HálóZsák fórumok > Pozitív/Negatív vélemények

Transformers

(1/1241) > >>

grey gargoyle:
Hát igen, a bugyuta, infantilis poénkodást szóba se hoztam, de nekem is utána ment el a kedvem ugyanúgy. De az eltérő világnézetüketüket gondolom megmagyarázza majd a történet. Vagy nem?

Vrahno:
A filmet érő sok dicséret eloszlatta a legtöbb aggályomat, de hasonló véleményen vagyok. Jobban örültem volna egy "hagyományosabb" megközelítésnek, amiben a főbb szereplők nem barátok a kezdetektől fogva, hanem Megatron és Orion külön utat jár be. Ez jobb magyarázatot adhatna arra, hogy miért van teljesen eltérő világnézetük. Bee pedig csak a háború kezdete után állna harcba újonc katonaként.
De értem, hogy miért ilyen a film. A legutóbbi TF filmek nem voltak kirobbanóan sikeresek, ezért nem akartak kockáztatni. Könnyebben meg lehet ragadni az új nézők figyelmét egy átírt, egységesített és valamelyest leegyszerűsített eredetsztorival, amiben a főbb szereplők közös kalandra indulnak és nem kell a film végéig vagy a folytatásig várni a legnépszerűbb karakterek megjelenésére. Így is sok koncepciót kell bemutatniuk a moziközönségnek: az ősi Prime-ok, a Mátrix, a Quintessonok, Megatron és Optimus eredete, meg egy rakás egyéb karakter, akik a rajongók körében régi klasszikusok, de az átlagnéző még nem ismeri őket. Érthető, hogy bedobnak valami jobban ismert szereplőt is a sztoriba, hogy legyen a nézőknek valami fogózkodójuk.
Mivel a film nemcsak a G1-re épít, hanem erősen merít a 2010-es Aligned univerzumból is és új ötleteket is beépít a sztoriba, annyira nem zavar, hogy felforgatnak néhány régebbi hagyományt. Új, stabil alapokat akarnak lerakni az elmúlt tizenvalahány év mozifilmjeinek ügyetlenkedése után. Ettől még nem tetszik, hogy ehhez bizonyos karaktereket kissé ki kell forgatniuk, de a franchise jelenlegi helyzetének ismeretében ez nekem egy elfogadható kompromisszum. Már ha beválik.

Van más is, ami eddig nem tetszik a filmen. Némelyik szereplő kinézete, főleg az arcuk néz ki furán ebben az animációs stílusban, és sokan jogosan szidják a film humorát (legalábbis az előzetesek alapján). A legelső előzetes olyan idétlen volt, hogy majdnem lemondtam a filmről. Viszont így, hogy túl vagyok az első benyomáson, az újabb előzetesek és a korai vetítésekre érkezett reakciók visszahozták az érdeklődésem. Átolvashatnám ugyan a spoiler-es beszámolókat, mert már sokan látták a filmet és mindent leírtak róla, de inkább kivárom, hogy megnézzem.
Az aggaszt igazán, hogy nálunk közel egy hónap késéssel jelenik meg, azaz heteken át kerülgethetem a spoilereket, és előre félek a szinkrontól is. A fordítók eddig mindig belebuktak a TF kifejezések értelmezésébe, ez a film meg tele lesz velük. Már az előzetes Shockwave-Soundwave poénja is lefordíthatatlan, mert egyikük magyar nevében sincs -wave. Nem számítok jóra, pláne azután, hogy a ROTB filmben a fordító volt olyan figyelmetlen, hogy Primal-t keverte Primus-szal.

grey gargoyle:
Nagyon megörültem, amikor először megláttam a Transformers ONE animációs mozi bemutatóját. Nagyon jól néz ki, és olyan sztorit vezet fel, ami ilyen kivitelezésben nagyon ígéretes lehet, aztán amikor másodszor láttam ,(újra moziban)  már elbizonytalanodtam.
Azzal van bajom, hogy megint egy új univerzumot alkotnak, azzal, hogy optimus és megatron eredetébe belekevernek olyan robotokat, akiknek semmi keresnivalója ott, mint pl Űrdongó. Bizonyos szempontból megértem, hogy ez üzlet meg a fiatalokat célozzák meg vele, viszont akkor ez már nem nekem szól, mint idősebb, régi TF rajongónak. Talán ezen a téren kicsit konzervatív vagyok, és nem akarok benne túl sok változtatást. De az viszont nem tetszik màs részről, hogy mindenképpen Űrdongót kell erőltetni rögtön az első moziban, hisz ennek annyi része lehett volna még, és később is feltűnhetett volna, dehát ő a sikeres, őt kell erőltetni mindenhol. Csakhát más robott is hozhatott volna hasonló stílust, és akkor nem kellett volna ennyire belenyúlni egy már viszonylag jól kitalált eredettörténetbe.
Nektek mi a véleményetek, vagy a várakozásotok ezzel az új TF mozival kapcsolatban?

KiD:
https://www.cbr.com/don-perlin-moon-knight-bloodshot-creator-obituary/

KiD:
https://www.cbr.com/jos-delbo-wonder-woman-transformers-obituary/

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése