Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 834253 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6198 Dátum: 2024. Február 06., 14:13:24 »

Nem elérhető zoz

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6197 Dátum: 2024. Január 09., 18:51:38 »
Értem.

Köszönöm szépen :)

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6196 Dátum: 2024. Január 08., 20:25:21 »
Ó, nagyon sokan kimaradtak, főleg a vége felé. Ez valószínűleg a füzetek terjedelmi korlátaiból fakadt. Nincs ilyen leírása Scorponoknak, a színlelők többségének, mikromestereknek, a terrorkonok több mint felének, valamint az álca klón Fesztávnak (Wingspan), a '88-ben kiadott kapcsolódó kazettáknak, de még pár minibot is kimaradt, mint Dísztárcsa (Hubcap) és Kanyar (Swerve). A 2000-es évek elején a Dreamwave adott ki egy részletesebb karakterfüzetet "More than Meets the Eye" címmel 7 részben (volt egy 8. is, de az inkább fogalommagyarázó volt), és persze elérhetők a játékok hátlapján található karakterleírások is a neten, amik a legtöbb esetben tömörebb változatai az Universe-ben megjelenteknek.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető zoz

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6195 Dátum: 2024. Január 02., 18:26:31 »
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm, hogy közzétettétek a jellemzéseket (Transformers Universe)!
Nagyon rég vártam már erre, és a téli szünet alatt végre alkalmam nyílt komolyabban belemélyedni.
Nanyon szuper lett, különösen, mert eddig csak a Semic és az angol verziókhoz fértem hozzá :)

Viszont a karakterek listája hiányos :(
Ennek mi lehet az oka?
Pl.: A harmadik Monsterbot, Doublecross hiányzik...

Ennek mi lehet az oka?

Köszönettel:

Z.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6194 Dátum: 2023. December 22., 07:49:28 »
Very nice. Köszi!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6193 Dátum: 2023. December 20., 13:58:05 »
Eközben:


Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6192 Dátum: 2023. November 16., 12:36:36 »
Fülelő Megatron leghűségesebb Álcája.
Ugyancsak Fülelő szó nélkül végignézi, ahogy Üstökös kihajítja Megatront az űrbe. :rolleyes:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6191 Dátum: 2023. Október 15., 11:04:11 »
A nagy részével egyetértek. A Void Rivals abszolút olvasható (nekem is a Kedves ellenségem ugrott be róla), de számomra kicsit túlságosan ismerős, és nem valami gyors. Kicsit úgy érzem, hogy egy füzetre levetítve kevés, tipikusan az az anyag, amit jobb lehet TPB-ben olvasni.

A TF meg csúnyácska, így van, bár annyi pozitívumot találtam benne, hogy pár képen egész újszerű perspektívákat használ a rajzoló.

És apropó rajzolók, nyilván a kisebb cégek még csak közepesen ismert nevet is kevésbé szívesen alkalmaznak - több pénzt kér el. (Pláne hogy itt a rajzoló egy személyben az író is, szóval még többet lehet spórolni.) Engem a rajznál jobban zavartak az együgyű párbeszédek. Még képregényekhez szokott szemmel is faék egyszerűségű mondatokban beszélnek. Mondjuk ahogy a rajzért, úgy a szövegért is ugyanaz a fickó felel...


Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6190 Dátum: 2023. Október 10., 16:10:50 »
Igen, olvasom, sőt, a magam örömére fordítom is :D

Nálam talán köztudottan elég alacsonyan van a mérce, könnyű átvinni, úgyhogy én mindennek örülök. Burkoltan spoileres összegzés következik az eddig olvasottakról.

Annyit előre kell bocsátani, hogy az image-es (lehet ezt I-nek rövidíteni? Mennyivel jobb volt ilyen szempontból az IDW :D) EU (Energon Univerzum) vállaltan a '80-as évek rajzfilmsorozatából indul ki, úgyhogy akinek a 21. századi woke-os progresszív LMBTQ+-os fejleményektől felállt a szőr a hátán, vagy csak kihagyták az elmúlt 30+ évet, jó hír, visszatértünk az alapokhoz.

A VD is bejövős, nem mintha ezt a "Kedves ellenségem" típusú történet ne lenne ismerős, de Robert Kirkmannel kvázi egy évfolyam vagyunk, közösek a filmélmények, a fickó meg tapasztaltuk már, hogy jól ír, fun olvasni, van suspence, ami beránt, és vannak jópofa ötletei, mint pl. a handroid. Ráadásul mindig olyankor - a legjobbkor - dob be egy-egy meglepő G1-es utalást, amikor már elfelejtenénk, hogy ez egy shared univerzum. A rajzokat meg lehet szokni (már megszoktam), egy kifogásom van, néhány G1-es karakter egymáshoz viszonyított mérete nem olyan mint régen volt, de hát ez sem követelmény.

A TF1, hát igen. Itt a rajzokhoz nagyobb levegőt kellett vennem, de előbb-utóbb ezt is megszokom majd. X-en keseregtek a régi IDW-s rajzolók, hogy a comic industry mennyire nem veszi őket emberszámba, mert nincs nevük, mivel nem dolgoztak a két nagynál, és azt kell mondanom, az élet igazságtalan. De ahogy idővel a IDW-be is átszivárogtak a DW-s artistok, talán itt is lesz erre példa, ahogy a kiadó és a fandom összemelegszik. E.J. Sunak már sikerült. Persze, a kiadónak is megvan a joga, hogy saját elképzeléseinek megfelelően a saját artistjait futtassa, és miért ne keveredhetne ki közülük egy új tehetség. Hogy ez a Daniel Warren Johnson-Mike Spicer páros lesz-e, abban nem vagyok biztos, de ebből még akármi lehet. Az biztos, hogy két szereplő rövidre szabott pályája is abba az irányba mutat, hogy a hangulat a '86-os mozihoz közelebb áll, mint az 1-2 évad gondtalan szombat délelőtti matinéihoz. Ami nekem nem tetszik, az Soundwave, túlságosan emo. Az, hogy a kezdés hasonlít a IDW-re, szerintem részben inkább a közös ősre, a G1-re vezethető vissza. Illetve van egy másik hagyomány, ami valóban megvolt már Furmannál, de azt az Animated és a Prime sorozatok, valamint a Bayverse is használta, vagyis szintén lehet tribute faktort látni benne, az pedig a nagy gonosz M színre lépésének késleltetése, de ezt már akkor tudtuk, mikor kijött a füzet szereposztása, úgyhogy ez azért nem újdonság. Én élveztem a sztorit, bár kicsit talán túl gyorsan lendült be, túl könnyen egymásra találtak a jövőbeli szövetségesek, találtak rá új alt módjaikra, ill. majd meglátom, hogy a hagyományos ember szereplők új tulajdonságai mennyire lesznek relevánsak, azokkal egyelőre még nem tudok mit kezdeni.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #6189 Dátum: 2023. Október 08., 12:07:02 »
Elkezdte valaki a Void Rivalst? És az új TF1-et? Előbbi még csak-csak, bár elég lassú, és eddig csak közepesen érdekes. (Aki nem lenne képben, az Image most kezdte el a saját sorozatát, és egyből egy shared universre hajt - mi másra? -, és a Void Rivals egy űrben játszódó sorozat vadonatúj szereplőkkel, ami majd valahogy összeköti az egészet.)

Az első TF szám meg elég gyengus. Kiléptek az IDW-től, csak hogy gyakorlatilag ugyanazzal indítsanak, mint Furman az IDW univerzum legelején. Meh.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #6188 Dátum: 2023. Október 07., 12:17:32 »
Köszi!!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6187 Dátum: 2023. Október 01., 09:42:44 »
Scroll down és ott van, hogy közvetlen link a letöltéshez. Plusz, ha regisztráltál a főoldalon, cbz-ben is letöltheted az egyes számokat.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #6186 Dátum: 2023. Szeptember 27., 16:57:44 »
Srácok, lementésben tudnátok segíteni? A TF klasszikus Marvel G1 számokat szeretném magamnak lementeni, de minden alkalommal csak az adott elérési utat tudom leszedni, magát a képet nem. Mit tudnátok tanácsolni, hogy csináljam? Köszi!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség


Nem elérhető Ashenvale86

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6184 Dátum: 2023. Július 16., 16:41:19 »
Értem. Köszi az infót.

Valaki el tudná nekem küldeni ezeket a füzeteket? privátban írjon már rám, legyen szíves.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #6183 Dátum: 2023. Július 15., 23:04:49 »
A Dicsőség Megatronnak már egy ideje lekerült, a FUMAX kiadó honosítása miatt. Legfeljebb másoktól tudod elkérni.

Nem elérhető Ashenvale86

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6182 Dátum: 2023. Július 15., 21:01:09 »
Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, hogy Az IDW-s Dicsőség Megatronnak, Jazz stb elérhető lesz-e még?
Vagy máshonnan le tudnám menteni őket?

Nem elérhető Igorovics

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6181 Dátum: 2023. Június 13., 08:08:47 »
Persze :)
Sajnos a papír alapú képregényeimnek már több, mint egy évtizede nyoma veszett, így az itteni digitális változattal kezdtem az újraolvasást :)

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6180 Dátum: 2023. Június 12., 20:36:28 »
De ugye megvan, hogy itt is olvashatod az összeset, kimaradt részekkel együtt? ;)
http://halozsak.hu/osszes-kepregeny/508-transformers/tf-marvel/transformers-elso-generacio-marvel/1511-tf-marval-g1-down

« Utoljára szerkesztve: 2023. Június 12., 21:56:29 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Igorovics

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6179 Dátum: 2023. Június 12., 19:06:30 »
Egek ura, ez tényleg csavaros  :) Köszi szépen a kimerítő leírást.
Ma már szülőként sajnos nagyon kevés időm van arra, hogy képregényeket olvassak, de hétvégén elővettem az elsőt, és sokkal jobban tetszett, mint gondoltam volna. Szóval az hiszem, pár hónap alatt elolvasom majd. (tekinthetjük lassú darálásnak  ;D )

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6178 Dátum: 2023. Június 12., 09:59:50 »
Szia, Igorovics, a poszt alatt is válaszoltam volna, de akkor itt.
A magyar Transformers-kiadás jellemzően kettesével adta ki az amerikai füzeteket, egy-két kivételtől eltekintve, de ez most mellékes.
A lényeg: az első 7 magyar számban sorrendben az amerikai részek jelentek meg 1-14-ig.
A 15-16. szám nem jelent meg magyarul, csak itt, honosításban. A 15-ben lép színre Robotmester, és ezzel el is mondtunk mindent (illetve az álcák megtalálják Megatront, és kialakul Megatron-Sokkoló tandemvezetés), a 16. szám pedig egy feledhető történet Űrdongó főszereplésével, amit vendégszerző írt, és nincs befolyása a további eseményekre.
A 8. magyar számban jött a 17-18. amerikai szám, amiben visszatértünk a Kibertronra.
A 9. számban jött a nagy ugrás előre, innentől az amerikai 44. számtól folytattuk, és kronolgóiailag haladtunk a végkifejletig a 80. számban, ami magyar kiadásban a 27. szám első fele volt. Itt aztán visszaugrottunk a kimaradt részek legelejére: egészen a 19. számig.
Innentől a 28.-tól a 35. magyar füzeten át jutottunk el az amerikai sorozat 20. számától a 35. számig (micsoda egyezés!), amikor aztán a magyar kiadás abbamaradt.
Ami kimaradt az a 36-tól 43-ig tartó amerikai számok (ebből a 43. nem egy rajzfilmepizód átirata, nem a képregénykontinuitás szerves része), valamint a Fejmesterek 1-4. tartó minisorozat. Szintén nem jelent meg magyarul, és honosításra sem került az 1986-os rajzfilm háromrészes képregényváltozata, aminek első része a 13. magyar szám borítóját tartalmazza.
Az ez egy kicsit káoszos lett - mert hát az is, az alábbi Wikipédia-szócikk nyújthat még segítséget:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Transformers_(Semic)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Igorovics

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6177 Dátum: 2023. Június 11., 20:04:33 »
Sziasztok, régóta követem az oldalt, de csak nemrég regisztráltam (long time lurker...  :) ). A friss megjelenésnél tettem fel a kérdést, hátha itt több szerencsém lesz.  :)
Az eredeti, kilencvenes évek elején megjelentetett Transformers képregénynek hány száma jelent meg magyarul? Én a tizedik (azaz az eredeti füzeteket számolva huszadik) albumig követtem őket, és meg voltam róla győződve, hogy az összes kijött utána, de ha jól értelmeztem, ez nem így volt. Valamint mintha azt is olvastam volna, hogy egy idő után nem is a megfelelő sorrendben jelentek meg magyarul a füzetek. Ezekről valaki fel tudna homályosítani esetleg?

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6176 Dátum: 2023. Június 10., 09:17:21 »
Az amcsi számok rajzolói elbújhatnak ezen brit számok rajzolói mögött. Sokkal jobb minőségűek a rajzok, legalább a nem befutott robikat is fel tudom ismerni.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6175 Dátum: 2023. Június 09., 22:03:02 »
Annyi észrevételem lenne, ha a főöldalon mindegy melyik képe kattintok, mindig az első részt hozza, csak a számról tudom elérni.
Ez nem bug, hanem feature. A három borító egy képen szerepel - hogy a Facebook-poszt is mutasson valahogy - viszont egy fotóra csak egy linket lehet tenni, így az az első füzeté lett. A másik opció, hogy a kép csak kép, és nincs rajta link. Meg persze felrakhattam volna külön 3 képet és nem érdekel a Fb, de nem így döntöttem.

In other news, jövő héten jön ki az Image és a Sykbound Void Rivals c. új képregénye. Két egymással hadakozó faj fiai egy halálos bolygón kényszerleszállnak, ahol aztán együtt kell küzdeniük a túlélésükért. A szerző Robert Kirkman (The Walking Dead), a rajzoló Lorenzo De Felici, aki ilyeneket csinál: https://www.instagram.com/p/CsWdqbeKRkM/
Hogy miért érdekes ez? Mert a sztori egy olyan univerzumban játszódik, ahol a G.I. Joe-k és a transformerek is felbukkannak majd. Sőt, már az első számban is számíthatunk "meglepetés"-re. Na, vajon mi lesz az?
Itt a hír: https://bleedingcool.com/comics/exclusive-transformers-gi-joe-at-image-comics-with-void-rivals-1/

A filmet már látta valaki?
« Utoljára szerkesztve: 2023. Június 09., 23:03:11 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6174 Dátum: 2023. Június 09., 10:43:17 »
Köszi az új részeket srácok. Szerencsére ez már az az UK. szakasz ahol a rajzoktól nem fordul ki a szemem. :D Optimus pedig végre mutatott egy kis badassséget.

Annyi észrevételem lenne, ha a főöldalon mindegy melyik képe kattintok, mindig az első részt hozza, csak a számról tudom elérni.

Ezer köszi mégegyszer, örülök, hogy a TF részleg feltámadt. :worship:

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #6173 Dátum: 2023. Június 09., 08:56:32 »
Köszi az észrevételt, javítva mindkettő.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6172 Dátum: 2023. Június 08., 20:43:01 »
Nahát, a Transformers Univerzum után végül az UK féle részek is sorra kerültek.
És külön tetszik a hírcikk összefoglalója, hogy időrendileg hova helyezhetőek ezek az UK-féle részek.
Két hibát vettem észre. Az UK 43-as 5. oldalon egyik szöveg hiányos.
És az UK 44-es végén mintha hiányozna egy oldal.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #6171 Dátum: 2023. Június 07., 20:32:12 »
Már nem emlékszem, de szerintem én Ordast kiborgnak hihettem.. Érdekes, hogy sose magyarázták meg, hogy ő és a hasonszőrű szörnybotok miért rendelkeztek organikus részekkel  :headscratch:

Én is köszönöm srácok a karakter leírásokat!! :worship: :worship: :worship:
Amúgy ezeket az adatokat (például, hogy ki mennyit tud felemelni stb) én mindig átugrom olvasáskor, mert nekem a puszta számok valahogy nem mondanak semmit. Jobban szeretem, ha konkrét példákat mondanak (pl.: 10 emeletes lakás lerombolása egyetlen lövéssel meg ilyenek).

A Boltax sztori elég érdekes. Ezek után engem az érdekelne, hogy honnan jött Straxus karaktere, mert neki úgy nem volt játékfigurája. Akkor viszont miért kapott akkora szerepet egy olyan robot, akit nem tudtak eladni a gyerekeknek?

És egy észrevétel, hogy Kolonc gyengeségénél nincs befejezve az utolsó mondat 
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #6170 Dátum: 2023. Június 06., 13:37:06 »
Köszönöm az újannb adak karakterleírást. Én bagyok eybként az egyetlen aki azt gondlta, hogy Ordas Színlelő?

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #6169 Dátum: 2023. Június 03., 15:47:41 »
Köszönöm az új adag karakterleírást!
El is kapott a gyermekkori hangulat. Épp a Mátrix hajszát olvasom újra. Cirka 25 év után  ;D
Azért ez elég kemény horror ám. Gyerekként félelmetesnek tartottam a történeteket, pedig nem láttam még az Alient és nem olvastam a Moby Dicket sem.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,