben vannak.
Érdekes, hogy a Kibertronból melléknevet i-vel is képezték, kibertronként meg főként akkor használják, ha a fajra gondolnak, de nem hiszem, hogy ebben túlságosan következetesek lennének.
Az Autobots, roll out! most Autobotok, gördüljünk! lett.

Nem tudom, de úgy érzem, hogy Borbiczki Ferenc, aki zseniálisan adta Megatront a filmekben és a Prime-ban, most Autobot Megatronként eléggé nem passzol.
(Optimuszról annyit, hogy szerintem alapból jobban passzol neki Barbinek Péter. Ez személyes vélemény. A filmekben meg a Prime-ban tényleg Szélyes Imre volt a helyes választás, ezt nem vitatom.)
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6044 Dátum: 2022. November 28., 15:48:11 »
Sikerült megnézni az 1. részt. 2 hiba: kibertroni helyett kibertron és Optimusz Prime. A rész végén szerencsére elejtik, hogy fővezér, szóval ki akarták engesztelni a hozzám hasonlókat.
Hadar, Fricska, Optimusz Prime, Megatron, Űrdongó, Svindli, Fémtető.
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 28., 20:17:20 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6043 Dátum: 2022. November 28., 12:27:26 »
Sajnos ma még nem lesz Kerék, de a többi kiderül. (Spanyolul már láttam a YouTubeon.) Több, mint a semmi. Amúgy a Volánjack a Wikipédia alapján tényleg az Armada név. (Én japánul rajongói felirattal néztem végig, szóval nekem Rampage/Dühöngő volt.)
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 28., 15:50:19 írta Kibertroni Űrtigris »
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6042 Dátum: 2022. November 27., 22:04:46 »
Belefutottak ugyanabba az utcába, mint anno a Kandi Lapok Kormányos Jackkel.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6041 Dátum: 2022. November 27., 21:44:43 »
Wheeljack pedig VolánJack :badteeth:

Note: mintha az Armada szinkronban is ez lett volna a neve.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6040 Dátum: 2022. November 27., 21:27:35 »
Wheeljack nem Kerék névre hallgat?  :headscratch:

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6039 Dátum: 2022. November 27., 20:43:04 »
Szóval holnaptól FöldSzikra a Nickelodeonon.

A kábeles epizódösszefoglaló szerint Twitch neve Fricska, Trash neve Hadar lesz.
Wheeljack pedig VolánJack :badteeth:
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6038 Dátum: 2022. November 27., 09:11:25 »
Gratulálok!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6037 Dátum: 2022. November 25., 07:18:52 »
Sikerült a haveromnak befejezni a Fejmestereket.
Nagyon köszönjük szépen a rengeteg segítséget!
Autobotok, alakváltás és guruljunk!
Fejmesterek, alakváltás és fel a fejjel!
Célmesterek, célra tarts!
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6036 Dátum: 2022. November 17., 17:04:49 »
FöldSzikra port.hu leírás:
"A két testvér, Robby és Mo Malto véletlen szikrával életre kelt pár földi születésű alakváltót, a terraiakat. A család esküt tesz, hogy megvédi az új botokat, míg a terraiak kibertroni gyökereiket kutatva megtanulnak transzformerekké válni."
Tudom, hogy a port.hu leírásai majdnem mindig marhaság, de terminológiai szempontból ígéretes. Végre Kibertron.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6035 Dátum: 2022. November 13., 21:41:31 »
Arra a Transzmetál Megatron vs Car Robots "Lángimusz"/Optimusz fővezér képre kíváncsi lennék, mert nem sikerült rábukkanni.
8:48-nál:


A Földszikra promójára reagálva van rá esély, hogy nem ilyen vegyes vágott szinkront fog kapni, mert más sorozatnál már megtörtént, hogy a reklámban nem fordították le a neveket, de a sorozatban meg igen. Amúgy nagyon remélem, hogy a Prime után bő 10 évvel végre temethetjük az angol nevek erőltetését!
Köszönöm!
Én is remélem, de nagyon.
Amúgy egyszer láttam a YouTubeon egy régi CN Cybertron promót, ahol az Álcák Megtévesztők voltak, de a sorozatban Robotikák, mint az Energonban.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6034 Dátum: 2022. November 12., 15:21:26 »
Arra a Transzmetál Megatron vs Car Robots "Lángimusz"/Optimusz fővezér képre kíváncsi lennék, mert nem sikerült rábukkanni.
8:48-nál:


A Földszikra promójára reagálva van rá esély, hogy nem ilyen vegyes vágott szinkront fog kapni, mert más sorozatnál már megtörtént, hogy a reklámban nem fordították le a neveket, de a sorozatban meg igen. Amúgy nagyon remélem, hogy a Prime után bő 10 évvel végre temethetjük az angol nevek erőltetését!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6033 Dátum: 2022. November 12., 14:05:45 »
28-án már magyarul is jön a FöldSzikra a Nickelodeonon és NickToonson.
Néztem egy magyar előzetest és a narrátor Űrdongót Űrdongónak, míg Optimuszt Optimusz Prime-nak nevezte. (Az Álcák persze Álcák.) Remélem, a sorozatban fővezér lesz.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6032 Dátum: 2022. November 05., 13:55:57 »
KiD, itt érdeklődnék, hogy hogyan haladnak a marveles karakterleírások fordításai, mert most úgy vagyok vele, hogy ha végzek minden fordítással, még megcsinálnám/befejezném azt is, és a beírói tapasztalataimat azzal frissíteném fel. (Kérdés a nevek feltűntetése, mert a kötetek angol névsorrendet használnak, ami magyarul követhetetlen káoszt okoz majd, a magyar név szerinti ábécé-sorrend viszont lehet, hogy megzavarja azt, aki nem ismeri a magyar neveket. Szóval ez ügyben is várom a javaslatokat.

A kérdés első felére válaszolva, szarul, de büszkén. Télen most lesz időm kicsit foglalkozni vele újra, de ha be szeretnél szállni, egyeztessünk priviben, gyere nyugodtan.

Ami az ABC-t illeti, engem sosem zavart a magyar füzetekben, hogy látszólag random érkeztek a szereplők, ha az Univerzum füzetekben is össze-vissza lennének a nevek (lévén követnék az angol sorrendet), engem speciel az sem zavarna. De van benne igazság, hogy nehezebben kereshető úgy konkrét szereplő. Én mindenesetre az angol sorrendben indultam neki.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6031 Dátum: 2022. Október 31., 08:50:06 »
Szerintem a karakterleírásokat célszerű lenne mindkét sorrendben feltölteni persze, ha van rá elég tárhely kapacitás.

Arra a Transzmetál Megatron vs Car Robots "Lángimusz"/Optimusz fővezér képre kíváncsi lennék, mert nem sikerült rábukkanni.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6030 Dátum: 2022. Október 29., 13:55:58 »
Megint más: érdemes felkeresni Don Figueroa Twitter-oldalát, épp most tette ki a soha meg nem jelent DW-s Beast Wars képregény 1. számának ceruzarajzait, korábban ugyanígy kitette a DW Transformers 10. számának felét. Az accountja @SketchyFig.
Atyaég! Emlékszem, hogy a régi sg (vagy indexes) TF fórumon volt is erről szó, és egy kép is volt posztolva, amin Transmetals Megatron és Car robots Optimus feszűl egymásnak. Remélem máshová is fel lesznek töltve azok a rajzok, mert twittert elvből nem használok.
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 06., 21:14:32 írta Aldarion »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6029 Dátum: 2022. Október 29., 09:07:44 »
Amúgy nem olvastam erről interjút, de érdekelne, mi történt Budianskyval. Marha jó történeteket írt, aztán elengedte teljesen, aztán a vége előtt úgy volt vele, hogy búcsúzni talán mégis szépen illene, és megint összekapta magát. Talán a sok bemutatandó karakter miatt (te is említetted) úgy volt vele, hogy itt úgy se lehet majd értelmesen dolgozni, nem tudom. Vagy, hogy mi más melója volt akkoriban a Marvelnél, az is belejátszhatott. Elwood esetleg tudja.
Azért nem írtam erre semmit, mert úgy voltam vele, hogy keresek egy vonatkozó interjút, de aztán lusta voltam, és mégsem. Van az IDW-nek egy több kötetes gyűjteményes kiadása a US Marvel G1-ből - illegálba online is letölthető - amibe egy-egy nagyobb storyarc előtt Bob írt pár sort, hogy kb. milyen hangulatban mit miért csinált akkoriban, azokat érdemes elolvasni. A lényeg kb. az, amit írtál: belefáradt, hogy nagyon sok figurát kell nagyon rövid idő alatt bemutatnia. Ami őt igazán érdekelte, azok az ember-robot interakciók voltak, és erre akad példa szép számmal, legyen az Buster-Racsni, a piti gengszter és Megatron, Robotmester és az álcák/autobotok, az a lány, aki Szánt babusgatta, a szerelő, a dinobotok és a turistalány, a GARH-os pasi, aki 20+ rész alatt robotelhárítóból eljut oda, hogy megmentse az emeltyűket, (Galen, Zarak, Zarak lánya és a nebulosi minisorozat,) HiQ, és társai hogy lettek erőváltók/erőmesterek, a 4 kisgyerek - majd Bosko - és Légi Hiúz, Buster csaja és Össztűz, a színészlány és Koponya, a begerjedők, akik sosem tértek vissza, és Spike, aki a tesóját kereste, és utána nem tudta, hányadán áll a Maximuszsággal. Meg persze az Áramkörszaggató, akiben - ahogy arról szó volt már - jóval több potenciát hordozott magában.

Más: a Lost Light 25-tel lényegében a IDW 2005-ös univerzum fordításának a végére értem, még kb. 12 füzet van az IDW 2019-es univerzumból hátra a jelenleg is futó Shattered Glass II-t is beleértve. (Van még 2 füzet a Hearst of Steel folytatása, a Infestation II, ami egy ősi istenekkel és halemberekkel súlyosbított lovecrafti crossover, de nem egy nagy eresztés és igazából sehova se számít.)
KiD, itt érdeklődnék, hogy hogyan haladnak a marveles karakterleírások fordításai, mert most úgy vagyok vele, hogy ha végzek minden fordítással, még megcsinálnám/befejezném azt is, és a beírói tapasztalataimat azzal frissíteném fel. (Kérdés a nevek feltűntetése, mert a kötetek angol névsorrendet használnak, ami magyarul követhetetlen káoszt okoz majd, a magyar név szerinti ábécé-sorrend viszont lehet, hogy megzavarja azt, aki nem ismeri a magyar neveket. Szóval ez ügyben is várom a javaslatokat.

Megint más: érdemes felkeresni Don Figueroa Twitter-oldalát, épp most tette ki a soha meg nem jelent DW-s Beast Wars képregény 1. számának ceruzarajzait, korábban ugyanígy kitette a DW Transformers 10. számának felét. Az accountja @SketchyFig.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Október 29., 09:20:40 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6028 Dátum: 2022. Október 24., 17:37:43 »
Gondolom, Furman vitte volna tovább a karaktert, ha nem bontják a fejére a házat.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6027 Dátum: 2022. Október 24., 09:51:27 »
Aki még ott szerintem egy iszonyat kihagyott ziccer volt az az Áramkörszaggató. Az ő karakterében, jellemfejlődésében óriási potenciál lett volna.

De tulajdonképp a Koponya filmet forgat rész után eltűnt, vagy 20 részre, utána megjelent, már teljesen ilyen robot mentalitással, aztán meglátta Sokkolót onnantól kezdve, pedig szipogott magába roskadva Unikront meg nem támadja, utána pedig nem is látjuk többet, max egy két-kockán hogy zokog. (Kíváncsi volnék, hogy a Neo lovagok hogy tudtak életben maradni Kibertronon?)

Az idw szerintem ezt sokkal jobban ki tudta volna bontani, de azt hiszem a jogai még mindig a Marvelnél vannak (akik arra használták, hogy a Titkos háború II.-ben szerepelt 3 képkockán lassan 30 éve   :'( ).

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6026 Dátum: 2022. Október 21., 07:05:26 »
Igen, a rengeteg karakter rányomta a bélyegét a Marvel képregényre. A történetet szerettem, de a potenciálisan jó karakterek kihasználatlansága tragédia. Szerintem a játékszériának egy borzalmasan kivitelezett reklám volt emiatt.

Az a floppys sztori az tényleg durva volt. Ha már itt tartunk, akkor arra is gondolom mindenki emlékszik, hogy játékautóba rakták az Emeltyűket. Itt a bizonyíték, hogy miért volt hiba bevezetni a szikrát a ReGenben. Nem tudom, de ez azóta is fáj.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6025 Dátum: 2022. Október 20., 19:59:49 »
Nekem konkrétan Megatron G1.-es változatával az a legnagyobb bajom, hogy egy hőzöngő barom volt csak. Sokkolóval egyszer mert egy az egyben kiállni, Sokkoló akkor odavágta, utána csak a nyálverés ment. Értelmetlen volt felrobbantani a hidat, amikor ő volt a vezér. Egyszerűen ki kellett volna végeztetnie Sokkolót, ehelyett bekattant.

Azért azt tegyük hozzá, hogy amiről beszélsz, az nem a "mi volt a rossz Megatronnal a G1-ben?" időszak, hanem a "mi volt a rossz a G1-ben?" időszak. Optimusz öngyilkos lett egy videójáték miatt, Mogorva hatalommániás őrült lett, és minden Autobot személyisége elfért akkoriban egy floppy disken.

Amúgy nem olvastam erről interjút, de érdekelne, mi történt Budianskyval. Marha jó történeteket írt, aztán elengedte teljesen, aztán a vége előtt úgy volt vele, hogy búcsúzni talán mégis szépen illene, és megint összekapta magát. Talán a sok bemutatandó karakter miatt (te is említetted) úgy volt vele, hogy itt úgy se lehet majd értelmesen dolgozni, nem tudom. Vagy, hogy mi más melója volt akkoriban a Marvelnél, az is belejátszhatott. Elwood esetleg tudja.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6024 Dátum: 2022. Október 20., 17:37:26 »
Szerintem belefért egynek, minden más szériában viszi a prímet. És se azt nem lehet mondani, hogy a többi Álca parancsnok ne lett volna szórakoztató, sem azt, hogy az újra felbukkanásai ne lettek volna emlékezetesek. Nekem nincs hiányérzetem miatta. Nem mondom, hogy nem gondolkodtam el rajta, hogy miért van ez így, de zavarni nem zavart.

Nekem konkrétan Megatron G1.-es változatával az a legnagyobb bajom, hogy egy hőzöngő barom volt csak. Sokkolóval egyszer mert egy az egyben kiállni, Sokkoló akkor odavágta, utána csak a nyálverés ment. Értelmetlen volt felrobbantani a hidat, amikor ő volt a vezér. Egyszerűen ki kellett volna végeztetnie Sokkolót, ehelyett bekattant.

Amikor Skorponokot akarta megbuktatni, akkor se az volt, hogy gyere ki a hóra és játszuk le, jött az a bonyolult csapda Racsnival, a micromesterekkel és a feltámasztott Üstökössel. Sose tudtuk meg, hogy ez azért volt mert félt Skorponoktól, vagy mert nem bízott abban, hogy a többi álca mellé állna. (Egyébként szerintem a G1. legjobb története az, csak a motivációt és a miérteket sose tudjuk meg belőle)

A G2.-es Megatron sokkal inkább olyan Megatron volt, mint amilyennek az álcavezért elképzeled. Odament, kihívta Husángot, taccsra tette beült a székbe. Az idw.-s Megatron karakterének a kimunkáltságával meg ne is hasonlítgassuk.

Ha belegondolok a G1.-es Megatron azt a hihetetlen nagy álcevezéri erőt ami benne volt azt se sokat villantotta meg. A legfőbb harcait rendre bukta. A legtöbbször max. megvert egy alárendeltet. Sokkoló a maga kimért logikával párosuló szadizmusával, Mennydörgés a kérlelhetetlen matrix mániájával és tömény brutalitásával és Skorponok a személyiségében történő meghasonlásával, de szerintem Husáng és Féreg is a számító és háttérben megbúvó alattomosságával sokkal veszérszerűbb kidolgozottabb karakter nála. Megatron G1.-es változata lehetne kb. egy verőember is.

Gondolom ennek az lehet ennek az volt az oka, hogy a játékok miatt túl sok új karaktert kellett hirtelen beemelni és ő elfelejtődött.

Egyébként Titkok és hazugságok 3. rész második képkocka. Az ott Husáng középen?
Kb. én is így vagyok Megatronnal. A rajzfilmben legalább szerethető volt, amíg nem lett Galvatron. A Fejmesterek rajzfilmben végre kezd főgonosszá válni, ott Skorponok a hülye, hogy nem teszi el láb alól, meg az írók, hogy 25 részt várnak vele.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6023 Dátum: 2022. Október 20., 16:54:52 »
A felsoroltakból tényleg érdekes, hogy mennyi mindenféle tényezők voltak a Transformerekkel. AZ IDW-félében is volt hasonló eset. Pl. az autobotoknál se volt könnyű dolguk.
Persze az álcáknál is voltak bizonyos zavarok. Pl. Löket, Sirató és Sugárhajtó keresték Sokkolót, a későbbiekben pedig már szövetségesek lettek, nem ellenfelek.
Mint régen említettem Röptűz(Égitűz) esetét is, hogy Dinobotok találkoztak vele. Ott meg mintha nem emlékeztek rá.
És persze megannyi mindent lehetne felsorolni.
Bár az tény, hogy a régi US-Transformers sorozatot Bob Budiansky írta, Simon Furman kicsivel később, mivel ő inkább az UK-sorozat szerzője volt. És így akkor teljesen más lett az eredmény. De még így is jó volt.
Pl. Az Acélemberre hasonló jelenet, ami a #0 számban volt.

Egyébként Titkok és hazugságok 3. rész második képkocka. Az ott Husáng középen?

Bizony ő az, színlelő páncél nélkül. Először én se ismertem fel.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6022 Dátum: 2022. Október 20., 09:47:37 »
Szerintem belefért egynek, minden más szériában viszi a prímet. És se azt nem lehet mondani, hogy a többi Álca parancsnok ne lett volna szórakoztató, sem azt, hogy az újra felbukkanásai ne lettek volna emlékezetesek. Nekem nincs hiányérzetem miatta. Nem mondom, hogy nem gondolkodtam el rajta, hogy miért van ez így, de zavarni nem zavart.

Nekem konkrétan Megatron G1.-es változatával az a legnagyobb bajom, hogy egy hőzöngő barom volt csak. Sokkolóval egyszer mert egy az egyben kiállni, Sokkoló akkor odavágta, utána csak a nyálverés ment. Értelmetlen volt felrobbantani a hidat, amikor ő volt a vezér. Egyszerűen ki kellett volna végeztetnie Sokkolót, ehelyett bekattant.

Amikor Skorponokot akarta megbuktatni, akkor se az volt, hogy gyere ki a hóra és játszuk le, jött az a bonyolult csapda Racsnival, a micromesterekkel és a feltámasztott Üstökössel. Sose tudtuk meg, hogy ez azért volt mert félt Skorponoktól, vagy mert nem bízott abban, hogy a többi álca mellé állna. (Egyébként szerintem a G1. legjobb története az, csak a motivációt és a miérteket sose tudjuk meg belőle)

A G2.-es Megatron sokkal inkább olyan Megatron volt, mint amilyennek az álcavezért elképzeled. Odament, kihívta Husángot, taccsra tette beült a székbe. Az idw.-s Megatron karakterének a kimunkáltságával meg ne is hasonlítgassuk.

Ha belegondolok a G1.-es Megatron azt a hihetetlen nagy álcevezéri erőt ami benne volt azt se sokat villantotta meg. A legfőbb harcait rendre bukta. A legtöbbször max. megvert egy alárendeltet. Sokkoló a maga kimért logikával párosuló szadizmusával, Mennydörgés a kérlelhetetlen matrix mániájával és tömény brutalitásával és Skorponok a személyiségében történő meghasonlásával, de szerintem Husáng és Féreg is a számító és háttérben megbúvó alattomosságával sokkal veszérszerűbb kidolgozottabb karakter nála. Megatron G1.-es változata lehetne kb. egy verőember is.

Gondolom ennek az lehet ennek az volt az oka, hogy a játékok miatt túl sok új karaktert kellett hirtelen beemelni és ő elfelejtődött.

Egyébként Titkok és hazugságok 3. rész második képkocka. Az ott Husáng középen? 
« Utoljára szerkesztve: 2022. Október 20., 10:40:33 írta Feast4 »

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6021 Dátum: 2022. Október 19., 23:31:03 »
Szerintem belefért egynek, minden más szériában viszi a prímet. És se azt nem lehet mondani, hogy a többi Álca parancsnok ne lett volna szórakoztató, sem azt, hogy az újra felbukkanásai ne lettek volna emlékezetesek. Nekem nincs hiányérzetem miatta. Nem mondom, hogy nem gondolkodtam el rajta, hogy miért van ez így, de zavarni nem zavart.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6020 Dátum: 2022. Október 19., 18:01:03 »
Annyi kiegészítést tennénk, hogy Megatron kb. az első perctől, hogy Sokkoló "feltámadt" a "jelen korban", parkolópályára állította Megatront. Bár mikor Megatron felépült a Racsnival és a dinobotokkal folytatott csatából, volt egy átmeneti hatalommegosztás Sokkoló és közte, de rövid életű volt, és miután Optimusz dicstelen véget ért, Sokkoló is hamar búcsút vett egykori főnökétől. Szóval a G1-ben Megatron eléggé sarokba volt állítva a Marvel G1 nagy részében, ami azért elég méltatlan volt szerintem vele szemben.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6019 Dátum: 2022. Október 19., 10:27:35 »
Köszi szépen a gyors összefoglalót  :)